Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) aeroxr


aeroxr
tag

Sziasztok!

Filmezésre keresek projektort 150k körül, fontos h legalább 720p natív felbontása legyen és lehetőleg minél halkabb. Sima fehér falra lesz vetítve vele kb 3,5 méterről.

Új és használt is érdekel, bár nem tudom h agy használt eszköznél mire érdemes figyelni?

Erről mi a vélemény: Sony 720p 100k ? Első ránézésre nem tűnik rossz ajánlatnak, bár ahogy nézem ez egy 6 éves modell ami kicsit riasztó.

Újból mit érdemes ebben az árkategóriában?

The truth is out there.

(#2552) szaszlaci válasza aeroxr (#2551) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem Optoma HD600x ennyiért, ami jó gép.

Az a Sony sem tűnik rossznak első ránézésre. Valami rendes tesztet keresni kellene róla.
Amire fokozottan érdemes figyelni, hogy oké legyen a panel/polárszűrő. Ki tudja, milyen állapotban van, hány órát ment már, hogy tisztították.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2553) pH03N1xM válasza pH03N1xM (#2549) üzenetére


pH03N1xM
tag

Magamara reagalva: talaltam jo aron polarszuroket, igy rovid idon belul tudok probalkozni. (dolby 3d szurokre is van igeret, ez utobbi plane erdekesnek tunik, noha lehetseges, hogy ez nem mukodik olyan egyszeruen, mint a polarszurok)

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#2554) szaszlaci válasza pH03N1xM (#2553) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hol találtál, milyet, mennyiért?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2555) pH03N1xM válasza szaszlaci (#2554) üzenetére


pH03N1xM
tag

Toluk kaptam ajanlatot: http://www.bnext3d.com/

2 uveg cirkum polarszuro kb. 20e huf nagysagrend (3' x 3'), postakoltseget ma tudom meg, de nem lesz draga (5-6e huf). Egy amerikai cegtol pedig elvileg mara kapok ajanlatot dolby 3d szurokre es szemuvegekre. Amerikai forumok alapjan a dolby 3d is mukodik projektor ele rakott szurokkel (a hivatalos mod ennel sokkal bonyolultabb, spec szintarcsaval), noha a csak 2d reszeknel nagy a szintorzitas, mivel azt kulso eszkozzel javitjak a dolby 3d mozikban (color correction box - ez nem elerheto emberi aron atlagfelhasznaloknak).

Egyebkent kisebb lencseju projektorokhoz megfelel a szemuvegbol kiszedett lencse is (lehetoleg uvegbol, mert a muanyag a ho hatasara elveszti a polarizaciojat), megfelelo pozicioban. Sajnos ez dolby 3d-nel nem mukodik, mivel ott nagyon pici a lencse, es szerintem max nagyon pici projektorokhoz jo az. De a dolby 3d fo elonye, hogy ehhez nem kell spec vaszon, es nincs fenyeroveszteseg sem, valamint errol irtak a legjobb 3d hatast.(hasonlitva a polarszurot, a shutterglasst valamint a dolby 3d-t)
Sajnos ez nem olcso, a szuro szerintem itt nagyon megdobja az arat, valamint a szemuveg is joval dragabb, mint a polarszuros megoldasoknal. (kb. 100 usd a hivatalos ar a szemuvegre/db, de ebayen mar van olcsobban, es latom a kinai 'gyartok' is elkezdtek gyartani emberi aron)

A fentiek mind kulfoldi forumok tapasztalataibol vannak, sajat tapasztalatom meg nincs egyelore, de folyamatban. Beszamolok az eredmenyrol.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#2556) szaszlaci válasza pH03N1xM (#2555) üzenetére


szaszlaci
addikt

Te biztos jobban utánaolvastál.
De az egyik szűrő nem lineáris? Csak egy drága cirkulárisan polarizált kell. (+ a szemüveg egyik oldala)

Aztán lehet kapni ilyet fényképezőhöz. Úgy tudom, a fényes felületek tükröződését erősíti fel (vagy pont gyengíti).
Hoya.

D3D-t még nem láttam, de..hát ez az ezer éves kétszínű szemüveg drága kiegészítőkkel és jó marketinggel eladott fajtája.
Ezt egy új vezérléssel képes lenne bármely DLP gép, ami legalább 2x és cyan/magenta/yelow színekre épül.
Sőt, akármi egy sima egymásra kevert videóval, csak jól be kell állítani a szemüveg színéhez.
De szólj, ha nem így látod!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2557) Leslie67


Leslie67
tag

Ha még valaki nem látta volna akkor most nézze meg(én se láttam eddig). :N

[ Szerkesztve ]

(#2558) aeroxr válasza Leslie67 (#2557) üzenetére


aeroxr
tag

Ez nagyon szép.
De mi ez?

The truth is out there.

(#2559) #09634560 válasza Leslie67 (#2557) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez lenne a szinkerék? És kb mekkora?

(#2560) Leslie67 válasza #09634560 (#2559) üzenetére


Leslie67
tag

Igen. :K
Nemtom. :N
Talán 5 centi átmérőjű?
A data projikra szoktak fehér szekciót tenni(ha jól emléxem).

[ Szerkesztve ]

(#2561) szaszlaci válasza Leslie67 (#2560) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nincs az 5 centi.
Sok helyen van fehér szegmens.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2562) Leslie67 válasza szaszlaci (#2561) üzenetére


Leslie67
tag

Igen utána olvastam! :K

(#2563) pH03N1xM válasza szaszlaci (#2556) üzenetére


pH03N1xM
tag

Parban vannak a szurok, nem volt egyertelmu, hogy egyik linearis-e vagy nem, ezert vettem parban. Tudom, hogy leteznek fenykepezokhoz szurok es valoszinuleg az itt levo szurok is siman csak el vannak forgatva (45 fokot tippelek), szoval nincs benne semmi misztika.

Dolby 3D hasonlo valoban a regi anaglifhez, de a lencsekrol/szemuvegekrol keszult kepek alapjan azert itt komolyabb dologrol van szo (vagy csak tenyleg nagyon ugyes a marketing...). Meg nem kaptam meg a Dolby 3D szurok ajanlatat, de a polarszurok mar uton vannak.

Egyebkent meg fogom probalni sima anaglif szurokkel is a dolgot, a regi nvidia kartyakhoz jo nagy muanyagszuros szemuvegek voltak, azok jok lesznek probara.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#2564) szaszlaci válasza pH03N1xM (#2563) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nekem úgy tűnik, az elv ugyanaz a D3D-nél:
egyik oldal - egy szín
másik oldal - másik szín
Az agy meg majd összerakja. Csak egy kicsit feltupírozták gyorsabbra meg raktak alá Dolby márkanevet meg Lucas-t.

Ellenben a polarizációs és a shutteres, ott nincs ilyen szemkínzás.
(Oké, az anaglif is szórakoztató, de hát..ha már pénzt ad érte az ember..)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2565) redhunter válasza szaszlaci (#2564) üzenetére


redhunter
senior tag

Leslie67 ment egy pü

PSN - RedFoxHun

(#2566) pH03N1xM válasza szaszlaci (#2564) üzenetére


pH03N1xM
tag

Igazabol azert ennel komolyabb, ez nem sima szinszuro, mint az anaglifnel. Majd meglatom eloben :P

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#2567) szaszlaci válasza pH03N1xM (#2566) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát mi? :U

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2568) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Mint már írtam, cégünknek szeretnénk projektort venni, ebben kérném a tanácsotokat.
A kritériumok a következők lennének:

Milyen felbontás szükséges? min. 800x600 nem kell sokkal több...
Mi menne rajta? prezentációk
Mekkora képméret, honnan vetítesz? kb 150x200cm lenne az optimális képméret
Milyen fényviszonyok, be lenne sötétítve teljesen? nem teljesen sötét
Milyen gyakran, mennyit menne? 10-15 alkalom/év
Ki-be lenne kapcsolgatva? nem
Hordozni is kell? igen, de nyilván autóval ez nem gond

a régi projektorunk egy Sony VPL-CS2 volt, ennél nem kell sokkal jobb..

a keret mondjuk 80k körül lenne..

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#2569) pH03N1xM válasza szaszlaci (#2567) üzenetére


pH03N1xM
tag

Amit varok, hogy nagyobb intenzitasu kep legyen, mint a sima szinszuronel. Elvileg ennyivel jobb az inteferenciaszuro, amit ez a technika hasznal (+ joval kisebb szintorzitas). Majd kiderul :P

[ Szerkesztve ]

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#2570) szaszlaci válasza pH03N1xM (#2569) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hmm, érdekes. (Azért ha hasonlítasz a sima anaglifhez, valami jobb minőségűt lenne érdemes, a korrekt teszt érdekében.)

default.:
Ide lényegében bármi jó. Ennyi pénzért nem igen van új gép, inkább olcsóbban használtat kellene nézni.
Mondjuk 1 és 2 és 3.

Ha nem akarsz számolni a pótlámpával, akármivel, vagy számla kell, úgy többet kellene áldozni rá. Esetleg ez. Igaz, hogy nagyon fényes és csak 800x600, de olcsó.

LED-es alternatíváról sajnos nem tudok, ami elég fényes és olcsó is lenne.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2571) default. válasza szaszlaci (#2570) üzenetére


default.
őstag

Értem.
Esetleg ezek?
Melyik márkát ajánlanád egyébként?

BenQ MP515

BenQ MS510

(#2572) szaszlaci válasza default. (#2571) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát a másodikra 4500/6000 órát mondanak, azért nem mindegy.

Nézelődj minden fele, csak az első pár értelmeset linkeltem. Könnyű dolgod van, mint írtam, lényegében bármelyik gép jó neked.
Márka nem fontos. Vagyis hogy ne dzsunka legyen, annyi.
Talán érdemesebb 1024-es felbontást nézni. Amiket használtan mutattam, ilyenek.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2573) #95590400 válasza szaszlaci (#2572) üzenetére


#95590400
törölt tag

ja, mondanak.
de kérdés, találkozott-e valaki ilyennel? :DDD
a legtöbb vetítőt általában szanálják még a lámpaciklus vége előtt, vagy már a felénél vibrál a pilács, beég a panel, elmegy a betáp-
az a kb. 2 tucat projektor, amit láttam már, arra kb. igaz is volt (igaz ez a közigazgatás és az oktatás berkeiben, ahol elég mostohán bántak velük).
nekem eco módban egy izzóm se húzta 1000 óra felettig vibrálás nélkül. illetve volt, amelyik pár száz óra után már vibrált, akkor kapott pár száz óra normál módot, aztán így váltogatva 1500-ig bírta, felette már csak normál módban ment, ecoban meg vibrált.
anno a hwsw-n egy szervizes arc írta, h az 1500 lumen alatti tartományban nagyon kell vigyázni az izzó fényerejének csökkentésével (asszem a trimmelés szót használta rá), mert a legtöbb cuccot amit hordtak hozzájuk, abban az izzót az nyírta ki időnek előtte. így annyit tanácsolt, aki hosszabb izzó életet akar, az inkább járassa mindig teljes fényerőn. valami igazság lehet benne, mert elég gyakori a lamp flickering.
más szerelő szerint meg a nem elég gyakori puceválás okozta hőmérséklet emelkedés okozza leggyakrabban az izzó élettartamának vagy fényerejének csökkenését. (igaz, arra pl. nem adott magyarázatot, h a berhelt izzó miért nem gyújt be az eredeti ballaszttal, mikor a gyári pilács meg igen).

(#2574) kisember07


kisember07
csendes tag

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem. Egy kis cégnek kellene projektor, úgy 110 ezer forint a határ. Nem filmezésre kell, hanem prezentációk vetítéséhez, a követelmények nagyjából azok mint default. kollégánál [HSZ]
Csak a vászon mérete 180*180 különbözik, és mint írtam 110 ezer a felső határ.
(Természetesen új kellene, a használtak kilőve.)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:
kisember07

[ Szerkesztve ]

Forza Ac Milan! -- iPhone 6S

(#2575) szaszlaci válasza #95590400 (#2573) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát igen, a tisztítás, azért efelett nem kellene elszaladni. Gondolom neked is feltűnt, hogy rárakódik némi por a lámpa tükrére.. (Meg mindenhova.)

A második részről azt tudom, hogy az alacsony fényerejű lámpákat nagyobb feszültségen* járatják (van neki trimmer poti az alaplapon, ami állítja). Akár már a gyárból úgy jön ki, hogy túl van húzva, hogy hozza az adatlapon megadott értékeket..

*: kb 5%-os fesz növelés drasztikus élettartam csökkenést okoz.

Aztán ott van az ECO mód, ahol könnyebb túlhűteni, mint normálban -> ez se jó, sokkal jobban pusztítja a nem üzemi hőmérsékletű, hanem a hideg lámpában az ív az elektródát.

Hogy vajon ezek a szintek pontosan hol vannak..hát azt én is szeretném tudni :)

A ballaszt megint más, az ugye a gyári lámpához lett készítve, nem várhatunk tökéletes működést egy nem gyárival.

kisember07: hát akkor ugyan az :) , lehet őket zoomolni valamennyit, illetve olyan távol helyezni, hogy hozza a kívánt képméretet. Olyan 3 méter körüli táv a standard ekkora képhez.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2576) pH03N1xM válasza #95590400 (#2573) üzenetére


pH03N1xM
tag

Ismeros a tema, nalunk kollegak eloszeretettel nem vartak meg a lehulesi ciklus veget, ezert van 2 olyan 250W-os UHP lampam, ahol a tukrozo resze megolvadt (!) teljesen az izzonak. (egyikben talan 200 ora ha van a masikban max 400 lehet). Azota mar kaptak fenyitest, es nem csinalnak ilyen vidam akciokat.
En soha nem hasznalok eco modot, es mindegyik lampam birta a nominalis elettartamat. (6 projektorrol van szo, vegyesen infocusok, astrobeamek, ill. sony es acer is van, lcd ill. dlp modellek is). Azt sem tudom megerositeni, hogy a sok kapcsolgatas artana, van ugy h. 5-10 percre vannak bekapcsolva es utana ki, es itt sem lattam semmi problemat veluk. A szuroket gyakran takaritom (max 50 uzemora, mar kellett is szurot cserelnem, mert nem birtak a takaritas okozta strapat...), 2-3 evente pedig belul is kipucolom oket.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#2577) #95590400


#95590400
törölt tag

projektorhoz kellene valami jó minőségű porszűrő.
tudtok valami jó megoldást? igazából kintről rakom majd rá, mert gyárilag nem volt benne, bele pedig nem nyúlnék. nyitott az egész bal oldala, ahonnan 2 venti szivattyúzza befele a levegőt, szóval valami olyan kellene, ami a légáramlást nem akadályozza, h ne melegedjen, mert az meg ugye végképp nem tesz jót neki. de a por meg a szösz sem, amit így beszippant. (pucolni nem szeretném belülről, megbízható szervizes drága és messze van. a legutóbbi próbálkozásom állítólagos hozzáértővel egy másik projinál összecseszte a tükörrendszert tisztítás címszóval.)
egyáltalán honnan lehet ilyet beszerezni külön, h méretre szabjam? kb. egy tenyérnyi darab kellene. az árkategória szerintem majdnem mindegy, nem négyzetméterek kellenek, csak a porszűrés minősége és légáramlás legyen rendben.
légkondikban láttam valami talán megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

(#2578) Leslie67 válasza #95590400 (#2577) üzenetére


Leslie67
tag

Elvileg amott tudnának segíteni, ha akarnának.
Kíváncsi vagyok, hogy egy tenyérnyi anyag miatt koptatják-e a billentyűiket?

(#2579) szaszlaci válasza pH03N1xM (#2576) üzenetére


szaszlaci
addikt

A szuroket gyakran takaritom (max 50 uzemora, mar kellett is szurot cserelnem, mert nem birtak a takaritas okozta strapat...), 2-3 evente pedig belul is kipucolom oket.

Szerintem emiatt nincs gond.

avman: hát lehet, nem túl jó ötlet. Azért nem tettek rá sejthetően, hogy legyen elég légáramlás.
Egyébként hangfal selyemmel próbálkoznék, a sűrűbb fajtával.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2580) #95590400 válasza szaszlaci (#2579) üzenetére


#95590400
törölt tag

szerintem meg azért, mert egy óccsított konstrukció. :DDD illetve mert dlp-s körökben ez nem szokás, mert a belső nem annyira érzékeny a porra. de ennek most pont a fotel felől van a beszívó oldala, attól kb. 30 centire és onnan hiába minden takarítás, akkor is van felszálló szösz, meg por, főleg, ha feláll, leül, mocorog az ember.
légkondis körökben érdeklődők épp, h honnan tudnék valami hasonló szűrőket szerezni. illetve kiszedtem tegnap a légkondiból, és ráeszkábáltam. a hűtés nem hangosodott fel, ezért gondolom nem melegedett jobban, mint előtte, igaz nem is fedte be az egészet. láthatóan fogott meg anyagot.
visszatérve az izzó témára, ezzel lehet legjobban beszopni, legalábbis netes-fórumos beszámolók alapján is, meg saját tapasztalat is ezt mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#2581) szaszlaci válasza #95590400 (#2580) üzenetére


szaszlaci
addikt

De a DLP nagyobb hűtést is igényel, ezért is nincs benne szűrő. Legalábbis ezt olvastam.
Viszont ezeket a hőmérsékleteket tényleg jó lenne megtudni, min belül kellene tartani a lámpát..
(Nálam pl ECO módban, normál /alacsonyabb/ hűtéssel néha emeli a fordulatot, néhány másodpercre. Hogy normálon kellene-e járatni, gondolkodóba ejtettél.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2582) #95590400 válasza szaszlaci (#2581) üzenetére


#95590400
törölt tag

a hőmérséklettel kapcsolatosan szerintem bízzunk a gyártóban, h tudja mit csinál ;] és a hűtése az érzékelővel illetve a ventikkel úgy van összehangolva, hogy biztosítsa az ideális hőmérsékletet. :)
ha meg majd nem lesz megfelelő légáram, akkor a hűtés felhangosodik, és remélhetőleg észrevenni, h nem gyere be lesz a megoldás a szűrő.
nekem igazából az a fura, h az acer kikapcsolás után quick módban iszonyat hangosan megy kb. 2 percet. normál módban meg alig halkabban asszem 4 percet.
az lg meg megy hangosan kb. 20mp-et, aztán van egy 3 perces rész, amikor még nem szabad kikapcsolni, de hangja semmi.
a benq is elég sokat ment kikapcsolás után.
tudja fene...
nekem még mindig nagyon szivárványoz az lg (valszeg a nagyobb fényerő miatt, mert a technikai paramétereit tekintve elvileg jobb az acernél), a színeket sikerült belőnöm valamilyenre (még mindig elégedetlen vagyok vele, de majd kialakul), elképesztő mennyiségű zöldet pakolt rá, tiszta sárga gyk. nem is volt. aztán minél több beállítási lehetőség van, annál jobban elszőrözik az ember. :DDD
ami egyelőre színespatikus az lg-ben:
halk
egész jó kontrasztot hoztam vele össze
óccsó izzó (az ed ígérete szerint megrendeli és küldi pár héten, uszkve egy hónapon belül, de találtam 28k-ért webshopban, lehet rendelek egyet én is)
van márkaszervize kb. 60 km-re (a benq szervizeltetése pesten anno rémálom volt, az acert meg garanciába nem kellett).
és nem tudom, említettem-e, de nagyon halk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2583) pH03N1xM válasza #95590400 (#2577) üzenetére


pH03N1xM
tag

PCkhez levo kiegeszito hazventillatoroknal hasonlo szivacs anyag van (ranezesre), mint a projektorokban levo szuroszivacs. Van ilyenem (90-es ventihez volt), talan ez tunik legjobbnak ilyen celra. Persze merevites es megfelelo hoallo rogzites szukseges (pattex palmatex jo szivacsra, anno ragasztottam olyat vele). En kizarolag homerseklet monitorozassal egyutt mernek elterni a gyari megoldastol.

Klimakban levo szurok sokkal durvabbak (szivacs) vagy surubbek (papirszuro).

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#2584) #95590400 válasza pH03N1xM (#2583) üzenetére


#95590400
törölt tag

van lézeres mérőm, de szerintem a belső mérést azzal megoldani nem lehet.
ahova kerülne, az illetve a környezete hálistennek szobahőmérséklet felett van kb. 5 fokkal. azaz alig langyosnak is alig nevezhető. hőálló dolgokra nincs szükség-
mivel a gar miatt nem fogom moddolni, még kívülről sem (a legjobb megoldás szerintem egy mágneses tépőzáron alapuló keret lenne, de ehhez ragasztani kelletne véglegesen a házhoz, így kiesik).
egy klímás úriember felajánlott légtechnikai mikroszűrőt, illetve találtam az aprón ventis szűrőt is, szerintem mindkettőből 2 garnitúra lesz.
a rögzítéshez meg a mindenható cikcalllag. :DDD

(#2585) szaszlaci válasza #95590400 (#2582) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nekem 9 mp-is megy az Optoma emelt ventivel, aztán kilövi a lámpát és kész, nem hűti tovább. Bízom a gyártóban, hogy így kell ezt csinálni :)

Viszont lehet, meg kellene mérni, milyen feszt is kap az a lámpa üzem alatt és a hőmérsékletét is valahogy megállapítani.

Hát miért nem veszed le a zöldet? Úgy legalább a fényerő is csökken, vele meg a szivárvány.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2586) #95590400 válasza szaszlaci (#2585) üzenetére


#95590400
törölt tag

le vagyon véve, darasztikusan. :DDD
csak még mindig elégedetlen vagyok. kénytelen voltam hidegre állítani, mert az láthatóan jót tett a kontrasztnak is, aztán ezt úgy köszönte meg, h ezzel kapcsolatban is kompenzálnom kellett.
szóval kompromisszumos a dolog. meg mint említettem, én inkább arra megyek rá, h az áttömörgetett forrásaimmal a saját ízlésem alapján elégedett legyek, de a referenciának használt crt monitorhoz képest azért ne menjek át frankesteinbe, és ne teremtsek valami szörnyet. :D

(#2587) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Fullhd projektort szeretnék venni. Keret 400-600k-ig terjed. A pansonic-okat jobban preferálom. Házimozizásra lenne használva. A 3d nem lényeg de ha tudná nem lenne hátrány.

Köszi a segítséget előre is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2588) aeroxr válasza szaszlaci (#2552) üzenetére


aeroxr
tag

(használt sony lcd)
Közben megtudtam, hogy a projektor több mint 3 éves, az égőt a tulajdonos cserélte saját maga, amikor megkérdeztem h milyen gyakran volt tisztítva azt a választ kaptam, h még soha. Akkor ez így felejtős, gondolom, vagy érdemes lehet megnézni élőben milyen, hátha?

A másik lehetőség hogy új projektor, az (általad is említett) Optoma hd600x és LG ah215 között vacilálok, valakinek van ezek közül valamelyikkel tapasztalata? Minden info-t szívesen fogadok.

The truth is out there.

(#2589) szaszlaci válasza aeroxr (#2588) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem felejtsd el. Lehet, hogy nincs baja, de közel nem annyira olcsó, hogy érdemes legyen vele foglalkozni.

Előbb Avman írt az LG-ről, én az Optomát venném.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2590) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

1080p projektort keresnék filmezésre HTPC-ről.
Soha nem volt még projektorom, így nem ismerem a területet.

Optoma HD200X-et "néztem ki".
HTPC-ről néznék 720p/1080p filmeket HDMI-n keresztül.
Plafonra lesz szerelve fejre fordítva.
Szeretnék venni egy plafonra/falra szerelhető lehúzható vásznat is hozzá.
Besötéteni nem tudok, este lenne használva.
Tervezett nézési méret kb.: 150"

Kérdéseim:
- ebben a kategóriában ez a modell milyennek számít?
- mennyire kell ezeknek "sötét"?
- plafonra szerelve is be lehet jól állítani valóban?
- milyen vásznat érdemes venni hozzá?
- mennyire hangos?

köszi
Lipton

(#2591) Leslie67 válasza Lipton (#2590) üzenetére


Leslie67
tag

Szia!
Azért nem árt, ha vissza olvasol mert hasznos dolog!
És itt is.
Amíg nem tudod, hogy rainbow látó vagy-e addig ne csak dlp-s projikat nézz!
És olvass a belépő optomákról és mást tipusokról itt is és máshol is!
Ne utólag érjen meglepetés.
Ebben szórakoztató szegmensben is elég nagy a szóródás.

[ Szerkesztve ]

(#2592) aeroxr válasza szaszlaci (#2589) üzenetére


aeroxr
tag

Közben találtam egy Infocus x9-et, 1400órával a 4000-ből, rendesen szervízben tisztíttatva, 90k-ért, sajnos ezt a márkát sem ismerem, viszont az eladó nagyom készséges nála kipróbálható.

Infocus-szal szerzett már vki tapasztalatot? Pótlámpa árát hol tudnám ellenőrizni?

The truth is out there.

(#2593) szaszlaci válasza aeroxr (#2592) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az nem egy rossz gép!
Az állapotáról nyilván nem tudunk nyilatkozni, sem a lámpáról, hogy mennyit fog még menni.
Hol találtad a gépet? Ha AV fórumon, az valamennyi garancia, tudomásom szerint nem átverésre mennek.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2594) pH03N1xM válasza aeroxr (#2592) üzenetére


pH03N1xM
tag

4 infocust managelek osszesen, ebbol 2 alneven van (A+K Astrobeam), egyikkel se volt semmi problemam. (a legidosebb 11 eves mar, es a 3. lampanal tart, a tobbi 1-2 lampanal)

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#2595) aeroxr válasza szaszlaci (#2593) üzenetére


aeroxr
tag

expressz.hu-n, de lehetőség van kipróbálni a tulaj moziszobájában, azt mondta FHD-re vált ezért adja el. Csak attól tartok h a rainbow látható lesz a 2x-es színkerék miatt, talán ennyi belefér ennyiért.

Viszont nem tudom hol tudom megnézni h mennyi hozzá egy lámpa, mert ez elég fontos tényező.

The truth is out there.

(#2596) szaszlaci válasza aeroxr (#2595) üzenetére


szaszlaci
addikt

Expressz, hát úgy bizony veszít a megbízhatóságól. De ne legyünk ellenségesek, ha takarította, feltételezhetően nincs vele gond ennyi idő után. Ha tényleg ennyi idős ugye.

Hát lassú szegény, ez tény, viszont olcsó és jó gép ezt leszámítva.
Szerintem mindenképp megéri a plusz ár az említett Optoma 600-asért, de neked kell eldönteni, mennyit szánsz rá.

Ebayen beírod, hogy Infocus x9. Van már tükörrel, keret nélkül 150 $-ér, kínai lámpa.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2597) aeroxr válasza szaszlaci (#2596) üzenetére


aeroxr
tag

x9-et elvitték előlem, még jó h nem autóztam feleslegesen 400km-t, viszont ezzel a használt projektorokat lezártam.

Optoma HD600X lesz, csak félek h nagyon zajos, mert 29dB-t írnak míg az LG csak 23dB, mennyire lehet ez zavaró?

The truth is out there.

(#2598) Lipton válasza Leslie67 (#2591) üzenetére


Lipton
őstag

Köszönöm!
Hol lehetne ilyet élőben megnézni?
Vászon ügyben valami?

(#2599) szaszlaci válasza aeroxr (#2597) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát kit mennyire zavar. Engem itt nem igazán érdekel a zaj, pedig a PC-nél csendmániás vagyok, a RAM sercegését is hallom. Hozzáállás kérdése.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2600) #95590400 válasza aeroxr (#2597) üzenetére


#95590400
törölt tag

attól függ, mennyire messze van tőled... a fejed környezetében kb. 1 méteres körzetben elég zavaró tud lenni a 30 db környéki zaj.
persze, ha feltolod a hangerőt a film alatt, akkor csak csendesebb jeleneteknél hallani.
kinek milyen az ingerküszöbe.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.