Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) humigabi válasza tybsen (#550) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ez szakmai ártalom nálam, mert műszaki ember vagyok és nem tudom ezeket a kütyüket "csak úgy" használni. Havonta kitakarítom (kiviszem hátra a melléképülethez), kiveszem a szűrőt, kifúvatom levegővel, a felületét leporszívózom, a házat is pormentesítem, így biztos vagyok benne, hogy rendesen teszi a dolgát (tudom, könnyen vagyok, mert van hova kivinni). A ház külső felületén is megül a por, mikor kisebb volt az unokám neki ment, 600 lett rögtön a kijelzőn, egy óra eltelt, mire lement normálisra az érték. Szóval szerintem érdemes tisztán tartani ezeket a gépeket.

humigabi

(#552) tybsen válasza humigabi (#551) üzenetére


tybsen
addikt

Sajnos nálam lakásban nincs erre lehetőség, szerintem kikészülnének a szomszédok ha elkezdeném a port fújni a teraszról. :DDD

Dícséretes és példamutató ettől függetlenül, hogy ilyen gondosan karbantartod. Sajnos ez a hozzáállás egyre jobban hiányzik ebből a világból mindenki csak rohan és mindenki csak használ amíg lehet mindent. :)

(#553) humigabi válasza tybsen (#552) üzenetére


humigabi
aktív tag

Igen, ezért írtam, hogy én könnyen vagyok. Sajnos nekem már a koromból is fakad az előző hozzászólásban leírt karbantartás. Mi még úgy tanultuk, hogy a gépeket karbantartjuk és javítjuk, nem cseréljük. Az időben elvégzett karbantartás, tisztítás akár a többszörösére is növelheti egy gép élettartamát. Mivel elég drága minden okoseszköz, meg egyéb gép (én úgy vagyok vele, inkább minőséget veszek több pénzért), ezért minden gépre odafigyelek, figyelünk a párommal és nem sajnáljuk az időt a tisztításra, megelőző karbantartásra. Meg is hálálják a gépek, eszközök.

humigabi

(#554) LZs?! válasza humigabi (#549) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Köszönöm.

Ma próbálgattam a manuális módot.

Bekapcsoltam a porszívót, és mellette elindítottam a légtisztítót maxon; 1-1,5 óra múlva, mikor legközelebb ránéztem telefonon keresztül, már automatán volt.

Ugyanakkor este szintén elindítottam, miközben dolgoztam: 3-as (?) fokozaton, ami még nem volt túl zavaró, mellette stopper ment a telefonon, és egy óra plusz pár perc után még ment; ekkor átraktam én, mivel annyira nem élmény, amikor búg a háttérben.

Amit utánaolvasva a neten kiderítettem: visszamenőleg vannak cikkek arról, hogy 3 óra után leáll a manuális mód. Lehet, hogy ez teljesítmény függvénye: max 3 óra, de magas(abb) fokozaton 1 óra. Az appon keresztül valószínűleg 'kicselezhető': automatizációval 59 percenként frissen manuális módba küldöm.

Önmagában nem ad okod álmatlanságra a dolog, ugyanakkor nem szeretem, ha a gép jobban akarja 'tudni' mint én. Mindenesetre maga a készülék jól beleillik az elkezdett Home Assistant project-embe.

Nevermind...

(#555) humigabi válasza LZs?! (#554) üzenetére


humigabi
aktív tag

Most már kíváncsi vagyok a leírásod alapján, mit fog a mienk csinálni (3H) ha fullra teszem. De ehhez ki kell kapcsolnom a szennyezettség figyelést az automatizálásban, mert lehet az kapcsolná le.

humigabi

(#556) humigabi válasza LZs?! (#554) üzenetére


humigabi
aktív tag

80 perce megy 3-as fokozaton és nem váltott át automatara. De még nem állítom át, kivárom a másfél órát, átvált-e.

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#557) humigabi válasza LZs?! (#554) üzenetére


humigabi
aktív tag

Már több mint másfél órát ment, de nem váltott, most már én kapcsolom manualra. Lehet a Pro-ban van valami motorvédő a programban és az vált át automatara.

humigabi

(#558) LZs?! válasza humigabi (#557) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Köszi szépen a kontrolinfót. :)

Ma beállítottam manuálisan 'hármas' fokozatra (t.i. a csúszkán 21-37 nm, ami kb. a köépállás) 11.00-kor és eddig (15.45) folyamatosan ment; most kapcsoltam át kézzel automatára.

Ezek szerint az lehet mögötte, hogy magasabb fokozaton van időkorlát; ami valószínűsíthetően azért lehet, amit jeleztél, t.i. hogy ne legyen kiemelkedő terhelésnek kitéve huzamosabb ideig a motor (*), illetve szerintem talán a mechanika (venti) surlódó/mozgó részeinek védelmében (*).

(*) Persze a bennem rejlő örök cinikus úgy gondolkodik, hogy mindkét jelölt aspektusban a költséghatékony konstrukció 'védelme' a lényeg, és nem az időtállóság kitolása...

Nevermind...

(#559) humigabi válasza LZs?! (#558) üzenetére


humigabi
aktív tag

Kíváncsiságból reggel felhúztam a manuálison maximálisra a beállítást, az 22-48 nm, ha jól emlékszem. Ment másfél órát de nem váltott át automatára, én kapcsoltam a manuálison kisebb fokozatra.
Szóval nem tudom, mi ez a tiedben.

humigabi

(#560) LZs?! válasza humigabi (#559) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Kicsit átforgtam a gondolatmenetedet. :)

Szerintem érdemi különbség nincs a Pro és 'sima' között; azt hiszem, még a szűrő is egy méret, így a valószínűleg a technika is. Másként: valószínűsíthetően a technika is ugyanaz (értsd: motor, stb.), és a Pro maxon 'csapágyasra' van hajtva, ezért kapcsol takarékra egy idő után, ellenben a 'sima' maximumát remekül tartja.

Ha jelzett m2 értéket vesszük alapul a teljesítmény/terhelés indikálására: a Te maxod (22-48) tkp. ugyanaz, mint esetemben a Pro középállása (21-37); a maximum az valami 42-75.

Nevermind...

(#561) humigabi válasza LZs?! (#560) üzenetére


humigabi
aktív tag

Gondolod, hogy u.a. a technika van mindkettőben, amikor a Pro fogyasztása 66W, a 3H-é meg 38W? Szerintem teljesen más cucc van mindkettőben és nem a teljesítmény van visszafogva a 3H-ban.

humigabi

(#562) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Miben különböznek ezek a légtisztitók?

Xiaomi BHR5056EU Smart Air Purifier 4 Pro EU légtisztító 89990FT

vagy ez is megteszi egy 65nm 3 szobás panelben:
Xiaomi Smart Air Purifier 4 EU (BHR5096GL ) 59990FT ?
Étel szagokat szeretném megszüntetni a téli időszakban amig csukva vannak az ablakok. Illetve klíma használata alatt is jó ötlet lenne.

Üdv

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#563) humigabi válasza ricogsm (#562) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

A Pro erősebb egy kicsivel, 100m3/h-val több a tisztítási hatékonysága (4-400, 4Pro-500m3/h). Négyzetméter alapján neked a Pro kellene.(35-60m2)

humigabi

(#564) ricogsm válasza humigabi (#563) üzenetére


ricogsm
őstag

:R

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#565) humigabi válasza ricogsm (#564) üzenetére


humigabi
aktív tag

Nincs mit, nagyon szívesen.
Nekünk is Pro van, hibátlanul működik.

humigabi

(#566) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Sziasztok!

Melyiket ajánlanátok a 2s-es modellt, vagy a 3c-t? (Azonos áron lennének használtan, viszont új szűrővel) Egyáltalán szabad használtan ilyet venni? Mi buktató lehet benne?
Köszi!:)

[ Szerkesztve ]

(#567) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Most próbáltam nálam működött, igaz nem teljesen úgy, ahogy írták. Xiaomi 3H szűrő reset.

A 6. lépés nekem nem kellett.
2H-t gondolom meg tudjátok...

[ Szerkesztve ]

(#568) agressor12


agressor12
senior tag

Sziasztok
Van egy kb 4 éves 2s-em,utobbi időben feltünt,hogy nem megy.
Mi app-ba belépve látom,hogy eltünt a légtisztító.Próbáltam újracsatlakoztatni,de nem találja meg, DE található a közelben egy 2S ami region lock-os,gondolom ez lett az.
Mi a a teendő ilyenkor,ezt itthon vettem még a 220V-ban,majd most használhatatlan.
Van valami módszer,amivel át leeht verni és csatlakozik?

(#569) internetezoo válasza agressor12 (#568) üzenetére


internetezoo
senior tag

Xiaomi Home appban ott van a 2S

(#570) agressor12 válasza internetezoo (#569) üzenetére


agressor12
senior tag

Az ott van ,de maga a készülék lett region lock-os.

(#571) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok !
Blitzwolf és társai légtisztitókról tudtok nyilatkozni ?
Hozzák a Mi szintet ?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#572) jsystem


jsystem
csendes tag

Segítsetek, 3H-hoz hol lehet jó szűrőt venni? Külföldi, kínai érdekelne, ismertek megbízható ali-s boltot?
köszi

(#573) internetezoo


internetezoo
senior tag

Üdv!
Mi Home apphoz tartozó widget másnak sincs? Valamelyik verzióban volt, most nem tudok létrehozni, csak ikont.

(#574) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok!

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H légtisztító hoz hol a bánatba lehet most antibacterial szűrőt venni? Sehol nem találok.

Köszi!

(#575) Silivrian válasza tankraid (#574) üzenetére


Silivrian
csendes tag

Xiaomi Air Purifier 3C-hez most vettem, a Pro H nem biztos, hogy azonos szűrőt kér.

https://ipon.hu/shop/termek/xiaomi-mi-air-purifier-filter-antibacterial-legtisztito-szuro-lila/1711598 [link]

[ Szerkesztve ]

(#576) tankraid válasza Silivrian (#575) üzenetére


tankraid
aktív tag

Thx de az nem jó.

(#577) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Nem sokkal több, mint 1 éve használok egy Air Purifier 3H típusú légtisztítót. A szenzor melletti kis venti bizonyos időközönként felhangosodik, majd elkezd csökkeni a zaj és csendben lesz. Ez kb 1 perc alatt lezajlik. Utána úgy fél órás intervallumokban újrakezdi ezt a folyamatot.

Olvastam itt a fórumban, hogy ez típushiba... :(
Van valami praktika a megoldásra? Sűrített levegővel kifújtam, azóta ez a jelenség ritkábban jön elő (pár óránként), de teljesen nem szűnt meg.

[ Szerkesztve ]

(#578) Qtya123 válasza Qtya123 (#577) üzenetére


Qtya123
őstag

UPDATE és beszámoló, hátha valaki úgyanígy jár és segítség ez neki:

Már a Buy gomb felett volt a kezem az aliexpressen egy új szenzorra (10e Ft postával+áfával), mikor jött az elvi kérdés, hogy nehogy már épp a garancia lejárta után ezzel szívasson a készülék, essünk neki.

Gondoltam a WD40-re, de szétszedve a szenzor házát, látható volt, hogy annyira kicsi a hézag, hogy hiába fújkodom, maximum annyit érek el, hogy minden wd40 lesz és majd jól összeszedi a szenzorban a port. Igazolta az elméletem, hogy utánanézve a neten több helyen sikertelen wd40 kísérletekről számoltak be.
Na akkor úgyis mindegy felkiáltással szedjük szét a picike kis ventit. Leszedtem a matricát a hátuljáról, kiderült, hogy nem seeger gyűrűs a rögzítés. Jött a következő felkiáltás, az erőszak megoldás!
Nekiestem letolni hátulról a venti forgó részét az álló részről. Jó szoros volt és ugye iszonyat pici az egész, de valami csoda folytán nem tört el, pedig kellett nyomni rendesen. Elég rugalmas műanyagból van szerencsére.
Kenőanyagnak nyoma sem volt a tengelyen. Mikor megtöröltem, akkor egy nagyon minimális mintha lett volna rajta, de említésre sem méltó.
Következő feladat, mit tegyek rá. A gépzsír nyilván nem jó, ahogy a motorolaj sem. Szilikonzsírra gondoltam, de az nem volt itthon. Aztán eszembe jutott, hogy a MOSER hajvágómhoz van pengeolaj. Az ránézésre, állagra olyan, mint a műszerolaj. Persze azt nem tudom, hogy van-e különbség a pengeolaj és a műszerolaj (más néven varrógépolaj) között.
Abból tettem rá. Összeraktam és csendben van. Nagyon remélem, hogy ez így marad jó darabig.
Azért egy gyertyát meggyújtottam és elfújás után a közelébe tettem, hogy a szenzor működik-e. Tette a dolgát.

(#579) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

Nagyon gondolkodok egy ilyen készüléken, a marketingje nyilván jó. Esetleg van olyan köztetek aki poratka allergia miatt vette, és tényleg spórolja a zsebkendőre költött pénzét?

(#580) tankraid válasza tankraid (#574) üzenetére


tankraid
aktív tag

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H légtisztítóba sehol sincs szűrő. Kérdeztem egy magyar xiaomi web-shop-ot azt írták már nem forgalmazzák a továbbiakban. Most írtam xiaomi global supportnak, hogy kérek valami kontaktot honnan tudom beszerezni.
Nem nagyon értem mert nem egy 10 éves terrmék és már most nem lehet hozzá kapni szűrőt??? Ráadásul nem is egy 20k-s téma. Ez így elég tré.....

[ Szerkesztve ]

(#581) Bib válasza tankraid (#580) üzenetére


Bib
őstag

Ez nem az ami kell neked? [link]

(#582) tankraid válasza Bib (#581) üzenetére


tankraid
aktív tag

de. thx. néztem én is emagnál de akkor nem volt. úgy tűnik most van. rendelem is. köszi!

(#583) szalabzs


szalabzs
tag

Sziasztok!

Adott egy Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite, Budapesten, a 13. kerület belvároshoz közelebb eső részén lakom (a Jászai Mari térhez közelebb eső része).

Létezik, hogy szellőztetéskor sem lépi át a részecskeszám a 19-et? De legtöbbször még a 10-et sem. Konkrétan látom a port a levegőben a spotlámpa alatt, ami 3 méterre van a készüléktől.

Egy barátom Philips gépe körülbelül 10 percenként kapcsol fel magasabb fokozatra, és szinte folyamatosan magasabb részecskeszintet mutat. Nála van kutya, nálam általában nincs, de pont tegnap volt nálam egy pár órára, és kíváncsi voltam, hogy megdobja-e a részecskeszintet. Nem tette.

Lehetséges, hogy a szenzor nem jó? Egyébként egy Februári gépről van szó.

köszi!

(#584) htc07


htc07
addikt

sziasztok,

a lézeres szenzort szedte már szét valaki?

nagyon hangos lett benne már a pici ventilátor, gondoltam kicserélem, de nem találtam róla semmit a neten. 3C modell

(#585) humigabi válasza htc07 (#584) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ne kínlódj vele, Alin van komplett, nem is drága. Érdemesebb komplett cserélni, de az is lehet, nem tudnád sérülés nélkül szétszedni

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#586) Bib válasza htc07 (#584) üzenetére


Bib
őstag

Én épp a napokban szedtem szét és wd40-el kezeltem a ventit. 1 napig csendben volt, de most újra hallom.Most azért csendesebb.

(#587) humigabi válasza htc07 (#584) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Nekünk 4 Pro típus van. Elég rendesen zörgött már a szenzoregységben a ventije, rendeltem a netről, még nem jött meg. Az előbb kiszedtem az egységet, kompresszorral kifújattam az egészet, aztán a venti részét befújtam PTFE sprayvel. Visszaraktam, konnektorba be és már pörgött is. Csak most már néma csendben. Abban bízok, pár hétig, hónapig biztosítja a kenést a PTFE, utána meg csere az újra.

humigabi

(#588) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Sziasztok!

Xiaomi Jimmy AP36 most elég akciós, tartalék szűrőt lehet hozzá valahol venni vagy ez egy ilyen eldobhatós cucc? Ezt a pénzt ránézésre nagyon megéri, többi 50e-től indul...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#589) wwenigma válasza wwenigma (#588) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

B0HP0060001R számon van 13ezer, már csak az kérdés hogy milyen tapasztalatok vannak vele esetleg.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#590) htc07 válasza humigabi (#587) üzenetére


htc07
addikt

megjött az új nekem is aliról, de zörög az is.

vagyis arra jöttem rá igazából, hogy az egész légtisztító felveszi a rezgést és felerősítí, mert ha nem csavarozom bele csak lóg a levegőben az egész, akkor semmi hangja nincs, a réginek sem.

úgyhogy most ilyen kókányolva néz ki, de legalább tudok mellette létezni :DDD

(#591) feloman


feloman
aktív tag

Sziasztok!
Valaki használ itt Xiaomi smart air purifier 4 compact légtisztítót? Mondana róla véleményt hogy vált be hosszabb távon?
Előre is köszönöm!

felo

(#592) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!
Pro H-hoz filter (BHR4282GL) megszűnt :(
Tud esetleg valaki segíteni, hogy helyettesíthető-e valamivel? Esetleg külföldön elérhető értelmes áron? (Én nem találtam)

[ Szerkesztve ]

(#593) humigabi válasza htc07 (#590) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Nekem is megjött, kicseréltem, néma csendben működik. Pedig utángyártott.

humigabi

(#594) humigabi válasza Devsey (#592) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Talán itt: https://www.aliexpress.com/item/1005006489051459.html

humigabi

(#595) htc07 válasza humigabi (#593) üzenetére


htc07
addikt

lehet az a gond akkor, hogy nekem vannak alatta kerekek is (szintén aliról), ezért az alján a csillapító nálam nem fogja le a hangját.

(#596) humigabi válasza htc07 (#595) üzenetére


humigabi
aktív tag

Az lehet, mert elég combos gumik vannak alatta.

humigabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.