Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) ottkar válasza eastsider (#2950) üzenetére


ottkar
addikt

Én nem ajánlom a 300-at mert nemcsak régi de totál műanyag gép nem valami masszív és voltak problémák a zár és tükör körül.Ha kifogsz egyet amiben esetleg csrélni kell valamit akkor már drága lesz.

(#2952) eastsider válasza ottkar (#2951) üzenetére


eastsider
nagyúr

értem...
olyanra gondoltam, amin cserélték a segédtükröt...

vagy mit ajánlanál?

(#2953) philoxenia válasza eastsider (#2950) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez? vagy ez?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2954) eastsider válasza philoxenia (#2953) üzenetére


eastsider
nagyúr

Pont most néztem a D40X-et...

a D40-nél mekkora érvágás, hogy nincs beleépítve az AF-motor?

a Pentax milyen?

a kettő közül, melyiket ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#2955) eastsider


eastsider
nagyúr

[link]

esetleg ez??

eladó is szimpibb(nem 0 hsz-es újonc)

[ Szerkesztve ]

(#2956) eastsider válasza eastsider (#2955) üzenetére


eastsider
nagyúr

[link]

ez van még...
a D50 az nagyon régi "teknika"?szimpi(+eladó)

[ Szerkesztve ]

(#2957) Degeczi válasza eastsider (#2955) üzenetére


Degeczi
nagyúr

régi modell, drágán adva

Nikonoknak egyébként van annyi előnye a használt-vásárlásnál, h elég egyetlen, mostanában lőtt képet kérni, és annak exifében megtalálható az expószám

(#2958) sanyixXx válasza eastsider (#2954) üzenetére


sanyixXx
senior tag

akkora érvágás, hogy AF obit kell venni hozzá, különben kézzel tekerészel:)

a D50 meg nem a legfrissebb, de a D40-nél már újabb teknika.

a canon 350D meg nem rossz. az ára se vészes meg az expo szám sem. többen is használják pótmasinának a nagy gép mellé. szerintem nagy melléfogás nem lehet, ha ismerkedni szeretnél a tükrösökkel.

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2959) Degeczi válasza sanyixXx (#2958) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pont fordítva!
a D50 másfél évvel régebbi modell, mint a D40... mindenesetre még van benne AF motor, ha ez fontos (manapság annyira már nem - de azért sokaknak számít)

(#2960) sanyixXx válasza Degeczi (#2959) üzenetére


sanyixXx
senior tag

oh, scusi akkor a félrevezetésért :B

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2961) eastsider válasza Degeczi (#2959) üzenetére


eastsider
nagyúr

h érted, h nem fontos?
mármint gondolom, akkor kézzel lövöm be a fókuszt...

a 350D szimpi, csak messze van (max pestig megyek érte)

a 350D és a D40x közt gondolkozom most

(#2962) Degeczi válasza eastsider (#2961) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nézzél szét az obik piacán!
mára már szinte mindegyiknek van "D40 kompatibilis", azaz motorral szerelt változata...

pár kivétel még van (pl. Tokinák, és néhány régi, bevált obi) - de azt csak magad tudod eldönteni, milyen obikat szeretnél majd venni, így egyáltalán tényező lesz-e mindez

(a D40 megjelenésekor ez még sokkal nagyobb megkötést jelentett, mert akkoriban rengeteg obinak nem volt saját motoros változata)

[ Szerkesztve ]

(#2963) eastsider válasza Degeczi (#2962) üzenetére


eastsider
nagyúr

értem! köszi:)

és egy AF motorral szerelt obi sokkal drágább??

Te melyiket ajánlod így. ismerkedésnek a tükrös gépekkel. D40x vs. 350D?

(#2964) Degeczi válasza eastsider (#2963) üzenetére


Degeczi
nagyúr

van, amikor semmi, és van, amikor másfélszeres az ár...
(egyébként azonos modelleknél, tehát nem egy régi típus és annak most kihozott, másban is módosított változata között, hiszen ott nincs egyértelmű kapcsolat)

nekem nagy a tenyerem, a kis Canonok fogása sosem jött be, a D40-é viszont meglepően jó a kis méret ellenére
de ez teljesen egyéni szempont!
magadnak kell döntened, aminek csak egyik része a fogás

(#2965) eastsider válasza Degeczi (#2964) üzenetére


eastsider
nagyúr

azért kérdezem, mert annyira nem értek hozzá:)
(jó, nyilván az adatokat össze tudom hasonlítani, stb)
csak ugye valahol el kellene kezdeni:)

akkora különbség nincs a két gép közt?

(#2966) eastsider válasza eastsider (#2965) üzenetére


eastsider
nagyúr

mondjuk a pentax is tetszik.

csak anynira nem értek hozzá, hogy dönteni tudjak :F

(#2967) Degeczi válasza eastsider (#2965) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze h van különbség, rengeteg...
ha nincs ismerősöknél egyik márka sem, érdemes teszteket olvasgatni, az egyes rendszerek jellemzőit nagyjából megismerni egy saját döntés előtt - fórumos véleménykérésből ritkán születik jó eredmény, így csak nagyon alapvető kérdéseket lehet tisztázni

(#2968) eastsider válasza Degeczi (#2967) üzenetére


eastsider
nagyúr

rajta vagyok a teszteken:)

amúgy még a D40 nagyon régóta szimpi (úgy 1 éve nézegetem)

(#2969) rumos14 válasza eastsider (#2968) üzenetére


rumos14
nagyúr

ne csak nézegesd, fogd is meg. D60 még kapható sok helyen, kb. ua. a fogása.

(#2970) gaben75


gaben75
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem egy alap kitobi 18-55 kb mekkora nagyítást lehet vele elérni mondjuk egy sima digit géppel összehasonlítva!
(bocs ha egy kicsit értelmetlen a kérdés de remélem valaki megérti és válaszol :R :R :R )
Köszi

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#2971) Kazimír válasza gaben75 (#2970) üzenetére


Kazimír
őstag

Mondjuk sokat segít, ha elárulod, milyen vázon. ;)
Továbbá, hogy mit értesz "nagyítás"- ill. mit "sima digit gép" alatt.
Ez így tényleg egy kicsit értelmetlen. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#2972) Szten Márs válasza gaben75 (#2970) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Teljesen értelmetlen, szóval erre senki nem fog tudni válaszolni :(

Mi az, hogy "nagyítás"? Mire gondolsz, makróleképzési arányra, vagy legkisebb látószögre, netán simán zoomátfogásra? Mi az a sima digit gép, amivel összehasonlítjuk? Ugyanis a különböző "sima" (tehát nem fordított) digit gépeknél a fentebb említett paraméterek több száz százaléknyit szórnak.

Azért nagyjából amennyit tudok válaszolni:
A 18-55mm-es objektív megfelel egy kompakt gép specifikációjában írt kb. 28-85mm-es gyújtótávnak. Ez kb. 3x-os zoomátfogást jelent. Makróképességben sok kompakt jobb, mint egy sima 18-55-el szerelt tükörreflexes, tükrös gépnél ehhez makróra tervezett objektívek kellenek.

Kazimír:
A váz annyira nem lényeg, mert vagy ~1,5 vagy ~1,6 cropos gépen lehet csak használni a 18-55-ös obikat, az a 0,1 eltérés meg már mindegy a kérdés lényegét tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#2973) eastsider válasza rumos14 (#2969) üzenetére


eastsider
nagyúr

annyira nem fontos a fogás mivel pici kezem van... meg nem szokott ilyen problémám lenni
40D-t, meg 300D-t fogtam már... nem volt semmi baj velük...D40-et meg "láttam" közelről

az a baj, hogy kisvárosban lakom, nem nagyon van lehetőségem ilyesmikre...

lehet megkérdezem egyik nikonos ismerősömet

kb ugyan annyi a 350D, meg a D40x. a D40x picit drágább.
Nekem a 350D komolyabbnak tűnik valamiért...

de akkor akkora különbség nincs a két gép közt?

[ Szerkesztve ]

(#2974) Kazimír válasza Szten Márs (#2972) üzenetére


Kazimír
őstag

Ez nem jutott eszembe. :B
Kössz a kiigazítást!

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#2975) Zoli bácsi válasza rumos14 (#2969) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Még kapható..?
Azthittem nem szüntették meg a gyártást. Vagy lemaradtam valamiről? Én úgy gondoltam, a D5000 megjelenésével szépen jövő ilyenkorra lecsúszik a D60 ára a mostani kifutó D40 szintjére, tehát akinek nem kell video, meg kihajtható kijelző, annak 100e. alatt jó alternatíva lesz. De úgy gondoltam még piacon marad egy darabig. Bár igaz, mintha felgyorsultak volna a dolgok a DSRL piacon. Most dobták ki Canonék a 450D-t, aztán már kapható az 500D.

(#2976) Zoli bácsi válasza eastsider (#2973) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Kitobival vennéd?
Mert ha igen, akkor a Canon "régi", nem IS-es kitobija gyengébb a Nikonénál. Meg esetleg gondolkozz el rajta, hogy obikat merre-hogyan akarsz fejleszteni, mert a Nikon vázban nincs fókuszmotor, de ezt fentebb is írták.
Ha neked a 350D tetszik, az áll kézre, akkor azt vedd. Egy hangyányit zajtalanabb magas érzékenységen mint a Nikon, ugye CMOS szenzor, és kevesebb felbontás.
Olympusokat nem néztél? Elég jó áron adják őket. Esetleg Pentax, a beépített szenzorstabi miatt? Van egy k200D a szekrényben, talán 250 expóval, ha valaki jó árat ad érte viheti.

(#2977) gaben75 válasza Szten Márs (#2972) üzenetére


gaben75
tag

Már válaszoltál is :D
"Azért nagyjából amennyit tudok válaszolni:
A 18-55mm-es objektív megfelel egy kompakt gép specifikációjában írt kb. 28-85mm-es gyújtótávnak. Ez kb. 3x-os zoomátfogást jelent. Makróképességben sok kompakt jobb, mint egy sima 18-55-el szerelt tükörreflexes, tükrös gépnél ehhez makróra tervezett objektívek kellenek."
Erre voltam kíváncsi hogy egy kompakt gép 3x-os zoomjának felelel meg 18-55-os kitobi.
Köszönöm mégegyszer :R :R :R :R :R
Szeretnék én is egy alap tükrös géped de még nem tudom milyet.
A nikon d40x vagy a d60-as tetszik csak nem tudom kompakt után elég egy egy alap kitobival vagy mindenképpen érdemes duplát venni. Most egy canon S110-IS van!
:R :R

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#2978) eastsider válasza Zoli bácsi (#2976) üzenetére


eastsider
nagyúr

egy K100D-t néztem aprón...

szerintem mind1 melyik. mind1iket megszeretném...

igen, kitobival..

(#2979) Zoli bácsi válasza eastsider (#2978) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, láttam az apróban. Ez tűnik marha jónak, ha jól látom 3 obiva adják, a kitobi mellé egy fix 50-es, és egy tele. Ennyi pénzért szerintem legjobb választás. Egyébként nem ajánlanák 300D-t, de így szerintem nagyon jó: 80-ért

(#2980) Stitch válasza gaben75 (#2977) üzenetére


Stitch
őstag

Én nagyítás alatt egyből a képnagyság/tárgynagyságra gondoltam, ez a kitobjektíveknél olyan 0,3 körüli. :D

(#2981) philoxenia válasza gaben75 (#2977) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha meghagyod az SX110IS-t mellé, akkor elleszel egy darabig tele nélkül, ha nem, akkor igencsak hiányozni fog...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2982) eastsider válasza Zoli bácsi (#2979) üzenetére


eastsider
nagyúr

hmmm...
egyébként jó gép a 300D? a segédtükör törés, vagy mi zavar, hogy akkor meg egy vagyont rá lehet költeni :F
gondolom nem rosszabb egy D40-nél.

viszont kitobival 75K a 350D...
egy bajom van vele, hogy már 4 hónapja nem lett upolva a hírdetés

a Pentaxszal pedig az, hogy 0HSZ-es újonc...

[ Szerkesztve ]

(#2983) sbazsi válasza eastsider (#2982) üzenetére


sbazsi
veterán

Hát a kettő nem egészen egy kategória.
300D, 350D, 400D, 450D, 500D, utóbbi nemrég jött ki.
eggyel feljebb mész a kategóriában: 10D, 20D, 30D, 40D, 50D.
ma a 450D és az 500D, valamint a 40D, és 50D kapható.
ezek alapján azt hiszem le lehet szűrni, hogy kb egy 2008-as Vectrát akarsz összemérni egy 2000-es astrával. :))

(#2984) eastsider válasza sbazsi (#2983) üzenetére


eastsider
nagyúr

a D40-et modntam (nikon) :)

ha így gondoltad, akkor viszont köszönöm a felvilágosítást :) (am is)

[ Szerkesztve ]

(#2985) eastsider válasza Zoli bácsi (#2979) üzenetére


eastsider
nagyúr

ezen gondolkozom most nagyon:)

nyugtassatok meg a segédtükörpöcök törés tekintetében.... csak ez tart vissza.... :B

(#2986) Mercutio_ válasza eastsider (#2985) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megnyugtatni nem tudunk :N
Amit tehetsz, hogy megbeszéled az eladóval: Bementek a camera kft-hez (hivatalos canon márkaszervíz) és kiolvastatjátok az expószámot (2500 ft), ha az általa mondott környékén van te fizeted, ha jóval több ő (és szépen elváltok, mivel ezek után a többi állítása se biztos, hogy igaz a gép állapotára vonatkozóan)

Esetleg a camera-sokat megkérdezheted milyen állapotban van szerintük a gép, tiszta-e az érzékelő.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2987) Degeczi válasza eastsider (#2985) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem lehet megnyugtatni, mert fogalmad sem lehet a gép előéletéről...
állítólag a tárolás, cipelés módjára is nagyon kényes, arról pedig semmi infód nem lehet

másrészt azt sem tudom, h az expószámról lehet-e: Canonokra nem jellemző, h az Exifbe írnák az aktuális állást, így asszem csak szervízben tudják megmondani biztosra a tényleges számot

mivel egy rengeteg panaszt okozó, nagyon nem masszív fölépítésű kameráról van szó, finoman szólva nem tűnik jó ötletnek a használt példány vásárlása idegentől

(#2988) eastsider válasza Degeczi (#2987) üzenetére


eastsider
nagyúr

hmm. köszi mindkettőtöknek...

lehet jobban járok a D40x-szel?

(#2989) phoebe326


phoebe326
csendes tag

Sziasztok!

Ma voltam gépet tapizni, még megyek holnap is.
Az eredmény:
Nikon-ok nem tetszenek (volt D60as 90es és 5000es(ez utóbbi nem volt a kezemben), mert olyan sötét volt a kis kukucslyukban...

Viszont tetszenek fogásra a Canon-ok és jó volt beléjük nézni (1000D és 450D volt a kezemben), ezt úgy gondolnám, hogy a 18-55ös kitobi mellé vennék egy másikat 55-250 IS-t ezek közül melyik???

az Olympus nem tetszett túlságosan de csak E420as volt 520 nem(hátha holnap esteleg másik obival)....

A nagyon segítőkész eladó viszont mindenáron egy Sonyra akart rábeszélni az Olympus ellenében. Ez eddig meg sem fordult a fejemben... Szoval mi a véleményetek a Sonykról?Alfa 300as volt a kezemben de neten egy másik modellt néztem ki ezt Erről mi a vélemény? Mit jelentenek a modell végén a betűk K..stb?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing!

(#2990) Mercutio_ válasza phoebe326 (#2989) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem vagyok Nikonos, de mintha olyasmit olvastam volna, hogy a kereső ha nincs bekapcsolva a gép sokkal sötétebb, tehát kérdés, hogy bekapcsolt állapotban néztél-e bele?
D90 ráadásul pentaprizmás, tehát elvileg nem lehetett sötét és kicsi a képe :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2991) Szten Márs válasza phoebe326 (#2989) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Abszolút kiváncsiságból: mivel érvelt az eladó a Sony mellett az Olympus ellenében?

Érdekes, amit írsz, mert a Nikon D90-nek van az egyik legnagyobb és legvilágosabb keresője az összes APS-C-s gép közül, sokkal jobb, mint az említett két Canon keresője és igazából a D60-as keresője is jobb, mint az EOS 1000D-jé. Szerk: hopp, Mercutionál lesz a megfejtés. Kapcsold be a gépeket, meg fogsz lepődni ;)

Ha veszel egy Canon EOS 450D-t egy 18-55 IS-sel és egy 55-250 IS-sel akkor is elég jól jársz, szóval ha ez az összeállítás tetszik ne fogd magad vissza, megéri megvenni.

Olympus esetében fogd a kezedbe az E-520-at is, mert abszolút összehasonlíthatatlan az E-420-szal. Ez utóbbinak valami borzalom a fogása, legalábbis szerintem, szóval nem mérvadó, ha csak az volt a kezedben.

A Sony A350 semmivel nem tud többet az A300-nál, sőt bizonyos tekintetben kevesebbet tud, nem javasolnám az A350 helyett. A több megapixelnek nagyon sok esetben semmiféle pozitív hatása nincs, negatív hatásai azonban vannak. Ha érdekel leírom, hogy miért is, de ha megelégszel ennyivel az is jó :D

[ Szerkesztve ]

(#2992) Degeczi válasza phoebe326 (#2989) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"olyan sötét volt a kis kukucslyukban"

kérd meg az eladót, h rakja bele az akkut!
anélkül persze, h sötét, mert nem átlátszó a mindenféle infót képre varázsoló LCD...

(#2993) Degeczi válasza Mercutio_ (#2990) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem kell bekapcsolva legyen, mert elhanyagolható az a fogyasztás, ami ahhoz kell, h kereső LCD-je átlátszó legyen, ezért kikapcsolt állapotban is kap tápot

de nagy boltokban ki szokták szedni az akkukat, mert a kedves vevők sokféle disznóságra képesek

(#2994) phoebe326 válasza Szten Márs (#2991) üzenetére


phoebe326
csendes tag

Az olympus-sony érvelés a nagyobb érzékelőből, a live-viewból és a live-viewban is gyors af-ből állt(ez szerinte gyorsabb a nikonénál is). Fényképet (2-t -2t) csak ezekkel csinálhattam, úgy gondolom ha valaki egy 150.000es gép után érdeklődik annak nem szivesen mutogatnak egy 300asat...De látom jól félrevezettek engem tudtalant, lehet is, de ezért is nem veszek rögtön, inkább visszajövök és kérdezek :D

A D5000-t és a D60at láttam bekapcsolva is a D90et nem... Holnap Saturnba megyek ott majd emezeket próbálom ki :D

A megapixel dilemmáról már hallottam, most megelégszem ennyivel és később utánaolvasok :D

Impossible is nothing!

(#2995) Szten Márs válasza phoebe326 (#2994) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A liveview módban történő autofókusz valóban gyorsabb a Sonynál, mint a Nikonnál, vagy az Olympusnál, vagy akár a Canonnál - ha a liveview a fő szempont, akkor a Sony a nyerő, ezért is, meg a kihajtható LCD miatt is. Bár ezen kívül nem látom a Sony vonzerejét - a jpg feldolgozása elég esetlen, esetlenebb, mint a sokat szidott Pentax féle jpg feldolgozás, ezen kívül igencsak csúnyán mossa a zajt.

[ Szerkesztve ]

(#2996) Degeczi válasza phoebe326 (#2994) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez igaz, a Sony 350 valóban egyedülálló LV módban, mert olyankor is tükörcsapkodás nélkül tudja használni a szokásos, gyors AF rendszert
(a többi DSLR ilyenkor vagy visszacsapja a tükröt, vagy az érzékelő jele alapján próbálkozik - mindkettő nagyon nagy késedelemmel jár, lassabb mint a kompaktok)

persze nincs ingyenebéd: mivel emiatt kényszerűen tükrös és nem prizmás a keresője, az kevésbé világos és láthatóan kisebb is, mint a többi márkánál (bár az ajánlott Oly modellé még kisebb vmivel)

tehát ez is egy szempont a sok közül - el kell dönteni, mennyire fontos a LV
ha nagyon, akkor már be is határolta erre a Sony-ra a választást

[ Szerkesztve ]

(#2997) phoebe326


phoebe326
csendes tag

A LV nem szempont, nem is nagyon érdekel, csak ő hangsúlyozta ki. Én a kukucslyukat akarom. Szépet nagyot világosat ...

Impossible is nothing!

(#2998) ottkar válasza Mercutio_ (#2990) üzenetére


ottkar
addikt

"mintha olyasmit olvastam volna, hogy a kereső ha nincs bekapcsolva a gép sokkal sötétebb,"

Én kíváncsi vagyok mitől lenne sötétebb a kereső? Semmi nem akadályozza az optikán és a prizmán áthaladó fényt.

(#2999) Dare2Live válasza Mercutio_ (#2990) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem ha nincs bekacsolva hanem ha nincs benne aksi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3000) Dare2Live válasza ottkar (#2998) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

aksi ha nincs benne vagy nincs feltöltve akkor és fogalmam sincs mért. :)

De annyira, hogy még élességet se lehet állitani MFben, mindig OOF lesz a kép akárhova csavarod a fokuszt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.