Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) Fefe_Vagyok válasza tibibi (#39046) üzenetére


Fefe_Vagyok
friss újonc

Annyi az igényem, hogy egy 15m2-es szobában nyáron hűtsön, télen pedig valamennyit besegítsen a radiátoroknak, valamint ne legyen túl hangos. Szerinted mit kell tudnia még egy légkondinak, illetve milyen készüléket javasolnál, ami igazodik magasabb igényekhez?

(#39052) gyvince válasza Fefe_Vagyok (#39051) üzenetére


gyvince
senior tag

Bármit csinálsz itt mindenki a Daikint meg toshiba meg fuji oké hogy ezek jók de attól még más is lehet jó nem csak a japán....valakinek annyi kell hogy hűtsön ugyan úgy hűt a gree is mint daikin.

Semmi baj a Greevel nekem is olyan lesz mivel nógrád megyébe nem szerelnek japanokat Gree van Polar Valami C&H vagy marad az emag ahol meg rendeled a klimát a Diakin 180 plusz 70ezer a szerelés viszont itt mindenki azt mondja hogy klíma szerelőtől vegyél klimát akkor???

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#39053) Halilaci


Halilaci
csendes tag

Sziasztok,
H tarifához ugye közvetlenül kell bekötni a klímát a mérőórától megszakítás nélkül. Mi van ha több split klímát szeretnénk majd, hogyan építsük ki a vezetékelést? Úgy lehet, hogy elindulunk egy vezetékkel (pl:3x4mm2) a villanyóra szekrénytől és végigvezetjük a házon falában, hogy majd minden szobánál le tudjunk ágazni a beltériknek vagy külön-külön kell vezeték az órától minden egyes beltérihez?

(#39054) csemberlen válasza Halilaci (#39053) üzenetére


csemberlen
őstag

Az ujabb gépek a kültériekhez kérik a betápot. H tarifánál is lehet elosztótábla, és mindegyikhez külön kábel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#39055) pjen válasza Halilaci (#39053) üzenetére


pjen
félisten

Nem okvetlen,nem lehet szerszám nélkül megszakítható,tehát nem végzödhet a H tarifa egy dugaljbam.Ha végig húzol egy gerincet,abból dobozban leágazol és fixen bekötöd a klímát megfelel.Nekem is így van,amúgy se foglalkozik vele senki,hiszen a klímához menő kábel egyik vége sincs plombálva.

(#39056) LanyUs válasza pjen (#39055) üzenetére


LanyUs
senior tag

pjen: 3x2,5 rezet húztam be a falba mindegyik kültérihez külön-külön, de úgy alakult, hogy 1 db helyett 2 db 3,5kw lesz. A vezetéket ahogy Te írod elosztó dobozzal kettő felé vezetjük majd. A 3x2,5 elbír 2x1600w-ot?
Nézem a táblázatot, de nem igazodom el a csoporton [link]

(#39057) LanyUs válasza gyvince (#39052) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nincs itt nagy talány, akkor vegyél a szerelőtől egy Gree felsőkategóriát. Az biztos, hogy nem raknék alap Gree-t, mert elég sokat hallgattam a falon fűtés üzemben a hang orkánját :W . Szerencséjére hűtés módban csendes volt.

A télen besegítés a radiátoroknak csak átmeneti időszakban működik. -5-10 felé már felére esik a fűtési kapacitás, ezzel jobban, hangosabban dolgozó kompresszort generálva + figyelned kell a kültéri jegesedésre is. Egy a lényeg, Mindenki azt vesz, amit a pénztárcája megenged és a szerelője feltesz.

(#39058) pjen válasza LanyUs (#39056) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen klímád van.Nekem 2db 2,5 Kw os Pana klíma van egy 10A es kismegszakítón 3x1,5mm kábelen.Mindez 2x.Egész télen fűtenek és semmi gond.A H tarifa előtt dugvillásak voltak párszor méregettem.800W nál sosem mértem többet.Mihez tartás végett lányomék 5 Kw os Genex klímája nyugisan megy 16A kismegszakítóról.

[ Szerkesztve ]

(#39059) arcsin válasza FZoleee (#39050) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekünk ilyen van, de van hozzá csö+ablakhoz valo tépözáras "zsák"(+10 ezer). Ha sima ventillátor módban megy, nem kell hozzá semmi csö, de úgy egy kicsit drága ventillátor.:P
Az összes mobilklímához kell csö, de ha nem hiszed el, töltsd le a használati útmutatóját:U

(#39060) tibibi válasza Fefe_Vagyok (#39051) üzenetére


tibibi
őstag

Azért,mert valaki sok éves tapasztalat nélkül adja a tanácsokat ,mert neki olyan van és az igényeinek megfelel nem biztos,hogy elégedett leszel. Olyan emberek vették a fáradtságot, akik több ezer eladott készülék után leírták,hogy mi az ajánlott. Ha visszakeresel le is lett írva miért és alátámasztva érvekkel. Majd jönnek a szagértők és közlik ,hogy mindenki más hülye azt vegyed ami neki van ,mert az jó neki működik,tavaly szerelték fel juhééé. Nincs már kedvem vitázni és bizonygatni knek mi lenne jó és lassan a valódi szakértők is feladják.Mindenki azzal kínlódik amivel akar.

(#39061) mpo válasza Fefe_Vagyok (#39051) üzenetére


mpo
veterán

Nem régi:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#39062) LanyUs válasza pjen (#39058) üzenetére


LanyUs
senior tag

2 Daikin 3,5kw menne róla, fűtés maxon 1600w, amit én mértem ki. Tehát a kettő együtt max. 3200w. Erre lenne a 16A és a 3x2,5 réz.

(#39063) pjen válasza LanyUs (#39062) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem menni fog,arra igen kicsi az esély,hogy mindkét klíma egyszerre fog hosszabb ideig maxon fűteni.Minden esetre C típusú kismegszakítót tetess.230x16=3680W.Még tartalék is lesz.A gerincről a leágazást a klímához akár 3x1,5mm vezetékkel is csinálhatod.

(#39064) gyvince válasza LanyUs (#39057) üzenetére


gyvince
senior tag

Egy model példát kérhetnék??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#39065) baloghgabor válasza tibibi (#39060) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Na látod, ezt nem értem már én sem egy jó ideje. Ha belépek egy ilyen helyre, először szétnézek, olvasgatok. Anno, amikor az első klimámat megvettem, több ezer hozzászólást olvasgattam el, hetekig, mire elődöntöttem, hogy mégis milyen lesz és a szerelő mire fog tudni rábeszélni. 😊
Van egy igen nagy létszámú (teljesen más témájú) csoport a fészen, amit moderálok néha (amíg bírom kötél idegekkel). Új versenyző betoppan és kérdez olyat, ami az elején ott van, és talán másik pár száz előtte mégis megkérdezte. Hát, szoktak kapni hideget - meleget, pedig trollok nem sokáig vannak a csapatban. Valahogy egyszerűbb megkérdezni a Józsi bácsit, az biztosan tudja is...
:))

bégé

(#39066) LanyUs válasza gyvince (#39064) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem tudom a pontos típust ( ami falamon van ). De ha rákeresel a nevemre már többször leírtam a tapasztalataimat. Sőt a kinézett típusodra is mindenképpen keress rá. Tőlem nem fogsz konkrét ajánlást kapni. De a Gree felsőkat. csak jobb, mint az alsó szegmense. Nekem 4 Daikin van, 1 Fuji, 1 Gree és 1 AEG mobilklíma.

(#39067) Fefe_Vagyok válasza tibibi (#39060) üzenetére


Fefe_Vagyok
friss újonc

Köszönöm, h időt szántál a válaszra. Feltettem egy kérdést egy olyan topikban, amit erre hoztak létre. Nyílván én is nézelődök és olvasgatok sok helyen, itt is. Senki nem mondta, h azt vegyem, pusztán elmondta a véleményét a készülékéről, amit én megköszöntem és odatettem a többi infó közé. Ellenben te annyit írtál, h nincsenek nagy igényeim... és nem azt pl, h az nem egy megbízható készülék/gyártó. Én nem vitázok, de ilyen kommentekkel nem vagyok előrébb.

(#39068) mpo válasza Fefe_Vagyok (#39067) üzenetére


mpo
veterán

Ezt elolvastad?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#39069) Fefe_Vagyok válasza mpo (#39061) üzenetére


Fefe_Vagyok
friss újonc

Köszi szépen! Felvettem vele a kapcsolatot.

(#39070) mpo válasza Fefe_Vagyok (#39069) üzenetére


mpo
veterán

Szerencsés vagy, hogy tegnap regisztráltál és máris jó döntést tudsz hozni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#39071) borix válasza tibibi (#39060) üzenetére


borix
őstag

Ez egy nagy bulshit amit nyomsz.
Van egy szerelő aki preferálja az általa szerelt két márkát.
Akiknek csinálta ők csak azokat mondják amit tőle hallottak továbbmondók...
A gond ott van, hogy vannak más szerelők akik meg más terméket preferálnak és ők is szerelnek már sok éves tapasztalattal.
Nekem a problémám csak az, hogy egy szakmainak nevezett fórumon ennél jóval több kellene mint ami itt van.
Klíma kell? csakis a Dankin, Gree amiket szerel, privátban keressétek mert olcsóbb... ;]

Dankin-nak is volt olyan időszaka mikor viszonylag sok meghibásodási arányt produkált kb 10-12 éve és ugyan úgy szét volt sztárolva mint most.

[ Szerkesztve ]

(#39072) kcsa válasza borix (#39071) üzenetére


kcsa
veterán

A "Dankin" olyan mint az "Odidas" és a "Niké"? :P

(#39073) hunaqua válasza tibibi (#39060) üzenetére


hunaqua
addikt

Melyik szerelő nyilatkozott itt olyat,hogy felrakott egy csomó Rcool klímát és rengeteg vele a gond?

Szerintem egyik sem ! Nagyon profi módon azt mondták többen,hogy számukra "fekete ló" mert nem ismerik. Ez így egy teljesen profi hozzáállás! Akiknek pedig ilyen van,az írt róla bármi negatív dolgot? Szerintem nem. A világban nagyon sok autót,tévét,hűtőt gyártanak és bármire ki lehet jelenteni,hogy ez a 3-4 márka jó,a többi sz@r? Szerintem nem,ahogy a klímákra sem.Az ,hogy bizonyos szerelők ,forgalmazók a "saját" portékáikat dicsérik az teljesen normális,hiszen abból élnek,velük van szerződésük,onnan kapják a nagyker árat.Elég furcsa lenne amennyiben a Sony shop eladója azt közölné veled,hogy ez egy sz@r,futás a Samsunghoz! Ugye nem életszerű. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#39074) Gömbike válasza kcsa (#39072) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem, de olyan mint mobilban a Samsung.

Megveszik, mert nagyon jó a marketingje, de nem ér annyit, mint amennyiért adják. Amúgy nagyon jó, csak nem ér annyit.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#39075) Orlin válasza Gömbike (#39074) üzenetére


Orlin
addikt

Mármint a Daikin marketingje jó?
Egy kezemen megtudom számolni hány Daikin hirdetés jött szembe a neten vagy tv-ben az elmúlt 2-3 évben mióta nézegettem a klímákat és érzékenyebb vagyok a témára.
Vagy hány Daikin klímát láttam eddig falra szerelve.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#39076) fjanni válasza fjanni (#39048) üzenetére


fjanni
tag

Valakinek esetleg tapasztalata, véleménye ezzel kapcsolatban?

(#39077) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Hisense KFR-2516G/FE beltéri és KFR-2516W/FE kültéri klíma van a lakásban, amit most vettünk. Rá van ragasztva, hogy R-410A hűtőközeg van benne. Jól gondolom, hogy ez már nem lehet túl borzasztó fogyasztású szörnyezet? Google nem sokat segít...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#39078) erdey_a válasza Orlin (#39075) üzenetére


erdey_a
őstag

a porschét se hirdetik, aztán mégis...
az emberek meg ugye suzukival járnak...
a daikin klíma nem reprezentatív felmérésem szerint épp olyan ritka, mint a porsche, a házak falán meg lóg a gree, midea, rcool, syen, airfel, stb.
nyilván én a panelokat nézem, talán a rózsadombon porsche is több van, mint suzuki

Vérboci

(#39079) erdey_a válasza fjanni (#39076) üzenetére


erdey_a
őstag

két darab klímánál az olcsóbbik klíma választása esetén 160ezer forinttal több marad a zsebedben, a lakást meg mindegyik lehűti. engem ez meggyőzne...

ha nem akarsz hiteles hangnyomásmérővel a klíma alatt ücsörögni, illetve átlagos igényeid vannak, akkor szerintem te is érzed belül már a választ

szerk: nekem szintén gree klón syen van. hűt, fűt, jön-megy semmi baja és nem hangos, nem sarokcsiszoló ez.
a wifi meg klassz dolog.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#39080) hunaqua válasza vzsryl (#39077) üzenetére


hunaqua
addikt

Milyen megfontolás okán vettél Hisense klímát? Nincs vele nekem semmi bajom,csak kíváncsi lennék.A Hisense brand viszont fejlődik ezerrel.

erdey_a

A Porche sántít kicsit a Sensira esetében. :)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#39081) b. válasza hunaqua (#39073) üzenetére


b.
félisten

Én laikusként azt gondolom, ma már rossz klímákat nem gyártanak az ismertebb nevek, kínaiban sem. Én hallgattam Gree Ambert pár hónapost akkor még nem is volt klímám majd Daikint és Fujitsut ..de
Messze a Daikin hozta a legkulturáltabb / halkabb viselkedést. Ha az ember klímát vesz és olcsón hozzáférhető egy igazán jó minőségű neves gyártó terméke akkor nem fog ajánlani olyat hogy figyelj a Rcool 220 beszereléssel a Daikin meg 250 akkor vedd az Rcoolt . mert ez a különbség nekem és még sok embernek "nem éri meg kockáztatni" összeg.
ember a topikokban olyat próbál ajánlani amivel 95 % hogy nem fogsz csalódni.( természetesen a Daikin is lehet gyári hibás és elromolhat) ha egy Daikin valakinek hangos, vagy nem jól viselkedik akkor valószínűleg egy hasonló kategóriás Midea vagy Nord / Gree sem fog megfelelni vagy rossz a kivitelezés avgy magasak a igényei...
Persze ha a pénzkülönbség nagy vagy számít, ott már mindent mérlegelni kell, az igényeket és azt is mire kell.Hűteni mindegyik hűt.
Jó az Rcool de ahogy írta Windy feljebb a Daikin meg olcsóbb lett pár éve, csökkentették az áraikat és igazából viszonylag olcsó kategóriában tudnak adni jó minőségű klímákat amik hozzák a megadott paramétereket a valóságban is , nem csak papíron. Stabil szervízhátérrel és magyar képviselettel rendelkeznek. Nagy valószínűséggel egy Daikinhez 10 év múlva is kapsz alkarészt pár nap alatt . Szóval érdemes azért itt arra is figyelni, hogy jelenleg a belépő Daikinok beszereléssel nem sokkal ( számomra)kerülnek többe mint a noname kínai társaik és itt a fentebb tett kijelentésekkel szemben nekem szerelők mondták, hogy szétszedve is jelentős minőségi különbségek vannak még egy felsőbb kategóriás Gree klímával szemben is nem hogy az olcsóbb kínai verziókkal. Szóval ha valaki idejön tanácsért biztos hogy azt ajánlják neki ami tuti jó ,de ez nem azt jelenti hogy más nem felelne meg neki vagy más klíma nem jó, de érdemes mérlegelni.
Azért ajánlják sokan, hogy kérjenek itt egyedi árajánlatot japán klímákra is mert sokan el sem tudják képzelni hogy privátban milyen jó árakat lehet kapni egy Sensirára vagy Luca Fujitsura.
.Én még egy embertől sem halottam itt olyat mondjuk a mostanába nfeljebb is kommentelő emberkétől ,de se tibibi től se LanyUs tól ,akinek mindegyik típusa van / volt hogy a kínai klíma jobb lenne mint akár csak az Alap daikin klímák. természetesen minden el tud romlani és mindenből van gyári hibás.
No Offense ezt úgy általánosan írom, nem csak neked és senkinek nem bántásból.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39082) mpo válasza erdey_a (#39078) üzenetére


mpo
veterán

Én is ezeket a márkákat látom, csak nekem van Daikin, de azért,
mert egy árban volt a Gree-vel.
Csak ők nem járnak ide, hanem a szerelő ajánl nekik valamit.
Nem is ismerik a márkákat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#39083) hunaqua


hunaqua
addikt

Hidd el én örülök ennek,hiszen a kulturált vélemények ütköztetése miatt jó egy fórum,és én hiszem is,hogy akkor van is értelme.

Félre ne értsd,nem szóltam én le a Daikin klímát,az egy nagyon jó cucc. Ráadásul közel 30 éve Japán cégnél dolgozom,ismerem a japánokat.

Nem tisztem védeni az Rcool-t sem ,hiszen semmi közöm hozzá,de próbálok tárgyilagos maradni. Hallottam szidni már szerelőktől is az Rcool-t,de amikor megkérdeztem melyik modell volt problémás akkor kiderült,hogy még életében nem is látott olyat...Az pedig gáz.Én a saját területemen is mindig kényesen ügyeltem arra,hogy ne fikázzak olyat amit még nem is láttam.

"el sem tudják képzelni hogy privátban milyen jó árakat lehet kapni egy Sensirára vagy Luca Fujitsura."

Ez más szerelőknél,más márkákra is igaz. Akkor tudjuk,hogy ez mit jelent......

:)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#39084) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Hogy ne csak Daikin meg Gree és Rcool legyen: ma felrakták a nagyobbik, 3.5kW-os Fujitsu Kmcc-t, a kisebb -2.0kW - most a garázsban pihen, ha kész lesz a fal tapétázása, felkerül az is. Előző lakásban Gree Amber volt, azzal tudom hasonlítani őket.

Nagyon rövid tapasztalat, inkább első élmény:
halk kültéri, még maximális teljesítményen is. Alacsony -magas teljesítményen is szinte nulla rezonancia, a géptestet megfogva alig érezni remegést. Ebben jobb a Gree-nél, ott sokkal nagyobb volt a rezonancia, amit egy kicsit a fal át is vett, de az is csak bizonyos helyzetekben volt érezhető-hallható. Viszont a kültéri nagyon könnyű, 26kg, nem tudom hol van kevesebb anyag benne, mint a Gree klímákban...
A beltéri nekem nagyon tetszik, jól néz ki a matt előlap. A klímás haverom szerint - neki tizenpár éves Fuji van- jobb a műanyag minősége mint a Gree-nek, ami talán így van. Persze nem ez a csúcs, úgyhogy nem keresem a hibát benne, ennél vannak jóval drágább klímák, akár a Fujitsu-nál is.
Az automata beállítás abban a fél órában míg járattuk jól szabályzott, amennyire tudtam figyelni, nem volt hangos magasabb fokozaton sem. Viszont nincs csendes módja a beltérinek csak a kültérinek, ezt egy kicsit sajnálom.
A táv olyan amilyen, szép, kevés a gomb a fő részen, amiből meg a 10 fokos temperálás vsz. teljesen felesleges oda, inkább rakták volna ki a módválasztót. Egyébként a Gree távját dugtam ahová tudtam, annyira csúnya volt, ez jóval szebb, de lehetne egy kicsit felhasználó barátabb.
Wifi egységet az ára miatt nem ajánlom, darabja 55.000ft ami lényegében rablás.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#39085) tibibi válasza Fefe_Vagyok (#39067) üzenetére


tibibi
őstag

De csak megtaláltad az egyik megfelelő embert ;) :K

(#39086) tibibi válasza hunaqua (#39073) üzenetére


tibibi
őstag

Pont ezért mondtam,mindenki azzal kínlódik amivel akar. Azt se mondtam mit vegyen,ha valakit valóban érdekel a téma használja a keresőt. Ha nem akkor így járt. Téma lezárva.

(#39087) vzsryl válasza hunaqua (#39080) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A lakást vettük most. :) Ez a Hisense legalább 5-6 éves. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire trágya. A hangja nem túl vészes, főleg nappaliban.
Amiből el fogunk költözni, oda Mitsubishi-t vettem tavaly, de nem viszem magammal, mert akinek eladtam a lakást, az jó ismerősöm, és nem akarok kicseszni vele.
Nem vennék nem japán klímát, sőt a Mitsubishi annyira bevált, hogy valószínűleg csak tőlünk szemezgetnék. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#39088) hunaqua válasza tibibi (#39086) üzenetére


hunaqua
addikt

Talál itt a fórumon Rcool szerelőt? Vagy amennyiben Ők nem látogatják ezt a fórumot akkor az egy sz@r? :F

Ok,téma lezárva. ;)

vzsryl

:R

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#39089) soetigabor


soetigabor
tag

Sziasztok!

Nem láttam még megfuttatva a kérdést. Daikin FTXF-A és FTXF-B modellek között mi a különbség?

(#39090) hurenzon


hurenzon
senior tag

Sziasztok !

Tudtok esetleg nagyon akciós klímát ?

(#39091) tibibi válasza hunaqua (#39088) üzenetére


tibibi
őstag

:R

[ Szerkesztve ]

(#39092) feco70 válasza hurenzon (#39090) üzenetére


feco70
senior tag

Nyár közepén? Nehezen hiszem, hogy tud valaki

(#39093) celf válasza TeeJay (#38841) üzenetére


celf
őstag

A szobában 26 fok volt. szóval alapvetően hűt. csak fosh hatásfokkal, úgy tűnik

(#39094) TeeJay válasza LanyUs (#39062) üzenetére


TeeJay
félisten

Ne aggódj a 2,5mm² réz 16A kismegszakítón szabályos és a 16-os 2 órán át enged 13% túlterhelést szóval 18A lehet 2 órán át folyamatosan annyit meg nem fog kérni a két klíma

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39095) LanyUs válasza TeeJay (#39094) üzenetére


LanyUs
senior tag

TeeJay , pjen: köszönöm szépen!

Olvasgatva a fórumot kezdem magam rosszul érezni, hogy akkora balek vagyok, hogy Daikin klímákat vettem ( 6 évi Fuji és Gree használat után + szintén több évi munkahelyen végzett 10 db feletti klíma tesztelgetése után). Ráadásul minden kategóriából... a 4 klíma közel 1,7 millióba került. Gondolkodó emberként mekkora lúzer vagyok, ha ezt harmad áron megúszom más típusból :) Mert a 2 gyermek helyett biztosan szeretek klímára költeni.
Inkább maradok csendes olvasó, mert aki némi rutinnal és akarással rendelkezik úgyis első körben használja a keresőt. Azt meg kapásból látni, kik az új arcok, akik más típusokat szerelnek...
+ aki nem jön rá arra, hogy az itteni segítőkész fórumtársak nem véletlenül ajánlanak típusokat szinte azonos áron, akkor tényleg hagyni kell az egészet... :R :W :R

[ Szerkesztve ]

(#39096) mpo válasza LanyUs (#39095) üzenetére


mpo
veterán

Itt még nem olvastam olyat, hogy valakinek a fejéhez pisztolyt szorítottak volna, hogy ezt a bizonyos típust vegye meg.
Jó esetben információgyűjtéssel kezdődik és megalapozott döntéssel végződik a vásárlás.
A korlát a pénz.
Majd 12 év használat után kell nyilatkozni, hogy jó választás volt-e, mint nálam a Hitachi Air Exchanger, amit 12 év után cseréltem Dakin Sensirára, pedig a Daikin Ururu Sarara majdnem 1 millióért jobb lett volna.

Ha érted, akkor már elavult.

(#39097) tibibi válasza borix (#39071) üzenetére


tibibi
őstag

Szépen leírtad mi a bulshit !

(#39098) LanyUs válasza tibibi (#39097) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az az állítás, hogy egy szakmai fórumban több kell igaz. DE ez nem egy szakmai fórum! Van itt szerelő, aki többször leírta a véleményét ( az megint más tészta, hogy megérte-e rabolni a saját idejét, ha a konklúziók olyanok, mint itt ). Ez a tapasztalattal rendelkező klíma tulajdonosok prohardver közössége, akik segíteni szeretnének az általuk megvett gépek alapján. Mindenki leírja a véleményét a saját gépeiről. A hiba ott van, amikor jönnek az ugyanolyan jó megjegyzések... Nagyon nem "ugyanolyan" és "hasonló" a két gép. Na mindegy nem ragozom, úgyis érted miről beszélek. Nem is Neked szánom, hanem a többieknek :) Csak így "waste of time" - a vége úgyis az, hogy nem ír be az ember, azt menjenek be az obi-ba...

(#39099) borix válasza LanyUs (#39098) üzenetére


borix
őstag

Sokan abból indulnak ki, hogy privátban megkereste az illetékest és kijött olcsóbban.
Ez nem mérvadó.
Egy Daikin vagy akár egy Gree 3.5 kW klíma ára szereléssel együtt hivatalos helyről véve mennyi is 280-300.000Ft Ne télen meg elfekvő 1-2 darab árat nézzünk.
A többség aki szeretne megállni 200-220.000Ft Velük mi van?
Azok így jártak... Ez van itt.
Szerinted ha 300-350K rászán valaki klímára a többi Japán klímával nagyon mellé nyúlhat?
Akkor nincs kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#39100) mpo válasza borix (#39099) üzenetére


mpo
veterán

A 220000-ből le kell vonni 70000-et szerelésre.
Ezek a 3,5 kW-osok maradnak 150000 Ft-ért.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.