Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) quailstorm válasza pinnacle (#51250) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem használtam, nagyanyám nem kérte. Szóval maradt a nézd meg a papírt opció. Van hozzá német is meg magyar is.

[ Szerkesztve ]

(#51252) pinnacle válasza quailstorm (#51251) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kézikönyvből linkeltem a képet, ez jobban áttekinthető, mint a mellékelt. Lehet, hogy ez a funkció nálunk nem működik.

(#51253) Fifi válasza pinnacle (#51250) üzenetére


Fifi
őstag

Nálunk 366-os van. + jelet én sem tudtam megadni, de a 06 előhívóval írtam csak be a számot és működik mind a hívás, mind az SMS küldés.

(#51254) pinnacle válasza Fifi (#51253) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Így nekem is jó. Hangrögzítő is van benne, microSD-ről .mp3 beállítható csengőhangnak.

(#51255) Fancy-boy válasza PapaMaci (#51248) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Külföldi weboldalról szedtem az információkat a telefonkönyvvel kapcsolatban, de ezek szerint nem pontos adatokat közöltek, mert a 6700 classic valóban 1000 férőhelyes.

[ Szerkesztve ]

(#51256) PapaMaci válasza Fancy-boy (#51255) üzenetére


PapaMaci
őstag

Semmi gáz. Eléggé körbejártam a dolgot már eléggé. Olyan típusokat találtam, amik teljesen kiestek a látókörömből.

...mint az közismert...

(#51257) Deck


Deck
titán

Sziasztok! Keresnék egy hagyományos telefont.

Legyen olcsó, új, csak telefonálásra lenne használva, az egyetlen lényeges dolog a normális hangerő beszéd közben. Mik jöhetnek szóba?

PS5

(#51258) PapaMaci válasza Deck (#51257) üzenetére


PapaMaci
őstag

Semmi több igény?

...mint az közismert...

(#51259) Gondwana válasza Deck (#51257) üzenetére


Gondwana
addikt

(Erre nekem màshol a vezetékest ajànlottàk :B )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#51260) Deck válasza PapaMaci (#51258) üzenetére


Deck
titán

Igen.

(#51259) Gondwana Azt nehezen vinném magammal mindenhova.. ;)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#51261) Hentesmester


Hentesmester
újonc

Sziasztok!
Navon BT180-at használok még, amíg földhöz nem vágom. Erre egyre nagyobb az esély...
Hagyományos telót keresek, az apró betűt már nem tudom olvasni, főleg nem autóban tűző napon. Legalább 1000 névjegy tárhely kellene, de úgy, hogy az ékezetes betűket a helyén kezelje (Navonnál az ékezetes betű előrébb van ABC-ben, mint az "a")
Maxcom MM237-ről sehol nem találok véleményt, próbálta már valaki?
Vállalkozóként olyan telefont szeretnék, amit nem szégyenlek kirakni a zsebemből....

(#51262) quailstorm válasza Hentesmester (#51261) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor zs-kategóriás import szemét helyett inkább vegyél b-kategóriás import szemetet, egy Nokia 230-at. Annak legalább ordas nagy kijelzője van.

Jó kijelzőért meg vissza kell menni az időben sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#51265) Hentesmester válasza quailstorm (#51262) üzenetére


Hentesmester
újonc

Volt már 230-am, de nekiadtam anyámnak. Többször mellényomtam a gombot, mert egymáshoz érnek és egy síkban vannak. A menü csillag lezárás is hiányzott, azt hittem kapok jobbat... De csalódtam. :(
Külsőre a Maxcom 320 nagyon tetszene, de belül egy hulladék, szabvány kínai vacak.
Még megnézem magamnak a Vodánál a Mobiwire Dakotát, de nem fűzök hozzá sok reményt.

(#51266) quailstorm válasza Hentesmester (#51265) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A múltat a használtpiacon keresd, jelenleg feature phone piacon nincs verseny, annyiért adják a szart, amennyiért nem sajnálják.
Gyakorlatilag 3 féle van:
Spreadtrum
MTK ARM7 (butább)
MTK ARM9 vagy ARM11 (okosabb), a Dakota ide tartozik, a 230 meg a butába

(#51267) Hentesmester válasza quailstorm (#51266) üzenetére


Hentesmester
újonc

Köszi a választ!!!!
A 230-as gombjai nekem nagyon nehezen kezelhetőek, de talán a 216-os jobban kézre állna. Nagy veszteség ér, ha 230 helyett a 216-ot veszem?

(#51268) quailstorm válasza Hentesmester (#51267) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem emlékszek milyen volt a 216. Szoftveresen biztos nem olyan hülye mint a gagyifonok, meg valószínűleg szét se hullik. A kijelzője viszont max átlagos lesz szerintem.
A cél felét eléred.

[ Szerkesztve ]

(#51269) Hentesmester válasza quailstorm (#51268) üzenetére


Hentesmester
újonc

Köszi az infókat. A 230, 216, Dakota hármasból fogok választani, az biztos. Kézbe fogom őket, és meglátjuk, melyik mozdít meg bennem valamit....

(#51270) Fancy-boy válasza Hentesmester (#51269) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ott van még a "Nokia" 150 is.
Ha már a 216-ot megfogdosod, akkor a 150-et is érdemes, ráadásul olcsóbb.
Összehasonlító videó Nokia 216 vs Nokia 230 vs Nokia 150: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51271) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Anyósnak kellene egy új telefon, a réginek annyi.
Telenor vagy független,új max 15 de inkább 10 e. körül.
Jó akksi,nagy kijelző,egyszerűen kezelhető legyen,csak telefon és sms-re lenne használva.
Se kamera,se egyéb extra nem kell.
Látom a Nokia 216 ajánlott,de ránézésre túl lapos,meg felesleges a sok ikon neki.
Köszi.

Szerk: Jó legyen a hívás és beszéd minősége .

[ Szerkesztve ]

(#51272) quailstorm válasza konci79 (#51271) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Evolveo Easyphone EP500 vagy Primo by Doro 215.

(#51273) Fancy-boy válasza konci79 (#51271) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"meg felesleges a sok ikon neki"

Akkor a "Nokiákat" nem érdemes nézegetned, mert mindegyik ilyen sok ikonos S30+ platformot használ.

Amennyiben nem szeretne kimondottan időseknek szánt készüléket használni, akkor például az Alcatel One Touch 2045x lenne fehérben is: [link]
Fehér készülék: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51274) konci79


konci79
őstag

Köszi a válaszokat.
Az a reteszes bill. zár dolog nem tetszik...
Nokia 150-ről van tapasztalat? Jónak tűnik.

(#51275) konci79 válasza konci79 (#51274) üzenetére


konci79
őstag

Ill. a evolveo 600-as változata tetszik még(kicsit nagyobb),bár van aki azt írta nem küldi el a
hívószámot?

(#51276) Fancy-boy válasza konci79 (#51271) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Nokia 150 is sok ikonos S30+ platformot használ mint a 216, és a méretük is megegyezik.

(#51277) konci79 válasza Fancy-boy (#51276) üzenetére


konci79
őstag

Köszi,jelenleg ez tűnik nefutónak.
Elboldogul majd vele,jónak tűnik,amire kell elég lesz.
3310-est vált le,hívás +sms,ennyi kell,meg jó üzemidő.

(#51278) janeszgol


janeszgol
félisten

Hali.

Vettem meg ketto darab nokia 3120 classicot. Osszesen 3100-ba kerult postaval. Nekem marhara bejon ez a telo. A beszedhang nagyon jo minosegu es hangos (metron is siman hallom a masikat, de ok is engem, szoval a mikrofon is jo). Kamera is tetszik. A kijelzo szep, igaz fenyeroben lehetne jobb.
En butatelot csak hivasra es ritkan sms-re, fotozasra hasznalok. Ha majd a volte elterjed, akkor mar nem biztos, hogy butatelozok, bar megtartom mind a negy 3120c-t.

[ Szerkesztve ]

(#51279) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok!

Nagymamának kellene telefon, mert amit vettem neki fél éve Nokia 215 elég nehézkesen megy neki. A billentyűzet lezárás szerintem is elég rossz, (már nem * + jobbfelső gomb) illetve sikerült neki kikapcsolnia a telefont, mert a hívás befejező gomb kiad egy gyorsmenüt, amiben ott szerepel a tel. kikapcsolás is, ő pedig hát miért is ne nyomna rá. :)

Ami fontos lenne az új telefonnal kapcsolatban:
Olvasható kijelző
Normális beszédhangszóró
Nagy gombok
Itthoni beszerzés
10-12k max
Egyszerű menü és könnyű lezárás, továbbá legyen elég egyszer megnyomni a hívás befejező gombot ahhoz, hogy le legyen téve a hívás.

Ezeknek megfelelve találtam az Evolveo telefonokat:
Doro Primo 215
Evolveo EP-500
Evolveo EP-600 (EasyPhone X D) Szerk: Ez lehet kiesik a listából, az a 3 "makró" gomb nem kell, sem a kamera gyorsgomb.

Ez a dokkolós megoldás nagyon jó ötlet, szóval ezek közül kellene választanom, amihez a segítségeteket kérem.

Előre is köszi, a héten de inkább még ma kellene döntenem. :R

[ Szerkesztve ]

(#51280) quailstorm válasza estikornel (#51279) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az én nagymamámnak bevált a reteszes billentyűzár, korábban egy készüléken se használt zárat, ezen igen.
A lámpára kell egyedül figyelni, hogy ne hagyja úgy véletlen.

(#51281) Fifi válasza estikornel (#51279) üzenetére


Fifi
őstag

Én is evolveokat néztem az interneten, de az MM-ben kézbe véve, inkább a Doro Primo 366-ot választottam.
Igaz ez már 15eFt, tehát 4eFt-tal drágább, mint a 215, de nagyobb a kijelző és nem 1, hanem 2 év rá a garancia az itt látottak alapján.

(#51282) Fancy-boy válasza Fifi (#51281) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azon vannak gyorsgombok, tehát nem felel meg neki.

(#51283) estikornel válasza Fifi (#51281) üzenetére


estikornel
tag

Igen, a gyorsbombokból csak a gond lehet, sajnos nem kell "fölösleges" gomb, hogy legyen mire félrenyomni. Illetve a kamerára sincs szükség, nyilván az is beletartozik a plusz 4 ezerbe, illetve ahogy én néztem a gyengébbik verzió is (Primo 215) is 2 év garanciás. Szerintem az lesz majd a befutó, a karakterek elég nagyok ahogy néztem videóban, szóval kijelző méretével sem lesz talán gond.

Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#51284) PapaMaci válasza Archild (#46) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ehh

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#51285) Hentesmester


Hentesmester
újonc

Üdv Mindenki!
Nokia E52-t érdemes még venni?
Magyarországi használt vagy Aliexpress refurbished a jobb választás? Ha magyar, akkor szinte biztos hogy kell akkut, esetleg burkolatot cserélni, az Ali-s refurbished-et pedig valószínűleg szoftveresen kell frissíteni, magyarosítani....

(#51286) quailstorm válasza Hentesmester (#51285) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha az utángyártott hulladék házzal megelégszel, akkor mehet a refurb. Akár még a hátlap is műanyag lehet fém helyett, akartak már unokatesómra sózni ilyet boltban újként.

Nem érdemes venni, ha mégis akkor meg kell bizonyosodni róla, hogy tényleg jó üzlet.

(#51287) Hentesmester válasza quailstorm (#51286) üzenetére


Hentesmester
újonc

Akkor ez sem jött be...
Már nagyon kellene egy nyomógombos telefon, ami bírja a strapát akkuval és külsővel is, és vállalkozóként elő merem venni társaságban. Naponta jó pár e-mail jön, ezeket is el kellene olvasnom.

(#51288) quailstorm válasza Hentesmester (#51287) üzenetére


quailstorm
nagyúr

E52 alapból is egy problémás telefon, szerintem vagy személyesen érdemes venni, vagy ha körbe van dokumentálva. Unokatesómnak volt 1 évig, ő nem nyúlt bele a szarba, semmi baja nem volt az övének, de már rég eladta.
Viszont azon nem volt semmi cserélve.

Kínai refurbos sose lesz olyan, mint az eredeti.

Próbálj keresni egy E6-ot, hátha azt még nem kell felújítani.

[ Szerkesztve ]

(#51289) piki24


piki24
csendes tag

Sziasztok
Panasonic kx-tu 329-röl van tapasztalatotok,hogy milyen telefon?

(#51290) axioma válasza Hentesmester (#51287) üzenetére


axioma
veterán

Ha csak email, telefon, es elovenni, akkor bar nem butatelo, de regebbi (nem android) blackberry jatszhatna me'g. Uzleti design es nyomogomb - bar qwerty - stimmel. Uzemido hasznalatfuggo. Meret a korszaktol fugg.

(#51291) Fancy-boy válasza Hentesmester (#51287) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha már axioma kolléga szóba hozta, például BlackBerry Classic Q20: [link]
Már nem sokáig kapható újonnan.
Teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51292) axioma válasza Fancy-boy (#51291) üzenetére


axioma
veterán

Hat en butatelos topikban a felsorolt igenyekkel valami korabbit = joval olcsobbat gondoltam volna... sztem q5 max. q10, de felujitott korabbi modell is jo lehet, nokiabol is csak azt kapna.

(#51293) Fancy-boy válasza axioma (#51292) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Q5 vagy a Q10 miért lenne jobb?
Hol lehet őket hagyományos módon kezelni? Hol van rajtuk hívás fel-lerakó gomb?
Sehol, tehát szerintem neki nem is alternatívák.
A Q20 inkább mondható hagyományosnak, mint az általad említett két modell, nem véletlenül javasoltam.

[ Szerkesztve ]

(#51294) axioma válasza Fancy-boy (#51293) üzenetére


axioma
veterán

A'r. De felolem...

(#51295) Fancy-boy válasza axioma (#51294) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Feltüntetett árkategóriát?
Ahogy már mondtam, mivel azokat nem lehet hagyományos módon kezelni, ezért szerintem neki nem is alternatívák.

[ Szerkesztve ]

(#51296) doktordiablo


doktordiablo
csendes tag

hello.

a jelenlegi telefonom (Sony Ericsson P1i) kezdi kilehellni a lelket, ezert hamarosan le kellene cserelnem.
semmikeppen sem akarok okostelefonra atterni (utalom az erintokepernyozest), ezert mindenkeppen hagyomanyos telefonra gondoltam, amin vannak GOMBOK.

leginkabb egy strapabiro telefont keresnek, mint peldaul CAT, vagy lattam a Sonim markat is.
kotelezo alapfeltetelek:
- lehessen rajta telefonalni
- SMS-t kuldeni
- jegyzetelni
- atrakni teljesen csendes, rezgo uzemmmodba

az a gond, hogy mindket marka korabbi termekeirol hallotam pro es kontra velemenyeket (nem annyira XY-allo stb) esetleg ha valaki tud valami tenyleg jo modellt, vagy akar valahol egy konkretan jo ajanlatot, azt megkoszonnem.

megjegyzes: inkabb hajlando lennek egy kicsivel tobbet fizetni, de nem akarok olcso kinai, felig ismeretlen gyartotol venni egy strapabiro-nak kinezo de valojaban kozepkategorias akarmit megvenni
megjegyzes 2: lehet regebbi modell is, csak megbizhato legyen

koszonom.

(#51297) Fancy-boy válasza doktordiablo (#51296) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ehhez mit szólsz?

[link]

Doro PhoneEasy® 520X

Persze ott van még a Mobiwire Dakota ( Vodafone ) , Evolveo készülékek és az általad említett modellek.

[ Szerkesztve ]

(#51298) mogorevelin


mogorevelin
újonc

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy kártyafüggetlen készüléket. A cél,1 bizonyos hívószámmal lebonyolítani napi kb 1 órás beszélgetést. Ezeken felüli elvárás nincs. 10k-ból szeretném kihozni a vásárlást. Új termékre lenne szükség.

Köszönöm

(#51299) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

anyumnak keresek telefont. korábban egy blackberry 9000-e volt, de már nagyon kezdett gyengélkedni, kapott helyette egy q20 classicot, de nemigen boldogul vele sajnos, túl bonyolult neki.

nem kell hogy új készülék legyen, és nem kell okosnak lennie, jó lenne viszont, ha lenne qwertz billentyűzete, kezelne gmailt (vagy legalább imapet), wifit (wpa2!). egybeforma legyen, nem szétcsúsztatós, stabil és megbízható :) és főleg nem érintős. kamera, játék, multimédia, dual sim nem érdekes. esetleg qi töltés mehetne vele, de olyan úgyse lesz :)
honnan... hát csodálkoznék, ha ez újonnan menne :) köszi!

szerk: samsung nem kell, mert csak. utálom.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51300) syIex


syIex
veterán

Hali! Olyan kérdésem lenne, hogy a Nokia 8800-ból a Classic vagy az Arte változat a "jobb"? Valamint mik az előnyei egymással szemben. Elég borsos ára van még mindig és attól tartok ez még nőni fog. De mindenképpen szeretnék egyet, ha csak a polcra is mert egy álom telefon volt ez előtt 12 évvel számomra! :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.