Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#88501) Utka válasza MrChris (#88499) üzenetére


Utka
tag

:R

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#88502) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Tíz évig tudtam távol tartani magam az MFT-től, de beiratkoztam a klubba egy Panasonic G80-al. :)

Tudom van külön memóriakártya topik, de azt leuralták a mobilosok. A Transcend 300S sorozattal van valakinek tapasztalata? Most tudnék egy 128 GB-ost beszerezni egy barátomtól pár kézműves sör fejében, de ha esetleg ez nem egy megbízható darab, akkor nem bízom rá az adataim biztonságát.

Amúgy a szokásos Sandisk Extreme Pro sorozatból táraznék be (van is itthon, csak az marad a Fujifilm vázamba).

(#88503) OPiiPO válasza Stauffenberg (#88502) üzenetére


OPiiPO
addikt

tegnap engem majdnem kirúgtak a vezetékes fejhallgatók topicból, mert belekeveredtem egy memóriakártyás thread-be :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#88504) Stauffenberg válasza OPiiPO (#88503) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Engem fotósok tapasztalata érdekel egy fotós kiegészítő kapcsán.

Ez kicsit olyan, mint amikor a TV-s topikban valaki konzol mellé keres TV-t, ezért átirányítják a konzolos topikba, onnan viszont visszairányítják a TV-s topikba, emberünk meg a fejét vakarja, hogy sehol nem teheti fel "legálisan" a kérdését. :)

(#88505) mpierre válasza MrChris (#88497) üzenetére


mpierre
veterán

Nem is rossz... Akkor gyorsba be kéne ruházni még egy sorozat adapterre, hogy mindegyik obinak külön legyen a chipes adapter. Szerencsére csak 1 db DKL obim van, a többi Pentax, meg M42-es.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#88506) vond válasza pandur99 (#88459) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, megnéztem ezzel az Exposureplot-tal, ez az idei évem focal length-ekben. :) De az előző évek is hasonlóan alakulnak. Látszik, hogy 250-300mm fölött már kevesebb kép készül. Kivéve persze a 620-at, mert ott érhetem el a legjobb háttérmosást. ;] Nomeg ha 28 milliről indulnék, akkor természetesen abból lenne legalább annyi, mint a 26-ból. :)

(#88489) Muerte68: Köszi! Ahogy nézem a különböző tesztképeket, én még az ISO6400-zal elégedett lennék, ha éppen olyan a helyzet. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#88507) OPiiPO válasza Stauffenberg (#88504) üzenetére


OPiiPO
addikt

pontosan :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#88508) FEDman


FEDman
addikt

Senkit nem érdekel itt ez a kis "csöppség"?

:)

(#88509) HoaryFox válasza FEDman (#88508) üzenetére


HoaryFox
őstag

"kis" :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#88510) Tin_Shield válasza FEDman (#88508) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jesszus...

(#88511) MrChris válasza FEDman (#88508) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez egy igazi e-MIX :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88512) konyi79 válasza FEDman (#88508) üzenetére


konyi79
addikt

Majd érdekes kérdés lesz az ára, meg mit tud adni amitől versenyképes lesz a nagyon bekeményítő mirrorless high-end kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#88513) Lassú Víz válasza FEDman (#88508) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Kaptál egyet tesztre? :Y :D

Most nem érdekel, mert nem az én zsebemhez mérték, és szerintem nem használnám olyan területen, ahol a pletykákból leszűrhető előnye domináns lenne az E-M1 MKII-höz képest. Attól most tekintsünk el, hogy az asszony minimum beadná a válópert, ha a novemberi váz vásárlás után februárban is megjelennék egy újjal.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#88514) Mercutio_ válasza konyi79 (#88512) üzenetére


Mercutio_
félisten

nagyon bekeményítő mirrorless high-end
Ez alatt az FF milc-eket érted?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#88515) AMn3t válasza FEDman (#88508) üzenetére


AMn3t
csendes tag

érdekes amúgy ...

pont most váltottam e-3 ról em-1 mark ii re, és pont amiatt volt nekem fura ez a gép, mert szerintem minden ami nekem nagyon tetszik az e-3 után azt kidobták az ablakon :/

1.: exponáló gomb + tárcsa kombináció ... tök jó dolog, nagyon tetszik az em-1 ii nél, erre kidobják
2.: hátsó tárcsa, tökéletes helyen van az em-1 mark ii nél, erre vissza rakják oda ahol szerintem sokkal szarabb helyen van (bár nem tudom eldönteni h hol lesz itt az újja az embernek, lehet h így is könnyen hozzáférhető)
3.: a markolat esetén tök tetszik h van két joystick is az em-1 mark ii nél ... erre raknak rá egyet, ami a kettő között van, sehonnan se éri el normálisan az ember (lock helyén simán elfért volna)
4.: portré markolatnál a két fn gomb ... tök jó helyen van az em-1 ii nél, simán el lehet érni ... szerintem meghagyatták volna azt az elrendezést
5.: tetszik h az integrált portrémarkolat helyét kihasználták és tettek oda gombokat, ezt hiányolom a az em-1 mark ii ről :R

valahogy nekem az az érzésem h nem a legjobban oldották meg az integrált markolatot, ugyanúgy mint az opcinálisnál nem teljes értékű a vertikális kezelés ... akkor meg minek?

[ Szerkesztve ]

(#88516) AMn3t válasza AMn3t (#88515) üzenetére


AMn3t
csendes tag

ui.: ami még talán pozitív, hogy számomra az em-1 markolata kissé karcsú, a portrémarkolaté kényelmesebb, ezt mintha orvosolták volna

(#88517) konyi79 válasza Mercutio_ (#88514) üzenetére


konyi79
addikt

Nem tudom, hogyan válaszoljak neked óvatosan, de igen, függetlenül attól, mennyire van értelme a mostani FF-et mindenkinek áradattól.
Az mft számtalan előnye közé eléggé hátra sorolnék egy 3000$+-os vázat, a 300f4-en kívül én nem is tudom annyira értelmezni már a pro vonalat se.

(#88518) Mercutio_ válasza konyi79 (#88517) üzenetére


Mercutio_
félisten

Számomra régen és most is a kis méret (váz, obik, rendszer) volt az m4/3 előnye.
Megértem a modularitást+pro-obik meglétét preferáló all-in-one vonalat is, de nem tudom van-e akkora vásárlóerő (főleg az egyre erősebb FF milc-ek térnyerésével), hogy kellő bevételt generáljon a Pana/Oly részére :U

Az új váz és a legtöbb pro obi számomra is értelmezhetetlen :B több kicsi, ügyes obit és 1-2 kisebb, de nem lebutított vázat várnék a rendszerbe, de tartok tőle hiú ábránd :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#88519) hemaka válasza FEDman (#88508) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#88520) asdf_ válasza Royo85 (#88493) üzenetére


asdf_
veterán

A Panasonic GX80 bekapcsolás után egyből kéri, hogy állítsd be az objektív gyújtótávolságát.
Nem kell semmit keresni a menüben.

Egyreszt Olympus-om van, igy ez nem segit rajtam, masreszt mivel zero elektronika van a manual obijaimban, az egyik manual le, masik manual fel dolgot kikapcsolas nelkul szokasom kivitelezni.

(#88521) Ereshkigal válasza Mercutio_ (#88518) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Sokat szidják a pro obikat. Nagyok, drágák, elveszik az MFT lényege, bla-bla. Nem tudom, hogy a PL 8-18 és 12-60 mennyi pro obi (nekem azok), de nagyon jól elvagyok velük. Igaz, nem olcsók, de szerintem nem nagyok, nem nehezek, G80-on baba mindkettő. :)

[ Szerkesztve ]

(#88522) konyi79 válasza Mercutio_ (#88518) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt pontosan így látom én is.
Csak ne legyen igazunk, mert az senkinek se lesz jó, ha az, amit csinál az Olympus nem jön be neki.

(#88523) konyi79 válasza Ereshkigal (#88521) üzenetére


konyi79
addikt

Blabla. M.Zuiko pro :U
Az egy objektív széria az Olympusnál, jellemzően F1,2 fixekkel és F2,8 zoomokkal

(#88524) totálkezdő válasza Mercutio_ (#88518) üzenetére


totálkezdő
tag

"Számomra régen és most is a kis méret (váz, obik, rendszer) volt az m4/3 előnye.(...) több kicsi, ügyes obit és 1-2 kisebb, de nem lebutított vázat várnék a rendszerbe." Tökéletesen egyetértek, bár nekem a TE GM5-öd már túl kicsi; én a PL2 méretet preferálnám, és maximum az Olympus M10 III/M5II-ig mennék. Az viszont tényleg nagyon jó lenne, ha lenne több kicsi ügyes obi.

(#88525) Ereshkigal válasza konyi79 (#88523) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A 12-40 szerintem még nem nagy / nehéz. A tesója (40-150) viszont nem kis darab. Az 1.2-es fixek is emberesek. Én anno a 12-100-on gondolkodtam sokat, volt is egy nagyon jó akció, de nem vettem meg, az már rohadt nagy / nehéz cipelni. Csak arra próbáltam utalni, hogy szerintem vannak jó (pro) objektívek, amik nem böhöm nagyok / nehezek. Vagy csak az Oly objektívjei ütik meg a pro szintet?

[ Szerkesztve ]

(#88526) Tin_Shield válasza Ereshkigal (#88521) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem azok teljesen rendben vannak, a 8-18 egy ideje birizgálja is a fantáziámat.
Az Oly 1.2-es fix sora miatt megy leginkább az értetlenkedés, Pl. Oly 25 f1.2 vs. PanaLeica 25 f1.4, nem is kérdés melyik illik jobban az egész mft koncepcióba. Ilyenből kellett volna a 17 és 45 is.

[ Szerkesztve ]

(#88527) konyi79 válasza Ereshkigal (#88525) üzenetére


konyi79
addikt

Lehet most elbeszélünk egymás mellett, vagy nem érted, vagy én nem..
Mecivel most az Olympus azon üvegeire céloztunk, amit pro utótaggal lát el a nevében, ezen belül pl a 25/1,2 pro, a 45/1,2pro stb.
Ezek szembemennek az mft eredeti filozófiájával, azaz a kis méretben jó minőség.
Az 1,2-es fix semmivel sem kisebb, mint ff szenzoron egy 1,8, és érdemi előnye sincs vele szemben. Ja, nem mellesleg drágább is.
Míg pl a 45/1,8 egy nagyon baba kis ár-érték bajnok. Na ilyenből hiányozna több.

(#88528) Ereshkigal válasza konyi79 (#88527) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ok, én értettem félre ezt a sztorit. Ebben egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#88529) Stauffenberg válasza Mercutio_ (#88518) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én a Panasonicot kevésbé féltem, hiszen ők is beleugranak a full frame vonalba. Ha lesz nagyszenzoros GH erősen videóra kireszelve, akkor rohadt kemény időszak jön azok számára, akik most a sub-10k USD vonalon kínálnak professzionális videós eszközöket.

Az Olympusnak én nem jósolok nagy jövőt ha ezt az irányt tartják. Amit amúgy rohadtul sajnálnék.

(#88530) Grga_Pitic válasza konyi79 (#88527) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Azt értem, hogy az 1.2-es sor nagy, nehéz és drága, ebben egyetértünk, de mégis mi hiányzik a rendszerből? Nem kezdeném felsorolni, de gyakorlatilag minden gyútávra van legalább két termék, zoomban és fixben egyaránt.

(#88531) hito válasza 0519 (#88383) üzenetére


hito
nagyúr

Most jutottam el idáig. Élménybeszámolónak nevezni az alábbi pár sort erős túlzás lenne, inkább kudarcbeszámoló.
Lényeg, hogy sajnos 3 nap használat után úgy döntött, hogy műszaki hibás lesz. Feltettem töltőre, 15 perc töltés után akartam néhány expót lőni, de amikor hozzáértem majdnem elhajítottam olyan forró volt. Menetrendszerűen meg is gajdult a hőtől, össze vissza reagált mindenre. Akksi ki, fél óra pihi, de még mindig bolondozott.
Utána már amikor töltőre tettem, a hangszórója furcsa sistergő hangot adott ki, recsegett. Innentől kezdve nem erőltettem a használatát.

Egyébként vegyes érzelmeket váltott ki, amíg működött. 45eFt-ért még jónak is lehetne nevezni, mégis csak 4k, mert 20Mp-es GX8 szenzor, de rengeteg hiányossága van. Ugye adott a fix LCD, a beépített vaku hiánya (itt jegyzem meg, hogy még egy 4$-os zsebvakut se mellékel a gyártó, "old meg!"), nulla kezelőszervek. Ezt ugye vásárlás előtt is tudja a leendő tulaj, el lehet dönteni, hogy ezek beleférnek-e vagy sem.

Viszont ami lehangoló és csak használat során derül ki:
- képparaméterezési lehetőség nuku (se kontraszt, se élesség, se telítettség, se zajszűrés, semmi). Kapunk 5 előre beállított képprofilt azt oszd be
- videó blokkosodik sajnos, iszonyú alacsony bitrate-ek jellemzik
- érintőképernyő reagálási ideje lassú, ha gyorsan kell reagálni a helyzetre és valamit előtte állítani szeretnél...felejtsd el!
- videófelvétel hangminőség csapnivaló

Összességében mégsem tudnám azt mondani, hogy nem ajánlom és ez leginkább az ára miatt van. Lássuk be, ilyen tudású gép 12-40-es obivel 84eFt-ért nincs másik.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88532) iscsu


iscsu
tag

Az egyik FB-s csoportban 360e-ért magyar garis, bontatlan (nyeremény) E-M1.2 (meg egy 300/4), hátha valakit mozgat a dolog.

Szerk.: bocs, ezt a csencselősbe szántam.

[ Szerkesztve ]

(#88533) Mercutio_ válasza Grga_Pitic (#88530) üzenetére


Mercutio_
félisten

GM5 méretű keresős váz nem lebutított ISO200-800 közti firmware-rel, mai szenzorral, jobb felbontású keresővel. Ha még egy filmes vázak power winder-jéhez hasonló nem csak a fogást javító opcionális markolatot és kihajtható kijelzőt is kapna az lenne a nonplus-utlra :K
Fényerősebb "12-32" (a'la LX100-ba épített "obi") akár drágábban is.

Olympus esetén PDAF-es szenzor az E-M5/10 vonalon is. A 30/3.5-höz hasonló kicsi, könnyű makró obi 90-100mm körül és szintán f3.5-tel és hasonlóan jó árazással. 9-18 II. az idegesítő lock helyett valami praktikusabb megoldással.

Szerintem a miki-mikulásnak mindenki tudna még 1-2 tippet adni ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#88534) Mirman válasza Mercutio_ (#88533) üzenetére


Mirman
őstag

1.2es obik helyett 1.4-esek kisebb méretben 250-300k körül mondjuk.

(#88535) vond válasza Mirman (#88534) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Meg sötét UWA 100k alatt. :) Pl. egy f/5.6-os (6.3-as, 7.1-es) Pana 7-14. ;] Ott úgyis általában mindennek élesnek kell lennie, és sokszor rekeszelik is a népek. Nomeg egyre több gépben van rohadt jó vázstabi is.

(#88533) Mercutio_: Lenne pár jó ötlet erre a kompaktból/bridgeből áthozatalra, az biztos.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#88536) totálkezdő válasza Mercutio_ (#88533) üzenetére


totálkezdő
tag

Igen, de nekem pl. még az is kellene, hogy a 9-18 és a jobb felépítésű 12-32 (esetleg a 35-100, az f4-5.6) zoomoláskor csak annyit mozogjon előre-hátra, mint a Panasonic 14-42 MK II.

(#88537) inzsellér válasza Mercutio_ (#88533) üzenetére


inzsellér
tag

Leica 12-400/2,8 occón!

(#88538) trlala válasza inzsellér (#88537) üzenetére


trlala
aktív tag

Inkább induljon 7-től, és legyen akkora, mint 45 1.8.

(#88539) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Két váz között nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam.

E-m10 mk3
Mellette szól a kis és kompakt méret és az olyra jellemző színek.

Panasonic G80
Ezt azért választanám, mert időjárásálló, jobb a videó, forgatható a kijelző, 4k fotómód, post focus.

Panával az a bajom, hogy kicsit nagyobb, bár elviselhetően, de tartok tőle, hogy hogy az általa kreált jpeg-ek színe fakóbbak az olynál.

Az Em-10mk3 190 az MM-ben de van 32 pénzvisszatérítés, a G80 pedig 190.

Vagy talán a G80+12-60 239-ért, érné meg a legjobban a két stabi miatt.

Mit gondoltok?

(#88540) Mercutio_ válasza inzsellér (#88537) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD én szerintem reális dolgokat soroltam fel, max. nem ilik az adott cég rövid távú "üzletpolitikájába" :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#88541) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Egy technikai kérdés: Ha GX80-on megcsináltam az itt leírtakat (oldal alsó harmada) és ezt (1, 2, 3, 4) látom a szervizmenüben az mennyi expót jelent?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#88542) hito válasza Mercutio_ (#88541) üzenetére


hito
nagyúr

Ebből nem derül ki. Nyomd meg még1x azt a billentyűkombinációt, ami a leírásban utoljára szerepel. Akkor vált camera info-ra. =>

Repeat the last step, that is press and hold the AF/AE LOCK button while pressing the MENU/SET and LEFT CURSOR buttons.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88543) Tin_Shield válasza qpakcovboy (#88539) üzenetére


Tin_Shield
őstag

G80 és raw ;) És 12-60-nal, a különbözetet megéri, elég jó "mindenes" objektív.

(#88544) Mercutio_ válasza hito (#88542) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R (pedig a 6. pont le is írja :B )

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#88545) hito válasza Mercutio_ (#88544) üzenetére


hito
nagyúr

Csak azért voltam ilyen gyors és up to date, mert tegnap néztem meg a frissen újított GX8 vázam miatt :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88546) qpakcovboy válasza Tin_Shield (#88543) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Igen, letettem a voksot a G80 mellett. Most már csak azt kell megszülni, hogy megvegyem a 12-60-al együtt. Több helyen olvastam, hogy az AF a legjobban pana obikkal működik együtt. Van egy Oly 14-42 pancake obim, helyette lenne a 12-60. Illetve van még egy 45 1.8 portrézni.
Ha találok jó áron 20 mm 1.7 akkor még azt beszerzem beltéri képek készítésére.

(#88547) vond


vond
MODERÁTOR

Üdv. ismét!

Ha van itt valaki G80-nal és 14-140-nel (vagy 12-60-nal), megtenné, hogy rögzít nekem egy-egy snittet ugyanarról a témáról 2160p25-ben és 1080p50-ben, és átküldi nekem valamilyen formában?

Igazából a FullHD-s videók 4K-hoz viszonyított részletességére lennék kíváncsi. Elég jónak mondják, viszont sehol nem találok a neten letölthető, nyers fájlokat.

Előre is köszönöm! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#88548) qpakcovboy válasza vond (#88547) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én ma veszem át, úgyhogy este szerintem.tudok küldwni neked.

(#88549) gianni85


gianni85
veterán

Szaisztok!
Van itt mft tulaj, aki tudna rám szánni 5 percet az életéből a Nyugati környékén? Valami gubanc van a gépemmel, és csak objektív eltávolítás és visszahelyezés után ad képet, illetve nem fókuszál. Másik obi hiányában szeretném gyorsan megnézni, hogy a géppel, vagy az obival van gond.
Illetve ha tudtok megbízható szervizt ajánlani, ahol azonnal be tudják ingyen vizsgálni (legalábbis van gép és obi parkjuk, hogy kipróbálhassák) az is jó lenne. Annyi, hogy gari már nincs, a váz oly, az obi pana, ezért első körben nem gondolkoztam a márkaszervízben...azt se tudom jelenleg melyikhez vigyem.

(#88550) Schanyee válasza gianni85 (#88549) üzenetére


Schanyee
senior tag

csatlakozókat az obin töröld le alaposan, hátha az okozza, nekem volt egyszer hasonló problémám és az megoldotta. bár képet akkor is adott nálam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.