Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51551) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok!

Március 18-án rendeltem tőle egy Logitech g100s egeret, ami ma, azaz Április 6-án érkezett meg. Még csak most fogom tesztelni cs-ben, de eredetinek tűnik (szétszedni sajnos nem fogom tudni) oxyplot alapján, és itt egy extra kép egy g400 társaságában.

Üdv,
K.

[ Szerkesztve ]

(#51552) dobragab válasza kristof123 (#51551) üzenetére


dobragab
addikt

Igen, a grafikon alapján eredetinek tűnik. A kínai ezt szerintem nem tudja hamisítani.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51553) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Sziasztok,

az alábbi szempontok alapján szeretném kérni segítségeteket :

1. Mennyi a keret?
max. 15k
2. Használtpiac, és / vagy eBay?
egyik sem, ha vmelyik nagyobb pc áruház, ipon, pcx -nél stb. elérhető dolognál maradnánk
3. Mire használnád az egeret?
nem sok szabadidőm van, így elsősorban böngészés, filmek, néha játék(fps-ek már nem nagyon). Mivel elsősorban filmeknél okoz jelenleg kellemetlenséget a vezetékes egér, így elsősorban wifi-s egeret szeretnék
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
„fingertip grip”
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
csak a win beállítására tudok ezügyben hagyatkozni, ott közepesen van a csúszka
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
nincsenek nagy igények, nincs szükségem 20-30 gombra, inkább az a lényeg, h ne szakadozzon, akár 2-3 méterről ágyból is stabil jelt adjon a wifije. Annak azért örülnék ha ilyen "hüvelykujjtámasz" (vagy nem tudom hogy hívják ezt pontosan sry :) ) lenne. Ami gondolom számít, h egérpadon lenne használva.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#51554) Vanir válasza ggbuffon1897 (#51553) üzenetére


Vanir
veterán

Menj be egy Media Markt-ba vagy esetleg Saturn-ba, fogdosd végig az összes wireless-t, és a legkényelmesebbet, amelyikre nem Trust vagy Hama van írva, azt vedd meg nyugodt szívvel.

(#51555) Lavar


Lavar
aktív tag

Bocs az offért, de gondoltam megosztom. Aztán hátha kiderül, hogy nem csak nálam jelentkezett.

Sajnos bekrepált fél év után a strix claw görgő gombja, a scroll működik, de a kattintás vele, hol igen, hol nem... Ezt így egyik napról a másikra. Már szervizben is van, remélem megoldódik, gondolom csak kicserélik a kapcsolót alatta, de most 15 napig nem lesz, már most hiányzik, addig is az öreg diamondback-et nyúzom.
Azért ilyen kategóriában többet várna az ember, és még csak nem is barmoltam szét, vigyáztam rá. Egyedül CS GO-ban van a kés beállítva rá, máshol nemigen nyomogatom a görgőt. Ettől függetlenül ha valamiért csak cserélni lehetne, ugyanilyet kérek, mert megszerettem és az én kezemnek kényelmes is.

(#51556) MaTpr0F válasza Lavar (#51555) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Az én backup egerem is egy DB!
Néha elkap a kísértés, hogy vegyek még egyet.

Vanir: Fél év? Inkább 2,5 hét.

[ Szerkesztve ]

(#51557) Vanir válasza Lavar (#51555) üzenetére


Vanir
veterán

Ez sajnos minden árkategóriában előfordulhat, bár eddig te vagy az első, aki a Strix Claw-ban ilyen jellegű hibát észlelt. A DA Chroma is 20 rongy, mégis fél év alatt simán megvan a sansz a duplaklikkre.

(#51558) SP!T válasza Lavar (#51555) üzenetére


SP!T
addikt

Igen, sajnos klikk problema siman barmikor elofordul barmibe. Volt mar duplaklikkes 1 honapos japan Omronom is. :) Emiatt ne ird meg le a Strix-et.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#51559) kristof123 válasza dobragab (#51552) üzenetére


kristof123
őstag

Az első körben 1v5-ben, 5-ből 5 HS, szóval jónak tűnik... : D

Súlyra sokkal jobban bejön, mint a g4oo és emiatt lehet, hogy veszek egyet magamnak is. Nagyon bejött csak a fogás nem tudom hosszú távon milyen lenne. Nem tudtam kiakasztani, de ~80 cm / 360°-nál esélyes, hogy adódna olyan helyzet amit, már nem bírna.

Hasonló súlyban (vagy könnyebben), palm fogásra csinálhatnának valamilyen csoda rágcsálót, tuti vevő lennék rá. : D

(#51560) Vanir válasza kristof123 (#51559) üzenetére


Vanir
veterán

Alcor, kifaragsz belőle picit aztán simán megvan. :)

(#51561) Lavar válasza SP!T (#51558) üzenetére


Lavar
aktív tag

SP!T & Vanir: Valamelyest sikerült csökkenteni az aggodalmon, hogy megeshet az ilyen is. :R
Természetesen ennyi miatt nem váltok másra. :)

[ Szerkesztve ]

(#51562) estikornel


estikornel
tag

Heló!

DA3.5G-met 1100 Dpi-n használom, mert így kényelmes. Natív felbontása, vagy legalábbis az ajánlottak közt a 900 szerepel ami közeli. Állítsam át inkább arra, és játékokban emeljem az érzékenységet? Vagy 1800 és csökkentsem? Windowsos beállítást úgy tudom nem érdemes állítani, csak középre pöccinteni.

A real senset még nem mértem meg, de nekem 1800 sok, a 900 pedig kevés. Lehet, hogy nem jól értelmezek valamit..

Előre is köszi!

Edt: Még annyi, hogy a görgőm jobb oldala előre hátra mozog emiatt zörög a görgő mint a fene, ezt hogy lehetne fixelni? Illetve a jobb gombja klikkelés után ha nem nyomom le kissé erőteljesebben akkor van, hgoy elenged és mintha nem lenne lenyomva. Ballal nincs gond, csak ha folyamtosan nyomom a jobb gombot és mozgatom akkor van, hogy megszakad a jel.

[ Szerkesztve ]

(#51563) Vanir válasza estikornel (#51562) üzenetére


Vanir
veterán

900 vagy 1800 es ingame allitsd. Synapse mellett mondjuk lenyegtelen.

(#51564) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Batman Deathaddere :DDD Gigabyte XM300
[link]

(#51565) SunMount3r válasza MaTpr0F (#51564) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Áááá, a világítós "dzsííí" logó csak egészen véletlenül hajaz a Logitech-ére... :U

-Kisfiam, ezt láttad abban videóban ugye?
-Háát, assziszem...
-Ha csak azt hiszed, akkor nem vesszük meg...
-Igen ezt láttam, tuti biztos, hogy ezt láttam!

:D :))

[ Szerkesztve ]

(#51566) kemotox válasza SunMount3r (#51565) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem az a gigabyte logo sokkal régebbi, mint logiék géje.

(#51567) SunMount3r válasza kemotox (#51566) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Való igaz, no de így még sose láthattuk és pont egy egér hátán...

És mint írtam ez mind teljesen véletlen... :U

[ Szerkesztve ]

(#51568) kemotox válasza SunMount3r (#51567) üzenetére


kemotox
addikt

Meg gondolom az is koppintás, hogy görgője van, meg fekete színű....

(#51569) SunMount3r válasza kemotox (#51568) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk akkor inkább úgy, hogy egy szemfüles felismerés egy régi és véletlen hasonlóságban rejlő marketing "potenciál" kihasználására, melynek -mit ad isten- most jött el az "ideje"...?! (Kérdés...)

A döntést önökre bízom uraim...

(És továbbra sem állítottam semmit, amire a reakciódból következtetni lehetne...)

[ Szerkesztve ]

(#51570) SunMount3r válasza SunMount3r (#51569) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amúgy még szerencse, hogy nem az Apple logójára hasonlít, azt hiszem azóta már útban lenne nekik az idézés... :))

(#51571) Brandynew


Brandynew
őstag

EGÉRVÁSÁRLÓK FIGYELMÉBE:

Most már nálam van egy ideje a Logitech G100s, leírom a tapasztalataimat:

Tőle rendeltem meg az egeret, és vettem hozzá ugyancsak tőle egy ilyen egérpadot.

Az egér és az egérpad is eredeti, maximálisan meg vagyok velük elégedve.

Próbálgattam egy darabig olyan állapotában, ahogy megjött, majd kivettem belőle a súlyt és jaffa 2843-tól rendeltem ilyen talpakat (~ 400 Ft postával).

MINDENKÉPPEN ajánlom a súly kiszerelését és a linkelt talpak felhelyezését.

Kategóriákkal nő az egér használhatósága.

A gyári talpakat körömmel vagy egy kis csavarhúzóval egyszerűen le lehet szedni, alatta a csavart ki lehet venni, simán szétnyílik az egér, és a benne lévő extra súly is könnyedén eltávolítható. A jaffa 2843-tól rendelt talpakat nagyon precízen illesszétek a helyére, és utána alaposan nyomkodjátok rá.

[ Szerkesztve ]

(#51572) jeni válasza Brandynew (#51571) üzenetére


jeni
félisten

Nem nagy tétel az egér ára de ugrott a garancia a ház felnyításával.

(#51573) Vanir válasza jeni (#51572) üzenetére


Vanir
veterán

Ebayrol nem nagyon van ra garancia Koreabol. :DDD Amugy meg ez evidens dolog.

[ Szerkesztve ]

(#51574) SP!T válasza jeni (#51572) üzenetére


SP!T
addikt

Azt kell mondani hogy csak a talpa elkopott es kesz.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#51575) Brandynew válasza jeni (#51572) üzenetére


Brandynew
őstag

Egy 5 ezer Ft-os egérnél (Magyarországon 12 ezer) nem tökmindegy? :) Azzal, hogy felnyitod és elvégzed a módosításokat, máris sokkal többet ér az egér, mint 5 ezer Ft.

Meg milyen garancia? Egy koreai csávó (akinek az a neve, hogy JunHyo Kim :D) küldi egy fekete borítékban, papírok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#51576) Locutus


Locutus
veterán

Na csak betoppant még ma a UPS :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#51577) Brandynew válasza Locutus (#51576) üzenetére


Brandynew
őstag

Királyul néz ki :) G900? Milyen? Az a sok izé ott középen nem zavaró?

[ Szerkesztve ]

(#51578) jeni válasza Brandynew (#51575) üzenetére


jeni
félisten

:R

a kép alapján gondoltam hogy a 4. csavar a gyári erőket matrica alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#51579) [Prolixus] válasza jeni (#51578) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Milyen negyedik csavar? :F

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#51580) Brandynew válasza jeni (#51578) üzenetére


Brandynew
őstag

Egy csavar tartja, a nagy talp alatt van. A gyári talpakat nem tudod visszatenni, szóval ha a súlyt szeretnéd kivenni, akkor előbb rendeld meg jaffától az új talpakat.

(#51581) dobragab válasza Brandynew (#51580) üzenetére


dobragab
addikt

Pontosan.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51582) Locutus válasza Brandynew (#51577) üzenetére


Locutus
veterán

Hogy mi fog zavarni meg mi nem, az majd a napokban kiderül :) A forma kicsit más, de nem rossz. Inkább az oldalát kell szoknom, felül kényelmes elsőre is. A hosszú kezembe még talán jobban is illik, mint a G502.
Egyelőre a szoftvert feltettem, és vezetékesen kell használnom egy darabig, amíg tölti.
Az biztos, hogy könnyebb a G502-nél, bár nekem sose volt gondom a nagyobb súllyal. A kábele viszont merevebb, mint a réginek. Talán pont azért mert új, vagy mert a leválaszthatóság miatt hosszabban kinyúlik előre a törésgátlós része. De úgyse kábelesen fogom használni.
A gombok szép finoman járnak, a görgő ugyanolyan szuper mint a G502-n, csak még könnyebb, és finomabban lehet vele oldalra is kattintani.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#51583) Locutus válasza Locutus (#51582) üzenetére


Locutus
veterán

2 óra alatt megvolt az első fullra töltés. (nem nulláról)
Úgyhogy most kihúztam a kábelt végre belőle. Röviden: Kurvajó érzés kábel nélkül egerészni vele :D Semmiféle tracking hibát, vagy input lag növekedést nem érzek. Egyszerűen csak teszi a dolgát tovább, anélkül hogy a kábelt is vele kelljen ráncigálni :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#51584) regener


regener
veterán

Off kérdés:
Zowie egereknél számít valamit hogy sárga vagy fehér a görgő? Mert boltonként változik.

(#51585) Vanir válasza regener (#51584) üzenetére


Vanir
veterán

BenQ féle FK-nál fekete, eggyel előtte lévő szériánál fehér, a régebbieknél pedig sárga.

(#51586) ReFleXx válasza regener (#51584) üzenetére


ReFleXx
addikt

beeloztek :)

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#51587) regener válasza Vanir (#51585) üzenetére


regener
veterán

Köszi :R

(#51586) ReFleXx
Akkor neked nem jár semmi ;]

(#51588) TeebyKay válasza regener (#51584) üzenetére


TeebyKay
őstag

Az ilyen kérdés szerintem egyáltalán nem off. De az, hogy én ezt leírtam már igen :DDD

(#51589) Revesz


Revesz
aktív tag

Razer deathadder 3.5g low sense játékosoknak memnyire jó? 450 cpi értéken is ugyan olyan reszponzív mint az ajánlott 1800-on?

(#51590) Vanir válasza Revesz (#51589) üzenetére


Vanir
veterán

Teljesen jó az általad írt értéken is, csak ne a Synapse legyen fent, hanem a legacy driver.

(#51591) kristof123 válasza MaTpr0F (#51564) üzenetére


kristof123
őstag

Jól néz ki, kíváncsi vagyok a gagyibájt tud-e valamit remekelni vele. : D

(#51592) SP!T


SP!T
addikt

Ez csak nekem marad ki? CM Xornet II
Avago 3320

There's a device that I've been using called a whoop.

(#51593) Pöttön válasza Locutus (#51576) üzenetére


Pöttön
őstag

Nekem is tegnap jött meg az utód, egy G502 személyében.
Elsőre egy kicsit féltem tőle, de végül egyáltalán nem bántam meg a vételt! :)
Nagyon tetszik, unokatesóm g700-asára hasonlít a komfortja, ami részemről egyáltalán nem gond, mert számomra az az egér volt az eddigi legkényelmesebb amit fogtam a kezembe.
A gombjai is jól elkülönülnek, gyorsan megszokhatóak.
Aztán hogy mennyire lesz tartós az majd idővel kiderül. De a 3év gari azért biztató. :)
Grat a G900-hoz, én is szemezgettem vele, de számomra ez már megfizethetetlen kategória. :B

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#51594) kemotox válasza SP!T (#51592) üzenetére


kemotox
addikt

Japcsi omron? Érdékesnek tűnik. Valaki csinálhatna egy 14 napon belül visszaküldős tesztet :D Már az előző xornet látványától is mindig fogdosós érzésem támadt.

(#51595) MaTpr0F válasza SP!T (#51592) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Nem vészes, csak a gyors rántásokat nem szereti.
RJN tesztje.

(#51596) Sordoran válasza Vanir (#51549) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszi a választ! Még annyi kérdés lenne, hogy a Hama uRage " Reaper Nx " lehet-e alternatíva (vagy nem véletlen, hogy nincs ajánlottak között)? Illetve ha lehetőség lenne rá, drágábban mit lehetne venni ami minőségi ugrás lenne? (mondjuk ~15ezerig)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#51597) TeebyKay válasza Sordoran (#51596) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nem véletlenül nincs a listán, és bármit amit az egérajánlóban találsz. Steelseries Kana V2, Logitech G302 (megosztó a formája).

(#51598) Vanir


Vanir
veterán

Well, shit.

(#51599) jaffa 2843 válasza Vanir (#51598) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Dayum, dawg :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#51600) Vanir válasza jaffa 2843 (#51599) üzenetére


Vanir
veterán

Kábel got rekt. Haver szerint javítható. Amúgy már kész minden, Alps helyett egy zöld TTC fogja kódolni a görgetést, Omronok a helyükön, paracord kábel úgyszint, talpak még a borítékban csücsülnek én meg tűkön ülök. :D

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.