Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73601) 80hun válasza #31733248 (#73598) üzenetére


80hun
addikt

Melyiket nézted meg?
A camerastore tv az hatalmas user error hidd el nekem az e-m10II és a pen-f af redszere ugyanaz..Igaz én nem tudok felrakni rá egy 300/4-es telét :)
A másikat én nem találom :)

Próbáld ki az A6000-en kapcsold ki a fázis alapú af-et (ki lehet mert én a sigmákhoz néha kikapcsoltam)
És az oly pont ugyanugy viselkedik sima C-AF-ben mint a sony kontraszt alapon C-AF-ben :)

t72killer
Pen-F-en nem , de én szinte csak a C-AF+TR módot használom , nagy külonbség nem lehet a pen-f és e-m10m2 közt. :)

(#73602) Golota válasza t.imi (#73581) üzenetére


Golota
aktív tag

Szerintem a MM-ben ki van adva, hogy a Sony-t eröltessék. Egy ismerősöm ugyanígy járt még régebben a debreceni MM-ben. Bement PL6-ot venni és kijött egy Nex3-mal. Elmondása szerint egyértelműen lebeszélték az Olympusról, azzal, hogy a Sony lényegesen jobb. Valószínű, hogy a Sony gépeken nagyobbat fognak.

(#73603) t72killer válasza 80hun (#73601) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én se számítok drámai ugrásra, de mielőtt egy adott funkciót lehúzunk, legalább azt teszteljük, ne egy másikat :W. Kb mintha S-AF beállítással akarnák C-AF-re következtetéseket levonni...

A pen F divattermék, annak is béna (bár ha ingyen v max "pen árkategóriában" hozzámvágnák, nem dobnám ki ;]). Kb mintha az E-PL5-öm kapott volna pár E-M5ii funkciót, az ergonómiájának adtak még1 pofont és egy olyan árcédulát, amiből simán akár használt FF vázat is kap az ember.

Amúgy videótesztet látott már valaki a PEN F-ről, van már előrelépés Olyéknál?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73604) Grga_Pitic válasza Monya78 (#73596) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Kipróbáltam, nálam is limitált a felvételi idő. Konkrétan 1 perc 20 másodpercről számol vissza, és utána megáll. A valós időt nem mértem, de ha a 120 fps-t átváltjuk 30 fps-re, akkor ki is jön a 20 másodperc.
Szerintem ennyit tud.
Mivel az AF se megy, a felbontás 480p, így úgyis csak játék mód az E-M10-ben. :(

(#73605) MrChris válasza Nippon (#73597) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor nem kell Pen-F-et venni, mert csak gazdag hipsztereknek van és csak C-AF-TR módban müxik jól a követő AF, mivel egyes júzereknek büdös a TR-t bekapcsolni. Azaz "használhatatlan", csak "cserepes virágra" jó...

(#73606) t72killer válasza MrChris (#73605) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"csak "cserepes virágra" jó..." <- mehet aláírásba :DDD :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73607) MrChris válasza t72killer (#73606) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valahogy így?

Pen-F: csak "cserepes virágra" jó... :D ;]

(#73608) Studi válasza Nippon (#73597) üzenetére


Studi
addikt

Ha azt mondod drága a Pen-F: egyetértek. Még azzal is, hogy túlárazott. Ha azt mondod nem jó az Oly C-AF-je, azzal is egyetértek, ez még a tükrös, PDAF-et használó vázaknál sem volt erősségük, ez van.
Ha valaki jó tudást akar olcsóbban, akkor azért bőven választhat, ott a PL7, az E-M10, a Panák. Meg lehet nézni, hogy funkcionalitásban mit kínál a CaNikon ezeknek az árában. ;)

Te egy egyértelműen user error videót hoztál fel, egy teljesen életszerűtlen szituációban. Ennek sok értelme nincs. Pláne ez alapján használhatatlannak nyilvánítani valamit.

A Pen-F váz még mindig olcsóbb, mint egy 7DmII. Teljesen más célcsoportot céloz, de a végeredmény szempontjából össze lehet hasonlítani őket. követő AF? igen, az jobb lesz a Canonon. Legalábbis addig biztos, míg zárva van a tükör. Érdemes lenne megnézni azt is hasonló helyzetben, élőképpel. ;)
De ha összességében nézzük a szolgáltatásokat, bőven tartja a lépést a tükrössel.

(#73609) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 43rumors betöltődik nektek :F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73610) rinpocse válasza t72killer (#73609) üzenetére


rinpocse
tag

Nem! :(((

(#73611) MrChris válasza t72killer (#73609) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem. ;] Milyen gyakran nézed? ;]

(#73612) t72killer válasza MrChris (#73611) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb napi 3x, az összes társlappal együtt ;]

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73613) ati3x válasza t72killer (#73599) üzenetére


ati3x
senior tag

Én teszteltem egy kicsit.. Egész jó! Kösz a tippet.. :)

(#73614) ThorsHUN válasza 80hun (#73555) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Westend MM csereakcioban 135 a szimpla kit. Sztem egy db van osszesen.

(#73615) totálkezdő


totálkezdő
tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.

Penjeim vannak és most kaptam ajándékba egy Canon EOS -M4/3 adaptert. Viszonylag jól el vagyok látva (nem PRO) MFT obikkal, ezért eddig nem gondolkodtam ilyesmiben, de az adapter beindította a fantáziámat.

Kérdéseim:

1, van-e ennek egyáltalán értelme?
2, ha igen, akkor én két obiban gondolkodom (AF nem lesz, ez világos):

Canon 10-18mm,ami a lenstip szerint jó obi, a meglévő 9-18-amnál rövidebb, de úgy tűnik talán kevésbé torzít és valamivel élesebb (photozone.de). Nem vagyok biztos abban, hogy megéri a különbség.

Canon EF 75-300mm f/4-5.6 (úgy tűnik, hogy a II.és a III. változat között nincs különbség). Ez, bár kb 8 dekával nehezebb, feleslegessé tehetné a jóval drágább MFT változat beszerzését, amin rosszabb pillanataimban el szoktam gondolkodni.

Minden tanácsot köszönettel veszek, azokat is, amelyek lebeszélnek arról, hogy kihasználjam az ajándékba kapott adaptert.

[ Szerkesztve ]

(#73616) 80hun válasza totálkezdő (#73615) üzenetére


80hun
addikt

Az eos-m4/3 adapter a blendés verzió? Mert ha nincs benne blende akkor nem fogsz tudni rekeszelni.
Tehát így néz ki ?

[ Szerkesztve ]

(#73617) totálkezdő


totálkezdő
tag

Nem, nem így néz ki. Akkor látom, hogy ez erősen felejtős, köszönöm a tanácsot.

(#73618) t72killer válasza totálkezdő (#73615) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 10-18 tényleg jobbnak tűnik, bár egy μ4/3-os szenzoron kéne mind2t tesztelni.

A 75-300-tól sok jót ne várj, Canontól én SzVSz csak L-es üveget vennék (ugyebár L mint Lencse;) ).

AF - jah, Metabones + e-m1-gyel mehet (eléggé pdaf függők ezek az obik, ahogy tudom).

SzVSz a nagylátó még csakcsak, de a 75-300-assal nem vesződnék, inkább egy fix pl sigma 2.8/180 vagy hasonló, azzal fényerőd meg civilizált képminőséged is lenne.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73619) Boedoer


Boedoer
csendes újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy e-m5+12-50-et használtan. Múlt vasárnap túráztam a Bihari hegyekben, havas tájon, napsütésben. Rekesz prioritást használva jó néhányszor lőttem vele értékelhetetlen, teljesen bebukott képeket, telis-tele fekete pixelekkel. Akkor különösebben nem forszíroztam a dolgot, mert másra is kellett figyelnem, de ma csináltam egy kis házi tesztet a Gyulai várnál.

1. kép: "A" mód, expo kompenzáció nulla (F6.3, 1/2500 sec)

2. kép: "A" mód, +1 EV (F6.3, 1/1000 sec)

3. kép: "P" mód, +0 EV (F11, 1/640 sec)

4. kép: "M" mód (F6.3, 1/1000 sec)

Amit az első képen félautomata módban produkált, arról Besenyő Pista bácsi jutott eszembe... Nooormááális??? :Y

Én még ilyet nem láttam, hogy egy sima kék ég ennyire bekavarja a fénymérést... Ugyanezt produkálta havas tájon is rekesz prioritást választva. Csak nálam produkálja ezt a masina vagy ez általános jelenség?

(#73620) totálkezdő


totálkezdő
tag

Köszönöm Neked is a segítséget, de úgy látom, 80hun válasza egyértelművé tette: blende nem lévén, a birtokomba került adapter értelmesen valószínűleg nem használható.

(#73621) hegyimorc válasza Boedoer (#73619) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Tedd fel az eredeti képet, amiben EXIF is van.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#73622) Monya78 válasza Grga_Pitic (#73604) üzenetére


Monya78
veterán

Köszi hogy megnézted...

Akkor ez a "normál" működés :( Talán ha a felbontás egy kicsit jobb lenne, használható is lenne annak ellenére hogy rövid időre van limitálva, nincs AF, nincs hang.

(#73623) Boedoer válasza hegyimorc (#73621) üzenetére


Boedoer
csendes újonc

OK, íme...
1.

2.

3.

4.

(#73624) asdf_ válasza Boedoer (#73623) üzenetére


asdf_
veterán

Ne feltoltoltsd, hanem linkeld. Az itteni forummotor atmeretez es lecsapja az exif infot.

(#73625) Boedoer válasza asdf_ (#73624) üzenetére


Boedoer
csendes újonc

Hmmm... csecsemőnek minden új... :))
Három a magyar igazság, hát itt vannak a linkek:
1.
[link]

2.
[link]

3.
[link]

4.
[link]

(#73626) hegyimorc válasza Boedoer (#73625) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ezek sem az eredeti képek.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#73627) Lassú Víz válasza Boedoer (#73625) üzenetére


Lassú Víz
őstag

elsőre próbálkozz átlagoló fényméréssel méréssel a szpot helyett.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#73628) Boedoer válasza hegyimorc (#73626) üzenetére


Boedoer
csendes újonc

Hát nem hiába van a nevem alatt, hogy újonc... :B
A linkek...
1. [link]
2. [link]
3. [link]
4. [link]

...és köszönöm a türelmet. :)

(#73629) Studi válasza Boedoer (#73628) üzenetére


Studi
addikt

Akárhogy is nézzük az első, fekete kép totális X-akta. Ez nem fénymérési hiba, és a sapka sem maradhatott fent, mert akkor nem ilyen expo értékeket adott volna. Csinálta ezt többször is, vagy ez volt az egyetlen alkalom?

szerk: visszaolvastam, gyakran előfordult. Garis még a váz? Ha igen, akkor derítse ki a szervíz, hogy mi történhetett. Ha nem, akkor csinálnék egy visszaállítást a gyári értékekre (esetleg egy SW frissítést is), és nyüstölném 2-3 napig, hogy mikor, milyen helyzetekben jön a hiba.
A fura az, hogy maga az A mód nem indokolja ezt, ha az expozíciós értékek azonosak, vagy hasonlóak a többi módban használtakhoz.

[ Szerkesztve ]

(#73630) Boedoer válasza Studi (#73629) üzenetére


Boedoer
csendes újonc

Lassú Víz: ESP fényméréssel is megvolt ez a "feature"...

Studi: a géphez semmiféle papírt, sem adatkábelt nem kaptam... így még a firmware frissítés is necces... Megkérdezem az eladót, hogyan áll a kérdéshez. Majd jelentkezem, hogy mire jutottam vele.

(#73631) t72killer válasza Boedoer (#73630) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ajvé, sejtem, miért adta el az eladója :U :( Ezek (garipapír, adatkábel) kidobása mondjuk erős hanyagságra vall a részéről, én az utsó vacak eredeti dobozát is meg szoktam tartani, minden tartozékkal, papírral együtt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73632) Boedoer válasza t72killer (#73631) üzenetére


Boedoer
csendes újonc

"Ajvé, sejtem, miért adta el az eladója" Ezt kifejtenéd bővebben?

(#73633) Lassú Víz válasza t72killer (#73631) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szép nagy házad lehet ;) . Karácsony előtti takarítási hullámban vágtam ki egy csomó dobozt a szelektív hulladékba. Mostanra eljutottam odáig, hogy dobozokat addig őrzök amíg a kereskedőnek vissza lehet vinni cserére. Utána a dobozok által elfoglalt hely számomra sokkal értékesebb mint maguk a dobozok, vagy azok értéknövelő hatása.

(#73632) Boedoer: Ha egy géphez, objektívhez semmilyen eredeti tartozék (adat kábel, töltő, kis vaku, váz sapka), számla nincs meg, akkor nagy az esélye annak, hogy az eladó nem tisztességes úton jutott hozzá.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#73634) ANOka válasza Boedoer (#73632) üzenetére


ANOka
őstag

Szopjon vele más?
Tisztességesen "szerezte"?

[ Szerkesztve ]

(#73635) MrChris válasza Boedoer (#73632) üzenetére


MrChris
nagyúr

Esetleg ezért adta el, mert ő is így vette. Ha nincs gari érdemes egy kábelt beszerezni és az upgradet megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#73636) Studi válasza Boedoer (#73630) üzenetére


Studi
addikt

Ha a XVII. kerület Cinkotai út elérhető számodra napközben, akkor tudok magammal hozni kábelt, és a fw-re rá tudunk nézni. Fontos lenne mielőbb nyúzni a gépet, hogy valami pillanatnyi elmezavar van-e benne (erre pont jó az új fw felpattintása, mert az Olyknál elég szépen letakarít mindent), vagy tényleg hibás a működése. :(

(#73637) pitius válasza 80hun (#73601) üzenetére


pitius
tag

Megnéztem ezt a pen-f C-AF-es camerastore-os videót, és egyből ugrottam a comment részre, és kerestem azokat a kommenteket, ahol hiányolták a C-AF+TR opciót. Több kommentben is határozottan állította a CameraStore-os fazon, hogy pl. a kisgyerekes képeknél be volt kapcsolva a C-AF+TR, ennek ellenére volt elég gyatra. más obit is használtak , 25/f1.8-at és azzal is kiábrándító volt. Viszonyításképp egy E-M5 MKII-t is elővettek, és ott ilyen hiba nem jelentkezett.

...pitius...

(#73638) Lassú Víz válasza Studi (#73636) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha a napokban a gyulai várról készített tesztfotókat, akkor ez elég életszerű lesz. :)
Ennyire nem rossz az Oly firmware, ilyen instabilitást még sosem láttam. Mást sem. Egy mindent visszaállító factory reset-et érdemes még megpróbálni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#73639) Studi válasza Lassú Víz (#73638) üzenetére


Studi
addikt

Felületes vagyok, láttam a várat, meg olvastam, hogy kirándulás, összekötöttem. :DDD Akkor valóban odébb van. :(

(#73640) Nippon válasza pitius (#73637) üzenetére


Nippon
őstag

Nem user error...
Abszolút nem trollkodásként írtam a korábbiakat, csak kiakasztott.

TheCameraStoreTV
+SouthernShutterbug The way you communicate your assumptions are rude and misguided so I don't feel like explaining to you that I've sold and used digital Olympus my entire career, or Nikon or Canon for that matter. I don't want to explain that Jordan used the C-AF with TR on his kid and it failed miserably, or that we tried every zone, wide spread, and single AF mode and it failed miserably. I don't want to call you a fanboy either cause I hate that talk as much as the next guy, and if you don't like our show that's totally fine too, but in the future when offering criticism or advice maybe try being constructive and polite. The internet needs more of that. Also Olympus didn't give us a manual.

TheCameraStoreTV
+Raist3db I did find the same issue with other lenses unfortunately. In single point the camera did somewhat better, but single point and C-AF do not go hand in hand. Even with a minimal zone focus setup which is far more useful for sports and action the camera had issues.

Chris @ TCSTV

(#73641) gorgo válasza Boedoer (#73628) üzenetére


gorgo
őstag

ahogy Studi mondja. FW frissítéssel kezdenék én is! Nekem is em5 van, egyszer enyém is meggárgyult, szervizbe adtam, de sztem ők sem csináltak vele mást csak legfrissebb fw-t feltették. Megjavult, azóta is jó. Persze nem garancia hogy tiéd is megjavul, de valószínűleg ez csak valami szoftveres bug...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#73642) Boedoer válasza Studi (#73636) üzenetére


Boedoer
csendes újonc

Studi: Köszönöm, de tartok tőle, hogy egy kicsit messze vagyunk egymástól földrajzilag... :)

Lassú Víz: Igen, először megpróbálom szoftveresen megoldani a problémát. Remélem csak ennyi a bibi...

Úgy sejtem, hogy a gép Németországból való. Ezt onnan gondolom, hogy német töltőt adott hozzá és a lencse végére egy szintén germán uv szűrő volt tekerve. A szett, amit konkrétan kaptam: e-m5 váz, 12-50, vanguard kistatyó, (utángyártott) töltő, eredeti aksi, 16 gb sd kártya. Amit nem kaptam: vázsapka, hátsó sapka az obira, kis vaku, adatkábel, papírok...

Esetleg nincs köztetek békés megyei illetőségű, akinél megpróbálhatnám a firmware frissítést?

(#73643) MrChris válasza Boedoer (#73642) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pont olyan mint egy utazó készlet.

(#73644) Grga_Pitic válasza MrChris (#73643) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Amit anno leakasztottak egy német turista válláról...

(#73645) szpetri válasza Grga_Pitic (#73644) üzenetére


szpetri
tag

Az meg hogy örül, hogy elment a bugos gép! Így már be tudja adni a Fraunak, hogy új gépet kell venni ;]

(#73646) Boedoer válasza szpetri (#73645) üzenetére


Boedoer
csendes újonc

Grga_Pitic: Hmmm... Sanszos, hogy igazad van... Persze, amikor megkaptam a gépet örültem, mint kismajom a nagy farkának... Jóhiszeműen csak arra gondoltam, hogy biztos lecsapta az eladó valami piti áron az ebayen. :U

szpetri: ez a sírva vígadás, meg fanyar humor nagyon megy nekünk magyaroknak... Remélem a német kolléga is jól jön ki belőle, ha már így alakult... :))

(#73647) MrChris válasza Boedoer (#73646) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mondhatnám mi sírva vígadunk ők meg lopnak, orgazdálkodnak, ha már általánosítunk. Melyik a kevésbé rossz? De most már mindegy is.
Irány a kábelbeszerzés, aztán kiderül megoldja e. Azért írd be ha sikerül!

[ Szerkesztve ]

(#73648) t72killer válasza Boedoer (#73646) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" biztos lecsapta az eladó valami piti áron az ebayen." :W

Ingyenebéd nem létezik, legalábbis nem jellemző, h csak úgy az ember ölébe pottyanjon. A slusszpoén ilyenkor, hogy a hatóságok elég kényes kérdéseket tudnak feltenni, ha nálad találják a cuccot (pl eladnád és a vevő utánanéz a sorszámának vmelyik "lopott-eltűnt" topicban, majd leadja a drótot). A vétel le van dokumentálva valahogy? (min egy mail?)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73649) szpetri válasza Boedoer (#73646) üzenetére


szpetri
tag

persze, hogy jól.
Egy kiadós és őszinte scheiße-zésnek pénzben ki sem fejezhető benefitje van ;]

Viccet félretéve, száradjon le a keze annak, aki ilyesmit lop. Meg bármit.
De csak azért, mert nincs doboz/számla/garijegy, még nem 100%, hogy lopott.
Használd egészséggel, ha már nálad van!
Várjuk a beszámolót, megoldotta-e a szoftverfrissítés a fénymérési anomáliákat.

(#73650) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hát ezt a gf8-at megcsinálni is kár volt a gf7 után, igaz, pupákok?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.