Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Szten Márs válasza ordogboc (#2800) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Grat hozzá :K
Milyen objektíved van mellé?

(#2803) Marky21


Marky21
aktív tag

Olympus E-420-ról mi a véleményetek ,esetleg ki hazsnálta már?
120 e megér 2 kitobival [itt]?

(#2804) sanyixXx válasza Marky21 (#2803) üzenetére


sanyixXx
senior tag

bőven! dicsérik sokat. ennyiért ilyen szerkót sehol, semmilyen márkából nem kapsz.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2805) Marky21


Marky21
aktív tag

Nem hátrány hogy nincs benne stabilizátor?

(#2806) Szten Márs válasza Marky21 (#2805) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Természetesen de. Meg az is, hogy kicsi a keresője. Cserében ott van a két kitobi, amik a kitobik világában kimagaslóan jónak számítanak - valamit valamiért.

(#2807) philoxenia válasza Szten Márs (#2806) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Stabis obik vannak hozzá?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2808) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Sziasztok,

A Canon EOS 1000D-t néztem ki magamnak kit obival, mint tükrös, viszont nem tudom eldönteni, hogy ez legyen vagy maradjak a bridge kategóriánál ami az SX10 lenne.
Tényleg láthatóan sokkal jobb képeket készít egy belépő tükrös is?
A családban "kinéznek", mert mindent fotózok amit lehet és egy egyszerű kirándulásnál is több száz képet generálok. A gépet család, nyaralás és ilyen hasonló témákra használnám csak hát a tükrös gyorsasága nagyon megfogott...
Max egy 55-250 telét vennék még rá a távolabbi helyzetekre...

Szerintetek?

Köszi a válaszokat

Majd én tudom...

(#2809) Szten Márs válasza philoxenia (#2807) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Panasonicnak vannak stabis obijai 4/3-ra, ha jól emlékszem.

(#2810) Szten Márs válasza Patentcsávó (#2808) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tökmás világ a tükrös és a bridge. Erről itt van egy írásom, elég hosszú, de szvsz segíteni fog, igyekeztem mindenre kitérni benne: [link]

(#2811) Allien válasza Patentcsávó (#2808) üzenetére


Allien
veterán

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy ha akarod, mind a kettőre rá tudlak beszélni. :DDD Az a kérdés, hogy Neked miért kellene bridge, vagy dslr. ;) Kisebb gép, könnyebb cipelni. A dslr meg gyorsabb. Amíg a bridge-vel még szórakozol, hogy eltalálja az AF- amit szeretnél, addig a dslr-l már árkon-bokron túl vagy. Azaz, ha családi kiránduláson vagy, akkor a dslr gyorsabb, és nem fognak annyit szekálni, mert mondjuk csak azt látják, hogy szemed elé emelted a gépet, és mész tovább, vagy, nincsen kedved cipelni azt a kb 2-3 kilós cuccot, viszont akkor a bridgével jöhet a "szenvedés", ha mások már haladnának, Te meg mindig meg-meg állsz több percre. ;)
szvsz (dslr)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2812) Marky21 válasza Szten Márs (#2806) üzenetére


Marky21
aktív tag

De azok se stabilizátorosok amit adnak az olymposhoz sőt ehez a rendszerhez(FourThirds) csak kevés stabilizátoros objektívet készítenek azt olvastam,kár hogy nincs ebbe a gépbe stabilizátor .

[ Szerkesztve ]

(#2813) ordogboc válasza Szten Márs (#2801) üzenetére


ordogboc
tag

köszi!
kit obi, de a 17,5-45 (1:3.5-5.6)
tetszik nagyon. pedig az olympus 510 uz után megfogadtam, hogy soha többé nem veszek olympust, ez a sors fintora.....:)

[ Szerkesztve ]

(#2814) rumos14 válasza Szten Márs (#2809) üzenetére


rumos14
nagyúr

arany árban... akárcsk a Pana vázak.

(#2815) rumos14 válasza Marky21 (#2812) üzenetére


rumos14
nagyúr

ott van helyette az E-510/520. normális markolattal és stabival.

(#2816) Omni


Omni
aktív tag

Sziasztok!

RealPower utángyártott akkumulátorokkal van valami tapasztalat?

Egy Sony-ba kellene. Szerintetek tehet kárt a gépben az utángyártott akku?

A RealPower 6k, a Sony 14k lenne.

(#2817) ottkar válasza Omni (#2816) üzenetére


ottkar
addikt

Én használtam Panasonichoz RP utángyártottat szinte jobb volt mint a kétszer akkora áru Panasonic. Panaszokban azt lehet olvasni hogy esetleg túl szorosan megy bele a gépbe egyik másik, de legalább annyi az elégedett vásárló. Tönkre nem teheti a gépet mert a feszültsége ugyanannyi.

(#2818) Patentcsávó válasza Szten Márs (#2810) üzenetére


Patentcsávó
tag

Köszi, elolvastam most is és régebben is, de még mindig tanácstalan vagyok...

Ha a tükrös mellett döntök kitobival és egyelőre még csak "P" vagy az egyéb módokban (nem a teljes manual)használom, akkor is lényeges különbség van a DSLR javára gondolom.

Majd én tudom...

(#2819) Bikerman válasza Patentcsávó (#2818) üzenetére


Bikerman
aktív tag

jobb a dslr.

ragazzi della curva...

(#2820) rumos14 válasza Patentcsávó (#2818) üzenetére


rumos14
nagyúr

túl van spirázva ez a dolog, DSLR-t is lehet nyugodtan P módban használni. én A módban használom szinte mindig, azért, mert az én gépem szobában, vakus képeknél (sztem) túl tág, kültéri képeknél túl szűk rekeszt állít be P módban.

(#2821) Allien válasza Patentcsávó (#2818) üzenetére


Allien
veterán

Amikor az asszony levadássza a nyakamból a gépet, akkor már rutinból tekergeti a megadott motívumhoz. Miért is lenne baj. Azért van a gép, hogy használjuk, aki automatán használja, miért is lenne baj? :DDD Ha szigorúan nézzük, még a profik is (fél)automatán használják, legalábbis relative kevesebben használják kizárólag "M" módban. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2822) rumos14 válasza Allien (#2821) üzenetére


rumos14
nagyúr

1,5 éve az esküvőnkön a fotós az 5D-t P módban, auto iso-val használta... a képei teljesen rendben voltak, de ezen azért kicsit csodálkoztam.

(#2823) philoxenia válasza rumos14 (#2822) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolom nem beállított képekhez? Riport jellegű fotózásnál fontosabb lehet a gyorsaság az alkalmazkodóképesség, mint a picivel esetleg jobb minőségű, de elkésett képek...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2824) tbs válasza philoxenia (#2823) üzenetére


tbs
addikt

:K, bár a P akkor is erős...

(#2825) philoxenia válasza tbs (#2824) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom mennyire könnyen kezelhető az 5D, de lehet, hogy kitanulta már és a szeme előtt tartva abba az irányba állít ISO-t, rekeszt, záridőt, amerre szeretne....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2826) rumos14 válasza philoxenia (#2823) üzenetére


rumos14
nagyúr

bőven volt beállított kép is: témánként 8-10 kép, csak némi arc- és testtartás átrendezéssel. összességében, inkluzíve lagzi, a képek 2/3-a P-ben készült. a másik pedig, hogy túl erős zajszűrést alkalmazott a beállított képeknél, pedig hát 5D-nél az iso800 nem gond. ahogy gondolom az újságokban a képek meg szoktak jelenni, az arc totál retusálva lett. ja és eleve jpeg-ben lőtt, nem raw-ban. na annyira nem gond, a képek komponálása, színek, megvilágítás k. jók. bocsánat, befejeztem.

(#2827) philoxenia válasza rumos14 (#2826) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Végül is vállalkozónak jobb volt mint fotósnak, na..... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2828) tbs válasza philoxenia (#2825) üzenetére


tbs
addikt

Egy jól belőtt auto-iso tartomány sokat tud segíteni. Párom a K20D-t zseniálisan használja P módban. ("Sport" programvonal -> rövid záridőre optimalizál.) Nem ismerem a Canon lehetőségeit, de szvsz simán vállalható egy riport jellegű esküvőfényképezés akár kompakttal is.

(#2829) Kazimír válasza rumos14 (#2826) üzenetére


Kazimír
őstag

Lehet, hogyha a megrendelő többet fizet, csak akkor kezd el manuálisan babrálni.. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#2830) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Sziasztok,

most hogy pörög a topic ismét megkérdezném ;] , hogy dslr gépnél mennyire fontos a garanciaidő? Van D60 1 és 2 év garival is (+20e). Adjak ki több pénzt + garanciáért vagy kicsi az esélye hogy..?

Köszi szépen!

Éljenek a nyulak!

(#2831) rumos14 válasza Mákosmetélt (#2830) üzenetére


rumos14
nagyúr

ceteris paribus az olcsóbbat venném. egy 100-110k-s gépnél nálam nem éri meg az ára ~20%-át a +1 év gari.

(#2832) kugyu21


kugyu21
senior tag

Én is újra kérdezéssel zavarognék.
Hasonló cipőben járok mint Patentcsávó és az elképzelésem is hasonló.
Sarkítva kicsit az feltételeket:
1000D dupla obis kitben vásárolva vs SX10
- általános célú felhasználás
- 95%-ban P-ben használva, de a többi belepiszkálás is csak olyan mértékben amit az SX-el is meg lehet tenni
- a kitobi marad, soha nem lesz kiegészítve másokkal
- RAW és utómunkákra soha sem volt időm (gondolom ez késöbb sem változik)
- mondjuk, hogy alapvetően nem az ár dominál
Én is olvastam Szten Márs irását, tisztában vagyok a két rendszer különbözőségével, előnyeikkel és hátrányaikkal.
De a két gépet összehasonlítva jobb-e annyival az 1000D képe, hogy megéri a nagyobb súlyt/tömeget cipelni, felvállalni az objektív cserék alkalmával porosodó gépbelsőt (és zárójelben azért megemlítve a 2x-es árat)?

(#2833) Bikerman válasza kugyu21 (#2832) üzenetére


Bikerman
aktív tag

figyelj.

én is ilyen cipőben jártam. én 2 nap alatt eldöntöttem, hogy nekem a mostani kompaktom után egy megbízható af kell, egy jó képminőség, és hogy érezzem, hogy a kezemben van valami. ezután már csak az volt a kérdés, hogy melyik dslr legyen. nekem is bent volt az 1000D, de az kiesett, mert a 450D af-rendszerével, és menüjével sem voltam kibékülve. azért ne vegyél canont, mert azt látod, hogy a fele, vagy harmada fórumnak az van, illetve minden tv adásban csak canonokkal rohangálnak a fotósok. persze nem lebeszélni akarlak, sőt. de az 1000D lehet hogy "nem bírja majd el" az 55-200 IS-t, nem? nem tudom mire szeretnéd használni a gépet, ha leírnád, esetleg tudnék tenni neked egy jobb ajánlatot, akár canon témában, akár nem.

ragazzi della curva...

(#2834) rumos14 válasza kugyu21 (#2832) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem értem, a belépő DSLR-nek miért csak egy ultrazoom elhet az alternatívája? ott van pl. a Canon G sorozat, kisebb gép, jó kis combos prémium árban.

(#2835) Patentcsávó válasza Bikerman (#2833) üzenetére


Patentcsávó
tag

Ezt hogy érted?
"nem bírja majd el"

Majd én tudom...

(#2836) Bikerman válasza Patentcsávó (#2835) üzenetére


Bikerman
aktív tag

hát... az obi majdnem kétszer akkora 200-as állásban, mint a váz. bár nem baj, ha van mit fogni.

ragazzi della curva...

(#2837) Patentcsávó válasza rumos14 (#2834) üzenetére


Patentcsávó
tag

A külső amiért én nem venném meg a G sorozatot...

Majd én tudom...

(#2838) Patentcsávó válasza Bikerman (#2836) üzenetére


Patentcsávó
tag

ÁÁÁÁÁHHHH, már megijedtem, hogy másra gondolsz...

Majd én tudom...

(#2839) rumos14 válasza Patentcsávó (#2837) üzenetére


rumos14
nagyúr

vannak egyéb prémium kategóriás kisebb méretű kompaktok, nem ez a lényeg. csak annak adtam hangot, hogy furcsállom, hogy 3x zoom átfogású alap DSLR és 18-20-stb átfogású ultrazoom hogyan lehetnek egymás alternatívái. egyedül az ár közös.

(#2840) Patentcsávó válasza rumos14 (#2839) üzenetére


Patentcsávó
tag

Pontosan az ár miatt, mert ha már választani lehet, akkor legyen tökéletes, ami ugye nem létezik még!
Ha az sx10 csak 3x zoomot tudna, akkor is nyerő lenne...
Az egyikben ez tetszik a másikban az és mégis cirka ugyanannyi pénzt adok ki mindkettőért alaphelyzetben.

Majd én tudom...

(#2841) kugyu21 válasza rumos14 (#2834) üzenetére


kugyu21
senior tag

Mert olyan már van, szeretnék elöbbre lépni.
Kisfilmesként egy Minolta XGM-et nyúztam, 3 obival, vakúval, előtéttel és közgyűrűvel. Hat éve egy Pentax Optio 550 van, de mostanra elérhető árúak lettek a DSLR-k (annak idején többet fizettem a Pentaxért, mint amennyiért ma megkapom a 1000D két obis kitben) és már nem vagyok elégedett a compactom párnatorzításával, a vinnyettálásával,a CA-jával, a vakú lőtávolságával és az 5x zoom-nál is jobb lenne egy kicsit nagyobb átfogás.
A képminőség miatt kellene a DSLR (bár olvastam már itt olyat, hogy vannak olyan compactok, bridgek, amik képminőségben sem rosszabbak egyik-másik kitobinál) és a nagyobb zoom (valamint az elkényelmesedés(ezerféle kiegészítőt cipelni)) miatt jött a képbe az ultrazoom is.
PS:
Én az 1000D-t nem 3x zommal, hanem a dupla obis verzióban állítottam szembe az SX10-el.

[ Szerkesztve ]

(#2842) kugyu21 válasza Bikerman (#2833) üzenetére


kugyu21
senior tag

Én a jelenlegi compactom AF-jével is meg vagyok elégedve, inkább a kép minősége okoz néha gondot (nagylátónál jelentkező anomáliák és egyebek amiket 1-el előbbi hsz-ben rumos14-nek már írtam).
Nekem nem gond ha nem érzem a gép súlyát, sőt ez az egyik dolog ami visszatart a DSLR-től (elszoktam attól, hogy egy nagy táskát hordjak mindenfelé, és ez a kis Pentax szolgáltatásban nagyon ott van, átlagos körülmények között pedig még a minősége sem rossz).
A felhasználás:
30% eseményfotózás (elsősorban P, néha Av, Tv)--> egyértelműen DSLR,
60% utazások, kirándulások dokumentálása (szinte kizárólag P) --> egyszerübb egy ultrazommal,
a maradék 10% (egyre kevésbbé van rá időm) tényleges fényképezés (M, Av, Tv) --> megint csak DSLR.
Na ezért a nagy dilemma.

[ Szerkesztve ]

(#2843) philoxenia válasza kugyu21 (#2842) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kis súly, jó ár ---> Oly E-410 duplakit

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2844) BiriBum válasza kugyu21 (#2842) üzenetére


BiriBum
őstag

Sőt az Oly-hoz adott alapobjektív(ek) minősége nagyon jó. A kitobjektív magában 70k körüli áron fut. Markolat viszont nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2845) kugyu21 válasza philoxenia (#2843) üzenetére


kugyu21
senior tag

Egyszer egy rövid időre volt Olympusom is. Valakitől úgy kaptam, mert a műanyag elemtartó fedél zárjának kis darabkája annyira elkopott, hogy gyakran a fényképezés alatt az ember lábujjára potyogtak az elemek (4AA). Elvitte megjavíttatni és majdnem a gép árának megfelelő összeget kértek volna érte, inkább nekem ajándékozta. Én nagy örömmel elfogadtam, mert nem akartam elhinni, hogy annak a kis ajtónak a cseréjéért ekkora összget van képük elkérni. Tévedtem, mert volt képük.
Valahol a pincében meg van még a darab, de akkor megfogadtam Olympust nem fogok venni.

(#2846) rumos14 válasza kugyu21 (#2841) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha van affinitásod a tükrös gépekhez, akkor sztem az 1000D-t vedd.
torzítás, CA obitól függően DSLR gépeknél is van, de korrigálható.
személy szerint nem értek egyet azzal, hogy bizonyos kompaktok verik képminőségben a kitobis belépő tükrös gépeket, egyszerűen hozzá vagyunk szokva a kompaktok túlprocesszált képeihez.

(#2847) rumos14 válasza kugyu21 (#2845) üzenetére


rumos14
nagyúr

itt az ideje felülvizsgálni a fogadalmat ;) milyen Oly gép volt az? nem érdemes általánosítani, minden márkánan vannak gyenge és jó gépei. kivétel a *****censored ;]

(#2848) rumos14 válasza BiriBum (#2844) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Sony kitobjektív is 70k [link], oszt én 10k-ért tudtam eladni... de tény, hogy a Zuiko 14-42 egy nagyon jó darab. ha viszont feljebb akarsz lépni, a Zuiko 14-54 150k-ért már elég húzós ár.

(#2849) kugyu21 válasza rumos14 (#2847) üzenetére


kugyu21
senior tag

Nem a géppel volt a bajom (ilyen valóban a legjobb családban is előfordul), hanem a márkaszervíz hozzáállásával és az áraival. Nem szeretném a gép árát többször is kifizetni ha valami elromlik.

(#2850) madgie válasza rumos14 (#2848) üzenetére


madgie
titán

Hja, mert Sony-ra olcsó egy nagy átfogású, nagy fényerejű és időjárásálló alapobjektív ;]

(holmi sigma 17-70-eket ne keverjünk ide, messziről, holdfényben esetleg ugathat a zuiko-ra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.