Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) mindfreak válasza ^Clown (#2600) üzenetére


mindfreak
őstag

Szerintem nem nagy nehézség van benne. A4Techet akkor se vennék, ha utolsó gyártó lenne a földön, a Krait valóban gagyi anyagból van és büdös is. Marad az MX518, amire nem tudom kinek volt panasza, de biztosan nem volt még más egér a kezében, akkor nem panaszkodna annyit. Tesztek is bizonyítják, hogy nagyon jó optika van benne, a fogás az már valóban szubjektív dolog, de a Kraitnál csak jobb lehet, hiszen az iszonyat lapos...

És akkor ha már említsük meg a minőséget és a garanciát. Elég annyit mondanom, hogy a Logitechnél 3 év garancia van, bármi gondod van a termékkel, telefonon bejelented és rögtön küldenek postán egy újjat, cserébe visszaküldöd a réginek az usb kábele végét. (Ez utóbbit nem tudom megerősíteni, mert nekem anno még az sem kérték, csak küldtek egy vadi újat!)

A Razernél ilyen nincs. Sajnos... A4Techre szerintem még garancia sincs, mondjuk én se vállalnék ilyen silány sz*rokra semmit...

Én innen venném: IPON

[ Szerkesztve ]

(#2602) ^Clown válasza mindfreak (#2601) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm szépen. Igen, ezzel a logitech-hel már régóta szemezek, tetszik, meg minden :) Egy STEELSERIES QcK pad jó lenne alá? A vezetékre remélem nem túl vastag. Ja és amit akartam kérdezni: teflon talpa van a loginak? Mert a minél simább csúszás nálam nagyon fontos lenne.

(#2603) mindfreak válasza ^Clown (#2602) üzenetére


mindfreak
őstag

Soha eszembe nem jutott, hogy kipróbáljam a teflont szövet padon, így nem tudom megmondani, hogy mennyivel lenne jobb tőle. A Steelpad QcK viszont nagyon jó és gazdaságos választás. QcK+ se sokkal drágább, ha nagyobb méretben akarsz...

(#2604) Fred K. válasza mindfreak (#2603) üzenetére


Fred K.
tag

hát én próbáltam a Stingerem szöveten :K
tapad mint a rosseb :DDD
amint lesz időm veszek egy Qck-t de nem tok elszakadni a melótól :O
addig is marad az irattartó mappa :))

a múltkor vettem egy pólót...Az volt ráírva: Balek!...csak tudnám mi került rajta 38500 forintba...

(#2605) KDavid17 válasza KDavid17 (#2598) üzenetére


KDavid17
aktív tag

senki? :(
Szerintetek g5 vagy g9-t vegyek? g5 fogása pont tökéletes számomra.(próbáltam)
1 Steelpad qck heavy-n mozoghatna a kis rágcsáló :D

(#2606) mindfreak válasza KDavid17 (#2605) üzenetére


mindfreak
őstag

A G9 nagyon szögletes, szerintem nincs ember, akinek igazán beleillene a kezébe. Ha próbáltad a G5-öt és neked kényelmes volt, akkor azt vedd meg. ;)

(#2607) harylmu válasza KDavid17 (#2605) üzenetére


harylmu
őstag

A kettő közül G5öt vennék. :)

(#2608) KDavid17 válasza harylmu (#2607) üzenetére


KDavid17
aktív tag

köszi ! mindfreaknek is :p

(#2609) Fred K. válasza mindfreak (#2606) üzenetére


Fred K.
tag

na ott hagytuk abba h mivel is jáccol? :DDD

a múltkor vettem egy pólót...Az volt ráírva: Balek!...csak tudnám mi került rajta 38500 forintba...

(#2610) nyunyu válasza ^Clown (#2600) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyébként tényleg Ms IMO 1.1A-val nyomulok, csak a talpai már eléggé kopottak, kiszolgált rendesen (ha jól emlékszem, 2003-ban vettem).

Hyperglide MS-3

Az mas kerdes, hogy a 2 cserere eleg teflontappancs ara az egereddel vetekszik ;]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2611) mindfreak válasza Fred K. (#2609) üzenetére


mindfreak
őstag

CS 1.6 és CSS.

(#2612) diegho


diegho
nagyúr

most hoztam haza egy Easy Touch wireless izét. 1.6k+fa dokkolóval, 2 AAA akksival, fekete ezüst színben, elég pofásan néz ki, 5 progarmozható gomb, szerintem netezni jó lesz, jelenleg 3 egér van a gépre kötve :D

(#2613) mindfreak válasza diegho (#2612) üzenetére


mindfreak
őstag

És egymás szoftverei nem kavarnak be? :Y

(#2614) diegho válasza mindfreak (#2613) üzenetére


diegho
nagyúr

csak a deathadder szoftvere van fent, azt használom cs 1.6-ra, egy nortek-et diablo-ra, ezt meg netezni. Amúgy okos jószág, most 10 percig nem használtam és lekapcsolt, hogy ne merüljön. Szerintem megmarad netes egérnek, bár mx1000 után nem igazán akartam többet vezeték nélküli egeret, de ez könnyű (deathadder nehezebb) elég gyorsnak tűnik, kényelmes is, jól is néz ki. jah és persze van egy tartalék genius is, mert ha netán beszarna mindegyik éjjel, akkor ne kelljen felmennem kinyitni az üzletet, hogy egerem legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2615) Sish válasza diegho (#2614) üzenetére


Sish
tag

Van választásod :DDD

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#2616) diegho válasza Sish (#2615) üzenetére


diegho
nagyúr

naja, mondhatni nagyon sok egeret próbáltam és összességében a deathadder a legjobb, bár a boomslang is nagyon tetszett.

(#2617) Fred K. válasza mindfreak (#2611) üzenetére


Fred K.
tag

áááá
ugyanmááár
jóhogy elég a 400 :DDD
mondjuk nekem a Cs nem jött be... :U
meg annyira a Cod4se :))

a múltkor vettem egy pólót...Az volt ráírva: Balek!...csak tudnám mi került rajta 38500 forintba...

(#2618) mindfreak válasza Fred K. (#2617) üzenetére


mindfreak
őstag

A többi online játék sem igényel nagyobb dpi-t, ezt csak valamelyik főokos kitalálta, hogy el lehessen adni a csoda egereket 5000 dpi-vel 5* olyan drágán. De aki kicsit is ért ehhez, az nem ugrik be ezeknek a marketing trükköknek. Nemhiába, a profi játékos megelégszik a 400 meg 800 dpi-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#2619) Fred K. válasza mindfreak (#2618) üzenetére


Fred K.
tag

én inkább maradok a high sens/high dpi-nél
előtte 800dpis egerem volt
nálam ég és föld...

mondjuk nekem teljesen más sens meg dpi kell armyhoz meg más cod4-hez

"nemhiába, a profi játékos megelégszik a 400 meg 800 dpi-vel is."
akkor te most profi vagy? :DDD

a múltkor vettem egy pólót...Az volt ráírva: Balek!...csak tudnám mi került rajta 38500 forintba...

(#2620) nyunyu válasza mindfreak (#2618) üzenetére


nyunyu
félisten

En a kenyelmet tobbre ertekelem a dpi-nel.

Most anyamnal pl. hatarozottan zavar a regi tartalekegerem lapossaga, hatarozottan nem all ugy kezre az MX500, mint az otthoni MX Revo.

Logitech a 11 evvel ezelotti MouseMan/MouseMan+-szal maradandot alkotott ergonomia teren, utana valahogy egyre benabb egereket sikerult kihozniuk.
Cordless MouseMan/MouseMan Optical/iFeel MouseMan-t kifejezetetten ruhelltem a rovid gombjai miatt (egyenes ujjal nem lehetett benyomni :O ), de meg azokat is sikerult alulmulniuk a MouseMan Dual Optical/Cordless MouseMan Optical szogletes formajaval.

Ezekhez kepest nagy elorelepes volt az MX500/MX700/MX900/MX510/MX518/G5 formaja, de hat azota eljart felettuk az ido, azota meg kenyelmesebbek jottek. (MX1000, MX Revo)
Jot meg konnyu megszokni...

Igaz, en nem jatszok tul sokat, akkor is foleg RTS.
Nekem boven eleg a 800dpi :))

*: Perrel elvalasztott egerek kasznija nagyjabol azonos, ezek kozul a dolttel szedetteket bitoroltam...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2621) Tibi98


Tibi98
tag

hali!
sajna haldoklik az egerem, és nagyon úgy néz ki, h újjat kell vegyek...
az lenne a kérdésem, hogy milyen egeret tudnátok ajánlani 4000ft körül...?
elvárásaim: hát, nyílván pontos legyen, amennyire az ebben az árkategóriában lehetséges.... lehet madzagos... játékra is jó legyen... nem is tudom.. úgy egyáltalán a legjobb választásra lennék kíváncsi ebben az ársávban...
előre is köszi!

(#2622) mindfreak válasza Fred K. (#2619) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem, én csak utánozom őket! :DDD

(#2623) Bence01


Bence01
tag

Hali!

Én is most tervezem egy egér vásárlását most egy Logitech MouseMan Dual Optical van és valami ehhez hasonló fogásút szeretnék mert ez nagyon korrekt kis egér.
Eddig az mx400-at és az maz 620-at néztem szerintetek melyik jobb öntés?
Főleg netezek vele.
köszi előre!

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#2624) nyunyu válasza Bence01 (#2623) üzenetére


nyunyu
félisten

most egy Logitech MouseMan Dual Optical van és valami ehhez hasonló fogásút szeretnék mert ez nagyon korrekt kis egér.

Hasonloan bunrossz fogasu egeret szerencsere mar nem gyartanak. :DDD

MX400 illetve MX620 kozott csak a gombok szama, a drot, meg a gorgo a kulonbseg, fogasuk ugyanolyan.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2625) BemAnyó válasza Tibi98 (#2621) üzenetére


BemAnyó
senior tag

ezt ajánlanám, szerintem messze a legjobb 4K ért :C :C

essetleg ezt :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2626) KDavid17


KDavid17
aktív tag

Melyik jobb játékra az mx518(az újabbik 1800dpi) vagy a g5(ebből is az újabbik)?
A válaszokat előre is köszi!

(#2627) KDavid17 válasza KDavid17 (#2626) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Vagy esetleg g9 ?:D

(#2628) Fred K. válasza KDavid17 (#2627) üzenetére


Fred K.
tag

egyik se! :DD
nekem ez jött be
:DDD :DDD :DDD

a múltkor vettem egy pólót...Az volt ráírva: Balek!...csak tudnám mi került rajta 38500 forintba...

(#2629) nyunyu válasza Fred K. (#2628) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt vajon hany Logitech egerbol legoztak ossze?

Elolrol nezve kikopott MouseMan+, hatulrol MX1000, oldalso gombokrol az MX400/600/610 jutott eszembe, bar a pottyos berakast is lattam mar valahol, piros szinerol amugy az MX700 kinai klonjara asszocialnek. :))

Mondjuk a MouseMan+ meg az MX1000 formajaval nagyon nem lehet mellenyulni...
MX500/700 klonokat viszont nagyon elbaltazta mind az A4Tech, mind a Genius :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2630) #34784256 válasza nyunyu (#2629) üzenetére


#34784256
törölt tag

Melyik az a "MX700 kinai klonja"? És az A4tech és Genius klónok?

(#2631) nyunyu válasza #34784256 (#2630) üzenetére


nyunyu
félisten

Most csak az MX500 kinai tesojat talaltam meg, MX700-at nem, de az is ugyanigy nez ki, csak van hozza egy ugyanolyan tolto, mint ami az MX700-hoz. Persze az is piros-szurke.
A4Tech: RP-680, SWOP-80...
Genius: MX700 klonjuk nevere mar nem emlekszem, de az Ergo 520/525-ot meg az MX1000-rol nyultak.

Aha, NetScroll+ Superior

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2632) mindfreak válasza Fred K. (#2628) üzenetére


mindfreak
őstag

Remélem ezt komolyan mondtad, mert viccnek nagyon sz*r volt! :DDD

KDavid17: Ezt a kérdésedet alig 10 hozzászólással ezelőtt már megválaszoltuk... -> MX518.

[ Szerkesztve ]

(#2633) BemAnyó válasza Fred K. (#2628) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Ez valami tajvani játék vasaló ? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2634) mindfreak válasza BemAnyó (#2633) üzenetére


mindfreak
őstag

Ez az egér tud ilyen 3-golyós-burstöt lőni? Vagy az egy másik csoda? :DDD

(#2635) Fred K. válasza mindfreak (#2632) üzenetére


Fred K.
tag

:P :P :P

am nem tom hány egérből van de rohadt kényelmes és eddig ökéletesen működik
azért mert nem 30ezerbe kerül még nem biztos h olyan gagyi :U

a múltkor vettem egy pólót...Az volt ráírva: Balek!...csak tudnám mi került rajta 38500 forintba...

(#2636) mindfreak válasza Fred K. (#2635) üzenetére


mindfreak
őstag

Szkeptikus vagyok a nem bevált márkákkal. Majd pár hónap használat után visszatérünk rá! :)

Egyébként az ára nem épp olcsó, talán ezért se merném megvenni. Nem tudom mire adom ki a pénzt...

(#2637) harylmu válasza KDavid17 (#2626) üzenetére


harylmu
őstag

Mx518

(#2638) Egon


Egon
nagyúr

Öregedő MX700-am lecserélésén töröm a fejem. Mindenképpen vezeték nélküli egeret szeretnék. Néha játszom fps-sel is, de csak hobbiszinten (az MX700-zal teljesen jól elvoltam). A formája is tökéletesen bejön ennek a sorozatnak. G7-et néztem ki magamnak, de már nem kapni.
Mit ajánlotok?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2639) nyunyu válasza Egon (#2638) üzenetére


nyunyu
félisten

Penztarcafuggoen MX1000 vagy MX Revo.

Utobbi lendkereke megeri a felarat.
Barmelyiket veszed, utana kenyelmetlen lesz az MX700 :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2640) Fred K. válasza mindfreak (#2636) üzenetére


Fred K.
tag

itt leszek :DD
majd tudósítok
én is kicsit félve vettem meg de haveri körben volt már akinek volt és terjed mint a futótűz :DDD
már újabb 3 haver tervezi h vesz :K

sztem nem oan vészes az ára ahhoz képest amit tud...
mondjuk én ki is használom melónál az oldalsó gombokat meg a billenthető görgőt...

logitechben gondolkoztam én is először de eléggé visszatartottak a 18-25ezer huf-os áraik
a minőségére nem panaszkodnék mert egyben van anyag szempontból a jószág aztán majd meglátjuk az optika hogy szuperál hosszútávon

bár én mindent 1.5-2 évre veszek/tervezek, utánna csere újra
és bár nem ide tartozik de nekem ez is bejött :DDD :R

[ Szerkesztve ]

a múltkor vettem egy pólót...Az volt ráírva: Balek!...csak tudnám mi került rajta 38500 forintba...

(#2641) mindfreak válasza Fred K. (#2640) üzenetére


mindfreak
őstag

A legdrágább Logitech is 14ezer Ft a Revolution személyében... és ehhez is 3 év garancia jár!

(#2642) Fred K. válasza mindfreak (#2641) üzenetére


Fred K.
tag

hát mióta nézegettem kicsit lejjebb mentek az árak de p.l. a g9 bolttól függően 14-20000huf
a logitch.hu-n 145 eur ha jól nézem...

a múltkor vettem egy pólót...Az volt ráírva: Balek!...csak tudnám mi került rajta 38500 forintba...

(#2643) mindfreak válasza Fred K. (#2642) üzenetére


mindfreak
őstag

A G9-et kár volt példának hozni, mert az sajnos a Logitech és az ergonómia szégyene. :W

Amúgy ez is olcsóbb már: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2644) FeRRaR1 válasza mindfreak (#2643) üzenetére


FeRRaR1
őstag

LoL itt frágább a DeathAdderem mint a G9 :))

én 9900,- ért vettem, itt 16300,- :((

Aki keres az talál :K

:R

(#2645) Egon válasza nyunyu (#2639) üzenetére


Egon
nagyúr

Hmmm.... Ahogy nézem, kb. egy ezres köztük a különbség (és mivel 10K feletti egerekről beszélünk, sztem ez irreveláns mértékű). Viszont a hagyományos görgő jobban tetszik. G7-ről mi a vélemény? Lehet hogy fel tudnék hajtani (1-2 kisebb boltban talán van raktáron...).
Szerk.: azért gondolkodom G7-en, mert a gyártó szerint játékra ajánlott... Azt lehet tudni, hogy miért nem gyártják már?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2646) BemAnyó válasza mindfreak (#2643) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Valaki hirdetette itt az aprón hogy g9 ét g5 re cserélné :DDD :DDD amúgy dizájna még tetszene is, egészen Darth Vader es ;] csak hirlik hogy nem igen használható... szégyen :(((

(#2647) #34784256 válasza nyunyu (#2631) üzenetére


#34784256
törölt tag

Köszi a felvilágosítást. Elmentem ma és megvettem az MX620-ast, nem vagyok elájulva tőle, a scroll-t alul kell kézzel átkapcsolni, és ráadásul olyan lötyögős gagyi érzete is van. És természetesen kicsi :D

(#2648) Egon válasza #34784256 (#2647) üzenetére


Egon
nagyúr

No offense, de a ph-s tesztet elolvashattad volna. Ott írták pl., hogy alul kell kapcsolni a görgőt...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2649) nyunyu válasza Egon (#2645) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahogy nézem, kb. egy ezres köztük a különbség (és mivel 10K feletti egerekről beszélünk, sztem ez irreveláns mértékű). Viszont a hagyományos görgő jobban tetszik.

Egyszer probalod ki az MX Revo automatan docog/nem docog lendkereket mukodes kozben, utana a hagyomanyos gorgo hihetetlenul gagyinak fog tunni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2650) #34784256 válasza Egon (#2648) üzenetére


#34784256
törölt tag

Elolvastam, csak valahogy nem maradt meg ez az infó bennem. :) Amúgy meg teljesen felesleges ez a görgőmizéria ( szerintem ), ha lenyomom a görgőt előjön a jó kis 4 irányú nyilacska és azzal aztán tényleg pusztitó sebességet lehet elérni, amilyen irányba csak akarom :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.