Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) smiti


smiti
addikt

Na be lehet fejezni a gyerekes élcelődést! :((( Mi lenne ha csak az szólna hozzá, aki érdemben is tud. :W

Meddig tartott volna esetleg konkrét alternatívát ajánlani? Mondjuk hasonló a ROG Sica és az ajánlottak között is van.
De látom ez is csak egy hsz. gyűjtögető totyik. Na mindegy , mindenkinek köszi a semmit. :C

(#50752) kemotox válasza smiti (#50751) üzenetére


kemotox
addikt

Na, végre, már úgy is rég volt butthurtoskodás.
Nem alternatíva után érdeklődtél, hanem számon kérted, hogy miért nem ajánl senki egy egy VALÓSZÍNŰLEG fos, és ismeretlen egeret.

(#50753) Vanir válasza smiti (#50743) üzenetére


Vanir
veterán

Azert nincs konkret tapasztalat, mert sajnos Magyarorszagra szulettem es nincs penzem tablazatos adatok alapjan szutyoknak velt egereket vasarolnom pusztan teszteles celjabol. Hidd el, ha lenne felesleges 200 000 forintom ilyen celra, akkor megvennem az osszes ilyen kategoriaju egeret pusztan tesztelesi celok vegett. De akkor sem kapnal mas eredmenyt, mint egy eros nem ajanlott plecsnit, mert a katalogusadatok nem hazudnak.
Hozzatennem ez a Cerberus a kepek (es a hasonlo formaju egerekkel valo tapasztalat) alapjan meg baromi kenyelmetlennek is tunik, de ez persze szubjektiv.
A masik: osszefoglalo van a topik tetején, meghozza nem is akarmilyen, nem ket perc volt dobragab - nak megirni, tessek megtisztelni annyival a topikgazdakat, hogy ha mar figyelembe vesszuk a kerdesedet, es irjuk, hogy az osszefoglaloban ott a valasz ra, akkor azt olvasd is el, legalább addig ameddig jeleztem, es nem pattogni alternativak utan utolag, ha a Hogyan kérdezzek reszig nem jutottal el.

[ Szerkesztve ]

(#50754) dobragab válasza smiti (#50751) üzenetére


dobragab
addikt

Mi lenne ha csak az szólna hozzá, aki érdemben is tud.

Mondjuk nézz bele a topik összefoglalóba, és kezdj el gondolkodni, hogy értünk-e hozzá.

Meddig tartott volna esetleg konkrét alternatívát ajánlani?

Sokkal tovább tartott volna leírni az egérajánló tartalmát leszűrve a 10k alattiakra, mint amennyi idő alatt te rákattintasz a linkre. Azt meg nem tudjuk, hogy neked mi tetszik.

De látom ez is csak egy hsz. gyűjtögető totyik.

Ismét az összefoglaló nagyságrendjének tanulmányozását javaslom. Találgathatsz, hogy az miből jött létre.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#50755) sepsi0 válasza smiti (#50751) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Ha egyforma kell...

ASUS Strix Tactic Pro
ASUS Strix Claw
;] :P

Nekem ebből az egér megvan, jó egér, de a Ninox Aurora jobb. Lehet azért, mert egy SS Kana V2-t használok és elfogult vagyok...

Vegyél itt az aprón egy Kana V2- használtan és mellé egy mechanikus SS billentyűt, ha kifogod 20eft-ból megúszod..... ha már egyforma kell ;]

[ Szerkesztve ]

(#50757) smiti válasza kemotox (#50752) üzenetére


smiti
addikt

Nem kell aggodalmaskodnod, nem vagyok az a sértődős típus. Először legyél kedves te is elolvasni a legelső posztomat s utána értelmezni is:

Ha netán elkerülte volna a figyelmedet: Mit ajánlanátok ~ 10k környékén? Ez is szerepel benne.
Arról nem is beszélve, hogy te szintén a feltételezésed alapján mondasz véleményt.

Inkább kiszerkesztettem, kár egy-két emberre koptatni a billentyűt.

Nem áll szándékomban vitatni egyes emberek hozzáértését, de ez kritikán aluli ami itt folyik.
Ha az embereknek ilyen szintű értelmezési problémái vannak, azokkal nem is érdemes foglalkoznom. Na mindegy, inkább hagyom a 3.14csába az egészet, mert a sihederek trollkodására én már nem igazán vagyok vevő.

Egyébként gondolhatnátok, hogy elolvastam az egér ajánlót, ha tudom hogy benne van a Rog Sica. :U

[ Szerkesztve ]

(#50758) dobragab válasza smiti (#50757) üzenetére


dobragab
addikt

Tessék, te kérted, ezeket ajánlom max. 10k környékéig. A dőlttel jelöltek ebayen kaphatók.

0 - 6000 Ft
Logitech G100s
Microsoft IntelliMouse Optical 1.1
Microsoft WheelMouse Optical 1.1
Steelseries Kana i-Cafe

6 000 - 11 000 Ft
Asus ROG Sica
CM Storm Alcor
Genius Maurus
Logitech G1
Logitech G100s
Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0
Razer Abyssus
Razer DeathAdder 3.5G
Roccat Lua

Kicsit feljebb:

11 000 - 16 000 Ft
Logitech G302 Daedalus Prime
Logitech G400s
Logitech G402 Hyperion Fury
Ninox Aurora
Razer Abyssus 2014
Razer DeathAdder 2013
Roccat Kone Pure Optical
Roccat Kone Pure Optical Black Edition
Steelseries Kana V2

Ha szíveskednél a Hogyan kérdezzek? részt (összefoglaló legeleje) áttekinteni, és annak megfelelően eljárni, tudnánk pontosabbat is mondani.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#50759) sepsi0 válasza Maotun (#50756) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Én is így voltam ezzel....
Volt egy (több is van itthon :B ) A4Tech Bloody V7 egerem, nagyon kényelmes és a legjobb egerem volt addig...
Aztán ide tévedtem, mondták itt nekem, hogy az egy szar egér, vegyek valami normálisat... mondtam persze, minek, kényelmes jó és pontos a V7-em... aztán csak nem hagyott nyugodni. Jött a születés napom, egye penész asszony vegyél nekem egy Kana-t.
Megjött, mondom kicsi is , szar is, csak egy gombja van oldalt (bal) ez egy kalap kaki, nem is kényelmes... aztán csak eröltettem, mert 13eft és ajándék volt.
Egy hét alatt dupla lett a k/d-m 1/1-ről min. 2/1. Addig supportal meg assaultal toltam megymagköpködőkkel 1tár/egy ember... eltelt másfél év... már általában csak sniperrel tolom, egy lövés/egy ember általában :B .
Szóval megtértem és köszönöm az ajánlást :R
Azóta (van itthon 5gép/5felhasználó) van itthon:
-SS Kana V2
-DA 3.5g
-1db Ninox Aurora (másik 2db úton az Amazonról)
-1db Newmen GX1 Pro
-1db ASUS Strix Claw

Nézd meg az összefoglalót szerepelnek-e benne ;]

Ugyan így voltam az alaplapi hangkarival..... most Asus Xonar DG és DGX van a gépekben.....

(#50761) #20655360 válasza dobragab (#50758) üzenetére


#20655360
törölt tag

Am Ninox Aurorát én sehol se találtam. Gondolom 15-20 között lenne, ha lehetne kapni. Nagyon bejön a "lopakódó" stílus. (kb. egy átlag Genius irodai egérnek néz ki, ha lenyomja az ember a világítást)

(#50762) Vanir válasza smiti (#50757) üzenetére


Vanir
veterán

Párszor már leírtam neked két nap alatt, de akkor most még egyszer:
Összefoglaló. Hogyan kérdezzek rész.

Maotun: Viszlát.

ayy_lmao: Ritka mint a fehér holló Magyarországon, miután senki nem forgalmazza és csak a gyártótól lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#50763) sepsi0 válasza #20655360 (#50761) üzenetére


sepsi0
őstag

6000ft az Amazonon akcióba... most rendeltem 2 db-ot.

[ Szerkesztve ]

(#50764) Sz4bolcs válasza smiti (#50745) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

"Nem hardcore játékos vagyok, egyáltalán nem érdekelnek az érzékenység állíthatóságok, csak szimplán azt szeretném, ha arrébb húzom az egeret vagy klikkelek akkor azt és akkor csinálja mikor én szeretném."

-Szerintem mind pont ugyanezt szeretnénk. :D

(#50766) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

csak hogy legyen egy kis "calm your tits" komment is a nagy flame war közepette, amit itt egy két kedves ember produkált (és itt most nem a hozzáértőkre gondolok).

Szerintem érdemes erre az uriemberre egy pillantást vetni. 10+ éve kvékezik és ő is tesztelget egereket és készít review-kat róluk, ráadásul egész jó minőségben. :))

(#50770) #20655360 válasza Evil Snowman (#50766) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én is nézegettem a videóit. Teljesen korrektnek tartom. Semmi marketing bullshit. Értékeli az anyaghasználatot, összeszerelési minőséget, kényelmet és ami a lényeg, játék közben is tesztel.
Biztos vagyok benne, hogy hamarosan tömegesen fogja kapni a termékeket.

(#50771) Sz4bolcs válasza #20655360 (#50770) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Lófaszt kapja. Nem ömlik a szájából a ledes szivárvány..

(#50772) MaTpr0F válasza Evil Snowman (#50766) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Az egyik legmegbízhatóbb review készítő youtube-on.
Egérválasztásban az itteniek, illetve az ő véleményére adok.
Hál' Istennek megspórolt nekem nem kevés pénzt, mert pont most akartam rendelni egy Finalmouse 2016-ot.

(#50773) Vanir válasza MaTpr0F (#50772) üzenetére


Vanir
veterán

NotSoFinalMouse ;]

(#50774) -FreaK- válasza smiti (#50767) üzenetére


-FreaK-
veterán

Már leírták neked, de nem igazán sikerült megértened, ezért megpróbálom én is, egyszerűbben:

Van két lehetőséged egy adott árért, melyiket vennéd?:

1: Egy egér amit ~senki nem próbált még, viszont a spec. alapján nem túl biztató a dolog, valamint a gyártó sem mindig tett le olyat az asztalra ami bizakodásra adna okot. Pl. egy Zowie következő egerében látatlanban is meg lehetne bízni. Na ez nem olyan gyártó. Így minimum zsákba macska a dolog.

2: Többszörösen letesztelt, kipróbált, bevált típus, sok tesztel és véleménnyel róla.

Na?

És miután senki nem tud neked tapasztalatot írni arról az egérről és azt tanácsolják, hogy inkább az összefoglalóból válassz, te felháborodsz, és mindenki milyen hülye már, hogy nem segítenek neked, ugye?

(#50766) Evil Snowman: 17 éve nyomja a kvéket, tényleg tök jó teszteket csinál és is nézem mostanában :)

(#50772) MaTpr0F: A videója alapján elég gagyi lett, jó nagy bukta lesz a projekt ha így folytatják..
For Gamers, by Gamers, aha... :D

[ Szerkesztve ]

(#50775) Vanir válasza -FreaK- (#50774) üzenetére


Vanir
veterán

A FinalMouse már eleve bukta, nem csak lesz. Az első szériás egerek kb. negyedét visszaküldték mert annyi defektes volt köztük. Most jön a ScreaM One nevű példány, amire rárakták egy profi CS játékos aláírását aztán vidd ~70 euróért. Ráadásul hazudtak is, 70 grammot mondták súlynak, de valójában 86 körül van. Olyan gagyi a cucc, hogy átvilágít a LED a műanyagon, meg össze vissza recseg az egész. No meg a szállítás annyi Mo-ra, hogy az mar tényleg abszurd árat képez.

(#50776) Revesz


Revesz
aktív tag

Zowie Ec2-a mikrokapcsolóját ki lehet cserélni Japán Omronra? Eddig nem zavart a Huano(most sincs semmi baja neki), de nem tudok vele elég gyorsan klikkelni...

(#50777) ReFleXx válasza Revesz (#50776) üzenetére


ReFleXx
addikt

kilehet, kiforraszt - beforraszt.

(#50766) Evil Snowman
Egész jónak tünik az a fnatic Flick egér, mintha a Razer és Zowie egerek közös gyermeke lenne, egyedül a fonott kábelt latom mint negativum igy a specik alapjan. Nemtom minek eroltetik azt, volt mar 1x olyan egerem es egy idő utan kezdett foszlani itt-ott.
Meg a csavo szerint 4mm a LoD :F :Y
Magyarországra szállítva 19k

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#50779) Mclovin


Mclovin
senior tag

[link]

Találtam ezt az egeret aprón. Szerintetek ennyit megérne? Elvileg garanciális darab, szóval kábel miatt cserélhető is lenne. Kértem tőle saját képeket is.

(#50780) dobragab válasza Mclovin (#50779) üzenetére


dobragab
addikt

Ennyiért szerintem bőven.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#50781) Vanir válasza Mclovin (#50779) üzenetére


Vanir
veterán

Simán jó ennyiért.

(#50782) izee válasza Vanir (#50775) üzenetére


izee
senior tag

86gr vagy 88gr(by rocketjumpninja), akkor jó nagyot blöffölt a Finalmouse ezzel a 74gr-mal. Talán űrállomáson mérték...

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#50783) e-newsee válasza izee (#50782) üzenetére


e-newsee
addikt

Vagy az egyenlítőn, ott nagyobb a kerületi sebesség. :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#50784) e-newsee


e-newsee
addikt

Amúgy a Cerberusra visszatérve, itt egy Paint teszt róla. Hát ezért nem túl meggyőző.
Egyébként pár helyen azt írják lézeres, a legtöbb helyen optikai. Bár valószínűbb az optikai. Azok szoktak bizonyos lépésenként állítódni, és a lézeresekre mindig azt írják, hogy 6x10^23 DPI-sek. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#50785) dobragab válasza e-newsee (#50784) üzenetére


dobragab
addikt

Sokkal jobb lett volna, ha a tesztelő 1-es vastagságú ecsettel (ceruzával) rajzolta volna azokat a rondaságokat, de már így is ronda.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#50786) Brandynew


Brandynew
őstag

És ez milyen egér?

[ Szerkesztve ]

(#50787) dobragab válasza Brandynew (#50786) üzenetére


dobragab
addikt

Undorító.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#50788) Brandynew válasza dobragab (#50787) üzenetére


Brandynew
őstag

Akkor nem ér meg 14 ezret eBay-ről? Itthon 23.

(#50789) kemotox válasza Brandynew (#50788) üzenetére


kemotox
addikt

Milyen egér?

(#50790) Skullwipe válasza Revesz (#50776) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Én csak annyira hívnám fel a figyelmed, hogy nekem nehezen engedtek fel a pontokon az FK-1-en, de biztos azért mert gyors forrasztót használtam, szóval csak óvatosan.

(#50791) Revesz válasza Skullwipe (#50790) üzenetére


Revesz
aktív tag

Semmi szerszámom sincs az albérletben, meg életemben nem forrasztottam még xD...Abban reménykedem, hogyha megjönnek a kapcsolók valaki megcsinálja nekem(természetesen nem ingyen).

(#50792) jeni válasza Brandynew (#50786) üzenetére


jeni
félisten

Márka és típus nélküli remegő egér nem sokat ér. ;]

(#50793) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Rapoo v300-as egeret, de sajna nem kényelmes. :(

Olyan egér kellene, ami "tenyeres" használathoz terveztek, és lehetőség szerint az oldalán is vannak gombok.
Főleg FPS játékhoz kellene.

Milyet tudnátok ajánlani?

(#50794) Vanir válasza Ateszpapa (#50793) üzenetére


Vanir
veterán

Összefoglaló, Hogyan kérdezzek bekezdést olvasd el kérlek és az ottaniak szerint kérdezz.

(#50795) jookomak válasza Ateszpapa (#50793) üzenetére


jookomak
őstag

Razer da ebayről.

(#50796) e-newsee válasza Brandynew (#50788) üzenetére


e-newsee
addikt

Milyen egér, milyen DPI-n?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#50797) Mclovin válasza Mclovin (#50779) üzenetére


Mclovin
senior tag

Megvettem az említett darabot. Tényleg csak minimális esztétikai hiba van rajta (szövet kábel foszlik egy picit, de alatta úgy is van gumiszigetelés és ugye garancia is van még rá). Kb. mintha rablás lett volna, amúgy nagyon szép állapotban van a burkolat, jók a klikkek és görgő is. Ki milyen DPI-t és Polling rate-t javasol ehhez a rágcsálóhoz? CS:GO-ra használnám, maradnék 400-800-s dpi vonalon.

(#50798) Padree.c2


Padree.c2
tag

Sziasztok!
Genius Ergo 8800 egérrel van valakinek tapasztalata?
Hosszú, egész napos használatra mennyire kényelmes?
Tervezésre, és általános irodai alkalmazásokra lenne használva.
A válaszokat előre is köszönöm.
Szép napot mindenkinek!

Pp. ♠

(#50799) Vanir válasza Mclovin (#50797) üzenetére


Vanir
veterán

400-800 DPI teljesen jó, pollingot 1000-re és hepi tájm. :)

Padree.c2: A kényelem mindig egyénfüggő, ezt mi nem tudjuk helyetted eldönteni. Mellesleg egyáltalán nem ajánlanám tervezőmunkára, gagyi szenzora van, pontatlan és a vezetéknélküliség végett input lagos. Ha mindenképpen wireless-t szeretnél, akkor a G602-t próbálnám meg a helyedben. Ha annyit nem adnál érte akkor szerintem menj el egy Media Markt-ba, Saturn-ba vagy más hasonló kaliberű boltba és az ott kiállított egereket fogdosd végig, döntsön a kényelem.
Vezetékesből pedig az egérajánlóból tudsz szemezni, ha megmondod az összefoglaló alapján a többi szempontodat is, akkor pedig le tudjuk szűkíteni a kört.

[ Szerkesztve ]

(#50800) ReFleXx válasza Mclovin (#50797) üzenetére


ReFleXx
addikt

Foszladozo kábelharisnyán segithetsz egy öngyujtóval pl :) (nem arra gondoltam hogy gyújtsd fel a g*cibe :D )
Polling rate 500/1000 DPI 400 vagy 800, több fölösleges

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.