Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72701) ribizly válasza Blackstar_hu (#72700) üzenetére


ribizly
veterán

Miért nem jó külföldről?
ebay-n, amazon.de-n találni elvileg.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72702) Blackstar_hu válasza ribizly (#72701) üzenetére


Blackstar_hu
csendes tag

Lehet az lesz, igazad van. Megrendelem külföldről.

(#72703) tomiivagyok válasza ribizly (#72697) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

ez szimpatikus, habár a Logitechet annyira nem szeretem. volt már Logitech egerünk, nem volt kényelmes. ha esetleg másnak is lenne valami ötlete, ne tartsa magában semmiféleképp sem, de ha nincs, akkor lehet beruházok egyre.

ezt lehet még újonnan kapni? ha jól láttam, lehet, viszont a következő kérdés meg az, hogy inkább újonnan vegyem meg, vagy használtan? :U

[ Szerkesztve ]

(#72704) ribizly válasza tomiivagyok (#72703) üzenetére


ribizly
veterán

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72705) tomiivagyok válasza ribizly (#72704) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

nem tudom, és nem is akarom mire vélni ezt a reakciót. érdekes, hogy máshol tudnak segíteni készségesen, akkor is, ha nyomorult kérdést teszek fel, és tovább problémázok, ha kaptam már választ.

mindegy, majd külföldi oldalakon utánanézek, kérdezek, legalább azt is tudom, hogy ide nem érdemes fordulni.

azért köszi a logitech ajánlást, majd megfontolom. :)

(#72706) ribizly válasza tomiivagyok (#72705) üzenetére


ribizly
veterán

Akkor leírom. Nem olvastad el az összefoglalót és az ott található kérdőív kérdéseire sem válaszoltál. Ennek ellenére kaptál egy a lehetőségeknek megfelelő választ.

De akkor szedjük szét miért is kaptál egy gif-et:
"ez szimpatikus, habár a Logitechet annyira nem szeretem."
Nem volt szempont, leírva sem volt preferencia.

"volt már Logitech egerünk, nem volt kényelmes"
Ugyanez a forma volt? Mert ha nem akkor miről beszélünk?

"ezt lehet még újonnan kapni?"
Nekem kell még annak is utánanézni helyetted?

" ha jól láttam, lehet"
Hála az égnek, hogy megy az argep, arukereso, google, stb. használata.

"a következő kérdés meg az, hogy inkább újonnan vegyem meg, vagy használtan?"
Honnan tudjam Neked mi éri meg?

Úgyhogy inkább egy gyenge viccnek, trollkodásnak tűnik még mindig a kommented / kérdésed a szememben, de majd a topicgazdák rendetvágnak, ha túlzásnak érzik.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72707) tomiivagyok válasza ribizly (#72706) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

szóval gyenge viccnek/trollkodásnak tűnik az, hogy hozzátok fordulok segítségért, mert fogalmam sincs, hogy mit vegyek, és a későbbiek során fel mertem tenni egy kérdést. bravo.

a "szétszedett" részek 80%-ra egy igen/nem tudom válaszlehetőség tökéletes lett volna, ehelyett jössz ezzel az arrogáns giffel, kommenttel, és elvárod azt, hogy én felnézzek rád, mert válaszra méltattál.

"Honnan tudjam Neked mi éri meg?"
például az, hogy mennyire időtálló, mennyire éri meg venni ilyet használtan, mert x idő után szarrá megy, az eddigi tapasztalatok alapján inkább újonnan vegyek, mert lehet, hogy voltak szériahibák, amiket már kijavítottak, etc. nem lett volna nagy dolog, ha ekkora szaki vagy. :)

de tényleg, ezer bocs, hogy fel mertem tenni egy kérdést, vagy hozzátok mertem fordulni segítségért. nem is értem, hogy mit vártam, túl sok topicból kaptam már pozitív visszajelzést, ahol eltűrték azt, hogy nem, nem vagyok profi ezen a téren, de merek kérdezni, ha már hosszú távra tervezem.

na mindegy, ez már nem az én dolgom

(#72708) saen válasza tomiivagyok (#72707) üzenetére


saen
veterán

Időtálló egér már nem létezik, csak akkor ha tudsz kapcsolót és ezt azt cserélni rajta probléma nélkül.

(#72709) ribizly válasza tomiivagyok (#72707) üzenetére


ribizly
veterán

Nem várom el senkitől sem, hogy "felnézzen" rám. Nem igénylem. Akik ismernek azok pontosan tudják, hogy a lehető legtöbbet igyekszem segíteni mindenben és igen előzékeny vagyok. Te amint lehetett kaptál választ a kérdésedre, a többi pedig vagy le van írva az összefoglalóban, tesztekben, topic history-ban. End of story.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72710) Vanir válasza tomiivagyok (#72707) üzenetére


Vanir
veterán

Inkább töröltem a kommentem.

[ Szerkesztve ]

(#72711) kemotox válasza tomiivagyok (#72707) üzenetére


kemotox
addikt

Szarezatopik, mashol segitenek, bezzegakukfoldiforum stbstb. Na kivancsi vagyok hany napig leszel itt ezek ellenere :D

(#72712) Solymi81 válasza tomiivagyok (#72707) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Ne haragudj, egyrészt dicséretes, hogy eljutottál az Összefoglalóban a Hogyan kérdezzek részig, sokan ezt sem teszik meg, de ha már ott voltál, bele is olvashattál volna, hisz már előtte le lett írva pár jótanács amivel kérdéseid egy részére választ kaptál volna egyből.

Sőt, akár az utána felmerülő többire is, hisz ha a Logitech miatt nem tetszik és ajánlanak egy Razert vagy X másik egeret, akkor ott is végig kellene menni az összes kérdéseden, hogy jó-e, stb. stb.

Kismillió egértesztet találsz az összefoglalóban ami segíthetett volna rajtad.

Egyébként meg nem kellene ennyire önérzetesnek lenni, az ugyanis árt.

(#72713) Vanir


Vanir
veterán

Ezekszerint hivatalos az MX518 ráncfelvvarrás: [link]
Szegény Nixeus... :D

(#72714) kemotox válasza Vanir (#72713) üzenetére


kemotox
addikt

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE....
Ugyanitt DA Elite eladó :DDD

(#72715) ribizly válasza kemotox (#72714) üzenetére


ribizly
veterán

:DDD :DDD :DDD

@Vanir
És legalább kap normális kábelt meg csökkentik a tömegét vagy marad minden a régiben? Ráadásul ott van a régi shell gyakorlatilag "üresen". Nem akarnak bele egy Pro wireless belsőt tenni?:)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72716) Vanir válasza ribizly (#72715) üzenetére


Vanir
veterán

Ez a kép az összes infóm róla, szóval passz. Írtam a Logiéknak, hogy legit-e a dolog, és ha igen, akkor küldenek-e, aztán írom majd a részleteket. :)

(#72717) gaben22 válasza Vanir (#72713) üzenetére


gaben22
senior tag

érdekes, hogy visszahozzák még a típus nevét is, lehet egyre szarabbul megy nekik a bolt

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#72718) Solymi81 válasza gaben22 (#72717) üzenetére


Solymi81
aktív tag

A pénzügyi jelentésükből inkább az ellenkezője rajzolódik ki.
Másrészt a legegyszerűbb és legolcsóbb marketingfogás az, hogy egy már ismert és legendás terméket ugyanazzal a névvel, csak feltupírozva a piacra dobsz megint.
Az egyértelmű siker garantált lesz, természetesen az ár függvényében.

Ráadásul ezzel odaverhetnek a Microsoftnak, mert ők meg eléggé elcseszték azzal, hogy nem egy jobb szenzort dobtak a Microsoft Classic Intellimouse-ba, ráadásul nehéz is lett.
Persze akkor meg az ára lenne magasabb és nem biztos, hogy a gamer piacra, hanem inkább a hagyományos felhasználásra szánták, de akkor is lehetne könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#72719) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Az A+ egerek mennyire ajánlottak? Vagy típusfüggő?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#72720) Vanir válasza gaben22 (#72717) üzenetére


Vanir
veterán

Így a GPW után nem hinném, hogy rosszul menne a szekér. :DDD

bajnokpityu: Amit eddig láttam, az mind hulladék.

(#72721) jaffa 2843 válasza Vanir (#72713) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ebből egy ~90 grammos wireless-t, köszönöm. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#72722) ribizly válasza jaffa 2843 (#72721) üzenetére


ribizly
veterán

Őszintén szólva én már semmiképpen nem mennék vissza rá. A G102 forma nálam jött, látott, győzőtt. Ettől függetlenül sok felhasználó lélegezhetne fel, mert nem kellene alternatívák után kutatni.
Ugyanakkor megértem, hogy Logitech-éknél 5 kiadott egér után miért hanyagolták a formát. Mostanra koptak el és újra van piaca.:)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72723) gaben22 válasza ribizly (#72722) üzenetére


gaben22
senior tag

G400 az tök ugyanez volt kívülről, nem?

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#72724) PR0JECTNR56 válasza Vanir (#72713) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Jöhet, remélem egy kicsit faragnak a tömegéből. :K

(#72725) ribizly válasza gaben22 (#72723) üzenetére


ribizly
veterán

De
MX500, MX510, MX518, G400, G400S
Ezek mind ugyanaz a forma.
Apránként fejlesztették amúgy, kicsit faragtak a tömegből, más talp, stb.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72726) kemotox válasza ribizly (#72725) üzenetére


kemotox
addikt

Úgy értette szerintem, hogy színre is kajak ugyanez volt. Vagy talán picit barnásabb volt a G400. Illetve az oldalsó gombok másnak tűnnek. SZVSZ nem is lenne ezzel baj, az az egér kurta szép volt.

(#72727) Vanir


Vanir
veterán

Fel tudok ajanlani egy szett Corepad G Pro Wireless talpat valakinek, aki eljon erte Gyorben, vagy jovo hetvegen BP-n. Ingyé'. :)

(#72728) motocoder


motocoder
aktív tag

Hp Omen egér olcsobban [link]

(#72729) TeebyKay válasza motocoder (#72728) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ez nem az a hp omen :D

(#72730) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

A közeljövőben egeret szeretnék venni és most találtam egy ilyen hirdetést, itt van a közelben szerencsére. De ahogy nézegettem, máskor kb. darabját adják ennyiért. Az illető azt írta, hogy van rakta kosz, ezért is ennyi az ára. Ti értetek hozzá gondolom, szóval szerintetek lehet, hogy ezt a koszt nem is nagyon lehet leszedni róla? Mert számomra elég fura, hogy a "kosz" miatt is ennyi az ára, ha tényleg le lehetne takarítani, akkor én annyit tuti rászánnék az időmből, hogy utána drágábban tudjam adni :U
Csak azért kérdezem, mert volt nekem régi noname egerem, amiről a gumi borítás elkezdett lehámlani, azzal tényleg nem lehetett mit kezdeni.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#72731) Vanir válasza hentes555 (#72730) üzenetére


Vanir
veterán

Az nem kosz, hanem a gumibevonat mállása. Le lehet róla talán vakarni teljesen, és akkor van egy picit kevésbé jó fogású, ellenben nem takony-kinézetű egered.
Amúgy meg ami ennyire undorítóan gányul néz ki, azt tutira nem venném meg még ennyiért se...

(#72732) Werkly


Werkly
őstag

G403- (wired) nál is előfordul scrollhiba? Ez firmware up vagy downgrade megoldja? Vagy softwareben valami állítás? Egyáltalán downgrade lehetséges? Ezt cseréli a Logi ha van néha a jelenség? Ha igen mi a módja? Más: valakitől át/megvehető G304 corepad talpszett nincs? Kösz a választ!

(#72733) hentes555 válasza Vanir (#72731) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi a választ. Ez lett volna a lényeg, hogy ez most az ember kezéről származó cucc, ami pl. a billentyűzeten is szokott lenni vagy a gumi mállik. De így tuti felejtős.
Nézek inkább egy G203-at vagy 403-at használtan. Ezeket megtapiztam a héten az MM-ben, csak választani nem tudok köztük. A G203-at néztem meg elsőnek, egész jó, csak lelóg oldalra a kisujjam, bár ami most van noname egerem, az kb. ugyanakkora és arról is lelóg, végülis amire használom arra nem probléma, nem zavar annyira. Viszont utána megfogtam a G403-at és az már első fogásra is érezhetően kényelmesebbnek tűnt, viszont nem tudom hosszú távon mennyire lenne az, sosem volt ilyen magasabb hátú, palm-osabb egerem. De összességében jobban bejött, minőségibbnek is érződik, mint a G203-as és a használtakat nézegetve nem sokkal drágább annál.

Meg ami még érdekes, ugye olvastam, hogy a G102 és a 203 ugyanaz. Namost az MM-ben mindkettő van, az előbbi 10k, utóbbi 13k. Ez most így wtf :U

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#72734) kemotox válasza hentes555 (#72733) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem nem para egyáltalán. Ha minden kötél szakad veszel új shellt és van egy (két) tök újszerű frankó egered. Vagy ha kicsit mókolós kedvedben vagy akkor nagyon szépen meg lehet takarítani. Én most egy cseppett elgondolkodtam rajtuk.
Viszont tényleg jó igénytelen az ember, nekem tuti nem lenne pofám ennyire cigány állapotú szajrét felrakni :DD
Ki tudja mi van benne. Takarítottam már ki Gameboyból pókmaradványokat. Pedig az kívülről tök patika volt ;]

[ Szerkesztve ]

(#72735) gaben22 válasza hentes555 (#72733) üzenetére


gaben22
senior tag

Valószínűleg van kosz is, csak az benn a görgőnél:). Tényleg nagyon gusztustalan állapotban van, használódás az megesik, használta, jól tette, de az illesztéseknél a koszt én kiszedtem volna :). Egérpad is elég jól néz ki :D. De legalább tett fel rendes képeket, nem azt mondja, hogy nem dohányzó 60 éves orvos garázsban dobozban tartott alig használt egeret ad el :D.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#72736) Solymi81 válasza gaben22 (#72735) üzenetére


Solymi81
aktív tag

De érted, amikor eladásra szánsz valamit, akkor a minimum, hogy optikailag feljavítod kicsit.
Nekem is van itthon egy MX518 aminek az eleje szét van kopva, nem a legszebb, de takarítással meg csiszolgatással elég korrektre lehet csinálni.

A rajta lévő koszból adódóan én elsőnek lefertőtleníteném meg gumikesztyűben nyúlnék hozzá :D
A belseje se lehet semmi, tapasztalatból mondom...

(#72737) Vanir válasza Solymi81 (#72736) üzenetére


Vanir
veterán

Haver nemrég elküldte a G400-át, hogy nem jó a görgő, rá tudnék-e nézni. Egy akkora macskaszőr/porpamacsot szedtem ki a görgő diódája körül, hogy egy kisebb macskát össze lehetett volna rakni belőle. :DDD Durván össze tud gyűlni a retek ezekben.

(#72738) fuvi


fuvi
senior tag

hétvégén volt időm egy MasterMouse S mókolásra:

• kábelcsere paracordra
• kis reszelgetés körömreszelővel a gombok között
• plusz súly kihajítása a picsbe

talpait kell már csak cserélni, esetleg gombjait, de az eddigi legjobb egerem lett

(#72739) ribizly válasza fuvi (#72738) üzenetére


ribizly
veterán

Egy kis képecskét kaphatnánk a nyalánkságról? :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72740) fuvi válasza ribizly (#72739) üzenetére


fuvi
senior tag

este, munka után lövök mobillal, ha nem feledem
de szét most nem szedném, csak kívülről, elég volt 2x leszedni az eredeti talpakat

(#72741) ribizly válasza fuvi (#72740) üzenetére


ribizly
veterán

Persze. Kívülről elég. :K

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72742) purpledonkey


purpledonkey
tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni régi, agyonhasznált egerem (Gigabyte M8000X), mert az oldalsó gumi borítások megadták magukat és a mikrokapcsolók is kicsit már beragadósak. A felhasználási szokásaimnak amúgy tök megfelel, szeretem.

1. Mennyi a keret? max 20000 ft
2. Használtpiac játszik? talán
3. eBay, külföldi rendelés játszik? igen
4. Mire használnád az egeret? böngészés, játék
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? inkább palm, mint claw
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. ~20 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? passz, 4 állás közül ált 3.
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) nincs, bár a súlyozása tetszik, de nem feltétel.

Javaslatokat előre is köszönöm!

(#72743) fuvi válasza ribizly (#72739) üzenetére


fuvi
senior tag

voilà

(#72744) ribizly válasza purpledonkey (#72742) üzenetére


ribizly
veterán

Kezdésnek írnék egy CM MM530-at.;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72745) albert8


albert8
addikt

Sziasztok! Kicsit lehet off, de nem nagyon találtam más topikot.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ezt az egeret lehet a töltő dokk nélkül is vezeték nélkül használni, vagy csak ha a dokk az asztalon van? Razer Mamba Elite Ergonomic 4G

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#72746) ribizly válasza albert8 (#72745) üzenetére


ribizly
veterán

Teljesen jó helyen jársz a kérdéssel.
Ezt keresed:
Logitech G Powerplay
Annyi gond van vele, hogy csak néhány Logitech egér támogatja (G703, G903, Pro wireless).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72747) albert8 válasza ribizly (#72746) üzenetére


albert8
addikt

Szia! Szerintem félreértettél egy kicsit. A kérdés a konkrét egérre vonakozott, hogy használható e a dokk nélkül wireless. Mert néha nem valami praktikus a dokkot mindig kipakolni. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#72748) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Mx-518 helyett milyen vezetékes egeret ajánlotok 10.000 Ft-ig?

Köszi a tippeket előre is.

(#72749) q13579 válasza q13579 (#72748) üzenetére


q13579
senior tag

Bocsánat, az elmaradt, hogy nem játékra kellene, irodai használatra. Csak és kizárólag a forma miatt kérdezem, illetve, ha lehet a gombnyomás érzése is nagyjából hasonló legyen. (Még mindig használok egyet otthon és egyszerűen más forma sehogy sem jön be... Ezért a cégnél is lecserélném, de a keret sajnos ennyi...)

(#72750) ribizly válasza q13579 (#72748) üzenetére


ribizly
veterán

Összefoglaló, hogyan kérdezzek.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.