Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130051) Shkiz0 válasza Hauptmann (#130050) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Meg kell venni azt ami még ott van, a tiedet meg eladod :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#130052) Hauptmann válasza Shkiz0 (#130051) üzenetére


Hauptmann
addikt

Macera. :DDD Jó lesz így már. Majd ha lesz 32" OLED normális áron...

(#130053) iszoke válasza Hauptmann (#130052) üzenetére


iszoke
senior tag

Arra még pár évet várni kell. :P

(#130054) Hauptmann válasza iszoke (#130053) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát, az előző Dell U2311H 12 évet volt használva.

(#130055) iszoke válasza Hauptmann (#130054) üzenetére


iszoke
senior tag

Ki is tudjuk majd fizetni? Addigra bőven 600 forint felett lesz az euró.

(#130056) Coyot válasza Hauptmann (#130054) üzenetére


Coyot
őstag

Nalam 14 et birt ha jol remlik a vetel ideje. De egyelore csak surun kapcsolgat ki. Tapja meg fog sajna mekkennni :(

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#130057) Hauptmann válasza Coyot (#130056) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nekem azon kívül, hogy már a háttérvilágítása gyengült, más baja nincs. Csinálok neki helyet az asztalon valahogy, aztán jó lesz másodlagos monitornak.

(#130058) Coyot válasza Hauptmann (#130057) üzenetére


Coyot
őstag

Igen sajnos az is érezhető, hiába a CCFL azért nem örök élet. Mindegy jöhet a 3440x1440, a fhd eizo meg a második lesz majd :D

Má' nem

(#130059) sztivo válasza Coyot (#130058) üzenetére


sztivo
Topikgazda

És nem is lehet kapni már fénycsövet, ha esetleg megmentenél/felújítanál még egyet. Van kiváltó LED, de az meg... Meh..

(#130060) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Otthoni használatra vennék egy ilyen monitor, néha kis játékkal: LG 27MP60G 1ms/75Hz/FreeSync, 250cd/m2 fényerő, DisplayPort 1.2, HDMI 2.0.
Alzánál most 58e ft
Szerintetek van ennél jobb ajánlat? (60e ft-nál többet nem szeretnék kiadni)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#130061) stuka20


stuka20
aktív tag

Sziasztok!

Vesa monitor tartó ügyben itt lehet kérdezni?

(#130062) sztivo válasza FireFox1996 (#130060) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Sziasztok!

Szerintem nem nagyonvan, talán az Acernek van még 75Hz körülije ennyiért.
Viszont 5 ezerrel többért van 144Hz Acer VG252QP/VG252QS

Most látom, hogy 27".. Akkor viszont az Acer Nitro XV272LV most akciósan 70e, az talán jobb döntés lenne.

stuka20
Persze :)

[ Szerkesztve ]

(#130063) Luck Dragon válasza FireFox1996 (#130060) üzenetére

Ez felhasználástól függ mi az ennél jobb ajánlat?
Nos MSI PRO MP271 vagy Philips 273V7QDSB (bár ez 60Hz) olcsóbb és megbízható eszközök.
De játékra a Hz miatt (ha ez fontos ugye) nem igazán alkalmasak .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130064) stuka20 válasza sztivo (#130062) üzenetére


stuka20
aktív tag

Monitor tartót szeretnék vásárolni, ami alkalmas 2 monitor tartására és lehet dönteni, állítani a magasságát, forgatni, hogy kényelmesen lehessen állítgatni, ha úgy van. Annyi féle van, hogy egyszerűen nem tudom melyiket lenne célszerű. Nézegettem az alzánál, de olyanokat írnak, hogy leesik a monitor, meg keményen meg kell húzni a csavarokat, mert akkor nem tart stb.. :/
Fali vagy asztalit nézegetek. Az asztal a falhoz közel van, de ha úgy van kijjebb tudom még húzni pár centit. (emiatt a lehet a fali lenne a célszerű)
A keret kb. 35 ezer, ha ennél olcsóbbért is van, az még jobb lenne. Minőségi legyen, ne legyen vele probléma. (ha úgy van tudok hozzátenni még, 2. monitor még nincs, szóval valamin spórolni kell :D ) Tudom sokat kérek. :(

(#130065) Luck Dragon válasza stuka20 (#130064) üzenetére

Mekkorák a monitorok és milyen vesa felfogatással rendelkeznek?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130066) FireFox1996 válasza sztivo (#130062) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Tetszik ez az Acer Nitro XV272LV, de közben a Philips 275E1S is tetszik (ez már 2K/2ms/75Hz/65e huf)
Otthoni használatra, képeket néha szerkesztek rajta, a gyerekek meg csak hétvégén játszanak rajta nem túl erős játékokat: slim4, minecraft, roblox stb. (a legdurvább talán a Kerbal Space, MS Flight simulator, de ezek rikán mennek)
Szóval melyiket érdemes választanom?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#130067) stuka20 válasza Luck Dragon (#130065) üzenetére


stuka20
aktív tag

100x100 és 27-esek (bocsi lemaradt)

(#130068) szkaroly


szkaroly
senior tag

Úgy tűnik hogy az LG 24mp60g-b kisebb fényereje már nem bántja a szemem (mint az Acer Nitro VG252QSbmiipx) és maradni fog. Mindenkinek köszönöm a tanácsait és a segítségét! :C

Poco X3 Pro

(#130069) taranis válasza Luck Dragon (#129911) üzenetére


taranis
addikt

Köszi a választ, másfél hete nyúzom napi 8-ban az említett curved monitort (Dell U4021QW), de még mindig szem és tompa fejfájással fekszem esténként, nem kellene már legalább egy kicsit jobbnak lennie? Lehetséges az, hogy valaki mondjuk képtelen megszokni egy curved monitort, vagy még mindig érdemes próbálkozni?

colorizer.net

(#130070) Luck Dragon válasza taranis (#130069) üzenetére

Hát azért már kellett volna , lehet , hogy a bevonta de lehet az íveltsége az amiatt fáj mindened . :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130071) taranis válasza Luck Dragon (#130070) üzenetére


taranis
addikt

Előtte egy Dell P2715Q-t néztem két Dell P2314H társaságában, mindegyik matt volt, gondolom hasonló a bevonat, én egyértelműen a curve-ra gyanakszom.

colorizer.net

(#130072) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Egész napos, irodai felhasználásra keresek monitort 50e Ft környékén.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
50 ezer Ft
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
24"
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS

4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Irodai
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Alaplapi, beépített - Intel UHD Graphics 630 1 GB
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA,
DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
VGA, Displayport
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Jó lenne dönthető, magasságban állítható


Előre is köszönöm.

(#130073) sztivo válasza Simtu (#130072) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Egész napos munkára (pláne irodai) én VA-t mondanék, sokkal kellemesebb nézni hosszasan, nem tudom úgy érdekes lehet-e a dolog.

taranis
KaiotEch kollégának sem voltak problémái a régebbi Dellekkel ilyen téren, az újakkal viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#130074) taranis válasza sztivo (#130073) üzenetére


taranis
addikt

De neki is ilyen tünetei voltak? Illetve mi volt a megoldás nála?

colorizer.net

(#130075) TJ2 válasza iszoke (#130039) üzenetére


TJ2
csendes tag

Az örök harc IPS vagy VA? :)
Ha valakit zavar az IPS glow (mint engem) annak megváltás egy VA monitor. SRGB lefedettsége 100% ennek is, több meg minek? Túlszaturált képet nézegetni? Sötét szobában a jó kontraszt sokkal többet ér. Nem hype, azonnal látszik.
Addig hittem csak az IPS-ben, amíg nem volt az asztalomon egymás mellett mindkettő egyszerre. A többség itt, aki az IPS-re esküszik, sose látta egymás mellett őket.
De persze azt is elfogadom, hogy bizonyos felhasználásra, még ízlések és pofonok alapon el lehet nézni az IPS hibáit is, de hogy egyértelműen jobb lenne az biztosan nem igaz.
Ami egyértelműen jobb, az az OLED. :)

(#130076) Rowon válasza TJ2 (#130075) üzenetére


Rowon
veterán

Pont két monitor között tétováztam, ha egyáltalán venni akarnék (szerintem nem fér majd bele a keretbe). Az egyik egy IPS a másik VA és kb. ugyanabban az árkategóriában ugyanazt kínálják (VA-n nincs beépített hangfal).

VA: [link] IPS: [link]

VA vagy IPS?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#130077) Simtu válasza sztivo (#130073) üzenetére


Simtu
senior tag

Persze, ha van konkrét ajánlat, köszönettel veszem.

(#130078) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni monitor vásárláshoz.
Irodai, vagyis otthoni irodai feladatokra lenne használva kb. heti 20 órában alkalmanként heti 30 óra, de az nagyon a max. Mérete legyen 24" vagy nagyobb és ezzel ki is fogyott minden egyéb igényem és elvárásom. Ahhoz, hogy ezt tudja ti biztos jobban tudjátok a többi paramétert. Nekem fogalmam sincs mi ehhez a minimm szint amit figyelni kell vásárlás elött.
Mivel ilyen "kevés" az elvárásom és a használati idő is, ezért szeretném ebben a kategóriában a legolcsóbbat venni. Tehát azt amelyik épp most vagy a jövőhéten, vagy kéthét múlva akciós.

(#130079) iszoke


iszoke
senior tag

Mennyire lehet készpénznek venni az egyes monitorok átmérőjéhez ajànlott távolságértékeket? eMAGnak sikerült jól kicsesznie velem, ezért erősen fontolgatom, hogy hagyom őket a 3,14-ba és rendelek inkább egy 42" OLEDet. Most már tényleg elegem van belőlük. :W

(#130080) sztivo válasza Simtu (#130077) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Dell E2422H, E2423H DisplayPorttal kb ezek vannak,

HDMI-vel pedig:
Asus VA247HE,
Dell SE2422H,
MSI MP241X,
Samsung S24R35

(#130081) HornedReaper válasza HornedReaper (#126593) üzenetére


HornedReaper
senior tag

ASUS VG27AQ1A -asom furcsán viselkedik. Azt hittem a VGA haldoklik mert van hogy elmegy a kép pár másodpercre (4-10) amikor már vagy fél napja megy a PC, de nem. Úgy tűnik amikor a monitortól (és tápegységétől szintén) 15-20cm-re lévő mobilomra hívás érkezik, akkor csinálja! Láttatok már ilyet? Az asztalra állítható fém tartóval tettem szóval az bele van csavarozva a VESA mountba. A mobilt gyakran a fém karnak döntöm. Ennyire hogy lehet érzékeny a monitor elektronikája?!

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#130082) iszoke


iszoke
senior tag

Ez milyen monitor? https://totalgamingaddicts.com/philips-evnia-42m2n8900-review-outstanding-gaming-oled/

(#130083) Luck Dragon válasza HornedReaper (#130081) üzenetére

Igen , minden márkánál előfordulhat olyan monitor ami érzékeny a mobiltelefonok által kibocsátott elektromágneses sugárzásra. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a monitor rosszul működik.

Az elektromágneses interferencia (EMI) (nem összekeverendő SAR értékkel ) olyan jelenség, amikor az egyik elektromos vagy elektronikus eszköz kibocsátja az elektromágneses hullámokat, amelyek befolyásolhatják a másik eszköz működését.Döntő többségben mobil a felelős .
A mobiltelefonok intenzív elektromágneses sugárzást bocsátanak ki és ha a monitor érzékeny az EMI-re, akkor az okozhatja a problémákat.

EMI hibák ami előfordulhatnak monitor esetében lehet ; jellegzetes Képhiba, képtorzítás, elhalványult részek , szaggatás vagy furcsa hangok SSB-től vagy véletlenszerű leállás , kikapcsolás.

Az EMI problémákat általában lehet csökkenteni, ha a telefont és a befogadó eszközök távolságát növeljük, illetve az érzékeny eszközöket földeljük. Próbáld meg elmozdítani a mobiltelefonodat a monitor közeléből, ( másik szóba).
Az is lehetséges, hogy a mobiltelefonodhoz használt töltőkábel vagy töltő is okozhatja az EMI-t, így azt is érdemes lehet kicserélni egy jobb minőségű, védett kábelre vagy töltőre.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130084) sas55


sas55
aktív tag

Sziasztok én tanácsot szeretnék kérni 2. monitornak. Jelenleg egy Gigabyte M32Q használok ami 2k felbontás. Neki keresek társat állitva de nincs ötletem hogy milyen nagyságut keresek. Levelek írása olvasása, böngészés lenne rajta viszont az lenne a jó ha nem kellene hajolgatnom(közelebb vagy hátrébb) mert nem tudom elolvasni a betüket.
Tehát az a kérdésem hogy aki hasonlót használ az milyen méretü 2. monitort rakott mellé?

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#130085) Luck Dragon válasza sas55 (#130084) üzenetére

Olyanra gondolsz , hogy PL 24” Pivot elforgatással használnád?
BenQ esetében van kimondottan ePaper mód levelek olvasására .
(BenQ GW2485TC) videó (2:50-től)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130086) sas55 válasza Luck Dragon (#130085) üzenetére


sas55
aktív tag

Igen elforgatva lenne használva, szerintem Fhd felbontásban. Az arányokkal nem vagyok tisztában hogy milyen méret kellene 17",21",24" vagy mi a megfelelő.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#130087) Luck Dragon válasza sas55 (#130086) üzenetére

24”=FHD
Ha az arányt nézem ez így jó .
Amúgy GW2485TC magassága 617mm Pivotban míg az M32 és magassága 690mm normál állásban ,de mivel mindegyik magasságában állítható (130mm) így szépen egy magasságba lehet majd állítani .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130088) sas55 válasza Luck Dragon (#130087) üzenetére


sas55
aktív tag

Jó, köszönöm az irányt. Valahogy [2.percnél] így lenne beállitva.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#130089) Luck Dragon válasza sas55 (#130088) üzenetére

Akkor egyről beszélünk :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130090) OgreImre válasza iszoke (#130079) üzenetére


OgreImre
senior tag

Én 85-90-100cm-ről nézem a 42,5"-os Philips Momentum 436M6-t. Közelebbről már látom a pixeleket. 100% skálázással Win10.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#130091) iszoke válasza OgreImre (#130090) üzenetére


iszoke
senior tag

Kicsi a pixel sűrűség ilyen méretben, azért látszik?

(#130092) OgreImre válasza iszoke (#130091) üzenetére


OgreImre
senior tag

Igen, és ennek a panelnek nem klasszikus a pixel elrendezése.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#130093) iszoke válasza OgreImre (#130092) üzenetére


iszoke
senior tag

A pixelelrendezése nem izgat, az már inkább, ha látom a pixeleket.

(#130094) iszoke válasza OgreImre (#130092) üzenetére


iszoke
senior tag

Mondjuk displayspec oldal szerint nem sokkal kisebb a pixelsűrűsége, mint a mostani XG27AQ monitoromnak.

(#130095) Luck Dragon válasza iszoke (#130094) üzenetére

Csak az átmérő másfélszer akkora ugyan akkora távolságból , így szinte biztos , hogy látni fogod 70cm-ről a pixeleket .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130096) iszoke válasza Luck Dragon (#130095) üzenetére


iszoke
senior tag

Aúú. Akkor marad az eredeti terv. :(

(#130097) sztivo válasza iszoke (#130093) üzenetére


sztivo
Topikgazda

~105 ppi

(#130098) iszoke válasza sztivo (#130097) üzenetére


iszoke
senior tag

Az én monitoromnak meg 109 ppi, szóval nincs nagy különbség (bár az is igaz, hogy jóval kisebb). https://www.displayspecifications.com/en/model/509f22e2

(#130099) Luck Dragon válasza iszoke (#130098) üzenetére

Itt már nem a PPI szám a mérvadó , hanem az adott távolságon belüli átmérő különbőzet.
C2 esetében, képernyő miatt a szemfáradtság és a kék fény káros hatása jelentősebb már. Arról nem is beszélve ,hogy kényelmetlenséget okozhat a nyak és a váll izmoknak, valamint a testtartásnak.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130100) zorzy4


zorzy4
őstag

Miközben itt röpködnek a 27-42" monitorok! Én most váltanék vissza 22-ről 19-re.
Venni nem kell mert van itthon minden méretben :)) . De szem fárasztás szempontjából, van különbség a régebbi fénycsöves, és led megvilágítású technológia között?
Mert hajlamos lennék befogni a 2009-es Philipset, mert szép a képe, és maga a monitor is jól néz ki.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.