Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) Fancy-boy válasza DS39 (#51750) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Magyar cikkből másoltam, de ezek szerint hibásan közölték: [link]
Valószínűleg nagyon kapkodva fordították le az angol szöveget. :))

[ Szerkesztve ]

(#51752) DS39 válasza Fancy-boy (#51751) üzenetére


DS39
nagyúr

úgy tűnik. :)

(#51753) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Üdv. Apám Nokia 515-ösének beszédhangszórója meghalt, ezért kéne neki egy nyomógombos, kétkártyás utód (okostelefonokat nem szereti). Árban max. 40000 Ft, de inkább alatta, újonnan, függetlenül, fémházasan (ha nagyon nincs, jó minőségű műanyag is megteszi), jó minőségben, legalább 2 napot bíró aksival, magyar garanciával, hosszú távra, exportálható névjegyzékkel, legalább 500 (de inkább több) neves memóriával. Funkciókból keveset használ: telefonál (sokat, ezért ennek jól kell működnie), SMS-eket olvas, néha fényképez. Szóval nagyjából a Nokia 515 szintjét hoznia kellene.

[ Szerkesztve ]

(#51754) Fancy-boy válasza DS39 (#51752) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Vagy mégsem? :DDD

"A 8110 4G egy microSIM-et és egy nanoSIM-et fogad be"

Itteni cikkből: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51755) New Hewkas válasza Fancy-boy (#51748) üzenetére


New Hewkas
csendes tag

Hú, ez bizony nem rossz, pont miután új telót vettem (igaz szükségből) derül ki, hogy a Nokia visszahozza a WiFi-s klasszikus telefonokat? :( Ha jók lesznek az értékelések lehet lecserélem :C

(#51756) PapaMaci válasza Fancy-boy (#51748) üzenetére


PapaMaci
őstag

De nagyon felcsillant a szemem!
Vajon milyen oprendszer fut rajta?

...mint az közismert...

(#51757) Fancy-boy válasza PapaMaci (#51756) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Elvileg Kai OS. :D

(#51758) quailstorm válasza PapaMaci (#51756) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Firefox OS fork. Ez a KaiOS. Hogy mennyire lesz visszaokosítható, majd meglátjuk.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#51759) PapaMaci válasza Fancy-boy (#51757) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ez mi pontosan? Valami buta droid, vagy valami teljesen más irányú linux?

quailstorm: Mint egy gondolatolvasó :D
És a telefonkönyv tekintetéban?
Nekem nem nagyon kell más, csak hogy tudjon min 2000 kontaktot, jó, tudjam szinkronizélni outlookkal, és legyen benne jó bluetooth.

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#51760) Fancy-boy válasza quailstorm (#51758) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem a YunOS-el kevered?
A KaiOS az nem a FirefoxOS-ből származik?

A 3310 4G YunOS viszont 8110 4G KaiOS.

[ Szerkesztve ]

(#51761) quailstorm válasza Fancy-boy (#51760) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De igen, azzal keverem és bocs. Mindkettőnek ilyen értelmetlen ázsiai neve van számomra, azt hittem csak egy van belőle.

KaiOS-től még annyit se várok őszintén. Van egy Alcatel Fire E készülékem, ami FF OS-ből a jobbak, erősek közé tartozott. Ennek alapján még a YunOS-nél is lejjebb kell tenni az elvárásokat.

YunOS-nél abban bízok, hogy vissza lehet androidosítani. Bár szerintem a 3310 4G az csak kínai piacon lesz elérhető, nem fog ideérni (mondjuk attól a techhír még ideérhet, hogy mit lehet vele kezdeni).

Ellenben a KaiOS, mint FF fork még kisebb támogatottsággal, az kb. reménytelen. Maga az FF egy ordas nagy baromság volt és bukás. KaiOS-nél már az kész csoda lesz, ha összeomlás nélkül az alap funkciók nagyjából működnek.

Ugyanis a 2magos Qualcomm SoC-s fél giga RAM-os Alcatel Fire E az ezen a színvonalon mozog. Bagóért jutottam hozzá ezen okból kifolyólag...

Az az Alcatel amúgy az alsó gombot leszámítva egyezik egy droidossal, és kb az összes hozzáértő ruszki droid 4.3-mal használja. Nem kicsit jobb...
Az FF OS megbízhatósága meg az előző tulaj szerint katasztrofális volt.

Elvileg e szerint az offline FF OS telepítőket lehet használni rajta. De FF OS-re alapból nincs kb. semmi és vagy két éve kuka lett.
Valamint annyi az értelme, hogy VoLTE minél olcsóbban.

Azért lenne jobb egy droid alapú, mert azon legalább egy nyamvadt chat app meg navigáció elmenne...

[ Szerkesztve ]

(#51762) Dhampir válasza quailstorm (#51761) üzenetére


Dhampir
félisten

(#51763) Fancy-boy válasza quailstorm (#51761) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A legjobbakkal is előfordul. ;)
Lassan már követni is nehéz, hogy mi történik.
Ennyi erővel a 3310-et is kiadhatták volna KaiOS-el, de valamiért mégis YunOS fut rajta.
Kínában már megjelent és érkeznek róla videók/tesztek: [link]
Szerencsére belehet kapcsolni az angol feliratot.

Ez a rész azért elég gázos, de gondolom erre mondtad, az utólagos heckelést:

"the Nokia 3310 4G does not support installation of third party applications by deafault"
"neither of .apk of Android and J2ME of previous feature phone work"

(#51764) quailstorm válasza Fancy-boy (#51763) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen arra. Hogyha elég egy exploittal rootolni akkor oké. Ha nagyon át van gányolva és nem csak annyira mint a felejtsükel droidos Nokiák voltak, akkor viszont szívás van.

(#51765) PapaMaci válasza Fancy-boy (#51760) üzenetére


PapaMaci
őstag

Teljesen ráizgultam erre a készülékre.
Tudtok valami helyet, ahol virtuálisan lehet nyomkodni KaiOS-t?

Illetve remélem, nem zárt a telefonkönyv, és nyeli rendesen az adatokat. 2000 fölött járok a kontaktokkal (aminek lehet, a 1/4-ét simán törölhetném...)

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#51766) quailstorm válasza PapaMaci (#51765) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyelőre még saját fejlesztői készletet se látok, max. a Firefox OS-t tudod nyomkodni.

(#51767) spileraaa


spileraaa
senior tag

Doro PhoneEasy 520X

kontakt hibás a készülék (az én hibámból de főleg amiatt hogy nem kaptam a készülékkel semmilyen használati kézikönyvet semmilyen nyelven sem )

nyugdíjasoknak csakis akkor ajánlom ha van mellettük olyan személy aki nagyon jól tud angolul és előre utána néz netten annak hogy is kell be üzemelni a sim kártyát mert elég bonyolultra sikerült ezt a részét megcsinálják

valaki segítene rendezni a garanciát velük? (gondolom jobb ha nem közlöm miattam van a hiba)

köszönöm

pedig külsőre nagyon jól néz ki de ahogy írtam senkinek se ajánlom csakis azoknak akik elég jól elboldogulnak az angol nyelvel

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#51768) spileraaa


spileraaa
senior tag

ugy nez ki a micros simet tettem tonkre es a memoria kartya helyet ...

vagyis szerencsere ettol meg a telefon mukodik

de normalis hogy enyire melegszik?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#51769) spileraaa


spileraaa
senior tag

kár hogy nem lehet szerkeszteni az előző hozászolásomat

úgy néz ki a micro simet tettem tönkre és a memória kártya helyét ...
vagyis szerencsére ettől még a telefon működik

de normális hogy ennyire melegszik?

az aksiról le kell szedni ezt a fehér papírt?

a micro simet még nem sikerült kiszedjem ott maradt a memória kártya helyén lesz tőle valami baja ha ott hagyom végleg?

úgyis kell kérjek új simet

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#51770) Dluinet válasza spileraaa (#51769) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szedd ki egy csipesszel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51771) Fancy-boy válasza spileraaa (#51769) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Többen is vettek már a fórumról, de nem biztos, hogy olvassák a topicot.
Írj nekik privát üzenetet.
Például foxymaci kolléga is vásárolt belőle: [link]

(#51772) fuddle


fuddle
újonc

Sziasztok!

Hagyományos mobiltelefon vásárlásával küzdök már egy ideje.
Magamnak keresném, nem második vagy munka telefonnak, nem akarok rajta autóval átmenni, és nem vagyok 60 éves.. A baj csak az, hogy ahogy látom a nem-okostelefon gyártók jelenleg csak ezeket az igényeket szeretik kiszolgálni.

Amit szeretnék. egy megbízható, strapabíró telefon (nem feltétlen ütésálló ugye, de erre még visszatérek), normális testreszabhatósággal, normális internetezési lehetőséggel, wifi-vel, rendes csengetési hangerővel és hangminőséggel, normális akku idővel.
(zenehallgatásra és fotózásra megvan a célezközöm, ezek nem fontosak számomra egy telefonban)

Amit már próbáltam, egy Allview M9 Connect telefon, ami nagyjából rendben is volt a butított android op-rendszerével, pár óra alatt nagyjából átlátható volt, és tudta azt amit akartam. Bár a hangszórója és a beszélgetés közbeni hangminősége gyengébb mint a régebbi telefonomé. Legnagyobb problémája viszont hogy egy játéktelefon minőségibb anyagokból készül, és kb 5 nap használat után betört a zsebemben a képernyője...
Azelőtt és most újra a jó kis Sony Ericsson k800i-met használom, csak cseppet már elavult, és most már többet várnék egy telefontól.
Bár ahogy láttam ezen a fórumon nem divat a rábeszélés, de nem szeretnék okostelefont. Ormótlan, hamar lemerül, tele felesleges funkciókkal és még sorolhatnám.

Kérdés, magyarországi boltokban létezik-e olyan telefon, ami nagyjából megfelelne nekem?
Köszi előre is a segítséget!

(#51773) Fancy-boy válasza fuddle (#51772) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"A baj csak az, hogy ahogy látom a nem-okostelefon gyártók jelenleg csak ezeket az igényeket szeretik kiszolgálni."

Sajnos ma már csak az általad is említett célcsoportoknak gyártanak normálisabb készülékeket.
Terelik az embereket az érintős telefonok felé.

Wifivel például Evolveo X3 vagy kicsit komolyabb az X4, de ezek elég vaskos darabok, tehát már inkább munkás telefonok.

Amiket talán majd érdemes megfontolni, ha egyáltalán kaphatóak lesznek:

- Beafon SL820
- Nokia 3310 4G
- Nokia 8110 4G ( bár elég játéktelefonosnak tűnik )

Lehet a K800i már kicsit elavult, ( bár mihez képest, mert azóta esett a hagyományos telefonok színvonala ) de egyben van a gép, minőségi.
Egyébként még voltak a K800i után normális készülékek, kicsit nagyobb tudással, például:
- SonyEricsson C901,
- SonyEricsson ELM. ( Wifi is van benne )

Ha minőséget szeretne az ember, akkor érdemes inkább a régebbi készülékeket nézegetni.
Használtan vagy akár újonnan, ha maradt valahol régi készletből.

[ Szerkesztve ]

(#51774) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok! Tudom sokan teszik fel a kérdést, vissza is kerestem kicsit, de azért engedjétek meg:

Idős rokonnak keresek telefont:
- NAGY gombok, remegős kézhez, nagy ujjakhoz
- jól látható kijelző. pixelesség nem számít, csak olvasható legyen akár szemüveg nélkül
- faék egyszerű menü, vagy legalábbis hívást indítani legyen nagyon-nagyon egyszerű
- SMS nem kell
- akku idő szerintem nem szabad hogy gond legyen ilyen mobiloknál, de 1-2 napot bírjon
- strapa jelleg nem feltétel, egyszerű leesést azért bírjon
- zseblámpa előny
- egyszerű képernyőzár
- legyen NAGYON hangos. ha egy külön templomi harang van rajta az sem baj :D

A feladata elsősorban, hogy gond esetén tudjanak hívni minket, nem csevegésre kellene.
Nem vagyok otthon az ilyen készülékekben és nincs időm beleásni magam, ezért kérem a segítségeteket. Holnap meg kellene venni Debrecenben, szóval Media, edigital játszik főleg. MM-ban úgy olvastam meg lehet tapizni sokat, oda akkor betérek, de jó lenne 1-2 tippel a zsebemben indulni.
Illetve úgy látom a DORO telókat sokszor ajánljátok, érdemes azokat megnézni először?
:R

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#51775) attiati


attiati
veterán

Ha valakit erdekel, akkor kaphato itthon beafon sl250, magyar software-el. 15e+utanvetes szallitas. Most irt a supportjuk, nem voltak benne semmilyen arukereso-s listaban, az osztrak support mondta, hogy ok az itthoni eladok.
http://www.technocom.hu/hu/home/170-beafon-sl250-ergonomikus-mobiltelefon.html

(#51776) lazov válasza PapaMaci (#51442) üzenetére


lazov
csendes tag

Szia!
Az X4-esen milyen az internetezés? Nekem X3-asom van, azon - hogy a klasszikus Ford Fairlane-t idézzem - "olyan, mint sajtreszelővel rejszolni". :-D
Minden más vonatkozásban jó, vagy kiváló osztályzatot kap nálam (note: ez nyilván a saját használati preferenciám alapján van így, lehet hogy más ordítva dobja el egy nap után, én majdnem két éve elvagyok vele).
Zseblámpája milyen? Mert nekem az is fontos. Az X3-at egyszer összevetettem egy Bosch kézireflektorral, és durván lenyomta. :C

Előre is köszi!

(#51777) fuddle válasza Fancy-boy (#51773) üzenetére


fuddle
újonc

Köszi a tippeket!
Akkor vagy kivárok még a Nokiákra, vagy elkezdek vadászni valamelyik régi de modernebb darabra :)

(#51778) New Hewkas válasza lazov (#51776) üzenetére


New Hewkas
csendes tag

Szia, nincsen ugyan ilyen telefonom, viszont képek alapján nincs rajta zseblámpa.

(#51779) Oliv


Oliv
csendes újonc

Sziasztok!
A segítségeteket kérném. Szülőm Navon Mizu BT 110 telefonja balesetes lett, betört a kijelző. Első körben javíttatnánk, ha lehet. Szervíz javítja, ha veszek kijelzőt (Kínából)... De sehol sem találok. Tudnátok segíteni? Nagyon köszönöm! :R

(#51780) Fancy-boy válasza Oliv (#51779) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az egy 6.000 Ft-os telefon, tehát szerintem nem kéne túlkomplikálni a dolgot: [link]
Amennyiben ragaszkodsz a javításhoz, akkor megveszed az újat és felhasználod az alkatrészeit.

(#51781) Oliv válasza Fancy-boy (#51780) üzenetére


Oliv
csendes újonc

... Úgy látom, a kérdésben miszerint - hol lehet hozzá alkatrészt venni? - nem tudsz segíteni. A többit rám bízhatod :K ;)

(#51783) Fancy-boy válasza Oliv (#51781) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Dehogynem. :))
A kérdésedre válaszoltam, sőt, javasoltam egy egyszerűbb és gyorsabb megoldást.
Az előző hozzászólásom lényege az volt, hogy ilyen árkategóriás készülék esetében nem valószínű, hogy külön találsz hozzá alkatrészt, mert ez az eldobható kategória.

(#51784) axioma válasza Oliv (#51781) üzenetére


axioma
veterán

Megveszed az uj telot 6e-ert, es ha fontos hogy a regi mukodjon (pl. adatok kimentese), kimutod belole az alkatreszt. Ennel olcsobban meg gyorsabban nem jutsz hozza, ez a lenyeg.

(#51785) Oliv válasza Fancy-boy (#51783) üzenetére


Oliv
csendes újonc

Sajnos én is ezt tapasztaltam, de mivel azt javasolta a szervizes rendeljek Kínából, reméltem, hogy találok. :( Ez van. Azért köszi.

(#51786) Oliv válasza axioma (#51784) üzenetére


Oliv
csendes újonc

Valahogyan lesz.. :U Köszi.

(#51787) PapaMaci válasza lazov (#51776) üzenetére


PapaMaci
őstag

A villanó fénye van csak az X4-esen, de elég ergya.
A netezés meg... na igen... Ford Fairlane idézet ide is illik. Kb 2x kellett eddig, de remélem, nem lesz relőle rendszer. Kb 1 éve használom, de csak telefonálásra. Vannak idegesítő dolgai, de nem vészes.
Minden esetre most nagyon várom a 8110-et ;)

...mint az közismert...

(#51788) tapsyhapsy


tapsyhapsy
csendes tag

Sziasztok,
Telefont keresünk Édesanyámnak, mivel a régi Nokia sajnos meghalt.
Először kapott egy nagyitelefont (...bocs, seniortelefont), amit per pillanat használ, de nagyon elege van belőle, mert a képernyőre alig fér el három sor, és mindent duplán meg triplán kell nyomogatni.
Vettünk egy Nokia 216-ot, amit aztán beüzemelve majd megőrültem, hogy egy 2016-os telefon névjegyzéke megegyezik a SIM névjegyzékével: egy szám, egy név (erősen limitált hosszal), se második szám, se semmi.

Gyakorlatilag a Nokia 2320 classic-kal megegyező tudású telefont szeretnénk, tehát
- rendes névjegyzék, jegyzet, email, több szám tárolható legyen
- legalább 4-5 soros kijelző
- rendes gombok
- több ébresztő beállítható legyen.

Használat:
- telefonálás és sms
- nem lenne rossz, ha lenne benne normális kamera, de nem akadály a hiánya
- internet abszolút nem szükséges, bár wifi előny
- bluetooth jó lenne, ha lenne
- micro usb töltő előny
- kábeles adatátvitel pc-ről előny, de hiánya nem akadály

Edit: Ár kimaradt: 10-15k

Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv,
tapsy

[ Szerkesztve ]

(#51789) quailstorm válasza tapsyhapsy (#51788) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem gyártanak ilyet. Csak használtan tudsz venni.
Vagy androidosat. Vagy full érintős androidosat.

(#51790) Fancy-boy válasza tapsyhapsy (#51788) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg:

- Alcatel One Touch 2045x: [link]

Kapható fehérben is. ( fehér keret és fehér hátlap )
A telefonkönyv részét viszont meg kell nézni, hogy mennyire részletes.

Használtan pedig: Nokia 301, 515.

[ Szerkesztve ]

(#51791) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Panasonic KX-TG6821 telefonom van. Ha üzenetet hagynak, a telefon lerakása után 20mp ilyen "elektromos zaj" hallatszik, amit a rögzítő fel is vesz. Mi a fenétől lehet ez optikai hálózaton, 29-es körzet, UPC? Idáig nem volt ilyen gond.

(#51792) Viktor0610 válasza pinnacle (#51791) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez itt off. :))

Samsung Galaxy A54

(#51793) pinnacle válasza Viktor0610 (#51792) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, csak nincsen DECT telefon topik. Csak ezért nem akartam ilyet csinálni. :)

(#51794) pinnacle válasza pinnacle (#51791) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Connect Box hibája.

(#51795) attiati


attiati
veterán

ebay-ről rendelt Doro 520X-hez ti kaptatok aksit?

lehet ezekhez itthon venni aksit?

Az enyémben nem volt :Y, pedig több helyen is szerepel a csomagon a figyelmeztetés, hogy robbanásveszélyes áru van a csomagban a li-ion aksi miatt.

[ Szerkesztve ]

(#51796) Fancy-boy válasza attiati (#51795) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A hozzászólásokat olvasva a többiek kaptak hozzá akkumulátort.
Az a biztos, ha az eladót kérdezed erről.
Lehetséges, hogy kinyitották a csomagot és kiszedték az akkut.

[ Szerkesztve ]

(#51797) attiati válasza Fancy-boy (#51796) üzenetére


attiati
veterán

Írtam neki délelőtt, egyelőre nem válaszolt. Kettő kérdésem lenne a tulajokhoz:

1. Lehet kapni itthon pótaksit a Doro 520X-hez?
2. Mi az gyári aksi pontos típusa?
Ő az? DBF- 800A (16,3 usd aliexpressen szállítással)

Ha refundot javasol, akkor sem lesz még aksim.
Ráadásul 25-30 font szállítással együtt az aksi. Majdnem annyi, mint egy másik telefon. És nem is fog teljes refund-ot ajánlani, ha egyáltalán elfogadja. Szóval legjobb lenne egy itthoni aksi forrás, de nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#51798) Genova1983 válasza attiati (#51797) üzenetére


Genova1983
tag

Itt kapható DBF-800A akku.Igaz utángyártott.

(#51799) attiati válasza Genova1983 (#51798) üzenetére


attiati
veterán

köszi szépen, eladó azt írja a második levelemre szabad fordításban, hogy "Na megtaláltad az aksit? Benne kell lennie. Pakolj ki mindent a dobozból" :D

[ Szerkesztve ]

(#51800) AaronOS


AaronOS
tag

Sziasztok,

Nagymamán jelezte, hogy szeretne mobiltelefont, így tanácsotokat kérném.

Az árkategória olyan 10.000-20.000 forint lenne.
Új készülékben gondolkodnánk.
Hosszabb távra lenne, nem szeretné folyton újratanulni a használatát.

Alapvetően telefonálásra lenne használva csak, néha esetleg SMS-re. A legfőbb szolgálata annyi lenne, hogyha elmegy piacra vagy valahova ügyet intézni és hirtelen rosszul lenne, bármi baj lenne akkor tudjon szólni nekünk, mentőket hívni.
Ha esetleg valami kis zseblámpa funkcióval is rendelkezne az is előnyös.
Magyar nyelvű menü fontos lenne.

Kialakításban egyszerű, nagy(obb) gombokkal megléte a preferált. Továbbá a minél nagyobb, jól olvasható kijelzővel rendelkező telefon lenne az ideális.

Nézelődtem már, de hátha tudtok még jó tippeket.
(Eddigi jelöltek az Alcatel 2008g - erről sokan írják, hogy bonyolult a kezelése,
EVOLVEO EasyPhone XD EP-600 - itteni teszt kicsit elbizonytalanított, hogy mennyire lehet bonyolult a kezelése)

So Long, and Thanks for All the Fish

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.