Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) nyunyu válasza dobragab (#26198) üzenetére


nyunyu
félisten

Milyen laptop?

Vateran talalni mindenfele bontott laptopbillzetet, de van ott olyan ceg is, akinel lehet venni 1-2 gombot kulon is, parszaz forintert.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26202) scream válasza Werkly (#26199) üzenetére


scream
veterán

Nekem még a rendes WoL-t sem sikerült beállítanom rajta. :DDD

(#26203) ReFleXx válasza dobragab (#26198) üzenetére


ReFleXx
addikt

Milyen laptop, mi tört el pontosan? Ha jól értem neked nem az ollós szerkezet tört el hanem maga a billentyűn egy pöcök.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#26204) Dyde


Dyde
aktív tag

Tegnap nekem is megjött a Cougar 200k, nagyon meg vagyok vele elégedve, baromira tetszik. Szerintem egyáltalán nem hangos. Az ajánlóba normál magasság van írva, nem slim ez inkább? Elég kicsi úton jár szerintem, ami nekem mondjuk pont bejön :) Egyedül az alsó csík világítást kell szokni mert az kicsit erősebbre sikerült a kelleténél, az elején majdnem hogy zavaró is volt, de külön annál a csíknál nem lehet lentebb venni a fényerőt gondolom, pedig az jól jönne. Leragasztani azért nem fogom inkább megszokom :D

(#26205) anytime válasza Dyde (#26204) üzenetére


anytime
őstag

:C
Holnap reggel megyek erte :)

(#26206) Khelben válasza Dyde (#26204) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én gondolkodom, hogy melóba is veszek egyet :) Kár hogy nincs belőle numpad nélküli verzió.

[ Szerkesztve ]

(#26207) anytime válasza Khelben (#26206) üzenetére


anytime
őstag

Ha a holnapi proba bevalik nalam, akkor otthon es a meloban is ez a billencs lesz.
Annyi jot irtatok mar rola, hogy el sem tudom hinni :)

(#26208) dobragab válasza nyunyu (#26201) üzenetére


dobragab
addikt

:C :R

Asus X550LB.
Vaterán találtam egy hibás teljes felső részt hibás billzettel, köszi a tippet! :R
Remélem, ad belőle pár billentyűt, ha már úgyis hibás az egész.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#26209) nyunyu


nyunyu
félisten

A 70€-os nemet Das Model S Professional Quietnek milyen kiosztasu az also sora?
Szokasos 7x1.25U+6.25U vagy 4x1.25U+4x1U+6U?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26210) nyunyu válasza dobragab (#26208) üzenetére


nyunyu
félisten

Most hoztam el tole az egyik serult nemet IBM T40 billzetet 990-ert.
Elvileg annyi baja van, hogy ket gombnak el van torve a fule, igy nem lehet raakasztani az ollora.

De az pont nem erdekelt, mert ugyis csak a TrackPoint kell belole. :DDD

Ha lett volna magyar kiosztasu belole, akkor azt vettem volna, mivel a kupakjait at tudtam volna tenni egy az egyben a francia IBM Travel Keyboardomra, de igy oly mindegy, hogy francia vagy nemet kiosztassal all a sarokban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26211) dobragab válasza nyunyu (#26210) üzenetére


dobragab
addikt

Tőle? [link]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#26212) nyunyu válasza dobragab (#26211) üzenetére


nyunyu
félisten

Linkeltem a Jozsef koruti bontot, maxtorcomputer, vagy milyen neven fut.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26213) dobragab válasza nyunyu (#26212) üzenetére


dobragab
addikt

Ja oké :W :DD :R

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#26214) fogtunder válasza anytime (#26207) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért nem a szent grál és az utóbbi időben előfordultak olyanok, hogy lötyögős gombokkal kapták meg az emberek, de jó a gépelési érzete, világít és nem horror az ára, plusz játékra is használható. és ugye most már magyar feliratos verzió is van, ami szintén egy előny.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#26215) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Ezek a billentyűzetek közül szerintetek melyik a jobb vétel ár-érték alapján?
Tesoro Durandal G1NL - Durandal Ultimate G1NL
Roccat Ryos MK - MK Pro

A lényeg hogy egy jó minőségű, magyar kiosztású, mehanikus billentyűzetet szeretnék venni.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#26216) nyunyu válasza nyunyu (#26210) üzenetére


nyunyu
félisten

Most hoztam el tole az egyik serult nemet IBM T40 billzetet 990-ert.
... ugyis csak a TrackPoint kell belole. :DDD

Magamnak: T40 TrackPoint bekotese

De elotte hegesztek ra egy PS/2 eger kabelt, hogy kiprobaljam, hogy mukodik-e, mielott meg jobban szejjelbarmolom.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26217) CoolBoy323 válasza Khelben (#26206) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Flex :DDD

(#26218) anytime válasza fogtunder (#26214) üzenetére


anytime
őstag

:R , nem is gondoltam, hisz ezt azert az ara sem tukrozi, de ha azt hozza, amit irtatok, az nekem eleg lenne.

(#26219) haxiboy válasza Pöttön (#26215) üzenetére


haxiboy
veterán

Egynek jó, de hogy jó minőségű azt vitatom, néha ki lehet fogni belőlük problémás darabot, illetve a keycapek minősége egyiknél sem oké. Sajnos nagyon hamar kopnak és/vagy fényesednek.
Magyar kiosztással meg nem találsz mást sajnos. :(

Egyébként rendben vannak :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26220) ViZion


ViZion
félisten

Találtam ilyet.
Pár keycap, meg sokféle bill. Hátha hasznos valakinek.
getdigital.de

WASD+ESC jó lenne, csak nem ez a furazöld... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26221) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

no volt időm végre beüzemelni a biilt :)

Nekem kicsit fura ez a lapos stílus, keresgélem még a betűket, mert gépírok.

A hangja nekem abszolút rendben van, nem izgat. A space is jónak tűnik :)

A világítása az valóban furcsa, olyan low-budget-es :U A nagy LOL, az a numlock világítása, mert az nem változtatja a színét, az fix narancssárga :DD OMFG :D

Tapad mint az állat, ez nekem pont sok, mert szoktam forgatni a billt, attól függően hogy terpeszkedek.

Valaki elmagyarázná nekem, hogy mi az a "repeat rate acceleeration"? Ha jól sejtem akkor a leütési ismétlés közötti szünetet változtatja?

Kíváncsian várom, hogy hosszú távon mennyire szeretem meg, de nem félek tőle, h lesz gondom :)

(#26222) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#26221) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

kieg: nálam a szín és a fényerő nem "veszlik el" kikapcsolás után

(#26223) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#26222) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

space bal fele nálam is halott :W

(#26224) la_cc


la_cc
addikt

Eléggé odszkodok a nem-magyar keyboard vásárlásától... :o Hogy lehet megszokni, hogy nem látod rendesen a betűket? Néha azért csak-csak oda pillantok, hiába vakon gépelek javarészt. :(

Meg mi nincs az angolon az ékezetes betűkön kívül? Milyen alternatívák vannak a gomb cserén kívül? Filc azt csá? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#26225) fogtunder válasza la_cc (#26224) üzenetére


fogtunder
nagyúr

máshol vannak a speciális karakterek, az ö helyén a 0 van, egyes nyelveknél az Y és a Z fel van cserélve.

amúgy ha nem lesz ráírva, kevesebbet fogod nézni és megtanulod.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#26226) ivana válasza la_cc (#26224) üzenetére


ivana
Ármester

Használj angolt mint én és ékezetes betűk altgr, sokkal jobb a magyar marhaságainál, ezen minden szimbólumot képes vagyok teljesen vakon gépelni.

(#26225) giorgio Kellet nekünk pont az elcseszett német kiosztást átvenni. A magyarban van egy csomó 'y' is miért nem lehet az a rendes helyén? Vagy a í-nek miért kell primary function? Írásjelből több van a mondatban mint í...

[ Szerkesztve ]

(#26227) Domonkos válasza la_cc (#26224) üzenetére


Domonkos
Ármester

A legjobb es legolcsobb megoldas ha az ember megtanul vakon gepelni valami altala valasztott kiosztason. Utana nagyon nem fogja erdekelni, hogy hogyan nez a billentyuzetek ki, hogy vilagit-e, stb. Arrol nem is beszelve hogy hogy vasarlaskor sokkol tobb billentyuzetbol lehet majd valasztani.
En nagyjabol 3 kiosztason tudok minden gond es leskelodes nelkul irni. Annyira egyiket sem volt nehez megszokni.

Btw. A filc nem hiszem hogy a legjobb megoldas lenne az ilyesmire. Keress valami jobb billentyuzetmatricat inkabb. Az sem annyiar draga, valamennyivel kulturaltabb a megjelenese es ha mar nem kell, akkor kis munkaval el is tavolithatoak. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#26228) Tin válasza nyunyu (#26209) üzenetére


Tin
veterán

képről a második, ellenőriztem lenézve az asztalra. azon látszanak is a méretek.

(#26229) marchellow


marchellow
tag

Sziasztok,

Szeretnék lassan venni egy mechanikus billentyűzetet (már régóta érik).
Egy Ducky Minit néztem ki, lehetőleg brown switchekkel.
A beszerzési forrás az ami érdekelne, ki mit ajánl, honnan, hogyan érdemes.
Gondolom 40-50k alatt nem úsznám meg a dolgot, hiába 120 dollár a gyártó oldalán.
A tapasztalatok is érdekelnének persze, ha valaki használ ilyet.

Köszönöm!
marchello

(#26230) nyunyu válasza la_cc (#26224) üzenetére


nyunyu
félisten

Hogy lehet megszokni, hogy nem látod rendesen a betűket? Néha azért csak-csak oda pillantok, hiába vakon gépelek javarészt. :(

Par hetig fajni fog, mire megszokod.

Na jo, honapokig, mire megtalalod a zarojeleket amik programozashoz kellenek: [] {} <>

De pl. a csillag gombot 5 ev utan fedeztem fel, addig a numerikusat hasznaltam.
Csak melos laptopon nem volt numerikus, igy kenytelen voltam az AltGr-alahuzast hasznalni rajta. :W
(Azota sem hasznalom azt a kombot, mert minden billzetemen mashol van az AltGr az alahuzashoz kepest. :DDD)

Meg mi nincs az angolon az ékezetes betűkön kívül?

Pl. § jel, de azt amugy sem hasznalja az ember.
Vagy a szamokon levo francia/olasz/spanyol/roman/stb ekezetek is hianyoznak, de ehelyett lehet a brit vagy nemzetkozi angol kiosztassal repulo ekezetezni. Eloszor utod az ekezetet (: ' " ~, stb), aztan az alap karaktert, akkor az ekezetes verzioja fog megjelenni.
Mondjuk igy nem tudsz magyar ő-t, meg ű-t irni, mert a " a nemet ekezetnek szamit, nemetek eloszeretettel macskakormozik az umlautos betuiket. "a -> ä "u -> ü

Milyen alternatívák vannak a gomb cserén kívül? Filc azt csá? :DDD :DDD

- Megtanulod az egyes karakterek ASCII kodjat, aztan bal Alt+numerikuson bepotyogod?
Pl. Alt+160=á

Hmm, neha unicodedal is mukodik:
Alt+0218=Ú
Alt+0368 persze nem adja be az Ű-t. (charmapbol kipuskazva Alt+0219, bar az a kalapos U unicodeja. :W)

- alkoholista filc

Gomb cseret meg ne is emlegesd...
Bar most mar nem lehetetlen, elvegre eleget utottem par egyedi kupakgyartot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26231) ReFleXx válasza CoolBoy323 (#26222) üzenetére


ReFleXx
addikt

hattervilagitas beallitas nekem sem veszik el kibekapcsolassal, out of box ilyen.
szereztem Thinkpad ollós mechanikat, de nem jó bele, picit nagyobb meg a belso része is más kialakítás
most jobban megnéztem es nem vagyok meggyőződve, hogy a törött mechanika pöcök miatt van a space azon oldala fentebb, a mechanika alatt a fólia fel van kicsit púposodva és az nyomja fel a mechanikát. :F

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#26232) nyunyu válasza ivana (#26226) üzenetére


nyunyu
félisten

Használj angolt mint én és ékezetes betűk altgr, sokkal jobb a magyar marhaságainál, ezen minden szimbólumot képes vagyok teljesen vakon gépelni.

Tenyleg, brit kiosztassal rajta van egy csomo ekezet AltGr+alap betu kombokent is:

Passzol ez a szinsema a mai St Patrick naphoz :D

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26233) Werkly válasza scream (#26202) üzenetére


Werkly
őstag

:F
Én meg visszaálltam a régi jó öreg billentyűzetemre. Genius KB29e calculator. Ez megy faszányosan PS/2 aljzatról is meg csuklótámaszos is. Nem ütött kopott, igaz világítás nincs. Cougar soha többet! :DDD

(#26234) ivana válasza nyunyu (#26232) üzenetére


ivana
Ármester

Nem így hanem, hogy ott legyen mint a magyaron, még kényelmes is mert amúgy is megy a kezed jobbra a hüvelyk meg a spaceről az altgrre :D Unicode kódot is használok de csak egy megy fejből a ℃ az ctrl+shift+u 2103 (linux)

(#26235) la_cc válasza fogtunder (#26225) üzenetére


la_cc
addikt

+ (#26226) ivana
+ (#26227) Domonkos

Köszi a visszajelzést! :R Hát még mérlegelnem kell, pedig már kinéztem egy Roccat Ryos MK Glow-t... :B

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#26236) oke válasza la_cc (#26235) üzenetére


oke
senior tag

Ha Roccat-ot akarsz, az van magyar a Pixelnél. Glow és pro is:

[link]

(#26237) CoolBoy323 válasza ReFleXx (#26231) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Valaki irta, h neki elfelejti.

Tipushiba lenne ez a "balspace" bug??
Merlineknek irt mar vki?

(#26238) la_cc válasza oke (#26236) üzenetére


la_cc
addikt

Igen, néztem.

Nem tudod véletlenül, hogy mi a különbség a PRO és a GLOW változat között?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#26239) thomeef


thomeef
őstag

Úristen, értelmes billentyűzetek jönnek Logitech műhelyből! Mi történt??? :DDD

(És Logi G910 jóárasítva emagon!)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#26240) ivana válasza thomeef (#26239) üzenetére


ivana
Ármester

:C Végre sikerült rájönniük, hogy a gamer giccs nagyon ocsmány dolog és max. vér pistikék körében menő azok meg úgyse költenek 30k-t billentyűzetre, mert apucit még csak csak meg lehet győzni, hogy vegyen egy jó gépet, de a 30k-s billentyűzet az más dolog. :))

Én 40 felett egy dolgot várok el egy billentyűzettől az a PBT keycap, na ezt nem sok tudja, tőlem lehet blank is csak legyen rajta az f-j bigyó, meg PBT legyen (mondjuk nem hinném, hogy az elkövetkező 20 évben billentyűzetet cserélnék ;] )

(#26241) nyunyu válasza thomeef (#26239) üzenetére


nyunyu
félisten

Az új billentyűzet 26-Key Rollover támogatással érkezik, így komplexebb billentyűkombináció esetén sem kell attól tartani, hogy egyes billentyű-lenyomások elvesznek.

Mihez kell ennyi?
Harman mortaloznak egy gepen?

Meg a 45k-s ara elso ranezesre legalabb egy tizessel tobb, mint amennyit er.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26242) fogtunder válasza thomeef (#26239) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha lesz magyarban, akkor jó lehet, ha nem, akkor különösebben nem versenyképes az ára.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#26243) MaTpr0F válasza thomeef (#26239) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Nice! :C :K

(#26244) jookomak válasza thomeef (#26239) üzenetére


jookomak
őstag

Az egy dolog, hogy most van 2 mecha billjük. De miért nem lehet egy normál, tkl, meg valami makrós überhiperszuper, fajtánként iso-ansi, és 4 alap cherry választékkal? Pont a világ legnagyobb perifériagyártója nem lenne képes eleget gyártani?
Beadom az életrajzom a logihoz.

(#26245) ivana válasza nyunyu (#26241) üzenetére


ivana
Ármester

Billel mortalozni :O

(#26246) nyunyu válasza ivana (#26245) üzenetére


nyunyu
félisten

Utoljara az MK2-vel jatszottam. ;]

Emlekszem, mennyire szidtam a bajszost, amikor a csomagja miatt a megrendeleskori 13k helyett 16k HUF lett a +4MB RAM a 486-osomba.
MK2 akadozott 4MB RAMmal, azert kellett boviteni...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26247) oke válasza la_cc (#26238) üzenetére


oke
senior tag

A világítás az egyik különbség. A pro-nál lehet külön állítani, melyik gomb világítson. A glow-nál minden világít egyszerre, vagy egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#26248) Domonkos válasza jookomak (#26244) üzenetére


Domonkos
Ármester

Én meg csak simán annak örülnék, ha a gyártók nem a szoftverre hanem a hardverre koncentrálnak. Általában ha mindkettőre próbálnak egyszerre, akkor jobb esetben az egyik össze is jön.
A tkl dolgot én is támogatnám. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#26249) thomeef válasza nyunyu (#26241) üzenetére


thomeef
őstag

Az ár, az a Logitech hivatalos ár. Ebből 5-10k simán le fog jönni webáruházakban. Én is túlárazott vacaknak tartok mindent ami Logitech (talán egy valamit tudnak gyártani, egeret, semmi mást), de ha 40k alatt lesz, simán jó lehet, mivel jelenleg nincs 40k alatt értelmes mecha billentyű fehér háttérvilágítással. Mind gusztustalan piros szembántó szutyok.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#26250) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
[EZ] a billentyűzet mennyire ajánlott? Árban nem az olcsóbb kategória. Illetve azt is kérdezném, hogy nem e adja drágán. Gondolkozok rajta. :R :R :R :R

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.