Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21818) badrian250


badrian250
tag

Sziasztok!

Múlt héten kérdeztem kezdő dslr vásárlásával kapcsolatban, kicsit közben változott a véleményem, és szeretnék tanácsot kérni.

Általános hobbifotózásra kellene gép, táj/portré/éjszakai fotózás, stb. Olyan 150 körül mozog a keretem.

Első körben nikon d3100/3200/5100-at néztem most, a d7000 obival már nem fér bele, obival sem a keretbe. 18-105 kitobiban gondolkozom, és majd emellé szeretnék egy fix 50mm-eset.

Ezeken kívül pentax k30at néztem, de sajna nem tudom kipróbálni, mert Szombathelyen csak mediamarkt van, fotósbolt nincs.

De ha már mediamarkt tegnap ott ajánlották a sony a58-at, 18-55, és 55-200-as obival, 150k-ért.
Ezt eddig nem néztem, de tegnap utánaolvastam, főleg külföldi oldalakon találtam tesztet, de ott dicsérték mindenhol. Azt írták, hogy nem rendes tükör van bent, és digitális a keresője, meg műanyag a bajonettje, de képminőségben elég jó a konkurensekhez képest is. Másrészt kézbe fogva ez tetszett a legjobban, igen kényelmes nekem, meg nincs olyan 'divatgép' szaga, mint a többinek.

Tudnátok tanácsot adni, hogy a fentiek közül melyiket lenne érdemes megvenni, vagy tudnátok mást ajánlani?
Igazából minél több emberrel beszélek, annál jobban összezavarodom :D. De arra rájöttem, hogy p legy d3100al is lehet nagyon jó képeket csinálni, ha van érzéke hozzá az embernek.
Amúgy meg kompaktról váltok, amiben van teljes manuális mód, érdemes szerintetek ilyen kategóriára váltani? Mennyire lesz észrevehető a különbség a gépek között? Canon SX160-em van.

Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.