Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99051) BenHans válasza alan wake up (#99027) üzenetére


BenHans
addikt

Szia! :)

Vernee Thor [link]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#99052) Outblast


Outblast
tag

G4 vagy G5? :D

Tmobilenal 15 nap mulva vehetek akciosan keszuleket a meglevo elofizuhoz es G4 araban ki tudom hozni a G5ot ha neten veszem (persze reszletre) a durva az hogy Vodanal es MM-ben 230korul van mig igy reszletre a Tmobilenal is csak olyan 150re jon ki...... Olvasottak alapjan jobb a G5 de azert gondoltam rakerdek itt is (a V10 is nagyon teccik csak semelyik szolgaltato nem arulja, netrol meg egybe most sajnalok annyit kiadni erte reszletre meg sehol nincs :S )

[ Szerkesztve ]

(#99053) SybenX válasza Outblast (#99052) üzenetére


SybenX
őstag

Természetesen G5 mivel újabb,jobb és tovább lesz támogatva.

(#99054) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Sziasztok!
100e ft környékéig keresek új készüléket.
Hosszú távra tervezem, ezért elvárás a jó támogatottság, megfelelő anyaghasználat, egy használható kamerának is örülnék és jó hardver alapoknak. Mit ajánlanátok? Dual-SIM is opció lehet, mert két telóm van és már unom cipelni, ha egyáltalán van ebben értelmes verzió.
Előre is hálás köszönet.
Ja igen és függetlent, de honnan? :U

[ Szerkesztve ]

(#99055) lezuvius válasza Bigemperor (#99054) üzenetére


lezuvius
őstag

OnePlus 2 esetleg?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#99056) MittuDomain_ válasza Bigemperor (#99054) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ha megnöveled az összeget a DS miatt, OP3 125e-ért szvsz. :K

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#99057) csakany2001 válasza Bigemperor (#99054) üzenetére


csakany2001
senior tag

Huawei P9 Lite.Mobilkereskedes.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#99058) dorqa95


dorqa95
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy max 40 ezres keretből mi a legjobb ár/érték arányú HASZNÁLT készülék ma? Előre is köszönöm! :)

(#99059) Bigemperor válasza csakany2001 (#99057) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Köszönöm mindenkinek.
Oneplus 3 és p9 közül melyik ajánlottabb?
Ha nem kell a dual sim, akkor mit?

(#99060) lezuvius válasza Bigemperor (#99059) üzenetére


lezuvius
őstag

En a OnePlus melle tennem le a voksom.
Amennyiben nem kell a Dual-SIM, akkor 80e korul Nexus 5x.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#99061) szori válasza dorqa95 (#99058) üzenetére


szori
tag

Kötelező a használt? Mert ennél a használtak között sem kapsz jobbat ennyiért: http://mobilarena.hu/teszt/vernee_thor_mondhatni_isteni_olcso_kinai_mobil_5hu/bevezeto_tartozekok.html

(#99062) Bigemperor válasza lezuvius (#99060) üzenetére


Bigemperor
senior tag

És ha árban nem feljebb, hanem lejjebb (80k-hoz közelebb) mennénk, van értelmes opció dual-sim készülék esetében?

(#99063) lezuvius válasza Bigemperor (#99062) üzenetére


lezuvius
őstag

P9 lite egy egeszen kellemes ajanlat 80e korul vagy ott van a Redmi Note 3 Pro de B20-s LTE freki nelkul (nagyvarosokon kivul nem lenne LTE-d)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#99064) Bigemperor válasza lezuvius (#99063) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Értem, elég szűk a keresztmetszet, ha ezen paraméterekben gondolkozik az ember.
Ráadásul a dual standby ezeknél mindegyiknél gondolom (miért is lenne más).

(#99065) w.miki


w.miki
veterán

Ajánlanátok néhány 5" körüli (max 5.3", nem péklapát!) jó androidos telefont, aminek jó a kamerája?
Az első, és a hátsó is szép képeket csinál.
Első körben P8 lite-ra gondoltam, ezen kívül mi jöhet még szóba?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#99066) Shingen válasza dookiee (#99024) üzenetére


Shingen
addikt

Honor 7 lite?
Nálunk nem a H5x?

風林火山

(#99067) Shingen válasza bl0ck (#99030) üzenetére


Shingen
addikt

Az az igazság a " Koszos, olajos munkakörülményeket lehet nem díjazná annyira. " egyik telo sem díjazná a felsoroltak közül. :(

風林火山

(#99068) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!
Rengeteget olvastam már a témában, de érdekelne a véleményetek. Mennyire éri meg beruházni egy One Plus 2-ra?
Nagyon sokat használom az okostelefonomat, így egy megbízható társra van szükségem, azonban egyáltalán nem imserem ezt a márkát. Aki esetleg használ ilyen készüléket, el tudná mondani, hogy milyen a multitask, mennyire gördülékeny az oxygen os, milyen benyomásai vannak a kameráról és az akkumulátorról?

(#99069) bl0ck válasza Shingen (#99067) üzenetére


bl0ck
tag

Jó, igazából egyik sem díjazza, nem csak a felsoroltak ,kivéve a Cat, és munkás telefonnak szánt készülékek. De valamit kellene vennem, mert egy idegszálam van, és azon lavírozik a mostani már.
Persze nem úgy gondoltam ,hogy csöpög róla az olaj, de ha nem mosok kezet, csak megtörlöm pl, azt azért csak kibírja már, pl gázolaj amúgy is egy ideig vékony rétegben akkor is jelen van, ha megmosom.

(#99070) MK VII


MK VII
veterán

Üdvözlet mindenkinek.
Egyik barátom készüléket vásárolna max 35-40 ezer forintig. Leginkább telefonál rajta, de a navigáció is fontos, hogy jól működjön illetve néha böngészget.
Melyik készüléket tudnátok ajánlani újonnan?
Válaszokat köszönöm.

(#99071) Sungoo válasza MK VII (#99070) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha tényleg csak ennyi a követelmény, én ezt ajánlanám. Bár csak 3G, de jó akkuidő, szép kijelző, jó navigáció, kiváló beszéd hangminőség, elég jó minőségű képek.

[ Szerkesztve ]

(#99072) MK VII válasza Sungoo (#99071) üzenetére


MK VII
veterán

Na igen.. Elfelejtettem írni, hogy az MS telefonokról pont most próbálom lebeszélni.
Én sok Lumiát elfogyasztottam, de mára már a legnagyobb ellenségnek tartom őket. :)
Nem mellesleg pont egy Windowsos Nokiát kukázott ki...

(#99073) Sungoo válasza MK VII (#99072) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem is volt egy pár, és szerintem az általad írt alapokra jó. :) Androidból ebben az árfekvésben kismillió van, de hogy jó is-e...?

[ Szerkesztve ]

(#99074) MK VII válasza Sungoo (#99073) üzenetére


MK VII
veterán

Na mondjuk ez igaz... Ilyen árkategóriában még mindig jobb választás mint egy droidos ketyere...
Felvetem neki a dolgot aztán meglátjuk mi lesz.
Köszi. ;)

(#99075) HAX


HAX
tag

Sziasztok!

Másodlagos telefont vennék, ebben kérnék segítséget.

60k a max keret amiből ki kéne hozni valamit.

-Android
-Lehet használt/új, külföldi rendelés is játszik (kínai is lehet)
-Mobilnetezés/email/telefonálás-ra lenne használva + Fifa 16 kaliberű játékok
-5,5" vagy nagyobb képernyő (6,4-ig mehet nyugodtan)
-Fm rádiónak nagyon nagyon örülnék

Összegezve: 60k-ért a legjobb ár/érték arányú androidos telefont keresem. :R

(#99076) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

Lehet mégse Samu lesz kinéztem emagról egy másikat htc desire 620 Szerintetek mi a véleményetek erről a telefonról?
Lehet Htc lesz a befutó összehasonlítottam a J3-al tudom nem egy kategória htc jobbnak bizonyul :D

[ Szerkesztve ]

A lényeg lényegében lényegtelen

(#99077) szori válasza HAX (#99075) üzenetére


szori
tag

Meizu M2 Note vagy egy Asus Zenfone 2 (utóbbi használtan, vagy szürke importból ennyiért)

(#99078) SybenX válasza HAX (#99075) üzenetére


SybenX
őstag

Xiaomi redmi note 3 pro eustock-ról most nagyon jó ár/érték arány viszont nincs benne B20.

Tothgera30: A felsoroltak közül i6s,de ebben a kategóriában androidból HTC 10/Lg G5/Xiaomi Mi5/S7/OP3.

[ Szerkesztve ]

(#99079) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Vernee Thor, Honor 7, Apple Iphone 6S közül melyik a legajánlottabb?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#99080) Sungoo válasza Tothgera30 (#99079) üzenetére


Sungoo
addikt

Azért ezek nem egészen egy kategóriák. :) Egy 6S-be szívesen beleharapnék. :)

(#99081) Tothgera30 válasza Sungoo (#99080) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Árban felfelé csúsznak, ahogy soroltam. Sajnos a iPhone áll a legtávolabb tőlem, Dual Sim hiánya miatt.

#99078 droid16: Köszönöm, megnézem a felsoroltakat. A HTC és Xiaomi készülékei igen szimpatikusak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#99082) attiati


attiati
veterán

1 éve G4 még 200e körül volt, most meg 100e?

Mit használ ki az ember egy eszközből az első évben, hogy ezt megérje?
Sok esetben azért veszi, hogy időtálló legyen az életciklus végén :)
Nem sok olyan eszköz van, ami 50%-át elveszíti az értékének 1 év alatt... Nem trollkodni akarok, tényleg érdekel.

(#99083) SybenX válasza attiati (#99082) üzenetére


SybenX
őstag

A túlzott fejlődés miatt gyorsan veszti az értékét manapság minden,főleg a telefonok.Vannak amik jobban tartják az árukat és vannak amik gyorsabban vesztik az értéküket.Leginkább az androidos telefonok vesztik legjobban és leggyorsabban az értéküket,mivel túlkínálat van és nagyon nagy a fejlődés.A legjobban az apple telefonok tartják az árukat.
A legjobb ha az ember a megjelenés után 1 évvel vesz csúcstelefont félárban.

(#99084) HAX


HAX
tag

Köszönöm szori és droid16!

Sajnos lemaradt de B20 képes készülék kellene (RN3P-hoz volt már szerencsém), így csak a Zenfone 2 maradt a kalapban, esetleg létezik még ebben az árban (60k) alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#99085) Tyer válasza Tothgera30 (#99081) üzenetére


Tyer
őstag

HTC10 nagyon jo!!!

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#99086) LámaZ


LámaZ
addikt

Ez itt nem off. :)

Vajh miért olyan olcsók egyes készülékek?
Miért van az, hogy amit egyes gyártóktól megkapsz 200 dolcsiért, azt a kettes gyártótól megkapod 100 dolcsiért?
Na, gondolkozzunk egy kicsit!
Én szoktam.
Most pl. olyasmi jutott eszembe, ami régi gyanúm, hogy az olcsó készülékek gyártói olyan alkatrészekből építkeznek, amelyeket a minőségi tesztek kiszórtak.
A minőségi teszt eredménye lehet 0...100%-os, vagyis a 99-100%-ot elért darab megy a drága termékek gyártójához, a 0 és – teszem azt! – 75% közötti hibás darabok mennek a kukába, míg a 76-98%-ot elért darabokat eladják olcsón az olcsó készülékek gyártóinak.
Van benne logika, ugye?
Nem kell más ahhoz, hogy ilyesmikre rájöjj, mint józan paraszti ész. ;)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#99087) Black Smile


Black Smile
csendes tag

Sziasztok, remélem jó helyen teszem fel a kérdést. Céges telefont kell választanom, ingadozom a Samsung S7 illetve az iPhone 6 / SE (ennek a mérete és a 2 GB-nyi memóriája a szimpatikus) közt. Nem ismerem az ios-t, milyen korlátokra kell számítanom az Androiddal szemben, ha valamelyik Apple termék mellett döntök? Nem játszok a telefonon, böngészek, navigálok, viberezek, ritkán FB/Messenger...
Illetve van-e valamelyik készüléknek ismert hibája? Hálózat/wifi dobálás, kijelzőproblémák, ilyesmi?
Köszönöm :)!

(#99088) attiati válasza LámaZ (#99086) üzenetére


attiati
veterán

Sztem az az oka, hogy az okostelefon szegmens még nem érte el a termékciklusban az érett szintet, mint a pc-k esetében. Még bőségesen van tér fejlesztésre. Pár új szoftveres és hardwares fejlesztés gyökeresen megváltoztat még mindent. Mint régen a pc-k esetén gépet kellett cserélni, ha mp3 zenéket is le akartál játszani. Aztán újra gépcsere, ha filmeket akartál nézni, vagy egyszerre 4-5 ablakban szerettél volna böngészőt nyitni. Ma meg..... már egy új windows sem jár gépcserével. Épp elég, ha pár ezer forintért lecseréled a cput és bővíted a memóriát pár évente.
Majd ha egy okostelefont is 5 évig tudok használni alapvető dolgokra csere nélkül, mint egy pc-t, akkor oké.
De amikor a 2-3 éve vett 80e ft-os telefon már szinte semmire sem használható, az nem normális.

(#99089) Postas99 válasza Black Smile (#99087) üzenetére


Postas99
senior tag

Ha benézel a samu topikjába láthatod hogy van gond rendesen. Iphone és probléma letudva. A gond egyedül az hogy ha valamit a készülékre kell másolni akkor ez itunes nélkül nem fog menni.

(#99090) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdvözlet!

70-80k környékén milyen telóval járnék jobban?

Eddig Honor5x-et és OnePlusX -et nézegettem, jelenleg egy ZTE V5-öm van.

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#99091) lezuvius válasza ra^ven (#99090) üzenetére


lezuvius
őstag

Hosszabb tavra Nexus 5x, rovidebbre Huawei P9 lite.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#99092) dorqa95 válasza szori (#99061) üzenetére


dorqa95
csendes tag

Azért gondoltam használtra, mert pl a mostani LG G2-m jó ha 25 ezerért el tudnám adni, így talán egy korábbi frissebb csúcsmodellt is megkapnék sokkal kedvezőbb áron mint, ha újonnan vennék valamit. Plusz a kínai árukban nem igazán bízok, mert már sokszor kiderült, hogy lehet h az elején hozza a kellő szintet, de később kiderül, hogy terhelés alatt nem úgy teljesítenek :( Köszi az eddigi választ! :)

(#99093) Shingen válasza bl0ck (#99069) üzenetére


Shingen
addikt

pl gázolaj amúgy is egy ideig vékony rétegben akkor is jelen van, ha megmosom.
Hát ezt az újjlenyomat olvasó sem díjazná.

風林火山

(#99094) Remiel válasza LámaZ (#99086) üzenetére


Remiel
őstag

hát azért nem feltétlenül...

bizonyos gyártók nem számolnak a következő költségekkel:

fejlesztés, kutatás
komolyabb gyárak, szerelőszalagok
szervíz háttér fenntartása
reklám és szponzori pénzek

ezeket ugye mind te fizeted meg abban a + 100, 150 akármennyi pluszban

ezzel együtt az is benne lehet a pakliban amit mondasz és a gyengébb anyaghasználat is, de láttál te már kisebb kínai üzemet? bár nem telefon témában, de én igen és félelmetes... ott nincsenek pormentes helyiségek, csak majdnem, de van 1000 ember aki a robotokat helyettesíti kb 1 jüanos órabérért és futószalag helyett olyan kis kosárkákat lökdösnek tovább egymásnak amibe te a kenyeret kapod a menzán

szerintem (bár lehet nincs igazam) de ezek a dolgok sokkal inkább költségcsökkentők, a kettő együtt meg főleg :D

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#99095) j0zsef


j0zsef
tag

Sziasztok!

Lumia 930 kategóriájában mik az alternatívák manapság?
Hangsúly a remek kép és videón van, nem tudom offline navigáció van-e a többi márkánál.

I will not buy this record, it is scratched!

(#99096) bl0ck válasza Shingen (#99093) üzenetére


bl0ck
tag

Figyelek, mit tudsz ajánlani :)
Nem mindennapos,eset, de előfordulna élete során...

(#99097) LámaZ válasza bl0ck (#99096) üzenetére


LámaZ
addikt

IP68-as telefon? Bár az víz-, nem kőolajszármazékálló.
Alapvetően a kőolajszármazékokat (CH) a műanyagok nem tűrik jól, a gumi meg pláne – egyes munkacipőknél kikötés, hogy a gumitalpa miatt (kő)olajos környezetben nem használható – , tehát ha gumi biztosítja a vízállóságot, akkor ugrott az IP68-as is.
Ami még eszembe jut: venni neki spéci tokot. A búvártokok szerintem olyan műanyagból készülnek, amely bírja a CH-kat, de a munkavédelmi eszközök kategóriában rá lehet lelni arra az anyagra, amely igen, és onnantól ki lehet sakkozni a többit. Az is lehet, hogy sima simítózáras uzsonnás zacskó a megoldás.

Legyen minden jó!

(#99098) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

100k körül keresem Lumia 735-ösöm utódját. Mindenképpen szeretnék előrelépést, ha ennyiért független telóval ez lehetséges.
Fontos a vállalható kamera és a gyorsaság, valamint a design és a szép kijelző.
Oprendszerben nagyon bejött a win, de hallom, hogy mobil vonalon nem ez a jövő sajna vagyis mindegy.
Ja és ne melegedjen, valamint az aksi a lehető legtovább bírja és min. 4,7 legyen a méret.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#99099) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok,

Milyen telefont vegyek, aminek jó a GPS-e?
Legfőbb felhasználás a telefonálás és a GPS.
Nyílván face is menne rajta, de pl videózás, játék biztos nem. Akku idő sem lényeges, mert mobil töltőzök.
Ne legyen nagy, olyan 4-5".

Árat most nem írok, mert nem tudom mennyiért lehet venni, de nyílván nem elszállt árú telefon kell.

Pár évre veszem, nem örökre.

És azért kell ilyen, mert sokat megyek kocsival és sokszor gyalog is kell a navigáció.
Főleg wazze és IGO futna rajta.

Köszönöm.

(#99100) istnag válasza psg5 (#99098) üzenetére


istnag
addikt

Nexus 5X, HTC A9, LG G4 (ha belefér)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.