Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) Fancy-boy válasza syIex (#51300) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Használni szeretnéd vagy gyűjteménybe elrakni?
Mert ha csak kiraknád egy polcra, akkor azt válaszd, amelyik a legjobban tetszik.
Talán a "classic" 8800-ból több volt a hibás darab. Mikrofon, kamera, hangszóró problémák, akku keveset bír, a Sirocco már valamennyire javított változat.
Arte meg tudásban is szintet lépett. Nagyobb kijelző, ráadásul OLED, csúsztatás nélkül is kezelhető navigombok stb...
Általában az Arte a legdrágább, de olcsóbb már nem lesz egyik sem. :D

Egy kis kedvcsináló:


[ Szerkesztve ]

(#51302) Fancy-boy válasza qnadam (#51299) üzenetére


Fancy-boy
addikt

- Nokia E6 fehérben?
Bár támogatja az érintő kijelzőt, az alap dolgokat lehet kezelni hagyományos módon is.

- Nokia E55 ha találsz valahol... bár az csak fél QWERTY.

- Asha 210
- Asha 302

[ Szerkesztve ]

(#51303) syIex válasza Fancy-boy (#51301) üzenetére


syIex
veterán

Használni is akarom, másodlagos telefonnak. Már találtam is egyet nagyon olcsón szerintem. Classic, de hibátlan eddig! :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#51304) storm07


storm07
csendes tag

Sziasztok,

Erről mi a véleményetek?
...azt most nem firtatva, hogy mennyire pici a használat szempontjából. :) (nekem ez kifejezetten előny lenne jelen esetben)

Mivel nem rég jött ki nem nagyon találok értelmes review -t, illetve értékeléseket.
Ennyi pénzért érdemes lehet rápróbálni, vagy felejtős?

[link]

[link]

Üdv: Péter

(#51305) quailstorm válasza storm07 (#51304) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az biztos, hogy szét van downvote-olva az összes teszt, és nem tűnik egy lángész telónak se.

[link] [link] [link]

(#51306) qnadam válasza Fancy-boy (#51302) üzenetére


qnadam
veterán

köszönöm, az ashák szimpatikusak :R

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51307) storm07 válasza quailstorm (#51305) üzenetére


storm07
csendes tag

Mindkettőben igazad van. Kérdés, hogy az első kapcsán magát a telefont, vagy inkább a review -t húzták le. (...netán mindkettőt :D ).
Az tény hogy rendkívül buta készülék, ezen nincs mit szépíteni, de nekem most ennél többre nem is lenne szükségem.
Igazából kell egy olcsó, egyszerű és minél kisebb méretű készülék átmeneti időszakra, ingatlaneladással kapcsolatos érdeklődői hívások fogadására. Ennél többet (egy-két szám lementésén kívül) nem kell tudnia.
Mivel van egy nagyobb méretű okostelefonom ezért már a gondolattól is kiráz a hideg, hogy két készüléket hordjak. Ez elég picinek tűnik, hogy bárhol elférjen.
Bármennyire is szimpatikusabb a 230 -as Nokia, erre a témára talán overkill, ráadásul kétszer annyiba kerül.
Abban bízom , hogy annyira sz*r csak nem lehet :D .
Ha esetleg ráfanyalodok majd megírom a tapasztalatokat.

Üdv: Péter

(#51308) quailstorm válasza storm07 (#51307) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó, de az összeset? Kattintsd végig a ruszki revieweket, volt olyan, amin 120 downvote is volt (meg 400 up).
Tapasztalat érdekel, de szerintem ordas csalódás lesz. Inkább egy Nokia 100...

(#51309) storm07 válasza quailstorm (#51308) üzenetére


storm07
csendes tag

Ez a Nokia 100 meg is felelne, de csak használtan kapható, olyat meg nem szeretnék.

Üdv: Péter

(#51310) quailstorm válasza storm07 (#51309) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem volt elég használt telóm, hogy alaptalannak találjam ezt az okot, de te dolgod. Én jobban félnék egy ilyen garanciahálózat nélküli izétől, ami kinéztél.

(#51311) storm07 válasza quailstorm (#51310) üzenetére


storm07
csendes tag

Nem műszaki jellegű az aggodalom a használt telefonok kapcsán, inkább higiénia és szubjektív érzések keveréke. Ez nyilván az én hülyeségem, de mint olyan ragaszkodom hozzá. :D
A szóban forgó készülékkel (Elari nano) kapcsolatban igazad lehet. Inkább költök egy kicsit többet, de akkor kevesebb a rizikó faktor. Köszi a konstruktív hozzáállást! :R

Üdv: Péter

(#51312) quailstorm válasza storm07 (#51311) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Higénia az igaz, dohányosok vagy munkások telefonjait én se szeretném, nyúltenyésztőé is büdös volt. De éppen ezért személyes átvétellel körültekintéssel végeztem, nyilván azok nem ilyen filléresek voltak.
Filléres telókat vettem már úgy, hogy csak kibontás után derült ki, hogy dohányosé volt, de ezvan, legalább műszaki baja nem volt.

(#51313) storm07 válasza quailstorm (#51312) üzenetére


storm07
csendes tag

Erről van tapasztalat?
[link]
Amikor azt írtam hajlandó vagyok többet is rááldozni nem egészen erre gondoltam :DD
..mindazonáltal elég jók az értékelések.

Üdv: Péter

(#51314) quailstorm válasza storm07 (#51313) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, meglepő, a többi hasonló árúnál általában az szerepel, hogy használhatatlan telefonálásra.
Én nem ismerem az biztos.

(#51315) storm07 válasza quailstorm (#51314) üzenetére


storm07
csendes tag

Leszűkült a kör. Gigászok csatája: :DD
[link]

Nem akarlak befolyásolni, ezért még nem fedem fel nálam eddig merre billen a mérleg nyelve. :)
Vélemény?
...tudom, ebben a kategóriában ez elég hülye kérdés, de ha már ennyire belejöttünk akkor hozzuk ki a maximumot. :))

Üdv: Péter

(#51316) quailstorm válasza storm07 (#51315) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem látok a Sencorrol rendes tesztet, cseheknél panaszkodnak rossz hangminőségre.

(#51317) storm07 válasza quailstorm (#51316) üzenetére


storm07
csendes tag

Végül csak rápróbáltam a Sencorra, 990 Ft -os Domino kártyával best buy lehet, ha nem üt be valami.
A szélesebb freki tartomány miatt a két hasonló kaliberű teló közül ezt választottam, hogy külföldi tartózkodás esetére is használható legyen vész telefonként.
Majd pár hét múlva megírom a tapasztalatokat.
Kellemes hétvégét, bár már nincs túl sok belőle... :((

Üdv: Péter

(#51318) axioma válasza storm07 (#51317) üzenetére


axioma
veterán

Na de erre a celra miert nem vettel egy szolgaltatos telefonnal egyutt kartyas kezdocsomagot... altalaban valamelyik szolgaltato ad 3e alatt, de lattam mar 1990-ert is akcioban. Mondjuk ez a sencor se a vilag penzebe kerul es fuggetlen, ezt ertem, de az elejen 10-20e teljesen indokolatlannak tunt. A lanyaimnak volt alcatel kezdos es beszelni eleg volt.

(#51319) quailstorm válasza axioma (#51318) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pont az Alcatelre mondja mindenki, hogy nem lehet vele beszélgetni, olyan rossz. Fiatal lehet jobban bírja a kiképzést.

(#51320) axioma válasza quailstorm (#51319) üzenetére


axioma
veterán

Jogos, marmint hogy ok me'g jobban hallanak. Meg 2 ev utan kaptak okostelot.

(#51321) Crafter32 válasza Hentesmester (#51287) üzenetére


Crafter32
őstag

Blackberry PD 9981 még mindig nagyot üt külsőre és használható. Főleg emailben a legjobbak mai napig HUB miatt.

(#51322) storm07 válasza axioma (#51318) üzenetére


storm07
csendes tag

Ahogyan te is írod, függetlent akartam.
Egyébként már meg is érkezett a teló ma hoztam el a boltból. Csütörtökön érkezik a kártya is, kíváncsi vagyok mennyire lesz jó/rossz. mindenesetre nagyon cuki :D
Ez is lehet egy szempont...majd gyengédebben vágom a földhöz ha kiderül, hogy egy kalap szamócát sem ér. :DD

Üdv: Péter

(#51323) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy Nokia 6230i telóm.
Ennek a tápja DC 5.7 V-os, 800 mA-es.

A mai MicroUSB-s töltőkkel, amelyek 5V 500mA-esek (vagy a Samsungé még alacsonyabb feszültségű 4.7 V 550 mA-es) lehet az előbbi Nokiát tölteni?

Nem a fizikai csatlakozóra gondolok, mert ahhoz lehet venni adaptert (pl. ez) , hanem a feszültségre. Elegendő-e az neki?

Megjegyzés: a Nokia 130-as (Microsoft) is ugyanolyan Nokia BL-5C akksit használ, mint a régi 6230i, mégis MicroUSB-vel töltendő.

[ Szerkesztve ]

(#51324) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Számomra kicsit régen volt már a nyomkodós korszak, így a segítségeteket szeretném kérni. :)
Édesanyámnak szeretnék egy telefont venni, mert kettőt kell használnia (zene telefon + hívás telefon).

- 7 ezer alatt szeretném megúszni a vásárlást (minél olcsóbb annál jobb elv)
- új és használt is lehet (bár itt nem tudom, hogy minden hagyományos telefon bírja a gyűrődést, és nem adja meg magát egyhamar :F )
- szerintem megbízhatóság miatt inkább Nokia telefon lenne az ideális (nem nagyon tudom, hogy ezek a Sencor, AKAI, eStar miféle szerzemények)
- Dual SIM + MicroSD a legfőbb, hogy meglegyen
- nagyobb képernyő, mert édesanyám pluszos szeme igényli a nagyobb karaktereket
- micro USB + 3.5 jack, mert az övé még abból a korszakból van, ahol ezek Nokia-szabványok voltak (2,5-es jack)
- zenehallgatás és telefonálás a cél

Most találtam egy nagyon jópofa telefont a Nokia X2-02 DualSim személyében, jópofa az FM-transmitter autóba, csak szeretném tudni, hogy lenne-e jobb a kategóriájában.
Meg ugye az aksi is kérdés, hogy használtban milyen állapotban lehet, BL-5C-s aksik mind egyformák?

Válaszokat köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#51325) quailstorm válasza SkiDev (#51324) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát nem nagyon lesz jobb, szerintem vidd el mielőtt más teszi meg. Nekem X2-00 van, az remek teló (ugyanaz, csak 1 SIM és 5MP).

Amiket kritériumnak meghatároztál, az vékony szelet a normálisakból, és az árat is alálőtted. BL-5C egyforma, de 5CA nem jó bele.
Tekintve, hogy még egy Doro 215 mamafonban is BL-5C van, nagy gond nem lesz az utánpótlással :DDD

Új telefonok ennyiért meg jó esetben annyit tudnak, hogy lehet velük telefonálni. Számokat meg rakhatod a SIM kártyára meg szenvedhetsz a VCFekkel SD-n.

(#51326) Fancy-boy válasza SkiDev (#51324) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem mindegyik BL-5C egyforma.
Kompatibilitás szempontjából igen, viszont kezdetben 850 mAh teljesítményűek voltak, majd később lett az 1020 mAh változat.
Tehát használtan még találhatsz 850 mAh változatot is.

Nokia X2-02 jó lehet, de amennyiben valamivel újabbat szeretnél akkor Nokia 301 Dual.
FM-transmitter nincsen benne viszont nagyobb a kijelzője és tudja a 3G-t. Talán az akku is jobban bírja.

qnadam

Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#51327) Fancy-boy válasza batagy (#51323) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Pontosan hogyan szeretnéd használni? Miért lenne jobb a microUSB töltő mint a gyári?
Ugyanúgy konnektorosan használnád vagy számítógépről szeretnéd tölteni?

[ Szerkesztve ]

(#51328) batagy válasza Fancy-boy (#51327) üzenetére


batagy
őstag

Ez a kérdés szempontjából irreleváns.

De, egy Samsung GT-S5611-est használok fő telefonként (céges számra), annak MicroUSB töltője van.
Második (magán) telefonnak jelenleg egy Nokia 130-at használok, nagyon keveset van használva. Utóbbi korábban egy Nokia 6230i volt, igazából csak azért mentem át a Nokia 130-ra, hogy ne kelljen két töltővel vacakolni. De megvan még a 6230i is, csak felmerült bennem, hogy akár 1 db töltőt is használhatnék, ha visszaállok a 6230i-re, amennyiben a 6230i elmegy vele.

Tehát a válasz a kérdésedre: azért lenne jobb az USB-s, hogy ne szórakozzak 2 különféle töltővel. Pl. ne kell hurcolni, ha elutazok stb. Az USB-s táp mindenhol elérhető manapság.

[ Szerkesztve ]

(#51329) SkiDev


SkiDev
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Berendelve. :C :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#51330) tvamos válasza SkiDev (#51324) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Nokia X2-02 egy nagyon jopofa cucc, en jol meg voltam vele. A kijelzoje viszont eleg gyenge, szerintem kicsi is, meg napfenyben nem eleg fenyes, es kontrasztos. Sok osszehasonlitasi alapom nincs, elotte E52 volt, azelott meg 6210, azoknak sokkal jobb volt a kijelzoje, utana meg okostelefonok, mindnek jobban lathato a kijelzoje.
Nem tudom, ez segit-e a valasztasban.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#51331) Fancy-boy válasza batagy (#51328) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem irreleváns, mert lehet javasoltam volna valami más megoldást, de így már érthető.

Egyébként meg amit linkeltél átalakító az már a vékonyabb 2.5 mm-es csatlakozó, tehát nem lesz jó, mivel a 6230i még a régebbi szabványt használja. ( 3.5 mm )

Ilyesmi lenne jó: [link]

Kapható még gyári USB töltő is hozzá, így pl. számítógépről is tudnád tölteni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51332) Fancy-boy válasza Fancy-boy (#51331) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az átalakító amit linkeltem mégse jó, mert az pont fordított, de a lényeg, hogy 3.5 mm-est kell keresned, ha veszel hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#51333) quailstorm válasza tvamos (#51330) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért annyira nem is rossz az. Mai piacon átlagos.
Van rosszabb QVGA is, Nokia X3-00 meg Samsung Shark. Aztán azokkal is el voltak.

(#51334) tvamos válasza quailstorm (#51333) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem merném állítani, hogy nincs rosszabb. Én ennyit tudtammfelhozni ellene, hogy napfényben nem látni a kijelzôt, amikor az e52-t még igen.
A felbontása rendben volt.
Sajnos az enyém már elromlott. :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#51335) quailstorm válasza tvamos (#51334) üzenetére


quailstorm
nagyúr

E52-nek egy pokolian nagy fényerejű asszem még transzflektív LCD-je volt (visszaveri a fénysugarakat a tükörről). Szóval egy átlagtelót egy prémium szegmensben is kivételesen jó kijelzővel összehasonlítani tényleg nagyon értelmes dolog.
Persze normális kijelzőt anno a 6300 és az 5310 is kapott, nekem N95 8GB-ban volt transzfelktív nagy fényerejű, de a piacra nem ez volt a jellemző.

Általam felsorolt két telefonnak meg hiába van nagy QVGA kijelzője, betekintési szöge 1-2° utána invertál, sötétedik, mindent csinál. Leteszed az asztalra nem tudod elolvasni kategória. Annál messze jobb az X2 azért. Boltban kapható S30+-ok szintjét is hozza.

[ Szerkesztve ]

(#51336) Aureal válasza quailstorm (#51335) üzenetére


Aureal
senior tag

"E52-nek egy pokolian nagy fényerejű asszem még transzflektív LCD-je volt (visszaveri a fénysugarakat a tükörről)."

Egy kis kiigazítás:
Ha vmi a napfényt visszaveri a felületéről az pont negatív oldalon jelentkezik a láthatóság szempontjából! (fizika - optika)
Ahhoz ugyanis hogy ne befolyásolja a kijelző információinak látványát, épp elnyelni kéne a rávetülő külső fényt. Na ilyet semmi sem tud telefonoknál. ;)
Maga az lcd panel szendvics szerkezete meg eleve úgy épül fel, hogy az oldalsó ledek megvilágításából származó háttérfényt egy tükröző réteg előtt elhelyezett kettős optikai rács (fólia), pont a kijelző felületére merőlegesen irányítsa át, hogy a fényáram nagyobb, nem veszteséges része így jobb hatásfokkal szolgálja a láthatóságot.
A környezeti megvilágítás szempontjából csak az számít a láthatóság mértékében, hogy milyen a kontrasztaránya a 2 megvilágítási forrás (háttérfény + napfény) tekintetében az lcd-nek. Ugyanúgy mint a projektorok esetében is, mikor megkérdezik hogy "na de hogy világít feketét a projektor izzója???" (SEHOGY!) :))

[ Szerkesztve ]

(#51337) quailstorm válasza Aureal (#51336) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Örülök neki hogy vannak rendkívüli módon okos emberek (NEM).

Kis kiigazítás magyarul nem tudó, de magukat rendkívüli módon okosnak képzelő egyedeknek.
Visszaveri a TÜKÖRRŐL. Nem a FELÜLETRŐL.
Érted, bemegy a fény, megfordul, és átmegy a kijelzőn újra.

[link] [link] [link]

Annyi a hátránya hogy ez így színest nem tud. Szóval vakító napfényben is tökéletesen olvasható az N95 8GB min fényerőn, de szürkeárnyalatos lesz.

Mindössze annyit kellett volna tenned, hogy rákeresel, mi a transzflektív, de ugye osztani az észt az menőbb.

Annyi mod, hogy a Nokiákon használt módváltás nélküli transzflektívek azok szürkeárnyalatosak voltak,
laptoposokról nem tudom milyenek, IPS-t meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#51338) qnadam válasza quailstorm (#51337) üzenetére


qnadam
veterán

sony kamerán láttam olyat, hogy teljes napfényben is látható a kép. a színek nagyjából elvesznek, expót így nem állítanék, de látszik minden. minél erősebb fény esik rá, annál jobban. tetszik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51339) Aureal válasza quailstorm (#51337) üzenetére


Aureal
senior tag

Ez így korrekt Ph nagyúr. Ez egy spec lcd. A nagytöbbség azonban nem így reagál a visszatükrözött napfényre, de no problem. ;)
Amúgy te a tanáraidnak is így reagáltál ha egy alap törvênyszerűséget érthetően elmagyaráztak neked normális hangnemben, hogy "bammeg ne oszd az észt nekem köccsög!!!" :F

[ Szerkesztve ]

(#51340) quailstorm válasza Aureal (#51339) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, én bárkinek így reagálok a valós életben is, ha az illető hülyének néz.
Próbálsz jól kijönni belőle, de azért ez nem ilyen egyszerű. Idejöttél, megláttad, beizgult benned a troll, jól kioktattad a fejemet, milyen hülye vagyok, hogy a tükröződéstől még inkább kevésbé kéne látszania a (transzmisszív) LCD-nek és elégedetten távoztál.

Normális hangnem helyett ez inkább smileyk mögé rejtett gúny volt, kiigazításostul mindenestül. Valahogy kisebb összeget mernék tenni, arra, hogy azt a hsz-t úgy írtad, hogy nem tudtad mi a transzflektív.
Legalább annyira írtál te is normális hangnemben, mint amennyire az enyémet úgy értelmezted, ahogy a legvégén idézőjelben írtad.

Úgyhogy az a javaslatom, hogy amennyiben a témához nincs érdemben hozzászólnivalód, tartózkodj a további megnyilvánulástól. OFFtengernek, személyeskedésnek itt nincs helye.

A beidézett mondatból, amire oly nagy mellénnyel ráugrottál, meg hiányzik egy vessző, de szerintem a többségnek ez nem probléma.
Külön nagy fényerejű és külön transzflektív, a kettő egymástól független, nem következménye egymásnak, nem is volt szándékom ezt sugallni.

[ Szerkesztve ]

(#51341) Aureal válasza quailstorm (#51340) üzenetére


Aureal
senior tag

Csak gratulálni tudok! :C
Reakcióid azt sugalják, inkább rettegsz tőle, hogy mindenki annak néz! :U

[ Szerkesztve ]

(#51342) Gondwana válasza Aureal (#51341) üzenetére


Gondwana
addikt

Mind1, maradjunk annyiban, hogy hülyeséget ìrtàl: Garmin Vivoactive HR, Palm m505 és m515 csak hàrom kütyü itt, kéznél, amiknek szìnes transzreflektìv a kijelzője, azaz kikapcsolt, nulla hàttérvilàgìtàssal is szép szìnes képet mutatnak, ellentétben az alapàllìtàsoddal, minél több a környezeti fény, annàl jobban làtszik.

Szerk.: Palm T5-re ez màr kevésbé igaz, de még az is hasznàlhatò direkt napfényben.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#51343) quailstorm válasza Gondwana (#51342) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én elfogadom, ha valaki kijavít, sőt tanulok belőle. Egyébként hülyeséget nem írt a kijelzőkről, csak míg én a zöld elefántról beszéltem, addig ő a piros zebráról, és azt hitte én is a piros zebráról beszélek.
Ehhez rakott egy kis csipkelődő kioktató stílust, ez mindjárt kivágja a biztosítékot nálam. Ha már oktat akkor legalább ne lőjön mellé...
Én mindenkit a hozzám fűződő viszonya szerint ítélek meg, a tekintélyelvet elutasítom. Ha ilyen az adjonisten, akkor ne csodálkozzon...
De szerintem itt hagyjuk rá, mert mondtam, hogy az OFF-nak nincs értelme, nem akarok moderátort hívni feltakarítani.

Mellékesen megjegyzem, hogy életében először azért posztolt ebben a topicban, hogy belémkössön. Eddig nem láttam sehol se.

[ Szerkesztve ]

(#51344) Crafter32 válasza quailstorm (#51343) üzenetére


Crafter32
őstag

Nokia Magyarország is azt írja nem várható 6700 és 515 utód. Melyik "régi" Nokia nak lehet a legjobb kamerája?
Múltkor néztem X3 00 - t amiben már wifi is van ha jól emlékszem. Vmi mai színvonalú kamerás hagyományos telefon kellene, de nem kapható ilyen szerintem. Vagy van vkinek titkos tippje?

(#51345) Fancy-boy válasza Crafter32 (#51344) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A hagyományos Nokiák nem igazán voltak erősek kamerában.
Persze ott voltak a Symbian rendszerű készülékek, de azok nem hagyományos telefonok.

6700 classic és a 6303 modellekben már volt autofocus, de pl. a 6303i-ből már kiszedték.

Volt még a ritka 6260 slide, szinte mindent belepakoltak akkor és S40 platformot használt, tehát nem Symbian.
5 megapixeles Carl-Zeiss kamerával: [link]

Hagyományos + jó kamera inkább a Sony Ericsson Cybershot modelljei.

[ Szerkesztve ]

(#51346) Dhampir válasza Fancy-boy (#51345) üzenetére


Dhampir
félisten

A Nokia E61 mobilomban a "leggyengébb" a kamera... lévén, hogy egyáltalán nem tartalmazza. :D
Okostelefonként nem is tudom használni, például a wifi kapcsolatokat eldobálja, használhatatlan.

Viszont a nem okos-mobil Nokia Asha 302 megkapta a wifi lehetőségét, ráadásul egész tűrhető minőségű videókat lehet vele felvenni. Egy új Nokia Asha 302-essel simán kiegyeznék. :)

Egy Qwerty-billentyűs Nokia utód is születhetne...

(#51347) Crafter32


Crafter32
őstag

Samsung Innov8 - at találtam Sony Ericsson Googlézva. :) Nem tudom ez a 8 megapixeles kamera mennyivel gyengébb egy mai telefonhoz képest, például Samsung A3 2016 (most ezt használom)?

(#51348) quailstorm válasza Crafter32 (#51347) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez egy Symbianos okostelefon, csak gombos a kialakítása. Eredetileg arról volt szó, hogy nem okosat keresel. Ráadásul még Nokia is, lényegében egy Samsung kompakt kamerába oltott Nokia N82. S60v3 fut rajta,
csak a Nokiák OMAP2420-ak, a Samsung meg OMAP2430, nagy különbség nincsen. Samsungban gyengébb a GPU.

Képminőség az annyira nem marad el egy mostani telótól, a videó viszont nagyon. És tegyük hozzá, hogy ez egy kompakt fényképezőbe oltott telefon, a hagyományos technikával ellátott korabeli készülékek már nagyon elmaradnak.

Másik az, hogy honnan veszel Innov8-at és mennyiért? Egy Samsung Galaxy S3 kicsit gazdaságosabb anyagilag, ha a kamerát és az össz használhatóságot nézzük.

Ha konkrétan a Innov8 vs A8-at nézzük, akkor a vonalélesség, az erős zajszűrés miatt elvesző részletek és a dinamikatartomány rosszabb. Színhő néha jobb. Videót meg hagyjuk. Anno bőven jó volt az Innov8, de most a fullHD 30FPS az alap.

[ Szerkesztve ]

(#51349) Crafter32 válasza quailstorm (#51348) üzenetére


Crafter32
őstag

Azt nem is néztem, hogy milyen op rendszere van. Próbálnék tapicskoló telefont valahogy elfelejteni, de lehetetlen ha a kis méret is lényeg. A mai készülékek tudása fényévekre van ezektől. Még az A3 is állandóan kiesik a zsebemből, nem tudom hovárakni, zavar a szabad mozgásban és állandóan félregépelek, rgy kézzel gondot okoz még a telefonszám bevitel is. A Q10 ben soha nem tudtam félreütni a szavakat, de már ott is érezhetően rosszabb a kamera, mint a Samsungban ami elég fontos lenne számomra, mert mindig hírtelen kell és akkor azonnal. Ezert nézegettem még jobban visszafelé, de úgy látszik lehetetlen vagy naiv gondolat volt találni egy, kis méretű jó kamerás telefont, mellé pedig vásárolni egy tabletet ha otthon szükség van tartalom fogyasztásra.

[ Szerkesztve ]

(#51350) quailstorm válasza Crafter32 (#51349) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem naiv, mert működik, csak kérdés honnan szerzel mennyiért, és milyen állapotban. Innov8 képe még épp elmegy manapság.
Nyilván netezni nem nagyon fogsz az Opera 12.10-zel, de ennyi idős készüléknél ez már ilyen.
Esetleg marad az iPhone SE.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.