Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#84601) MrChris válasza b.vr (#84593) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó tájképek :C , kietlen egy hely, nem laknék ott :N

(#84602) Grga_Pitic válasza szaszlaci (#84599) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Másik ötlet: van egy Crumpler Base Layer M tokom, objektívet, vagy időnként a GM1+Oly 25mm kombót viszem magammal benne.
Kipróbáltam a GM1+Oly 45mm-t is, simán belefér. Vállra akasztható, hátulján van tépőzár, amivel övre, vállszíjra (vagy esetemben a nagyobb Crumpler táskámra) ráakasztható.

(#84603) b.vr válasza mpierre (#84600) üzenetére


b.vr
őstag

Hát, csak ismételni tudom amit már ott is írtam: ha nem valamilyen kimondottan speciális célra csak egy objektívet vihetnék, akkor az a 12-40 lenne :) Szóval ha pénzben belefér, akkor mindenképp érdemes beszerezni!

(#84601) MrChris: Köszi! Hú, én viszont nagyon szívesen élnék ott egy-két évet! :)
Izland egyébként igazi fotós paradicsom. Ez egy tavaly őszi túra volt, két hét, de nem fotósokkal, illetve mindenképp egy nehéz választás lett volna, mert így lényegében az egész szigetet bejártuk, viszont annyi a látnivaló, meg hát közben utazni is kell, hogy egy-egy helyre 1 óránál több nem jutott. Namost az egyébként is kevés, de ráadásul annyira változékony az idő (és ezzel együtt fények) hogy ha egy helyben letáboroznál és egész nap csak azt az egyvalamit fotóznád, akkor is mindig más képek lennének :) És akkor még nem beszélve arról hogy más évszakban milyen lenne. Csak hát innen Magyarországról az egy baromi drága hely, azóta sem sikerült újra eljutnom, talán jövőre összejön majd egy jó fotós csapat az ismerősökből.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#84604) Studi válasza Sefter (#84595) üzenetére


Studi
addikt

Photoexpon feltettem a vázra a 12-60-at. Sajnos ahogy vártam nagyon gyorsan veszíti el a fényerejét, 25mm-nél 3.5, 40mm-nél 3.9. Nálam így nem igazán tud a 12-40/2.8 ellenfele lenni.

(#84605) MrChris válasza Studi (#84604) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor 40mm-nél kerül 1EV hátrányba. Ha jobban karistol még meggondolom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84606) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Az EM 10 II-ben van olyan funkció hogy az LCD-n látom a zár nyitvatartási idejének függvényében hogyan alakul az expo?
Ha igen hol lehet ez beállítani?
A gépkönyvben nem találom ezt a funkciót, lehet azért mert ebben a gépben nincs is?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#84607) Sefter válasza Studi (#84604) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem itt fontosabb a fényerőnél a +20mm (kirándulós mindenes)
Az én világom 150mm-től indul :)
Kérdés számomra a képminősége..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#84608) topikk válasza b.vr (#84603) üzenetére


topikk
senior tag

Köszi, nagyon jók ezek a hosszútávú tesztek / bemutatók és a képek is szépek! :R

Egy kis segítsére / tanácsra lenne szükségem: a következő két hét valamelyik napján kislányom fog születni (vége a jó kis többnapos túráknak :F , de lesz új fotótéma :D )

Szeretnék fényképezni a születéskor, megnéztem a helyet is, viszonylag tágas de nem lesz túl sok fény. Vaku gondolom nem játszik ilyenkor (meg amúgy is csak a gépház járó kis vakum van).

Ahogy olvasgattam az obi ajánlókat , többnyire fényerős 50 mm ekv. + mako obit javasolnak. Nincs fényerős 50 mm ekv obim, csak a 12-40 zoom. Szerintetek jó lesz? A 45 1.8 + 60 2.8 mindenképpen jön, de kellene kicsit szélesebb látószög is.

(#84609) topikk válasza csurgoi (#84606) üzenetére


topikk
senior tag

A hisztogramot illetve a kiégés / bebukás jelzőt be tudod állítani az LCD-re. és Info gombbal váltogatni, hogy mit mutasson. Ez változni fog a záridőtől függően.

(#84610) csurgoi válasza topikk (#84609) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Nem erre gondoltam, hanem ez valami LIve bulb vagy Live Composite ?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#84611) topikk válasza csurgoi (#84610) üzenetére


topikk
senior tag

Mindkettőt tudja. Tedd M módba és tekerd a záridőt felfele. 30 s után jön majd a kompót és a bulb. De nyilván nem látod előre hogyan néz ki majd a kép, pont az a lényeg hogy akkor állítod le az expot amikor jónak tartod.

(#84612) szaszlaci válasza Grga_Pitic (#84602) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez sem egy rossz ötlet. Ilyen opció nekem is eszembe jutott: van egy manuális 50/f3.5 Industar, ami a 20 mm-es konverterével együtt 35 mm-t lóg ki a vázból. Eddig nem foglalkoztam vele, mert van jobb.

Viszont ez így is külön fotóstáska, ami ugyan nem fotósbőrönd, de itt most pont ezt akarnám elkerülni. Ez meg úgy tűnik, csak ilyen vagy olyan kategóriás, de kompakt géppel fog menni.
Jó lenne, ha egyszer én mondhatnám meg, milyen elvek szerint tervezzenek fényképezőt... :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#84613) 80hun válasza csurgoi (#84610) üzenetére


80hun
addikt

Gombfunkciók hozzáadása. És az Előnézet-et rakd ki valamelyik gombara.. 65.oldal

Lehet nem erre gondoltál :)

[ Szerkesztve ]

(#84614) topikk válasza b.vr (#84593) üzenetére


topikk
senior tag

Meglepően sok tájképet készítesz álló formátumban, de így is jók. Ez is csak egy olyan szabály amit érdemes fulrúgni :)

(#84615) un2112


un2112
tag

Bár b.vr szuper cikkei után mindig úgy érzem, hogy ideje letenni a pennát, azért bátorkodnék egy Olympus E-M10 III teszttel jelentkezni :)

(#84616) un2112


un2112
tag

(#84617) jjeahh válasza un2112 (#84616) üzenetére


jjeahh
nagyúr

És Máté Bence + Lumix újra együtt... Érdekes a kereső nagyítás állító bizbasz, nem igazán értem mire jó.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#84618) topikk válasza jjeahh (#84617) üzenetére


topikk
senior tag

Érdekes, hogy szöveggel fordítják az angolt, pedig egész jól beszél. Az akkcentus persze tagadhatatlan Hunglish :)

(#84619) scarabaeus válasza un2112 (#84616) üzenetére


scarabaeus
őstag

Érdekes, az USB töltésig menően részletezi, de a multiaspectet nem említi, márpedig az nem olyan gyakori a Lumixok közt sem, hogy ne emelné ki, ha lenne.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#84620) madgie válasza jjeahh (#84617) üzenetére


madgie
titán

És a képei szokás szerint qrvajók :)

scarabaeus: nincs multiaszpi, csak nagyobbnak rajzolták a marketinganyagon az mft szenzort. Ezt már az E-M10 II-nél is eljátszotta az Oly, csak ott nem volt ennyire szembetűnő.

[ Szerkesztve ]

(#84621) jjeahh válasza madgie (#84620) üzenetére


jjeahh
nagyúr

És igen, az újabb gyári fotókon már normális méretű :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#84622) scarabaeus válasza madgie (#84620) üzenetére


scarabaeus
őstag

Aha, akkor korábban kifutott a flood fill. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#84623) toyone


toyone
őstag

Kint a pontos specifikáció is a G9-ről [link]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#84624) MrChris válasza b.vr (#84593) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na, sikerült olvasnom is, most sokkal összeszedettebb lett mint a multkori! :D

Más. G9, megírtam, hogy ez nem lesz multiaspi, csak a műanyag kivágást kitöltötték szenzor színnel :D
Van ebben a vázban minden földi jó, fotós párja a GH5-nek. De videóban se tűnik gyengének. Már csak a fél millát kell kicsengetni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84625) topikk válasza toyone (#84623) üzenetére


topikk
senior tag

Nem nagyon videozok, igy lehet hogy hulyesegek kerdezek: hogy lehet a G9 4K 60 fps-nél 150 Mbps, amikor az E-M1 ii 24P-nél 237 Mbps?

"On the video front, the G9 can capture UHD 4K video at up to 60 fps, with a maximum bitrate of 150Mbps. "

"The E-M1 Mark II supports digital cinema standards like 4K (4096 x 2160), a 24P frame rate, and a 237 Mbps bit rate"

(#84626) madgie válasza topikk (#84625) üzenetére


madgie
titán

Be akartam írni, hogy biztos HEVC-t tud a Pana, de nem, még mindig a "kőkorszaki" H264-et erőlteti. A Samsung NX1 tényleg megelőzte sok mindenben a korát, 2015 elején HEVC 4K-t tudott.

(#84627) Studi válasza madgie (#84626) üzenetére


Studi
addikt

Oszt' mi lett a nagy rohanásból... :DDD

(mondjuk azért azokra haragszok, akik 100-ért vettek NX1-et, és nekem nem szóltak. Remélem ezt most olvassák! :K :DDD)

(#84628) Tikakukac válasza topikk (#84625) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy lehet, hogy azonos adattábla mellett az Oly videója olyan, mintha VHS-re rögzítene a 30 éves kamerámmal, a Pana meg mintha tényleg 2017 lenne?

A válasz ezy: drága a humán munkaerő, az pedig kell a feldolgozó motorhoz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84629) MrChris válasza topikk (#84625) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az em1, em5/2, em10/2-nek a 72mbps-os 1080p videója gyengébb mint a pana low kvalityiba állítva 18mbps-al. 28-on már állva hagyja.

Jobb a HEVC csak csúcs számgép is kevés hozzá, kinyírná a hobbi videósok jó részét, kb kétszer akkor számítás teljesítményű pc kell mint a h.264-es 4K-hoz. Ami amúgy nagyon jó minőségű, ha jól használják. A 4:2:2/10 bit sokkal, de sokkal többet dobna rajta mint, hogy kétszerese lenne a bitráta. Már ha jól csinálják, gondolom Oly megmutatná hogy azt is el lehet cseszni :DDD

(#84630) bigsee válasza csurgoi (#84606) üzenetére


bigsee
addikt

Manuál 66. és 111. oldal, S-OVF. Ha ezt bekapcsolod, akkor optikai hatású keresőképed lesz. Nem elektromos. Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#84631) csurgoi válasza bigsee (#84630) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Köszi, de nem.
Közben egy yt videóban ráleltem.
Ez a Livebulb funkció csak nem jól használtam.
Valamit rosszul csináltam és az exponálás után az LCD-n nem láttam a expo folyamatot.

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#84632) topikk válasza madgie (#84562) üzenetére


topikk
senior tag

"Egyáltalán, minek piros csík egy "munkagépre"?"

Megvan a válasz: Így passzol a fickó álványfejéhez ;)

Amúgy miért van két gömbfej az állványon??

(#84633) JoHnni


JoHnni
senior tag

Sziasztok!

A Panasonic 25mm f/1.7 és az Olympus 25mm f/1.8 között mi okozza a nagy árkülönbséget? Annyival többet tud az oly objektív?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#84634) 80hun válasza JoHnni (#84633) üzenetére


80hun
addikt

Sztem főleg az építési minőség. Az Oly jobban össze van rakva :)
Megpersze kissebb is az Oly 25/1.8.

(#84635) Studi válasza JoHnni (#84633) üzenetére


Studi
addikt

Ennél a párosnál nyugodtan lehet mondani, hogy az építési minőség. A Panasonic egy kifejezetten olcsón gyártott, műanyag házú obi. Ami nem feltétlen baj, de friss cucc még, igazán tartós használati vélemények nincsenek róla. Kézbevéve nem szörnyű amúgy, de az Oly mellé téve egész más feeling. Vagy akár egy 20/1.7 mellett is.

(#84636) JoHnni


JoHnni
senior tag

Köszi a válaszokat. Felmerül akkor a kérdés, hogy megéri-e dupla árat fizetni az oly obiért az építési minőség miatt.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#84637) MrChris válasza topikk (#84632) üzenetére


MrChris
nagyúr

De szép rózsaszín lett a víz, meg a köd :DDD
Szerintem az alsó egy sima gömbfej, ezzel állítja be pl vízszintbe a felső részt. A felsőt így könnyebb külön beállítani, mert az valami extrás fej, talán panorámázáshoz jó, vagy égbolt követéshez. Egyenetlen talajon így sokkal könnyebb az egészet beállítani, mint az állványt az állványlábakkal vízszintezni.
Nagyon jó kis gép lett, de nekem inkább a GH5 kellene.
Erre kíváncsi leszek: 80MP High Res Shot Mode in RAW

[ Szerkesztve ]

(#84638) Grga_Pitic válasza JoHnni (#84636) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Ezt leginkább te tudod eldönteni. Érdemes lehet még várnod egy kicsit, hátha lesz valami black friday kedvezmény. A bolti kedvezmény független a mostani visszatérítési akciótól, így mindkettőt igénybe tudod venni.
Itt írtam róla néhány sort év elején, de az ár nem jó benne, pár hsz-el lejjebb korrigáltam. Ha bejön valami akció, akkor talán 100 alatt hozzá lehet jutni.

Panával két fórumtársnak volt gondja a közelmúltban, de ebből sem lehet sok következtetést levonni.

Én nagyon szeretem az Olympust, nemcsak az élességét, hanem a karakterét is.

(#84639) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

CCTV lencséből melyiket ajánlanátok? Nem tudok dönteni 25 és 35mm között. Most egy Nikon 50mm van a gépen próbaképp, de itt nagyon durván érződik a 2x-es crop. Talán jobban járnék a 25mm-rel (50ekv.), de biztos szebben elkülönül a háttér a 35-ös esetében. Van köztetek valakinek tapasztalata ezekke?

(#84640) voriae válasza r3dsnake (#84639) üzenetére


voriae
tag

A 25-ösből a legolcsóbbat, de azt mindenképpen :) itt egy friss vele:

(#84641) jjeahh válasza voriae (#84640) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Király :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#84642) r3dsnake válasza voriae (#84640) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Brutál. :)

Épp ezt a videót lesem: [link]

Mindenképp beszerzek egyet. :)

(#84643) Balinov


Balinov
félisten

Srácok, sajnos 2 hete mikor otthon voltunk nem tudtam megvenni gorgo samyang halszemet, de most jött egy kis pénz a házhoz és most meg meg tudnám a 7artisans 7.5/2.8at az angol amazonon venni.

Viszket a hüvelykujj a buy now gombon, szoval ti, ami reviewet olvastatok, az alapján megvennetek? F5.6 környékén, tájra használnám, valami szinten defish után.. Sajna a sami még használtan sem az én arligám..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#84644) fefe9


fefe9
tag

Szép estét.

A cserélhető objektíves topicban felmerült hsz.-re adnék itt választ, inkább ebbe a topicba való, itt ez eredeti hozzászólás: [link]

Tehát: Panasonic GX7 jpeg beállításokat kutattam a neten, mert nem voltam megelégedve maradéktalanul a vázból kiesőkkel, és sokszor nem volt időm (és elegendő tudásom) a nyers fájlokkal foglalkozni.
A leírt értékekkel én elégedett vagyok, de ez nyilván szubjektív. Nem készítettem tesztképeket, nem hasonlítottam össze a különböző beállításokat, tehát kéretik mindenkinek saját felelősségére használni a lentieket (és felírni az addigi alap beállításokat, amit én anno elfelejtettem megtenni:)

Ami mindenhol egyforma: Világos/sötét részek: highlight:+2, shadow: -2. i.dinamikus: high, i.felbontás: extended.
Fotóstílusok, amiken állítottam:
- Custom: kontraszt: 0, élesség: +3, telítettség:+3, zajcsökkentés: -1.
- Standard: kontraszt: +2, élesség: -1, telítettség:+1, zajcsökkentés: -4.
- Élénk: kontraszt: -2, élesség: +2, telítettség:+3, zajcsökkentés: -5.
- Természetes: kontraszt: +1, élesség: +2, telítettség:+3, zajcsökkentés: -4.

Emlékeim szerint legtöbbször a custom, és a standard beállításokat, ritkábban az élénket (vivid) használom.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#84645) MrChris válasza fefe9 (#84644) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi, ezt kipróbálom GX80-n, mert eddig csak rawban toltam.

(#84646) SpongyaBob válasza fefe9 (#84644) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi! Erre én is ránézek majd GX7-en.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#84647) Mercutio_ válasza fefe9 (#84644) üzenetére


Mercutio_
félisten

Qezek az értékek nem viszik el nagyon Canon-osba a képeket?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84648) fefe9 válasza MrChris (#84645) üzenetére


fefe9
tag

(#84645) MrChris és (#84646) SpongyaBob: örülök, ha hasznát veszitek. Érdemes előtte felírni vagy telóval lefotózni az eredeti értékeket, hogy ha nem tetszik, vissza lehessen állítani.

(#84647) Mercutio_: őszintén szólva nincs komoly összehasonlítási alapom erre, mert csak egyszer használtam Canon-t, egy elég régi vázat egy Sigma telével. A fiam ovis ballagásán a GX7-el videóztunk, sajna akkor még nem volt meg a Fuji X20-am, így a kölcsön Canon-al fotóztam.
Ami viszont megragadt emlékként, hogy a Canon jpeg-ek kicsit élettelenek voltak, a tele miatt inkább portrék készültek vele, de minden gyerek arca "sápadt" volt, a kék és piros színek viszont -nekem- túl élénkek voltak.
A GX7 jpeg-el is csak nekem voltak eleinte fenntartásaim, akik használták, látták még a képeket (család, barátok, ovis szülők, stb.), elégedettek voltak a vázból kieső képpel, volt, aki hívatott is elő belőle 10x15 papírképet, az is jó lett. (mondjuk nincs kalibrált monitorom, meg hát ezek is szubjektív dolgok, lehet, ami nekem tetszik, az száz másik embernek nem...)

[ Szerkesztve ]

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#84649) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

marha jó lett a pana g9, tényleg. de ki veszi meg ezeket a cuccokat 1700 dolláros áron :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84650) atis78 válasza fefe9 (#84648) üzenetére


atis78
tag

Köszi fefe a megosztast en is kiprobalom.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.