Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) TeeJay válasza mrsaba (#2299) üzenetére


TeeJay
félisten

a D5000 olcsóbb lesz az 500D-től erre szinte fogadni mernék ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2302) Konflikt


Konflikt
addikt

olvasgattam kicsit a topicot, de mar hetek ota az alabbi a dilemmam:

kb. 175-200-at szanok az alabbi nikon kitek kozul vmelyikre:

1. d60 dupla VR (18-55 VR + 55-200 VR):
+van egy eleg jo tele, VR mindket obin, gazdasagos, jo ar/ertek arany
-fokuszmotor hianya

2-3. d80 vagy 18-70-nel, vagy 18-135-el.
na itt kb egyarban vannak, ugysejtem a 18-70es szebben rajzol, meg mintha fem bajonettes lenne, elenben a 135-ossel. viszont vr nincs, es tele se lesz egy darabig akkor. viszont van fokuszmotor, es jovore nezve talan jobb valszatas lehet obik szempontjabol.

megegy kerdesem lenne:
Errol a Nikon 70-300mm f/4-5.6G AF obirol milyen tapasztalatok vannak? (esetleg ha a d80+18-70mm variaco mellett dontenek, akk a kesobbiekben erdemes e erre terveznem?)

minden velemenyt, tapasztalatot szivesen fogadok a vazakkal/obikkal kapcsolatban, koszonom:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2303) Degeczi válasza Konflikt (#2302) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem, a 18-70-nek gyakorlatilag a fém bajonett az egyetlen előnye a 18-135-el szemben
egyébként általános képélességben alulmarad, torzításban, vignettálásban kb. ugyanaz

a VR hiánya számomra pl. egyáltalán nem lényeges a 18-135-nél: tipikus "kirándulóobi" - azt pedig jó időben végzem, amikor fény is van
ha pedig nincs, a célpont mozgását a VR sem fogja meg, ill. esti városi képeknél ígyis-úgyis állvány kell, mert az már több mp-es tartomány

a 70-300-ból a G verzió helyből felejtős, nagyon-nagyon gyenge...
az ED változata már vmivel jobb, bár persze jócskán elmarad a VR-től (de persze árban is)

történetesen mindhárom példányom van is, eladó is, ha netán érdekel

(#2304) Konflikt válasza Degeczi (#2303) üzenetére


Konflikt
addikt

Koszonom az obis valaszokat:)

Megegy gyors kerdes: errol a Sigma 70-300mm DG Macro - NIKON-rol mi a velemeny?

kozben pm ment az obik ararol

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2305) mrsaba


mrsaba
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy az agyatokra megyek, most állok igazi döntés előtt.
Vagy a Nikon D60 18-55 VR obival, amit lehet hogy bővítek majd egy third party tele obival, ha szükségem lesz rá, vagy Canon 1000D 18-55 IS obival, amit szintén bővítenék majd egy telével. Melyiket válasszam, szerintetek? Képminőségben, ár/érték arányban melyik a legjobb?

(#2306) Zoli bácsi válasza mrsaba (#2305) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Képminőségben nem fogsz különbséget látni, a két kitobi is hasonlóan teljesít, szerintem más szempontot keress. Megfogdostad mindegyiket? Teleobit ha third party gyártótól veszed, az kb. ugyanannyi lesz mindegyik vázhoz. Nehezet kérdeztél, erre egyértelműen nem lehet választ adni. Neked kell elkötelezni magad egyik rendszer mellett.

(#2307) philoxenia válasza Zoli bácsi (#2306) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A jó válasz a Canon 450D lenne.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2308) johnjohn


johnjohn
addikt

Gyors kérdés, : Ki milyen cuccot venne most 350 000.- forintos keretből, nem kezdőnek ?

(#2309) Zoli bácsi válasza johnjohn (#2308) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én egy Nikon D90+18-105VR, és melléje egy 50mmes F1,8-as fixet. Ez pont annyi, mint a keret. (Edigitalos árak)
Azon vagyok meglepődve, hogy Te, a gépek és objektívek szakértője jössz ide kérdezni... ;)

(#2310) ottkar válasza Zoli bácsi (#2295) üzenetére


ottkar
addikt

Aki használt filmes gépet sokáig az betéve tudja hogy csak egy helyre lehet élesre állítani és azt csak a fotózó tudhatja senki más hogy ez hol van. Lehet elektronikai bűvészmutatványokat csinálni a géppel csak minek.

(#2311) Szten Márs válasza johnjohn (#2308) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tudod, a szokásos visszakérdések: milyen gyújtótáv-tartományt használna az illető, a keretből kell-e kártya meg táska, vagy nem, használt cucc játszik-e, vagy nem, stb... de főleg a gyújtótáv-tartomány igény az, aminek ismerete nélkül erre nem tudunk válaszolni.

(#2312) Degeczi válasza ottkar (#2310) üzenetére


Degeczi
nagyúr

meglepően sokat javultak ebben az újabb DSLR-ek!

pl. a nagyobb fölbontású fénymérők (Nikonnál 400, ill. 1000 pixeles) is be tudnak már segíteni, h eldönthesse a kamera, melyik AF pontot célszerű használni (pl. mert épp egy emberi sziluettet vél fölfedezni a fénymérő pixelein)

aztán ha megvan a fókusz rögzítése, az sem baj, ha később a célpont odébb mozdul a képen: szintén a fénymérő adatai alapján jól tudja követni, ha a környezetétől elüt a színe

nagy élvezet pl. szaladgáló vagy bicikliző gyereket fotózni ilyen, automata fókuszpont választás mellett: olyan képekre is mód van, amik korábban csak nagy szerencsével sikerülhettek volna!

ha nem ilyen akció, hanem nyugodtan beállított kép, akkor persze kézi AF pont kiválasztás kell, nem vitás

(#2313) johnjohn válasza Szten Márs (#2311) üzenetére


johnjohn
addikt

Első körben a megvehető legjobb váz, és a keretbe beleférő új vagy használt alap zoom, vagy akár fix 50 mm-es obi a cél.Az obipark fejlesztése most nem elsődleges cél azt az igények szerint később lassan.A lényeg, hogy amit vennénk már végleges legyen.Táska, kártya van.
Meg van az elképzelésem, hogy Én mit vennék, csak kíváncsi vagyok, Ti mit vennétek.

(#2314) saferszky válasza johnjohn (#2313) üzenetére


saferszky
csendes tag

Szia, bár nem tudom az "előéletedet", hogy milyen párti vagy, de én most, hogy 350.000 a keret nagyon megfontolnám egy Canon 500D, vagy Nikon D5000 váz vételét valami csúcs, nagyobb átfogású zoom-objektív, és egy alap, mondjuk 35-ös, vagy 50-es nagyobb fényerejű obi megvásárlását. :K

- Megölte mind a hármat? - Négyen voltak.

(#2315) johnjohn válasza saferszky (#2314) üzenetére


johnjohn
addikt

Stimmel, de félprofi vázra és jó minőségű obira gondoltam, Pentax K 20 D, Canon 50 D, 40 D, Oly E 30 , Sony A 700,+ alp obi ! Ezek lennének az alap variációk például.

[ Szerkesztve ]

(#2316) Stitch válasza johnjohn (#2308) üzenetére


Stitch
őstag

Közhely, de E-520 duplakit, a többit utazásra.. :C

Ha csak felszerelésre, akkor EOS 5d+EF 50/1,4, ha belefér még egy EF 28/1,8.

(#2317) saferszky válasza johnjohn (#2315) üzenetére


saferszky
csendes tag

Hát szerintem olvass el egy pár tesztoldalt: dpreview, cameralabs. Ez utóbbinál a fickó még egy ilyen "video tour"-t is készít a gépekkel, amiben kommentálja a gépet, és bemutatja több funkcióját is.
Lencse teszteket legrészletesebben szerintem a photozone-on olvashatsz. Bár itt is hiányzik még egy-két objektív, de messze ezen az oldalon van a legtöbb objektív-teszt.

- Megölte mind a hármat? - Négyen voltak.

(#2318) Szten Márs válasza johnjohn (#2313) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

De ez nem teljesen így megy, van egy célja a fotózásnak. Ha a cél az, hogy városképeket, tájképeket, mindenféle nagylátószögű objektívet igénylő képeket fotózzon, akkor tökmást javasolnék, mintha az lenne a cél, hogy minnél jobb makrókat tudjon készíteni, vagy épp portrézásra akarja használni a gépét.
Azt mondod nem kezdőnek lenne. Ha nem kezdőnek lesz, akkor nyílván tudja, hogy mit akar fotózni. A keretbe beleférő legjobb váz? Te is tudod, hogy az objektíven több múlik képminőség terén, mint egy vázon. Meg sokszor használhatóság terén is: nagy fényerők, meghatározott gyújtótávok, leképzési arányok. Persze, úgy is lehet, hogy vesz 340-ért egy vázat plusz egy 18-55-ös kitobit, csak nem látom át ennek az értelmét, márcsak a "nem kezdő" kitétel miatt sem. Vázat is lehet később venni, sőőt... lehet, hogy egy jó objektívpark kezdeteinek felépítésével és egy alapabb vázzal, ami magában hordozza a későbbi esetleges vázcserét, jobban jár - ami azt illeti sok téren nem lehet, hanem biztos.

Mindegy, nézzük mit lehet kezdeni ennyi pénzből.

Amit nyugodt szívvel tudnék javasolni:
Váz:
Pentax K20D: Pentaprizma, baromi jó kezlehetőség (igaz ez szubjektív, de a részemről ez mindenképp elmondható), 9 keresztszenzor az AF-ben (bezony, ha nem csak a középső AF pontot használja az ember, nem mindegy, hogy a többi kereszt típusú-e vagy sem), nekem korrekt zajszint. Túl sok MP de ez ellen manapság nehéz mit tenni. Csak a váz magában 190 ezer HUF.
Objektív: Kapásból egy 16-45 F/4. Bár nem F/2,8, csak F/4 de csak-csak fix fényerő, na meg 16mm-es kezdet.
Ez a kettő kitben 260 ezer HUF: [link] Emellé még lehet venni egy 50mm F/1,4-et, ami csak-csak egy F/1,4: [link]
Piff, pont csutkára 350 ezer HUF.

Az előttem ajánlott Nikon D90 + 18-105VR + 50mm F/1,8 verzió sem rossz éppen mondjuk.

Vagy: Canon EOS 40D + Tamron 17-50 F/2,8 esetleg ugyanez a váz + Tamron 28-75 F/2,8 igénytől függően.

Most pedig elmondom, hogy én ennyi pénzből mit vennék, bár nem ez volt a kérdés, és talán senkit nem is érdekel :D De azért, ha már itt vagyunk :)
Pentax K200D: igen, ez, hogy maradjon több objektívre. Kellően jó a keresője és a fogásával, kezelhetőségével sincs bajom. És ez egyfajta nem a megapixelekre is :)
Tamron 28-75 mm F/2,8 - a legkedveltebb gyújtótáv tartományom fix F/2,8 fényerővel egy fullframera kialakított lencsétől. Kell ennél több? :) Aztán ezt megfejelném egy 70mm F/2,4 limiteddel és vennék még egy Pentax 50mm F/1,7 manuálobjektívet (ilyenem van is :B ) és meg is lennék. Persze mindezt akkor, ha most semmilyen felszereléssel nem rendelkeznék.

(#2319) Stitch válasza johnjohn (#2315) üzenetére


Stitch
őstag

Ja, így már más. Kezdenék egy 40d + 18-55 IS + EF 100/2 szettel.

(#2320) johnjohn válasza Stitch (#2319) üzenetére


johnjohn
addikt

:K Ahogy Sztennek is írtam ilyesmi volt az Én tippem is. Bármennyit tudok is a dologról, a Ti véleményetekre is igényt tartok. :R

(#2321) Stitch válasza Szten Márs (#2318) üzenetére


Stitch
őstag

Kimondottan arra hegyezte ki a kérdést johnjohn, hogy te, magadnak milyen szettet vennél kezdésnek, a jelenlegi tapasztalataidból kiindulva.

(#2322) Stitch válasza johnjohn (#2320) üzenetére


Stitch
őstag

Mármint mire volt ilyesmi a tipped? Hogy alapzoom+fényerős fix a befutó?

(#2323) Szten Márs válasza Stitch (#2321) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én nem így értelmeztem a kérdést, szerintem félreérted, de ha mégis erre vonatkozna, nos akkor a legalsó variáció. Igazából, most hgy végigolvasom, hogy mit írtam saját magamnak megfejtésnek, nem kicsit tetszik... hát igen, a saját igényeimet csak-csak ismerem :DDD

(#2324) rumos14 válasza johnjohn (#2315) üzenetére


rumos14
nagyúr

én megfontolnék egy Sony A700-at a SAL 16-105-ös obival, a maradékból pedig vennék egy használt Minolta 50/1.7-est. lenne egy igen jó váz, egy jó kis utazóobi, jó nagylátóval és egy alap portréobi.
Nikon D90 most nem játszik?

(#2325) johnjohn válasza Stitch (#2322) üzenetére


johnjohn
addikt

40 D--- EF 24-85 mm f/3.5-4.5 USM ---50/1.8 II volt az Én tippem, illetve 50 D--használt EF 24-85 mm f/3.5-4.5 USM . Az 50 D pl. most 285 000.- a Digitcam-nál.

(#2326) johnjohn válasza rumos14 (#2324) üzenetére


johnjohn
addikt

A Nikon túlárazta magát, a 40 D olcsóbb jóval a D 90-nél, az 50 D meg alig drágább.

[ Szerkesztve ]

(#2327) Stitch válasza Szten Márs (#2323) üzenetére


Stitch
őstag

Azóta leesett.:B Egy nem kezdőnek kell szettet ajánlani.:U

(#2328) saferszky


saferszky
csendes tag

Szerintetek hol bírom kipróbálni a Nikont (D60) 18-105 objektívvel? Mert vagy megveszem 18-55 VR objektívvel, vagy 18-105 VR objektívvel. Azon múlik az egész, hogy kb. be tudjam lőni, hogy elég-e nekem az 55-ös (eqv. 83mm) zoom, vagy kell a 105-ös (eqv. 158mm)...

- Megölte mind a hármat? - Négyen voltak.

(#2329) Cassidey válasza johnjohn (#2308) üzenetére


Cassidey
senior tag

hasznalt 5D + 50/1.4

(#2330) Eyesis válasza johnjohn (#2326) üzenetére


Eyesis
őstag

akkor gondolom a Te "áradban" nem volt benne a hd video felvétel :)

én amúgy ezt venném, ha lenne rá 350-em (+30 :/ + táska + kártya :) )
Nikon D90 + 18-105mm f/3.5-5.6 G AF-S DX ED VR (290)
+ SIGMA (Nikon) 50 mm f/2.8 EX DG (90)

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#2331) Szten Márs válasza saferszky (#2328) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nagyon sokszor jól fog jönni az a 105mm. Most egy próba alatt ezt nehéz... hmm nem, nem is nehéz, hanem konkrétan lehetetlen lesz ezt megállapítanod. Lehet most azt mondod, hogy jé, teljesen jó nekem az az 55mm is, aztán miközben használod már egy ideje szépen jönnek az alkalmak, amikor kéne továbbtekerni de koppan az objektív az 55mm-es álláson. Ezen kívül a 105mm-es objektívnél a fényerő is kevésbé meredeken csökken, ez bizony jól jöhet néha. Ezen kívül a 105-ös objektív felépítési minőségében is veri a 18-55-öt és alighanem optikaiban is. Lényeg a lényeg: nincs itt semmi kérdés, vedd a 18-105-el, később igencsak meg fogja hálálni magát a döntés.

Amúgy üdv újra köztünk ;]

(#2332) t_a_m_a_s válasza Szten Márs (#2331) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

"Amúgy üdv újra köztünk ;]"

miből gondolod??? :DD :DD :DD

Amúgy én is a 18-105-re szavazok (3x zoom kontra 6x zoom). De ha jól sejtem, akkor nem lesz neki olyan egyszerű ez a gépválasztás ;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#2333) johnjohn válasza Szten Márs (#2331) üzenetére


johnjohn
addikt

Gondolod ismét Okoska ?

(#2334) Szten Márs válasza johnjohn (#2333) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Természetesen :K De ne offoljuk szét emiatt szegény topicot :N

Amire viszont kíváncsi vagyok/leszek, és ontopic is, hogy végül mi lesz a 350ezer HUF-os szettből, kifejezetten érdekel mi lesz a végső befutó :K

(#2335) johnjohn válasza Szten Márs (#2334) üzenetére


johnjohn
addikt

A váz már szinte biztos , 40 D, és így maradt 150 000.- obira. Abból 50/1.8 II már valószínű.

(#2336) rokuczi


rokuczi
csendes tag

Sziasztok

Aki akar most gépet venni annak figyelmébe, ajánlom a debreceni saturnt ahol a Pentax k200d duplakitben + portrémarkolattal 125ezer Ft. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2337) stop válasza Szten Márs (#2331) üzenetére


stop
aktív tag

Ha nem lenne ilyen fárasztó, legalább a kitartása értéklehető lenne ;]

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#2338) Szten Márs válasza rokuczi (#2336) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aztarohadt :Y Hát az, hogy ez ennyiért ajándék, nem kifejezés... :Y Valakik nagyon jól fognak járni a dologgal :K

stop: majd kiderül, hogy mod körökben értékelik-e a kitartást :DDD

(#2339) Stitch válasza rokuczi (#2336) üzenetére


Stitch
őstag

:Y

(#2340) Mercutio_ válasza Cassidey (#2329) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD :C
A nemkezdő még jelentheti azt, hogy tele- és makró a kedvence :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2341) Cassidey válasza Mercutio_ (#2340) üzenetére


Cassidey
senior tag

persze, de nem mondta :)

(#2342) dabgergo


dabgergo
őstag

Melyik a legolcsóbb (hazsnált) obi, amit érdemes kezdésnek megvenni egy Nikon d50-eshez? Jó lenne 15k körül. Csak sehol nem találok...

(#2343) Degeczi válasza dabgergo (#2342) üzenetére


Degeczi
nagyúr

abba max. egy 18-50 fér bele, kezdésnek pont jó is - nincs min gondolkozni

(#2344) Szten Márs válasza dabgergo (#2342) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Már úgyértette az előttem szóló, hogy 18-55. Pontosan: Nikkor 18-55mm F/3,5-5,6.

[ Szerkesztve ]

(#2345) Degeczi válasza Szten Márs (#2344) üzenetére


Degeczi
nagyúr

elnézést, valóban!
(ilyen obim nem volt, és nagyon gyakori az 50-es vég is)

(#2346) dabgergo válasza Degeczi (#2345) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszönöm, én is arra gondoltam, kösz a megerősítést. Esetleg nem tud vki egy használt eladót? Én nem találok pillanatnyilag...

(#2347) sbazsi válasza sbazsi (#2285) üzenetére


sbazsi
veterán

garanciával kapcsolatban, megkérdeztem őket, és csak kanada vagy másik verzióként usa/kanada garival adják egyik másik gépet.

ha bécsbe veszek, akkor itthon jó a gar?
vagy csak akkor, ha itthon?

(#2348) sbazsi válasza sbazsi (#2347) üzenetére


sbazsi
veterán

bár ahogy nézem, ott sem sokkal olcsóbb. annyival meg pláne nem, hogy emiatt kimenjek, és esetleg gond legyen a garival

(#2349) saferszky


saferszky
csendes tag

Digitcam-nál 185 ezer a D60 + 18-55mm + 55-200mm, és 189 ezer a 18-55mm VR + 55-200mm VR. Kicsit furcsa... Lehet ez a kit lesz a nyerő, mármint a VR-es.

Az az egészben a vicces, hogy ahogy nőtt az euró ára, emelték az árakat mint az állat, de nem látom, hogy a 450D 150 ezer lenne most, hogy 280 körül van a joró.

- Megölte mind a hármat? - Négyen voltak.

(#2350) dabgergo


dabgergo
őstag

Na eddig ez az egyetlen obi amit 15 alatt találtam. Nikon 28-100mm f/3,5-5.6G Tudom h nem lesz nagylátó... Megér 12e-t vagy nagyon ócska?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.