Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) ReFleXx válasza kemotox (#51097) üzenetére


ReFleXx
addikt

nah a hiénák már rá is ugrottak.. :)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#51102) kemotox válasza ReFleXx (#51101) üzenetére


kemotox
addikt

Én mindig mindenre ezt írom :D De most ezt tényleg vinném két söré! :D

(#51103) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

No, végül is a steelseries rival 100-ra esett a választás. Annyira nem értek hozzá, ezért nem is írok túl hosszú elemzést ide, de eddig nagyon bejön.
Ami kicsit fura, és én hátrányként rovom fel, hogy a cpi értéke elég érdekes értékek közt állítható (250, 500, 1000, 1250, 1500, 1750, 2000, 4000), kár, hogy nem lehet a szokásos 400-800-1200. (logitechet 1200on használtam, tehát itt az 1250 nem annyira fájó, de egy 800at nem tudom mivel lehet kiváltani)
Méretre, anyag anyaghasználatra nagyon tetszik a g100s után.

Logitechet meg hiába vittem vissza a boltba, elvileg házhoz kell hívni őket, a bolt nem tud mit kezdeni vele.
(bár ezt itt sokan lehet tudták :DDD )

Köszi a segítséget mindenkinek!

(#51104) thomeef


thomeef
őstag

Üdv! Razer Naga 2014-hez hasonló egeret keresek. Kettő is van itthon, 2,5 éve hibátlanul üzelemelnek. Leginkább WoW-ra, és modellezésre vannak használva napi több órát. Ami a problémám hogy a 12 oldalsó gomb sok, és cserébe pici. Fele annyi elég lenne.

Amire mindenképp szükségem lenne:

-mint a nagánál, a görgő oldalirányban is kattintható legyen
-görgő fölött minimum 1 gomb
-oldalt min. 6 gomb
-csúszásmentes anyag
-vezetékes
-programozható gombok
-kényelem

Létezik hasonló egér ilyen feltételekkel, ami hasonlóan jól bírja a több éves nyüstölést, vagy marad a Naga?

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#51105) Evil Snowman válasza thomeef (#51104) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Többiek meg fognak kövezni lehet érte, de ha leginkább WoW-ra kell, akkor házon belül Razer Naga HEX vagy egy Roccat Nyth. Ez utóbbiban jóval több a személyre szabhatósági lehetőség.

(#51106) thomeef válasza Evil Snowman (#51105) üzenetére


thomeef
őstag

Hexem volt már, nagyon régi, sokkal igénytelenebb konstukció mint az új naga. A Roccat viszont jó lehet, tetszik az oldalsó gombok modularitása. És tesztekben sem írnak róla nagyon rosszakat. Jó lenne róla felhasználói vélemény is hosszabb távról. Egyedül magával a márkával állok hadilábon. Billentyűzet fronton förtelmesen rossz minőséget produkálnak, mind hardveresen, mind szoftveresen. Viszont ennyi pénzért hiányolom róla a görgő oldalirányú kattinthatóságát. A nagán iszonyat jól megcsinálták, nem értem hogy miért nem impregnálják több felső kategóriás egérbe.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#51107) MaTpr0F válasza thomeef (#51106) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Impregnálják? :DDD Plz don't hate.

(#51108) thomeef válasza MaTpr0F (#51107) üzenetére


thomeef
őstag

Jogos :R

(#51109) dobragab: Thx :R

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#51109) dobragab válasza thomeef (#51108) üzenetére


dobragab
addikt

Nem tudom hogy ezt komolyan mondtad-e, de
- integrál
- implementál
lenne helyes.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51110) kemotox válasza MaTpr0F (#51107) üzenetére


kemotox
addikt

Az nem teherbe ejtes? :D

(#51111) ReFleXx válasza thomeef (#51106) üzenetére


ReFleXx
addikt

ezen a felreirason besirtam :DDD

MaTpr0F nekem ez a kedvencem

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#51112) Axe Miskolc válasza Axe Miskolc (#51050) üzenetére


Axe Miskolc
tag

Valamit erre írnátok?

(#51113) dobragab válasza Axe Miskolc (#51050) üzenetére


dobragab
addikt

[link]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51114) TeebyKay válasza ReFleXx (#51111) üzenetére


TeebyKay
őstag

:C

(#51115) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

(#51116) Vanir válasza Ateszpapa (#51115) üzenetére


Vanir
veterán

Hasonló hangja van a ZA12-nek amit jelenleg használok, de talán nem ennyire éles a kerregése. Gariztasd be.

(#51117) Ateszpapa válasza Vanir (#51116) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Már visszavittem mert egy ZA13-mat rendeltem helyette.

Ez majdnem egy centivel rövidebb, és ezen kényelmesen elérem az oldalsó két gombot is.

Ennek halkabb a görgője is, ez megfelelő.

Te hanyas DPI-n használod?

[ Szerkesztve ]

(#51118) Vanir válasza Ateszpapa (#51117) üzenetére


Vanir
veterán

Én nyóccázon. :)

(#51119) SP!T válasza Ateszpapa (#51115) üzenetére


SP!T
addikt

Nekem ZA13-on ugyan ilyen kb. Nekem bejon, hogy hatarozott fokozatai vannak.
400DPI-n hasznalom.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#51120) Locutus


Locutus
veterán

Na csak bejelentették: G900

És tényleg megcsinálták, vezeték nélküli, és így is csak 107g...
Még a dizájn se tűnik olyan vadnak, mint első blikkre volt. Kérdés, hogy mennyire lesz jó fogása...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#51121) Vanir válasza Locutus (#51120) üzenetére


Vanir
veterán

Ez egy igazi roflcopter. :DDD Az a 150 dollar meg nevetseges.

(#51122) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

A Pixelben kapható egerek az üzletben is ki vannak téve kipróbálásra? Lehet felmennék egyszer tapogatni, Rival 300, Zowie-k érdekelnének meg még ez-az.

(#51123) MaTpr0F válasza Vanir (#51121) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Viszont 3366-os szenzort illetve G303 féle rugós gombokat kapott. Remélhetőleg az opcionális vezeték nélküliség nem fog semmiben visszaütni, ha kábelről van használva. Logi shop meg mindig drágább kicsit bár, ha leveszem az ottani pluszt, még akkor is röhejes az ára.

[ Szerkesztve ]

(#51124) Vanir válasza -FreaK- (#51122) üzenetére


Vanir
veterán

Igen, mindent ki tudsz probalni.

(#51125) PR0JECTNR56 válasza Locutus (#51120) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ez a megjelenés még mindig a legfájdalmasabban horzsoló infernális fércműveket idézi a "SUPER GAMER MOUSE PRO SNIPER DESTROYER NO1. KILLER" kategóriából. Az ára komikus, a 107g+wireless viszont lehet valakinek megfogja érni, csak alapvetően annyi jobb egér van tőle, hogy nem tudom meddig kellene görgetnem a listát ameddig eljutnék addig, hogy akkor nincs mese, G900 kell.

(#51126) Locutus válasza PR0JECTNR56 (#51125) üzenetére


Locutus
veterán

Sorold már fel a jobb egereket légyszi, és hogy azok mely szempontok szerint jobbak, ha ezt ennyire kategórikusan ki tudod jelenteni...

Az hogy 70g-os burgonya legyen tejfölöspohár anyagból, és 400dpi-s intellimouse sensorral a kvék rántásokhoz, azt már ismerjük, az az összefoglaló alapja :) De 2016-ban azért akár tetszik akár nem, más szempontok is vannak már, sőt, az emberek 99%-a nem ezek alapján fog választani. Azt is tudjuk ugye, hogy a 3366-nál nemigen van jobb szenzor jelenleg, meg azt is, hogy a tavalyi csúcs egerüknél egy jóval könnyebb, még úgy is, hogy vezeték nélküli. Ráadásul jók a gombok, szimmetrikusan rendezhető, a freeroll görgő is kb a legfaszább fejlesztésük egyike, a kinézet véleményes, az ár viszont magas. Na találtam is egy negatívumot. De pl az elmúlt évek wireless gamer egerei mennyibe is kerültek, amelyek ráadásul csak korlátozottan voltak alkalmasak játékra? Lásd steelseries, razer, stb...

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#51127) kemotox válasza Locutus (#51126) üzenetére


kemotox
addikt

Igen, ez igy van. 2016ban, mikor csak a kulsosegekre adnak az emberek, es a tomeg kovetese a fontos, mar masok az igenyek.

(#51128) TeebyKay válasza Locutus (#51126) üzenetére


TeebyKay
őstag

+1, az össz baja a kicsit nagyobb súlya és a rettenetesen magas ára, de a gyártók csúcskategóriás termékei mindig túl vannak árazva szóval ez egyáltalán nem meglepetés. Meg persze lehet szar driver meg egyebek, de ez majd akkor derül ki ha valaki elkezdi havi félmillió forintos összeggel támogatni dobragabot az egerek tesztelésében :D

[ Szerkesztve ]

(#51129) Locutus válasza kemotox (#51127) üzenetére


Locutus
veterán

Nem, nem kell eltorzítani a kritériumokat csak azért, hogy igazold a szűk 1% igényeire épülő követelmény rendszert.
A jó szenzort igenis meg lehet, és meg kell követelni, ahogy a jó formát is, a minőségi gombokat, és minden egyebet IS, ami hozzáad az élményhez vagy a komforthoz. Ebből még mindig nem az fog kijönni, hogy a G900-nál csak jobb egerek léteznek, sőt. Maximum annak, aki zsigerből leragadt a kinézeténél. De a kinézeten kár vitatkozni, mindenkinek más tetszik. Nekem az egér a markomban van, tehát a kinézetet kb az utolsó helyre sorolom a kritériumok között, amíg kényelmes a fogása. A G900-at sem emiatt fogom megvenni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#51130) jaffa 2843 válasza Locutus (#51120) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Aki azt hiszi, hogy bármi pluszt vagy prémiumot kap ennyiért, az át van verve és meg is érdemli, hogy lehúzzák. 55%-os kedvezménnyel érdemes lehet azoknak megvenni, akik igénylik ezeket a ficsőröket.
Csoda meg nem létezik. Azért nem 150 gramm, mert valahol spóroltak. Ránézésre a burkolat felét elhagyták, amiből az következik, hogy minden csak nem "benne az anyag" prémium. Még a görgő is lyukas...

Amit érdemes lenne tesztelni, az a wireless lag. Sokat bullshitelnek róla a videóban. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#51131) Locutus válasza jaffa 2843 (#51130) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor most még mindig csak az árnál tartunk. Azt írtam én is, hogy túl magas, mint minden új és márkásabb premium terméknél. 179 eurót én se szívesen adok ki érte.

Más wireless-gamer egereknél hogy alakul a lag, van valami teszt erről? Én nem nagyon látok embereket panaszkodni a G700-ra se, wireless lag szempontjából. (jó, nemtom közülök kvékezik e még valaki :D)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#51132) PR0JECTNR56 válasza Locutus (#51126) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az általad is említett összefoglaló például remek alapot nyújt a választáshoz, innen szinte minden válasz adott. ;)

Az előzőben megemlítettem mi szólhat mellette, ugyanakkor én a Logitech jelenlegi irányvonalát nem tartom követendőnek, attól függetlenül, hogy ők mint multi a piaci trendeket lekövetve K+F-elnek, ez sohasem volt szerintem vitás.

Mint ahogyan az sem, hogy ezen fejlesztések közben nyilván hasznos dolgok is előkerülnek a laborból, amely a termék árát látva valamilyen szinten elvárható, hogy bele is kerüljön a plasztik héj alá (pl: PW3366, freeroll görgő), szóval ezeket az általánosságokat ne fussuk meg továbbra is, mert magától értetődő.

Viszont ha figyelmesen végigolvastad a #51125-et, akkor a zárlatból számodra is világossá válhatott, hogy ez a jellemzés az én igényeim alapján épül fel, így érdemes eszerint értelmezni. Röviden: Itt azt kellene érteni, hogy nem a világ hulladéka G900, sok ettől rosszabb egér van, de azért könnyen belátható, hogy ettől elég sok jobb is akad.

Ez pedig még mindig az egeres topik, így platformot biztosít annak a kritikus 1% reprezentálásának, akik más véleményen vannak ezen kérdésekben, ettől is jó többek között egy fórum.

(#51133) jaffa 2843 válasza Locutus (#51131) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hasznos és jó dolog a papírzsebkendő, de 5ezerért te sem veszed meg. Teszt meg volt csak lusta vagy keresni és nem is érdekel az igazság.

A premium itt csak annyit jelent, hogy drága mint a büdösrosseb.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#51134) TeebyKay válasza jaffa 2843 (#51133) üzenetére


TeebyKay
őstag

Itt most attól függ, hogy egy all-in-one pontozási rendszer alapján értékeljük az egereket, vagy az ajánlóba való bekerülésük alapján ahol a szubjektív tényezőket mellőzzük. Utóbbi esetben a G900-nak hiába irdatlan az ára, az ár szubjektív tényező, ha már csak egy ember van aki meg tudja fizetni és minden más kritériuma elfogadható, akkor egy ajánlható egér. Másik nézőpont ha tényleg csak egy ember tudja megfizetni az árát akkor ez egy akkora mínusz, hogy tényleg rendesen lepontozza az egeret. Egyszerűen elbeszéltek egymás mellett.

(#51135) Vanir


Vanir
veterán

Szvsz amig nincs rola atfogo teszt addig felesleges vitatkozni, akar jo eger is lehet. En szemely szerint biztos nem vennem meg feleennyiert sem.

(#51136) jaffa 2843 válasza TeebyKay (#51134) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Sem az ajánlóról sem semmiféle pontozási vagy milyen rendszerről nem volt szó. Annyiról van szó, hogy ennyit kiadni egy egérért nonszensz és ennyit elkérni büdös parasztság, amit én nem támogatok és valszeg bele sem írom az ajánlóba, akár jó, akár nem. Megmentve sok anyuka pénztárcáját "István" követelőzéseitől.
Akinek wireless-wired, szaladó görgő kell, az meg vagy kicsenget 45 rugót vagy egy "hub@zmeg" után visszavesz egy szempontot, megspórolva 20ezer Ft-ot. Sajnos így gyártják a cégek a Tirexi-szerű értelmetlen lényeket. ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#51137) MaTpr0F válasza jaffa 2843 (#51136) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

No offense de,
Ez a hozzáállás is lehet kicsit "nonszensz".

Most vagy egy rendes ajánló van, ahová a jól megcsinált egerek kerülnek be, vagy egy szelektív nézőpont (vélemény?) alapján összeállított lista.
Természetesen itt most nem védeni akarom Logiékat, mert az árazás egy vicc, de ezen elveknek áldozatul eshet más egér is, ami teljesen jó csak "Mi az már hogy ennyit kérnek érte?" szűrőn nem megy át.

Az meg, hogy ki mennyit hajlandó kiadni egy egérét olyan, hogy kinek milyen forma illik legjobban a kezéhez. Teljes mértékben személyes preferencia.

(Az aki meg anyu tárcájából vásárol, nem jár ide összefoglalót olvasni, csak hányja a szivárványt a monitorra a promó videót látván :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#51138) TeebyKay válasza jaffa 2843 (#51136) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nyilván épeszű ember nem fog ennyit kiadni érte, de vannak nem épeszűek meg olyanok akik megtehetik.

(#51137) MaTpr0F +1

[ Szerkesztve ]

(#51139) Locutus válasza Locutus (#51120) üzenetére


Locutus
veterán

G900 preview cnet

G900 preview pcgamer

Van ott latency grafikon is, ami nem néz ki rosszul... sőt.

sweclockers-en már mórickaábrás teszt is van

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#51140) dobragab válasza Locutus (#51139) üzenetére


dobragab
addikt

A no movement latency-t majd akkor hiszem el, ha én magam teszteltem, bár szerintem lehetséges.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51141) LLaci89


LLaci89
tag

Helló, egér vásárláshoz szeretnék kis segítséget kérni, eddig nem volt még egy értelmesebb egerem se, szóval nem vagyok túlságosan képben.

Válaszoltam a megadott kérdésekre is:
1. Mennyi a keret?
Jó lenne ha max 10-15k-ban megállna.
2. Használtpiac, és / vagy eBay?
Csak új jöhet szóba.
3. Mire használnád az egeret?
Játék(MOBA, ARPG), plusz sima otthoni felhasználás.
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
Palm. Kezem mérete szerintem átlagos, se nem kicsi se nem nagy.
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
Nem tudom, próbáltam már sok félével.
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
+pont ha van rajta az alap hármon kívül 1-2 plusz gomb, de nem létszükséglet.

Köszi, előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#51142) ReFleXx válasza Ateszpapa (#51115) üzenetére


ReFleXx
addikt

EC2-A is ilyen volt, ZA12 egy fokkal csendesebb.

(#51122) -FreaK- Igen ki vannak rakva, de a pixelbe inkabb le kell menni, félig a főd alatt vannak :D

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#51143) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok van egy v7 bloody egerem mit jelent pontosan a Report Rate(HZ) és mennyire érdemes állítani egy fps játékban? (pl : Battlefield , Counter Strike)

(#51144) ReFleXx válasza Mr. Erikszon (#51143) üzenetére


ReFleXx
addikt

Összefoglaló -> 500/1000Hz.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#51145) Axe Miskolc válasza dobragab (#51113) üzenetére


Axe Miskolc
tag

Köszönöm az értelmes választ!

(#51146) Vanir válasza Axe Miskolc (#51145) üzenetére


Vanir
veterán

Vedd ugyanazt ami eddig bevált.

(#51147) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom volt e már, de: Logitech G900 "Gémőr Spektrum".

Már a G402 sem az esetem kinézetre, de ez már szinte MadCatz szintű csúnyaság... Nem tudom mi lesz a next gen egereikkel, ha ezt az irányt fojtatják... :(

Ja és OFF-ba raktam, mert ugye ez wireless... :D

(#51148) MaTpr0F válasza Axe Miskolc (#51145) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ha fontos, hogy halk legyen akkor vedd ugyan azt, ha nem, akkor vesd bele magad az összefoglalóba, egérajánlóba és utána térj vissza egy rendesen kitöltött kérdés sorral.

(#51149) S.J.


S.J.
tag

Sziasztok!

Razer Deadthadder egerem van, de egy jóideje halott. Feltettem egy rossz firmware-t, és azóta csak világít, nem ismeri fel a gép. Régen egy srác mondta nekem, hogy párezer Ft-ért meg tudná javítani, de feledésbe merült a dolog. Van itt valaki, aki foglalkozik ilyesmivel, vagy tudna ajánlani valakit? Köszönöm

Írtam korábban, annyival kiegészíteném hogy 2006-os egér, első verzió.

(#51150) Vanir válasza SunMount3r (#51147) üzenetére


Vanir
veterán

Tekerj lejjebb tíz hszt... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.