Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) mindfreak válasza feka007 (#2349) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem kellenne kétszer ugyanabba a kakiba lépni... sztem felejsd el az A4Tech meg a hozzá hasonló gagyikat. 5K-ért azonban soha nem fogsz kapni normális 1600 dpi-s egeret! Razer Krait van 8K körül, Diamondback meg 10K. 5K-ig kevesebb dpi-vel, megbízható egér az MS WMO vagy IMO. De még ezek is jobbak, mint bármelyik A4Tech vagy Genius vagy a többi utánzat... :R

(#2352) Andras828


Andras828
tag

Sziasztok! A Genius egerekről mi a véleményetek? Itt főleg az Ergo szériára gondolok. Főleg az 525-ösre. Nagyon gondolkodok rajta, mert a mostani optikás egerem nagyon pontatlan. Szerintetek hogy működne egy egyszerű szövet ,,egérpadon"?

(#2353) mindfreak válasza Andras828 (#2352) üzenetére


mindfreak
őstag

A Genius egerek olcsó, bóvli megoldások, talán általános használatra elegendőek, de annyira silány minőségűek, hogy 1 Ft-ot se érdemes kiadni értük. Az általad említett darab formája egy az egyben Logitech koppintás...

Mellesleg, ha használod a keresőt talász pár hozzászólást erről az egérről. Itt van pl. egy: [link]

Remélem segítettem.

(#2354) Andras828 válasza mindfreak (#2353) üzenetére


Andras828
tag

Akkor tudsz egy olyan egeret mondani, amelyik játékra is jó, és mondjuk ne legyen több 6500 forintnál?Mert szeretnék már megválni a mostani egeremtől, egy kb 4 éves egérről van szó, ami akkor volt 600 forint. BTC a neve.Nem olyan rossz ez, de ezzel mégha HC szinten lennék tehetséges se lenne elég.

(#2355) mindfreak válasza Andras828 (#2354) üzenetére


mindfreak
őstag

Szvsz, lézeres egeret nem érdemes venni, valahol feljebb le is írtam, hogy miért, bár lehet az nem ebben a topicban volt, a lényeg, hogy semmivel se jobbak, mint optikai társaik, ellenben nem minden egérpaddal hajlandóak rendesen/egyáltalán müködni.
Az is fontos, hogy milyen tipusú játékokkal játszol és milyen egérérzékenységgel! 6500 Ft-ért régebbi (bár megbízható) 400-800 dpi-s optikai egereket kapsz, pl. MS egerek (wmo,imo,ie3.0), vagy esetleg Razer Krait, Logitechnél 10K alatt gémer egeret nem nagyon kapsz sajnos (vagy csak én nem tudok róla).

Érdemesebb hosszú távon gondolkozni egérvásárlás esetében is, nem érdemes ezen filléreskedni, mert ez éppoly fontos alkatrésze a szgépnek, mint a cpu, vga, ram - különösen, ha hardcore játékra szeretnéd venni! Akkor nem érdemes kompromisszumot kötni, érdemes pár ezressel megtoldani a keretet és mingyárt nagyobb a választék.

Ha már a választéknál tartunk, nagyon szubjektív dolog az egér fogása, épp ezért nem igazán tudnék neked konkrétan ajánlani, el kell menni olyan boltba (pl. MediaMarkt), ahol ki vannak rakva a most forgalomban lévő egerek többsége, meg kell őket fogdosni, hogy melyik a legjobban kézreálló neked és azután dönteni.

(#2356) Andras828 válasza mindfreak (#2355) üzenetére


Andras828
tag

"csak" 400-800 dpi-set kapnék? Tehát lényegi előrelépés igazából nem lenne a BTC-mhez képest? Raknék én még hozzá, csak egy a baj, hogy így is éppenhogycsak kifutja a keretből.de még talán egy 1500-at sikerülne hozzátenni. Úgy mi lenne a véleményed? 6500-8000 forintig bezáróan.

MS MM-801 ergonómikus, 7 gomb, optikai 1000 dpi, USB

Microsoft. 1600 forint, a helyi kiskerben. Ez jó dolog? Googlezok egyet

[ Szerkesztve ]

(#2357) Des1gnR válasza Andras828 (#2356) üzenetére


Des1gnR
őstag

6500-8000 Ft ért már tudsz venni itt aprón Logitech MX518-at. Nekem régen volt imádtam nagyon jó egér, de a G5 jobban bejön :K
Logitech <3
Ahogy nézem 8-9k ért már van Razer Copperhead és Logi G5 :))

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#2358) Andras828 válasza Des1gnR (#2357) üzenetére


Andras828
tag

Újonnan szeretnék venni, egereknél nekem az jött be eddig. Lehet veszek valami görgőset. Mekkora jók voltak azok :)

(#2359) Andras828


Andras828
tag

Régen voltak Samsung egerek. Azok nem voltak rosszak. Gyártják még őket egyáltalán?

(#2360) Des1gnR válasza Andras828 (#2358) üzenetére


Des1gnR
őstag

Biztos golyósra gondoltál, de lényegtelen :B nekem volt Razer Boobslang...mit is mondjak rá (sz...r)
9k-ért a copper új S.Freinél és ha komolyan játékra kell akkor ne vegyél olcsó egeret.. :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#2361) mindfreak válasza Andras828 (#2356) üzenetére


mindfreak
őstag

Nekem volt már 400, 800, 1600 dpi-s egerem is.. a 400-assal ugyanúgy belöttem amit kellett, mint 1600-al... Számomra nem volt nagy különbség köztük. :B

Jelenleg MSIE 3.0-át használom, mert ennél nincs jobb fogású egér számomra!

(#2362) Andras828 válasza Des1gnR (#2360) üzenetére


Andras828
tag

A Revoltec egerekről vélemény?

(#2363) Des1gnR válasza Andras828 (#2362) üzenetére


Des1gnR
őstag

Szépen világítanak :DDD :DDD
Ha gamer egér kell akkor Razer vagy Logitech, ha nagyon meg vagy szorulva az A4Tech X7-re azt mondják nem olyan gáz :K
400 és 1600 DPi között én nagyon sok különbséget látok, de ezt ki kell tapasztalni :K
Egyébként ilyet még nem hallotam, hogy valaki ne venne észre a kető között különbséget :F

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#2364) whYz válasza Des1gnR (#2363) üzenetére


whYz
addikt

ha valaki elég kicsi sensen játszik akkor nem veszi észre a különbséget :))

(#2365) kerlac


kerlac
őstag

Abben teljesen egyetértek mindfreak-al, hoyg elsősorban a kialakítás alapján kellene választani, miután tisztáztad, hogy mire kell az egér.

én gamer egeret akartam venni, logi párti vagyok (mx400-asom volt/van), de a G5 és nagyobb számú egerek nem simulnak úgy tenyérbe, ezért vettem A4-Techet, amit lehurrogtak többen, de egyelőre beválik.

(#2366) Des1gnR válasza whYz (#2364) üzenetére


Des1gnR
őstag

Én kicsi sens/2000DPi-n nyomom és nekem ez vált be :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#2367) feka007 válasza mindfreak (#2351) üzenetére


feka007
nagyúr

Ok, akkor majd veszek egeret inkább nyáron, úgyis összeakarok melózni majd pénzt egy basszusgitárra, most meg akkor inkább veszek új mobilt.

(#2368) harylmu válasza feka007 (#2349) üzenetére


harylmu
őstag

Jaja, A4Tech X7 széria. Keresd fel a topicot! :K

(#2369) Andras828


Andras828
tag

Vettem egy A4 Tech X7-est. Mellé egy Genius SlimStar 100-as billentyűt. Eddig jól szuperál. 400 DPI-től egészen 2500 DPI-ig lehet vele ügyködni. Call of Duty 2-ben eddig egész jó, kicsit szokatlan. szokatlanul pontos. A fogása eddig nem rossz :) Jó kis motyónak látszik. 2000 DPI-n játszottam eddig, 800 DPI-n, és alacsony érzékenységen böngészek. Eddig bíztató minkettő. Új még a dolog. Kicsit hangos a kattintása. Írni kéne róla tesztet :) Hosszú a zsinórja. USB-s. Érzékeny. Egész kellemes a fogása, és kellemes anyagokból van. 5.5K volt. Mi kell még?(RAZOR!!!)

(#2370) Des1gnR válasza Andras828 (#2369) üzenetére


Des1gnR
őstag

Örülök, hogy sikerült választani :K :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#2371) Andras828 válasza Des1gnR (#2370) üzenetére


Andras828
tag

Te, ez nem is rossz! Most cod2-tzem, egész jó eredményeket értem el... Már amikor tudtam játszani... 2 kis hülyegyerek anyázott, stb. Amikor felajánlottam nekik egy randit, akkor legyünk inkább barátok... Legalább megtudtuk, hogy nem egy rossz választás ez az X7. Már csak Quake 3-ban kéne mutatnom valamit.

(#2372) Des1gnR válasza Andras828 (#2371) üzenetére


Des1gnR
őstag

Én minden egerem Q3-ba tesztelem sztm az a legjobb hozzá :DDD utána már többi játékba lehet pontosítani de q3 az dara :))

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#2373) Andras828 válasza Des1gnR (#2372) üzenetére


Andras828
tag

A legjobb játék a világon, de szégyen szemre nincs fennt a gépemen. Hol lehet még megvenni? :)

(#2374) kispancs válasza bezsebelek (#2344) üzenetére


kispancs
csendes tag

Személy szerint engem a Cordless Desktop Wave jobban tűzbe hozott. Megéri azt a pár babot ;)

(#2375) Andras828 válasza Andras828 (#2373) üzenetére


Andras828
tag

Lealáztam a botokat xD Nagyon hasít ez az egér!

(#2376) Des1gnR válasza Andras828 (#2375) üzenetére


Des1gnR
őstag

:DDD :))

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#2377) Andras828 válasza Des1gnR (#2363) üzenetére


Andras828
tag

A 400, és 800 DPI között is óriásiak a különségek. Sokkal finoabb mozgást enged a nyócáz. Bár elsőre én sem sokat vettem észre. Most meg már minek, mert elmosódik minden a szemem előtt :DD Egyébként szerintem 1200 DPI a nyerő, nagyon klafa :)

(#2378) whYz válasza adidas* (#50) üzenetére


whYz
addikt

na megint válaszoltam egy 3 éves hsz-re gratulálok magamnak :DD

Andras828: ha low sensen használod akkor 400dpi a nyerő hogyha high-on akkor minél nagyobb :)) de olyan 1800 nem árt :DD

[ Szerkesztve ]

(#2379) Des1gnR válasza whYz (#2378) üzenetére


Des1gnR
őstag

nekem is sierül néha benézni hogy nem a -ra kattintok hanem erre és akkor lesek hogy mennyi új hsz-van és válaszolok rá :DDD :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#2380) Andras828 válasza whYz (#2378) üzenetére


Andras828
tag

Nem fordítva? Mivel magasabb DPI-n többször vesz "mintát", ezért érzékenyebb. Ezért lehet alacsonyabb sensitivity-t beállítani a játékban. Nem? Vagy nem erre a sens-re gondolsz?

(#2381) Andras828 válasza Andras828 (#2380) üzenetére


Andras828
tag

Burkolotan arra gondoltam, hogy magasabb DPI-vel ugyan akkora érzékenységnél mégis érzékenyebb az egér. Mert több framet vesz fel az optika egy szekundum alatt.

(#2382) whYz válasza Andras828 (#2380) üzenetére


whYz
addikt

nem, itt az a lényeg hogy 400dpi az tényleg gyengébb viszont ha low sensen játszol azaz hosszabb ideig kell húznod az egered hogy fordulj akkor egy a beállítás ideálisabb és pontosabb, legalábbis a pr0k szerint... :))
ha nagyobb a sens azaz alig kell mozgatnod az egeret akkor nagyobb dpi kell hogy le tudja követni különben átugrál pixeleket(2 vagy több pixelenként ugrál a kurzor) és ez sztem elég zavaró :DDD

(#2383) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Magas DPi alacson Sens a nyerő :K uhh ha csak egy picit is ugrana a G5 tuti földhözcsapnám :W

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#2384) Andras828 válasza whYz (#2382) üzenetére


Andras828
tag

Nemtom, nekem eddig bejött a magasabb(1200-2000 DPI), és alacsony sens. Szerintem az a menő :D

(#2385) tibi34 válasza Andras828 (#2384) üzenetére


tibi34
tag

Nekemis alacsony érzékenység,magas dpi.De az 1200 jön be a legjobban.Az x7-es egerek jók,pontosságban,méretben,de nem strapabíróak.Kettőt vágtam szét egy év alatt,simán eltört a bal egérgomb mindkettőnél/x718F/.Valóban érdemes többet szánni rá,persze sosincs annyi pénzem hogy vegyek egy Razert,pld.

" Ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt dolgozni akarok. " +1 Hofi: " Tudod mi a korrupció? Amiből kihagynak."

(#2386) tibi34


tibi34
tag

Ja,és Sharkoon egeret nem ajánlom.Tegnap hozta a futár,ma már vitte is vissza,leragadtak a gombjai.Azonkívül egy tákolmány az egész,látszik rajta hogy össze van dobálva.Az egérpadommal nem volt hajlandó együttműködni,csak tükörsima felületen szuperált.Azt hozzáteszem,az egérpad maga a számítógépasztal,az egészet bevontam speckó méhsejtcellás malomipari szövettel ;]

" Ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt dolgozni akarok. " +1 Hofi: " Tudod mi a korrupció? Amiből kihagynak."

(#2387) Andras828 válasza tibi34 (#2385) üzenetére


Andras828
tag

Én egyszer törtem szét egeret. Az is A4Tech volt, még a golyós változat. Szegény már nagyon odavolt(amikor nem ment a Quake 3, szerinted mit csináltam? Ha az a 3 billentyűzet, amit az a csoda alatt törtem szét, mesélni tudna...). Azért adta be a derekát, mert felfeszítettem a gombjait. Meglátjuk, hogy ez mit fog bírni. Ajánlom, hogy bírja, mert szétütöm a céget :)) :DD

(#2388) tibi34 válasza Andras828 (#2387) üzenetére


tibi34
tag

Nekemis a Quake alatt tört el :D Csak ez Excessiveplus :C Ott 1600-ban használom,látni is lehet a railon ;]

[ Szerkesztve ]

" Ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt dolgozni akarok. " +1 Hofi: " Tudod mi a korrupció? Amiből kihagynak."

(#2389) tibi34


tibi34
tag



Pillanatragasztó :P Mostis ezt használom,ideiglenesen,mint az oroszok :Y
Éjszaaki képek,szorri.De látszik a szövet is.

[ Szerkesztve ]

" Ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt dolgozni akarok. " +1 Hofi: " Tudod mi a korrupció? Amiből kihagynak."

(#2390) Andras828 válasza tibi34 (#2389) üzenetére


Andras828
tag

Lehet én is kipróbálom 1600-ban :) Nekem XL-750F-em van. Ez jó. Eddig ajánlom mindenki figyelmébe, egy ótvaros szövetbundán is simán megy. Bár lehet veszek mellé valami normálisabb egérpadot. Megéri szerintetek?

mod: A Quake 3 halálos az egerekre. :DD Az egérpusztító :D

[ Szerkesztve ]

(#2391) tibi34 válasza Andras828 (#2390) üzenetére


tibi34
tag

Kinek hogy,mármint az egérpad :DDD Én kb 40x40-es területet használok ki,de szöveten nagyon jó.Jobban érzed a súlyát is,és szerintem pontosabb.Sima asztalon összevissza csúszkált,hála a teflontalpaknak :K
Jaha,szélessávon másabb,betárcsázósnál volt igazán idegesítő a Kvék ;] Nekem F.E.A.R. Combatban is dolgozik rendesen,a kallofduti nyugdíjasoknak való :Y ;)

" Ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt dolgozni akarok. " +1 Hofi: " Tudod mi a korrupció? Amiből kihagynak."

(#2392) lecterdoctor


lecterdoctor
tag

Hello!

Milyen egeret ajánlanátok kb 6000 ft értékben? Játékra kellene, főleg.

(#2393) tibi34


tibi34
tag

[link],ha dobsz még rá :)

[ Szerkesztve ]

" Ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt dolgozni akarok. " +1 Hofi: " Tudod mi a korrupció? Amiből kihagynak."

(#2394) harylmu válasza lecterdoctor (#2392) üzenetére


harylmu
őstag

A4Tech X7, a topicja.

(#2395) Andras828 válasza harylmu (#2394) üzenetére


Andras828
tag

Itt is majdhogynem ugyan az folyik, az elmúlt pár hsz-ben(bár főleg miattam, csak segíteni akarok :DD )

(#2396) sihu


sihu
tag

kéne help...

eddig egy logitech mx518-am van... de nem naon szeretem... és most beleszerettem egy G9-be...

1. mennyiért tudnám eladni az mx518-at?? semmi baja nincs.... 1 éves talán, nem hiszem h megvan 1 éves.... és lehet eladnám mellé a qck-t, az mennyié lehetne eladni?? semmi baja, fél éves
2. a G9 jó egér???(tesztekből, árából ítélve ez egy hülyekérdés xD)
3. a qck helyett mien egérpadot tudnátok ajánlani a G9 alá???

(#2397) mindfreak válasza sihu (#2396) üzenetére


mindfreak
őstag

Próbáltad már egyáltalán a G9-et, vagy csak olvastál róla? A "hülye" kérdésed egyáltalán nem alaptalan... Én csak a kezembe fogtam, hát elég érdekes élmény volt, teljesen szögeletes az egész, egyáltalán nem illett a kezembe, mondhatnám szörnyű volt. Egy MX518 ehhez képest 100x jobb fogásra.

Lézeres egérre cserélni egy bevállt optikait.. c c c. :U

(#2398) sihu válasza mindfreak (#2397) üzenetére


sihu
tag

a bajom ott van az mx518-cal h ilyen műanyag cucc van rajta.... izzad tőle egy kicsit a kezem nagyobb csatákba és akk má kicsit rossz a fogása, főleg ha vmi kis koszt kap... mindig törölgetem ezt a műanyagot...... a fogása isteni az tény... de ez a műanyag cucc elég elcseszett rajta... ezzel van a bajom....

(#2399) whYz válasza sihu (#2398) üzenetére


whYz
addikt

vegyél deathadder... sokkal jobb
nem lötyög mint a g9 és gumis felülete van szal nem izzasztó :))

a g9 áráról nem is beszélve... :DD

[ Szerkesztve ]

(#2400) sihu válasza whYz (#2399) üzenetére


sihu
tag

jah nekem is az árával van gondom, nem is kicsixDxD

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.