Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) MaTpr0F válasza Vanir (#50649) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Polírozd ki, hogy rendesen átlátszó legyen mint a plasma DB. :K

(#50652) kemotox válasza MaTpr0F (#50651) üzenetére


kemotox
addikt

Jaja szerintem is megérné felpolírozni, csak egy polírmasszacucc, egy finom rongy, meg egy jó erős recskázókéz kell hozzá.

(#50653) Kom-ancs


Kom-ancs
tag

Üdv!

Razer Deathadder Chroma egérhez létezik legacy driver?Mert ez a Synapse eléggé belassítja a gépemet,boot idő duplája mint nélküle.Elég sok razer egérhez találtam legacy-t,de chroma-hoz nem.

[ Szerkesztve ]

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#50654) kemotox válasza Kom-ancs (#50653) üzenetére


kemotox
addikt

A régi, synapse előtti drivereket nevezik úgy, de a Chroma megjelenésekor már rég ment a snyapsolás, szóval nuku. Használd anélkül. Úgy is a natív felbontáson érdemes használni, mert ott a legpontosabb.

(#50655) Vanir válasza MaTpr0F (#50651) üzenetére


Vanir
veterán

Nem akarok annyira fényes/csúszós felületet. :) Most az imént átmentem rajta 800-as és 1200-as polírpapírokkal, ezzel elértem a kívánt hatást.
De messze még a vége. :P

(#50656) davian


davian
csendes tag

Sziasztok!

Akinek van G502-ese, megtenné hogy kipróbálja ezt.
Ez egy Proteus Spectrum, ha ez számít.
Csak én fogtam ki hibásat?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#50657) kemotox válasza davian (#50656) üzenetére


kemotox
addikt

Mitől lenne már hibás? Szerinted ez rendeltetésszerű használat? Beszarok. Mikor falhoz vágod, akkor nem zörög?
Nem mondta senki, hogy nem így kell kattintani?

[ Szerkesztve ]

(#50658) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

Milyen egeret tudtok ajánlani 40k a max.

:R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#50659) davian válasza kemotox (#50657) üzenetére


davian
csendes tag

Szándékosan csináltam úgy a videóban.
Mivel abból ez következik. Mindkét gomb illesztése laza, ezért zörög felengedésnél.

(#50660) kemotox válasza zsolti72837 (#50658) üzenetére


kemotox
addikt

Kicsit óverkill az a 40 ezer :D 20-ból már a legjobbakat megkapod lazán. Nézd meg az összefoglalót, van az elején jó kis egérajánló, azok közül csemegézhetsz, illetve van egy hogyan kérdezzek rész is, az alapján kérdezz. Kellenek infók, mint pl hogyan fogod az egeret, kellenek-e plusz gombok, stb stb.

davian: Ez még mindig direktelőhozós dolog. Mikor normálisan, rendesen kattintasz, akkor is ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#50661) davian válasza kemotox (#50660) üzenetére


davian
csendes tag

FPS játékot játszok, főleg a jobb gombnál jelentkezik. Távcsőbe belenézés, de főleg a távcső leengedésénél. Hirtelen a gomb elengedésekor. Vagy amikor automata fegyverrel lövök egy töltényt vagy rövid sorozatot és hirtelen felengedem a bal gombot.

Ez nem egyedi eset. A logitech fórumán is írtak már róla, de persze máshol is.

[ Szerkesztve ]

(#50662) kemotox válasza davian (#50661) üzenetére


kemotox
addikt

Akkor ilyen sajna. Lehet ez is olyan dolog, mint a nyikorgás, ami néha előjön az egereknél. Majd idővel bekopik kicsit, és jobb lesz. Vagy egész egyszerűen ilyen a hangja. Nem hinném, hogy ez hiba lenne, hisz működik amúgy.

(#50663) scabi78 válasza davian (#50661) üzenetére


scabi78
senior tag

Szerintem ez nem az az árkategória minél megengedhető egy ilyen „hiba”. Próbáld gariztatni, hátha...

Tiszta Windows, rendes ház!

(#50664) zsolti72837 válasza kemotox (#50660) üzenetére


zsolti72837
őstag

Ja értem. :D
Okés. :D

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#50665) davian válasza scabi78 (#50663) üzenetére


davian
csendes tag

Ezért próbálok érdeklődni, hogy másoknál milyen ez a két gomb. Mert ha mindenkié ilyen, akkor... :(

(#50666) tjhooker464 válasza davian (#50656) üzenetére


tjhooker464
őstag

Ezek a Logitech egerek meg a gombjaik :D. (Érteni fogja akinek szól :R )

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#50667) Vanir


Vanir
veterán

Találtam egy jóféle YT csatornát. Vannak érdekességek, meg sok újrafestett patkány. :)

(#50668) -FreaK- válasza Thrawn (#50650) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ja, látom én is sajna :( . Pár éve már nem gyártják. Én még egy CoD-os kiadást fogtam ki évekkel ezelőtt, 10k-ért, ami szerintem jó ár volt érte. Használtan esetleg?

(#50669) Nerazim válasza Vanir (#50655) üzenetére


Nerazim
őstag

Csinálhattál volna egy hangulatos kis time-lapse videót hozzá :DD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50670) MaTpr0F válasza davian (#50665) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Én nekem is ilyen volt a vadi új g502. Egyik ok ami miatt visszaküldtem.

[ Szerkesztve ]

(#50671) Vanir válasza Nerazim (#50669) üzenetére


Vanir
veterán

Elég szép látvány volt ahogy térdeltem a zuhanyzó előtt és mint az őrült sikáltam a műanyagot a csiszolópapírral. :DDD

(#50673) jeni


jeni
félisten

Üdv!
Nem találtam topikot ilyen jellegű hibához.
Adott a Drakonia Sharkoon egér aminek az a baja,hogy a kerék forgatásra nem reagál a kurzor. A gond az,hogy a pici pöcök letört róla és ez forgatja meg a potit középen.
Ha lenne baromi erős ragasztó esetleg vissza ragasztani talán megoldás lenne,de kérdés mennyire bírná ki az erőhatás egy ragasztott pöcök?
Ha tudnék esztergáltatni oda egy tengelyt és a kerékbe befúrni egy kis fúratot és odaragasztani, akkor jó lenne talán.

(#50674) dobragab válasza jeni (#50673) üzenetére


dobragab
addikt

Duplát töröltem.

Dobj egy fényképet a görgőről, lehet, hogy van hozzá nagyon hasonló ebayen, vagy random másik egérben.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#50675) jeni válasza dobragab (#50674) üzenetére


jeni
félisten

ez lenne a görgő, amellett van egy pici pöcök ami a másik oldaláról tört le,és az forgatja meg a potit középen.

az pici pöcök elég vékony és olyan hatlapú a tengelye ami passzol a poti belsejébe amit megforgat a kerék.

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#50676) dobragab válasza jeni (#50675) üzenetére


dobragab
addikt

Leginkább a tengely két felére lennék kíváncsi, és a kerék teljes átmérőjére. Igaz, ezt eddig nem mondtam :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#50677) jeni válasza dobragab (#50676) üzenetére


jeni
félisten

a forgató kerékátmérő kb. 23,8 tized mm

a nem letört oldalon levő vastagabbik tengely átmérője az 2,5mm
mélysége szintén 2,5mm

a letört pöcökének mélysége (hossza) 6mm
annak a hatlapú tengely vastagsága 2mm (mivel az megy be a potiba ,így nem átmérőben adtam meg)

[ Szerkesztve ]

(#50678) dobragab válasza jeni (#50677) üzenetére


dobragab
addikt

Nem látok méreteket, de szerintem ezt bele lehetne faragni, és átmérőben is kb. stimmelne.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#50679) kemotox válasza jeni (#50675) üzenetére


kemotox
addikt

Pici kis imbuszkulcsból levágni egy darabkát majd azt beleapplikálni a görgőbe? Hevített cuccot belenyomni vagy ilyesmi. Na az már tuti nem törne le :D

(#50680) MaTpr0F válasza kemotox (#50679) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Vagy az vagy valami kompozit ragasztó. Pillanatragasztó felejtős. Legvégső esetben meg görgőcsere.

Már jó ideje, hogy megjavítottam szüleim netezős egerének a görgőjét amit eltört. Két komponensű epoxival csináltam, a mai napig bírja.

[ Szerkesztve ]

(#50681) anytime válasza kemotox (#50654) üzenetére


anytime
őstag

Ha leszedem a Razer driver-t, akkor a beállított dpi értékeket (1800-tól lefelé, természetesen) továbbra is tudom a felprogramozott oldalsó gombokkal használni?
Nem mintha nem férne bele a hosszabb boot-idő, de ha nem kell, akkor minek.
Köszi,
A

(#50682) jeni válasza kemotox (#50679) üzenetére


jeni
félisten

Jóóóóóóóó ötlet! Amennyiben méretben van olyan imbuszkulcs.
A másik felén maradna minden kérdés mennyire lehetne betolni?
A másik oldalon 2,5mm átmérő a csonka és mélységéig befúrni Így ragasztani? Ily módon ez beválhatna. Kéne szereznem egy állványos fúrót is. :R :C :K

MaTpr0F
A pillanat ragasztó semmit se ér,főleg ha az a neve,hogy Locite
Ezekből melyik lenne jó?

[ Szerkesztve ]

(#50683) jeni válasza kemotox (#50679) üzenetére


jeni
félisten

Feltehetőleg az a vékony műanyag amiatt tört le,hogy gyerek 4 állásban használta a görgőt. Ezt a szegény gamernek nevezett Sharkoon Drakonia már nem bírta el.
Mindenesetre írtam a Sharkoon cégnek. Hátha küldenek egy görgőt jókedvükben. :U

(#50684) MaTpr0F válasza jeni (#50682) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ezeket nem ismerem, Pattex-et vettem. De azt nem javaslom mert elég kínszenvedés kinyomni belőle a cuccot. A két tubusos kiszerelés a jó, mert én pl. mindig kicsivel több edzőt keverek hozzá, sosem 1:1-ben csinálom.

(#50685) benceman00


benceman00
tag

Sziasztok. Az öreg harcos senseim sok év után végleg beadta a kulcsot. Új egeret szeretnék, a zowiekat szemeltem ki, mert bal kézzel játszok és javarészt csak ők gyártanak szimmetrikus egeret. A kérdés az lenne, hogy formában melyik hasonlít jobban a Senseire? A ZA vagy az FK? Melyiket ajánlanátok? Illitve mindkettő huano kapcsolós? Olvastam hideget -meleget.
Köszönöm.
-ASZPi

Üdv, ASZPi

(#50686) Vanir válasza benceman00 (#50685) üzenetére


Vanir
veterán

Mindegyik Huano kapcsolós, igen (a BenQ revíziók Omron-nal jöttek volna ki, de visszahívták a szériát). A ZA-nak a hátsó fertályánál van egy hupli, az FK-nak nincs, ennyi a különbség gyakorlatilag, no meg a méretek. A legnagyobb FK és ZA is legalább 8 milliméterrel keskenyebb, mint a Sensei, ezt érdemes figyelembe venni.
Zowie mérettáblázatokat itt és itt találsz az utolsó képeknél, a Sensei méretei pedig itt vannak alul..

[ Szerkesztve ]

(#50687) bbdzyx válasza benceman00 (#50685) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Mindegyik Huanos. Senseire szerintem a ZA-k hajaznak jobban, az FK-k nagyon laposak. 3 féle méretben is kaphatóak a ZA-k, ha pesti vagy meg is tudod őket fogdosni őket a Pixelben.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#50688) izee válasza Vanir (#50686) üzenetére


izee
senior tag

A legnagyobb FK és ZA is legalább 8 milliméterrel keskenyebb,

1-4-6 mm-rel keskenyebbek.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#50689) benceman00


benceman00
tag

Sajnos nem fővárosi vagyok és nem tudom megfogdosni.
Senseinel lehet nagyobb mert ez kicsit elveszik a tenyeremben. Huano kapcsolot is könnyen be lehet szerezni ha esetleg elkopna?

Üdv, ASZPi

(#50690) Vanir válasza izee (#50688) üzenetére


Vanir
veterán

60 mm a legszelesebb Zowie, 68.3 a Sensei.

benceman00: kompatibilis a japán omronnal is, az meg jobb egy fokkal.

[ Szerkesztve ]

(#50691) izee válasza Vanir (#50690) üzenetére


izee
senior tag

A zowieknak miért a középső keskenyebb részét nézed?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#50692) Vanir válasza izee (#50691) üzenetére


Vanir
veterán

Mert
1: merettablazatban az van
2: ott fogom meg

(#50693) izee válasza Vanir (#50692) üzenetére


izee
senior tag

A Senseit nem ott fogod meg? :)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#50694) Vanir válasza izee (#50693) üzenetére


Vanir
veterán

Jogos, a hivatalos oldalon akkor mutathatnanak egy normális size chartot...

(#50695) izee válasza Vanir (#50694) üzenetére


izee
senior tag

:R

Viszont a zowiek-nál meg van adva mindkét érték. Legszélesebb részeken: 67/64/62 mm-esek a 11/12/13 típusok

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#50696) benceman00


benceman00
tag

FK1 mellett döntöttem. Köszi a segítséget!

Üdv, ASZPi

(#50697) Vanir


Vanir
veterán

A Rapo V300 néhány komolyabb review alapján jónak tűnik, azonban érinti a mozgó szenzorlencse probléma. Hogy ez milyen gyakori, arról fogalmam nincs, azonban ár-értékben bőven ajánlható még így is. A PCS valahol 4.2 m/s felett van, a LOD viszont magas, tape trick ajánlott rá. Inkább claw-fingertip gripre való. Az oldalgombok elég lötyögősnek tűnnek, a kábele elég gagyi és a súlyeloszlása sem a legjobb. 15-20 milliszekundummal lassabb a kattintása, mint egy G303-nak, szóval van némi lag ezen a téren.
Sajnos nincs most egy kanyi vasam se az egér személyes tesztelésére, de amint lesz rá alkalmam ki fogom próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#50698) Vanir


Vanir
veterán

Ja, és esti mesének még egy G502 mod. :DDD

(#50699) W&S


W&S
csendes tag

sziasztok

ehhez kérnék segítséget:

- 3-10E, ebay is jöhet, csak újonnan
- munkaeszköz lenne, alapvetően napi többórás AutoCad és gyakran Photoshop használat (játék nem szempont)
- fingertip+Churchill
- vezetékes vagy nélküli is jöhet, nem szempont a gyorsaság, viszont a nagy pontosság igen!
- a simán futó görgőt kedvelem, extra gomb nem baj ha van, de nem feltétel

és itt jön a neheze: nagyon kicsi a kezem (nő vagyok), a jelenlegi (halódó, noname) egerem 85x50x28 mm, ahogy néztem, olyan max 95x55-re még tudnék váltani, nagyobbra sajnos nem

viszont ebben a méretkategóriában ugye egyáltalán nincs egér az ajánlott listában...

amiket eddig boltban láttam, azok mind színes-szagos, viszont munkára alkalmatlan gagyiknak tűntek, én meg egy megbízható egeret szeretnék...

előre is köszönöm a segítséget!

(#50700) dobragab


dobragab
addikt

Ha szerencséd van, tudsz keríteni valahonnan Razer Salmosa Pro-Gaming Edition-t. 95,9 × 54,4 × 33,3 mm. Ebayen már nem kapható, úgyhogy kb. az egyetlen esélyed, hogy valamelyik itteni őslakó (pl. jaffa) hajlandó megszabadulni a sajátjától, vagy találsz használtam.

Egyéb esetben menj el egy Media Markt-ba, vagy Pixelbe, és tapogass meg minél többet, nagyjából ebben a fontossági sorrendben:
SS Kinzu v3
Roccat Lua
Razer Abyssus
Logitech G100s
Logitech G302

Talán valamelyik jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.