Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99401) maser válasza Imilenni (#99390) üzenetére


maser
tag

Vernee Thor: 3GB Ram, elfogadható kamera, 40.000FT, kb. annyira noname, mint a Doogee (szóval nem márkás telefon, de garancia van rá), szerintem nagyon megéri. (lásd:[link] 10pontos ár/érték arány)

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#99402) psg5


psg5
veterán

LG V10, P9,vagyS7 ha lesz rá keret? Annyival jobb az S7 a V10-től? Most hogy arak mennek lejjebb es rátaláltam smartshopra meg az arab mobilkereskedesre😁

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#99403) lezuvius válasza psg5 (#99402) üzenetére


lezuvius
őstag

GSM boltba 30e ft kulonbseg van a ketto kozott... Annyit siman meger az S7 pluszba tekintve, hogy mennyivel erosebb hardveresen,jobb uzemidoben es meg vizallo is...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#99404) #20221952 válasza lezuvius (#99400) üzenetére


#20221952
törölt tag

Miért?

(#99405) lezuvius válasza #20221952 (#99404) üzenetére


lezuvius
őstag

Mert korszerubb SoC van benn, kameraban millioszor jobb, fingerprint sensor van benne es nem utolso sorban a Nougat utani foverziot is megfogja kapni... Szerintem ezek siman megernek 10000Ft-ot.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#99406) koxx válasza psg5 (#99402) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nalam S7, V10, P9 lenne a sorrend. Siman megeri az S7 a felarat.

(#99407) Vica0712


Vica0712
tag

Sziasztok! 100ezer körül (inkább alatt) vennék androidos telefont. LG G3, LG G4 közül melyik a jobb választás? Külsőleg a G3 jobban tetszik, viszont G4 gyorsabb és frissebb kiadás, bár ott meg a bootloop miatt kicsit bizonytalan vagyok.
Érdemes még beruházni újonnan a G3-ba?

[ Szerkesztve ]

(#99408) #20221952 válasza lezuvius (#99405) üzenetére


#20221952
törölt tag

Végül is igazad van, csak én nem bízok az LG-ben...

Ez a videó igaz lehet?
Mert ha igaz, akkor nekem ez bőven jó!

(#99409) psg5 válasza koxx (#99406) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek!
Mikorra eshet az ára arra a szintre ahonnét már nincs lejjebb?
Lehet így S7 lesz.

F.K.T.

(#99410) SybenX válasza Vica0712 (#99407) üzenetére


SybenX
őstag

G4,sokkal jobb a G3-nál.Nem kell parázni a bootloop miatt,arra kell figyelni,hogy idei gyártásút vegyél.

(#99411) csakany2001 válasza amol (#99392) üzenetére


csakany2001
senior tag

Egyelőre még nem nyúltam a rendszerhez szóval még módosítatlanan.(az új telefon varázsa)
Talán még a Lenovo-nak vannak EU-ba szánt telefonjai amik tudják a B20-t de azok nem olyan nem épp Best Buy-ok.A P9 egy elég jó telefon,szerintem a frissítésre is rá fognak feküdni de biztosra nem lehet tudni,mivel Flagship gondolom megkapja még az M-t meg a következő főverziót.Hosszú távra teljesen megfelel.
Vica0712
Az S801 nem nagyon bírja azt a nagy felbontást,így egyértelműen LG G4.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#99412) csakany2001 válasza Kolty (#99393) üzenetére


csakany2001
senior tag

Frissítéseket kap,mivel első telefon gondolom jó benyomást akarnak nyújtani úgy hogy szerintem 2 évig bírni fogja.Jobbat nem kapsz ennyiért,a nagy gyártók még frissítést se adnak,a minőségük meg átlagon aluli.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#99413) 7600 GS


7600 GS
addikt

Hölgyek/urak! :)

Nagyságrendileg 50 ezer forintig vennék telefont. Teljesen átlagos felhasználó vagyok,(fészbukk, messenger, instagram, stb.), néha fotózok meg videózgatok persze nem profi módon.

Huawei P8 Lite-al szemezgetek most. Mi a véleményetek róla? Mit ajánlanátok esetleg helyette ebben az árban? :) Windows Phone elöl sem zárkózok el.

(#99414) lezuvius válasza #20221952 (#99408) üzenetére


lezuvius
őstag

En csak jot akartam :)

psg5
Jelenlegi 160e-es arat nyar vegeig kb. tarthatja, utana majd esik 130e korulre januarig. (GSM boltos arak)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#99415) Quattro


Quattro
tag

Sziasztok. 5coll alatti okostelefont szeretnék venni, ami megbízható és stabil. Ebben a méretben jellemzően csak Iphonokat találtam. Amit eddig néztem az az 5s és a 6. Melyiket érdemes választani? Különösebb elvárás nincs a készülékkel szemben csak stabil, megbízható legyen és lehessen vele normális képeket készíteni. Értékhatár 100e Ft. Vagy ha tudtok mást típust javasolni azt is szívesen veszem.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#99416) zsiz válasza maser (#99399) üzenetére


zsiz
őstag

Ebben az LG-ben csak 8 GB RAM van, nem? Az kevés, de szerintem az 1 GB RAM is. Egyelőre még az X5Pro a legesélyesebb. Te hogy vagy megelégedve vele?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#99417) psg5 válasza lezuvius (#99414) üzenetére


psg5
veterán

Januárig nem fog ráérni...no akkor dönteném kell, hogy kockáztatok-e 10-15k ért pl az arab mobilkereskedes.hu-n vagy egy magyart keresek.

F.K.T.

(#99418) Vica0712 válasza SybenX (#99410) üzenetére


Vica0712
tag

droid16 köszönöm szépen a válaszodat! Még annyit, hogy honnan érdemes vásárolni? Mobilkereskedés.hu megbízható?

(#99419) SybenX válasza Vica0712 (#99418) üzenetére


SybenX
őstag

Megbízható és ők idei gyártásút is árulnak többnyire.

(#99420) Vica0712 válasza SybenX (#99419) üzenetére


Vica0712
tag

Nagyon szépen köszönöm!! Sokat segítettél! :)

(#99421) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Barátnőm szeretné leváltani a mostani Samsung Core LTE telefonját. Nem márkamegszállott , szétnézett vegyesen mindenhol a gyártók között hogy mi tetszene neki ,és a Xiaomi Redmi 3 mellett döntött. Én ahogy látom ezek a nevük ellenére egyáltalán nem gagyi telefonok. Mi a véleményetek róla? :U

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#99422) SybenX válasza GoTReX (#99421) üzenetére


SybenX
őstag

Jól döntött.Ebben a kategóriában nincs jobb nála.Összeszerelés minősége tökéletes,a rendszer gyors,kamera jó.

[ Szerkesztve ]

(#99423) Meridius11 válasza Vica0712 (#99420) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Gyártási idő nem garancia semmire, én a helyedben inkább hanyagolnék egy ketyegő bombát.

(#99424) SybenX válasza Meridius11 (#99423) üzenetére


SybenX
őstag

Állítólag az idei gyártásúak már javított alaplapot kaptak szóval nem kéne,hogy gond legyen,ráadásul 2 év gyártói garancia jár a bootloop hibára 1 év helyett. A szerviz is maximálisan tökéletes,1-3 nap alatt ki meg is javítják ha gond van,de nem kéne hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#99425) pimmi


pimmi
senior tag

ez milyen vétel lehet ? CUBOT Z100 most 5 ezres kupont osztanak, így szállítással 20 ra jönne ki :F
x5pro val szemezek még...

(#99426) Bici válasza zsiz (#99384) üzenetére


Bici
félisten

Az X5 és az X6 körül az X5 lenne inkább megfelelő PRO verzióban,

Az X6-ról azt mondják, hogy eléggé idegesítő a kijelzője, néha nem érzékel, stb, illetve rossz az összeszerelési minősége.
Az X5 PRO-ról azt mondják, hogy egész használható telefon, sokan dícsérik, legalábbis eleinte.
Sok kollégám csapott le rá a tezstek megjelenése után, de valamiért azóta mindegyik megvált tőle.
Nem tudok konkrétumokat, de ez fix, hogy 2-3 hónap után szoftveres gondokba ütköztek, fagyás, újraindulás, lassulás, stb. Persze, ők eléggé kemény kiképzést adtak neki.

Nekem egyszer volt a kezemben X6 PRO, harmadik próbálkozásra fel is tudtam venni a hívást, mert épp be volt lassulva valami háttérben futó cucc miatt...

Cusom romok kínai telókon: Cyanogenmod, vagy AOSP alapú (nem gyári alapú) ROM-ok általában nem mennek a gyári kernelen, márpedig a kínai MTK procis telókon nagyon ritkán lehetséges kernelt cserélni, mert a MediaTek nem adja ki a forráskódját a proci kernel driverének, vagy legalábbis nagyon sokáig nem adta ki. Így marad a gyár ROM-ok masszírozása, ami elég szűk lehetőségeket ad.

Újabb Andrid verzó szinte kizárt ezekre a telefonokra, biztonsági frissítésekről meg jobb nem is álmodozni.
Biztos vannak kivételek, de szerintem nem a 20-30 közötti kategóriában.

Az a gond, hogy az elvárásaid gyenge hardver esetén is márkásabb készüléket kívánnak.

mod: Ha ragasztkodsz a 20k+fa árhoz, akkor érdemes felkészülnöd arra, hogy nem fog 2 évig menni a teló, és/vagy nem lesz túl nagy öröm hazsnálni valami olyan baki miatt, ami nem derül ki az adatlapról.

Szerintem olcsó telefonra 2-3 év alatt többet fogsz költeni, mint egy normális minőségűre, mert fé lévente cserélni kell majd. De ez csak az én véleményem, lehet, hogy kifogsz egy olcsó és jó márkát/pldányt, de én nem kockáztatnám a pénzem.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#99427) Handball94 válasza pimmi (#99425) üzenetére


Handball94
aktív tag

Gyenge, 1GB Rammal már nem vennék telefont.
X5 pro már jobb, vállalható.

(#99428) mauimagic válasza Vica0712 (#99418) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Cegjegyzekbol:
Cegjegyzesre jogosult:
"Sediqhi Abdul Wahed (an: Afroza Sediqhi) ügyvezető (vezető tisztségviselő) Külföldi cím: GB 38 London East Corfe Tower Park Road 23."
Alapitva 2014-ben, 0 ft arbevetellel.

Ez alapjan bolond, aki nem ott vesz telot.

(#99429) Ájvé válasza mauimagic (#99428) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez alapján semmi nem derül ki, tőke, tartozás egyebek?

(#99430) amol válasza mauimagic (#99428) üzenetére


amol
addikt

Velük van tapasztalat? Elvileg gyári garanciával árulnak.

(#99431) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok
Végül Huawei telefonom lesz nem Samsung ismerősöm ezt ajánlotta
Egyrészt olcsóbb is amire nekem kell teljesen megfelel ő is. Szerdára már meg is érkezik lesz egy jó kis sétám munka után :D :D
Várom már, hogy itt legyen végre :))

[ Szerkesztve ]

A lényeg lényegében lényegtelen

(#99432) LámaZ válasza mauimagic (#99428) üzenetére


LámaZ
addikt

Microsoft, Google... mind offsoroznak, adót optimalizálnak.

Amúgy ezt a „GB 38 London East Corfe Tower Park Road 23” címet meg akartam nézni a Google Térképekben (Utcanézet), de nem találja.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#99433) Vica0712 válasza mauimagic (#99428) üzenetére


Vica0712
tag

Ezt a Mobilkereskedés.hu-ról találtad? Elvileg megbízható bolt kategóriát kapott. :Y Akkor honnan érdemes rendelni?

(#99434) LámaZ válasza LámaZ (#99432) üzenetére


LámaZ
addikt

Megvan a Corfe toronyház! Kb. 12-14 emeletes tömbház. Olyasmi, mint a Nyírpalota utcai toronyház (HU legmagasabb tömbháza).

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#99435) psg5 válasza LámaZ (#99434) üzenetére


psg5
veterán

:D
Érdekes lenne gariztatni próbálkozó vevőket megkérdezni mire jutottak...

F.K.T.

(#99436) smokin válasza pimmi (#99425) üzenetére


smokin
tag

Szia inkább ebben gondolkoznék ebben az árban,bratyónak van ilyen rendesen teszi a dolgát kivéve a kamerát az gyatra. :DD

i'm too old for this shit

(#99437) smokin válasza pimmi (#99425) üzenetére


smokin
tag

Vagy ezt most eu raktárból jóáron van.[link]

[ Szerkesztve ]

i'm too old for this shit

(#99438) szekto válasza szekto (#99335) üzenetére


szekto
aktív tag

Ebben senki sem tudna segíteni? :U :(

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#99439) peti9918


peti9918
csendes tag

Sziasztok!
Új telefont szeretnék venni!
Feltételek:
-Android
-Max 5,5"
-Android 5.0+
-Min 1,5 gb Ram
-Csináljon minél jobb képet /Fontos lenne ha lenne HDR mód/
MAX 50.000 Ft-ot tudok rászánni

Eddig a Samsung Galaxy J5 2015 , Lenovo A7000-et néztem ki

Csak olyan telefon érdekelne ahol van 2 év garancia

(#99440) pimmi


pimmi
senior tag

köszi mindenkinek

(#99441) vieri2000


vieri2000
tag

Tudja valaki hogy a közel jövöben a Telekomnál milyen új készülékek kerülhetnek fel a listára?

(#99442) Kolty válasza Bici (#99426) üzenetére


Kolty
aktív tag

"Az X5 PRO-ról azt mondják, hogy egész használható telefon, sokan dícsérik, legalábbis eleinte."

Épp ez az eleinte dolog. Nem olyan mint a kínai pl. fűkasza, h először megvan az erő, aztán hamar ki is kopik? (tudom a telefon nem kasza)

"Szerintem olcsó telefonra 2-3 év alatt többet fogsz költeni, mint egy normális minőségűre"

Egy lumia 640 vajon normális minőségünek számít?

Tudom, h Windowsos. Viszont 40+ ezrem nincs telefonra. A kínaiak meg háát max egy év.

(#99443) csaba1203 válasza peti9918 (#99439) üzenetére


csaba1203
addikt

Huawei az legújabb készülékeire ha jól tudom már 3 év garit is ad. :K

(#99444) gerii válasza csaba1203 (#99443) üzenetére


gerii
addikt

Ki is fizettetik a vevővel rendesen :)

(#99445) sNake^


sNake^
tag

Nos, mivel a régi telefonom, hogy is fogalmazzak, munkabalesetet szenvedett ezért új telefon vásárlására gondoltam. Rengeteg cikket olvasok telefonról, összehasonlító videókat nézek, hasonlók, de gondoltam kikérem a fórum véleményét is :)

Két telefonra szűkült a keretem, mindkettő kártyafüggetlen:)

Lenovo Vibe Z2 Pro
Xiaomi Redmi Note 3 Pro

A Lenovo kereken 70 ezer forintba kerülne, a Xiaomi meg 80ba. Kicsit félnék a Lenovo már régi Snapdragon 801-étől, mivel gyengébb mint a Snapdragon 650 a Xiaomiban, de jár vele VR szemüveg.... :))

Mindkét eszközben 3 GB RAM, 32GB belső tárolóhely van, fémházasak, de a Lenovo csak 5.0.2re frissíthető, amíg feltételezhető a Marshmallow kijövetele majd a Xiaomira. A Xiaomi mellett szolna az akkumlátor puszta mérete és a SOT is, bár a fotók alapján a kamerája gyengébb mint a Lenovoé.

Bármi tanács jóemberek?:)

Ha indulsz, ha érkezel, éjjel-nappal étkezel.

(#99446) DS39 válasza Kolty (#99442) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát a Doogee-nál minőségibb, viszont WP nem túl acélos az Androidhoz képest, viszont 2, a Lumia kamerája sokkal használhatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#99447) csaba1203 válasza gerii (#99444) üzenetére


csaba1203
addikt

Samu olcsóbb talán? :D

(#99448) zsiz válasza Bici (#99426) üzenetére


zsiz
őstag

Köszönöm a választ.
Igen, közben olvastam mobilarénás tesztet és az alapján az X5 Pro jobbnak tűnt. Egyébként külsőre is jobban tetszik.

És akkor mit ajánlanátok/ajánlanál, ha a feltételek nagyjából maradnak ugyanazok csak 30k + ÁFA (~40k HUF) a keret:
- új készülék legyen,
- Kínából vagy itthoni webshopból venném,
- 2-3 évig nem cserélném le másik telefonra, ha bírja tovább akkor később sem,
- általános és ritka használat, web / FB / Messenger / Instagram, kisebb játékok (Candy Crush és társai szintűek), néha pár fénykép, a kamera mellett legyen LED is.
- Android rendszerű
- min. 2GB RAM és min. 16GB ROM, min. Quad-Core CPU, 4.5"-5.5" kijelző min. 720p felbontással és jó pixelsűrűséggel

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#99449) szori válasza zsiz (#99448) üzenetére


szori
tag

Hogy inkább vegyél egy Vernee Thor-t itthon garanciával

(#99450) pixelking


pixelking
tag

Sziasztok!

Anyukámnak kellene egy új telefon, nem kellene nagy varázslat, ezért legfontosabb az ár és a megbízhatóság. Nem szeretném életem végéig hallgatni, mekkora x@rt vettem, és ez használhatatlan :DDD
Ami talán számít: lehetőleg nagyobbacska kijelző, 2 giga RAM. Ha van rajta ujjlenyomat olvasó, az +, de ahogy elnéztem, az alsó kategóriában ez még nem terjedt el.

Sárga barátainktól ha kell, megrendelem.
Eddig a Dooge x5 2 gigás verziót nézegettem, van ennél jobb ajánlat, vagy ehhez hasonló? Ha nincs, honnan érdemes most? (Akció, EU warehouse)

Köszi előre is a helpet :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.