Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73151) sideburns válasza grigo (#73145) üzenetére


sideburns
aktív tag

"ezek a dolgok minek a hátrányára javíthatók a gyártás során ?"
$$$

(#73152) madgie válasza #16820480 (#73150) üzenetére


madgie
titán

80 ezer forint körüli összegért megvehető újonnan felétek (nem itthon vagy most, ugye? :D), nem biztos, hogy nagy a használt piaca, vagy értelmes áron árulják használtan.

Én szerettem amúgy, de egy halszemmel még az ultranagylátókhoz képest is nehéz komponálni.

[ Szerkesztve ]

(#73153) Lassú Víz válasza grigo (#73145) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerinted mitől csak tizenx megapixelesek a full frame sport vázak?

Alkalmazott félvezető technológia és az elemi pixel felülete befolyásolja. Hűtéssel a termikus zaj csökkenthető.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#73154) |AP| válasza #16820480 (#73150) üzenetére


|AP|
veterán

nagyon jó obi a kis halacska, de azért a torzítás miatt teljesen más képeket kapsz, mint a 9-18-cal.
Persze lehet defishelni, én is csináltam, van olyan kép, aminek jót tesz, van ami jobban mutat halacska-torzításban.
Itt van pár képem vele, van fish/defish, minden :)

#73155: ha fontos, hogy az egyenesek egyenesek maradjanak, akkor 9-18

[ Szerkesztve ]

(#73155) #16820480 válasza madgie (#73152) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, valahogy úgy, de inkább azért érdekel, hogy ha eladnám, akkor mennyire sokat lehet bukni az ilyesmivel :)

Amúgy nem tudom, hogy mennyire jönne be, nem próbáltam még, csak 9-18-at egy pár percre (köszi Ear001 :R), de azért ez annál is szélesebb jóval. Azért csábít nagyon, mert adná magát az ilyen kis sikátorokban, meg felhőkarcolók közé bemenni egy ilyennel. De őszintén, nem tudom milyen eredményes lenne az akció :D
Még felmerült bennem újra a 12-32 ötlete, de az nem igazán nagy látószög.

pollai: Köszi neked is :R Jó képek, érdekesen rajzol ez az obi. Szerintem az egyenesek nem olyan nagyon fontosak, de ezt még tapasztalat nélkül mondom.

[ Szerkesztve ]

(#73156) grigo válasza Lassú Víz (#73153) üzenetére


grigo
őstag

Nem tudom. Nyilván ha lenne válaszom nem érdeklődnék ugyebár.
Köszi a választ pont ilyen címszavakat kerestem aminek utána tudok olvasni.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#73157) hegyimorc válasza t72killer (#73138) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ez az Oly "pelenka" nem lenne hülyeség, csak nem kellett volna túlárazni.

A Lowepro Terraclime belső része hasonló, és sokszor jött már jól:

Csak ebben sincs semmi hipszterkedés, egyszerű és olcsó anyagból van normális áron.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#73158) |AP| válasza hegyimorc (#73157) üzenetére


|AP|
veterán

egyik kedvenc fotóstáskám (csak lehetne picit nagyobb és több rekesszel ellátva)

(#73159) t72killer válasza hegyimorc (#73157) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg ahogy nézem könnyebben/gyorsabban hajtogatható és egy rendszer része.:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73160) madgie válasza |AP| (#73158) üzenetére


madgie
titán

Ha már fotóstáska, offoljunk :D Néznék valami nagyobb "acskót", mert a Cullmann Madrid Maxima 330 már szűk a mostani szettnek. Két váz, négy fix, egy zoom, egy vaku. Valami tipp tőled, vagy a többiektől (lehetőleg nem 25 ezerér', mert állványt is kéne venni)

(#73161) |AP| válasza madgie (#73160) üzenetére


|AP|
veterán

én nem fogok tudni jó tippet adni, mert én még mindig keresem az ideális táskát és asszem sosem fogom megtalálni, lassan már több táskám van, mint az asszonynak :)
A legközelebb a kivehető, párnázott rekesz+bármilyen táska kombó jár az igazsághoz nálam, táskabelsőből is van már pár :)
Kirándulásra, túrára, most ezzel szemezek, de ebbe szerintem nem férne el a cucc, amit írtál. EZ méretre nagyobbnak tűnik, de nem derül ki, hogy a belső része hogy osztható.

(#73162) Studi válasza madgie (#73160) üzenetére


Studi
addikt

Lowepro Nova 3 kell neked, zöld színben, csak lődd a címed, és postázom is! :K :DDD

(#73163) .mf válasza #16820480 (#73155) üzenetére


.mf
veterán

Samyang 7.5 után megvettem egy évre rá a 9-18-ast, és azóta szinte nem is használom, csak pár éjszakai csillagos égbolt / Tejút-fotóra vettem elő, míg a 9-18 mindig velem van. Tehát ha UWA-t keresel, azt a halszem nem igazán pótolja. Más.
Felhőkarcolók: a halszemet használtam arra is HK-ban, de pár kép után unalmas volt :) Pl. 1, 2. Vagy templom- vagy mecset-belsőkben. Ez még poénos lett. Ezekben a sugaras felállásokban annyira nem látszik az a "térgörbülés" :) Nem sugarasból most csak ezt találtam, itt talán jobban átjön a görbülés, s bár itt még annyira nem zavaró, de talán ezen is érezni, hogy nehéz kezelni.

Japánban 80-90k körül láttam makulátlan használtat, most kb. 120k az új -- gondolom HK is hasonló. Idehaza használtan 110-130k között mennek. Ha mégse tetszik és itthon eladod, kis pluszban vagy max. minimális bukóval ki tudsz belőle szállni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#73164) jmakk válasza madgie (#73160) üzenetére


jmakk
őstag

Rosszul látod. Nem a táska nagy, túl sok a cuccod. :)

(#73165) madgie válasza Studi (#73162) üzenetére


madgie
titán

Hallod, van egy Nova 4-em még a Canonos időkből, kölcsönadtam valakinek, még 2011 körül. Két emberre sikerült leszűkítenem a kört, kinél lehet, mindkettő tagadja :DDD

Aztán lehet én vagyok hülye, azt s tudom, kinek adtam oda.

De ez a zöld... izé. Akkor inkább ez :DDD

jmakk: jogos :))

pollai: hm, pedig a kisebbik is jól néz ki, árban meg baráti :)

[ Szerkesztve ]

(#73166) Balinov válasza t72killer (#73116) üzenetére


Balinov
félisten

nyomtatott formaban igen, nem rossz magazin, de van nala nivosabb angol fotos magazin is

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#73167) Studi válasza madgie (#73165) üzenetére


Studi
addikt

Hallod, asszony mikor észrevette, azt mondta ne menjek ki vele az utcára, mert ciki. :DDD Pedig nem is olyan világos zöld. :) Mindegy, csomagban jött, nem került sokba. :)

jmakk: kollegám mondta mindig, hogy "Nem a zsömle pici, a pofátok nagy! " :DDD

(#73168) t72killer válasza Balinov (#73166) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben a komparométerre is felkerültek a PEN-F-es képek. - Ill itt a teljes studiókép-táruk. Nekem úgy tűnik, kvázi GX8 teljesítmény, kicsit határozottabb zajszűréssel. Az e-m5 II-nél kicsit jobb a tényleges felbontása, a tesztábra alapján ~10% körül tippelném (ebben a gx8-al megegyeznek). Alacsony iso-n szuper gépek ezek, majd kíváncsi leszek a real-life dinamikára, hoz-e valamit a konyhára az iso80.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73169) ati3x válasza .mf (#73163) üzenetére


ati3x
senior tag

A samit 7.5-est én kb 55-ért vettem, áruházban. Annyit böven megért.. :) Ezzel is mázlim volt. :) Néha használom. Elég jó képe van...

(#73170) #16820480 válasza .mf (#73163) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jól leírtad számokban :K
Viszont mondjuk ha korrigálod mindig a torzítást, akkor kicsit elvész a halszem különlegessége. Még át kell gondolni, mert azért elég jelentős árkülönbség van a kettő közt. Mondjuk 80-90-ért jó lenne a 9-18, csak annyiért nálunk nem látok most.

(#73171) tacto válasza hegyimorc (#73157) üzenetére


tacto
aktív tag

Na igen, ez egy kulturalt, jopofa megoldas.

Mas: akinek van/volt 12-50mm Olympus objektivje: milyen 12mm-en, rekeszelve? Torzitas, sarkok? Akar a Hi-Res mod bevallalhato vele?

[ Szerkesztve ]

(#73172) .mf válasza #16820480 (#73170) üzenetére


.mf
veterán

Csak azt ne mondd, hogy nem ismered HK-t, miután annyit voltál ott ;]
Boltlista megvolt? Volt Mongkokban egy új és használt fotós bolt, most nem ugrik be, hogy melyik, valamelyik tech-pláza 3-4. emeletén pár másik fotósbolttal egyetemben, elég sok m4/3-os volt náluk. Volt ott egy 12-35-ös nagyon jó áron és egy fekete 17-es, amikért sokáig rugdostam magam (elsősorban a 12-35-ösért), hogy otthagytam őket. Akkor (2 éve) nem volt a neten a készletük, tehát érdemes időnként benézni, a "neten nem látok" nem jelenti azt, hogy nincs. ;)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#73173) trlala


trlala
aktív tag

Hasselblad masters:
http://index.hu/galeria/index/kult/2016/01/27/hasselblad_masters/4

(#73174) Studi válasza trlala (#73173) üzenetére


Studi
addikt

Azt hittem valami fotózással kapcsolatos... :)

(#73175) MrChris válasza Telda (#73111) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez egy elég vacak teszt. Kb fingja nem volt egyik gépről sem, vagy szimplán lusta volt bármit is beállítani. Alapvető dolgokat illett volna belőni, pl a képsebességből legalább egyformát választhatott volna... G6-nak nem lesznek canon videó színei, alapban kicsit alulszaturáltak valamennyit utómunkázni kell és akkor már szép lesz. Meg az AWB is szeret csúszni, pl ha sok a zöld picit elindul sárga felé... Viszont élességben, videó AF-ban és felbontásban körberöhögi a 650d-t annak nem valódi 1080p a FHD-ja. Ésszel használva a G6-ból szerintem több kihozható, mert utómunka nélkül videózni nem sok értelme van, kezdeti lelkesedés után kutya nem nézi meg olyan unalmas.

(#73176) t72killer válasza trlala (#73173) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szép, a vöcskös vitte nálam a prímet:R Jó sokat várhatott a fotós, hogy pont így eltalálja a fényeket, kvázi tökéletes: a madarak teljes víz feletti része látszik, pont mögöttük van a kontrasztot adó napsütötte vízfelület, bónuszként pont rájuk mutat a legfényesebb, színes fénysugár. A háttér is pont annyira rajzolódik ki, és annyit mutat, amennyi kell. Részemről csillagos 5-ös:R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73177) trlala válasza t72killer (#73176) üzenetére


trlala
aktív tag

Ha már rágjuk kicsit: nálam a fatörzsek a sárga levelekkel.

(#73178) Telda válasza MrChris (#73175) üzenetére


Telda
addikt

Köszi a válaszokat! :K

(#73179) trlala válasza Studi (#73174) üzenetére


trlala
aktív tag

:))
ÁÁ, csak iparos munka.

(#73180) totálkezdő válasza Studi (#73141) üzenetére


totálkezdő
tag

Tekintettel arra, hogy "egyedi tervezésű" táskáról van szó, szívesen adnék érte húszezer forintot.

(#73181) totálkezdő


totálkezdő
tag

Apropó, lehet valahol tépőzáras térelválasztó elemeket kapni?

(#73182) ANOka válasza totálkezdő (#73181) üzenetére


ANOka
őstag

Erre én is kíváncsi lennék...

(#73183) hemaka válasza totálkezdő (#73181) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#73184) #16820480 válasza .mf (#73172) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem ismerem behatóan, mert nem ott lakom, hanem Shanghaiban, ami kb 1500km távolság :) Egy retúr vonatjegy meg olyan 65 ezer forint körül lenne, annyiért már kb megveszem netről az obit. Errefelé amelyik bolt nincs fent taobao-n, az nem is létezik :N

(#73185) .mf válasza #16820480 (#73184) üzenetére


.mf
veterán

Ja bocs, valamiért úgy rémlett, hogy gyakran vagy HK-ban is. Shanghait nem ismerem, de biztos vagyok benne, hogy ott is vannak olyan használtas boltok, ahol nem töltik fel folyton a készletet a netre.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#73186) #16820480 válasza .mf (#73185) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bár úgy lenne, HK sokkal jobb hely :K
Tudok egy fotós "plázát" itt, ahol 5 emeletnyi bolt van csak fotóra/videóra, olyan használt cuccaik is vannak, hogy lef...od a bokád, de mondjuk azok fele vintage már. Sajna az MFT nem annyira népszerű errefelé, inkább a CaNikon, de majd körülnézek, hátha.

(#73187) totálkezdő válasza hemaka (#73183) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm!

(#73188) neevous válasza madgie (#73160) üzenetére


neevous
tag

Billingham Hadley? Egyszerre megvenni kurvadraga, de ha ugy nezed, hogy nagyfater korodig le vagy tudva, ugy nem annyira draga.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#73189) neevous


neevous
tag

Ming Thein - Premiere and review: The Olympus PEN F

[link]

The other thing is the whole JPEG-centricness of the camera – it is clearly targeted at the social media crowd, from the design to the huge number of in-camera processing options. I have no objection to that, but it does mean there’s a lot of buttons and dials that are either not customisable to other more useful photographic functions, or compromise ergonomics. The biggest problem here is that the camera’s LCD isn’t really adequate for assessing how the final result will appear on a proper wide-gamut monitor, limiting the usefulness of in-camera processing to serious photographers. I’m all for anything that reduces the amount of time I have to spend in front of a computer screen, but I still don’t think we’re there yet – perhaps if the display were of the same quality as one of the better smartphones, and pre-calibrated. That said, I suppose it doesn’t matter for the target audience anyway. I actually think a stripped down version of the PEN F without these ‘extras’ would be quite a compelling photographer’s tool – in many ways, possibly fulfilling the simpler ethos of the Leica Q, but with interchangeable lenses. In the meantime, we can always ignore those buttons, I suppose. MT

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#73190) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Panáék nem viszik túlzásba a kameraeladásokat - Japánban legalábbis:

#73189: ha már a dolgok levakarásánál tartunk, az árából is mehetne egy nulla:R. Kezdenek felbukkanni az első előrendelős fecskék, 1150€ a legolcsóbb, amit láttam, ez még mindíg egy 100-assal több, mint az m1/m5ii, mennyit fognak ezekután egy m1 mkII-ért elkérni :Y

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73191) sasa134


sasa134
addikt

Robin Wong is megnyomkodta az új PEN-F-et: [link]

Avanti Roma

(#73192) t72killer válasza sasa134 (#73191) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A PEN-F is megnyomkodta őt:D

Jók lettek a high-iso képek:R iso200-on mintha 1cseppet zavarosabb lenne, mint a pl5-öm.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73193) sasa134 válasza t72killer (#73192) üzenetére


sasa134
addikt

idióta az a bibircsók a gépen... :(

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#73194) ati3x válasza sasa134 (#73191) üzenetére


ati3x
senior tag

Jó, jó meg nem is... Legalább is annyira nem hozott lázba. Elleszek még egy ideig ay EM5/GM1 kombóval. Mert ha pl kijöttek volna valami "improved" C-af-el, akkor rágnám a kefét. Ez a 20 megás új szenzor nem rossz, de "szerencsére" annyival nem is jobb a 16 megásnál. Szal kíváncsi leszek az EM1 MKII-re. Kérdés a mostani EM1 milzen c-AF ben? Egz belépö CaNikonhoz képest?

(#73195) trlala


trlala
aktív tag

Az Oly a régebbi vázaihoz adott ki frissítést:
ehun van-e

(#73196) t72killer válasza ati3x (#73194) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tanult kollégánkat linkelném:R

E-M1-em nincs, PL vonal gyászos a 8 évvel ezelőtti D90es emlékeimhez képest (a D7k-hoz képest meg pláne):U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73197) madgie válasza sasa134 (#73193) üzenetére


madgie
titán

(#73198) athomi válasza madgie (#73197) üzenetére


athomi
veterán

De a csúnyasága még hagyján, merthogy ergonómiailag is rossz helyen van, egyfolytában birizgálja, nyomja az ember ujját. Nekem gyorsan elgurulna a gyógyszerem és elkapna a "földhöz ba...nám" érzés.

[ Szerkesztve ]

(#73199) madgie válasza athomi (#73198) üzenetére


madgie
titán

Problem solved :D

(#73200) Grga_Pitic válasza t72killer (#73190) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

"mirror-less SLR" :Y
OMG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.