Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39879) pethob válasza hajospeti (#39863) üzenetére


pethob
aktív tag

Ami neked kell az a HSS (High Speed Sync) mód.

Szerintem a Nikon topic-ban érdeklődd meg, hogy mely vázak nem támogatják a HSS-t? (Úgy tudom a Nikonnál van ilyen)

Hogy működjön a dolog persze kell HSS képes vaku és kioldó is.

Canon esetében úgy tudom minden váz tudja a HSS-t. (Én legalábbis nem ütköztem korlátba 60D-vel 6D-vel.) Fuji esetében is így van, megfelelő vakuval tudják a HSS-t.

Ráadásul az Fuji X100 széria un. leaf shutter-es, aminek egyik kedvező mellékhatása, hogy nincs szükség HSS-re, bármilyen vakuval működik 1/4000-ig. (Max zársebesség.) El lehet villantani a vakut a váz beépített vakujával optikailag, vagy a rádiós kioldónak elég gyorsnak kell lennie. A kb 10eFt-os Cononmark biztos működik, manuálban bármilyen vakuval...
Ha kifejezetten napfény mellett akarsz vakuzni és kellően mobil rendszert akarsz, akkor kifejezetten ajánlom egy X100S vagy X100T beszerzését. Februárban jön az X100F biztos esnek majd az árak...

A többi márkáról majd nyilatkozik, aki használja.

https://www.flickr.com/photos/pethob

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.