Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51802) quailstorm válasza AaronOS (#51800) üzenetére


quailstorm
nagyúr

EasyPhone teljesen jó, EP500 és Doro 215 is legyen a listán, amelyik van a boltban azt kész. Az én nagymamám a Doro 215-öt használja.
Szerkesztés új hsz-t csinál?

[ Szerkesztve ]

(#51803) Fancy-boy válasza AaronOS (#51800) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Plusz még amit érdemes megnézni:

- Doro 366: [link]

Valamivel nagyobb kijelzője van mint a Doro 215-nek, viszont gyorsgombok vannak az előlapon.

(#51804) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Hülye kérdés : tud-e valaki olyan flip-es/clamshell telefont, amit
- újonan kapni itthon
- nem nyócvanezer Ft, hanem mondjuk 15
- tud speed dial-t ? - konkrétan úgy, hogy a számgombokra lehet ráprogramozni telefonszámokat, olyan nem jó, amin I II III gombok vannak, mert annál több kell

Az Alcatel 2051 manualjában láttam egyedül említve, hogy van speed dial, de nem derült ki, hogy hogyan kell előhívni, csak hogy a telefonkönyvben kell beállítani.

Előre is köszi minden ötletet :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#51805) Dluinet válasza hcl (#51804) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Media Markt BEAFON SL580 vagy hasonló

egyvalamit nem tud, az órát szinkronizálni, mindig kézzel kell beállítani

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51806) hcl válasza Dluinet (#51805) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annak néztük a telefonkönyvét-stb.-ét, nem tud speed dial-t, vagy legalábbis nem találtuk meg. (Ha biztosra mondod, hogy tudja, akkor megfelel.)

Olyan kell, ami tud speed dialt, mert a tulaj nem hajlandó mást használni.
Kinyitja, felveszi a hívást, ha becsukja, lerakja, iletve speed dial-ról tud hívni pár embert, kb. ennyi a jelenlegi telefon használata. Egy régi X4xx Samsung kinyitható telefont kéne lecserélni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#51807) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

És tényleg, végre megtaláltam a magyar használatikat (alul). Ott van benne, hogy hogy lehet hozzárendelni a 2-9 gombokhoz számokat, de arról persze egy szó sem, hogy lehet hívást indítani a számgombokkal :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#51808) Dluinet válasza hcl (#51807) üzenetére


Dluinet
nagyúr

M1 és M2 gomb, plusz hátul van egy gomb (SOS) amit megnyom, akkor azonnal tárcsáz és hív.
A számokra is lehet, de azt nem tudom, hogy kapcsol-e azonnal.
Anyósnak vettük, hogy tudjon minket hívni, ezek vannak beprogramozva neki.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51809) hcl válasza Dluinet (#51808) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szintén anyósnak lesz :D
A számok elegek neki, szerintem amúgy tuti hív is.
Asszony valami kvadrága droidos flipet akar neki... :D Mert drága....
...nők.

Mutogatni való hater díszpinty

(#51810) Dluinet válasza hcl (#51809) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Media Marktban próbáld ki a flipeseket, csengőhangok kritikán aluliak szoktak lenni.
A polifonikus csengőhang már extrának számít.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51811) hcl válasza Dluinet (#51810) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Huszonhatodik szempont... amúgy ott nézegettük :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#51812) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! Nagyimnak szeretnék telefont venni 12e-ig, minél nagyobb gombokkal, egyszerű használattal. Egy Myphone Halo-t már kipróbált, de túl bonyolultnak bizonyult neki (leginkább a kikapcsolhatatlan billentyűzár miatt). Az se baj, ha flipes. Vagy akkor már a fentebb linkelt Beafont ajánljátok kicsit drágábban? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#51813) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Hülye kérdés, a Beafon-ok milyen csengőhangot esznek meg? Anyósnak C240 lett, és lehet kéne neki saját hang (a telefony csak egyet tud, szóval tuti, hogy lehet rá tenni egyedit... a manual is említi, de nem írja, mit fogad el).

Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#51814) Genova1983 válasza hcl (#51813) üzenetére


Genova1983
tag

Helló!

Beafon SL651 manual-jában találtam egy ilyen részt:

5/ What are accepted formats for uploading ringtones on GSM SL651A ?

Answer : Formats “MIDI” and “WAV” are accepted; however musical files cannot be too large

-SL651A will accept WAV files up to around 1400kb/s
-MIDI files are confined to 10kb

Ez alapján csak midi és wav lehet.Gondolom akkor ez a C240-nél is így van.

[ Szerkesztve ]

(#51815) hcl válasza Genova1983 (#51814) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi hogy kikerested - reméltem, hogy van itt, aki már csinálta, nem vártam, hogy más keresse ki... Ha átadjuk a telefont, kipróbáljuk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#51816) dvids


dvids
aktív tag

- Árkategória: <25000 Ft
- Új
- Hol vennéd meg? - Pécsen, helyi üzletben, a személyes intézés garanciális problémák esetén fontos lenne. (Edigital, MediaMarkt, Euronics, vagy még van pár kisebb üzlet)
- Hosszú távra
- Mire használnád? -- hívás, sms és egy-két fénykép ellövése időnként
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? -- mindegy

- Milyen kialakítású telefont keresel?

Egy kőkorszaki Nokia utódját keresem (sajnos a típust már nem tudom megmondani), tehát nem árt ha némileg hasonlít kialakításában a klasszikus Nokiákhoz.

Nem kellenek hatalmas nyomógombok, de előny ha jól elkülönülnek, ha nincsenek osztott gombok és ha nincsenek az oldalán használat közben véletlenül könnyen benyomható gombok.

Főleg telefonálásra, SMS (inkább csak olvasás, mint írás), illetve pár fénykép ellövése alkalomadtán. Egyszerű, logikus, könnyen kezelhető menürendszer, amivel egy nem túl nagy technikai affinitással rendelkező ember is elboldogul.

Legyen relatíve tartós, megbízható. Nehezen tanul majd bele az új telefonba, legalább pár évig húzza ki.

Két példányt néztem ki, Nokia 3310 és Nokia 230. Az utóbbiban - képek alapján - a nyomógombok elrendezése szimpatikusabb (úgy látom az új 3310-es nem örökölte a régiben ezt). A kettő közül melyik lenne ajánlottabb? Esetleg más alternatívát tudtok?

Köszi szépen a segítséget előre is!

(#51817) Fancy-boy válasza dvids (#51816) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A mostani Nokiáknak már köze nincsen a régebbi/eredeti készülékekhez.
Nagyjából már csak a felirat maradt meg.

Amit ajánlok: Alcatel One Touch 2045x: [link]
Persze az általad említett Nokiák sem rosszak, de az Alcatel jobban kezelhető / testre szabható, logikusabb menü.
Természetesen olvasd el a felhasználói véleményeket is, de szerintem az Alcatellel jobban jársz.
Media Marktban még kapható: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51818) dvids válasza Fancy-boy (#51817) üzenetére


dvids
aktív tag

Köszi szépen a tippet, megfontolom!

A 0,3 megapixeles kamera egy kicsit eltérített a legalsó árkategóriás telefonoktól, nincsenek hatalmas igények e téren, de azért azt már egy kicsit gyengének érzem.

(#51819) Fancy-boy válasza dvids (#51818) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen.
Őszintén szólva ma már mindegyik hagyományos telefonba dísznek tesznek kamerát.
Nem a minőségi kategória egyik sem.
Természetesen valami minimális különbség azért van az olcsó és drágább telefonok kamerái között.
Amennyiben fontos a jó kamera, akkor az Alcatel valóban nem neked való.
Viszont ha normálisan használható készüléket szeretnél, akkor arra megfelelő. de egyikre sem szeretnélek rábeszélni ;)

Nokia 230 esetében viszont azt vedd figyelembe, hogy a jobb felső gomb funkciója nem választható.
Egyik vásárló véleménye:

"A menüje átláthatatlan, nehéz megtalálni a funkciókat még annak is, aki 15 éve csak Nokia telefont használ. Nem felhasználóbarát, hogy a jobb felső gombot nem lehet hozzárendelni pl telekkönyvhöz, előlapi kamerát kapcsolja csak be, és ezen nem lehet változtatni, pedig nem midenki élete a szelfizés."

[ Szerkesztve ]

(#51820) Genova1983 válasza dvids (#51816) üzenetére


Genova1983
tag

Helló!

Én 3310-est használok,így arról tudok írni pár sort.
A számgombsor nekem nagyon bejön,jó rajta gépelni.A két funkció gomb viszont osztozik a hívás gombokkal,de nekem ez sem okoz gondot.Előtte Nokia 225-öt használtam,attól jobb a gombsora.
Kijelző olvashatóságával nincs gond,fényereje állítható.Betű mérete változtatható normál és nagy méret között (menü,névjegyzék,üzenetek).
Telefonkönyvben egy névhez egy szám és kép adható,egyedi csengőhang nem,ha ez fontos lenne.Én 100%-ban rezgőn használom a telefonjaimat,így nekem ez nem volt szempont.
Kamerától nem kell csodát várni,de néha egy-két kép lőhető vele.
Beszéd hangminőséggel nincs gond.

Írtad,hogy helyi boltból vennéd,nem tudom ott mennyibe kerülnek,de ha még is neten rendelnéd,akkor itt már 10e Ft-ért megkapod:Nokia 3310
Ennyit megér szerintem.És ez a szürke-fehér nagyon jól néz ki.
Igaz ez egy SIM-es verzió és Telekomos,de ezt ugye a szolgáltató bármikor ingyen függetleníti.

Ha lenne még kérdésed a készülékről,szívesen írok róla.

(#51821) volandy


volandy
senior tag

Nincs valami olyan megoldás, hogy lenne egy nyomógombos hagyományos telefon, de lenne mellé(hozzá) párosítva egy pl 7" tablet amin lehetne internetezni. A nyomógomboson pedig telefonálni!

(#51822) Genova1983


Genova1983
tag

Német Mediamarktban már kapható az új 8110-es.

[ Szerkesztve ]

(#51823) Viktor0610 válasza Genova1983 (#51822) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Annyiért tartsák meg maguknak! :))

Samsung Galaxy A54

(#51824) #81733120 válasza Genova1983 (#51822) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ennyi? :Y Magyar honban még drágább lesz, vagy 30 ezerről fog indulni.
Annak megéri, aki nem szeretne érintőképernyős telefont, de szüksége van egy nyomógombosra. Ilyenből nincs sok, mármint ami okos funkciókkal jön. De ennyiért már okostelefont is lehet venni, olyat, amin Android fut. :))

(#51825) Fancy-boy válasza Genova1983 (#51822) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Kapható meg nem is: "Lieferung in 9-10 Werktagen"

Vagy annyian rendeltek, hogy elfogyott a raktárkészletük. :DDD

(#51826) New Hewkas


New Hewkas
csendes tag

Nekem sárgában kéne, ha lesz :DD

Még az ár nem is annyira gáz, amennyiben jó lesz (mondjuk jobb, mint az M9 Connect pl.)

[ Szerkesztve ]

(#51827) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

Az új Nokia 8110 4G majd akkor lesz ajánlható vétel, ha kiderül, hogy szoftver szempontjából megbízható és nincs tele buggal. Elég sok dolgot belezsúfoltak és a gyártónak ez lesz az első KaiOS alapú készüléke. Amiben jelenleg egyedülálló ez a készülék, az a Google névjegyek és naptárbejegyzések kezelésének, szinkronizálásának lehetősége és a Wi-Fi hotspot. Aki egy laptopot is hurcol magával és a nyomógombos készülékeket szereti, annak szerintem több nem is kell. :D Átlagfelhasználóknak viszont tényleg drága ennyi pénzért és nincs sok értelme megvenni.

(#51828) #81733120 válasza RAZR_v3 (#51827) üzenetére


#81733120
törölt tag

+1
Hiánypótló, viszont az ára nem sikerült fényesen. :(((

(#51829) tibor23 válasza RAZR_v3 (#51827) üzenetére


tibor23
senior tag

Én már régóta szeretnék egy telefont, ami felülről le tudná váltani az S5610-es Samsungot. Legalább olyan kamerával, 2 Sim-mel, esetleg csinálna mobilnet hotspot-ot. Ráadásul az én Samsungom, csak néhány napot bír új akkuval is pedig nem sokat beszélek vele. Ez a készülék esélyes?

(#51830) SvenOlam válasza quailstorm (#51802) üzenetére


SvenOlam
csendes tag

Szia!

A Doro Primo 215-ön működik a hívó fél nevének kijelzése, vagy csak a hívó számát jeleníti meg bejövő híváskor? Magyar menüs? Ilyet tervezünk anyósnak a közeljövőben. :)

"Never stop the car on a drive in the dark.."

(#51831) quailstorm válasza SvenOlam (#51830) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Magyar, és tudtommal működik a hívószámkijelzés különben menne a panaszkodás biztosan, bár mostanában csak SMS-t láttam rajta, nem én használom.
Az egy abszolút nyugati piacra szánt telefon, normális kézikönyvvel. Persze az alapja ugyanúgy MTK MT6260, de jól meg van csinálva.

Még talán akkor próbáltam, mikor megvettük, szerintem ment. Ha nem megy az kizáró tényező lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#51832) #81733120 válasza tibor23 (#51829) üzenetére


#81733120
törölt tag

A kamera a 8810-ben csak 2 megapixeles lesz, ez viszonylag nagy visszaesés a Samsunghoz képest. Mobil hotspotot tud csinálni, és 4G VoLTE (meg Wi-fi) képes is lesz. :)

(#51833) SvenOlam válasza quailstorm (#51831) üzenetére


SvenOlam
csendes tag

Ok.Köszi a válaszokat. Ez lesz akkor a befutó. :)

"Never stop the car on a drive in the dark.."

(#51834) tibor23 válasza #81733120 (#51832) üzenetére


tibor23
senior tag

2MP-lel is lehet jó képeket csinálni, de azt elfogadom hogy nem egy ilyen mobillal, legalábbis nem valószínű.

(#51835) 1egaly


1egaly
aktív tag

Az Euronicsben most kapható ócsón ez a teló: Archos Access 28f,
van vkinek, tudtok róla jót -rosszat?

Kösz a választ! :)

(#51836) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy tudtok-e segíteni, de talán mégis...
Egy Samsung C3322 telefonhoz keresek kijelzővédő fóliát/fóliákat. Valahol lehet még szerezni ehhez? Vékony kellene és átlátszó, víz tiszta ha lehet. Sokáig volt rajta fólia, aztán lecseréltem (volt egy tartalékban) mert bekarcosodott, de most sajnos nincs már rajta. Jó lenne védeni a kijelzőt, mert maga a készülék olyan mintha új lenne. Nagyon sajnálnám ha megsérülne a kijelzője.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#51837) Viktor0610 válasza Jenne (#51836) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezen -gondolom- túl vagy már... ;]

Samsung Galaxy A54

(#51838) Jenne válasza Viktor0610 (#51837) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm. :R Megnézem.
Nekem nem dobott ki ennyi lehetőséget, vagy pedig rosszul írtam be a keresőbe.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#51839) Jenne


Jenne
senior tag

Lenne egy kérésem. Aki használ vagy neki vagy ismeri a készüléket.
Egy Nokia 216 Dual SIM-es telefonról van szó. Ezen a készüléken van olyan lehetőség beállítani, hogy egy-egy nyomógombhoz hozzá rendelhető egy-egy telefonszám? Csak hosszabban kell nyomni azt a gombot és hívja a számot. Idősebb embernek lenne és megkönnyítené a gyakrabban hívott számok hívását.
Előre is köszi.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#51840) Fancy-boy válasza Jenne (#51839) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Amennyiben a gyorshívásra gondolsz, akkor ezt találtam:

This is available on the Series 30+ (MediaTek) based phone:

Open Contact>Select Option .

Open Speed dail>Select On

Again on same option> Select Edit

List of Keybutton with Empty will apper, Select any key and And click on Assign and Choose your contact number which want to speed dail ...

Ha így nem találod, akkor valószínűleg a 216-ban nincsen ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#51841) flash-


flash-
veterán

Üdv
Picit rosszabbul látó
Nyugdijas szulonek melyik lenne az idealisabb?
CatB30, vagy nokia 3310 vagy Nokia 150?
Elso korben ezek jonnenek szoba, foleg a catb30 érdekel kijelzoje mennyire olvashato? Nem tul kicsik a betuk? Vagy inkabb valamelyik Nokia?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#51842) H.lacika


H.lacika
tag

Sziasztok

Apósnak lenne klasszikus telefon, összecsukhatót szeretne, letenni felvenni lehessen a nyitás-csukással, 15ezre alatt jó lenne, Alcatel 2051d néztem, de ott nem lehet felvenni letenni a csukással-nyitással+kicsi az aksia is, valami hasonló jó lenne. köszönöm

(#51843) Fancy-boy válasza H.lacika (#51842) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Beafon SL580: [link]

- Kinyitásra fogadja a hívást és fordítva is működik. ( megnéztem a használati utasításban )
- A MediaMarkt árul belőle többféle színben. Fekete, kék, barna: [link]
- Van külső kijelzője is, így látható, hogy ki hívja.

[ Szerkesztve ]

(#51844) Dluinet válasza Fancy-boy (#51843) üzenetére


Dluinet
nagyúr

2 "hibája" van:
idióta csengőhangok,
és az órát kézzel kel beállítani

de ezek nem zavarják az időseket

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51845) ph2012


ph2012
senior tag

Munkahelyre kellene egy hagyományos telefon. Jól hallható legyen. A Nokia 216 jó lenne? Mini SIM kártya kell bele?

Köszi.

(#51846) Tombi


Tombi
senior tag

Idén jön nemsokára a 3310 4G várom ezt a telefont már, szülőnek szánnám :)
S5610-es valamiért sokszor szétkapcsol..nem tudjuk miért

(#51847) Dhampir válasza Tombi (#51846) üzenetére


Dhampir
félisten

Kíváncsi leszek a véleményedre a 3310-ről, én is S5610-et használok. :)

(#51848) hbala válasza Tombi (#51846) üzenetére


hbala
aktív tag

Közeledik. Már az osztrák Conrad-ban is van, igaz drágább még, mint a német MM-ban.
[link]

(#51849) Fancy-boy válasza hbala (#51848) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A 3310 4G-ről beszéltek, nem a 8110 4G-ről.

Egyébként sokat ez nem jelent. A 3310 3G is kapható külföldön, akár abban a Conradban, de Magyarországon egyáltalán nem jelent meg hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#51850) Dhampir válasza hbala (#51848) üzenetére


Dhampir
félisten

Sárgában lenne az igazi, Banános Joe-nak való. :D

Bravó, 2 Megapixeles kamera ebben is... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.