Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72301) BullKoxa válasza Zwiebi (#72300) üzenetére


BullKoxa
őstag

Még valami aztán befejetem ezt a témát. Nem akarok az agyatokra menni.

Ez a Roocat Kone Pure -hoz hasonlítva milyen? ROCCAT Kone AIMO nagyságban, mert a szenzora gondolom egálban van vele ha már lézer.

Kone Pure Owl-Eye vs ROCCAT Kone AIMO az Aimo-n van egy + gomb a mutató ujj alatt, és kb egy árban lehet kapni !

[ Szerkesztve ]

(#72302) Zwiebi válasza BullKoxa (#72301) üzenetére


Zwiebi
tag

Az AIMO ugyanazt az Owl Eye (3360) szenzort hasznalja. Lezerekrol szerencsere mar leszoktak. :)
Az AIMO nagyobb mint a Kone Pure es joval nehezebb is (88 vs 130g).

(#72303) Piftuka válasza Zwiebi (#72239) üzenetére


Piftuka
veterán

"MM530: https://www.overclock.net/forum/375-mice/1699728-sponsored-teardown-analysis-cm-mastermouse-530-a.html"

Nagyon köszönöm! :R

Remek olvasnivaló. Bár csak minden arra érdemes egérről elérhető volna egy ilyen leírás...!

"Aquila non captat muscas."

(#72304) Piftuka válasza k-adi (#72275) üzenetére


Piftuka
veterán

"(vagy hol lehet még kapni mionix naos 7000 egeret? a mostanim már elég rossz sajnos [..]"

Mennyi idős volt az egered, és milyen gyakorisággal használtad?

Azért kérdezem, mert a fenti ajánlások mellett nekem is a "látóterembe" kerültek az ilyen egészen "óriás méretű" egerek, mint például:

MIONIX Naos GG

Steelseries Rival 300

Vajon mennyire lehetnek kényelmesek a mindennapi használatban?

"Aquila non captat muscas."

(#72305) k-adi válasza Piftuka (#72304) üzenetére


k-adi
nagyúr

naponta használom, játékra is, nem csapkodom az asztalhoz mikor lenyom egy no lifer, az egér 2 éves, 18ezer volt kb, plus futár díj

szerk:
nekem viszonylag nagy tenyerem van így a kis szarok nekem nem jók..
az egér érzésre könnyű emelgetni game közbe, a kattintás hangja is elég halk mihez képest persze..
én direkt olyan egeret néztem anno amin kevés a fény de azért van egy pici (mégis gamer :D ) és nincs kismillio gomb, nekem elég az oldalt lévő 2 (oda-vissza gomb browserben pl)
plusz legyen ergonomikus ugye ezért a formai kialakítása fontos szempont volt

[ Szerkesztve ]

(#72306) Zwiebi válasza Piftuka (#72303) üzenetére


Zwiebi
tag

Szivesen! ;)
Ha a Logitech szeretne latni egy hasonlot a G Pro Wirelessrol, en nem tiltakoznek tul hevesen... :DDD

(#72307) Zaied válasza Piftuka (#72304) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A mionix itt olcsóbb, kb 1 hét alatt megjött [link]

(#72308) ribizly válasza Zaied (#72307) üzenetére


ribizly
veterán

És kb ez a korrekt ár érte.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72309) dobragab válasza dobragab (#72292) üzenetére


dobragab
addikt

Átírtam a "Wireless" és az "Input lag" részt, légyszí nézzetek rá.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#72310) izee válasza dobragab (#72309) üzenetére


izee
senior tag

A G900 előtti G602 is már ok volt. Gondolom nem input lag szempontból, de - bár gond nélkül elfelejthetnénk - szubjektív örömforrás még lehet.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#72311) Vanir válasza dobragab (#72309) üzenetére


Vanir
veterán

Szerintem tok jo lett, csak ne a G900 legyen a támpont, hanem siman a Lightspeed technologia, vagy az ajanloban levo wireless egerekre egy kiutalas.

Igyekszem beszerezni a Roccat haza tajarol is ujabb wirelesst, illetve a Cougarnak is lesz mostanaban par ilyesmi ujdonsaga. Remelem felzarkozik vegre a tobbi gyarto is ezen a fronton.

[ Szerkesztve ]

(#72312) ribizly válasza Vanir (#72311) üzenetére


ribizly
veterán

Simán beleraknám az ajánlott listába az összeset és lenne egy külön oszlop rá, kb hogy wired / wired + wireless / wireless only / bluetooth kapcsolatokat "tud". És akkor lehetne szűrni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72313) ribizly válasza Vanir (#72311) üzenetére


ribizly
veterán

Simán beleraknám az ajánlott listába az összeset és lenne egy külön oszlop rá, kb hogy wired / wired + wireless / wireless only / bluetooth kapcsolatokat "tud". És akkor lehetne szűrni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72314) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy egeret, igazából eddig minőségit nem nagyon használtam, csak ilyen 1000 forintos Auchanos silverline és hasonló cuccokat, most valami minőségibbet szeretnék. A tenyerem hossza 17.5 cm, szélességre 8, a mostani egeret, ami olyan közepes lehet méretben, fingertip és claw közötti technikával fogom. Böngészésre, kevés játékra (minecraft hypixel) kellene, 5k-nál többet nem szeretnék kiadni rá, elsősorban használtat nézegettem. Most találtam egy G102-t, Mediamarktból 1 év 9 hónap garival, utánaolvastam, sok jót írtak itt róla. Vagy van egy MX518 is, amihez gari természetesen nincs, de jó állapotban van. Erősen a G102 felé hajlok, van benne memória is, ami jó lenne, mert több gépen is használnám. A kérdés igazából annyi, hogy ehhez a kézmérethez és fogáshoz ugye jó ez az egér? És az esetleges MM gariztatással sincs semmi baj ugye? Kicserélném a kapcsolókat is szívesen japánra, de gondolom akkor rögtön bukik a gari amint megbontom, úgyhogy az marad inkább későbbre ha megveszem.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#72315) ribizly válasza hentes555 (#72314) üzenetére


ribizly
veterán

A G102 egy nagyon jó választás. Igen nagy ugrás lesz.;)
A garanciális ügyintézés általában nem gond ma már, de eltarthat pár hétig, erre érdemes felkészülni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72316) hentes555 válasza ribizly (#72315) üzenetére


hentes555
senior tag

Az nem gond csak legyen megcsinálva/cserélve :)
Na már csak azt kell megoldani, hogy valahogy lejuttatni Pestről Debrecenbe, postával nem hiszem hogy elküldi. :N

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#72317) ribizly válasza hentes555 (#72316) üzenetére


ribizly
veterán

Alza-nál éppen akciós úgy láttam.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72318) hentes555 válasza ribizly (#72317) üzenetére


hentes555
senior tag

7800+szállítás, akkor inkább a garis használt szerintem. Majd még rákérdezek azért, hogy miért adja el. :U

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#72319) Werkly


Werkly
őstag

Filóznék egy vezeték nélküli egéren a mostani G 403 madzagos mellé. Valahogy a 603 felé hajlok. Szimpibb, hogy elemes nem pedig beépített akkus. A 703 ezért nem szimpi. A 305 meg lehet formára nem passzolna a 403 után/mellet. Gondolom az akku a halála után nem cserélhető ellenben az elemmel? Mennyi az élettartamuk? Vagy erősebben ajánlottab a 603 mégis? Kösz!

(#72320) Zwiebi válasza Werkly (#72319) üzenetére


Zwiebi
tag

Ha az elem elettartam (uzemido) erdekel, akkor epp par perce hoztam ezt ossze: https://www.overclock.net/forum/375-mice/1706794-logitech-g305-current-draw-analysis.html

Ha az akku tartossaga, akkor tul sokat nem tudok mondani, de a Logitech altal hasznaltakra nem igazan szokott panasz lenni. Ha hajlando vagy barkacsolni egy kicsit, akkor valoszinuleg tudsz hozza passzolot szerezni sok helyrol, de nem hiszem hogy egyhamar megadna magat a gyari.

(#72321) Archttila válasza Werkly (#72319) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A 603-nak sajnos nem az aksi a rákfenéje. :) rengetegen panaszkodnak a görgő hibás működésére amire már firmware formájában reagált a Logitech, ennek ellenére sokaknál továbbra is össze-vissza működik a görgetés.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#72322) ribizly válasza Archttila (#72321) üzenetére


ribizly
veterán

Arról nem beszélve, hogy mennyi garanciális probléma van emiatt. De legalább nem sokat szarakodik a gyártó és egy kis szívózás után küld egy másik, új példányt.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72323) Werkly


Werkly
őstag

Köszi! Akkor nem lesz vezetéknélkülim B tervnek! 603 lett volna a favorit de így akkor nem merem bevállalni! 😩

(#72324) Mr.Kr$B


Mr.Kr$B
tag

Sziasztok!

Melyiket érdemes választani? EC2-B vagy EC2-A?

Tudom, hogy a B verziónak jobb szenzora van, de viszont amiket hallottam, minden másban viszont inkább rosszabb vagy ugyanolyan. Sokan mondják, hogy a kisebb talp csak soft padon jó, és hogy az új borítás csúszósabbá tette, ezért kényelmetlenebb.

Van itt olyan aki mindkettőt használta már?

(#72325) ribizly


ribizly
veterán

Vállalkozó szelleműeknek G102 koppintás:
[link]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72326) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

Jelenleg egy Logitech M215-ös egeret használok, amit szeretnék leváltani egy komolyabb darabra. Ebben szeretnék segítséget kérni. A tenyerem hossza 195 mm, általában ujjbegyes fogással fogom az egeret. Vezetékes megoldást keresek, ami Photoshop használatához ideális. Görgetése, kattanásai csendesek legyenek. Játékra használat nem számottevő. Nem ódzkodom sem a használttól, sem a külföldi vásárlástól. Összegben 20.000 forint a felső határ, amit adnék érte (ha ennyibe belefér egy ilyen egér).
Köszönöm a segítséget!

(#72327) harylmu


harylmu
őstag

Logi új egeréről teljes körű review Rocket Jump Ninjától. (és a hozzátartozó cikk)

Úgy tűnik, hogy szinte nulla késleltetéses a wireless technológiája. "For those doubting wireless, it is time to try it."

[ Szerkesztve ]

(#72328) Vanir válasza harylmu (#72327) üzenetére


Vanir
veterán

Olvass vissza posztolas elott plz, vagy hasznald a topikon beluli keresot.

(#72329) harylmu válasza Vanir (#72328) üzenetére


harylmu
őstag

Sejtettem hogy volt már, de pár oldalt visszatekertem és nem láttam belinkelve a review-t. Rákeresve is ezt (techpowerup) találtam csak. Sorry ha duplikáció volt.

[ Szerkesztve ]

(#72330) Vanir válasza harylmu (#72329) üzenetére


Vanir
veterán

Amugy RJNt tovabbra sem kedveljuk sem mi, sem egyeb, szakmaibb szemmel nezo forumok. Lenyegeben teljesen tudomanytalanok ezek a human benchmarkos tesztek. Na meg ugye oriasi a bias-faktor, meg van kenve csudasan, aztan olyan egereket istenit neha, amiket irodai hasznalatra sem ajanlanek legszivesebben.

(#72331) harylmu válasza Vanir (#72330) üzenetére


harylmu
őstag

Oh, észben tartom, köszi.

(#72332) jaffa 2843 válasza Vanir (#72330) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Melyek voltak az "irodai használatra sem" egerek? Ami esetleg beugrik az a razer wireless talán, ami nem trackelt kis mozgásokat, de több most nem ugrik be hirtelen.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#72333) Vanir válasza jaffa 2843 (#72332) üzenetére


Vanir
veterán

Lancehead meg Mamba szerintem. De a Strix Impact, gagyibb Corsairek, G.SKILL MX780, Redragon M601 tuti hulladekok.:D

[ Szerkesztve ]

(#72334) sNk77 válasza jaffa 2843 (#72332) üzenetére


sNk77
aktív tag

Nálam az abyv2 se trackelt kis mozgásokat. Ezért nem váltotta le a 2014est.

nádpálca

(#72335) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Csak szeretnék visszajelezni hogy melóba végül vettem egy G603at, tettem bele egy Energizer Lithium AA elemet, kicseréltem a talpkakat skatez pro-ra és ragasztottam az oldalára guntapeet:) így 106g a cucc és összesen 23 ezer Ft volt kb. és a végeredménnyel teljesen elégedett vagyok :)

Köszönöm a segítséget.

Bazsy

(#72336) ribizly válasza Bazsy (#72335) üzenetére


ribizly
veterán

Ha AAA elemeket használsz és átalakítót, akkor még ~10g-t lehet faragni.;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72337) Werkly


Werkly
őstag

Még annyi, hogy random software vagy hardwarehiba a 603 görgő vagy csak bizonyos idő eltelte után jelenkezik esetleg gyártásból eredendő limitált szériahiba? Egyszóval zsákbamacska a vásárlás? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#72338) Synthwave válasza harylmu (#72327) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itt hol a "cikk"?

Na mindegy, nálam már van egy, jövő hétre lesz teszt is, addig meg nyúzogatom.

Ma wombi mesterrel szétszedtük, és valami irgalmatlan mennyiségű mütyűrcsavar van benne - HARMINCEGY darab, és akkor a világítást rögzítőket nem számoltuk bele. Szóval nem voltak észkombájnok a tervezőmérnökök: irgalmatlan körülményes teljesen szétszedni, és a benne lévő mágnes sem segít, amikor hirtelen a csavarhúzó hegyéről két műanyaglap közé szippantja be az éppen kiimádkozott csavart..

Viszont az akksi csak 5 gramm, ami már egy barátságosabb jellemző.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#72339) Synthwave válasza sNk77 (#72334) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SS QcK-n?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#72340) Vanir válasza Synthwave (#72338) üzenetére


Vanir
veterán

Ne is mondd... :DDD A kis mutyurcsavar pedig igen csak szeret a fizika torvenyeit sajnalatos modon betartva elszallni a csavarhuzo vegerol, es irdatlan modon hozzatapadni az oldalgombok magneseihez. Sokat szivtam az osszerakasaval.

[ Szerkesztve ]

(#72341) Synthwave válasza Vanir (#72340) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hallod...a végén már hangosan anyáztam, folyamatos jelleggel. Csak kétszer kellett teljesen szétszedni megint, mert a nyomott mágnes egy elbaszott helyre szívta be a csavart. Direkt használtam az előző posztban az "irgalmatlan" jelzőt kétszer - pedig a szóismétlés a halálom..

Amúgy szerintem ha a fele csavart nem csavarod vissza (és szimplán kidobod a kukába ;]), akkor is pont ugyanilyen stabil marad a konstrukció.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#72342) Vanir válasza Synthwave (#72341) üzenetére


Vanir
veterán

Jaja, kicsit soknak tunt, gondolkodtam is rajta, hogy nem kene azzal az eggyel bajlodni. De aztan felmagneseztem a csavarhuzot es sikerult annyi idore megtartani, amig becsavartam. Nem user-friendly konstrukcio, na. Kivancsi vagyok, hogy ezeket mikeppen fogja javitani a dragalatos FixIT. :D

(#72343) kemotox válasza Vanir (#72342) üzenetére


kemotox
addikt

Valszeg pont úgy, ahogy eddig :DDD

(#72344) Synthwave válasza Vanir (#72342) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, amikben összesen van 6-7 csavar (vagy még annyi se), azt se tudják összerakni rendesen. Tapasztalat: FixITből visszajött G100s hátsó részét kb. 3 centire fel tudtam nyitni. Ja, és PONT ugyanolyan szar volt, mint mikor elküldtem. Kivéve, hogy még a csavar sem volt normálisan a helyén. És csak 23 napot vártam rá. Finom.

Erre szerintem maximum ránéznek. Aztán "áh, zabáljunk inkább fánkot". És már küldik is vissza, csak közben eltelik három hét. Talán még egy kis kártyácskát is mellékelnek, "Szerelgesse ezt a drágalátos anyácskád" szlogennel. ;]

Várom már, hogy a Logi mikor pereli be őket hitelrontásért.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#72345) ribizly válasza Synthwave (#72344) üzenetére


ribizly
veterán

Azért a Logitech legalább annyira sáros, mint az említett kamu banda. Nem kéne a hibás termékeket javításra küldeni, ha tudják hogy sz@r, hanem sűrű bocsánatok közepette a lehető leggyorsabban cserélhetnék.
De én is ezért tartok 5 ugyanolyan egeret...:U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72346) Synthwave válasza ribizly (#72345) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Logitech csak abban hibás (azon kívül, hogy a tartósság a töredékére esett vissza időtartam szinten a 10-15 évvel ezelőtti állapotokhoz képest), hogy még nem rúgdalta ki páros lábbal ezt a kókler, semmirevaló csürhét.

Itt is van mán két Aurora - bár az egyik nagyon igényelné már azt a kapcsolócserét. Mondjuk a dedikált netes géphez (ha végre összeeszkábálom normálisan, így, hogy már lassan egy hónapja megvettem) szerintem valami jóféle trackball lesz.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#72347) Ringman


Ringman
nagyúr

logitech g305-re ha a forgalmazó 1 év gart ad (edigital, aqua) akkor a 2. évet a logitech vállalja? van ahol meg 3 év gart láttam

(#72348) Synthwave válasza Ringman (#72347) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

EGY ÉV, még az Aquanál is? De ratyi... Tudnak ők valamit. ;]

Tudtommal a forgalmazói után még él a gyári (oldalon vállalt) garancia. Legalábbis régen így volt. Mondjuk abban az időben elküldtél egy lenyesett kábelt, és szó nélkül kaptad pikk-pakk a zsír új egeret, szóval...

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#72349) Ringman válasza Synthwave (#72348) üzenetére


Ringman
nagyúr

így is rezeg a léc a topikban lévő leírásokat olvasva (főleg az oldalgombokra gondolok).
mondjuk max megrendelem az alzáról, ott 2 év gar van rá, csak szállítással már + 1,5k a különbség.

egy g203-at váltana, mert utazáskor vagy ágyban elég zavaró a kábel

(#72350) Synthwave válasza Ringman (#72349) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akárhogy is, csak a FixIT garanciára nem szabad építeni.

Már ha nem az a cél, hogy direktbe felb@szd magad random véglények totális inkompetenciáján és abszolút - valamint teljes mértékben kendőzetlen - pofátlanságán.

Plusz egy év forgalmazói gari meg kb. bármekkora anyagi tételnél megér +1,5k-t. A probléma csak a FixIT, ugye...

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.