Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#88851) Tin_Shield válasza vond (#88850) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Panának lényegesen jobb a közelpontja, ha ez számít, amúgy szerintem fej-fej mellett vannak valós körülmények között. Az Oly 45 mellett szól hogy a használtpiacon mindennapos.

Szerk: a Sigma érdekel engem is, remélem hamarosan lesz valakinek és beszámol a tapasztalatokról :)

[ Szerkesztve ]

(#88852) MrChris válasza vond (#88850) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ebben egy kicsivel jobban szerepel az Olympus. Viszont az Ois duálban nagyon vonzó.

(#88853) Zedz


Zedz
addikt

Amugy mekkora a tenlyeges kompatibilitas az Oly es a Pana obik kozott? Ugy ertem eszreveheto ha az Oly vazamra Pana obit veszek?

(#88854) Mercutio_ válasza Zedz (#88853) üzenetére


Mercutio_
félisten

A torzítást ugyanúgy korrigálja a váz, talán a CA-t nem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#88855) Stauffenberg válasza vond (#88850) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha ez számít, akkor a G80-on a Pana 42.5mm f/1.7 kevésbé mutat hülyén (de azért így is bénán fest szegény). :D

A Sigma 56mm f/1.4 amúgy nem egy rossz üveg (sőt), de eredendően APS-C-re van tervezve. Én még akkor nézegettem őt, mikor a Sony rendszerével kacérkodtam, de nem nagyon jöttek szembe velem az MFT-s tesztek, hogy megnézzem az APS-C karakterből mi marad MFT vázon. Amúgy a többi Sigma Contemporary és Art objektívhez képest egyáltalán nem nagy. A látószög már más kérdés (ekv. 112 mm), van akinek ez a tökéletes portré látószög, másoknak meg inkább szűk, egyéni ízlés kérdése.

(#88856) hibavissza válasza MrChris (#88844) üzenetére


hibavissza
veterán

Màr volt itt erről szó. Bemész ACR kamera kalibràlàs menübe és a kék csatorna szaturàciót felhúzod 50-100%-ra ízlés szerint.

(#88857) toyone válasza vond (#88850) üzenetére


toyone
őstag

A 42.5 és a 45 olcsó, kicsi, éles obik. De valahogy mégsem tetszettek. Ezért vettem anno a Samyang 50mm f/1.2-t. Nagyon szeretem, de az AF hiánya mozgó személynél hátrány, relatív mozdulatlannál viszont patent.

A Sigma 56mm-t tesztnapon próbáltam. Méretre, súlyra nekem pont ideális. A képe is nagyon tetszett, az ára pedig nagyon baráti.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#88858) Stauffenberg válasza toyone (#88857) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Láttam a Flickereden fotót ami a Sigma 30mm f1.4-el készült, nekem Sony crop vázon egy álom lenne mindenesnek (utca, utazás, stb), de MFT-n nem tudom értelmezni. Portrésnak túl széles, mindenesnek túl szűk. Csak beltéri boudoir fotózáshoz tudnám hasznosítani.

Egyébként ez a Sigma Contemporary sor nagyon tetszik, kiváló ár/érték arányú üvegek, kijöhetnének Fuji X bajonettel is. Az 56mm f1.4-et majd igyekszem kipróbálni a G80-on.

(#88859) totálkezdő válasza MrChris (#88852) üzenetére


totálkezdő
tag

Itt meg a Panát hozza ki jobbnak.

(#88860) MrChris válasza totálkezdő (#88859) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ezen a sarok tesztnél durván elhasal az Olympus.

(#88861) toyone válasza Stauffenberg (#88858) üzenetére


toyone
őstag

Sokáig gondolkodtam azon korábban. De valahogy sehogy se volt jó, elmentem kipróbáltam, és végeredményben nem nyert meg.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#88862) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Van valamilyen ajánlott márka, ha utángyártott akkukat szeretnék venni a G80-hoz? De gyári is érdekel, ha kapható valahol kihagyhatatlan áron.

(#88863) vond válasza Stauffenberg (#88862) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én még az FZ200-hoz vettem utángyártottat ebay-ről kemény 4 ezer forintért. Jobban is bírja, mint a gyári (1200 vs. 1800 mAh), és már 4 éve használom észrevehető teljesítmény csökkenés nélkül. Plusz mennyire jó, hogy már a harmadik gépbe tudom belerakni? Nagyon. :)

UK-ből jött, most megkerestem, de a termékoldal már nem él. Így aztán sokat nem segítettem. :D De úgyis csak annyit akartam, hogy szerintem simán be lehet vállalni utángyártottat 3-4 ezresért.
________________

A többbieknek is köszi a 42.5, 45 f/1.7 véleményeket. :R A Pana továbbra is szimpatikusabb. Idővel szerezni is fogok egyet, az biztos. Mondjuk jó lenne mellé még egy 25 f/1.7 is. ;]
________________

A Godox TT350-et megrendeltem Ali-ról 85 dollárért, úgyhogy vaku már lesz.
________________

42.5 f/1.7 teszt olvasás/nézés közben futottam bele a hírbe, hogy készül egy Leica 10-25 f/1.7. :Y Hát, az valami eszméletlen lesz. Csak gondolom az árát is meg fogják kérni rendesen.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#88864) Stauffenberg válasza vond (#88863) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Dobsz egy fotót róla? Nem tudom van-e rajta valami márkajelzés, amivel beazonosítható.

(#88865) INTELligent válasza Stauffenberg (#88864) üzenetére


INTELligent
senior tag

Ez engem is érdekelne :).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#88866) jjeahh válasza Stauffenberg (#88862) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én 4 éve tőle vásárolt akkukat nyúzok, már azt sem tudom mennyit, asszem 9db van. Eddig egyikkel sem volt gondom, viszont az eredeti akku kb. 80%-át tudják akkuidőben.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#88867) vond válasza Stauffenberg (#88864) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, itt van: [link]
Sajnos márkajelzés nincs rajta, de biztos találtok valami hasonlót. :)

Érzésre olyan 30-40%-kal tovább bírja, mint a gyári. És ez áll a G80-hoz kapott új akksihoz viszonyítva is. Jó kis cucc. Simán azt hittem, hogy 1-2 év múlva már használhatatlan lesz. 2015 tavaszán vettem, azt hiszem. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#88868) MrChris válasza vond (#88863) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fotokinás hír szeptemberből. Óriási nagy lesz. 77mm-es szűrőmenet és az egész elég méretes darab a képek alapján. Fetételezem, hogy a legdrágább objektívek között lesz. Persze azért kéne. :D

(#88869) vond válasza MrChris (#88868) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, láttam én is, hogy mekkora lesz. Egy GX80-on jól fog kinézni. ;]

Árra minimum 5-600 ezret tippelek (a 12-35 f/2.8-ból kiindulva), de simán lehet, hogy lesz egy millió is. :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#88870) jaanoo89 válasza MrChris (#88868) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Méretesnek méretes, de ha a tulajdonságait nézzük, akkor még mindig picike a többi rendszerhez képest. Mondjuk nem is láttam ilyen objektívet sehol, de azért megnézném a pici Sony APS-C-re mekkora lenne egy ilyen objektív illetve melyik vázukra tudnánk rátenni úgy, hogy ne legyen orrnehéz a szett. Itt szerintem pont ezekre az objektívekre vannak a GH és E-M1-es méretű vázak.

(#88871) oil120


oil120
senior tag

M43-as objektívre nem létezik fordítógyűrű makrózáshoz?
Egyáltalán alkalmas rá ez a rendszer?

(#88872) pandur99 válasza oil120 (#88871) üzenetére


pandur99
aktív tag

A fordítógyűrűnél a szűrő átmérője a lényeg, mert a szűrőmenetbe csavarod, így lényegtelen, hogy az objektív milyen rendszerhez való.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#88873) oil120 válasza pandur99 (#88872) üzenetére


oil120
senior tag

Másik felét meg a gépre. Vagy elvagyok tévedve?

(#88874) Mercutio_ válasza oil120 (#88873) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem elbeszéltek egymás mellett.

Te feltételezem arra gondolsz, amikor az obi megfordítva, de közvetlenül a bajonetre megy fel (ennek m4/3 obikkal nincs értelme, mert alapból legszűkebb rekeszen van mint a legtöbb mai obi a rendszerekben, inkább valami elektronika mentes, kézi rekedzállítású manuális 50mm korülivel probálkoznék, bár nem tudom a kisebb bazistáv lehetővé teszi-e), míg pandur99 arra, amikor a natív m4/3 obira a szűrőmenetbe tekert sima 2 oldalán menetes gyűrű segítségével szembefordítasz egy tetszőleges obit (itt is olyan ajánlott, amin működik a manuális rekeszállítás kamera nélkül is, itt viszont már nem lehet gond a kisebb bázistáv)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#88875) INTELligent válasza vond (#88863) üzenetére


INTELligent
senior tag

Vond amúgy nem gondolkoztál el valami manuálon? Pl. az 1.4-es SMC Takumar (50 mm) ~30k.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#88876) oil120 válasza Mercutio_ (#88874) üzenetére


oil120
senior tag

Köszönöm a választ,.
Igen arra gondoltam, hogy a pana vázra fordítva felrakni az obit.
Ezek szerint csak a 43mm/f1,2-es obit lehetne rátenni, azon van manuális rekesz, legalábbis azt hiszem.
Érdemes benne gondolkodni, vagy nincs értelme így makrózni?
Egyébként nagyobb leképzés érhető el mint közgyűrűsorral? Nagyobb nagyítás?
Van-e értelme makró objektív és a gép közé közgyűrűt tenni?

[ Szerkesztve ]

(#88877) b.vr válasza oil120 (#88876) üzenetére


b.vr
őstag

Boldog új évet, valamint ne kezdjünk már rögtön elszállni :)
A 42.5/1.2-n egyrészt nincs mechanikus rekesz hanem az a vezérlőgyűrű elektronikus. Másrészt még ha nem is így lenne, bár a legkedvencebb objektívem de a portré miatt, eszembe nem jutna a makró miatt szóba hozni, eleve sokkal drágább mint az Oly 60/2.8 ami egy kiváló objektív, dedikáltam makróra, és persze nem csak arra használható, valamint extraként az AF mellé van benne egy nagyon hasznos fókuszlimiter.
Meg persze vannak más natív makróobik is m43-ra, olcsóbban meg sokkal olcsóbban mint a Noctricon.

Bár én fordított obival még nem makróztam, de (az elérhető extrém nagyításon kívül) azt pont azért szokták szeretni mert régi manuálokkal is űzhető, ergo mindne rendszerben olcsóbb mint a natív makroobjektívek.
Szerintem amúgy működnie kell annak is hogy veszel egy adaptert egy olyan rendszerhez amire van fordítógyűrűs megoldás, és akkor fordítógyűrűvel arra felcsavarod a teljesen manuális üveget és nem is fog sokba kerülni.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#88878) b.vr


b.vr
őstag

Még az jutott eszembe hogy akik ebben a témában tapasztaltabbak: tulajdonképpen a fordított manuális objektívnek milyen előnye lenne a közgyűrűkkel szemben? A "buta" közgyűrűk, amikben nincs elektronikus kapcsolat, ugyanúgy olcsóak, és ahogy a régebben olvasottakból emlékszem, kb a limitációk is hasonlóak (kicsi munkatávolság, nagy fény-igény. Viszont kis pénzért jó nagyot lehet nagyítani vele)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#88879) oil120 válasza b.vr (#88878) üzenetére


oil120
senior tag

Köszönöm, igazából az extrém nagyítás miatt érdekel.

(#88880) konyi79 válasza b.vr (#88878) üzenetére


konyi79
addikt

Gyorsabban felrakod, kevesebb szenzorkosszal.
Meg ezt még azért találták ki, a tükrösökhöz chipes adapter kellet a fénymérés miatt, meg azt úgy közgyűrűzni problémás.
Ma már igaz csak az első állja meg a helyét.

(#88881) pandur99 válasza b.vr (#88878) üzenetére


pandur99
aktív tag

A chipes közgyűrűk sem drágák, 5-8e Ft-ért elhozzák Kínából, és többet érsz vele, mint a fordított objektívvel. Én próbáltam a fordítottat is, az az "előnye", hogy elég macerás, és önmagában nem nagyít nagyobbat, mint a közgyűrű. Ha igazi nagyítást akarsz fordított objektívvel, akkor a saját obi elé kell feltenni egy közdarabbal (vagyis 2 objektív egymáshoz fordítva). Régen ilyesmit csináltak, ha bolhapöcsöt akartak fotózni.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#88882) b.vr válasza pandur99 (#88881) üzenetére


b.vr
őstag

Jaja, köszi (bár a makrózás engem nem érint, rá kellett jönnöm hogy nem érdekel annyira mint amennyi türelem kellene hozzá)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#88883) Studi válasza Stauffenberg (#88858) üzenetére


Studi
addikt

Ezen azért mindig csodálkozom. Hány régi rendszerben volt 55-ös, 58-as az alapobi? Azért az 50 és a 60 között már nincs olyan gigantikus különbség, hogy ennyire kőbe kelljen vésni a 35-50-85 vonalat. :D Egy lépés előre, hátra, és ugyanott vagy. Megszokás kérdése.

(#88884) MrChris válasza konyi79 (#88880) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fénymérés miatt a chip leginkább a Nikon faxsága miatt kellett. Ott minden limitált keresztbe kasba.

(#88885) jube7


jube7
tag

Az obi megfordítása makrózáshoz nem butaság (persze régebbi alapobikra gondolok, 1.8/50mm, vagy hasonló), és bár közgyűrűvel is elérhető a nagyobb nagyítás, de ezek kb. 50 cm-től végtelenig vannak optimalizálva, ennyire közeli tárgytávolságnál a minőség sokat romlik, ekkor segít (akár közgyűrűvel együtt) az obi megfordítása, amivel sokkal jobb képminőség érhető el.

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#88886) pandur99 válasza jube7 (#88885) üzenetére


pandur99
aktív tag

A makrózás még dedikált makróobjektívvel is macera, hát még a különböző "olcsított" megoldásokkal. De aki komolyan gondolja, előbb-utóbb úgyis beszerez egyet, mert azért 80e körül kapni az m.zuiko 60/2,8-as makróját, ez azért nem egy ökör ára. De a 12-50-esnek is van egy makróra korrigált 43mm-es állása, ez pl. egy 5e Ft-os közgyűrűvel megtoldva igazán gazdaságos megoldás, és minőségben, leképzésben sem rossz. Meg kell nézni, Robin Wong mit hozott ki belőle, mikor tesztelte.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#88887) Sleek válasza pandur99 (#88886) üzenetére


Sleek
senior tag

Valamint szerintem az a 60mm es obi tökéletes portréra is.
Sok írásban meg videóban láttam ,hogy profi stúdiókban pl FF géppel 105mm es macro obival portréznak.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#88888) pandur99 válasza Sleek (#88887) üzenetére


pandur99
aktív tag

Portréra a makró obinak az a bibije, hogy túl éles, kihozza a legapróbb bőrhibát is, oda inkább lágyabb rajzú való. De igaz, ami igaz, sokan használják, akik nem akarnak mindenre külön obit venni.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#88889) Sleek válasza pandur99 (#88888) üzenetére


Sleek
senior tag

Gondolom ezeket a bőrhibákat világítással meg számítógépen kezelik .
Legalábbis én így gondolom. Mondjuk amiket videókat láttam ott tényleg volt stúdió vakú meg egy rakat ledes világító berendezés.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#88890) jube7 válasza pandur99 (#88886) üzenetére


jube7
tag

Sok szempont van, sok jó obi is, dedikáltak is. Én azt írtam csak le, hogy mi az előnye a megfordított obinak a közgyűrűs, nem fordított obikhoz képest. Macerás? Persze - ha munkának tekinted, ha viszont szórakozásnak, akkor tanulságos, jó játék... :)

[ Szerkesztve ]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#88891) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

A Panasonic vázak milyen lencsekorrekciókat tárolnak el a RAW fájlokban? Ez a 12-60-as azért eléggé tud vignettálni és a Lightroom mintha hozzá sem nyúlna (vagy ha már ez a vázban korrigált állapot, akkor nem értem a Panasonic miért itt állt meg).

Nem mintha tűzzel-vassal irtanám a vignettálást, csak nem mindig mutat jól ha ennyire erős.

(#88892) trigorin


trigorin
aktív tag

Panasonic G80 kitobival nagylátószög (12 mm) környékén másnak is vinnyettál, mint a fene? Különösen a bal felső sarokban.

(#88893) MrChris válasza trigorin (#88892) üzenetére


MrChris
nagyúr

Melyik objektív?

(#88894) Lassú Víz válasza Stauffenberg (#88891) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tippre a torzítás és a CA korrekció automatikus. Olympus egy ideig a CA-t sem korrigálta.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#88895) vond válasza Stauffenberg (#88891) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem ez már a korrigált állapot, csakúgy, mint a torzításnál. Ahogy néztem, nincs is benne LR-ban ez a lencse a külön kiválaszthatók között. Vagy csak én voltam megint vak. :DDD Engem mondjuk a vignettálás nem annyira zavar, és nem is vettem észre, hogy nagyon erős lenne.

Viszont a CA azért elég erősen jelen van sok esetben (vázban bekapcsolt korrekció mellett is), főleg ha a highlights-ot visszahúzom. Általában az utólagos LR automata korrekció sem igazán segít, de majd még megpróbálok kidolgozni valami technikát. Ha van tanácsotok, szívesen fogadom. ;) Nem, nem akarok mindent f8-on lőni. :P

(#88893) MrChris: Szerintem 12-60 lesz az övé is, mint Stauffenberg-é, meg az enyém. 12-32-es kitben nem árulják a G80-at, nem?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#88896) pandur99 válasza jube7 (#88890) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én az elmúlt 50 fotós évem alatt annyit maceráltam, hogy ma már jobban örülök az egyszerű megoldásoknak. Manuális obit is az szeret ma, aki AF-fel kezdte. Én évtizedekig manuáloztam, mert csak az volt, ma már nem kívánja semelyik porcikám sem. Valahogy úgy van ez, hogy aki Trabanttal kezdte, az jobban meg tudja becsülni a mai jobb autókat, mint az, aki BMW-vel.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#88897) Studi válasza pandur99 (#88888) üzenetére


Studi
addikt

Mondja a klasszikus tanítás.

Én viszont azt mondom, hogy a bőrfelületen úgyis lágyítasz utómunkán. Viszont egy lágy rajzolatú obi nem fogja olyan szépen kihozni a szempillákat, a sminkben levő apró csillámlóf@szokat, a szák redőit, a szemet, mint szeretnéd. Szóval inkább legyen túl éles az obi. :)

(#88898) jube7 válasza pandur99 (#88896) üzenetére


jube7
tag

Ezt megértem, de ez a felvetés, ha jól emlékszem, nem személyes érzelmekről szólt a manuális obikkal kapcsolatban (bár jó néhány hozzáférhető ma már m4/3 csatlakozással is, és nem is rossz néhány), hanem elméleti kérdés a fordított obival történő makrózással kapcsolatban. Én erre reagáltam, lehet, hogy félreértettem a dolgot?... :)

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#88899) b.vr válasza pandur99 (#88888) üzenetére


b.vr
őstag

"Portréra a makró obinak az a bibije, hogy túl éles, kihozza a legapróbb bőrhibát is, oda inkább lágyabb rajzú való."

Nem személy szerint neked, csak ezt gyakran olvasni, és ez nem jó megközelítés, sőt. Hogy a kedvenc portéobijaimat vegyem, Pana 42/1.2, Oly 75/1.8, Oly 40-150/2.8, ezek rendkívül éles objektívek (és nem is csak "szem-teszt" alapján, ezek a fixek szintetikus teszekben is előzni szokták azt az Oly 60/2.8 makrót, ami egyébként szintén egy kiváló objektív (csak nem használom, mert ha amúgy elég lenne a 2.8 akkor inkább a 40-150-ot veszem elő a zoom adta rugalmasság miatt. Egyébként is leginkább stúdióvakukkal (ahol eleve keményebb a világítás mint természetes fénynél, plusz le is van rekeszelve, ez mind tovább növeli egy kép élességét)

Szóval portrénál egyszerűen tudomásul kell venni hogy az utómunka az egy nagyon lényeges része a folyamatnak. De amúgy még különösebb utómunka nélkül is, egy éles képet bármikor és egyszerűen lehet lágyítani - viszont egy eleve lágy képet viszont utómunkában csak nagyon korlátozottan lehet (persze artifactek nélkül!) élesíteni.

(végül természetesen (csak mert ilyenkor ez is elő szokott aztán jönni) ez nem az élesség fetisizálásáról szól, ez nem áll mindenek felett. Ugyanakkor egyike a fontos tulajdonságoknak)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#88900) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A Pana G80 a Pana 100-300 II társaságában mennyire alkalmas madárfotózásra?
AF sebesség, pontosság, találati arány tekintetében érdekelne leginkább, de minden más szempont érdekel.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.