Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#89651) MrChris válasza Royo85 (#89650) üzenetére


MrChris
nagyúr

Magam is így vagyok vele. Azért van aki megoldja a szemkagyló kérdést, meg a nagy akkut. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#89652) evo87 válasza MrChris (#89651) üzenetére


evo87
őstag

Amúgy szerintem alapjában megváltozott maga a fényképezés metódusa is... tény, kevésbé nézel ki profinak ha az LCD-n komponálsz, de mégis kényelmesebb, nagyobb, szebb a képe... stb. Az evf tényleg a napsütésben lehet gyógyír, de én is automatikusan, magától értetődő módon tértem át az LCD-re....szinte fel sem tűnt.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#89653) totálkezdő válasza MrChris (#89651) üzenetére


totálkezdő
tag

Nekem az első hozzászólás és az arra adott harmadik válasz tetszett a legjobban. Az akku viszont egyszerűen lenyűgöző.

(#89654) Stauffenberg válasza evo87 (#89652) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szegény középformátumot használó fotósoknak nem szóltak, hogy évtizedekkel ezelőtt sem néztek már ki profinak. :D

Én amúgy pont ezt szeretem utcai fotózásnál, elbillentem az LCD-t, csípőből vagy mellkas környékéről lövök, senki nem néz profinak, legfeljebb turistának és éppen ez a cél amit el akarok érni vele. :) Régen is azért volt népszerű mondjuk a Hasselblad 500-as sorozata az utcai fotósoknál, mert feltűnésmentesebben lehetett vele fotózni, mint az akkoriban már egyre népszerűbb SLR-ekkel.

Amúgy pont ez a "jajj, nem tűnök profinak, most mi lesz" elv érvényesül azoknál is (csak kicsit súlyosabban), akik élből elutasítják a MILC műfajt és inkább cipelik magukkal mindenhova a csattogóst. Nem kell azzal foglalkozni ki-mit gondol, úgyis a fotóid döntik el mennyire értesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#89655) Royo85 válasza MrChris (#89651) üzenetére


Royo85
tag

Ez én is néztem, de nem akartam összebarmolni a gépet.
Egy megoldás volt ami úgy ahogy működött.

(#89656) evo87 válasza Stauffenberg (#89654) üzenetére


evo87
őstag

Egyetértek. Nyilván a végeredmény a fontos, nem pedig az, hogy közben a laikus számára mennyire tűnök fotósnak. :D

És mondjuk ebben a szituban is az LCD a segítség...

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#89657) Benji21th


Benji21th
tag

Nos nem húztam hétvégéig, bementem a legközelebbi mm-ba, először alaposan lelombozott...sárgás fakó kijelző, nem reagáló gombok...Aztán adtam neki egy factory resetet és rendbejött. Valóban nem a legfényesebb pontja az evf, de korántsem olyan gáz. Ha már ott voltam, kíváncsi voltam az a6300ra, m5, m50 trióra. Hát más kávéház azért fókusz terén, de erre a hobbira a világ összes pénze is kevés lenne. Mégegyszer köszönöm a segítséget, 140ezer a kitobival, szerintem nem húzom az időt.

(#89658) Studi


Studi
addikt

Ifjúkoromban vágytam egy ilyenre... :K

(#89659) hotkar válasza Studi (#89658) üzenetére


hotkar
aktív tag

Ennek melyik végét kell megfogni ? :F :Y

(#89660) mpierre válasza Studi (#89658) üzenetére


mpierre
veterán

Érdekes koncepció..., de ahogy olvasgatom a wifi a leggyengébb pontja.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#89661) Studi válasza mpierre (#89660) üzenetére


Studi
addikt

Nem lett sikertörténet, Európában nem is forgalmazták. Egy időben tényleg elgondolkodtam, hogy beszerzek egyet, a hecc kedvéért. De nem léptem a tettek mezejére. :)

(#89662) mpierre válasza Studi (#89661) üzenetére


mpierre
veterán

Pedig tényleg tetszik - még nekem is - az ötlet. Igazi húrcibálós gép lehetne. 2 db obi, meg az kis mütyür, persze, ha az aksija bír minimum egy napot... :K

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#89663) Studi válasza mpierre (#89662) üzenetére


Studi
addikt

Van ilyenje a Sonynak is amúgy (QX1 néven), de már az sem kapható, legalábbis itthon. Nagyon geek cucc. :)

(#89664) Stauffenberg válasza Studi (#89663) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Sonynak több ilyen modellje is volt, az egyik például az RX100 átültetése volt. Csak éppen pont azt nem értettem benne, hogy mitől kompaktabb egy ilyen henger, mint maga az RX100, ami kikapcsolva becsúsztatható a zsebbe... :D

Próbálj meg egy ilyen hengert zsebre tenni és felszállni egy villamosra. Azonnal bevisz az Interpol pedofíliaellenes osztálya által odarendelt kommandós egység miután három öregasszony félholtra vert a fagyott csirkefarháttal.

(#89665) Lassú Víz válasza Stauffenberg (#89664) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Gondolom drón kamerának szánták.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#89666) Studi válasza Stauffenberg (#89664) üzenetére


Studi
addikt

Volt is QX100-am... :D A QX1-et azért hoztam fel emellé, mert az is cserélhető obis, tehát kapocs a komoly obik és mobiltelefon között. :)

(#89667) trlala


trlala
aktív tag

MLaca elkezdte...
[link]

(#89668) vond válasza trlala (#89667) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az 50MP-ről 20-ra leméretezett ISO6400-as kép azért elég durva: [link] :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#89669) Stauffenberg válasza Lassú Víz (#89665) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mobilra csíptethető volt az is, mobilos app nélkül (hatókörön belül kell lennie) pedig nem is tudod vezérelni.

(#89670) trlala válasza vond (#89668) üzenetére


trlala
aktív tag

Tényleg durva. Jó gép ez, nem kétség. Csak amit már kiveséztünk:
méret-ár probléma. Majd a Szent Piac eldönti a sorsát. Mondjuk ugyanaz az érzékelő kétszer annyi pénzért - legalább a látszatra adhatnának.
:)
Na nem zsörtölődök, tényleg jó gép ez, de nekem akkor is az előd kell, 300-ért :)

(#89671) pandur99 válasza trlala (#89667) üzenetére


pandur99
aktív tag

Valószínűleg ez lesz a Magyarországon legkevesebb példányban elkelt Olympus.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#89672) Mirman válasza pandur99 (#89671) üzenetére


Mirman
őstag

Ez azért nem meglepő . D5-bol is kevesebbet adnak el mint egy középkategóriás vazbol .

(#89673) jube7


jube7
tag

Sziasztok, ma voltam az Oly mintaboltban az M1X-et kipróbálni. Memórikártyát ugye kellett vinni, beletettem amit hoztam (64GB microSDXC adapterrel), csináltam néhány próbaképet, kivettem utána, de nem is figyeltem, mert volt benne egy Sony 8GB-os SD, és azt tettem el a végén véletlenül. Itthon derült ki, hogy valaki más kártyáját hoztam el, természetesen visszaadom, ha ír priviben.

[ Szerkesztve ]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#89674) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ilyet lehet kapni itthon valahol?

(#89675) vond válasza FoxiestFox (#89674) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha minden igaz, HA-n is vannak 3 ezerért: [link]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#89676) FoxiestFox válasza vond (#89675) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kösz!
Kérdés, van-e 1 mm vékony... :D Mert ilyen vastag izé nekem is van, de most vetítőobihoz kellene...

(#89677) vond válasza atis78 (#89633) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ilyet csinálhatna a Panasonic is, Dual IS-sel, meg fordítva tekeredő gyűrűvel. Miattam lehet egy kicsit rövidebb is, de azért 40-60-nál hosszabb. Kb. egy 14-140, csak kicsit kitolva a gyújtáv erre-arra. Ja, és ne kelljen érte eladnom az egyik vesémet. ;]
___________________________

Aki kicsit jobban ért az objektívek felépítéséhez, az leírhatná, hogy technikailag mennyire lenne megoldható egy LX100-ban lévő, brutál fényerős alapzoom összerakása különálló objektívként? Van egy olyan sejtésem, hogy pusztán gazdasági okokból nem csinálták még meg (és nem is fogják). Pedig ha szétszedjük azt a gépet vázra és lencsére, akkor egy ekv. 24-75mm f/1.7-2.8 mondjuk 100 ezer körül megbüntetne minden jelenlegi kitobit. :U De még 150-200 körül is, tekintve a 12-35mm f/2.8 II árát.
___________________________

(#89676) FoxiestFox: Hát, kérdezz rá. A képeket nem néztem, hogy milyen az M42»M4/3 adapter. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#89678) FoxiestFox válasza vond (#89677) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jaja azt tettem :>
És nincs neki sem :(

[ Szerkesztve ]

(#89679) MrChris válasza FoxiestFox (#89674) üzenetére


MrChris
nagyúr

Biztosan 4/3-m42 adapter kell? Abból találhatsz dögivel, de nem megy rá a m4/3-os vázra.

(#89680) konyi79 válasza vond (#89677) üzenetére


konyi79
addikt

Az nem olyan egyszerű.
Fix lencséket nagyon rá szokták tolni a szenzorra, azaz már bukik a dolog ha másra rá akarnád rakni, még ha az MILC is. Pont emiatt meg variálnak a mikrolencsékkel is, azaz ha rá is tennéd valamire, ugyanaz az üveg elég csúnya dolgokat művelne képszéleken.
Nézd csak meg a Sony RX1r2-t, a gyártó legjobb üvege a legbénább vázán, mégse hozzák ki FE-re, pedig egy 35/2 sokaknak úgy hiányzik ott, mint egy falat kenyér.

(#89681) MrChris válasza vond (#89677) üzenetére


MrChris
nagyúr

Logikát keresel az obik kialakításában? :D Némelyik szinte vicc kategória. A 12-32 az egyik cáfolata az értelmetlennek tűnő méretnövelésnek. Belezsúfoltak egy 3 részből álló kihuzatot, egy optikai stabilizátort, valamint kiváló képminőséget, 2,7-szeres átfogást, mindezt egy vitaminosdoboz kupakjába.
Azaz LX100 optika is érdekes, bár lehet nem rajzolja ki rendesen a 4/3-t.

(#89682) FoxiestFox válasza MrChris (#89679) üzenetére


FoxiestFox
félisten

M43 kell persze, csak kihagytam az M leütését a keresésnél :D Már rendeltem megfelelőt ebayről.

(#89683) Mortel


Mortel
senior tag

Sziasztok!

Eléggé új nekem ez a mikro 4/3 világ, ezért azt szeretném kérdezni, hogy a Kodak kitobijai jók-e a Pana G2 vázra?

Köszönettel:

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#89684) szpetri válasza Mortel (#89683) üzenetére


szpetri
tag

Azon elmélkedem, hogy jött a képbe az a két objektív?

(#89685) totálkezdő válasza Mortel (#89683) üzenetére


totálkezdő
tag

Tekintettel arra, hogy pl. a dpreview ezt írja: "The S-1 uses a standard Micro Four Thirds mount, which means that it's fully compatible with a wide range of existing lenses from Olympus and Panasonic", nem látom okát annak, hogy ne lenne jó a G2-re is. Abban nem vagyok biztos, hogy a G2 jobb gép-e, mint Koadak Pixpro S-1. OK kihajtható LCD és beépített vaku, de egyébként? Vagy csak az obik vannak meg?

Az viszont helytelen, hogy az aláírásodban szereplő idézetnél nem jelzed, hogy a két mondat között kihagytál egy részt az eredeti szövegből. Ilyenkor, mint talán Te is tudod így (...) jelöljük a kihagyást.

[ Szerkesztve ]

(#89686) totálkezdő válasza totálkezdő (#89685) üzenetére


totálkezdő
tag

Ja, az EVF-et kihagytam. Lásd még itt.

[ Szerkesztve ]

(#89687) voriae válasza totálkezdő (#89685) üzenetére


voriae
tag

:Y én még nem is hallottam a Kodak m43 rendszeréről - pedig igyekszem követni az eseményeket :) az a 400/6,3 100 dolcsiért milyen lehet?

[ Szerkesztve ]

(#89688) konyi79


konyi79
addikt

Megjött a Panasonic FF váza immár hivatalosan is, hogy érzitek, megfér itt, a kistesók között a topik nevében jelezve már nem mft-only, avagy legyen neki új topikja?

(#89689) Speeedfire válasza konyi79 (#89688) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szerintem új topic, révén hogy nem mft. De dúrva, hogy "egyből" lesz 42 lencse.
Vagy át kell írni Oly-pana milc topicra.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#89690) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Lehet, kéne egy MILC topik szenzonfüggetlenül.

(#89691) vond válasza konyi79 (#89688) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A többi topikból kiindulva vagy teljesen új téma kellene, vagy az MFT-t át kéne írni Panasonic és Olympus MILC-re, és abba mehet minden, szenzormérettől függetlenül. Mondjuk itt van közel 90 ezer micro4/3-os hozzászólás, nem tudom, melyik lenne a logikusabb. :U

Én csak nemrég kerültem ide, döntsenek az öregrókák. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#89692) konyi79


konyi79
addikt

:DDD
Az jó, hogy mindenki szerint vagy így, vagy úgy kellene, de az lenne a kérdés, nektek melyik a szimpatikusabb?
Ha marad a topikban, csak azt átnevezve akkor valóban keverednek a szenzorméretek, ami a tájékozatlanoknak okozhat félreértést rendesen, ugyanakkor sok közös dolog biztos lesz a Pana vázai között, meg a társaság sem kényszerül folyton különszakadni.
Ha csinálunk neki külön topikot, az egyértelműbb ugyan, de lehet majd ide-oda küldözgetni Pana MILC témában. Meg így adná magát a bajonett szövetség alapján
L-mount: Panasonic, Leica és Sigma MILC-ként elnevezni. Bár kétségtelen, eléggé kicsi topik is lenne egyelőre.

Mindkettőnek van előnye, azért dobtam be mégiscsak jobban hozzátok tartozik a téma.

(#89693) FoxiestFox válasza konyi79 (#89692) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem az új topik a szimpatikusabb.

(#89694) konyi79 válasza FoxiestFox (#89690) üzenetére


konyi79
addikt

Oda kellene is 3 moderátort kapásból felvenni :DDD

(#89695) FoxiestFox válasza konyi79 (#89694) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ide se kell senki. :D

(#89696) Mortel válasza totálkezdő (#89685) üzenetére


Mortel
senior tag

Köszönöm a választ!

A pixpro is megvan, de szeretnék egy "DSLR-esebb" vázat is, ez lenne a G2.

Az aláírásom pedig nem az eredeti műből, hanem D.A. "A renegát" c. művéből való. Ő csonkította meg, nem én... :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#89697) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

+1 szavazat az össznépi MILC topikra. Talán lenne végre egy tényleg nagyon pörgős topik és amúgy is átjárunk egymásoz (MFT, Sony, Fuji, stb userek).

Amúgy ez a Panasonic full frame objektív felhozatal és az egész roadmap egy nagy rakás híg vicc. Itt is csak abban lehet bízni, hogy a Sigma ide is bedobja a Contemporary sorozatot és gyorsan ontani kezdi a jó ár/érték arányú, nem elszállt méretű üvegeket.

A Leica meg... na ők szuperek, csak hát egy teljesen más árbeli dimenzió.

[ Szerkesztve ]

(#89698) MrChris válasza konyi79 (#89692) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az új topikra szavaznék, mert bár vannak közös gyártók, de szerintem semmilyen átjárás nem lesz a két rendszer között. Nevet is kéne adni neki pl.: L-Mount, L-Mount Alliance, L-kamera rendszer, L-bajonett...

(#89699) vond válasza Stauffenberg (#89697) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Amúgy ez a Panasonic full frame objektív felhozatal és az egész roadmap egy nagy rakás híg vicc."
Nekem is pont ez ugrott be ránézve erre a képre. Ez alapján tényleg a Sigmában van sokak bizodalma.
____________________

De hogy ON is legyek:

Nem teszteltem még. Esetleg tudja valaki, hogy milyen algoritmussal dolgozik a Panasonic G80 rekeszprioritásos fotó módban indított videórögzítésnél? Milyen shutter-t és meddig használ, meg mit helyez előtérbe? Gondolom, amíg lehet, addig a lehető legalacsonyabb értéken tartja az érzékenységet, de utána? Egyáltalán számításba vesz olyanokat, hogy 25fps-nél 1/50-ed, 50-nél meg 1/100-ad ajánlott a realisztikus motion blur miatt?

Ugyanígy kíváncsi lennék arra is, hogy zárprioritásos fotó módban hogyan működik. Mert ott OK, hogy én adom meg a fotókhoz a zársebességet, de gondolom ez nem minden esetben vonatkozik a videórögzítésre, sőt, akár egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#89700) Grga_Pitic válasza MrChris (#89698) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

+1

43rumors-ról is levált, pont ezért.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.