Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) bbdzyx válasza szanszkrit88 (#50250) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Mielőtt megkérdezed hogyan lehet a pollingot állítani vagy balkezes módba kapcsolni: van a dobozban egy füzet, amiben minden le van írva rajzolva, legyél egy kicsit önállóbb.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#50252) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Van egy Microsoft WM 1.1A egerem, viszont a bal klikket előfordul, hogy nem veszi be. Igazából csak noti mellé használom, asztali géphez egy G100s-et vettem szintén itteni ajánlásra. Szerintetek noti mellé mit érdemes választani? Netezésen kívül szinte semmire nem kell, max. ritkán egy kis PS, amihez finomabb mozgás jól jöhet. Vagy maradjak az Wheel Mousenál és cseréljek benne mikrokapcsolót (már, ha ez a gondja...)?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50253) dobragab válasza pocokxx (#50252) üzenetére


dobragab
addikt

Szerintem igen, cserélj kapcsolót, leírás erre. Vagy még egy G100s :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#50254) ReFleXx válasza szanszkrit88 (#50200) üzenetére


ReFleXx
addikt

Meddig bírja a Zowie ZA? Na nekem sikerült belefutni egy gyárihibásba, kotyogott a lencse a szenzor előtt, már lassan 2 hete szervizben, várom mit csinalnak vele. Bízom abban hogy cserét kapott ahelyett hogy szétszedik és meggányolják.
Jól tudom hogy a szétszedéséhez le kell szedni vagy kilyukasztani az alján levő cimkét?

Ha egeret vesztek akkor mindenképp csekkeljétek le hogy kotyog-e a lencse vagy a nyák vagy bármi aminek nemkéne és akkor mehet is vissza a boltba elállás jogával egy másikra cserével, mint inkább a gariztatással szívni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#50255) Locutus válasza Zsiráfnyál (#50242) üzenetére


Locutus
veterán

Már meg se lepődök mi urblan legend kering :DDD A baromságnak nincs határa úgy látszik, mindenki aki már 2 percig a kezében fogta mediamarktban, útnak indíthat valami hülyeséget róla a neten...
A Logitech konkrétan olyan mágneseket használ, amivel 2 éves G502-n is atom stabilan a helyén van az ajtó.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#50256) Sn00k válasza jaffa 2843 (#50230) üzenetére


Sn00k
veterán

Ennyire rossz a tapasztalat erről az egérről ? Te használtad amúgy ?

Erről mi a véleményed?:) Igaz kínai, de képről jónak tűnik meg a félépítése tetszik + a sok gomb rajta :)

[link]

3njoy the Lif3

(#50257) Vanir válasza Sn00k (#50256) üzenetére


Vanir
veterán

Kinai es meg szar is. :DDD
Kibirna szerintem két hónapot mielőtt szétmegy. Meg alapbol gagyi az egész.

(#50258) datomi


datomi
tag

Erre valaki estleg?
Köszi!

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#50259) TeebyKay válasza datomi (#50258) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ismerősöm nemrég vett egy ilyen egeret, rákérdezek nála. Általános felhasználásra simán jó lehet ha ezek a preferenciák.

(#50260) Zsiráfnyál válasza Locutus (#50255) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Ezt félreértetted / félreolvastad.

[ Szerkesztve ]

(#50261) datomi válasza TeebyKay (#50259) üzenetére


datomi
tag

Köszi előre is.
Ahogy írtam, nincs semmi extra igény, office-ra, böngészésre, és néha tárgykeresős játékokra lesz használva.

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#50262) TeebyKay válasza datomi (#50261) üzenetére


TeebyKay
őstag

Annyit tudott róla elmondani, hogy viszonylag nagy távolságból működik, szoba másik végéről, nagyon csendes kivéve a görgő ha nagyon gyorsan pörgeti az ember, és neki kényelmes is de ez már egyéni dolog.

(#50263) Locutus válasza Zsiráfnyál (#50260) üzenetére


Locutus
veterán

Én értettem, hogy nem te találtad ki ezt, de így kezdődnek az urban legendek, amiért aztán mindenféle baromság rá van sütve olyan egerekre, amit a hangoztatók max képen láttak neten.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#50264) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

A még garanciális Logitech G400s egerem görgő feletti programozható DPI fel (+) gombja nem akar működni. Én programozva használtam, Starcraft 2-ben az építést raktam rá (szóval beleraktam kb 50 max 100E lenyomást). Holnap kezdek bele a garis ügyintézésbe és ha esetleg levásárolhatom az árát (és ha nem, akkor is :) ) szeretném tudni, hogy most éppen milyen új egér ajánlott a G400s kategóriájában, legalább 2 év garival.

Általában FPS játékokat játszom, néha SC2-t. Az egérpadom 35 cm széles ebből kb 25 max 30cm-t használok ki. (ezt úgy, hogy viszonylag ritkán fordulok, ill. nem nagyon rángatom az egeret)
A G400s 137g-ját megszoktam, FPS-nél tökéletesnek érzem a súlyát, de ennél nehezebb tényleg ne legyen (SC2-nél talán már túl nehéz)

Nem járszom kompetetíven, de ha leülök játszani, akkor már ne az egéren múljon...

Itt a G400s:
http://support.logitech.com/hu_hu/product/g400s-optical-gaming-mouse

Előre is köszi!

J.

[ Szerkesztve ]

(#50265) izee


izee
senior tag

Qck Vector-t kap, aki SS-nél egeret vesz. A kedves vevő a bétateszter :)
Created around the award winning QcK, the Vector offers up the same great size and shape, with a exciting tessellating triangle pattern.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#50266) jaffa 2843 válasza izee (#50265) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Inkább normális egeret csináljanak megint, ne így próbáljanak egeret eladni. :D Tiszta öntökönrúgás a Kana v2 és anno az Ikari Optical szériákat elkaszálni. Most a Roccat ugyanezt teszi a Pure Military-vel. Gratulálok az idiótáknak. Visszatértek a gimmickszarok gyártásához. Way to go Roccat!

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#50267) dobragab válasza jaffa 2843 (#50266) üzenetére


dobragab
addikt

Gondolj bele, hány majdnemjó egerük volt. Kinzu v3-ba egy hangyányival jobb szenzor kellett volna. Sensei-forma sose volt igazán jó szenzorral, pedig az a forma is best-buy. A Rival 300 még épphogy tartja magát, de kezdenek elbloatosodni. Kana v2 és Ikari Optical jó volt, naná, hogy beszüntették.

Roccat meg tényleg nonszensz.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#50268) \/ulp válasza izee (#50265) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Egész jó áron van. Ha ez nem megy a minőség romlására, akkor jó vétel lehet. :K

Persze a filléres előállításhoz képest még így is nagy lehúzás, de hát a konkurencia sem különb...

[ Szerkesztve ]

(#50269) kemotox válasza jaffa 2843 (#50266) üzenetére


kemotox
addikt

Nem ők az idióták. Hisz erre van igény, látod. Vérpistike bemegy a voltba, megnézi melyik egér tud jobban hupirózsaszínűen világítani, és azt veszi. Persze vannak igényesebb emberek is, de ők vannak kisebbségben. A gyártók meg nem jótékonysági intézmények, azért csinálják a szarjaikat, hogy el tudják adni.

(#50270) Vanir válasza dobragab (#50267) üzenetére


Vanir
veterán

A Kinzu v3-nak a click latency sem az erőssége még így pluszba.

(#50271) pokers


pokers
senior tag

Felturbóztam a mulkin féle G100s-t jaffa és falcoon kollégák segítségével, most már elég pofás lett :C

(#50272) kemotox válasza Vanir (#50270) üzenetére


kemotox
addikt

Kinzu v3? Jaa a KinzuAdder Case V3-ról beszéltek? Jó cucc csak sokat kérnek egy burkolatért.. ;]

(#50273) jaffa 2843 válasza pokers (#50271) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hogy tovább vigyem az off-ot ebbe a hsz-be is, már csak az RGB világítás hiányzik belőle, igaz? :C

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#50274) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Nem tudjátok mi lehet az egerem baja? találkoztatok már ilyen hibával?

Van egy X7 750BH egerem. A következő baja van: van egy kis "mütyür" az alján, ami arra szolgál, ha a szoftveren bekapcsoljuk az Anti-vibrate ON- ra akkor csak akkor érzékel ha az egér az asztalon van. Sajnos nekem valamiért ez nem működik. Nagyon rossz mert játék alatt, ha emelem az egerem és huzom, akkor csinál egy ellen mozdulatot mivel a levegőben is érzékel.

Mi az ördög lehet vele?

Már kihuztam ujra bedugtam, gépet ujraindítottam, eszközkezelőben azt irja: HID kompatibilis egér

(#50275) joysefke válasza joysefke (#50264) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Erre valaki valamit?

Egy G400s utódját keresem.

-(1) Hasonló forma,

-(2) talán legyen kicsit könnyebb (100-120g kategória).

-(3) Legyen nagyon jó szenzora még néhány programozható gombja:
-oldalt kettő hüvelykujj gomb (pld.: gugol-fekszik..)
-fönt két programozható mutatóujjas gomb (pld.: gránát-kés) // az egyiknek a görgő vonalában vagy afölött kell lennie, hogy gyorsan elérjem/

-(4) Legyen rá legalább 2 év gari

-(5) világítás, lézer, wireless, rezgés, MMO gombok etc nem kellenek.

400mmx450mmx4mm QCK szövet egérpaddal használom, a pontos típusát nem tudom, de nem a legszarabb.

Előre is köszi!!
J.

[ Szerkesztve ]

(#50276) Vanir válasza joysefke (#50275) üzenetére


Vanir
veterán

G402

(#50277) jookomak válasza fulton (#50274) üzenetére


jookomak
őstag

Összefoglaló, lod, tapefix valószínűleg megoldja.

(#50278) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Akkor már én is kérdezek egy idétlent, ha nekem a g402 kényelmetlen volt, akkor egy MX518-at is annak találnék? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50279) Vanir


Vanir
veterán

Aprót érdemes nézegetni, vannak finom falatok. :)
MaTpr0F: Attól függ, hogy milyen értelemben volt kényelmetlen. Ha túl nagy volt, akkor az 518 is nagy lesz.

[ Szerkesztve ]

(#50280) joysefke válasza Vanir (#50276) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

Tudom, hogy a funkcionalitás a lényeg, de ez a G402 kinézetre már átlépi a jó ízlés határát, sajnos a rossz irányba...
Tudsz esetleg nem Logitech egeret mondani, ami szóba jöhet...

Ettől eltekintve, tudsz esetleg helyet ahol ki lehet a G402 fogását próbálni, ha netán lemondok arról, hogy ne csak jó, de egyben értelmes kinézetű egerem is legyen...

G400s és a G402 szenzorban hogyan viszonyulnak egymáshoz..
800dpi-n szoktam játszani, egérgyorsítás nélkül. QCK szövet egérpadom van, rajta sárga felirattal (nem volt rendes fekete..)

üdv
J.

[ Szerkesztve ]

(#50281) Vanir válasza joysefke (#50280) üzenetére


Vanir
veterán

Tudtommal 250-es léptékenként érdemes használni, úgy 2000 alatt. Összefoglalóban van róla teszt linkelve. Nézegesd át az egérajánlót.

[ Szerkesztve ]

(#50282) smallmer


smallmer
őstag

Jaffa hétfőn feladta az egeremhez a tappancsokat, ez a szarházi posta még mindig nem ért ide vele. Hihetetlen :)

(#50283) jaffa 2843 válasza smallmer (#50282) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ez a szarházi jaffa... :D Remélhetőleg nem egy újabb csellengő levél lesz belőle.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#50284) MaTpr0F válasza Vanir (#50279) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Keskeny volt inkább. Viszont a g502-t jónak éreztem, leszámítva egy két apróságot.

(#50285) izee válasza dobragab (#50267) üzenetére


izee
senior tag

Ha megnézitek az új SS vonalat, a Mionix Castort és a Razer DA 2013/Chroma, Abyssus 2014, Krait 2013, Diamondback 2015 ha nem is ugyanazt a gumiborítást, de mind ilyen redős gumiborítást kapott. (+Genius M6-400/M6-600 is)
Szerintem egyes kínai helyeken egyszerűen csak ez áll rendelkezésre.
Logitech, Asus, Roccat, esetleg Zowie, akik szerintem már nagyobb tételben gyártatnak, ellenben még sincsenek rászorulva a gagyi házra. (jobb kapcsolati tőke vagy jobb tárgyalópozíciók)
Az A4-tech a Roccathoz hasonlóan lépett (azaz nem féltek változtatni a külsejükön), leszámítva, hogy még nem újítottak be egy "jó kis" 3320-ra, hogy jobbat már ne is reméljek. A Logitech sem félt külsőt váltani, de azt nagyon óvatosan tették, mert volt vesztenivalójuk, az más.
Az inkább klasszikusabb házakat már csak kis tételes és/vagy feltörekvő gyártóknál tapasztalok.
Evga X3/X5, Mionix Naos/Avior 7000, Xtrfy XG-M2, Fnatic Flick G1, Qpad 8k optical, Qpad DX-20, Finalmouse tournament pro/classic ergo, Ninox Aurora, Rapoo V20/V300/V900 de ebből a szempontból hadd vegyem ide a V7 GM-120 és a Canyon Paintball-t, vagy a Zalman kinzu koppintását (még ha nem is ugyanolyan minőségben) és NMouse 4k átmatricázását, netán Arctic coolingot de az is már csak beragadt készlet lehet náluk. Huh, napestig sorolhatnék típusokat egyéb gyártóktól, csak be kéne kategorizálni és lusta vagyok/nincs belőle hasznom: CM, Corsair, Cougar, Dell Alienware, Acer Rival matricázás, Ozone Neon és a többi futottak még.
Hagy emeljem ki az A4tech-Wop35-öt, a Microsoft nem állt le pereskedni az IMO koppintás miatt :Y

joysefke: Ha MediaMarkt-ban jársz nézd meg a kicsomagolt egerek között azokat, amit az egérajánlóban találsz. (Halkan súgok egy Asus Strix Claw-t)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#50286) smallmer válasza jaffa 2843 (#50283) üzenetére


smallmer
őstag

rajtad nem múlt :) volt már olyan, hogy eltűnt? :)

(#50287) jaffa 2843 válasza smallmer (#50286) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ritka de előfordul.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#50288) Vanir válasza izee (#50285) üzenetére


Vanir
veterán

Ha nyernék végre a lottón, akkor egy '93-as Cannondale Track meg egy Takhion beszerzése után első dolgom lenne az összes általad leírt (meg még egy csomó más) egér megvétele, hogy átfogó, részletes teszteket csináljak róluk.
Az esély megvan. :)

(#50289) dobragab válasza Vanir (#50288) üzenetére


dobragab
addikt

Na ha lesz két találatod, majd szavadon fogunk! :P

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#50290) pocokxx válasza dobragab (#50253) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszönöm! :R
Nethez sem tanácsos pl egy ilyen?
[link]
Omron kapcsolót honnan? Mennyire lehet elrontani a cserét? Link sem tökéletes...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50291) GyureX


GyureX
tag

Sziasztok!

Lassan egérvásárlás előtt állok, gondoltam körbekérdeznék, milyen hasonló alternatívákat tudnátok mondani. :)

Eddig egy Logitech MX1100-at használtam, illetve még használok sok éve, de már eléggé viseltes, a bal gomb meg kezdi megadni magát, duplán kattint, eldobja a nyomva tartást stb.
Sokat szemeztem az MX Performance-val, de szembesülnöm kellett azzal a szomorú ténnyel, hogy nem rég teljesen kiment a forgalomból, az MX Master váltotta fel. Az viszon nem az én ízlésemnek való.

A szempontok a jelenlegihez hasonló lenne:

1. Mennyi a keret? - 30 ezer fölé nem szeretnék menni, pedig egy Razer Mamba-ért a fél karomat adnám, de 50 ezer az rengeteg egy egérrért.

2. Használtpiac, és / vagy eBay? - Újat vennék mindenképp, gariztatás miatt meg inkább itthonról, de jó ár esetén elgondolkoznék akár egy ebay szerű vásárláson is.

3. Mire használnád az egeret? - Minden napi használat, játék is, de nem hardcore módon. Logi G602-t is néztem, nekem képekből túl műanyagnak tűnik, főleg a hüvelykujj megtámasztójánál. Meg túl sok nekem az oldalán a gomb, tuti félrenyomkodnám. :)

4. Hogyan fogod az egeret, mekkora kezed van? - bal kéz, normális méret, de inkább hosszabb ujjak

5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? - 1000 - 1500 dpi között

6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) - Mindenképp vezeték nélküli kell, mert a gép méterekre van tőlem a tv mellett.

(#50292) Vanir válasza dobragab (#50289) üzenetére


Vanir
veterán

Annyiból talán egy rossz A4Tech jön ki. ;]

(#50293) Tin válasza GyureX (#50291) üzenetére


Tin
veterán

pont jókor, a G602-ről egy update elem ügyben. december eleje óta van meg, egy ceruzaelemmel kb 20-25 napot bír. próbáltam ikeás elemmel, duracellel, valahogy eközé van sorolva.
de egy elemmel használva, takarékos módban, napi 10+ óra intenzív használat mellett értendő!!!

(#50294) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Ma az MX300-am Jaffa tappancsai mellett kiegészült dobragab által gyártott extra könnyű egér kábellel, és azt kell, hogy mondjam, hogy ez az egér még 14! év után is simán versenyben van a legjobbakkal. Ez egészen elképesztő.

(#50295) e-newsee válasza GyureX (#50291) üzenetére


e-newsee
addikt

Nekem csak egy dolgon akadt meg a szemem. Bal kézzel G602-t? :Y

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#50296) GyureX válasza e-newsee (#50295) üzenetére


GyureX
tag

xDDD

az jobb kéz akart lenni, látszik, hogy kétbalkezes vagyok :D

(#50297) datomi válasza TeebyKay (#50262) üzenetére


datomi
tag

Köszönöm az infót :R

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#50298) e-newsee válasza GyureX (#50296) üzenetére


e-newsee
addikt

Egyébként, ha olyan játékokkal játszol, amik nem igényelnek olyan pontosságot, és reflexet, mint egy fps, akkor jó lehet az M705 is. Oké, lézer, nem állítható a CPI, meg 125 Hz, de alap dolgokra teljesen megfelel. Én pl. irodában használom, de kíváncsiságból játszottam már vele hetekig WoT-ot, Witchert, Fallout 3-at, és nem éreztem hátrányát. És nem mellesleg éjszakánként kikapcsolva már két éve bírja az elem, és most van 40%-on. Ha ezt átfordítanám otthoni használatra, ahol csak pár órát megy naponta, nem kilencet, akkor még jobban jönnék ki. Ja, és csak 11k.
Oké, ez most kicsit reklámszagú volt, de kocagémereknek FPS-en kívül jó lehet. Excelhez meg egyenesen tökéletes. :)
Természetesen otthon nekem is tisztességes egerem van (most már egy Strix Claw). :R

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#50299) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Szakértő szemmel az MX518 szenzora a többi ajánlott (most kapható) szenzorhoz viszonyítva milyennek mondható?

(#50300) Vanir válasza MaTpr0F (#50299) üzenetére


Vanir
veterán

Bőven jó. :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.