Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51551) Dluinet válasza cidalain (#51550) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Doro és Beafon
ezek drágábbak mint 10000Ft, viszont mediamarkt -ban megfogdoshatóak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51552) zncs


zncs
csendes tag

Sziasztok!
Nagyiphone-t keresek én is, mint olyan sokan. Elolvastam jó pár ajánlatot, infót itt a topicban, a Doro 520x elég pofás darabnak tűnik. Köszi az eddigi tájékoztatásokat az illetékeseknek! :)
Erről a telefonról van esetleg valakinek tapasztalata, használható véleménye?
myphone halo 2
edigitalnál 9.990 Ft
[link]
Köszi!

(#51553) zncs


zncs
csendes tag

És egy másik kérdés, más céllal.
Feleségem nem barátkozik az okostelókkal, de a mostani gombos nokia-ja már nagyon vacakol, szerintem nem volt túl jó vétel pár éve. Vennék neki egy új "butatelefont", de ha lehet, már elég okosat. :)
Nem kell FB, viber, ilyesmi, de mondjuk gps, böngésző, esetleg valami térképalkalmazás, ami már a gps-t is használja, nem lenne rossz. És mivel nőnek lesz, ne legyen csúf. Nem kell, hogy rózsaszín legyen vagy strasszköves :) , inkább olyan egyszerűen szép.
Egyszóval legyen igényes a teló!
Ha van valakinek javaslata, ki vele!
Köszi!

(#51554) Land


Land
veterán

Üdv!

Feleségem anyukájának keresek butafont.

- Árkategória:
- Max. 20.000 Ft

- Használt vagy új?
- Attól függ ennyiért lehet-e kapni normálisabb újat.

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
- 30-as a jelenlegi haldokló telefonja, de talán független ésszerűbb lenne.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
- Hosszú távra, a jelenlegi is jó pár éves neki.

- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
- Telefonálás, legyen rajta kamera. Fontos a jó üzemidő!

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
- Mindegy.

- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..)
- Klasszikus kialakítású érdekel. Felül kijelző, alul gombok.

Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#51555) Fancy-boy válasza zncs (#51553) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Pár GPS képes készülék:

Elari SafePhone: [link]
EVOLVEO StrongPhone X4: [link]
BEAFON SL820: [link]
( egyelőre csak külföldön jelent meg )

Egyik sem kimondottan nőies darab. :D

[ Szerkesztve ]

(#51556) Dluinet válasza zncs (#51553) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a gps és böngésző kizárja a buta telefont
a mai weboldalak túl összetettek egy buta telefonnak
ezért a minimum okosteló (tényleg nincs használható ez alatt) a Xiaomi Redmi Note 5A

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51557) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Soha nem is volt normális naviapp J2ME-re, butatelóra.
Én használtam Sony Ericsson G705-öt, azon volt valami gyári fizetős+mobilnetes navi és google maps. Ráadásul J2ME nem ment WiFi-n. Sokat nem ért a GPS.

Szóval ha navi kell, akkor droid nagyjából.

[ Szerkesztve ]

(#51558) foxymaci válasza Fancy-boy (#51555) üzenetére


foxymaci
senior tag

Köszönöm szépen a Doro 520x ajánlánst ma megjött ebayről eddig bejön aki egyszerű telót keres szülőnek nyugodtan vegye meg, nagyon jó a gomb nyomáspontja jó a kijelző egyszerű LOGIKUS a menü ( sajnos itt szoktak elvérezni) jó anyaghasználat és hangos.
Mégegyszer köszi!

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#51559) Fancy-boy válasza foxymaci (#51558) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen. Örülök, hogy segíthettem.

Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet. Már annyit ajánlgattam itt, de sokakat visszatartott a külföldi rendelés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#51560) Land válasza Land (#51554) üzenetére


Land
veterán

Nincs ilyen? :)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#51561) Fancy-boy válasza Land (#51560) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mivel nincsen különlegesnek mondható igény feltüntetve, ezért sok készülék szóba jöhet.
Nokia, Alcatel, Doro, Beafon
Ha mondjuk azt mondanád, hogy legyen fehér színű, nőies, jó kamerával, az már más lenne.

A hagyományos Nokiák közül most a 3310 3G változata a legújabb. ( hamarosan kapható )
Elég sok-mindent változtattak rajta, főleg szoftveresen. A kezelhetőségén is fejlesztettek, pl. variálható ikonelrendezés, billentyűzetlezárás a hagyományos módon, (menü + * gomb ) stb... ráadásul elég nagy a színválaszték.

Próbálnak pár dolgot átrakni a régi Nokiákból, de egyébként ezek már nem csúcsminőségű készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#51562) Land válasza Fancy-boy (#51561) üzenetére


Land
veterán

És ezek közül csak nem mindegy: Nokia, Alcatel, Doro, Beafon
Sima fekete elég neki.

Pl ezek?
Nokia 3310 ->bár MA teszt szerint annyira nem jó...
Nokia 150

Esetleg nézelődjek innen?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#51563) Dhampir válasza Dluinet (#51556) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyébként ez a Xiaomi Redmi Note 5A nekem is szimpinek tűnt, de nemrégen ezt írta egy tulaj:

"Na igaza van annak, aki a tokra szavazott, ma sikerült leejtenem a fűbe!!! és tele lett sérüléssel a telefon, nagyon puha műanyag"

(#51564) Dluinet válasza Dhampir (#51563) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tudod hány ilyet és ehhez hasonlót látok:

és nem csak fiataloknál

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51565) Land válasza Land (#51562) üzenetére


Land
veterán

Nokia 230 is lehet jó döntés lenne, ha a 3310-es foscsi.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#51566) Dhampir válasza Dluinet (#51564) üzenetére


Dhampir
félisten

Régebben párszor leejtettem a kőre egy csupasz Sony Xperia E4-et és kutya baja sem lett. Később a családban elajándékoztam, azóta is szuperál, sőt, most már tok is védi, én meg tovább S5610-ozok. :)

Kis kiegészítés:
A giroszkóp és az iránytű nagyon hiányzott, nálam ez is alapkövetelmény az okosoknál.

[ Szerkesztve ]

(#51567) Dluinet válasza Dhampir (#51566) üzenetére


Dluinet
nagyúr

LG G4-em is többször eset és semmi baja
De amint látod, nem csak olcsó készülékeket érinti ez a probléma, hanem a csúcskategóriát is.
Főleg most, hogy egyre több jön ki üveghátlappal.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51568) Dhampir válasza Dluinet (#51567) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem is azon csodálkoztam a Note 5A esetében, hanem, hogy a fűtől (?) tele lett sérüléssel a puha műanyag. Ha tényleg ennyire érzékeny, az nem jó, de nyilván pontosan kellene ismerni a körülményeket.

[ Szerkesztve ]

(#51569) Fancy-boy válasza Land (#51565) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Már egy ideje kb. egy kaptafára készül az összes Nokia feliratos készülék.
Gagyi rendszer, rossz anyagminőséggel.

Egy felhasználó véleménye aki Nokia 230-at használ:

"A fém hátlap folyamatosan lejön, egy hetes korában gyurmaragasztóval rögzítettük, hogy ne jöjjön le állandóan. A menüje átláthatatlan, nehéz megtalálni a funkciókat még annak is, aki 15 éve csak Nokia telefont használ."

Többi érdekesség: [link]

Néha fejlesztenek valamit, ezért mondtam hogy talán érdemes lenne megvárni a 3310 3G változatot.

Egyébként a többi gyártó sem foglalkozik komolyan ezzel a kategóriával.
Samsung kb. 0 darab, Indiában még van pár modelljük, de nem kell sajnálni, hogy nem árulják őket: [link]

Akik viszont még odateszik magukat azok a nagygombos készülékeket gyártók.
Jó hangminőség, jó anyagminőség, egyszerű kezelhetőség, Pl. Doro.

[ Szerkesztve ]

(#51570) flash-


flash-
veterán

üdv

kérdés:
nyugdíjas anyukámnak (nem egy tech zseni) melyik az egyszerűbb ajánlottabb?:

CAT B30 vagy Navon BT S02?
előbbi 4e utóbbi 2e forintba kerülne..

vagy felejtősek és inkább 9e forintért az új 3310 est vegye?
(azt tudni kell hogy ő sokat kertészkedik szóval nembaj ha strapát is birja valamennyire)

(cat-nak állitolag nem túj jó a hangereje, és az akksija is béna.. ez igaz?)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#51571) Dluinet válasza flash- (#51570) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Magyar nyelv van benne

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51572) Viktor0610 válasza flash- (#51570) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Navont biztos, hogy NEM vennék.

Samsung Galaxy A54

(#51573) Fancy-boy válasza flash- (#51570) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egyiket se.
Inkább tegyél rá pár ezret és ezt: [link]
Jelenleg 16.000 Ft körül van.
Vélemény: [link]

Vagy Doro 366: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51574) flash- válasza Dluinet (#51571) üzenetére


flash-
veterán

oksa köszi mindenkinek a segitséget, ez lesz akkor.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#51575) Land válasza Fancy-boy (#51573) üzenetére


Land
veterán

Ezen a Doro 366-on tuti van magyar nyelv? Valahol írták, hogy nincs benne.
Mert ez tetszik amúgy annak, akinek keresünk telefont. A gombok is nagyok és távol vannak. Kamerája kaki, de gondolom mindnek az ennyi pénzért.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#51576) Fancy-boy válasza Land (#51575) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Van benne.
Persze megbízható helyről kell vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#51577) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! DECT telefon topikot nem találtam, azért kérdezek itt. Drótnélküli, üzenetrögzítős telefont keresek. Megvettem a legolcsóbb Gigaset A220A-t, ez nem az igazi. Mit ajánlotok max 15k-ig? Panasonic KX-TG6821-re gondoltam, de azt írják, hogy gyenge az üzenetrögzítő hangminősége. Most Panasonic KX-TG6521-om van, azzal nincs semmi gond, csak elkoptak a billentyűk.

(#51578) Dluinet válasza pinnacle (#51577) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Miért nem tetszett?
Pont az A220A-t akartam megvenni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51579) pinnacle válasza Dluinet (#51578) üzenetére


pinnacle
nagyúr

VOIP topikban szinte csak a Gigasetet ajánlják, de ez nagyon gyenge minőségű. Nemcsak a külseje, de a hangja sem az igazi. Mondjuk ez a legolcsóbb, nem fogják a 2x annyiba 530A kerülő minőségét adni. Ez már a Pana ára, jó lenne tudni, melyik a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#51580) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Édesapámnak keresek Cat B25 helyett buta strapa telót. Ezzel meg volt elégedve, két dolgot leszámítva: elég kicsi a kijelző és a betűk, valamint napsütésben a mezőn nem látni szinte semmit a képernyőn, kicsi a fényereje. 2 évet elég jól kibírt.

A mostani felhozatalt nézegetem, hát elég siralmas. A végén még marad újra a B25.

A szempontok lennének (csak a B25-höz tudok hasonlítani, szóval párszor oda fogom írni):
- Annyit tudjon mint a B25
- ne legyen okos, semmilyen szempontból
- Értelmesen felépített menü, egyszerű kezelhetőség
- Magyar Nyelv!!
- használható telefonkönyv, pl. tud kezdőbetűvel szűrni
- bejövő és kimenő híváslista külön-külön jó lenne
- férjen rá több mint 500 névjegy
- normálisan kezelhető, hangos ébresztő óra funkció, többet is lehessen beállítani, lehetőleg a hét napjai kiválasztva melyik napokon ébresszen az adott ébresztő
- csepp, por, ütés, vízálló
- napi 1-2 óra telefonálással lehetőleg bírjon ki 4-5 napot (most lehet hülyeséget írtam de úgy emlékszem új korában ezt hozta a B25)
- legyen rajta led lámpa, ami egyszerűen bekapcsolható (mint a B25-ön)
- billentyűzár, gombkombinációval
- hangos (de nem üvöltős) hangszóró hogy jól hallja akivel beszél, normális beszélgetési minőség, normális mikrofon (B25 kicsit tompa, dobozhangú, a fogadó félnél, de nem vészes, megszokható)
- masszív, tartós, jól működő fizikai gombok (B25 az ilyen)
- minimum 2" kijelző de minél nagyobb annál jobb 3"-ig
- kijelző minél nagyobb max fényerejű annál jobb
- ne legyen típushibái, működési anomáliái (B25-el soha nem volt semmi baj, elsőnek beállítottam neki, azóta sem kellett hozzá nyúlni)
- kamerája legyen, amivel pl. egy rendszámot még kivehetően le lehet fotózni

Keret rá: minimum 14 ezer Ft (nem kell gagyi), maximum 30 ezer Ft. De ha tényleg nagyon jó az adott teló akkor mehetünk árban feljebb, olyan 40 ezerig. Minőség a fontos, rászánjuk a pénzt.

Csak újat vennénk neki, lehetőleg magyar boltból, garanciával mindenképpen, magyar nyelvű menüvel.
Független legyen a telefon.
Oprendszer megkötés nincs, egyszerűen kezelhető butafon legyen.
Nem kell se GPS, se wi-fi, de edge se semmi más.

Amire használva lesz: telefonálás, néha 1-1 fénykép készítése, ha sötétben kell akkor a led lámpa bekapcsolása, SMS-ek olvasása. Ennyi.

Miket tudnátok ajánlani?

Láttam egy ilyen telót amit többen ajánlottak: Vkworld Stone V3, valami ehhez hasonló kb. meg is felelne. Ez még talán jó is lenne de itthon nem kapható, külföldről nem tudom mi az a megbízható hely ahonnan érdemes volna megrendelni. Valamint olvastam hogy rakható rá magyar nyelv, letölthető, ez így rendben lenne. A billentyűzete kérdéses, de végül is ahogy látom a gombokon alul nagyobb méretben a megszokott betűk vannak felfestve mint az itthon árult nyomógombos telefonokon.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#51581) s3toraph válasza s3toraph (#51580) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hmm ez még egészen jónak is tűnik:Allview M9 Jump.

Vélemény, tapasztalatok?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#51582) Fancy-boy válasza s3toraph (#51581) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Rákeresve található pár vélemény: [link]

"a betűk elég kicsik, nincs állítási lehetőség"

Továbbiak:

- [link]

- [link]

Külföldi vélemények: [link]

Egyébként a Doro PhoneEasy® 520X megfelelő lenne, kivéve a telefonkönyvet.

[ Szerkesztve ]

(#51583) s3toraph válasza Fancy-boy (#51582) üzenetére


s3toraph
senior tag

Jó hát googlizni én is tudok, ezeket megtaláltam. Ejj.. :D Azt hittem egyértelmű hogy arra gondolok, az itteni fórumuzóknak mi a véleménye a készülékről? (És nyilván annak lesz véleménye aki tulajdonosa egynek, vagy volt a kezében hosszabb kevesebb ideig.)
Azért köszi hogy dolgoztál a belinkeléseken.

A Doro javaslatot köszi, de közben megrendeltük az Allview-ot, mivel jelentős negatív véleményt nem találtunk róla. A betűméret biztos nem lesz kisebb mint a B25-ön, de színes kijelző szóval jobban látható lesz. A kamera meg olyan amilyen, így is egy nagyságrenddel jobb lesz mint a B25-ben.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#51584) LógaGéza válasza s3toraph (#51583) üzenetére


LógaGéza
addikt

Majd beszámolót kérhetnék róla? Ha jó lesz rendelek egyet én is édesapámnam.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#51585) s3toraph válasza LógaGéza (#51584) üzenetére


s3toraph
senior tag

Igyekszem nem elfelejteni. :) Bár valószínűleg 2 hétre kell számítani, én alig vagyok otthon örülök ha tudok segíteni beállítani annyi időm talán lesz, aztán meg édesapámat fogom majd tudni kifaggatni hogy milyen a készülék, hogy lesz vele megelégedve.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#51586) Fancy-boy válasza s3toraph (#51583) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem egyértelmű, mivel van, hogy valaki egyből ide ír, tehát nem keres rá a véleményekre, vagy csak egyszerűen nem találja meg, például linkeltem külföldi értékeléseket is.

Azokat a véleményeket valószínűleg ugyanúgy tulajdonosok írták, tehát nem világos, hogy neked miért nem felel meg. Egy általános képet már csak kaptál a készülékről.
Nyilván nem tudsz velük beszélgetni, mint pl. ebben a topicban, de gondolom arra már rájöttél, hogy azért itt sincs akkora mozgás, mint pl. az érintős telefonok topicjában.

[ Szerkesztve ]

(#51587) s3toraph válasza Fancy-boy (#51586) üzenetére


s3toraph
senior tag

Idővel én is szűkösen rendelkezem, de azért annyi fáradságot veszek hogy elsőnek googlizok. Jó tudom magamból indultam ki, sokaknál ez nincs meg.
Bíztam benne hogy vannak itt tulajok, azért írtam.
Megfelelni megfelelt, csak nagyon kevés volt amit találtam.
Egyébként tényleg elég kevés infót, vásárlói értékelést lehet találni a telefonról, meg is lepődtem, pedig végig nyálaztam a kínálatot és a legjobb alternatívának tűnik.
Minden esetre köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#51588) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

Elari SafePhone van magyar menüvel? vagy ez alap?

- no es importante -

(#51589) Fancy-boy válasza Sixkiller6 (#51588) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A vásárlás helyén érdemes megkérdezni.
Még a gyártó weboldalán sincs feltüntetve, hogy milyen nyelvek a támogatottak.

(#51590) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sziasztok.
Apu venne ki szolgáltatóból Nokia 3310 3G vagy Nokia 230 mobilt, és az a kérdés, hogy ezen a teló valemelyike képes-e a gmail névjegyeket szinkronizálni?

Ha nem gmail az sem nagy baj, de lényeg hogy valahol felhőben biztonságban legyen.

Ez a nagy kritérium a telefonvásárlás kapcsán, illetve hogy gombos legyen, minden más sokadlagos :D

(#51591) Fancy-boy válasza DeathAdder (#51590) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Már kapható valamelyik szolgáltatónál a 3310 3G?
quailstorm kolléga remélhetőleg tud válaszolni a szinkronizálással kapcsolatos kérdésre.
Szerintem nem tudja egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#51592) quailstorm válasza DeathAdder (#51590) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudja. Még microSD-vel szinkronizálni is rémálom az S30+-t, csomó konverzió kell.
Itt össze van szedve.

Röviden: akinek nem elég a SIM névjegyzék tudása, az ne vegyen ilyen szarokat.

[ Szerkesztve ]

(#51593) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Világos, köszi szépen a gyors válaszokat :R

Vajdaságban van Telenor szolgáltatónál a 3310 3G, ott venne ki valamit, de akkor mást kell néznünk neki.

[ Szerkesztve ]

(#51594) RAZR_v3 válasza DeathAdder (#51590) üzenetére


RAZR_v3
tag

Nokia 3310 3G teljesen más készülék, mint a 2G-s. Még formára is különböznek kicsit, a hardver teljesen más. Előbbin egy Java alapú Feature OS nevű rendszer van, utóbbin a már megszokott S30+.
Tapasztalatom viszont nincs a Feature OS-szel kapcsolatban, egy rövid ideig használtam S30+ rendszerű "Nokiát", azt semmiképp se ajánlom. A Nokia 230 is S30+ rendszerű, ugyanazok lesznek a gondok vele, mint bármelyik másik mobillal, amin ugyanez a rendszer van.

Egy régebbi véleményem a S30+ rendszerről itt olvasható: https://mobilarena.hu/tema/re_nokia_225_dual_sim_hagyomanyokat_kovet/hsz_456-456.html

[ Szerkesztve ]

(#51595) quailstorm válasza RAZR_v3 (#51594) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A new 3310 (2017) 2G-s 3G-s verzióban is S30+-t futtat...
Java alapú feature OS nincs és sose volt, nem alkalmas rá. J2ME virtuális gép valamilyen megvalósításával rendelkező RTOS, na olyan van elég sok.
Nokia 225-ben még nem volt J2ME sem, new 3310-ben már van. Valamint a 225 generációja nem tudta a BT fülest, a mostaniak igen.

[ Szerkesztve ]

(#51596) Sabre válasza quailstorm (#51595) üzenetére


Sabre
őstag

Sziasztok!

Idősebb rokonnak kellene butatelefon amiben van kamera, pont a 3310 3G-t néztem ki mert 2G only készüléket ma már öngyilkosság venni.
Viszont sehol sem találok boltokban 3G-s verziót, ebay-ről tudok rendelni ha jól láttam angliából :U
Alternatíva? A Doro márkát egyáltalán nem ismerem, teszteket elolvastam.. :F

(#51597) quailstorm válasza Sabre (#51596) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Doro teljesen rendben van, ugyanúgy MTK alapokból építkeznek, mint a HMD kamuNokiák, de valóban az időseknek való egyszerű és átlátható felület a hangsúlyos, nem csak odafosnak valamit.

Egyébként ha egy személynek elég a SIM kártya telefonkönyv, akkor vállalható lehet az S30+. Itt azt kell érteni, hogy S30+-nál a sync rémálom, és a telefon saját telefonkönyve se okosabb mint a SIM, erős karakterlimit és 1 név 1 szám.

Amúgy nem tudom mi a baj a 2G-vel, 3G hamarabb fog eltűnni szvsz. 2G kis energiaigényű, kis számítási teljesítményt igényel, és jó messzire elér.
3G-t leváltotta a 4G, ami gyorsabb és messzebb ér el.
2G 900 az, ami el fog tűnni, de már 15 éve kb az összes teló kétsávos.

[ Szerkesztve ]

(#51598) quailstorm válasza Sabre (#51596) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt olvasd el.

Telenor 900 már nincs. T viszont ott nyomatja még a 2G-t.
2G lehet 1800-on is, ott a T LTE-t ad.

Ja és ugye a 2G lefedettsége országos, a 3G meg kb. a 4G alatt van. A 3G fog leghamarabb megszűnni szvsz.

(#51599) focvis


focvis
veterán

Srácok!
Az előbb rossz topikban tettem fel a kérdést. :D

A másodtelefonom - Nokia valami, nem okos - nem veszi a töltést. Kiszedtem az akksit, kitisztítottam a csatlakozót (vékony Nokia töltős). Semmi.

Kell helyette vmi gyorsan. Van jobb ötletetek, mint egy Nokia 105 (2017)? Kb. 7 ezer Ft.

Csak telefonálni és SMS-t fogadni kell, ritkán kelljen tölteni.
Köszönöm szépen!

(#51600) Fancy-boy válasza focvis (#51599) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha nem zavar a kisméretű és alacsony felbontású kijelző. Plusz kérdéses, hogy milyen a mikrofon, hangszóró, stb...
Egyébként a Nokia 130-ban (2017) nagyobb akku van, tehát valószínűleg jobban bírja. ( a kijelző ugyanolyan )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.