Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) Dluinet válasza focvis (#51599) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak a mérőmókusnak:
Media Markt BEAFON C50

a normális butateló is 15-20k felett kezdődik

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51602) Fancy-boy válasza Dluinet (#51601) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az elég gagyi:
"Erosen torzit a hangszoro es kicsi az akku kapacitasa. (600 mAo)"

Ráadásul másodtelefonnak teljesen jók a 10 körül kapható Nokia feliratos készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#51603) focvis válasza Fancy-boy (#51600) üzenetére


focvis
veterán

Ezek nem számítanak. :N Van normális telefonom (Nexus 5X), az mindent tud.
Ez arra kell, hogy el tudjanak érni a másik számomon is, ill. erre jönnek a banki sms-ek. Az mondjuk nagy királyság lenni, ha át tudnám másolni a telefonszámokat a Nexusról.

@(#51601) Dluinet: Nem rossz az sem. :)
A 7 ezer a Nokia 105 ára, 15-20-at nem szeretnék adni érte.
A legminimumabb telefon kell, ami megbízható; nem fog kikapcsolni szépen csendben, van hogy napokig rá se nézek.

Köszönöm Mindenkinek!

Bluetooth nem feltétel; de kihangosítás jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#51604) Dluinet válasza focvis (#51603) üzenetére


Dluinet
nagyúr

EMPORIA C151
EMPORIA F220 (ez két hét egy töltéssel)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51605) RAZR_v3 válasza focvis (#51603) üzenetére


RAZR_v3
tag

"Ez arra kell, hogy el tudjanak érni a másik számomon is, ill. erre jönnek a banki sms-ek. "

Több helyen is hallottam, hogy kicsi a S30+ rendszerű Nokiák belső tárhelye és emiatt hamar elfogy a hely az SMS-eknek. A Nokia 105 2017-nek 4 mb belső tárhelye van, amin az oprendszer is rajta van (+ a letörölhetetlen játékok). Ez azért lehet bosszantó, mert a telefonkönyv, a naptár és az sms-ek is ezen a belső tárhelyen osztoznak és ha már nincs hely új sms-nek, akkor addig nem nézheted meg, míg felszabadítasz neki egy kis helyet.
A microSD kártyával bővíthető s30+ Nokiák sem jobbak ebből a szempontból, mert az SMS-ek csak a belső tárhelyre kerülhetnek, microSD kártyára nem.

Ha ez zavaró tényező számodra, akkor lehet érdemesebb lenne elgondolkodni egy használt hagyományos Nokia mobiltelefon vásárlásán, Series 40 rendszerrel. Ha érdekel, akkor tudok javasolni típusokat neked. :K

(#51606) kkgabor


kkgabor
csendes tag

Sziasztok!
Lenne pár gyors kérdésem. Egy idős rokonomnak segítek mobiltelefont venni. Hívásra és sms-re használná, új készüléket szeretne. Ami fontos neki, a hosszú akkuidő és a jó hangminőség.

Első körbe megnéztük a plázában a Navon Mizu Titan-t (5200 mAh-os aksijával). Sajnos a készülék nagy mérete miatt nem tetszett neki. Ránéztünk ugyan ott a CAT B25-re, ugyan ez volt a helyzet.

Keresőben észrevette a Sencor Element P004-et 2000mAh (30 nap készenlétet ígérnek). Mennyire gyárt ez a cég használható mobilt? Hallott valaki valamit róla?

Ajánlottam neki ebben az árkategóriában a Nokiákat. Nokia 105, Nokia 130, Nokia 150, Nokia 215, Nokia 230. Ezek szintén 30 nap készenléti időket ígérnek. Hallottam a Nokia már nem olyan jó, mint rég. Mire lehet mostanában számítani ezektől a készülékektől?
Azt meg én nem értem, hogy lehet, hogy ugyan annyi készenléti időt ígér a 800-as aksis Nokia 105 és a többi említett Nokia készülék kb 1020-as aksijaikkal? Ez elírás vagy a Nokia 105-nél a Li-Ion 800 mAh (BL-5cb) aksi tényleg olyan jó? Hogy lehet, hogy a Nokia 800 mAh és 1020 mAh akkuja ugyan annyi készenléti és beszélgetési idővel bír, mint a Sencor 2000mAh aksija?

Még a myPhone HALO 2-t és a Doro mobiltelefonokat nézegeti, a Doro-ról itt olvastam, hogy jó és ajánlottam. Bár a Sencor és a Nokiák közt vacillál. (Nokiája volt azt ismeri.) A Sencor és Nokiák közül melyikkel járna legjobban?

(#51607) quailstorm válasza kkgabor (#51606) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az sokat nem segít majd rajta, hogy Nokiája volt, mert ez nem Nokia, szoftveresen se. Nyomokban emlékeztet pár megoldás maximum.

Sencort kifejezetten nem ajánlom hosszú távra. Mondjuk ahogy olvasom, ennek legalább a beszédminősége rendben van. SMS azon a telefonon sötét háttéren fekete betű, ami elég vicces kombó :DDD
Készenléti időkről meg annyit, hogy mind kamu, a Sencornak meg az akkukapacitásra vonatkozó értéke is kamu. Valamit oda kell írni.

[ Szerkesztve ]

(#51608) Dluinet válasza kkgabor (#51606) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Doro 366

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51609) Fancy-boy válasza kkgabor (#51606) üzenetére


Fancy-boy
addikt

- Alcatel One Touch 2045X: [link]

Létezik fehér színben is: [link]

"kiváló minőségben hallható a beszélgetés, jó a hangereje is (a hangerő szabályozható, ill. a beszélgetés kihangosítható) "

"1 töltéssel 1 hétig bírja a készülék úgy, hogy ebben kb 30.. 40 percnyi beszélgetés is benne van"

- Nokiák közül inkább a 10.000 Ft fölöttieket érdemes nézni, ahol már jobb minőségű a hangszóró, mikrofon, stb...
- Nagygombosok közül a Doro, pl. 215, 520, 366
- Nagyombos kinyithatóban pedig Beafon: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51610) focvis válasza RAZR_v3 (#51605) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm! A banki sms csak addig kell, míg belépek a netbankba, szóval a tárhely mindegy.

Igazából egy jó dual SIM-es (okos)telefon kellene, de egyik dual sem tetszik igazán. Így évek óta 2 telefont cipelek magammal.

Ez mennyire fosch: Alcatel 1054? (Nem gond, hogy Telenoros.)

[ Szerkesztve ]

(#51611) Fancy-boy válasza focvis (#51610) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Annyiért ajándék. Hosszú üzemidő, kb. 1 hét.

(#51612) Sabre válasza quailstorm (#51598) üzenetére


Sabre
őstag

Hát tippelgetni nem akarok, Vodafone pl. 2G-n is ad már hd voice-t...
Csak a 2G már csak egy utolsó esély layer, ha nincs 3G illetve 4G de mivel rengeteg m2m és iot eszköz 2G-n kommunikál ezért nem fogják még sokáig lekapcsolni feltehetőleg.
Viszont 3G-n sokkal jobb a hangminőség, ezért gondoltam hogy ma nem vennék 2G only-t...
Viszont a 3g kivezetése előbb lesz szvsz, 4g tudású butatelefon meg hírben sincs.

[ Szerkesztve ]

(#51613) quailstorm válasza Sabre (#51612) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tapasztalataim szerint a 2G is elég normális hangminőségre a megfelelő telefonnal. A 3G megváltó erejét meg nem egy MTK-s szutyoktól várnám. De a kristálytiszta hangot se. Az az N95 8GB-om volt...

A new 3310 3G-nek a feltételezett/megelőlegezett hangminőség-javuláson kívül sok értelme nincs. Netezni nem azzal fogsz, modemnek meg nem jó, mert gépre se lehet kötni. Akkó' meg minek?

4G-s, igazából okostelefon hardverű butateló meg még csak az óceán túlpartján van sajnos a Verizonnál. LG gyártja. Na az lemosná a kamunokiákat valószínűleg...

[ Szerkesztve ]

(#51614) focvis válasza Fancy-boy (#51611) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm Mindenkinek!

A töltője rossz csak a régi Nokiámnak (Nokia 2323c-2), szereztem másikat; így a telefoncsere sztornó. Legközelebb majd vmi normális dual SIM-es telefont kellene vennem az Nexus helyett.

(#51615) hamormota


hamormota
csendes tag

Sziasztok!

Az összefoglalóból kiindulva az alábbiakat szedtem össze az új hagyományos mobiltelefonom főbb jellemzőinek:

- 10.000-25.000 Ft, pár ezerrel mehetek fölé is, ha az igényekből következik.
Azért fontos elsőre a jó típus és ár, mert tervezem, hogy kettőt veszek, tartalék akkuval.
Mint a többséget a jó ár-értékarányú/best buy érdekel engem,
de ha szükséges megfizetem a még jobbat.
- Telefonálás, SMS-ezés, ébresztés amire használom.
- Internetes szolgáltatások szükségtelenek nekem ehhez a készülékhez.
Csomagomban sincs "internetes" szolgáltatás.
- Új, kártyafüggetlen, magyarországi garanciás.
BP-i/Pest megyei, személyes átvétel/vásárlás.
- Gyári EU csatlakozós hálózati töltő.
- Hosszú készenléti idő, gyors/normális akku töltési idő.
- Hosszú távra tervezek, amíg a készülék bírja.
(A "hangos" technika csak marad még pár évig).
(Meglepődtem, hogy 10-12 évig bírta a Sony Ericsson K300i-m).
- Magyar nyelvű menü.
- Gombos navigáció, "botkormányos" megoldást már kerülöm.
- Házilag cserélhető akku.
- Ha a SIM cseréhez ki kell venni az akkut, maradjon meg a dátum és órabeállítás.
- Telefonszámok átmásolása oda-vissza kártyáról telefonba.
- Masszívság, leesét valamennyire bírja.
- Beszélgetési hang jó minőség, hangerősség állítás beszéd közben.
Halljam akivel beszélek és engem is halljanak normálisan.
- Egyszerűség, áttekinthetőség, pl. jól használható telefonkönyv.
- Normális kijelező, olvashatóság, (pl. nincs háttérkép, csak szín).
- Ébresztő óra kikapcsolt készülék állapotban is szóljon/ébresszen.
- Rezgő hívásmód, amibe gyorsan át lehet váltani.

Esetleg:
- Időzítő-időmérő, rövid jegyzetek, (2 db mp3 hangfájl lejátszás).
- Kábeles kapcsolódás számítógéphez telefonszámok lementése/visszatöltése céljából, (2 db mp3 fájl másolás).
- Több ébresztési időpont beállíthatóság.
- Dokkolós töltő, (netán adatkábellel), akár külön megvehető lehetőségként is.

A fentiek közül, még-ha a neten van is használati utasítás, vagy teszt/videó/leírás,
nem mindig derül ki, hogy képes-e a készülék arra, amit leírtam.
Ezért minden jó tanácsot, ajánlást, tapasztalatot szívesen fogadok és köszönök.

Most az Evolveo EasyPhone EP-500 tetszett meg a dokkolós töltője miatt és
mert nincs rajta az a + 4 gomb, mint a EP-600-on.

[ Szerkesztve ]

(#51616) s3toraph válasza LógaGéza (#51584) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

A beszámoló az Allview M9 Jump-ról:

Röviden: nem akarsz ilyen telót venni! :(

Kifejtve: Amíg az ismerkedésnél tartottam vele, addig tetszett, képernyő elfogadható, fényerő elég nagy, sőt, marha hagos a csengő hangereje, már túlzás is, anyagminőség rendben. Névjegyeket áttoltam bluetooth-on, egyben a CatB25-röl, ezen meg egyesével fogadtam (csak így tudta, 300+ névjegy jó kör volt). Aztán jöttek a bajok, a telefonkönyvet ezután szemrevételezve kiderült hogy semmivel nem nagyobba a betűk itt, mint a B25-ön. Azaz nem látható jobban. Betűméret persze nem állítható, miért is lehetne... Pedig akinek telefonálni kell a teló, az 90% a telefonykönyvben matat. A legnagyobb baj vele hogy nem lehet normálisan keresni benne! Egy betűt beírok, akkor még nem tud keresni, legalább 3-at be kell írni. Még nem is láttam ilyen hülyeséget telefonon... Ezt így egy idős embernek (édesapámnak szántuk a telót B25 helyett) használni gyötrelem, még nekem is kényelmetlen lenne. Aztán, ha ez még nem lett volna elég, a beszédhangminőség elég gyenge, és ami nagyobb baj hogy halk! Nagyon halk! Maxra feltoltam a hangerőt és éppen jól érteni a másik felet, de ezt egy csendes szobában. Utcán már kb. semmit nem hallanék belőle pedig nekem még jó a hallásom, no de egy idős embernek akinek már nem tökéletes... Szóval megy vissza a boltnak, még jó hogy online vásárlás volt.

Elkeserítő hogy ennyire nem lehet egy normális buta telefont találni, csak alap dolgokat kellene tudnia némi strapabírással és jól látható méretű betűkkel, de úgy látszik nem gyártanak ilyet, legalábbis mo-i forgalomban lévők között. Elég sokat (10+ félét) megnéztem, olvasgattam, és ez az allview volt az amire nem volt panasz. Na most képzelem milyen lehet a többi, amiket olvastam hogy szidtak... Te jó és. Hol vannak az olyan telók mint a jó öreg - nagyon nagyon régi, talán első telefonom volt - nokia 6303i classic-om? Még meg van, mai napig működik csak részben rosszak már a gombjai, múltkor elővettem kb. 2 év után kényszerhelyzetben és 3 napot bírt még az akksija is úgy hogy nem volt töltve, marha sokszor lejtettem, semmi törés nincs rajta. Jól látható kijelző és betűméret, logikus menürendszer. Hol kapom ezt meg egy mai egyszerű telefontól? :O :O :O

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#51617) Fancy-boy válasza s3toraph (#51616) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Már a nevéből és a véleményekből következtetni lehetett, hogy gagyi.
Az egy dolog, hogy a mostani kínálat valóban alacsony színvonalú, de azért vannak sokkal jobbak, mint ez az Allview.
Futottál egy kört, de legalább itt is van róla vélemény.

Ha a telefonkönyv részét megtudod oldani, akkor továbbra is ajánlanám a már másoknál is bevált Doro 520 készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#51618) s3toraph válasza Fancy-boy (#51617) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nézd, én rosszat nem olvastam róla, nem magyar oldalakat meg nem nézek.

Vennék én Samsung S5610 neki, de nem kapható már (jó teló volt, csak éppen az övé céges t-mobilos volt és szar volt a szoftvere mert elcseszték, de az összesnek a cégnél, amikor éppen működött akkor szerette csak a végén már inkább csak a szervizben volt állandóan, a függetleneket meg csak dicsérték a fórumában hogy semmi gond velük).

Ez a készülék nem opció, egyrészt, külföldi rendelésekkel nulla tapasztalatom van műszaki cikekkel (+garancia kérdések) szóval kizárva, másrészt nem hiszem hogy tud magyarul, szóval kizárva. Most egy idős emberről van szó, jó lenne ennek megfelelően tekinteni arra hogy milyen telefont is tudna használni, tehát logikus menü, magyar nyelv, olvasható méretű betűk, normális telefonkönyv alap legyen. Ami azért nem nagy elvárás lenne. 10 éves nokiák is tudták.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#51619) Fancy-boy válasza s3toraph (#51618) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azt írtad jól tudod használni a keresőt. Itt is van a fórumon. Néha azért érdemes használni vagy visszalapozni 1-2 oldalt. ;]

Van benne magyar menü, különben nyilván nem ajánlanám.
Több kolléga is vásárolt már belőle, például:
- [link]
- [link]

(#51620) Fancy-boy válasza Fancy-boy (#51619) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egyébként az Allview külsőre 1 az 1 ben a Mobiwire Dakota.
Tucatkínai terméket megveszik és belsőleg alakítgatják tetszés szerint, plusz raknak rá egy feliratot.
Tudásra gagyibb mint a Dakota.

[ Szerkesztve ]

(#51621) s3toraph válasza Fancy-boy (#51619) üzenetére


s3toraph
senior tag

No akkor azon átsiklottam, de köszi legalább tudom hogy van benne magyar nyelv. :R

Azzal viszont úgy fest kiesett, hogy csak 300 férőhelyes a telefonkönyve. Most több mint 350 névjegye van édesapámnak, és talán-talán be lehetne szorítani a 300-ba, de nagyon necces, és akkor már újat nem tud beírni. SIM-böl meg újat venni elég macera (elvileg az újak tudnak 500-at tárolni, ha jól tévedek), flottában van és meghatalmazás kell hozzá, stb- stb. nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#51622) axioma válasza s3toraph (#51621) üzenetére


axioma
veterán

Flottafuggo. A _technikai_ sim csere engedelyezettseg nem feltetlen fugg a flottafelelostol. Nalunk minden belepteto papiron rajta van, hogy sim-csere engedelyezve, es most nem eskudnek de mintha az nem arra a napra hanem altalaban szolt volna.

(#51623) Sweetraver


Sweetraver
csendes tag

Sziasztok!

Van olyan numerikus nyomógombos telefon, amely wifis és androidos?

köszi

(#51624) rankesz válasza Sweetraver (#51623) üzenetére


rankesz
veterán

(#51625) Fancy-boy válasza Sweetraver (#51623) üzenetére


Fancy-boy
addikt

- Evolveo X4: [link]
- Samsung Galaxy Folder 2: [link]
- Beafon SL820: [link]
- LG Wine Smart H410: használtan

rankesz

Gondolom az azért nem jó neki, mert nem numerikus.

[ Szerkesztve ]

(#51626) Fancy-boy válasza s3toraph (#51621) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen.
Sajnos kb. ez az egy nagy hiányossága van annak a készüléknek.
Legalább 500-as lehetne benne.

[ Szerkesztve ]

(#51627) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!

Faternak vennék valami telefont karácsonyra. Tavaly, vagy tavaly előtt kapott egy "Nokia"-t, nem hitte el, hogy ez már nem az a Nokia és noname meg nem kell neki. Na azóta is csak a baj van vele. A legalapabb funkciókat sem tudja. Most már random lefagy, kikapcsol, stb.
Most vennék valami mást. 10-12 Ezerért.

-a lehető legnagyobb kijelzővel és nagy méretű, vagy állítható méretű karakterekkel
-Kezelhető méretű gombok, de ne nagyifonos.
-Lehessen a névjegyzékben névhez, vagy legalább csoporthoz csengőhangot rendelni.

Sajnos az utóbbit sehol nem tudom ellenőrizni.

Amiket eddig néztem, de semmit sem tudtam róluk kieríteni:
Cobalt R1
Maxcom classic mm320
Blaupunkt FM02
Alcatel OT2045X

Ezek bármelyikéről kenne valakinek infója? Vásárolt már bárki ezek közül?
A Cobalt tetszetős, masszív darab nagy kijelzővel, brutál nagy akksival.
A maxcomnak még nagyobb a kijelzője (3,2"), de semmi több infóm nincs.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#51628) commanDOS válasza commanDOS (#51627) üzenetére


commanDOS
senior tag

Maxcom classic mm320 megvásárolva. Megfelelőnek tűnik. Fém hátlap, közepes összeszerlési minőség. Nagy kijelző, nagy gombok, viszonylag logikus menü. Remélem tartós is lesz.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#51629) janeszgol válasza s3toraph (#51616) üzenetére


janeszgol
félisten

En azt mondom, ha butatelo (hivas, sms... az email mar nem oda tartozik szvsz, meg a szenne testreszabas stb), akkor:
1. ujonnan csak Alcatel (nagyon jo beszedhang).
2, hasznaltan 4-10 eves Nokia vagy BB.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#51630) .Szaki. válasza janeszgol (#51629) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az Alcatel amire kitalálták - telefonálás SMS ahogy Te is írod - tökéletesen alkalmas, a kijelzőjük viszont valami eszméletlen ocsmány, a betekintési szöge kb a nullával egyenértékű. Éds.anyámnak anno vettem egy Alcatel 2007-et, a mai napig azt használja. Most Karácsonyra vettem neki egy Xiaomit Redmi 4A Pro-t, de nem azért, mert már rossz lenne az Alcatel, hanem most jutott el odáig, hogy csak szeretne egy okostelefont. :)

Szóval jónak jó telefonok, de a kijelző.....

(#51631) Fancy-boy válasza .Szaki. (#51630) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Sokan vannak akik kipróbálják az érintős telefonokat, aztán csak nem tudják megszokni, szóval a biztonság kedvéért tartsd az Alcatelt készenlétben. :))

janeszgol kollégával meg nem értek egyet.

- Az Alcatel rendben van, bár nem mindegyik modell, azt viszont nem mondanám, hogy ha új, akkor csak az a márka.
Ott vannak pl. az időseknek készült modellek,pl. Doro, ott aztán jó a hangminőség, mikrofon, kijelző, betűméret.
- A használtak közül meg óriási a választék. A hagyományos Nokiákat egyszerű kezelni, de azért voltak még ott nagyon jó gyártók. SonyEricsson, Motorola, mondanám a Siemens-t is, csak ők elég korán kiszálltak, így a használt készülékeik már elég régi darabok.

[ Szerkesztve ]

(#51632) quailstorm válasza Fancy-boy (#51631) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen ahhoz akkut se kapsz (Siemens), inkább érdemes egy-egy véletlenül nem elrontott Samsungra vadászni.

Bár igazság szerint nem hemzsegnek a használtpiacon a vállalható állapotú kései feature phoneok. Amik vannak, azok inkább a 176x220, 128x160 tábort erősítik, Sony DB3xxx szériás viszonylag kevés van.

[ Szerkesztve ]

(#51633) .Szaki. válasza Fancy-boy (#51631) üzenetére


.Szaki.
addikt

Így lesz! :R

(#51634) New Hewkas


New Hewkas
csendes tag

Hello!

Hűséges Nokia 5310 XpressMusic-omat (első kiadás, majd 10 év) szándékozom lecserélni, mert már kicsit kezdi sajnos megadni magát. Remélhetőleg találok az én kis kényes igényeimnek megfelelőt.

- Először is legyen klasszikus kialakítású, tudja azt amit a fent említett azaz:
-3.5 jack, bővíthető memória
Nade, hogy ne legyen oly' egyszerű :P
- Szeretném, ha WAP-nál újabb kapcsolati lehetőség lenne benne, hogy azt az 50MB-nyi lepkefingnyi adat mennyiséget vész esetén tudjam használni, illetve éppen ezen okból kifolyólag a WiFi sem lenne rossz ;)

Személy szerint az Allview M9 Connect-et nézegettem, paraméterei alapján célra megfelelne, bár sehol semmi vélemény róla, románul, csehül meg nem beszélek. Esetleg valakinek valami sugallat ezzel kapcsolatban? (személyes tapasztalatban nem is reménykedem :DDD )
Néztem még az Evolveo X3, X4-et is, bár azok strapatelefon lévén bucullákok és nem igazán voltak jó szóval róluk itt, legalábbis adatok alapján.
Esetleg van-e még hasonló klasszikus + WiFi-s telefon ami elkerülte figyelmemet?

Ui.: Régen volt jó pár hibrid, de ma már... se egy N95 utód, se egy olyan, amilyen havernak volt Nokia 2012 környékén :(

(#51635) Fancy-boy válasza New Hewkas (#51634) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nokia 5630 XpressMusic
3.5 jack, bővíthető memória, Wifi. Bár ki tudja ma már milyen minőségben menne rajta a net.
Új darab( elvileg ): [link]
Persze már hivatalosan régóta nem kapható újonnan. Vagy akár fel is lehet újítani egyet.

Vagy mindenképpen bolti új készüléket szeretnél?

[ Szerkesztve ]

(#51636) PapaMaci válasza New Hewkas (#51634) üzenetére


PapaMaci
őstag

Én Evolveo x4-et használok kb 3/4 éve. Az itteni tesztben okostelefonként kezelték, és olyan elvárásokat támasztottak, amint a mai okostelefonoknak tudniuk kell. Ez buta telefon, androiddal. Vannak kisebb-nagyobb hibák, hiányosságok, de lehet vele élni. Én még nem vágtam földhöz egyszer sem.
És igen, bitang nagy. Ellenben az akku használattól függően elmegy 4-7 napot nálam, folyamatos BT, és rengeteg pofázás.

...mint az közismert...

(#51637) New Hewkas válasza Fancy-boy (#51635) üzenetére


New Hewkas
csendes tag

Köszi, nem is tudtam, hogy XpressMusic 3. kiadást is megért. Igen, tekintve, hogy nem 1-2 évre szeretnék beruházni. Felújítgatni meg egyelőre nem szeretnék, az 5310-emet is újítgattam az elmúlt 1-2 évben, megért egy kijelző, előlapi keret, akkumulátor cserét. Viszont mostmár a gombjai kezdik feladni (a zene lejátszóvezérlők már 3 éve), de most már a hangerő le és a 7,8,9-es gombsor sem funkcionál, szerintem ez utóbbiak már hardveresek, így gondoltam ideje nyugdíjazni.

#51636 : Gondoltam, hogy ilyesmi állhat a háttérben. Az X4 koncepció nagyon tetszik, bár azt kezembe kéne fognom méretei miatt.

(#51638) PapaMaci válasza New Hewkas (#51637) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ha kézbe fogod, még nagyobb ;)

Azért az eszméletlen, hogy az én 5310-esem még mindig használja anyám, és már 10 éves...
Csak az nem tud 3G-t ez nagy hiányossága.

...mint az közismert...

(#51639) St3ven


St3ven
addikt

Nokia 216 vagy Nokia 150 a jobb választás?

Idős(ebb) embernek lesz, csak a telefonálás a lényeg, meg hogy a középső navigációs gomb föl-le-balra-jobbra irányai többé-kevésbé személyre szabhatóak legyenek. (pl. névjegyzék, naptár, sms, zseblámpa)

Fancy-boy itt azt írja, hogy a 216 még Microsoft termék, a 150 már HMD. Ez azt jelenti, hogy a régi Nokia majd Microsoft szervizhálózat a 150-nel már nem vehető igénybe?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#51640) Viktor0610 válasza St3ven (#51639) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez a két készülék ugyanaz. :F :DDD

Samsung Galaxy A54

(#51641) Fancy-boy válasza St3ven (#51639) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Már nincsen szervizhálózat. Ami volt Eredeti Nokia majd Microsoft azokat sorra bezárták. Talán 1 hivatalos szervizük maradt vidéken. Valószínűleg azt is bezárják, amint kifutnak a még garanciális Lumia készülékek.

Ha találsz Budapesten Nokia/Microsoft szervizt, az már csak fizetős.
A vásárlás helyén érdemes intézni a garanciát, tehát szolgáltató vagy bolt, pl. Media Markt.
Ők majd továbbítják a megfelelő helyre.

[ Szerkesztve ]

(#51642) quailstorm válasza St3ven (#51639) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A most újonnan kapható "Nokiák" mindegyikét a magyar iQor-nál javítják egész Európában. A régi készülékek is hozzájuk vannak átirányítva, de abban sok köszönet nincs, csak elhajtanak/időt húzzák.

(#51643) St3ven válasza Fancy-boy (#51641) üzenetére


St3ven
addikt

Na ez remek. Köszönöm a választ, quailstorm-nak is. Akkor most még inkább számít az, hol veszi meg az ember.

Használ itt valaki 216-ost? Elégedett vele?

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#51644) #24440320


#24440320
törölt tag

Segítségeteket szeretném kérni.
Láttam régen egy olyan papó-telefont a Mediamarktban, ami a számok beütésekor sorban egymás után a hangszóróján kimondja a számokat, valamint elég nagy méretűek a karakterek a kijelzőjén..
Anyósomat szeretném egy ilyennel meglepni, mivel gyenge a látása.
Mi lehet a készülék gyártmánya és típusa? A neten nem találom.
Előre köszönöm a segítségeteket!

(#51645) Fancy-boy válasza #24440320 (#51644) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Például az Alcatel 2008G képes ilyen funkcióra ( számok hangos bemondása )
Ára / vélemények: [link]

(#51646) Gergello


Gergello
addikt

Sziasztok !

Érintőképernyős, de nem okos telefont szeretnék venni. Mit pl. Samsung S5230 volt.
Jó lenne ha Samsung lenne, de nem baj, ha nem.

Újonnan lehet még ilyeneket kapni ?

(#51647) Fancy-boy válasza Gergello (#51646) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ilyesmiket még lehet találni újonnan: [link]
Tizen operációs rendszer van rajtuk.

Magyar cikk Z4 modell:[link]
Magyar cikk Z3 modell:[link]

[ Szerkesztve ]

(#51648) Viktor0610 válasza Gergello (#51646) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi a baj az okostelefonokkal? :F
Sokkal jobban használhatók a nemokos társaiknál.

Melleslef a Tizen is okostelefon-rendszer, csak nem olyan elterjedt, mint a droid vagy a többi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#51649) Fancy-boy válasza Viktor0610 (#51648) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Melleslef a Tizen is okostelefon-rendszer, csak nem olyan elterjedt, mint a droid vagy a többi."

Lehetséges, hogy csak alternatívát keres. Jelenleg ez kapható Samsungból, újonnan, érintőkijelzővel.
Nem fejtette ki, hogy mire szeretné használni vagy miért ilyen készüléket szeretne.

Gergello

Egyébként nincsen már, csak használtan. Ha a kezelhetőséggel van probléma, akkor a Doro kínál egyszerűen használható érintőkijelzős készüléket. Átalakított felhasználói felület és fizikai gombok is vannak: [link]
Persze attól még ugyanúgy okostelefonok.

[ Szerkesztve ]

(#51650) Gergello válasza Viktor0610 (#51648) üzenetére


Gergello
addikt

Első lépésként az érintőkijelző magabiztos használatát szeretném begyakoroltatni anyukámmal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.