Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) máyköl válasza Degeczi (#2650) üzenetére


máyköl
veterán

Kicsit bővebben? :DDD Miért nem?

(#2652) Marky21


Marky21
aktív tag

Üdv!
Kezdőfotós vagyok leszek:) komolyabban szeretnék foglalkozni a fotózással , ha egy Pentax k-m gépet veszek azal jol járnék? Ilyen 10000 Ft körüli árba milyen gépek vannak még?
Az objektívek mennyibe kerülnek a Pentaxhoz, mi a jho ,ha mit tud az objektív?A tükörreflexeseknél már nincs élőkép?

(#2653) Marky21


Marky21
aktív tag

mi a különbség a 18-55mm 50-200mm objektív között?nagyobb látószög,vagy több az optikális zoom (kb.hányszoros optikális zoom van az objektíveken)?18-55mm mit nem tud amit az 50-200mm tudd vagy fordítva? mikor kell melyiket használni?

[ Szerkesztve ]

(#2654) Dtomi válasza Marky21 (#2652) üzenetére


Dtomi
őstag

10000-ért kétlem ,hogy kapnál fényképezőt. 100-ért használtan jóformán bármilyet. Némelyik tükörreflexesnél már van élőkép, és már nem csak a gagyi, gépeknél hanem a profiknál is. Az a jó egy obinálk ha azt tudja fotózni amit te szeretnél vele.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#2655) Dtomi válasza Marky21 (#2653) üzenetére


Dtomi
őstag

Első ránézésre a két objektív a gyújtótávolságában különbözik. Van olyan optika ami abszolut nem zoom-os az a legjobb álltalában. Minél kisebb mm-el van jelölve az obi annál nagyobb látószöged van. 10mm-be belefér az egész szobád 200-ba a ceruzád az asztalon, röviden :D

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#2656) Marky21 válasza Dtomi (#2654) üzenetére


Marky21
aktív tag

Jho 100e az leeht 130e is

[link]
és adnak hozzá két objektívet is

(#2657) Marky21 válasza Dtomi (#2655) üzenetére


Marky21
aktív tag

és ha például én madarakat szeretnék fényképezni milyen objektívet használjak?
ahhoz kellene zoom sztem

[ Szerkesztve ]

(#2658) Marky21


Marky21
aktív tag

Macro objektívet is külön kell venni a fényképezőgéphez én azthittem hogy azt tudja mindegyik,egy objektível csak egyféle módon lehet fotozni akkor aki madarkat míg mások a szitakötők nászát akarják lefotózni közelről azoknak más-más objektívet kell használni ,tehét egy profi fotósnak van vagy 10 objektívja? szóval nem is tud semmit magába a váz hanem az objektívtől függ hogx mire hsználod a gépedet (váz +rakat objektív+mégtöbb kiegészítő =csomo$ )inkább veszek egy távcsövet meg papírt és lerajzolom amit láttok :DD melyik gépekhez lehet kapni a legolcsobb obikat??ingyen nem lehet sehol gondolom :P :C :P :)

(#2659) Stitch válasza Dtomi (#2655) üzenetére


Stitch
őstag

Szerintem csak tetteti..

(#2660) Dtomi válasza Stitch (#2659) üzenetére


Dtomi
őstag

Akkor meg is érdemli :D nagyon jó vicc:D:D:D

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#2661) t_a_m_a_s válasza Marky21 (#2658) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

először mindenképpen ezt olvasd el: [link], majd ezután túrj bele az ajánlott linkekbe kicsikét... Javaslom, legalább az alapvető fogalmakkal kerülj képbe mielőtt tanácsot kérsz, ne kelljen már Sztennek mindig mindent a legelején kezdeni :))

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#2662) Kazimír válasza t_a_m_a_s (#2661) üzenetére


Kazimír
őstag

Ha komolyan gondolja egyáltalán.. :) :U

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#2663) johnjohn válasza Kazimír (#2662) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez lehet, hogy megint "Okoska" reinkarnációja! Modik Figyelem ! :U

Nincs IP egyezés, már néztem. :)

[ Módosította: philoxenia ]

(#2664) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Már nekem? :DDD
Nem véletlen nem válaszoltam erre a kérdésre, azért ez nekem is sok volt, főleg ha komoly a kérdés és tényleg tükrös gépet akar venni. Aztán persze azóta elment igen komolytalan irányba, így felcsillant a reményszikra, hogy nem komoly a vásárlási szándék ilyen (nem)tudással.

(#2665) kugyu21


kugyu21
senior tag

A fórumot olvasgatva több helyen találkoztam azzal a kijelentéssel miszerint az IS használata állványról fényképezéskor kifejezetten ellenjavallott. A miértről viszont nem találtam magyarázatot. Néhány szóban valaki megindokolná?
Köszi

(#2666) johnjohn válasza kugyu21 (#2665) üzenetére


johnjohn
addikt

A stabilizátor "keresni" fogja az elmozdulást, és mivel nincs elmozdulás ,kissé összezavarodik. Ront a képminőségen, mert egyfolytában mozgatja a lencsetagot, ( vagy a CCD-t ) Körülbelül úgy, mit ahogy a tengerészek szédülnek egy kicsit, amikor szárazföldre lépnek. :D

(#2667) philoxenia válasza kugyu21 (#2665) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Állványról használva is vannak apróbb mozgások , remegések, amit az IS rendszerek érzékelnek és elkezdenek korrigálni, mivel azonban a rendszer az emberi kézre van kalibrálva, túlkorrigálnak és ezért a képen sokat rontanak.

Szerk:: persze elképzelhető olyan állvány, ami stabilizátorral egybeépített, de nem tudok ilyenről....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2668) Kazimír válasza kugyu21 (#2665) üzenetére


Kazimír
őstag

Állványról fotózva a remegés - melyet ki kell küszöbölni - megszűnik. Földrengés és nehézgépek dübörgése melletti fotózás kivétel. :)
A teljesen stabil gépnél előfordulhat, hogy pont maga az IS okozza majd a bemozdulást.
Én legalábbis így képzelem ezt.. :B

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#2669) battag


battag
aktív tag

Sziasztok!

Most állok fényképező vásárlása előtt, mivel 29-én utazom el, ahová már mindenképpen szeretnék vinni egy jó gépet. Sokat és sok helyen olvastam és számomra 3 (vagy 4) gép jön szóba, kérlek, segítsetek a döntésben. A képhez hozzá tartozik, hogy egy régi Canon EOS 300 (analóg) géphez már van két objektív is. Az egyik egy alap 18-55-ös, a másik viszont egy komolyabb (legalábbis szerintem) 75-300-as ([link]). Mindkettő EF bajonettes és persze stabilizátor nélküli. A fenti objektív helyzet miatt először Canon-t kezdtem el nézni, de ha a márka mellett döntök az biztos, hogy 18-55-ös stabilizátoros KIT-ben szeretném megvenni.
A két szóba jöhető típus a 450D, ami kb 150e forint és az 500D kb 230e forintért. Az 500D mellett számomra a szélesebb ISO tartomány, a kategóriákkal jobb hátsó LCD és persze a videofelvételi lehetőség szól. Azonban a 230e forintos árszinten egy másik – számomra nagyon szimpatikus versenyző is található. Ez nem más, mint a Pentax K20D méghozzá dupla obis KIT-ben. A Pentax előnye a vázban lévő stabilizátor, a fém, por és cseppállónak mondott váz. A Pentax gépekre a K200D (ami olyan 140e forint) kapcsán figyeltem fel, amit akár már ma megvennék, ha lenne benne Liveview. De nincs. Kezdő fotósként pedig úgy érzem nem tudnék élni nélküle.
A Canon KIT objektívekről azt olvastam, hogy KIT objektívhez képest jó minőségűek. A Pentax KIT objektívekről csak átlagos ítéleteket hallottam.
Tehát felsorolva a döntési lehetőségeket:

Canon 500D
+ Meglévő EF obival kompatibilis
+ Liveview
+ Jó minőségű Lcd
+ széles ISO
+ videófelvétel
- drága

Canon 450D
+ Meglévő EF obival kompatibilis
+ Liveview
- „olcsó”

Pentax K20D
+ jó minőségű váz
+ Liveview
+ dupla obis KIT-el ár/érték arányban elég jó
+ vázban lévő stabilizátor
- Nem kompatibilis a meglévő EF objektívvel
- Gyengének mondott Liveview

Pentax K200D
+ jó minőségű váz
+ „a legolcsóbb”
+ kiváló ár/érték arány
+ vázban lévő stabilizátor
- Nincs liveview
- Nem kompatibilis a meglévő EF objektívvel

Alternatív megoldás:

Canon 1000D
+ „szinte ingyen van”
+ Meglévő EF obival kompatibilis
+ Liveview
- a fent felsorol gépekkel nincs egy kategóriában.

Kérlek Titeket segítsetek választani. Az első kérdéskör, hogy megéri-e a plusz 80 forintot az 500D-K20D kategória felára. A Másik kérdés, hogy megéri-e lecövekelni a Canon-nál a meglévő 75-300-as EF obi miatt, vagy „dobjam” a kukába és váltsak Pentaxra? Mennyire állják meg a helyüket a fenti szubjektív ítéleteim az adott gépekről? Lehet-e nevető sokadikként befutó a Canon 1000D? Vagy valami másik gép? Használtat nem merek venni, jól teszem?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.: BattaG

(#2670) ordogboc válasza battag (#2669) üzenetére


ordogboc
tag

Az engem is felcsigáz, hogy mit mondtok a Canon 1000D-ről.
Szép napot,
Botond

P.S.:
Hol érdemes használt gép után nézelődni? 90-100 ezer ft-ig.

[ Szerkesztve ]

(#2671) Degeczi válasza Kazimír (#2668) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van, annak idején a D70-en kimondottan teszteltem is egy 18-200 VR-t ilyen szempontból

még csak nem is állványon próbáltam hanem kézből, de olyan rövid záridők mellett, ahol indokolatlan volt a stabilizátor használata - és teljes nagyítás mellett bizony észlelhető volt enyhe romlás (a tárgyak határvonalai nem voltak olyan élesek) a kikapcsolt állapothoz képest

persze mindez mondom csak 100-200% nagyításban volt látható - de már csak azért is fölösleges rövid záridők mellett bekapcsolva tartani a stabot, mert jelentős fogyasztást okoz

állványon pedig belép még egy szempont: a stabilizátorok az emberi kézremegés jellegére vannak belőve, márpedig egy állványon rögzített gép teljesen másként rezdül be!

(Nikon obikon azért van egy külön "Active" állás, h ha pl. egy járműből történik a képkészítés, akkor annak, emberi remegésnél sokkal alacsonyabb frekvenciájú, de nagyobb amplitúdójú mozgását is megpróbálja valamennyire ellensúlyozni)

(#2672) Doom válasza battag (#2669) üzenetére


Doom
aktív tag

Én csak óvatosan próbálok belekontárkodni itten, mert csak nemrég óta van tükrös gépem, de hátha ez is segít (saját tapasztalatok).

Legelső kérdésem, hogy az analóg géppel fotóztál? Mert ott gondolom nincs LV, tehát azon remekül le tudod mérni, hogy mennyire kell. Én pl. szintén azt hittem, hogy milyen marha fontos, de még csak egyetlen egyszer kapcsoltam be, mikor olyan szögből fotóztam, hogy a keresőbe nem tudtam belenézni. Én utólag szoktam ellenőrizni az LCD-n, végülis ez valamennyire kiválthatja a LV-t. Valamint a Sony A300-é az egyetlen, amit a kompaktos működéshez hasonlítani lehet, a többiben mind lassú.

Az 1000D-ről többen mondták, hogy "gagyi" a fogása, nagyon műanyag. Én nem sokkal azután tudtam megfogni, hogy megvettem a 450D-t, de tényleg borzasztó a fogása még azután is, szerintem aki számba veszi a K20D-t, 500D-t, annak ez nem alternatíva.
Utóbbi kettőről szerintem neked kell eldönteni elsősorban, hogy mennyire kellenek a plusz funkciói. Nekem kezdőként nem érte meg, egy gyakorlott fotósnak nyilván más a véleménye.

A 18-55-ös obit saját bevallásod szerint is le akarod cserélni, a 75-300 pedig az általános vélekedés szerint sem egy olyan objektív, amiért könnyeket kellene hullatni, bár nem tudom, hogyan viszonyul a Pentax kitobijaihoz. Egy ideig biztos el lehet lenni vele, ez is lehet egy szempont a döntésnél. De "lecövekelni" szerintem biztosan nem fogsz mellette :)

A fentiek (főleg az objektívek) mind függnek attól is, hogy mit akarsz fotózni, erről nem beszéltél. Egyébként pedig sokat segít, ha elmész megfogdosni a kiszemelteket vmi MM-be vagy Sat*rn-ba, nekem is így esett ki 1-2 jelöltem anno.

Ja, és ha webshopból rendelsz, vedd figyelembe, hogy néha napokig tart, amíg szállítanak, nehogy kicsússz :)

Szerk: ha vkinek mindenképp 1000D-re fáj a foga, az indexen hirdetnek egyet már egy ideje (tán már 90e alatt is jár az ára). Ott elég nagy a forgalom a használtcikkeknél, szerintem érdemes oda mindenképpen bekukkantani.

[ Szerkesztve ]

(#2673) ottkar válasza kugyu21 (#2665) üzenetére


ottkar
addikt

Az állvány rezgésszáma mivel fémes sokszorosa a kézremegésnek ezt semilyen stabilizátor nem tudhatja követni.

[ Szerkesztve ]

(#2674) ordogboc válasza Doom (#2672) üzenetére


ordogboc
tag

Köszi a választ.

(#2675) Bikerman


Bikerman
aktív tag

sziasztok, megint itt vagyok.

az a helyzet, hogy a keret 193.000 forint. na most. nem az egészet szeretném elkölteni, szóval, csak okosan választanék.
bent van a nikon d60 18-55vr objektívvel, és a canon 450d 18-55is objektívvel. a canon ugye drágább, csak azt nem tudom, hogy megér-e plusz 20.000 forintot az, hogy esetleg már többé nem veszek életemben új dslr vázat, és nem fejlesztek, akkor ez jobban kiszolgálná-e az igényeimet 4-5 éven keresztül. esetleg utána lenne csere.

ragazzi della curva...

(#2676) philoxenia válasza Bikerman (#2675) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Remélem nem 4-5 évig szándékozol élni ezután.... ;]
A 450D újabb váz, több szempontból jobb is szvsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2677) Bikerman válasza philoxenia (#2676) üzenetére


Bikerman
aktív tag

pl.:

[ Szerkesztve ]

ragazzi della curva...

(#2678) t_a_m_a_s válasza Bikerman (#2675) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szerintem olyan nincs, hogy nem veszel többé új vázat, meg nem fejlesztesz... Úgyis fejleszteni fogod :)) Például bármelyik mellett döntesz is, előbb-utóbb (de inkább előbb) venni fogsz egy telét, a 18-55 3x átfogása hamar kevés lesz.

Holnap majd jól beletépünk...

(#2679) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! :K
Valami nagyon jó masinát szeretnék vásárolni és a véleményeteket szeretném kérni! :R
Tudtok valamilyen jó gépet ajánlani? ;]
Én valami ilyenre gondoltam: Canon EOS 500D :DD

Segítégeteket előre is köszönöm! :R

Bendegúz

(#2680) Bikerman válasza t_a_m_a_s (#2678) üzenetére


Bikerman
aktív tag

na akkor is, akkor konkrétan mit ajánlotok? mondjuk a pólus centeres mm-ban nem nagyon nyűgözött le a canon af rendszere

ragazzi della curva...

(#2681) t_a_m_a_s válasza Bikerman (#2680) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az a helyzet, hogy nekem Nikonom van, és az ismerőseim is jobbára ezt a márkát birtokolják. Én az alap D40-el teljesen elégedett vagyok, a menürendszere áttekinthető, logikus, nekem lelkes amatőrként a tudása is bőven elég. A D40-D60 nem mai gépek már, de ez szerintem nem számít, viszont ennek folyományaként elég jó áron adják. Mindkettő hátránya a fókuszmotor hiánya, ami miatt az obipark bővítése kicsit drágább, illetve régebbi obikkal nem lesz autofókuszod. Nekem a D40-el 10000 expó után sincs semmi gondom, nagyon megbízható gépnek tartom. A D60-al Pilács fórumtársnak akadtak problémái...
Szerintem - bár a Canont nem ismerem - az általad favorizált gépek kb egy kategória, árban is, tudásban is. Így döntő lehet a szokásos megtapogatás eredménye. Amelyik jobban kézre áll, masszívabbnak tűnik, szimpatikusabb a kezelése stb, azt vedd meg.

Remélem tudtam segíteni valamit.

Holnap majd jól beletépünk...

(#2682) kugyu21


kugyu21
senior tag

Bár mindannyian kicsit mást irtatok az okaként (nincs elmozdulás <--> van de másfajta), a lényeg (ezt szürtem le) az, hogy állványon nincs szükség az IS-re és ezért akkor jobb ki is kapcsolni azt, mert ha be van kapcsolva akkor az dolgozni is akar ha kell, ha nem, ez pedig a képminőség rovására megy.
Az viszont nagyon megdöbbentett, hogy az IS csak a kéz remegés kompenzálására alkalmas, pl. járműből történő fényképezésnél a jármű rázkodását nem képes lekezelni.
Ez tényleg így van?
Honnan tudja, hogy az az elmozdulást a kezem, vagy a jármű okozta?
És csak a Nikon alkalmas ennek kiküszöbölésére, vagy a többi márkának is van erre külön eszköze?

[ Szerkesztve ]

(#2683) Degeczi válasza kugyu21 (#2682) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azért nem lehet univerzális, mert akkor a szándékos mozgást, svenkelést is megpróbálná kiütni, ellensúlyozni
a Nikonnál is ezért külön kapcsolható az "active" mód, mert az is ezt tenné
(egyébként saját tapasztalatban nem vmi jó járműmozgás ellen)

(#2684) Szten Márs válasza kugyu21 (#2682) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A képstabilizátor a fényképezőgép kis mértékű elmozdulásából adódó bemozdulást hivatott csökkenteni/megszüntetni.
Ha ennek az oka a kezed, akkor a kezed remegését ellensúlyozza, ha egy rázópad, akkor azt... Az autó bonyolultabb ügy, mert ott van ugye függőleges irányú rezgés, úthibák és hasonló miatt, azt kompenzálja a képstabilizátor, másrészt meg van vízszintes irányú, mivel az autó mozog, azt nem fogja. Egyszerűen azért nem, mert a gyorsulást érzékeli a képstabi. Ha az autó egyenes vonalban egyenletes sebességgel mozog, akkor nem tesz semmit, nincs gyorsulás. A kézremegés, rezgőpad remegése, úthibák stb esetében a sebességvektor folyamatosan változik, tehát van gyorsulás.
Mellesleg hiába van gyorsulás és érzi a képstabi, ha az elmozdulás akkora, mint a fényképezőgép méretének többszöröse, nyílván ilyenkor nem tud semmit tenni semmilyen képstabi - ezért írtam, hogy kis mértékű elmozdulásokat tud korrigálni.

Amiért azt szoktuk írni, hogy a fényképezőgép csak a kézremegését kompenzálja nagyon egyszerű: azt a tévhitet próbáljuk eloszlatni, hogy a téma mozgásából adódó bemozduláson segítene a képstabilizátor. Azon természetesen nem segít.

A különböző márkák képstabilizálási megoldásaira jelen topic első hozzászólása külön kitér, érdemes elolvasni.

(#2685) kugyu21 válasza Szten Márs (#2684) üzenetére


kugyu21
senior tag

Akkor jó, mert én nem a haladás miatt lelépő elmozdulásra, hanem az út egyenetlenségek okozta, kisebb, függöleges remegésekre gondoltam, arra pedig használható mint írtad.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2686) máyköl


máyköl
veterán

#2649-re valaki? :) (indokkal! :DDD )

(#2687) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Sziasztok,

100e-150e között gondolkodom gépen, kinéztem párat, az alábbiak közül melyiket lenne érdemesebb szerintetek? Már végigolvastam a tesztjeiket de hátha tud valaki tapasztalattal is segíteni :)

- Olympus E-520 + 14-42
- Pentax K-m - ebből van 2 obis kit is 130e-ért..
- Sony alfa300 + 18-70
- Nikon D60 + 18-55

Köszi előre is!
Üdv.

Éljenek a nyulak!

(#2688) johnjohn válasza máyköl (#2686) üzenetére


johnjohn
addikt

Bővebben: Régi típus,nyilván erősen használt amit kinéztél, biztos, hogy hasonló árban kapsz jobb gépet.Volt benne egy kis alkatrész, ami szeretett kinyiffanni, lutri, milyet fogsz ki.Lehet, hogy elmegy 80 000 expóig, lehet, hogy az első sorozatnál behal.Mennyi a keret ?

(#2689) máyköl válasza johnjohn (#2688) üzenetére


máyköl
veterán

A helyzet az, hogy pontos típust nem néztem ki, csak láttam, hogy nem vészes az ára a 300D-nek. Amin még gondolkodom:

- Olmypus E-500

- Olympus E-400

- Nikon D50

- Canon EOS 300D

Pontos keretet sem tudok mondani. Az a helyzet, hogy 1,5 hónap múlva lesz szülinap, amire kapok pénzt. Eladom az S5600-at összedobom a két összeget, meglesz egy xxx-es összeg. Ha nem elég tudok dolgozni is, de ezt a pénzt inkább a kigészítőkre költeném. Nem szeretnék pontos összeget mondani, majd meglátjuk, csak kb. ezekre a gépekre telne. Igaz, hogy nem holnap kell a gép, de szeretem előre eldönteni a dolgot, hogy mire gyűjtök, és nem 1-2 nap alatt elkapkodni a dolgot, nem szeretem az ilyen dolgokat siettetni. Tehát kb. 1,5-2 hónap múlva venném meg kb. a gépet. :)

Máyköl

(#2690) Zoli bácsi válasza Mákosmetélt (#2687) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Menjünk sorban.
Olympus: Legjobb kitobi, jól működő pormentesítő rendszer.Jó jpg motor. Stabilizátor a vázban. Élőkép. Hátrány: Kisebb kereső, kissé zajosabb magas érzékenységen, mint a többi.
Pentax K-m: Kizárnám, amíg kapható a K200D. Előny: Masszivitás, olcsó, stabilizált váz, olcsó obikkal később használható. Hátrány: Gyönge kitobi(k). Kinek előny, kinek hátrány az AA akku. Élőkép nincs. Pormentesítő rendszer semmit nem ér.
Sony: Jó élőkép, relatíve jó ár. CCD stabilizált Hátrány:Gyengus kitobi, "műanyagérzetű" váz.
Nikon: Mindenképp a VR-es kitobival ajánlanám. Nincs élőkép, hiányzik a vázba épített fókuszmotor. CSerébe jó a fogása, Jó képfeldolgozó rendszer. Kiváló kis gépnek tartom, sajnos a keretedbe nem fér bele a D60+18-105 VR, mert ez lenne az igazi.

Tapogasd meg őket, döntsd el, kell-e élőkép, merre akarsz esetleg tovább bővíteni..kell-e stabilizátor a vázba. Legfontosabb dolgokat pozitív/negatív tulajdonságokat pár szóban próbáltam összefoglalni.

(#2691) Szten Márs válasza máyköl (#2689) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk erősen be fogja határolni a dolgot az, hogy épp milyen gépek lesznek akkor elérhetőek a használtpiacon. Hiába döntessz x gép mellett, ha nem találsz majd 2,5 hónap múlva egy eladó példányt sem...

(#2692) máyköl válasza Szten Márs (#2691) üzenetére


máyköl
veterán

Ez igaz. Tulajdonképpen ha mindegyik megbízható, akkor nekem teljesen mindegy. Leginkább a D50-hez húzódom, csak legyen rá keret! :DDD

(#2693) Zoli bácsi válasza máyköl (#2692) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Gyűjtsd a pénzt. Aztán ha egybe lesz, nézz körül, sokszor van alkalmi vétel, kevés expos gép, jó áron. Nekem ma megjött az adóvisszatérítésem, nem kapsz? Ha tudtam volna hogy ennyi visszajön, nem veszem meg a k200D-t, inkább lefaragok belőle egy nullát. De ez már nagyon off.

(#2694) Szten Márs válasza Zoli bácsi (#2693) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Inkább költsd objektívre, ha már fotós felszerelésre akartad volna.... tudod (és azt hiszem az utóbbi tapasztalataid után tényleg tudod :) ), egy jó objektív sokszor többet jelent, mint a váz ;)

(#2695) Darkness1 válasza Szten Márs (#2694) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Bocs, hogy belekotnyeleskedek: a legutóbbi obi vásárlásom óta én is ezt gondolom. Ma már nem is kitet vennék, hanem egy vázat plusz objektíveket.

No stress, no work Today!

(#2696) Mercutio_ válasza Szten Márs (#2694) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, minőség és/vagy kényelem terén sokat dob egy jobb obi :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2697) kugyu21


kugyu21
senior tag

Tulajdonképpen mi is a kitobi?
Pl. a D60-at elég sokféle objektivvel lehet kapni (18-55VR, 55-200VR, 18-105VR, 18-135VR, söt egyszer láttam már a 18-200VR-rel is), ezek mindegyike felejtős?
Mindig a gyengébb objektiveket rakják bele a kitekbe?
És minden kitobinak van egy kicsit drágább párja ami jobb minőséget produkál?

(#2698) BEE válasza Mákosmetélt (#2687) üzenetére


BEE
addikt

A kétobis Pentax nagyon jó vétel, mivel egyszerre lefedi az átlag 18-200mm-es
tartományt és nem is rossz az a gép.
De ha még kapsz K200D + duplakitet azzal jobban jársz, de ez épp kifutó gép.
A kitobiktól nem kell félni, használható mindkettő.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2699) Szten Márs válasza kugyu21 (#2697) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A kitobi olyan obi, amit arra terveztek, hogy egy csomagban, azaz kitben árusítsák a géppel. Kitobinak hívjuk hagyományosan a 18-55 F/3,5-5,6mm-es objektíveket, illetve néhol 18-70 F/3,5-5,6mm. Filmes korszakban a 28-80 F/3,5-5,6 volt a kitobi. A kit másik párja pedig egy kistele általában 50 vagy 55-200 F/4-5,6. Ezek az objektívek általában egyszerű, könnyű objektívek, gyakran valódi fókuszgyűrű sem található rajtuk.
Ettől függetlenül rendes, főként különálló kereskedelmi forgalomba szánt objektíveket is lehet kapni csomagban gépekkel, mint ahogy a Nikonnál a 18-105-öt, vagy épp Pentaxnál a 16-45-öt és még sok mást. Néha ezeket is kitobjektívnek hívjuk, egyszerűen azért, mert kitben vannak a géppel, de azért a "kitobi" megnevezés a fenti obikra áll.

(#2700) Kazimír válasza kugyu21 (#2697) üzenetére


Kazimír
őstag

"ezek mindegyike felejtős?"

Hmm.. hosszas eszmefuttatásomat lassan gépeltem be, de törölve az egész, Szten Márs jobban elmagyarázta.. :)

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.