Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) csabyka666


csabyka666
addikt

@ TeebyKay: Nemnem, a cicákat szeretni kell! :K ;)

@ kemotox: Azt passzolom, elvileg abban is valami hidrogénes anyag van, kémiából gyenge voltam mindig, de ez a tablettás megoldás tutira működik. :K

@ ivana: Akkor kiesett a fehérítős téma.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51952) SP!T válasza csabyka666 (#51943) üzenetére


SP!T
addikt

En a felesegem koromos szettjebol veszem elo mindig az UV-t. :D Mindig furcsan nez miert dugdosok "retkes" egereket az UV ala. :DD Persze elotte ecsettel egyenletesen felviszem a krem peroxidot. Occsoo es gyors. Nem kell forgatni. :) Csak egy feleseg kell hozza. De az nem olcso...

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#51953) Vanir válasza SP!T (#51952) üzenetére


Vanir
veterán

A végén még én is veszek némi peroxidot és kifehérítem az IMO1.1a-t...

...aminek végre nekiálltam kb. másfél hónap után és ami igazából hibátlan, csak retkes. Picit keményítek a görgőn, kap új talpakat és ennyi.

(#51954) csabyka666 válasza SP!T (#51952) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát igen, maradok a tablettás verziónál. :D

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51955) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Bár sosem voltam jeles kémiából (khm...), de pl. a Microsoft feliratot (ahogy látom) hogyhogy nem halványítják ezek a fehérítős megoldások? :F

[ Szerkesztve ]

(#51956) SP!T válasza SunMount3r (#51955) üzenetére


SP!T
addikt

Csak a muanyagban levo brommal lep valami magikus kapcsolatba a peroxid. Massal nem. Ja meg a boroddel, ha nem mosod le idoben. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#51957) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A bill.-zetes Topik-ban kerültek elő, de gondoltam csak megkérdem, hogy ennek a gyártónak az egereiről van valami tapasztalat/vélemény? Nem feltétlenül a szenzor és a gémerkedés szempontjából kérdem, mert a fehér típusok némelyike szemre elég tetszetős...

(#51958) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

egérpadot milyet érdemes venni?

(#51959) \/ulp válasza Zlcsi (#51958) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Egérpad topik

nlpK: Megnézted a linket, amit küldtél? :U

[ Szerkesztve ]

(#51960) SunMount3r válasza Zlcsi (#51958) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

[link]

Szerk.: megelőztek... :)

[ Szerkesztve ]

(#51961) [Prolixus] válasza SunMount3r (#51955) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ezek szerint a felirat anyaga nehezen oxidálható, vagy az oxidált reakciótermék színe nem változik meg. Bár szerintem inkább az előbbi.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#51962) nyunyu válasza SP!T (#51956) üzenetére


nyunyu
félisten

Erdekes, en billzet kupakokat aztattam 30%-os hidrogenperoxidban 1-2 napig. (vegyszerboltban kaphato legdurvabb cucc, tomenyebbet nem arulhatnak.)

Az edenybol kiveve, es zuhany alatt lemosva meg teljesen feketenek tuntek a feliratok, de mire megszaradtak, addigra elhalvanyodtak, ahogy a bal oldali, eggyel korabban szokitett billzeten latszik. :(

Ranezesre lezerrel egetett feliratok voltak, kupak anyaga meg ABS.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#51963) nyunyu válasza SP!T (#51956) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja meg a boroddel, ha nem mosod le idoben. :)

Nem vettem eszre, hogy sikerult kilottyintenem a furdoszobaban.
Aztan kesobb sikerult belelepnem, mert pont ugyanugy nezett ki, mintha vizes lenne a padlo a mosdo alatt.

Reggelre ugy nezett ki a labujjam, mint amit pillanatragasztoval osszeragasztottak, majd 2 nap mulva lehamlott az egesz.

Szerencsere volt itthon Panthenol, amivel az egesi seruleseket szoktuk kezelni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#51964) ReFleXx válasza nyunyu (#51963) üzenetére


ReFleXx
addikt

hja a H-peroxid nem jatek, szal ésszel szőkítsetek bármit :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#51965) [Prolixus] válasza ReFleXx (#51964) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Kevésbé tömény formában amúgy kiváló sebfertőtlenítő. :K

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#51966) nyunyu válasza ReFleXx (#51964) üzenetére


nyunyu
félisten

Nyilvan gumikesztyu, vedoszemuveg, aztan nem meghuzni, mint egyszeri szomszedunk az aposa feszereben talalt borosuveget, amire nem volt rairva, hogy sosav van benne.

Aztan mire kiert a mento, mar mindegy volt neki, hogy kimossak-e a gyomrat, mert addigra nem maradt allkapcsa, meg nyelocsove.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#51967) Vanir válasza nyunyu (#51966) üzenetére


Vanir
veterán

Megéri borosüvegbe tölteni a mindenféle vegyszereket. :DDD Nálunk itthon szerencsére az ilyenek brutális betűmérettel fel vannak címkézve, meg fel vannak rakva egy magas polcra, nehogy véletlenül valaki...

(#51968) SunMount3r válasza \/ulp (#51959) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hmm... Ma elég sokat linkelgettem, kicsit félre csúszott...

(#51969) MaTpr0F válasza [Prolixus] (#51965) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

+1

Valóban az.

Szemezgetek egy Mamba TE verzióval, kíváncsiságból kipróbálnám, mennyire borzasztó manapság egy twineye szenzor. :DDD

Axis bug-ra a következő reakciót kaptam a razer supportól (nem számítottam érdemi válaszra, de ez nagyon tetszett):

"Thank you for contacting Razer Support . In regards to your inquiry, you can rest assured that our product are of high standards and quality and any information about known issue are actually isolated case. We will continue to serve you better and produce more improved products for you in the future."

:C

[ Szerkesztve ]

(#51970) dobragab válasza MaTpr0F (#51969) üzenetére


dobragab
addikt

Ne tedd. Régi Mamba 2012 PLN szenzora +3 ms input lagban szenved. Mostanság inkább az a tendencia, hogy emelnek a smoothingon (kivéve Logitech), úgyhogy szerintem nem javult sokat. Plusz van bennük dynamic DPI, ami alacsony sebességnél lecsökkenti a DPI-t, mert annyira pontatlan, különösen szövetpadokon :W

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51971) MaTpr0F válasza dobragab (#51970) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Vezetékes vagy vezeték nélküli érték?

Egyébként úgy tudom, hogy egy frimware frissítéssel kikapcsolták benne a dynamic DPI-t.

(#51972) dobragab válasza MaTpr0F (#51971) üzenetére


dobragab
addikt

Vezetékes. Vezeték nélküli módban +3 (azaz összesen 6) ms input lag.

A dynamic DPI azért van, mert szövetpadon sz@r. Azzal állítólag némileg jobb, de nem hinném, hogy anélkül jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51973) MaTpr0F válasza dobragab (#51972) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Kár érte. Pedig egy jó váltása lett volna a DA szériának, ha ugyan azt a szenzort használják benne.
Talán rájönnek és csinálnak egy Mamba Competitive ed.-t vagy valami hasonló. Vagy a DA kap végre megint egy DPI kapcsolót, meg egy halkabb görgőt.

[ Szerkesztve ]

(#51974) SP!T válasza nyunyu (#51963) üzenetére


SP!T
addikt

Igen, rendesen tud marni. Én eddig csak MS egerekre használtam, azon nem tapasztaltam halványulást. Meg sokszor már alapból megkopott és lesikálom, hogy ne nézzen ki hülyén. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#51975) dobragab válasza MaTpr0F (#51973) üzenetére


dobragab
addikt

A DA utódja jelenleg a Strix Claw.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51976) Vanir válasza MaTpr0F (#51973) üzenetére


Vanir
veterán

Igazából a Mamba TE-t tervezték kompetitívnek, de nem jött össze. :P

(#51977) Bélabácsi válasza jaffa 2843 (#51907) üzenetére


Bélabácsi
tag

Szia!

Köszi, tegnap végül volt lehetőségem egy G302-est megtapizni. Igaz az a pár perc, amit egy boltban kiállított példányon van lehetőség kipróbálni nem feltétlen ad biztos választ, de az oldalán az a "púp" elsőre kicsit zavarónak tűnt :F
Közben átolvastam Kasya által írt G302-esről készült tesztet is, mivel a formát tekintve a két egér megegyezik.
Azt még megkérdezhetem, hogy mekkora tenyérrel használod? Napi munka / Internet során mi a véleményed az egérkéről?

Köszi!
Üdv,

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#51978) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Légyszi írjátok le, mi a különbség a "sima" és az 1.1, esetleg 1.1A-s WMO között? Van most nálam egy WMO1.1A és egy "sima" fekete WMO, párhuzamosan használva a kettőt, nem veszek észre különbséget köztük.
Esetleg ha lenne valami program, ami nyilvánvalóan megmutatja az eltérést, dobjatok egy linket.

Köszi! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51979) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Üdv!

Razer Abyssus 2014-el kapcsolatban valakinek van tapasztalata? Emagon 10k-ért 2 év garival korrekt ár érte?

(#51980) \/ulp válasza JegesEmber20 (#51979) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Ajánlott egér, kedvelt forma. Simán megéri. :K

(#51978) csabyka666
Az 1.1 dobozos, az 1.1A pedig OEM.

(#51977) Bélabácsi
Van ám G303 teszt is jaffától.

[ Szerkesztve ]

(#51981) Vanir válasza csabyka666 (#51978) üzenetére


Vanir
veterán

A sima WMO nem MLT04-es, az 1.1 dobozos, az 1.1A pedig OEM.

(#51982) Bélabácsi válasza \/ulp (#51980) üzenetére


Bélabácsi
tag

Köszi válaszod, igen ezt már olvastam :)
Abszolút hasznos információkat és tapasztalatokat adott, csak szerettem volna rákérdezni, hogy a napi munka során mik a tapasztalatok és mekkora tenyérrel. Ezekről nem találtam infókat, bár lehet hogy csak elkerülte a figyelmem.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#51983) dobragab válasza Vanir (#51981) üzenetére


dobragab
addikt

Igen. Hozzátéve, hogy a "sima" WMO szenzora irtó gagyi, böngészés közben ki lehet futni a sebességtartományból. Tudom, mert van egy, illetve volt: a burkolat-donornak használtam.

MouseTester-rel meg tudod nézni, xVelocity vs. Time. Az 1.1-eseknek 1 m/s-ot tudniuk kell 125 Hz-en, a sima WMO annyit biztosan nem tud.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51984) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
A Logitech anywhere mx 2-nél sem lehet kattintani a görgővel? (ha jól tudom az előző szériával nem lehetett)
Tehát, mondjuk CAD alkalmazásnál a görgő lenyomásával "mozgatom a rajzot" megoldás nem működik?
Köszönöm.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#51985) csabyka666


csabyka666
addikt

@ \/ulp, Vanir: Köszi a választ mindkettőtöknek! Én még mindig ott vagyok leragadva, hogy akárhogy rángatom, meg se röccen.
Nekem egy IMO 1.1A-m van, most próbáltam egy "sima" IMO-t, azt ha nagyon megrántom, össze-vissza futkoz a kurzor, az enyémmel viszont nem, ugyanúgy ahogy a fekete "sima" WMO-val sem. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51986) JegesEmber20 válasza \/ulp (#51980) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Meg is rendeltem :)

(#51987) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Hy,

MX518 125Hz-es rate-jét érdemes emelni? Semmi különbséget sem érzek a KPO 500Hz-hez képest. :U

(#51988) \/ulp válasza Bélabácsi (#51982) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Gondolom a kényelemre vagy kíváncsi, ami egy nagyon szubjektív dolog, nem kell másra hallgatni. Szerintem rendeld meg, ha meg nem jön be, akkor 14 napon belül visszaküldöd. Nem a legszebb megoldás, de szvsz így jársz a legjobban.

(#51984) OgreImre
A görgővel a racsnis és a szabadonfutó módok között lehet váltani, a görgő mögötti gomb szolgál középső gombként.

(#51987) Evil Snowman
Mindenképp, csökken az input lag.

Ma nagyon pörögnek az emberek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51989) ReFleXx válasza csabyka666 (#51985) üzenetére


ReFleXx
addikt

Mouse testerrel teszteld le azt a sima WMO-t

(#51987) Evil Snowman GO-ban nekem erezheto kulonbseg volt 125 es 500Hz kozott.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#51990) dobragab


dobragab
addikt

[link] :Y :Y

Kinek van MX300-a és Allsop Raindrop-ja is rajtam kívül? Az eladónak én közvetlenül tuti nem adtam el Radindropot :F

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51991) jaffa 2843 válasza Bélabácsi (#51977) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

17,5 cm kb. Mivel nekem kényelmes, nincs vele gond 8-9 órát kockulva sem.

(#51990) dobragab
A talpakat ki adta neki? :D

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#51992) dobragab válasza jaffa 2843 (#51991) üzenetére


dobragab
addikt

Ááááá, talpak + Raindrop ment tőled? :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51993) TeebyKay válasza jaffa 2843 (#51991) üzenetére


TeebyKay
őstag

Én már várom a napot mikor ebayen megjelennek a kínai hamisított jaffa talpak :DDD

(#51994) kemotox válasza dobragab (#51990) üzenetére


kemotox
addikt

Model M-je, és Mx518-a is van, nem szarral gurít. Hogy száradna le a penészes csöcse, de irigy vagyok most :D

(#51995) SP!T válasza dobragab (#51990) üzenetére


SP!T
addikt

O vette meg GodOldTimes vagy milyen nevu usertol 3000-ert amit a bolhan vett. Marmint az MX300-at. Allsopot pedig elolem lotte le egy hirdetotol meg regebben itt a hardverapron. :) Fukk!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#51996) csabyka666 válasza ReFleXx (#51989) üzenetére


csabyka666
addikt

Most néztem meg, ugyanazt a grafikont rajzolja ki. Jó, nyilván nem pont ugyanazt, mert kétszer ugyanúgy nem tudom megrántani, de formára hasonlót, mint az 1.1A.

Hogy bizonyítást nyerjen a dolog, leteszteltem a saját IMO 1.1A egeremmel is, ugyanúgy szép parabolát rajzol, majd rádugtam a notira egy "sima" IMO-t, ami érezhetően mocorog, az már kis rántásra is csak firkálta a grafikont.

Szóval nyilvánvaló, melyik lóg ki a sorból, de a fekete WMO abszolút hozza, amit az 1.1A-s egerek.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51997) Vanir


Vanir
veterán

IMO 1.1A görgőjét mily módszerrel lehet keményíteni? Nem nagyon találtam rá módot eddig, és úgy pörög, mintha muszáj lenne... :)

(#51998) jaffa 2843 válasza Vanir (#51997) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ugyanúgy, mint a WMO-ét és a 3.0-áét :D (trükkös smiley)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#51999) csabyka666 válasza Vanir (#51997) üzenetére


csabyka666
addikt

Csak tipp, de ha szétszeded, és teszel rá zsírt? Attól talán lomhább lesz. Bár, ha elkoptak a fogak, akkor már nem sok minden segít. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#52000) Vanir válasza jaffa 2843 (#51998) üzenetére


Vanir
veterán

Az a baj, hogy más a mechanika. Fix burkolatpontokon van a görgő felfogatva, és nem a kis fekete genyóra, mint a WMO-nál. :(

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.