Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) tboy72 válasza st6969 (#39636) üzenetére


tboy72
aktív tag

Mi egész télen klímával fűtünk, a fürdőbe és a wc-be a hidegburkolatalá raktam elektromos fűtőszőnyeget (kábeles, nem a filmes) és wifis termosztát vezérli. Be van programozva, hogy reggel és este felfűtsön, napközben, meg egy kézmosás erejéig elég az a hőmérséklet is, ami a nyitott ajtókon bemegy.

(#39652) hupee


hupee
csendes tag

Sziasztok!

Daikin FTXF35A klímához, milyen típusú wifi adaptert kell venni?

Szerkesztés
Ja bocs, most nézem kettővel ezelőtt pont erre jött válasz.
Ezt miként kell beszerelni?

[ Szerkesztve ]

(#39653) kcsa válasza hupee (#39652) üzenetére


kcsa
veterán

(#39654) feco70 válasza hupee (#39652) üzenetére


feco70
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=lhsB07SLSTs

(#39655) hupee válasza feco70 (#39654) üzenetére


hupee
csendes tag

(#39653) kcsa

köszi, ez eléggé gari vesztősnek néz ki, ha én csinálom.

Micsoda zene megy a videó alatt :)

(#39656) dejvid8


dejvid8
őstag

Sziasztok.
Gree gpc12an-k5nna1a mobilklímám van, jól működik, nincs vele semmi gond.
Az érdekelne, hogy az normális, hogy egy nap, átlagos klíma használattal (nem megy egész nap természetesen, hanem mondjuk kb 8 órát) , legalább 4-4.5L kondenzvizet termel? A közepéből van kivezetve, tehát nem az alján lévő legalacsonyabb pontból.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#39657) hupee válasza dejvid8 (#39656) üzenetére


hupee
csendes tag

Természetesen nem, de az nem a klíma hibája, hanem túl magas a páratartalom a szobában, vagy a házban.
Ez lehet attól, hogy rossz a ház aljzati szigetelése és a falak szívják fel a talajvizet. Vagy sokat teregetsz bent.
Viszont pont erre is jó a klíma, páratlanít.

(#39658) India válasza No.01 (#39647) üzenetére


India
aktív tag

Szia! Csatornat probalj meg valtoztatni hatha.......

(#39659) batthyánye


batthyánye
friss újonc

Sziasztok! Kaisai márkáról tudtok-e valamit mondani? Bauhausban árulják és be is szerelik. Talán Fábián nevű céggel van szerződésük.

(#39660) tibibi válasza batthyánye (#39659) üzenetére


tibibi
őstag

[link] parancsolj :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39661) batthyánye válasza tibibi (#39660) üzenetére


batthyánye
friss újonc

Kedves tibibi! Ezeket mind végigolvastam. Arra lennék kíváncsi, van- e valaki, aki használ vagy szervizel, épített már be Kaisait. Tehát nem gyártói véleményt várok, hanem felhasználóit vagy szerelőit. Előre is köszönöm. :)

(#39662) feco70 válasza batthyánye (#39661) üzenetére


feco70
senior tag

Azt nehezen hiszem, hogy van itt olyan akinek van ilyen gépe,

[ Szerkesztve ]

(#39663) batthyánye válasza feco70 (#39662) üzenetére


batthyánye
friss újonc

Bocsi, de miért?

(#39664) Gömbike válasza batthyánye (#39663) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mert sokunknak teljesen ismeretlenül cseng a neve.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#39665) mpo válasza batthyánye (#39659) üzenetére


mpo
veterán

Te vagy az első, aki a Kaisai nevet leírta a topikban.
Egy kis Google használattal, ezeket találtam a Kaisai márkáról, ami lehet, hogy a Midea által gyártott termék.
[link]
[link]
A márkákról windy fórumtárs hozzászólásait olvasd el, a többi a te döntésed.
[link]

A Gree és a Daikin egy árban volt, ezért a Daikint választottam.

Ha érted, akkor már elavult.

(#39666) b. válasza mpo (#39665) üzenetére


b.
félisten

Ez valami új japán márka ha jól látom?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39667) edk- válasza b. (#39666) üzenetére


edk-
őstag

Lengyel cég kínában bérgyártatott terméke lesz inkább.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#39668) mpo válasza b. (#39666) üzenetére


mpo
veterán

Nem nézted meg a linket.
Exotic trip to China with the KAISAI brand

Ha érted, akkor már elavult.

(#39669) b.


b.
félisten

megnéztem már tegnap is még a YouTube videót is erről felhajtható beltériről, de a honlapjukon azt láttam kiírva hogy Kaisai klíma, japán technológia.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39672) batthyánye válasza b. (#39671) üzenetére


batthyánye
friss újonc

Ok, köszönöm. Ezeket szinte mind olvastam és megnéztem. Véleményt szerettem volna hallani. Azért még megpróbálok lengyel oldalon véleményeket kérni, úgy látszik ott többen használják. De itt is várom, hátha még befut. Köszi előre is.

(#39673) feco70 válasza batthyánye (#39672) üzenetére


feco70
senior tag

De miért ragaszkodsz ehez a márkához?

(#39674) hunaqua válasza batthyánye (#39672) üzenetére


hunaqua
addikt

Van annyi ismertebb márka amit itt többen használnak. A japánok,Gree,LG, Rcool. Azokról van már több tapasztalat.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#39675) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!
Büdösödő klíma témában lenne nekem is lenne 1 kérdésem

Májusban szereltetett, eddig nagyjából 10x használt klímánk elkezdett büdösödni.
Mindent a nagy könyv szerint csináltam, hűtés után ment a venti még 1 órát.

A kérdésem, akinek ilyen problémája van. Megszűnik-e a szag egy idő után? Mert nálam nagyjából negyed óra és megszűnik.

(#39676) #73959936 válasza Erdei88 (#39675) üzenetére


#73959936
törölt tag

Gree van otthon, én nem tudom megmondani mikor, mennyi idő után de elkezdett bűzleni ...

olyan savanykás mittudommilyen szag. hát 1. először is ha pl. konyhában van, akkor be tudja szívni az égett olaj/zsír részecskéket....amit ugye szépen kifúj befelé....

2 pedig. minden üzem után rányomok a fan gombra hosszan....aztán kikapcs. azóta nem éreztem büdit igaz a nyáron nem is nagyon ment még...

[ Szerkesztve ]

(#39677) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok.

16 m2 hálóba keresek csendes klímát. 25-30as tégla rajta 15 cm kőzetgyapot szigetelés.
Fontos, hogy kívül belül csendes legyen. Beszéltem egy helyi szerelővel, hogy sensirat szeretnék, lebeszelt róla, mert, hogy ez cseh vagy lengyelben készül(nem emlékszem melyiket mondta) es nem Japánban. Szóval inkább egy Gree G-Tech et ajánlana inkább.
A sensirabol rakott fel 2 db klímát és fél éven belül tönkrementek.

Mennyire hagyjam magam rábeszelni? :O

(#39678) Gombinyó válasza Atomgeszi (#39677) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az új Toyotából is van, ami tönkre tud menni, de attól még nem beszélnék le róla senkit, ha amúgy az igényeinek megfelelne. FTXF25B/RXF25B-re kérj árat sztem, 5 év gari van rá, mi ezt szereltettük a hálóba és kényelmesen lehet mellette aludni. Maradnék a Daikin mellett, ha nem sokkal drágább, mint a Gree.

(#39680) LanyUs válasza Atomgeszi (#39677) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ha felrakott 2 db Sensira gépet és mindkettő tönkrement, akkor szerelőt váltanék :) Én személy szerint nem hallottam a telepítőmtől ilyen arányú meghibásodásról, pedig több száz Daikin gépet telepítenek egy szezonban. A cseh gépekkel jók a tapasztalataim. Másoknál pedig a török gyártás sem okoz problémát. Egyedül a maláj Daikin gépeket kerüld ha lehet. Körülnéznék Mitshu fronton is! Itt a topikban volt ajánlott típus is keress rá.

(#39681) feco70 válasza Atomgeszi (#39677) üzenetére


feco70
senior tag

A sensirabol rakott fel 2 db klímát és fél éven belül tönkrementek.

Ezt a hülye dumát, csak itt a fórumon hánynak van sensira, senki nem jött még,hogy tönkre ment, a szerelőm had ne mondjam mennyit felraknak, nincs meghibásodás.
A Toyotát 50 országba gyártják, a Mercit mi is gyártjuk, ezek is rosszak? Azért mondta ezt a szerelőd, mert a gree gépekből több marad a zsebébe.

(#39682) Erdei88 válasza #73959936 (#39676) üzenetére


Erdei88
veterán

A konyha és a nappali egyben van, de nem nagyon használjuk amikor főzünk.

Amit írtál venti használatot, pedig a kezdettől fogva így hasznalom

(#39683) Miklósbácsi válasza Atomgeszi (#39677) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Véletlenül nem kínai volt a szerelőd ? Mert úgy még megértem, hogy hazája ( és főleg a saját zsebe érdekeit..) védte.

Nekem éppen egy cseh Daikin üzemben készült Sensira jutott bő másfél éve...... Egy pillanatig sem merült fel bennem, hogy ez szemétdombra való, mert cseh.

Most meg itt kínzom magam, hogy valami rosszat is írjak róla végre.

Megvan a hibája : áramot fogyaszt......

(#39684) mpo válasza Miklósbácsi (#39683) üzenetére


mpo
veterán

Megvan a hibája : áramot fogyaszt......
Sokkal kevesebbet, mint a 12 évig használt Hitachi Air Exchanger, pedig az egy jó légkondi.

Ha érted, akkor már elavult.

(#39685) TeeJay válasza Miklósbácsi (#39683) üzenetére


TeeJay
félisten

Ja nekem is tűzre való made in turkey Sensira van aztán március óta hűtünk vele, most a kánikulában szinte egész nap folyamatosan de hangját sem hallom és baromi keveset is fogyaszt. Megyek is leverem a csába és hozatok valami Gree G-tech-et mert az nem fog fél év alatt tönkre menni. :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39686) batthyánye


batthyánye
friss újonc

Ok, elmondom. Tavaly már egy Mideára kifizettem jó sok előleget, és a vállalkozó eltűnt a pénzemmel. Nem kérek kritikát, megbűnhődtem a naivitásomért. Most viszont nincs 250 ezer forintom egy másikra, viszont már a második infarktusomon is túl vagyok, szeretnék kellemes időt a lakásomban. A KAISAI-t a Bauhaus részletre adja a szereléssel együtt. Persze azért nem szeretnék a minőséggel befürödni. Azóta meggyőződtem, hogy a Midea gyártja ezt a márkát is. De még így is bizonytalan vagyok. Azért vártam felhasználó vagy szerelő saját véleményére, nem pedig adatokra. Hát ennyi...

(#39687) mpo válasza batthyánye (#39686) üzenetére


mpo
veterán

Ment privát.

Ha érted, akkor már elavult.

(#39688) gyvince válasza mpo (#39687) üzenetére


gyvince
senior tag

engem is érdekelne...

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#39689) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ok, köszi srácok. Én is a Daikinra szavazok. Csak hátha a gree megváltotta a világot a gtechel :D

Idén úgyse ér már rá senki beszerelni, szóval majd csak jövő tavasszal fogjuk valószínűleg.. Annyira nem vészes most sem az idő, csak, ha megy a projektor...

Ide kerülne fel, meg ki.

Viszont itt lesz egy gipszkarton fal függőlegesen, rejtett világítással. Pont ott ahova a klíma fog kerülni.

Mit érdemes itt előkészíteni a klímának?
Egy konnektort teszek majd rejtve az előtét fal mögé, de ilyen vésés vagy bármi?

Annyi a baj, hogy a kültéri nem a beltéri mögött lévőfalra esne, hanem ide az eresztől jobbra.

A gipszkarton meg egy cd Profil + a gipszkarton vastagságában lesz kijjebb csak.
Tehát az olyan 5-6 cm kb.

Hogy oldják meg utólag a csovezest a gipszkarton alatt? :U

(#39690) TeeJay


TeeJay
félisten

Kész a művem :D Elég jó ez az 500 forintos Lidl-ös aluszalag, bitang jól tapad és összefogja a csövet. Kimenő gégecsőre is raktam viszont a sima egyenes műanyag csőre már nem, azt max pótolom ha pár év alatt megeszi a Nap

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39691) g.peter23


g.peter23
tag

Sziasztok!

Kérdés,

A kül- és beltéri egység között egy 5 eres kábelnek kell futnia.
Mekkora baj, ha az csak 4 eres, és kimarad a földelés?

Klíma telepítés előtt állok, néztem szomszédét, és ott szembesültünk (vele együtt), hogy csak 4 eres.

Mekkora galibát jelenthet ez neki?

Köszi

(#39692) windy válasza g.peter23 (#39691) üzenetére


windy
tag

Nem minden esetben kell az 5 ér, nagyon sok gép már 3 éren kommunikál, vagy még annyin sem. A földelést elég a rendszer egy pontjára kötni, hiszen végig fémes kapcsolat van az egységek között, teljesen felesleges a kültérit és a beltérit is külön földelni.

(#39693) TeeJay válasza g.peter23 (#39691) üzenetére


TeeJay
félisten

De 4 ér miért lenne kevés?
1fázis, 2nulla, 3földelés, 4kommunikáció
Daikin 4 eret használt a kültéri és beltéri között igaz belülről lett tápolva de az lényegtelen is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39694) g.peter23 válasza windy (#39692) üzenetére


g.peter23
tag

Így néz ki a dolog, megvan a bekötési rajz is.

Hiányzik a 2 gép között a föld.

[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#39695) windy válasza g.peter23 (#39694) üzenetére


windy
tag

Mondom, hogy nem hiányzik.

(#39696) carpediem007


carpediem007
tag

Sziasztok!

Van aki megtudná nekem mondani hogy a

- GREE COMFORT X
- GREE G-TECH

között mi a lényeges különbség? Ahogy látom a G-tech picit hatékonyabb. Hűtésre fűtésre kellene. Egy 10 éves Samsung ON/OFF klímát kellene kiváltani, ami még mindig tökéletes, csak picit sokat eszik :-)

(#39697) Orlin válasza TeeJay (#39690) üzenetére


Orlin
addikt

Ajánlott îgy megcsinálni?
Nekem mondjuk csak reggel kap keveske napot utána végig árnyékban van.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#39698) mpo válasza Orlin (#39697) üzenetére


mpo
veterán

A Hitachim nyugati oldalon déltől estig kapott napsütést 12 évig és nem volt betekerve semmivel.
Most a Daikin sincs.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#39699) TeeJay válasza Orlin (#39697) üzenetére


TeeJay
félisten

Nézd 15méter 3M aluszalag volt 500forint a Lidl-ben 1-2hete
Mivel sima MT kábel lett kivezetve áram betápnak az ugye nem UV álló külső bevonattal rendelkezik, pár év alatt megette volna a Nap meg páran itt írtak hogy a fehér csőhéjas rézcső is így jár vagy ha nem akkor a madarak/rovarok szeretik enni.
Betekertem így most UV már nem számít neki meg szépen össze is fogta a csöveket és még bőven megmaradt a 15m tekercs fele. Ja a sima gégecsövet is tekertem mert azt is biztos kikezdené az UV

Ha nem akarod nem fontos de így nekem jobban tetszik meg nyugodtabb vagyok :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39700) Miklósbácsi válasza TeeJay (#39699) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Nálunk is csak reggelente kap némi napot, akárcsak Orlinnál. Úgy gondolom, hogy a visszavert, szóródó UV sugárzás - ami a reggeli közvetlen sugárzáson túl egész nap még érheti - ha kevésbé is, de szintén pusztító hatású. Az alu szalag tökéletes és könnyen kivitelezhető megoldás.

Már csak a homlokzaton 5 m magasra kell feljutnom a 3 m magas létrával. Ez még mindig jobb, mint 25 m magasan látni szegény klímaszerelőt, akit belülről fognak a kiesés ellen, miközben a kültérit szereli.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.