Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#88751) #89309696 válasza Studi (#88748) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én olyan gépet keresek amit nem kell annyira félteni a rázkódástól, cipeléstől. És régebbi (olcsó) darabot keresek ami nyilván sok elkattintott expot jelent, tehát duplán lényeges lenne.
Ebben a Nikon1 verhetetlen nincs ami tönkremenjen benne (van egy J1-em), csak sajnos üveg nincs rá és a szenzor is feleakkora. Bár azzal nem lenne bajom, az obikínálattal vagyok gondban vele. Ami van az meg alig olcsóbb az ittenieknél. Nincs értelme költeni rá, pedig egyébként szeretem azt a gépet, ha kicsi a szenzora ha nem. Nagyon hozzám nőtt. De szerintem jobban járnék, ha lecserélném (illetve második gép lenne).
És egyetlen épeszű alternatíva az a m4/3. Bár nagyon kacsintgatok régebbi APS-C felé is, de azok olcsón mind tükrösek, azt meg pont el akarom kerülni (méret/megbízhatóság). Úgyhogy maradna a m4/3.

[ Szerkesztve ]

(#88752) MrChris válasza #89309696 (#88747) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pana G6-ban már biztosan ki lehetett kapcsolni.

(#88753) Stauffenberg válasza FoxiestFox (#88750) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tizenéve fotózom, de csak két esetben hallottam zárszerkezet meghibásodásról:

1.) Igazi munkagép, kalkulált veszteség, mire megdöglik már rég többszörösen visszahozta az árát.

2.) Eleve tervezési hibás és már jóval a becsült élettartam előtt beadhatja a kulcsot (egy-két Canon tükrös váz volt ilyen).

Előbbit annyira nem kell magyarázni, minden tönkremegy egyszer, de a munkavasak annyira biztosítottak, hogy hosszú éveket ki kell tudniuk szolgálni. Utóbbi esetében viszont tervezési hiba bárhol máshol is előfordulhat a gépen belül, lehet ez egy rossz forrasztás, egy gyenge EVF bekötés.

Az elvet amúgy értem, csak szerintem túl van ez parázva a zárszerkezetek kapcsán. Szinte biztos, hogy a gombok/tárcsák előbb fognak kipurcanni, esetleg egy hajtogatós LCD képernyő.

(#88754) #89309696 válasza Stauffenberg (#88753) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor ennyi erővel a tükörtől se kellene tartani, vagy az nagyságrendekkel problémásabb? Meg az növeli a méretet is.

(#88755) Stauffenberg válasza #89309696 (#88754) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tükrös gépeknél is inkább a tükörfelcsapó mechanizmus a gyakoribb problémaforrás, mint a zár. De ugye kérdés, milyen gépekről beszélünk, egy pro grade DSLR azért elég durván sok gyötrést kibír, míg a tejfölöspohár belépők meg kényesebbek.

Összességében én nem az élettartam miatt nem használok már DSLR-t évek óta, hanem mert elavult ez a keresőtípus, zajos és a tükörakna miatt bitang nagy és nehézkes az egész.

Ismétlem: A logika a mechanikus zár kerülése mögött amúgy teljesen érthető és megmagyarázható, csak szerintem túl van parázva az élettartamán pörgés. Timelapse-hez biztosan nem csattogtatnám a mechanikus zárat, de úgy egyébként ezen kívül messze nem olyan problémásak, mint ahogy az attól való para indokolná. Az e-shutter meg nagyon sokszor tesz jó szolgálatot, lehet azt is használni, de a kiolvasás módja miatt vannak ennek is technikai limitációi (még).

(#88756) Studi válasza Stauffenberg (#88753) üzenetére


Studi
addikt

milceknél a a plusz mozgás miatt duplán dolgozik azért a zár, emiatt szokott aggodalom lenni. :)

(#88757) FoxiestFox válasza Stauffenberg (#88753) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én értem, és nyilván több tapasztalatod van, mint nekem, de azzal nehéz vitába szállni, hogy egy mechanika bármikor összetojhatja magát, míg ha nincs, nem. :> Az én következtetésem ebből az, hogy inkább ne legyen (főleg, hogy még hangja is lesz a gépnek tőle).

(#88758) Stauffenberg válasza Studi (#88756) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Értem, de van rá empirikus bizonyíték, hogy helytálló az aggódás? Évtizednyi mintavétel van már, nem egy tegnap született kategória.

Ha azt mondja nekem valaki, hogy teszem azt a G80-am esetében nem 100 ezer, hanem 50 ezer a várható élettartam, lehet én is megfontolom, hogy az e-shutter legyen a default (azt is csak az eladhatóság miatt). De én 100 ezret 10 év alatt sem raknék bele.

(#88759) MrChris válasza FoxiestFox (#88757) üzenetére


MrChris
nagyúr

Túlzott az aggodalmad a zárhiba miatt. Mostani vázaddal is bármikor bekövetkezhet. Statisztikákat kutakodhatnál, de az se tudja megjósolni mikor megy tönkre. Korábban volt ilyen kezdeményezés dslr-re, de ez nem túl reprezentatív.

(#88760) FoxiestFox válasza MrChris (#88759) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Be, és tartok is tőle. Persze ettől nem használom kevesebbet, ha összetojja magát, veszek másikat.
Csak a hang is zavar, a fölösleges mozgó alkatrész is zavar, így számomra szimpatikusabb lenne egy ezeket teljesen nélkülöző MILC.

(#88761) Stauffenberg válasza FoxiestFox (#88760) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én imádom a G80 hangját, vagy inkább annak hiányát. Ez az eddigi leghalkabb mechanikus záram, csak egy tompa puffanás, mint a filmekben egy hangtompítós pisztoly. :D

Öcsém GX80-asa lehet egy decibel mérő szerint nem lenne számottevően hangosabb, de lényegesen fémesebb, figyelemfelkeltőbb hangja van.

(#88762) Ereshkigal válasza Serius1974 (#88742) üzenetére


Ereshkigal
őstag

[link]

Spoiler: nincs győztes. :)

(#88763) Ereshkigal válasza FoxiestFox (#88760) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Amíg az e-zár hátrányokkal is jár, addig nem fogja kiváltani a mechanikusat.

[ Szerkesztve ]

(#88764) MrChris válasza FoxiestFox (#88760) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az objektívekben a rekeszt állandóan rángatja a váz, meg tud szorulni, tekergeti szüntelen a fókuszt, valamint zoomoláskor egy fólia vezeték hajlong, ezek mind hasonlóan elromolhatnak. Utóbbi talán a leggyakoribb. Ami forog, mozog nem feltétlenül kell elromolnia értelmes használattal. De könnyen lehet, hogy egy jóáras Nikkor 18.5/1.8 megérkezik és csak egy picit fókuszhibás. ;]

(#88765) #89309696 válasza MrChris (#88764) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ilyen gond pont nem volt velük. :DDD És nincs benne stabi sem.
Rekesz szorult be pár embernél, a kitobinál meg a szalagkábel tört meg. De én pont emiatt nem csukom össze (az a legdurvább hajlás a kábelnek, azon kívül a zoom az piskóta) és nem volt gondom vele meg így nem is nagyon lesz. Nem mintha számítana, mert a kitobit úgy vágják az ember után, ami nagyon nem mondható el a többiről amiért kemény pénzt kérnek.

[ Szerkesztve ]

(#88766) FoxiestFox válasza MrChris (#88764) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak a kitobijaimban vannak ilyen vackok, amikem nem használok :D Autofókusz meh, meghagyom azt a videósoknak ;]

(#88767) bjoey


bjoey
csendes tag

Sziasztok.
Teljesen kezdőként szeretnék belevágni a fotózás világába.
Órákat töltöttem a topicban való visszakereséssel, és két gép vált szimpatikussá.
Az egyik a mostanában sokak által említett és vásárolt pana gx-80, a másik az olypmus EM-10 Mark 2.
A pana jobb árban van, dicséritek hozzá a 12-32 kitobit is.
De, én videózásra egyáltalán nem használnám szinte, csak nagyon ritkán.
Szinte csak természetben használnám a gépet, táj és állat fotózásra, és lightroomot sosem használtam még(elkezdem!).
Így melyik érné meg jobban? Az olympus 30e forinttal lenne drágább(visszatérítéssel kb ugyanannyi), de annak a 12-42-es objektívéről nem nagyon hallottam sem pozitív, sem negatív kritikát.

Segítsetek kérlek, hogy melyik éri meg jobban. A pana 140 lenne összesen, az olympust a visszatérítéssel együtt nem tudom mennyi pontosan, de ha jól sejtem, kb ugyanennyi.

(#88768) Royo85 válasza bjoey (#88767) üzenetére


Royo85
tag

Fotóra szerintem jobban jársz az Olympusszal.
Egy kis plusz infó az Olympus OM-D E-M10 MKII nem szerepel a pénz visszatérítéses akcióban!

(#88769) Serius1974 válasza Ereshkigal (#88762) üzenetére


Serius1974
tag

:R

(#88770) Mercutio_ válasza bjoey (#88767) üzenetére


Mercutio_
félisten

Állatfotó a természetben zsebbenyúlós, oda kevés lesz a kitobi telezoom 150-es vége és fényereje.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#88771) MrChris válasza bjoey (#88767) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vázból az Olympust ajánlanám, viszont a Pana 12-32 annyira jó képminőségű, hogy nehéz mellé beérni a 14-42-vel, főképp a palacsinta 14-42-vel. Az a 12-es kezdő meg szintén nagyon jól jön.
De a GX80 is jó fotózásra, az alapvető raw konverzió pedig nem egy nagy művészet Lr-ban, Ps-ben még egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#88772) Balinov válasza MrChris (#88771) üzenetére


Balinov
félisten

Esetleg oly váz mellé az o12-50?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#88773) asdf_ válasza Balinov (#88772) üzenetére


asdf_
veterán

Amelle mar grip kell (bar indexen epp van egy 9-ert).

(#88774) bjoey válasza MrChris (#88771) üzenetére


bjoey
csendes tag

Köszönöm neked is és a többieknek is a választ.
Azt hiszem maradok a gx80-asnál.
Kezdő vagyok, úgy is először a tanulás folyamatát kell elkezdenem, ahhoz meg tökéletes lesz ez is, legalább nagyobb lesz a kihívás a fényképek utómunkájánál.
Olvasok sokat, és majd ha szükségem lesz segítségre, kérdezek itt. :)

(#88775) toyone válasza vond (#88734) üzenetére


toyone
őstag

Semmiség :)

Nálam Q menüben benne van a "csendes mód" szóval ha a helyzet indokolja gyorsan átváltok. De 99% mechanikus, zömében manuálozok, ~33 ezer expo így már beleszaladt. Szerintem bírja.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#88776) Mercutio_ válasza FoxiestFox (#88766) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha AF nélküli obikat használsz (gondolom adapterrel) akkor miért M4/3?
Arra pont jó a Sony/Fuji milc az aps-c szenzorral.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#88777) Studi válasza Mercutio_ (#88776) üzenetére


Studi
addikt

stabi? :)

(#88778) vond válasza toyone (#88775) üzenetére


vond
MODERÁTOR

;) Én meg kiraktam az FN11-re a zártípust. Azt a gombot úgyis nehezen érem el, így másra nem is szívesen használnám. Meg így legalább véletlenül sem állítom át. :D

Amúgy frankón testreszabtam már én is a gépet. Kéne még egy 14-140 hozzá a meccsek miatt, meg valami fényerős ekv. 100mm körüli portréra, aztán ezzel a szettel én el is lennék jó sokáig. ;] Ja, meg egy vaku, de az szerintem meglesz hamarosan a kisebbik Godox személyében.

Ja, még lenne egy kérdésem: Minimum Maximum záridőt az A és P módokban nem lehet beállítani, ugye? Pedig nagyon jó lenne, mert Dual IS mellett szerintem nagyon "fölé lő" az automatika. 12(24) millin rendre 1/60-ot állít be, és inkább az ISO-t tolja az egekbe (ha hagyom neki). De 60(120) millin is 1/125-öt ad. Ilyen jó stabilizátor mellett szerintem simán lehetne legalább felezni a záridőket, vagy akár negyedelni, nyolcadolni is. De így most máshogy kell "átvernem" a gépet, ami nem minden esetben a legkényelmesebb. Ti hogy csináljátok? :)

(#88761) Stauffenberg: Tényleg brutál jó hangja van, egy két kis finom klattyanás. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#88779) MrChris válasza Balinov (#88772) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az egy univerzális obi, még dedikált makrója is van. Nekem már kicsit nagy, próbáld ki boltban én is onnan ismerem és döntöttem el, hogy mi kell. Valamint érdemes azonos témájú, azonos gyutávú és azonos rekeszű képekkel összevetni egyiket a másikkal.
Szinte csak a 12mm-t használom a zoomon, abban meg jelenleg az olcsók között a 12-32 kiemelkedően jó, fő hátránya a kompaktos kialakítás.

(#88780) FoxiestFox válasza Mercutio_ (#88776) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mert nem néztem rendesen utána, mit akarok venni. :D Most meg már hajtom ezt, míg megy. Lehet, jövőre veszek valami nagyobb szenzoros cuccot, de ezzel is elvagyok jelenleg, focal reducerem is van.

(#88781) pandur99 válasza MrChris (#88779) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nem olyan nagy a 12-50, és mindössze 200g. Valóban univerzális, de valamit valamiért: a képminősége lehetne jobb, a 12-32 pl. rendesen elveri. Én mindig végigküldöm a DXO Optics Pro 11-en, az alapbeállítással is egy nagyságrendet javít a jpg-ken, utoléri a 12-32-t. Vagyis kis macerával jó lesz. Szerintem érdemes használni, mert roppant sok előnye van: kompakt, nem nyújtja az orrát, cseppálló, van makró funkciója fix 43mm-en, és van motoros zoom is. Hátránya még a gyenge fényerő, de utazásokhoz bőven elég.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#88782) INTELligent válasza vond (#88778) üzenetére


INTELligent
senior tag

Hát igen, nagyon jól testre lehet szabni, én most az evf gombjára raktam, az fn11 meg a bracketing lett. Külön örülök a képernyőn lévő fn gomboknak, eddig nem sok értelmét láttam, de most oda raktam mindent, amit ritkán használok (pl. stabi kapcsoló), így a q menü lassan felesleges lesz :). Viszont még tuti sokszor át fogom variálni.

Nem tudom azt láttad-e, hogy az expó korrekciós gombnál az egyik tárcsa a vaku kompenzációját végzi, ez szerintem nagyon ötletes.

Én sem láttam záridőre vonatkozó korlátot, az automatika nagyon fölé lő, múltkor kevés fényben 1/3 összejött ekv. 30 körül, meg 1/15 ekv. 100 körül.

Azt nem tudja esetleg valaki, hogy a G80 menüjében a rádiós vakuvezérlő mivel kompatibilis?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#88783) toyone válasza vond (#88778) üzenetére


toyone
őstag

Nem tudod sajnos beállítani a min/max értékeket. Kényelmesebb volna valóban.
Nálam zömében M-ben van. f2.8 meg 1/125 vagy rövidebb.Emiatt, mert nem lehet fixálni. Iso 1600 max lehetőségnek és akkor mehet neki az Auto. Szerintem kézre esnek a tárcsák így gyorsan le lehet reagálni a változásokat ha kellene.
Vakuból a TT350o van nekem, keveset kell használnom, olcsó, jól működik,pici, olykor pedig jól jön ha van.
Portréra szerintem találsz kedvező árban, kedvere valót.
Telére 35-100 f/2.8 ? használtan már bele lehet szaladni 180 körül. Mondjuk az egy talicska pénz így is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#88784) totálkezdő válasza #89309696 (#88765) üzenetére


totálkezdő
tag

Bocsánat, valahol elmaradtam. Melyik obit nem csukod össze, illetve,ha nem, akkor hogyan/ milyen állapotban, milyen fókusz állásnál hagyod nyitva?

(#88785) Lefty válasza bjoey (#88774) üzenetére


Lefty
addikt

Azert annyira ne aggodj, remek kepeket lehet vele kesziteni, bar meg en is csak most tesztelem, a heten vettem GX80-at. Pazar videos kepessegek, kihajthato erintokepernyos lcd, fasza funkciok, jo obikinalat es kepminoseg. A vaz kicsi es nagyon massziv, szerintem nincs baj a fogasaval sem. Ezzel a minosegu 12-32mm-es kitobival 140-ert ilyen tudasu gep nincs meg egy most.

[ Szerkesztve ]

(#88786) vond válasza toyone (#88783) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kár bizony. :( Én is vagy teljes manuál móddal, vagy záridő előválasztással, vagy fix érzékenységgel kerülöm meg. De még majd alakul biztosan. :)

A vaku az szerintem nálam is ez lesz. Ennél jobb nekem nem kell.

Meccsek miatt "utazó zoom" kell, hogy cserélgetés nélkül legyen nagylátóm és telém is, ezért lenne jó a 14-140. Persze, vagány lenne a 12-35 + 35-100 efkettőnyolcas sor, de az már tényleg egy talicska pénz. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#88787) MrChris válasza pandur99 (#88781) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó, persze, de ugyan ezeket a szoftveres dolgokat ráteheted a 12-32-re, meg a végeredmény se ugyan az. 12-50 egy szuper univerzális obi, igazán nagylátó, portré/kistele gyutáv, makró, videós zoom, belső állítású.

totálkezdő: ha bármit tekersz nem változik a hossza az obinak, belül mozognak a lencsék.

[ Szerkesztve ]

(#88788) vond válasza INTELligent (#88782) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tegnap este teszteltem a stabilizátort, és párszor sikerült kitartani nagylátón a kettő, telén meg a fél másodpercet. Nem akartam elhinni, hogy kajak élesek lettek a képek. ;]

Persze ülve, szemhez szorítva, lélegzet visszafojtva, totál ledermedve. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#88789) oil120 válasza vond (#88788) üzenetére


oil120
senior tag

G9-el én is meglepő időket tartok. Nagy segítség tud lenni a stabi.

(#88790) INTELligent válasza vond (#88788) üzenetére


INTELligent
senior tag

Hát a G5 után nulla stabival még nekem is szoknom kell. Csak arra figyeljek, hogy hiába tudom kitartani, ha már belemozdul az alany. De statikus témára brutál. Amúgy amin én még nagyon meglepődtem, hogy alexpós képet milyen szépen vissza lehet hozni (nem nagyon volt még olyan képem, amin ~+1,5FÉ ilyen jól nézett ki).

Expókorrekció amúgy szerintem járható út, hogy a záridőt A-ban tetszésed szerint utánahúzd (tudom, triviális, de én néha ilyenekre nem szoktam gondolni :D ).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#88791) vond válasza INTELligent (#88790) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, az expó korrekció alap, de ha nem akarom, hogy sötétebb, vagy világosabb legyen a kép? :) Na, akkor már máshogy kell megoldanom.

RAW-ból tényleg szépen lehet dolgozni. Felülről 1, alulról meg akár 2 FÉ is egész jól megoldható.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#88792) pandur99 válasza MrChris (#88787) üzenetére


pandur99
aktív tag

Érdekes módon a 12-32-t nem javítja látványosan, igaz, a gyengéből jót könnyű csinálni, a jóból még jobbat már nehezebben, illetve nem olyan szemmel látható a különbség.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#88793) #89309696 válasza totálkezdő (#88784) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nikon1 első kitobija. Szalagkábel repedéses nyűgjei voltak, garanciaidőn túl is visszavették őket. Ezek összecsukható obik, hogy kisebb helyet foglaljon. Ha össze van csukva akkor hajlik nagyon a kábel és törik el. Ha nincs összecsukva akkor nem lesz baja. Zoom közben már nagyon keveset mozog, csak az összecsukás az amit nem bírtak. Értelme nincs összecsukni egyébként se, mert zsebbe nem fér, kabátba/táskába meg elfér nyitva is. És ennek a gépnek a bekapcsolási sebessége is erőssége volt, ha obit is kell nyitogatni hozzá akkor sokra menni vele.

(#88794) totálkezdő válasza #89309696 (#88793) üzenetére


totálkezdő
tag

Értem, köszönöm.

(#88795) MrChris válasza pandur99 (#88792) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szívesen mutogatom, ;] hogy nekem ezt drpb
flkr tudja 12/3.5-en. Kiadhatnák ezt az objektívet egyetlen henger alakú tubussal, fókuszgyűrűvel, az se lenne nagy.

(#88796) Balinov válasza MrChris (#88779) üzenetére


Balinov
félisten

Ajánlottam, nekem van, igaz o12-40 óta csak porosodik

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#88797) hibavissza válasza MrChris (#88795) üzenetére


hibavissza
veterán

Az enyém pont az ellentétes oldalára decenteres :))

(#88798) pandur99 válasza Balinov (#88796) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nekem egy Elmarit 12-60 2,8-4-re fáj a fogam, ha egyszer lesz olyanom, akkor nálam is porosodni fog :)

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#88799) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szép estét. A mai nappal belépnék a klubba :)
Választott gép az Olympus E-M10 Mark II kit (14-42mm f/3.5-5.6 II R) . Győzött a retró külső
Fogdostam a Panasonic Gx80 at is . Az is jó kis gép. Tetszett a 12-32mm es obi. Fogásban ugyan úgy akadtam ennél is a nyakpánt tartóban :DD
Canon M50 egyből kiesett amint megláttam élőben.Túl nagy volt számomra
A Béke téri 220V ben egyből a Panasonic Gx9re akartak rábeszélni. De valahogy nem láttam ,hogy nekem hozott volna annyit pluszban mint amennyibe kerül.
225ezer pénz 12-32 obival.
Látták nem akarom a gx9 et akkor váltottak ,hogy vegyek Sony 6000 típust. Nah annak meg nem tetszett az Evf je .
Biztos kikészítettem a srácokat a kérdésekkel mert a végén azt mondták vegyem meg amelyik tetszik ők a Sony t meg a Gx9 et ajánlanák.
Viszont ebben az m10II ben lehet a menűben totózni , mire mindent megismerek.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#88800) MrChris válasza hibavissza (#88797) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem tudom miről beszélsz. :DDD
Tervben van ugyan innen a konkurenciával. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.