Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) kemotox válasza Vanir (#51300) üzenetére


kemotox
addikt

Hát figyelj szart nem adok ki a kezemből, ez alap.

(#51302) jaffa 2843 válasza kemotox (#51301) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az igazi kérdés az, hogy miért van a kezedben? Májom vágy? :D

Más:
Kell az Avior SK-ról cikk vagy mindenki tudja, hogy mi merre? :D

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#51303) Vanir válasza jaffa 2843 (#51302) üzenetére


Vanir
veterán

Egy jó cikk sose rossz. :) Ha van kedved és időd akkor írd meg a népért!

(#51304) ReFleXx válasza Zolee_70 (#51297) üzenetére


ReFleXx
addikt

mondjuk en a helyedben ha mar szetszedem, akkor cserélném az encodert, készülj rá, hogy a szétszedés során le kell szedni a talpakat és jó esély van rá, hogy azokat mar nem fogod tudni visszarakni. épp nemrég szervizelt itt valaki kana-t és kókány modra visszaraktak a hepehupa eredeti talpakat. van hozza masik neked?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#51305) Zolee_70 válasza ReFleXx (#51304) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Nincs új talp, majd cserélek, ha jó lesz a görgő. Az encoder nem tudom melyik alkatrész, de erre az egérre egy forintot sem akarok költeni, ha nem tudom egy tisztítással megjavítani meg inkább cserélem.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#51306) kemotox válasza Zolee_70 (#51305) üzenetére


kemotox
addikt

Linkeltem már egy képet, azon látszik melyik az encoder. Ha megválsz tőle akkor mennyiért tennéd?

(#51307) Zolee_70 válasza kemotox (#51306) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Szétkaptam. A görgő gumija csúszkált a műanyagon ez okozhatott "nyúlós érzetet" görgetéskor. A gumit beragasztottam. Az érzékelő kapott egy csepp műszerolajat. Most tökéletes, kérdés meddig.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#51308) kemotox válasza Zolee_70 (#51307) üzenetére


kemotox
addikt

Jaaa, hogy a gumi csúszott, az igen. Na akkor megbarkácsoltad, fasza.

(#51309) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az a "jó" az egér javítgatás tekintetében, hogy bármely csip-csup, de azért zavaró hiba miatt is kellene szétszedni az egeret, úgy van kitalálva, hogy biztos ugrott a gari (a csavarok minden esetben a teflon talpak alatt, ugye).

Pl. a G400s-em görgőjét én is "megzsíroznám" kissé, hogy ne adjon ki ilyen -egyébként ehhez a más szempontból tökéletes egérhez méltatlanul- súrlódó hangot, de ugye ezt sem lehet. A Logi-nak meg panaszkodhatok, úgyis azt írják rá, hogy "normál működés"...

(#51310) LLaci89


LLaci89
tag

Akkor az ígért rövidke vélemény a Logitech G402-ről.

Mielőtt megvettem megfogdostam a Media Markt-ban, ott kényelmes volt, ezért máshol meg is vettem(Media Marktban mondjuk röhejes 25k-s ár volt kiírva rá :) ).
Több órás használat után is kényelmes volt(hosszabban majd még kiderül). Az tetszik benne h a beállításokat az egér is eltudja menteni, így nem kell mindig fent lennie a programnak, ha véletlen más gépnél akarnám használni. A DPI beállításokkal még próbálkozgatok, 1800 körül használtam eddig.
Ami nekem furcsa amúgy az alsó "sniper" gomb helye, amihez vagy az én ujjam rövid vagy nem tudom, mert nem tökéletesen érem el(de ez legyen a legnagyobb baja, amúgy se nagyon játszok FPS játékokkal, plusz a másik 2 plusz gomb teljesen kézre áll).
Előző A4Tech G10 egeremhez képes sokkal pontosabb, így első használat után is.(És ennél már legalább nem fog előfordulni, hogy 50 perces LOL meccs utolsó team fight-jában merül le az egér és nem tudsz semmit se csinálni :D)
A görgőt mint gomb tényleg nem a legjobban sikerült, elég nagy erőt kell kifejteni hozzá, hogy le tudd nyomni. Súlya szerintem nem nagy, eddig teljesen megvagyok vele elégedve, a többi meg majd idővel kiderül.

És köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#51311) Vanir válasza LLaci89 (#51310) üzenetére


Vanir
veterán

Az a sniper gomb egy akkora bullshit hogy az nem igaz. :DDD Mellesleg nem csak te nem ered el, sokan panaszkodtak erre.

(#51312) LLaci89 válasza Vanir (#51311) üzenetére


LLaci89
tag

Egereknél is kb az játszódik le, mint a fényképezőknél. Először pixel szám harc, utána pedig jöttek a hangzatos semmire se jó feature-ök, csak hogy eltudják adni a minden évben kiadott új szériákat.

[ Szerkesztve ]

(#51313) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Újból szintet lép a Corsair M65 egere

A formája nekem nagyon tetszik (szerintem jól passzolna fogásilag), a szenzor is jó, csak az a fránya súly, meg csicsa.. sniper gomb itt is..

(#51314) Vanir válasza LLaci89 (#51312) üzenetére


Vanir
veterán

Igazabol ez olyan 2007 korul mar elkedodott az egereknel is. :)

-FreaK-: latom a Corsair is csatlakozott a Razer-Logi-vonathoz. All aboard the RGB-train!!! :DDD A szenzor dicseretes, de tovabbra is eleg gyasz eger lesz reszemrol, dognehez es nevetseges a formaja. (De legalabb van sznajper gomb!!!)

[ Szerkesztve ]

(#51315) kemotox válasza LLaci89 (#51312) üzenetére


kemotox
addikt

Wilkommen to 21. szazad, fogyasztoi tarsadalom, es a marketingszovegektol szokokut modjara spriccelo verpistikek korszakaban :D

(#51316) -FreaK- válasza Vanir (#51314) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ja, hát olyan egeret nem is vennék már, amit karácsonykor nem tudok felhasználni a karácsonyfa világítására! :D

(#51317) [Prolixus] válasza -FreaK- (#51313) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Láma kérdés (?), de ez a sniper gomb mit tud?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#51318) kemotox válasza [Prolixus] (#51317) üzenetére


kemotox
addikt

Gyönyörrel itatja át az RGB ledektől már amúgy is vad, boldogságteli eksztázistól remegő testet.

[ Szerkesztve ]

(#51319) LLaci89 válasza [Prolixus] (#51317) üzenetére


LLaci89
tag

Amíg nyomva tartod csökkenti az egér érzékenységét. Ha FPS-ben távcsövet használsz, akkor nyomva tartod és pontosabban tudsz célozni, óriási feature ;] .

Logitech G402 nem RGB, de legalább tud pulzálni, enélkül már nem is kellett volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#51320) TeebyKay válasza kemotox (#51318) üzenetére


TeebyKay
őstag

:C

(#51321) [Prolixus] válasza LLaci89 (#51319) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Miket ki nem találnak bakker. A következő a beépített autoaim lesz...

kemotox

:DD Elő is veszek egy zsebkendőt, szabályosan izgalomba gyüttem. :D

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#51322) Revesz válasza [Prolixus] (#51321) üzenetére


Revesz
aktív tag

A rival 300 driverében van célzást segítő opció xD.

(#51323) ivana válasza [Prolixus] (#51321) üzenetére


ivana
Ármester

Too much information :U

(#51324) e-newsee


e-newsee
addikt

Most látom, hogy az én régi kedves első egerembe (Genius Ergo 520) egy ADNS-3080 szenzor volt. Szóval akkor lehet, hogy az nem is volt olyan rossz egér? Persze nem középen volt benne, de attól eltekintve.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#51325) regener


regener
veterán

Majdnem 2 éve nem jártam itt, de most kénytelen vagyok nézelődni mert tesóm valamelyik gyereke megkínálta az ollóval a Kana i-Cafe kábelét és úgy döntöttem újítanék valami egeret 10 és 20 ezer között.
A listáról kiszemelteim a G400 és G402 eddig, de eszembe jutott a Rival 100 is, hiszen szinte ugyanaz a forma mint a Kana csak újabb kiadásban és jobb szenzorral. De a Rival 300 is tetszik ha már márkán belül maradok a 100-al. Fogásom régen fingertip volt, de mára már inkább átmenet a fingertip és palm között.
Ebay és hazai vétel egyaránt játszik.

Fogdosni lehet ezeket valamerre?
Tanácsot kérek az egérvilág lakóitól :R

[ Szerkesztve ]

(#51326) ReFleXx válasza regener (#51325) üzenetére


ReFleXx
addikt

Pixelben tudsz fogdosódni :D
Gyerekeknek meg nézz valami olcso vezetéknélkülit, ugy nez ki nekik az a vágyuk :)

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#51327) Locutus válasza e-newsee (#51324) üzenetére


Locutus
veterán

Hát te használtad, csak tudod, hogy jó volt e, vagy sem :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#51328) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egy gyors vélemény a Logitech G402-ről.

Régóta (~6-7 éve) használok egy Logitech MX518-at, ami igaz már megkopott, meg néha előjött nála valami furcsa akadás a bal gombnál aztán gyorsan el is tűnt de gondoltam megelőzöm a bajt és a 13900-as Emagos akciót nem tudtam kihagyni. Tegnap megérkezett a G402, beállítottam, minden szuper, tetszik a sok fajta beállítási lehetőség, ami nekem feltűnt bár itt a cikkben is írták, hogy a kábele tényleg elég merev. Nagyon érezni, a saját súlyánál fogva (ha csak lelógatom az asztalról) is észrevenni. Átfűztem a számítógépasztalon így valamivel jobb.

Ami most nagyon furcsa de nagyon remélem, hogy megszokom az az egér lapossága (5mm-el laposabb az MX518-hoz képest). Ez boltban nem tűnt fel pedig több helyen megfogtam az egeret, de most ösztönösen feljebb tartom a kezem, nem ér hozzá az egérhez és így sztem hosszútávon kényelmetlen lesz.
Ráadásul az MX518-nak pont a hátsó domborulatára ült fel a tenyerem, ennek a tetejére meg pont az ujjaim végén lévő tenyércsontjaim támaszkodnak, ha ráteszem a kezem így még elég zavaró, de remélem megszokom mert amúgy tetszik az egér.

(#51329) Vanir válasza BaLee (#51328) üzenetére


Vanir
veterán

Szvsz siman megszokod, nem annyira veszes a kulonbseg, adj neki egy hetet legalabb.

(#51330) izee válasza LLaci89 (#51312) üzenetére


izee
senior tag

Egereknél is kb az játszódik le, mint a fényképezőknél.

Magam is szoros kapcsolatot látok. :))

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#51331) MM válasza BaLee (#51328) üzenetére


MM
őstag

Ugyanezt éltem át kb 1 héttel ezelőtt...
MX518 -> G402 (hirtelen váltás volt, egyszer csak meghalt a bal gomb)
Rövid összefoglaló olvasgatás után lecsaptam az említett 14K-s ajánlatra.

Először tényleg nagyon furcsa volt, hogy laposabb, gondoltam küldöm is vissza, de aztán a harmadik nap már kezdtem megszokni.

Mostanra egyedül az zavar, hogy a jobb oldal dőlése jobban hajaz a függőlegesre, így a kisujjammal többet kell dolgozni, mikor emelgetem. (FPS, 800 DPI + alacsony sens...)

De még reménykedem, hogy ezt is megszokom, mert egyébként nagyon jó, a szenzor szerintem jobb. (ha csak placebo, akkor is így érzem... :D)
A pulzálást pedig egy halvány standard kékre változtatva egész jól néz ki!

[ Szerkesztve ]

(#51332) kemotox válasza MM (#51331) üzenetére


kemotox
addikt

Szvsz a 200ft-os új kapcsolóval jobban jártál volna.

(#51333) dobragab


dobragab
addikt

Hirtelen felindulásból vettem egy Genius Ammox X1-400-at webshopból, mivel neten nem találtam róla infót.

400, 800 és 3200 DPI-n 1,8 m/s PCS, 1600-on 1,4 m/s. Jitter tűrhető, input lagot nem teszteltem. Nagggyon gagyi feeling, pure műanyag (!) talpak, lötyögő görgő, de legalább világít 7000 Ft-ért. Holnap kérem vissza a pénzem.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51334) regener válasza dobragab (#51333) üzenetére


regener
veterán

Láttam egyik boltban ilyen Ravcore egeret, ilyesmihez volt már szerencsétek akár teszt akár csak kipróbálni?

(#51335) Vanir válasza dobragab (#51333) üzenetére


Vanir
veterán

Ki se hoz ilyet a gugli, honnan rendűted? :)

regener: Tipikus ultragagyi de legalább világít ezer színben meg a sok parasztvakító fícsör benne van. Ne vedd, ha jót akarsz magadnak és a pénztárcádnak.

[ Szerkesztve ]

(#51336) dobragab válasza Vanir (#51335) üzenetére


dobragab
addikt

Tessék. BestByte rosszul nevezi el.

(#51334) regener

Rettenet gagyinak tűnnek, de ez csak megalapozott előítélet. A szenzoruk viszont bizonyítottan gagyi, ők maguk írták rá.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51337) MM válasza kemotox (#51332) üzenetére


MM
őstag

Ha meg lehet javítani, akkor pont jó lesz pót/munkahelyi egérnek.
Már 7-8 éves (v1-es), kopott is, a görgője sem százas... Szomorúan, de be kellett látnom, itt az ideje a vérfrissítésnek... ha 3 hónappal előbb döglik be, akkor szinte biztos, hogy a G400s-et választom...

[ Szerkesztve ]

(#51338) regener


regener
veterán

Jártam Pixelben: Zowie FK1-et éreztem a legkényelmesebbnek a Roccat Kone Pure után (ami már kereten felül van). FK1-nek van valami extrém tulajdonsága amire figyelni kell vagy csak használom és kész?

A Rival 100 kissebb érzetre mint a Kana, illetve még valamelyik MM-ben nézek G402-t is, csak legyen időm.

Illetve a jó öreg Sensei mennyire életképes még? Kapok egyet kölcsönbe jövőhéten már holnap, ami lehet eladó lesz (3 éves kb).

[ Szerkesztve ]

(#51339) bbdzyx válasza regener (#51338) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Sensei a jobb lézeresek közé sorolandó, de miután anno pmw3310re valtottam nem vettem tobbe a kezembe a Senseit, pedig a formája bajnok.

Maradj az FKnál, jó darab.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#51340) regener válasza bbdzyx (#51339) üzenetére


regener
veterán

Ja az kimaradt hogy a Sensei csak 10k lenne ismerőstől és azt ki is próbálom hétvégén mert kölcsönkapom.
Az FK1 meg ugye 19-20k bolttól függően.

(#51341) bbdzyx válasza regener (#51340) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Aprón vadássz le egyet, szokott lenni jó áron vagy Csgo FB csoportokban arulnak neha egyet-egyet a pisisek. ZA is elég gyakran van, olyat nem fogdostál?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#51342) ricochet


ricochet
csendes tag

Sziasztok!

Egeret szeretnék venni és ezért a következőkben szeretném kérni a tanácsotokat:

Az elmúlt 10 évben razert használtam (diamondback, lachesis). Ezáltal a Deathadder formája nagyon kényelmes számomra, viszont lassan eléggé kifutó termékké fog válni, ezért nem szeretnék ilyet vásárolni (hibáa bírja sokáig). Viszont ami méretben, súlyban és ergonómiában, tökéletesen hasonlít az eddigi egereimhez, az a Razer Mamba. Sajnos egy kicsit túlárazottnak tartom, gondolom mivel csillivilli, világít stb.
Viszont kacérkodom még a Zowie ZA11-el, de ez 38 grammal könnyebb mint a Lachesis. Amint van rá időm elmegyek megtapogatni, de gondolom ez a 2/3 súly eléggé más egérhasználtatot kíván fps-ek közben.

Van esetleg bármilyen tapasztalatotok Zowie-val vagy a Mambával kapcsolatban? Esetleg mást ajánlanátok (elég nagy tenyerem van így a nagy egereket szeretem :) )?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#51343) kemotox válasza ricochet (#51342) üzenetére


kemotox
addikt

Da tokeletesen mas forma mint a regi razerjeid. Egyaltalan nem kifuto, de meg ha az lenne sem ertem mi a baj.

(#51344) Vanir válasza ricochet (#51342) üzenetére


Vanir
veterán

DA3.5G ebayrol osszesen 10.5k-bol hazhoz kerul. Takasta12 eladot kell keresni (linkelnek de telorol vagyok).

(#51345) TeebyKay válasza Vanir (#51344) üzenetére


TeebyKay
őstag

Itt a link, mert úriember vagyok :DDD

(#51346) Tewe013 válasza ricochet (#51342) üzenetére


Tewe013
őstag

Erre gondolt Vanir. Annyi, hogy már nem 10.5k, hanem 11 a szállítás miatt.

Lassú vagyok. :O

[ Szerkesztve ]

(#51347) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Van olyan vezeték nélküli egér / billentyűzet, amit lehet tölteni?
Ugyanis most egy vezeték nélküli egerem, és bill. van, ami bevált, csak éppen az egérnél hetente lemerül az elem (olcsó elemet vettem bele, nem tudom mennyivel tartana tovább a tartós elem).
A billenytűzet elég jól bírja...
Van erre megoldás hogy ne kelljen mindig vennem az elemeket, illetve a tartós elem mennyivel bírná tovább?

(#51348) MaTpr0F válasza Anonymusxx (#51347) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

A legtartósabb ha lecseréled vezetékesre. Egyébként inkább akksikat vegyél bele, az jóval tovább bírja és töltheted őket.

[ Szerkesztve ]

(#51349) nyunyu válasza Anonymusxx (#51347) üzenetére


nyunyu
félisten

Billzetben egy jobb tartoselem 1.5-2 evig elmegy, egernek viszont joval nagyobb a fogyasztasa, ugyhogy abba inkabb NiMH akkut tennek, aztan ha lemerul, akkor a keznel levo feltoltott parjara tudod cserelni.

Hogy az eger mit bir akkuval az meg erosen eger fuggo.
Pl. MS Explorer kb. 80 orat birt egy 2000mAH-s Enelooppal, L M950 viszont csak 35-ot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#51350) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Massdrop mennyi idő alatt szállít?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.