Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) Burt1793 válasza .Szaki. (#51099) üzenetére


Burt1793
veterán

Uhh, azokat a SIM-eket régen lecserélték ingyen a szolgáltatók.
Apám is hasonló a tiédhez, csak megunta a butatelefonokat és amikor friss volt, vett egy s5-öt, szép kis keretes tokkal használja, nagyrészt telefonálásra (plusz email, kamera, sportstracker, net), a 4G nem működött neki, ősszel mondtam neki, hogy cseréltesse már ki azt a barna pannongsm kártyát... azóta jó. :D

SMS-ben vannak a fontos infók? Ez majd kiderül, amikor a 230-at átadom, hogy mennyire lehet egy C3322-es samsungról átmenteni az sms-eket. :D Valszeg semennyire, de majd megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#51102) Fifi válasza quailstorm (#51100) üzenetére


Fifi
őstag

Így van, régi Nokia Suite-tal megy az SMS és névjegyzék mentése 301 esetén.

[ Szerkesztve ]

(#51103) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok! Hagyományos telót szeretnék.

Árkategória: 20k körül
Új

- Telekomnál semmi nincs, szóval valami boltból (partnero, vagy MM, vagy akármi)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távra
- Mire használnád? telefonálás
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? hótmindegy
- Milyen kialakítású telefont keresel? hagyományos felül kijelző, alul gombok.

Legyen színes kijelzős, viszonylag nagy kijelző, és jó minőségű a beszéd hangja.

Köszi szépen!

(#51104) dannyl válasza dannyl (#51103) üzenetére


dannyl
addikt

Megöltem a topicot :D

(#51105) .Szaki. válasza quailstorm (#51100) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, tudom, hogy ilyeneket tud csinálni a régi SIM, de eddig nem tudtam rávenni, hogy cseréltesse, na meg az a furcsaság, hogy amikor új volt a telefon, akkor csinált olyat, hogy csörgött, felvette, de nem lehetett hallani a másik felet. Őt hallották rendesen. Akksi ki-be és mindjárt működött. Aztán ez teljesen emgszűnt, azóta semmi gond és most jött elő ez a fajta probléma, amit az előző hsz-ben írtam. Ezért gyanakodok részben a SIM kártyára, de ennyi idősen akár már a 301 is betegeskedhet. Mindenesetre egy baromi jó kis mobil, anno én is majdnem vettem magamnak egy 301-et, vagy 515-öt.

Most egyébként abban maradt, hogy mindenképp másik telefont szeretne vinni, de az SMS-ek nem kellenek, csak egy másik SIM kártyát mentené és ezért azt akarja, hogy visz egy másik telefon, másik SIM-kártyára, amire átirányítjuk az eredeti kártyának a hívásait. Nincs apelláta, ezt akarja és kész.. :D

Burt1793

Apu is azért időnként elkezd gondolkodni azon, hogy "hmm legyen egy ilyen okostelefonom? Na de áhh én nem akarok vele vesződni.." Ezt általában két mp alatt lejátssza magában, de egyre gyakrabban felmerül a kérdés, szóval szerintem eljön az az alkalom, amikor majd azt fogja mondani, hogy nézzek neki valami okostelefont. :D Anyukám ugyanez, amióta vettem neki egy tabletet, azóta már mondja, hogy hát ha elromlik az Alcatelje, akkor a következőt szeretné már ha okos lenne. :D

(#51106) Fifi válasza dannyl (#51104) üzenetére


Fifi
őstag

Szinte nincs miből választani, így ajánlani sem lehet. :(
Ha elolvasod a topic utolsó 50 hozzászólását kb. minden lehetőség fel van sorolva.

(#51107) axioma válasza .Szaki. (#51105) üzenetére


axioma
veterán

En apum megszivatta magat a butatelefonjaval. Csorog, felveszi, senki nem szol bele, szam nincs. Mar telefonbetyarkodas is kepbe jott.
Erre egyszer ott voltam amikor csinalta, es kiderult, hogy van a telefonban valamelyik nem tul me'ly menuben olyan, hogy kamu hivas inicializalasa (hogy csorog a telefon es kimenekul a helyzetbol), es sikerult tobbszor ezt elinditania:) Mar nem is tudom, hgoy full ki tudtam neki kapcsolni, vagy csak leszedtem valami hotkey-rol.

(#51108) Fancy-boy válasza axioma (#51107) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Van hívásszimulálás pl. a 301-ben is:
A jobb oldali funkciógombot kell hosszan lenyomni. ( pár másodpercig )
Ilyenkor ki is írja, hogy hívásszimulálás bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#51109) Fancy-boy válasza dannyl (#51103) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Talán itt még kapható S5611: [link]
De egyébként valóban nem nagyon van ajánlható készülék.
Nagy kijelző, pl. Nokia 230

Érdemes elmenni a Media Marktba és végigpróbálni a választékot vagy ahogy ahogy menthor kolléga mondta, megmasszírozni őket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51110) Burt1793 válasza .Szaki. (#51105) üzenetére


Burt1793
veterán

Szerintem egy iphone se nem rossz választás, ha kicsi és jó okostelót akar az ember.

(#51111) .Szaki. válasza Burt1793 (#51110) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ez így igaz, nekem is az van. :K Anyunak szerintem egy Samsung J-t, vagy A-t fogok venni, nem akarom összezavarni egy újabb rendszerrel, ha meg Android, akkor már legyen a legjobb.

(#51112) quailstorm válasza .Szaki. (#51111) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Spreadtrumos J-t ne vegyél, J1-et ne vegyél, rossz tapasztalataim vannak nagyon...

(#51113) .Szaki. válasza quailstorm (#51112) üzenetére


.Szaki.
addikt

Értem. Akkor ez sem lesz olyan egyszerű, mint gondoltam.

(#51114) Burt1793


Burt1793
veterán

Samsung C3322-ről hogyan érdemes a névjegyeket nokia 230-ra átmenteni?
Csak a SIM kártyára pakolgatással lehet?
A nokia 230 kontaktjait milyen programmal lehet gépen szerkeszteni?
És a samsungén lévőket?

(#51115) quailstorm válasza Burt1793 (#51114) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ennyit tudok segíteni.

Samsunghoz nem értek, biztos volt hozzá PC Suite, de hogy melyik verzió azt nem tudom, lehet KIES-nél régebbi. MOBILEdit is viszi szvsz.

Egyébként VCF-et bármely szövegszerkesztővel lehet barkácsolni.

(#51116) Burt1793 válasza quailstorm (#51115) üzenetére


Burt1793
veterán

Köszi, ezt megtaláltam, jó is lenne, de a samut nem ismeri fel a kies... viszem a samsung boltba, ők lementik vcfbe.

(#51117) quailstorm válasza Burt1793 (#51116) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudomásom szerint bluetoothon is el tudja küldeni vcf-ben és ha jól emlékszek a Samsungok összecsomagolják egy db file-ba. De nem mostanában volt a migrálás az tuti...
Abban biztos vagyok hogy Symbianról buta Samsungra két csettintés volt BT-n áthúzni az egész telefonkönyvet. Az is még KIES előtti volt.

(#51118) Burt1793 válasza quailstorm (#51117) üzenetére


Burt1793
veterán

Jó, megpróbálom még egyszer, az a baj, hogy a samsung az nincs itt, szenvedtem vele kicsit, aztán hagytuk, mennie kellett.
960 névjegye van, az épp ráfér a Nokiára... Bluetooth kiment a fejemből, jó ötlet.

(#51119) quailstorm válasza Burt1793 (#51118) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Persze bluetooth-tal valami értelmes eszköznek küldd el a névjegyzéket, a "Nokia" nem fogja tudni fogadni elvileg. Viszont PC-n majd tudod szerkeszteni.

(#51120) Burt1793 válasza quailstorm (#51119) üzenetére


Burt1793
veterán

Ja, jó, erre gondoltam is, de akkor azon az "értelmes eszközön" ott lesznek vegyítve a névjegyek. Inkább elviszem a samsung boltba, rárakják egy pendrive-ra vcf-ben, azt rárakom a nokiára.

(#51121) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Nokia Asha 302 QWERTY-s telefont szürkében látott valaki Bp. környékén? :) Tudom, jól leszűkítem, neten találtam Pesten fehéret, vagy Szegeden meg Debrecenben szürkét :DDD (amiket nyilván személyes kipróbálás híján ki is zárok sajnos)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#51122) Burt1793 válasza quailstorm (#51119) üzenetére


Burt1793
veterán

Na, Bluetooth-on át tudta küldeni a samu a nokiára, most van a memóriájában 960 névjegy, egyesével el is mentettem őket, névjegyenként 3 kattintással, kb. 15 perc alatt, de csúnyák a karakterek (nem mind). Melyik Nokia Suite látja ezt a 230-ast? Felraktam a legfrissebbet, nem jó, azt kéri, hogy rakjam xy módba a telefont, de csak olyan van, hogy töltés és tárhely.

(#51123) quailstorm válasza Burt1793 (#51122) üzenetére


quailstorm
nagyúr

MTK-s Nokia soha semmilyen formában nem kommunikált a PC-vel sehogy :U

(#51124) Burt1793 válasza quailstorm (#51123) üzenetére


Burt1793
veterán

Ja, akkor mindegy, kézzel át kell írni a dolgokat. Az USB csatlakozó megtévesztett.

(#51125) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Tönkrement a második telefonom, ezért kéne egy a 70-es kártyámnak. Az lenne a kérdésem, hogy a Vodafone még árul instan kártyás csomagokkal telefont nagyobb áruházakban? Másik két szolgáltató készülékeivel szoktam találkozni.

Esetleg használtam tudtok ajánlani valami jó telefont? A fontos az lenne, hogy jó legyen a hangminőség telefonáláskor.

Régebbi nokiákat néztem eddig igazából. Okostelefonokat is néztem, pl Symbianos nokiákat de nem tudom, hogy olyan 15 ezer forint körül vagy alatt van-e jó végel ebőbl a szempontból.

Előre is köszönöm a segítséget :D

Vamos a la playa.

(#51126) quailstorm válasza juuzer (#51125) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Árul még, 3500Ft-os Alcateltől a belépő okostelefonig árul.

(#51127) tlala


tlala
addikt

Enyhén értelmi fogyatékosnak szeretnék egy olyan telefont venni, amiben van rádió és használható a zenelejátszója (tehető bele valamekkora SD kártya és nem hal meg, ha 100 mp3 szám van a memóriakártyán).
Ha esetleg nagyobb a kijelzője, az sem hátrány, akár csak a tartósabb akku.
De az első kettő lenne a legfontosabb: rádió és zenelejátszás.

Előre is köszi.

(#51128) Burt1793 válasza tlala (#51127) üzenetére


Burt1793
veterán

A Nokia 230 biztosan megfelel a fent leírtaknak, de valószínűleg van olcsóbb alternatíva is.

(#51129) Crafter32 válasza dannyl (#51103) üzenetére


Crafter32
őstag

Hangminőségben top plusz van neki egy hagyományos külseje is: BlackBerry Q5 ide venném már, amit lehetne ajánlani, a Nokia 230 és 515 mellé. Szerintem az új ára sem lehet vészes ha egyáltalán lehet még újat venni.

(#51130) DS39 válasza Crafter32 (#51129) üzenetére


DS39
nagyúr

lehet, de csak rózsaszínben van. :DDD
kár, mert ennyiért, feketében vennék egy ilyet simán: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51131) Dhampir válasza DS39 (#51130) üzenetére


Dhampir
félisten

Szép a rózsaszín is. :D

Esetleg fekete tokba bújtatva?

(#51132) Crafter32 válasza DS39 (#51130) üzenetére


Crafter32
őstag

Fekete és fehér nincs sehol készleten? 😕

(#51133) JamesFinn válasza tlala (#51127) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Szia. Én a napokban vettem egy alcatel 2045x-et, gyakorlatilag hozza azokat amiket leírtál. Annyi van az mp3 lejátszójánál, hogy a zeneszámokat egyesével kellett​ megetetni vele, a memkártyáról, de lehet én csináltam​rosszul. A rádió szól füles nélkül is, illetve rds képes. Plusszban ismeri a 3g-t is. 13000 huf volt az edigitalban, de apróban láttam 9000 huf- ért is.

(#51134) DS39 válasza Crafter32 (#51132) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem találtam, talán külföldről rendelhető.

(#51135) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

nem személyes kérdés: ismerősöm, anyagi okokra hivatkozva, viszont a drága telefonok végtelen rajongása miatt írok, akinek egyszer volt szerencséje egy Vertu Ayxta flip telcsit a kezében tartani és most minden áron venni akar egy replikát. Sajnos ebayen meg hasonló oldalakon nem találtam neki ilyet, ezért gondoltam megkérdezem itt a nagy tömeget...kijelenteném, senkit nem akarunk átvágni, pusztán a telefon formavilága miatt érdekeli az ismerőst a készülék.

Előre is köszönöm a segítséget!

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#51136) tlala válasza JamesFinn (#51133) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, meg is vettem neki.

Cserébe leírom, hogy némi (...) szívás után rájöttem az mp3 lejátszólista titkára (hihetetlen nyomorult a lejátszója...).
A telefon a kártyán létrehoz egy "My music" könyvtárat, oda kell bemásolni az albumokat. A lejátszó "Beállítások" menüjében pedig be kell állítani a "Lista automatikus létrehozása - Be" opciót, és akkor a lejátszó megcsinálja az összes zenéből a listát, szóval nem kell egyesével hozzáadni.
Érdemes az albumokat átnevezni pl. 01Akármi... 02 Akármi névre (illetve az albumok neve elé biggyeszteni a számsorrendet) , és akkor az megadja a lista sorrendet is - mert az amúgy nem szerkeszthető...

Köszi még egyszer az ajánlást.

[ Szerkesztve ]

(#51137) JamesFinn válasza tlala (#51136) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Örülök, hogy tetszik. Erre az mp3as hülyeségre rá nem jöttem volna. :)

(#51138) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Masodik, buta telefont keresek.

Jo akksi legyen benne, es pici legyen a keszulek. A telefon telefonalasra lenne csak hasznalva, szoval a jo hangminoseg elengedhetetlen!!

Blutyuk is elferhet...

Fuggetlen legyen, dual sim sem hatrany!

Koszi!!

[ Szerkesztve ]

(#51139) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. "Céges" póttelefont keresek az okos "helyett" (Céges területre okostelefont nem vihet egy ismerős... hagyjuk a részleteket).

Árkategória
Lehető legolcsóbb. Tudom, hogy ezt szeretitek a legkevésbé, de ha azt tudja amit lentebb leírok, bőven elég.
Használt vagy új:
Újat preferálok, de mindegy.
Hol vennéd meg?
Mindegy, de kártyafüggetlen legyen!
Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Póttelefonnak, munka közben. Az akksiidő miatt kellene hagyományos.
Mire használnád?
Telefon, SMS, mobilnet minimálisan, email fogadás.
Kötelezők, hiánya kizáró ok:
Dual SIM. Micro SIM-es mindkét foglalat. Valahogy Outlook/Gmail fiókokból kapcsolatok betöltése (a Sony K700 már tudta, 15 évvel ezelőtt, remélem a maiak is...). Akár gépen keresztül, USB-n. Nem kell közvetlen és automatikus szinkronizáció, de közel száz számot nem szeretnék manuálisan beütni.
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Mindegy.
Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..)
Mindegy.

A válaszokat előre is köszi!

U.I.: Tudom, hogy ez inkább okostelefonnak hangzik, de örülnék ha ennyit egy hagyományos is tudna.

[ Szerkesztve ]

(#51140) miir


miir
újonc

Sziasztok! Nokia e52 helyett kellene telefon. van mostanában valami értelmes alternatíva? Hagyományos formátumu telefon kellene mindenképpen, vagyis szines kijelző gombokkal, bővíthető memória, egy legalább 3mp kamera, és a legfontosabb, a wifi. Tudtok bármi használhatót? Köszönöm

(#51141) axioma válasza miir (#51140) üzenetére


axioma
veterán

Erre mar vszinu egy blackberry q5 fog legjobban hasonlitani, arban is... nem butamobil, ezert azoknal azert nagyobb, ha az is fontos hogy kicsi legyen akkor passz.

(#51142) Fancy-boy válasza miir (#51140) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Wifivel hagyományos pl.:

- Evolveo X2, X3
- Mobiwire Dakota ( Vodafone )
- LG G350: [link]

- Evolveo X4 ( érintős és nyomógombos )

(#51143) Fifi válasza Fancy-boy (#51142) üzenetére


Fifi
őstag

Evolveot csak az ellenségeimnek ajánlanám, ha telefonáláson kívül bármi másra is használni szeretné.

Kollégámnak van egy X2, de semmi leírás nincs hozzá, neked kell kitalálni melyik menü mit rejt - ami tiszta káosz amúgy - a wifi hotspotot csak windows telefonokkal és iphone-nal sikerül használni, egyetlen androidos készülékkel sem ....

Bye, Fifi

(#51144) Fancy-boy válasza Fifi (#51143) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hasznos információ, de nincs olyan nagy választék, ha valaki hagyományos készüléket szeretne Wifi funkcióval.
Lehetséges, hogy a hotspot funkciót nem is használná, ezt már nem részletezte, persze azért jó, hogy megemlítetted.

[ Szerkesztve ]

(#51145) Fifi válasza Fancy-boy (#51144) üzenetére


Fifi
őstag

Hát az Evolveo X2 kijelzőjén internetes tartalmat fogyasztani - másra mire lenne jó a wifi - olyan mint sajtreszelővel m@szturbálni ... :DDD Már bocsánat a kifejezésért ... :U

(#51146) Fancy-boy válasza Fifi (#51145) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Email?
Egyébként sem kell az X2-nél leragadni...

[ Szerkesztve ]

(#51147) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Apamnak keresek egyszeruen kezelheto, viszonylag nagy gombos es nagy kijelzos telefont.
Telefonalni szokott, fenykepezni-videozni, meg ora es ebreszto. Ezeken kivul nem erdekes semmi.
Egyszeruen kezelheto alatt azt ertem, hogy egy gombnyomassal lehessen a telefonkonyvbe jutni, egy masik gombbal meg a kamerat inditani, szoval ne kelljen a menuben boklaszi ha inditani akarja a kamerat vagy telefonszamot keres a telefonkonyvben.
Mediamarktban nezegettem tegnap, de meg 25ezer ft-ert is olyan szar kamerak vannak a hagyomanyos telefonokban hogy az rohej.
Tudtok ajanlani valamit?
Lehet kulfoldi beszerzes is de magyar nyelv mindenkeppen kell.

Ja, most egy samsung d900 van neki, kozel 10 eve.

[ Szerkesztve ]

(#51148) DS39 válasza pataslogeza (#51147) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, a kamerán bukik a dolog, az S5610 óta nem igazán van vállalható kamerás hagyományos telefon.
egy 5MPx-es autófókuszos cuccot nem bírnak egyikbe sem beletenni.

(#51149) dannyl


dannyl
addikt

Találkoztatok már Alcatel One Touch OT-1016G telóval? Hagyományos nyomógombos. Sehogy nem tudom beállítani, hogy kikapcsoljon a kijelző. Lezárt billentyűzettel is folyamatosan világít.

(#51150) Dhampir válasza DS39 (#51148) üzenetére


Dhampir
félisten

Pedig az S5610-ben lévő sem képes csodát tenni, de közelről egész szép képeket készít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.