Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) sbazsi válasza malloc (#2599) üzenetére


sbazsi
veterán

akarok venni egy kocsit. jó lesz nekem egy Chrysler Voyager, esetleg vegyek helyette egy 911 Porschet, netán egy Renault Mastert? :U

(#2602) Snakeiboy válasza sbazsi (#2601) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Nem kell mindjart lecseszni mert kicsit komolytalant kerdezett. Malloc: szerintem ha komolyan gondolod a fenykepezest es egy honap mulva nem fogsz raunni akkor nyugodtan vegyel akar tukroset egy alap obival akar hasznaltan. Igy olcson kijossz es ha rajossz pontossan mi kell neked nem fogsz nagyonbuknia felszerelesen. Ha hasznalt belepo Tukrost szinte olcsobban kapsz mint egy komolyabb kompaktot ujonnan.

Meglehet tanulni vezetni 911-es Porscheval is csak esznel kell lenni es kicsit nehezebb :)

[ Szerkesztve ]

Miert?????

(#2603) rumos14 válasza Bikerman (#2573) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem szemből nézve az Oly gépek kifejezetten tetszenek :K
a Pentax-ot és a Sony-t nem éppen racionális érvek alapján zárod ki, de a te dolgod.
szvsz a Canon és Nikon féle LV kb. felejtős, állványon és/vagy statikus témánál használható csak.

(#2604) rumos14 válasza máyköl (#2584) üzenetére


rumos14
nagyúr

első DSLR-ként biztos nem egy elég régi közép/felső kategóriás cuccot vennék, hanem vmi "egyszerűbbet", több örömödet fogod lelni benne kezdőként.
a beépített vaku addig hiányzik, amíg nem veszel egy külsőt, egy igazit. addig viszont nyilván nagyon.

(#2605) BiriBum válasza Szten Márs (#2587) üzenetére


BiriBum
őstag

Lehet, hogy a források rosszak:

[link]
[link]
[link]

(#2606) Szten Márs válasza BiriBum (#2605) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ez bizony könnyen lehet ;)
Mindenesetre ha valami hivatalos forrásra bukkansz, nem pedig forumhozzászólásra, akkor szólj, mert érdekel a téma, tényleg :K

[ Szerkesztve ]

(#2607) Bikerman válasza rumos14 (#2603) üzenetére


Bikerman
aktív tag

nekem nem tetszenek az olympus gépek.
nem elég racionális érv az, hogy nem szívesen venném a kezembe a pentaxot, mert nem jön be az ergonómiája? :U

ragazzi della curva...

(#2608) geprombolo


geprombolo
senior tag

Én meg pont a Pentax K100D és K200D ergonómiájáról kérdezek éppen, mert egyre valószínűbb, hogy ezek egyikére fog esni a választásom. Főleg tapasztalati úton szerzett információ érdekel, gondolom van itt valaki, akinek van rendesen tapasztalata ezekkel. Köszi :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#2609) máyköl válasza Bikerman (#2607) üzenetére


máyköl
veterán

Hasonló a gondolatom rumos14-hez, kifejezetten tetszenek az Oly gépek. :)

(#2610) Bikerman válasza máyköl (#2609) üzenetére


Bikerman
aktív tag

volt vmelyik a kezedben? mondjuk e5xx szériából? mert ugye az e4xx széria az nevetséges. nekem az e5xx széria, és a többi olympus gépnek azért nem tetszik az ergonómiája, mert nekem túl szélesek, és nincs meg a magasságuk hozzá... szvsz (ez most kivételesen nem szerény véleményem szerint, hanem szubjektív véleményem szerint :) )

ragazzi della curva...

(#2611) máyköl válasza Bikerman (#2610) üzenetére


máyköl
veterán

Nem a fotóképességükről beszéltem hanem a külsejükről. Az E-410-et próbáltam. :)

(#2612) Szten Márs válasza geprombolo (#2608) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ergonómiáról lehet kérdezni, csak nincs sok értelme - úgyis mindenkinek más lesz kényelmes, jó fogású, jó elrendezésű stb...
Tapasztalati úton annyit tudok mondani, hogy nekem (kategóriájukhoz mérten) abszolút tetszik az ergonómiájuk, a gombok számomra jó helyen vannak, a gép anyagminősége, összeszereltsége is teljesen rendben van, bár a K100D-nél (legalábbis amit én szoktam használni) az elemfedélnél nem az igazi az összeszerelés minősége - de kb ennyit lehet felróni neki.

(#2613) geprombolo válasza Szten Márs (#2612) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi. Létezik valami hely, ahol felsorolják az obikat, amik pászolnak ezekhez a gépekhez,( persze paramétereikkel együtt, mert nekem egy típusszám nem mond semmit)? Azt se bánnám, ha némi osztályozást is találnék róluk, hogy melyiket érdemes és miért választani.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#2614) Szten Márs válasza geprombolo (#2613) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az összes létező objektívet baromi nehéz lenne felsorolni ezekhez, pláne osztályozással.
A legtöbb bolt kínálatában megnézheted, hogy melyik gépmárkákhoz milyen objektívek kaphatóak ott és milyen árban, pl itt: [link], aztán ha valamelyik objektív felkeltette az érdeklődésedet, akkor meg vagy valamilyen tesztoldalon megnézed miket írnak róla, pl itt: [link] (több linkért lsd: első hsz ;) ), vagy megkérdezed tőlünk, hogy mi a véleményünk róla :)

[ Szerkesztve ]

(#2615) Bikerman válasza máyköl (#2611) üzenetére


Bikerman
aktív tag

ki beszélt fotóképességről? hol említettem az előző postomban? :F

ragazzi della curva...

(#2616) máyköl válasza Bikerman (#2615) üzenetére


máyköl
veterán

Nem beszéltél róla, csak kérdezted, hogy "volt-e valamelyik a kezdeben"?! Szerintem ennek nincs köze a külsőről, mert azt itt a gépen is látom, hogy-hogy néz ki, és ugyanígy fog kinézni élőben is. :)

(#2617) Bikerman válasza máyköl (#2616) üzenetére


Bikerman
aktív tag

úgy fog kinézni, csak lehet, hogy egyáltalán nem menne a kezedbe. mellesleg e410-nek eléggé kompaktos fogása van.... :U

ragazzi della curva...

(#2618) Szten Márs válasza Bikerman (#2617) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ne sértegesd a kompaktokat ;] :D

(#2619) Bikerman válasza Szten Márs (#2618) üzenetére


Bikerman
aktív tag

nem én. de azért ezt mindenki bevallhatja, hogy az olympus e4xx szériabeli termékeinek b-o-r-z-a-l-m-a-s fogása van... :(

ragazzi della curva...

(#2620) Degeczi válasza Bikerman (#2617) üzenetére


Degeczi
nagyúr

amikor néha úgy érzem, lehetne jobb a D90 fogása, előkapom a tizenpár éve nagy örömmel használt, pedig abszolút nulla ergonómiájú, féltégla Chinon CE-5-öt...

az Oly 410 is eléggé hasonló: ma már ugyan szokatlannak hat az efféle régies forma, de ettől még bőven használható lehet

(#2621) Mercutio_ válasza Bikerman (#2573) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennyi hülyeséget egy hsz-ben rég olvastam :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2622) geprombolo válasza Szten Márs (#2614) üzenetére


geprombolo
senior tag

Megnéztem az obikat, szép áruk van így újonnan. Azt hiszem, hogy inkább használtakat fogok keresni, egyik-másik új obi árából egy félprofi gép is kitelik...

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#2623) geprombolo


geprombolo
senior tag

Itt azt írja, hogy nem tökéletes a színvisszaadása (inaccurate) a K200D-nek. Ez most csak ultraprofik kukacoskodása, vagy tényleg érzékelhető az általa készített képeken némi eltérés a valóságtól? Tudom, hogy léteznek mindenféle mérőképek, amiken az ilyesmit le lehet mérni, de ez a színeltérés dolog egy valós fotónál mennyire érzékelhető? Köszi

Ja, meg azt is írja, hogy hajlamos a kép alulexponálására. Ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#2624) Degeczi válasza geprombolo (#2623) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a kékeket valóban a megszokottnál jobban túltelíti, az biztosan látható - de hogy zavaró-e, az más téma: nem feltétlenül
(másrészt ez persze csak kamera-JPG-re vonatkozik, RAW-ban teljesen más a helyzet, ott rengeteg múlik a feldolgozó programon)

(#2625) geprombolo válasza Degeczi (#2624) üzenetére


geprombolo
senior tag

Na, pont ilyen tesztképekre gondoltam. Megjegyzem asszem csak most kezdem felfogni, hogy mik is azok a körök és négyzetek, mert eddig magyarázatot nem kaptam hozzájuk, de itt írja, hogy mi volna az ideális és mi a gép által csinált képen látható szín, de mik azok a számok?
Nagyon noob vagyok, igaz? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#2626) máyköl válasza Bikerman (#2619) üzenetére


máyköl
veterán

Énis ezt hittem, de mikor kipróbáltam, érdekes volt, de nekem nagyon beleillett a kezembe. :)

(#2627) Zoli bácsi válasza geprombolo (#2623) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

k200D-t használok, előtte Nikon D50 volt, ahoz tudok hasonlítani. Szubjektív véleményem: A K200D képei (jpg) szépen telítettek. Néha (tájkép módban) szinte polárszűrős képet gyanítok, olyan kék eget látok. Nekem tetszik, pláne az előd fakó képei után. Nekem nincs probléma a színekkel, szépen a helyükön vannak. Fénymérése tényleg néha alexpóz, nem mindig, a kiégést próbálja elkerülni. Nekem mindenesetre jobban elviselhető, mint a Nikon rendszeresen túlzottan világos képei, egy félhomályos erdőben automata módban ritka túlvilágosított képeket kaptam.
Szóval nekem a színek tetszenek, alexpot kezdem szokni, nem veszélyes. Sokan említik a hangos zárat, mint problémát. Beismerem, hogy 40 évesen kicsit már rosszabb a hallásom, de abszolút nem tartom zavarónak, kicsit fémesebb, határozottabb hangja van, mint a Nikonnak, picit talán tényleg hangosabb, de csak alig! A kitobi fókuszálása többen felkapják a fejüket.
Amit a mások írásában láttam, hogy az alexpo inkább csak a kitobinál van, komolyabb objektívvel megszűnik. Nem értem hogyan lehet, mindenesetre több ember írta már.
Apropó kitobi: Igényesebb fotósnak a hosszútávú használatát akkor ajánlom, ha erősen mazohista hajlamai vannak, esetleg valami súlyos bűnéért (legalább kétszeres anyagyilkosság) akar vezekelni. Nem vagyok nagy szakértő, de olyan, mint az állatorvosi ló, nagylátószögű képeknél az összes objektívhiba felfedezhető minden képen.... ;]

(#2628) geprombolo


geprombolo
senior tag

Van itt ez, de kicsit félek, gondolom nem alaptalanul. Vélemények? Sok érte az ár, amit kér, ha ilyen állapotban van?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#2629) Zoli bácsi válasza geprombolo (#2628) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ha azt vesszük, hogy egy jól sikerült gép, és így is használható, akkor nem sok az ár. Ha azt veszem, hogy nem sokkal többért tökéletesen működőt adnak, akkor sok ez az ár.
Azthiszem Szten Márs írta a Pentaxos topikban, hogyha lenne pénze, MÁSODIK váznak megvenné. Ilyen célra tényleg tökéletes lenne, manuális objektívvel.
Én többért egy jót vennék. Persze ez is szubjektív, és a buxádba sem látok bele. Na és az is kérdés, mennyire alkuképes az ár.

(#2630) ottkar válasza Zoli bácsi (#2627) üzenetére


ottkar
addikt

"alexpot kezdem szokni, nem veszélyes"

És miért kellene szokni? Minek az EV állítás? Dísznek?

(#2631) Degeczi válasza geprombolo (#2625) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a számoknak nincs jelentősége, csak a színeket azonosítják

a lényeg: ha az origóból az ideális négyzethez húzott sugár mentén került kinntebb a kamera színvisszaadására jellemző pötty, akkor telítettebben adja vissza az egyébként helyes színt (pl. 4, 5, 10), ha viszont a letér a sugárról, akkor nem pontos a szín sem (pl. 6, 12, 13)

(#2632) Szten Márs válasza Zoli bácsi (#2629) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jaja, én írtam.

geprombolo:
Első DSLR gépnek nagyon felejtős (elnézést az eladótól, de ez az igazság), manuálobizós, szórakozós másodiknak baromi jó lenne, de te nem ilyet keresel.

Színvisszaadással nem lesz bajod, tökéletesen megfelelő. Arról nem is beszélve, hogy a kép színei függnek jelentős mértékben a használt objektívtől, aztán a jpg feldolgozás beállításaitól, ha jpg-ben fotózol, ha pedig RAW-ban, ott a programtól és a használt paraméterektől. Szóval ezen ne agyalj, felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#2633) Zoli bácsi válasza ottkar (#2630) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Amíg nem ismerem ki a fénymérést, addig nem olyan bátran használom a korrekciót. Mint írtam, 2 évig Nikon volt, azt kiismertem, tudtam, hogy bizonyos szituációkban milyen korrekciót igényel. Nekem a Nikon képei világosak voltak, legtöbbször alexpó fele korrigáltam.
Pentax sem mindig alexpoz, szituációtól is függ...Na ezt kell kiismerni.
Tudom, RAW. :)

(#2634) Allien válasza Zoli bácsi (#2633) üzenetére


Allien
veterán

Csinálsz egy tesztképet, megnézed, eldöntöd, módosítasz, vagy elmented! Erre való a bekapcsoló tárcsán a 3. állás. :DDD De, ha ezt nem használod, akkor simán lősz egy képet, megnézed az infó gomb megnyomásával (lehet 2x kell megnyomni a hisztogramhoz), és ennyi. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2635) ottkar válasza Zoli bácsi (#2633) üzenetére


ottkar
addikt

"Pentax sem mindig alexpoz, szituációtól is függ...Na ezt kell kiismerni"

A képek legnagyobb részénél olyan fényeltérések vannak hogy nincs az a fénymérés ami azt pontosan érzékelni tudja, és a szemmel látható képet semelyik gép pontosan nem tudja visszaadni.

(#2636) Bikerman


Bikerman
aktív tag

olvasom a neten hogy mennyire szappantartózzák az 1000d-t. nagyon nem is érdekelne a külseje, csak attól félek, hogy a zárszerkezete megadja magát... ezért gondolkozok a nikonon, és mivel ugye rendszerben kell gondolkodni, ezért következő lépésnek akár, egy d90 is befigyelne, ami nem kissé jó gép. szóval teljesen tanácstalan vagyok. még talán a sony a300 is szóba jöhetne...

ragazzi della curva...

(#2637) ottkar válasza Bikerman (#2636) üzenetére


ottkar
addikt

Ilyenen filózni hogy a zárszerkezet nem bírja annyira értelmetlen és ez miért állna egy márkánál?

(#2638) Bikerman


Bikerman
aktív tag

nikon 18-55 vr-es obiján van fókuszgyűrű?

(mintha láma kérdés lenne... :F)

ragazzi della curva...

(#2639) ballington válasza Bikerman (#2638) üzenetére


ballington
addikt

gondolom mindegyik nem fix obi-n van fókuszgyűrű

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#2640) ballington válasza Bikerman (#2636) üzenetére


ballington
addikt

d90 vagy A300? kicsit nem egy kategória
amúgy szerintem a sony-kkel nincs semmi gond

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#2641) Bikerman


Bikerman
aktív tag

most egy ilyen kombóra gondoltam: nikon d60 + 18-55vr + 4gb sandisk ultra II (15Mb/s) + nikon táska (7 ezer) szumma: 150 ezer...

ragazzi della curva...

(#2642) philoxenia válasza ballington (#2639) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fókuszgyűrűnek a fixeken is illene lenni.... Zoomgyűrű viszont nincs rajtuk...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2643) ottkar válasza ballington (#2639) üzenetére


ottkar
addikt

Azt tisztázzuk van fókusz (élességállító) és van zoomgyűrű. Más fókuszba állítani az optikát és más fókuszt (gyújtótávolságot állítani.

(#2644) philoxenia válasza ottkar (#2643) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

5mp..... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2645) ballington


ballington
addikt

hoppá, ezt benéztem :B
látszik, hogy még nem vagyok nagy fotós :(

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#2646) DJ Reinhardt válasza Bikerman (#2638) üzenetére


DJ Reinhardt
tag

Nézz rá itt a képre: http://www.kenrockwell.com/nikon/18-55mm-vr.htm
A fókuszgyűrű maga az első tubus recézett része, azt kell tekergetni, ahogy a VR-nélküli tesóin is.
Elég keveset forog, talán 45 fokot. Ezek az obik alapvetően AF-hez vannak kitalálva, a pontos és gyors kézzel fókuszálást gyakorolni kell :)

(#2647) ottkar válasza DJ Reinhardt (#2646) üzenetére


ottkar
addikt

Persze az optika típusától függ nagymértékben hogy mennyit fordul el az élességállító gyűrű. A makróknál több mint 200 fokot.

(#2648) Bikerman válasza DJ Reinhardt (#2646) üzenetére


Bikerman
aktív tag

köszönöm a segítséget, mindenkitől.

ragazzi della curva...

(#2649) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok! Bár lehet, hogy kérdeztem, de nem emlékszem rá, a keresőbe sem volt, de megkérdezem.

Canon EOS 300D-t ajánljátok? :)

(#2650) Degeczi válasza máyköl (#2649) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.