Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#84451) Mercutio_ válasza Speeedfire (#84450) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kit mellé ennyi, nem magában. Itthon pedig mint a példa mutatja ritkán használtan, de kb. 5 perc és el is viszik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84452) MrChris válasza Mercutio_ (#84451) üzenetére


MrChris
nagyúr

Már csak az a kérdés, hogy ugyan azt az egy-két gyenge élességűt adják e körbe-körbe ;]

(#84453) Tikakukac válasza SpongyaBob (#84449) üzenetére


Tikakukac
titán

Épp indultam végre egy lazítós sörre aztán jött szembe. Hozok majd egyet kintről kittel is, de addig is hadd legyen. Enyémet sikerült eladni múltkor, de hiányzik :B

MrChris: Első tulajos, ez nem az ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84454) Speeedfire válasza Mercutio_ (#84451) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ja, hogy kit mellé. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#84455) topikk válasza MrChris (#84440) üzenetére


topikk
senior tag

(#84456) Wa2x_ válasza topikk (#84455) üzenetére


Wa2x_
veterán

Itt sincs Oly kép... :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#84457) topikk válasza Wa2x_ (#84456) üzenetére


topikk
senior tag

Akkor nyisd meg innen, a 3. hozzászólás, nem értem mi a gond (nálam megy)

[link]

(#84458) Muerte68 válasza topikk (#84457) üzenetére


Muerte68
addikt

ez már jó az előző linken 6 kép volt összesen leica-val meg noktonnal-itt megvan a hármas teszt :K

Már az első link is jó lett.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#84459) Wa2x_ válasza topikk (#84457) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ez alapján az Oly igen csak tetszetős és frankón sikerült nagyon. :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#84460) 80hun válasza topikk (#84457) üzenetére


80hun
addikt

Mert rosszat linkelsz. Ezt akartad sztem :)

Nekem a Leica képe jobban tetszik. Nem mintha fenyegetne hogy ilyeneket vegyek :D

[ Szerkesztve ]

(#84461) Mercutio_ válasza 80hun (#84460) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem inkább ez?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84462) 80hun válasza Mercutio_ (#84461) üzenetére


80hun
addikt

Nekem erre ugyanazt dobja mint amit én linkeltem :)

(#84463) Wa2x_ válasza Mercutio_ (#84461) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ugyan azt linkelted Merci. :B

(#84460) 80hun: Engem sem fenyeget, de a gondolattal eljátszottam. :DD

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#84464) Mercutio_ válasza 80hun (#84462) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, most igen, először amikor a tiédet megnyitottam csak 3-4 kép jelent meg az is a végéről :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84465) un2112


un2112
tag

Engedelmetekkel, itt a Laowa 7,5mm tesztem.
A cikkben van egy link a Flickr albumhoz, ahova raktam olyan képet is, melyen összehasonlítom a Laowa és egy 12mm-es obi látószögét. Olvassátok egészséggel :)

(#84466) Oly-Service


Oly-Service
tag

Hölgyek/Urak!

Olympus Cash Back akció indult, Ráadásul minden, mindennel összevonható.
Pl.: PEN-F akció, ahol ugyebár a váz (bármely KIT) mellé kapsz ajándékba egy 25mm /F1,8-as obit, és egy Manfrotto állványt. Na már most, a 25mm-es obi szerepel a Cash Back akcióban is, tehát így, hogy ingyen kaptad, még vissza is igényelhetsz rá 15.500.-Ft-ot!
Jah! és persze mindenütt él, az Olympus Prémium kártya is!

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#84467) un2112 válasza Oly-Service (#84466) üzenetére


un2112
tag

Kár, hogy itt nincs teccik gomb :)

(#84468) MrChris válasza un2112 (#84465) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszönjük! Tanulságos!

(#84469) Tikakukac válasza Oly-Service (#84466) üzenetére


Tikakukac
titán

Na mondjuk ide kicsit tökösebb tárca kell, mint Pana promókhoz, de egész szép aki ilyet akar venni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84470) |AP| válasza un2112 (#84465) üzenetére


|AP|
veterán

Köszönjük a tesztet (és a mintaképeket is :) )
Nagyon régóta vártam már egy ilyen obit, olyan régóta, hogy közben már kifelé kacsintgatok a rendszerből :)
Erre itt van ez a kis Laowa, ami elbizonytalanít. Kicsi, könnyű, fényerős, nagyon széleset lát... Pont erre vártam. Ha másért nem lehet ezért az obiért fogok megtartani egy m43 vázat is :)

(#84472) csurgoi


csurgoi
aktív tag

A mai napon kaptam az értesítést a Panasonic szerviztől, hogy az eredetileg csak pormentesítésre beküldött Pana 25/1,7 objektívnek más hibáját is találtak amihez nincs alkatrészük, emiatt cserés lett.
Úgyhogy a MrChris sasszeme helyesnek bizonyult.
Én bizony ezt a jobboldali "homályt" nem vettem észre.
Hála Istennek, hogy beküldtem szervizbe, mert nem szerettem volna tudtomon kívül(vagy tudatlanságom miatt) valakit átverni.

Más!
Ha cserélek,akkor megéri esetleg a Pana 25/1,7 helyett ráfizetéssel egy Pana 20/1,7 II vennem?
Van képminőségben illetve az a 5 mm fokusztáv megéri a majdnem dupla árat?

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#84473) Speeedfire válasza csurgoi (#84472) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Kár érte, remélem hogy meg tudom majd csípni. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#84474) Tikakukac válasza csurgoi (#84472) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem nem. Képben tényleg bika amit tud, de az a fókuszálás. Édesanyám, az a fókuszálás. Meg mellé az a hang. Tényleg jó, de a majdnem dupla pénzt én nem fizetném ki érte megint.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84475) MrChris válasza csurgoi (#84472) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem háklis lennél a fókusz sebességére. Ha egy lassú obi esetleg nem talál be az még lassabb. :DDD Viszont élesebb és azért jól lehet vele fotózni, látószöge nekem nagyon megfelel, mikor ez van fent alig jut eszembe cserélgetni. Még videóra is használom. Újat venni nem mernék, mert elég stabilan 60-70 között van a használt ára.
Nem mintha ne lenne a jutubon, de majd készítek a sebességéről videót.

[ Szerkesztve ]

(#84476) MrChris válasza un2112 (#84465) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ennek apropóján nézegetem ezt a tesztet és rögtön az tűnt fel, hogy azonos rekeszen a Lumix kontrasztosabb vagy sötétebb a többinél. (Az expozíció nem derült ki megegyezik e.) Az ég kékebb, zöld nem zöldebb, inkább sötétebb, olyan polárszűrős jellegű, mert a többi terület mintha nem lenne másmilyenebb. Jól látom? Képileg vajon mennyire van pariban a laowa a lumixal?

(#84477) un2112 válasza MrChris (#84476) üzenetére


un2112
tag

Sajnos a Pana 7-14-et még sosem teszteltem, magaménak sem tudhattam, mindössze párszor barátkoztam vele ilyen-olyan Pana rendezvényeken, úgyhogy erre én nem tudok válaszolni érdemben. A Pana 8-18 volt nálam, lesz teszt arról is, de az sem a Laowával együtt volt nálam. Kb. hasonló képeket mindkettővel lőttem, de nem ez volt a kérdés...

(#84478) madgie válasza un2112 (#84465) üzenetére


madgie
titán

Azt tudom ugye, hogy a fókusztávolságot az érzékelőtől nézzük/mérjük, nem. frontlencsétől? Csak emiatt a mondat miatt kérdezem :)

"Mindenesetre az objektíven 12 cm-től végtelenig van feltüntetve az élesre állítható távolság, ám azt tapasztaltam, hogy odafigyeléssel már kb. 6-7 cm-re lévő tárgy (vagy alany) is éles lehet."

Örülök neki, hogy teszteket, cikkeket írsz erről a témáról is, felüdülés, hogy magyar nyelven is egyre jobb blogokat, teszteket lehet olvasni (hispan blogja, stb). Én meg b@szok érdemben blogolni tavasz óta :D

(#84479) voriae válasza un2112 (#84465) üzenetére


voriae
tag

Az Af hiánya nekem inkább pro, mint kontra :) pl. az Oly9-18 autofókusza nálam elképesztően bizonytalan (EM10 és GX80-on is), pedig általában más dolga sem lenne, mint nem csinálni semmit, az esetek többségében jó helyen van a 2m-végtelen közti fókusz. Ehelyett ha talál bármi közelebbit, rááll, hiába nem ott volt a fókuszmező :( Nem tudom, ez egyedi, vagy másnál is előfordul? Utoljára a kötsög dslr-em szivatott ezzel...
A Samy halszemmel meg a legnagyobb barátságban vagyunk!
Köszi az írásodat, egyre erősebben gondolkodom ezen az obin! De ez az ezüst szvsz pusztító :P

[ Szerkesztve ]

(#84480) un2112 válasza madgie (#84478) üzenetére


un2112
tag

Ja, közben nekem is leesett, de cserébe megkíméltem a t. olvasókat az ezzel kapcsolatos tesztképeimtől, egyedül AP-nek küldtem el, hagy kacagjon... :)

(#84481) un2112 válasza voriae (#84479) üzenetére


un2112
tag

Magam inkább feketét vásároltam, de ezüst vázon biztos szépen csillog az ezüst verzió :)

(#84482) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Panasonic G1 + Olympus 9mm/f8 body cap halszem. Van valami, amiért ne? (Első körben beltérre, állvánnyal értelemszerűen.)

Ha valakinek van ilyen obija eladó, kifejezetten baráti áron, ne tartsa magában!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#84483) gorgo válasza un2112 (#84465) üzenetére


gorgo
őstag

nem sámli, 170g, 110° uwa és 46 mm szűrőmenete van? :F
azon már az ultravékony kávás szűrők is vinyettálnak szerintem... minden esetre elég jó!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84484) voriae válasza szaszlaci (#84482) üzenetére


voriae
tag

A Samyang halszem használtan csak kb. 2-3-szor drágább, szerintem megéri rá gyűjteni. Rugalmasabb és nagyon korrekt képe van. A köztünk levő hozzászóló épp hirdet egyet, ahogy nézem... :)

(#84485) un2112


un2112
tag

PhotoExpóra vasárnap vagy FotóVideó kiállításra jövő szombaton jön-e valaki? Konszolidált, úrias topiktalálkozó jelleggel? :)

(#84486) Studi válasza un2112 (#84485) üzenetére


Studi
addikt

Photoexpora én inkább holnap megyek, a FotóVideo esélyes jövő szombaton. :K

(#84487) szaszlaci válasza voriae (#84484) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nincs rá 65 ezrem használtan. 15 pénzért ment el egy kvázi új Oly halszem, annyi van.
(Ahogy nézem, az a Samyang már zavaróan nagyon hordósít, függetlenül, hogy biztos jóféle üveg.)

Sőt, továbbmenve az árral, harmincezernél többet én nem igen adnék objektívért, lévén kizárólag manuálisakat használok, és ennyiért azokból már igen korrekteket tudnék venni, ha kellene. De nem kell, mert abból a szegmensből megvan mindenem. Kivéve az erős nagylátószög. (Sőt, ilyen nagyon alacsony gyutávból nem is szimpatikus, ami nem halszem, mert bár a vonal egyenes marad, de épp ezért csúnyán torzít, agyon nyújtja a képet.)
De ezek az én egyéni preferenciáim, tudom, sokan nem így gondolják. Ha már így elkanyarodtam.. :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#84488) Tikakukac válasza szaszlaci (#84487) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem vagyok nagy objektív mágus, de azért az a halszem obi hogy is mondjam, nemhiába vázsapka néven nyomul :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84489) Studi válasza szaszlaci (#84482) üzenetére


Studi
addikt

Az alapvetően egy játékobi, nagy teljesítményt nem szabad várni tőle. Ennek ellenére én is épp vadásznék egyre, sajnos arról a hirdetett darabról lemaradtam. :( De kipróbálnám szívesen. :K

(#84490) szaszlaci válasza Tikakukac (#84488) üzenetére


szaszlaci
addikt

Itt vannak képek, ezeket néztem. A második, füves, kifejezetten jó, ha nyersként tekintek rá. Természetesen látom a képek hibáit, viszont összességében semmi fájót, elkerülhetetlent, javíthatatlant nem vettem észre, összességében jók. Még a széleken emberes CA-zása is túlélhető, bár ilyenben nincs gyakorlatom, mert egyik obim se csinálja.

Mi az, amit te másként látsz?

Studi: ha a határ egyik oldalán a telefonok és kompaktok vannak, a másikon meg a DSLR vonal, akkor ez az obi legyen itt. Viszont az új harmincezres árát sokallom. Annyiért használtan azért lehet már ezt-azt találni.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#84491) kátú válasza Studi (#84486) üzenetére


kátú
őstag

reggel írhatnátok egy ruha kombinációt, hogy megismerjük e egymást

It still works!

(#84492) Mercutio_ válasza szaszlaci (#84487) üzenetére


Mercutio_
félisten

A régi analóg világban 16mm volt a "legnagylátóbb" halszem, szóval az, hogy a klasszikus analóg obikból lehet venni már fillérekért nem releváns ezen a területen :N

Mivel vázsapi játékobi itt is elég szép a gyártási szórás, az obi feloldóképessége se túl fényes, és az öreg váz elég gyorsan elkezdi majd emelni az ISO-t (bár állványról fix ISO-val lehet képeket lőni, de arra a minőségre már inkább egy Pana 12-32 ami jó rajzú, elég jó általános obi és viszonylag nagyot lát, hacsak nem mindneáron a 8mm látószög kell)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84493) szaszlaci válasza Mercutio_ (#84492) üzenetére


szaszlaci
addikt

"hacsak nem mindneáron a 8mm látószög kell"

Nem akartam élettörténetet, de akkor mégis.
Szóval adott lesz egy eladó lakás, amit le kell fényképezni. Nagy és magas szobákkal, úgy kell, hogy ez átjöjjön a képen. Ahogy néztem, nagyon nem mindegy, hogy ekv. 24 mm vagy ekv. 18 mm halszem. Utóbbi az, ami tényleg áthozza, ha nem tévedek.

Ettől függetlenül egyszer lesz halszemem, így meg ugye hasznosat a szükségessel. Ja nem, szükségeset a hobbival inkább.

analóg obik ára nem releváns itt

Persze hogy nem, viszont én jól elvagyok ezekkel is, tehát ehhez hasonlítok mindent, és nem fordítva. :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#84494) Mercutio_ válasza szaszlaci (#84493) üzenetére


Mercutio_
félisten

én jól elvagyok ezekkel is, tehát ehhez hasonlítok mindent
Akkor keresni kell egy 8mm-es analóg halszemet:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84495) scarabaeus válasza Mercutio_ (#84492) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ha a normális halszemeket nézzük, igen. Ha nem (így ez nem mond ellent neked), akkor volt az a bizonyos 6 mm:

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#84496) Mercutio_ válasza scarabaeus (#84495) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt melyik filmes Nikon váz idejében hozták ki :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84497) MrChris válasza szaszlaci (#84493) üzenetére


MrChris
nagyúr

4-6 képből összeraknám a még nagyobb nagylátószöget, ennél a témánál adja magát.

(#84498) weiss válasza szaszlaci (#84493) üzenetére


weiss
addikt

Mobilra veszel fillérekért halszem kiegészítőt, lakáshirdetésre bőven jó.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#84499) szaszlaci válasza MrChris (#84497) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, ez a b) verzió. :)
A gond, hogy a legrövidebb obim 35 mm, az ekv. 70... Szenvedés 20 – 30 képpel, remélve, hogy a világos falat felismeri. Az eredmény meg hát lehet, összességében rosszabb lesz, mint a szóban forgó halszemmel. És hát eléggé felkeltette az érdeklődésemet, hogy a megszokott ár töredékéért is lehet már kapni ilyet.

scarabaeus: jó kis zsebgép lenne belőle egy Olympus EPL cigisdobozzal. :D

weiss: jó ötlet, csak hogy a Lumia 435 kamerája az lakáshirdetésre sem jó sajnos.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#84500) Balinov válasza szaszlaci (#84487) üzenetére


Balinov
félisten

7artisans gyárt asszem 8mm halszemet, mft bajonettel. Full MF persze, de ebayen olyan 70-80€ környékén megy, ujan

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.