Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89551) monti0222w válasza tixem (#89550) üzenetére


monti0222w
addikt

Eustocknál még nem kapható, de szerintem nemsokára árulni fogják, annyit meg megér várni. :)

(#89552) lezuvius válasza monti0222w (#89549) üzenetére


lezuvius
őstag

A Mali-T628 MP4 nem játékra való ekkora felbontás mellett,ellenben az Adreno 330 FHD-hez bőven elég játékra.

Párom H6-t használ, nálam van egy H7 is és jó telefonok de nem játékra...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89553) Ájvé válasza ObiWan13 (#89545) üzenetére


Ájvé
veterán

SoC-ban a Note 2 Prime a legerősebb (2,2 Ghz), a többi 2 Ghz-en megy. Ettől függetlenül Note 3 3/32 lenne a legjobb, nem csak a nagy akku és 32GB ROM hanem a 3GB RAM miatt is, ez jó darabig megállná a helyét.
Szoftveresen nincs különbség, valószínűleg a ROM is ugyan az bennük, mivel a SoC megegyezik ( Mi3 és Mi4 is ugyan azt a ROM-ot kapja, ott S800/801 a két SoC).

lezuvius:
Mali 628 MP4 is megteszi, legtöbb játékot simán viszi, nyilván valaki top játékokkal akarja nyomni az nem ezt választ, de egyébként elég.

[ Szerkesztve ]

(#89554) monti0222w válasza lezuvius (#89552) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem mondod, ami játékot letöltöttem az mind futót rajta eddig a H6-on. Az tény lehetett volna erősebb megoldás is a T628 MP4 helyett, mondjuk MP8-10, de ez van, alkalmas játékok futtatására is, és nem vitatom az Adreno erősebb, ez tény, de attól mert valami gyengébb, nem biztos hogy nem alkalmas rá!

(#89555) lezuvius válasza monti0222w (#89554) üzenetére


lezuvius
őstag

Persze lehet játszani vele de itt most WoT színtű játékokról beszélünk és ezekhez kevés. Mellesleg játékoknál nem éppenhogy elég kell legyen a hardver hanem kell legyen benne tartalék (2 évre vásárolja) és az Adrenoban sokkal több van...
Honor 7-t én pl simán megtudom akasztani...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89556) MC Pite


MC Pite
veterán

Hozzátok fordulnék egy kis segítségért, hátha közelebb jutunk a megoldáshoz :)

Sokat használom a telefont gyenge térerős, zajos helyen és kültéren. Szempont a normális fényképező, és alap, hogy nem lehet nagy (4,3-4,5"). Előny az IP védettség, nagy előny az AMOLED (legalábbis a nokiásokhoz szoktam és a brutály mély fekete mikor éjjel ebookot olvasok róla, a clearblack kijelző tükröződésmentessége tűző napon megint priceless), és a hosszú üzemidő is fontos.

A 808 utódlásán gondolkozok, nem mindenáron, de még addig, amíg kapni valamit 'kompakt' méretben. Igazából hw és sw téren elég jól kiszolgálja az igényeimet, leginkább netezés terén van elmaradva az újabb vasaktól.
Szimpátia szerinti sorrendben az alábbiakat készülékeket néztem:
Lumia 925 (nincs otg-ugye nics microSd se-, nincs normális billentyűzet, a legtöbb kompromisszum appok terén)
Z3 Compact (IPS, alapból borzasztó hideg kijelző-amin lehet valamennyit javítani-, halk)
S5 Mini (gyenge térerő?, gyenge vibra?, jobb alul a vissza gomb, nincs expó gomb, nincs zajcsökkentés?)
5s (egyelőre az áránál fennakadtam, tovább nem is nagyon néztem, a billentyűzet borzolta fel némileg az idegeimet, mass storage hiánya,lightning csati)

Amiket elvárok, azt nem tudom hogy melyik tudja leginkább:
1, Értelmes cardock app (nem a parancsikon nagy, hanem híváslitás, névjegyeket, tárcsázót, zenelejtászót, navit mind-mind jó nagy betőkkel/gombokkal lehessen kezelni)
2, Ha profil(másutt asszem nincs) időzítés nem is oldható meg, legalább este hogy csak páran kereshessenek. De nagykirály lenne ha le tudnám x ideig halkítani (utána magától visszakapcsolna), szinte napi szinten használom most.
3, Vagy értesítő led, vagy (amoled) lezárt kijelzőn az elmulasztott események jelzése (de legalább rezegjen és adjon hangot időnként)
4, Ha felveszik a hívást, rezegjen.
5, Ékezetes bill kiosztás (legalább repülő ékezetes)
6, Edge/ 3-4G váltó widget/csempe a főképen
+1 Lehetőleg sötét/kontrasztos téma és nem nagyon tükröződő kijelző (ezen valamennyire lehet fóliával javítani, de legtöbbet a gyárban tudják megtenni ezért...)

Próbáltam wp/droid platforma is programokat keresni, sok dolgot találtam, de a fentieket (jó droid bill kivételével) nem sikerült, ha tudtok konkrét programot, megköszönném (és ki is próbálmám egyből).

Köszi a segítségeteket! :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#89557) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Sziasztok!

Új mobil vásárláshoz szeretném kérni a segítségetek. Nincs teljesen konkrét árkategória ( nagyon bőven azt mondanám hogy 40-90k között) , hanem igazából arra lennék kíváncsi hogy mi manapság a legjobb ár/érték arányú készülék. Nemrég mindenki még galaxy sIII neo-t vett az ismeretségi körömben, az továbbra is ajánlott vagy vannak annál jobb ár/érték arányú készülékek már?

Ja és csak az alábbi paramétereknek megfelelő készülékek közül keresem a legjobbat:
- Androidos
- 40-90k (újonnan, kártyafüggetlenül)
- Csak Samsung, Lg, Sony márkák jöhetnek szóba (esetleg még motorola, htc, zte lehetséges, de az egyéb újabban terjedő kínai márkák nem)
- 4"-5" közötti kijelző

[ Szerkesztve ]

(#89558) #70516736 válasza Sztojcsi (#89557) üzenetére


#70516736
törölt tag

Zte mehet?
De huawei, xiaomi, meizu nem?
Pedig a legjobb ár érték arány ezek között van

(#89559) tchriss


tchriss
tag

Sziasztok!

Telefont szeretnék S5 lett volna a cél az ip 67 végett ,de már baráti áron csak neo t lehet kapni, nézegettem z3 compactot mert az is por és víz álló (persze tudom ez csak labor..) de barátomnak fogta magát és csak úgy berepedt a kijelző.

A következő szint mivel nem tudok más ip 67 68 ismert telefont:

s6 vagy lg 4 de az s6 közel 25 ezerrel drágább.

nőnek lenne!

Pro és kontra lg 4 vs s6?

Megbizgató bolt? (firstphone, b-tel - t ismerem)

Az lg 1 év gyári és 1 év bolti garis ahol 24 hónap van?

Nekem note 3 van az tudom a samunál van a 24 hónap gyári gar és az fel is van tüntetve.

(#89560) RunTimeError


RunTimeError
tag

Sziasztok,

Tudnátok olyan telókat mondani amiknek jelenleg a legjobb a kamerájuk?
Gonolok itt szenzorméret, rekeszérték, képstabilizálás, vaku, ISO és hasonló alap dolgokra.

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#89561) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Erről van esetleg valakinek tapasztalata, esetleg magyar nyelvű teszt ? [link]

Kipróbáltam a MM - ba, 4 magos, csak valahogy olyan darabosnak tűnik a menüje is, ... pedig még nincs is rajt semmi , se launcher semmi ... :F

12 éves lánynak jó lenne ? mail, net, youtube, 1-2 játék ... ? :F

A lényeg neki, hogy nagy kijelző legyen :B ... nekem meg, hogy ne legyen drága :B :B :B

(#89562) mrptomi válasza lezuvius (#89555) üzenetére


mrptomi
csendes tag

Szia!Nem értek veled egyet,nekem Huawei P8 van,nagyon jól lehet vele játszani komolyabb játékokkal is,semmi gond nincs vele.Bátran ajánlom játékra is a P8-at.

(#89563) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

sziasztok segítségeteket szeretném kérni volt egy xiaomi redmi note 2 -s telefonom csak sajnos eladtam, az lenne a kérdésem hogy kb hasonló árban és hasonló tudással/mérettel szeretnék telefont, amit csak használni kell, megbízható és néha néha dobnak rá pár frissítést, meguntam a romolás témát egy kicsit, külföldi rendelés is játszik csak jó lenne ha euból jönne mert sürgős a dolog, 200-250 dollár között gondoltam kb a dolgot, köszi a segítésget

(#89564) donat_sz


donat_sz
senior tag

2 éves lesz a Nexus 5-öm és ezzel eljött az idő a cserére. Kinéztem az Meizu MX5-t de úgytűnik, hogy még egy hónap se lesz elég az olasz hivatalos disztrinek a teló kiszállításához így tervezem lemondani a korábbi rendelésem.. de ehhez kell egy jó utódot találnom.

5-5.5" FHD kijelző a preferált.
minimum 2GB raam és 32gb belső tárhely a remélt és egy olyan proci+vga gyorsítóval, ami akadás mentesen meghajtja a rendszert.
fontos, hogy jó képeket csináljon, hogy kibírja egy napig (2x1 óra wazze munkába járás és napi csetelés, mailezés és netezés mellett - játszani igazából nem játszom rajta)
másik fontos képesség az ujjlenyomat olvasó és az NFC is jó lenne ha volna benne, de NFC nélkül még tudok majd élni a következő két évben, mert ezt is majd két évre tervezem.
előtérbe helyezem, ha nem az ebayen egy kínai partnerrel kell egy esetleges garanciális kérdést intézni, de megértem azt is hogy a jó ár/érték aránynak ez ma már egyre inkább vele járója.

ki mit ajánlana?

(#89565) Varesz_86 válasza donat_sz (#89564) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

xiaomi redmi note 3 elég sok feltételnek megfelel...

(#89566) donat_sz válasza Varesz_86 (#89565) üzenetére


donat_sz
senior tag

és az már beszerezhető? ha igen merre javasolnád?
xiaomival mint gyártó amúgy is pozitív az eddigi tapasztalatom.

(#89567) Varesz_86 válasza donat_sz (#89566) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

(#89568) MC Pite válasza MC Pite (#89556) üzenetére


MC Pite
veterán

Egyelőre nem érkezett hsz, de közben kutatok tovább. S5 Mini helyett alternatíva lehet az A3, szintén amoled (igaz, nem cepp álló) és van zajszűrős mikrofon is (miniben nincs) viszont nincs értesítési led... AMOLED-es droidokra van valami app a készenléti kijelzőre hogy ilyenkor mutassa ha van elmulasztott esemény? :F

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#89569) Kbali válasza donat_sz (#89564) üzenetére


Kbali
nagyúr

Javasolható még szerintem Honor7, One+ X is, mint alternatíva. Új Nexus 5? Vagy Motorola X?

(#89570) lezuvius válasza mrptomi (#89562) üzenetére


lezuvius
őstag

:R attól még a Mali nem lesz időtállóbb...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89571) Sztojcsi válasza #70516736 (#89558) üzenetére


Sztojcsi
tag

Ahogy mondtam elsődlegesen samsung, lg, sony trióból keresek, de akkor megtennétek légyszi, hogy ezek közül is ajánlotok valamit, meg akkor úgy is, hogy bármilyen márka jöhet.

És galaxy sIII neo-ról mi a vélemény?

(#89572) SuPeRHeRoo


SuPeRHeRoo
csendes tag

Sziasztok!
Max 20-25ezres telefont vennék újonnan, szóval egyfajta best-buy érdekelne. Játékra nem használnám, átlag felhasználásra lenne, netezésre, zenehallgatásra, meg néha fotózásra. Egyik márkához vagy op. rendszehez sem ragaszkodok. Igazából úgy pár éve lemaradtam ebben a témában, szóval bármilyen javaslatot elfogadok. Telekomtól vásárolnék. Előre is köszönöm a segítséget.

(#89573) tixem válasza Sztojcsi (#89571) üzenetére


tixem
addikt

Én ebben az ársávban az M4 Aqua dual sim verzióval szemezek, ott nincs gebasz a 8 gb rom-mal. Értelmes lg-t vagy samsung-ot ennyiért nem láttam. Mind snapi 410 zömében másfél giga ram-mal. Talán a galaxy A5 még ami érhet valamit, ha megelégszel a 410-zel.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89574) Remekelek28 válasza tixem (#89573) üzenetére


Remekelek28
őstag

Talán még ha lehet kapni az Lg g2. Vagy ami új 65 körül a g4s. Ezek jók.

(#89575) galez


galez
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Új androidos okostelefon vásárlásán gondolkodom, de magamtól egyszerűen nem találtam olyat amilyet szeretnék az egyre bővülő kínálatból, remélem ti tudtok segíteni.

A következő specifikációkat szeretném:
- 4G
- Dual Sim
- Maximum 5 hüvelykes kijelző átló! (A mostani 4,7 hüvelykes Nexus 4-em pont megfelelő méretű nekem)
- Processzorban, memóriában, esetleg üzemidőben és kamerában verje a több mint két éves Nexus 4-emet (1,5 GHz-es, négymagos Krait; 2 GB RAM)
- Ár: jöhet bármi egyenlőre
- Márka: nem ragaszkodok különösképpen egyik márkához sem, de azért inkább a "hagyományos" gyártókat preferálom a feltörekvő kínai, és egyéb cégekhez képest.

Én sajnos nem találtam olyan telefont, ami ezeket tudja, remélem azért, mert rosszul kerestem, és nem azért mert nincs ilyen :D

A segítséget előre is köszönöm!

(#89576) Remekelek28 válasza galez (#89575) üzenetére


Remekelek28
őstag

Vélhetően jól kerestél,mert valóban kevés 5 inch alatti telefon van ami erős is. A sony compactokat nézd meg. Z5c t más nem nagyon lesz.
Konkrétan azt sem tudni,h van e ebből dual sim.
Szerintem valamerre majd kompromisszumot kell kötnöd magaddal :)

[ Szerkesztve ]

(#89577) #70516736 válasza Sztojcsi (#89571) üzenetére


#70516736
törölt tag

90k felett van egy kicsit a honor6
Alatta meg a huwei p8 lite vagy az lg g3
Az a kérdés kell e a b20 lte?

Az s3 neo ért én már nem adnék pénzt

Esetleg még a sony z3c de az 100 alatt nem lesz újonnan

[ Szerkesztve ]

(#89578) monti0222w válasza lezuvius (#89570) üzenetére


monti0222w
addikt

Ahogy az Adreno sem, mindig lesznek újabbak, és azokra lesznek majd a fejlesztések, így minden elöregedik előbb vagy utóbb! Kár ezt ragozni, ebben nem értünk egyet és ennyi. :)

galez: Első körben mondanám na Honor 6-t, de ha kijelzőben egy kicsit feljebb tolod a határt 5.2 col, akkor lehetne a Honor 7. :)

[ Szerkesztve ]

(#89579) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Samsung A3 Duos már 60k-ért van akcióban, megéri erre lecserélni egy Lumia 730-at? Azonos alap felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#89580) JoeCockBill válasza mrptomi (#89562) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

ezt cáfolnám. snapdragon 800 adreno 330 kombóról váltottam Kirin 925 Mali-T628 kombóra, majd onnan vissza snapdragon 801 adreno 330-ra. nem mondom hogy játékra használhatatlan ez a mali, de a komolyabb játékok igencsak alacsony fps szám mellett futnak csak.
persze az más kérdés hogy nagyban függ az adott játék optimalizációjától, előfordult hogy valami jobban futott a malin mint az adreno-n, de ezt lényegesen ritkábban tapasztaltam mint az ellenkezőjét

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#89581) Viktor0610 válasza kutga (#89579) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kamerában jobb az A3, kijelzőre visszalépés, sebességre valószínűleg a 730 lenne a jobb.
Neked kell tudnod, mi a fontos neked.

Samsung Galaxy A54

(#89582) tixem válasza #70516736 (#89577) üzenetére


tixem
addikt

P8 Lite-ot most vett sógorném, nekem is opció volt az a telefon, de amikor kezembe vettem nem hittem a szememnek. Olyan okádék egy kijelzőt még ami annak van nem láttam. Elképesztően nulla fényereje van annak a telefonnak. Ráadásul az a mali450 sem mai gyerek, de legalább 2 giga ram megvan. Plusz pont mellette a 2 év gyártói garancia meg a support. Csak sikerül már a saját SOC-jukat up to date tartani új rendszerrel. Az fix, hogy a p8 lite-ért én 50 ezernél többet nem adnék.

Honor 6 partnero-nál van már 77-ért, igaz ott csak egy év a gari. De szerintem vállalható. LG g2, meg G Flex 2 van még 80-85 körül, utóbbi viszont a melegedése miatt lehet nem túl jó üzlet megintcsak.

Mellesleg Xiaomi mi4i itthon is beszerezhető már 70 és 80 között, Meizu m2 note meg 50 és 60 közt, Redmi Note 2 szintén. 16 gigás M4 Aqua mellett ezek azok amik említésre méltóak ebben az árban, legalábbis szerintem.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89583) MC Pite válasza galez (#89575) üzenetére


MC Pite
veterán

Samu Alpha, A3, és most jön év végén az új A3 (nem túl drága nem túl nagy normális fényképezős androidok között, a compactok mellé nekem ezek kerültek fel).

Illetve erre tényleg senki nem tud reagálni? Nem csak bebüffentettem a világba, próbáltam minél jobban összeszedni. Megint épp a 925 tűnik a legközelebbinek, ha akkuban nem is acélos meg szoftverek terén nem is áll épp túl jól (legjobban a billentyűzet fáj). Valami támpont, vagy irány melyik rendszer+vas lenne leginkább megfelelő a fentiekre? :F

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#89584) tchriss


tchriss
tag

Skacok erre senki?

(#89559)

(#89585) lezuvius válasza monti0222w (#89578) üzenetére


lezuvius
őstag

Igen de nem mindegy,hogy mennyi idő után...:R
Kár is ragozni mert egy tény,hogy a Snapi 801 és Adreno 330 jobb játékra...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89586) BenHans válasza tchriss (#89584) üzenetére


BenHans
addikt

Szia! :)

Nagyon fej-fej mellett van az LG G4 és a Galaxy S6. Az LG szoftveresen erősebb, az S6-ban pedig ott lapul a nagyon erős Exynos 7420. A G4 bővíthető microSD-vel az S6 nem. Kamerában szinte nem lehet különbséget tenni. Üzemidőben kicsit jobb az S6, és van ujjlenyomat olvasó.

Nem írtál kb semmilyen feltételt, apróságok dönthetnek. Ilyen pl hogy az S6 kisebb méretű így jobban illik talán női kézbe, kényelmesebb lehet a használata.

G4-ből csak a szolgáltatósok kapnak 2 év gyártói garit, a boltiaknál ez 1 év, és kb ott veheted meg ahol a legolcsóbb, mert az LG csak a szabályosan kiállított számlát nézi garanciáztatásnál.

Saját részre nem adnék 25 ezerrel többet a Samsungért, de ha van rá keret és ahogy fent említettem jobban kézre állna, hasznos lenne az ujjlenyomat olvasó akkor megéri. Egyikkel sem jár rosszul.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#89587) #70516736 válasza tixem (#89582) üzenetére


#70516736
törölt tag

Igen de a xiaomin meg a meizukon nincs b20 lte

(#89588) tchriss válasza BenHans (#89586) üzenetére


tchriss
tag

Szia!

Köszi a választ:D ez már olyan extra funkció amit sose használna egy 50 éves nő:D

ellenben szokott olyan környezetben mozogni ahol sok szálló por , ezért lett volna jó az s5 de mind1 szintet kell lépni ,ha másképp nem megy.

(#89589) Ryoo válasza Viktor0610 (#89581) üzenetére


Ryoo
senior tag

Jó vicc :C :C

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#89590) Viktor0610 válasza Ryoo (#89589) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én ezt smiley nélkül, komolyan írtam.
Melyik része volt jó vicc szerinted?

Samsung Galaxy A54

(#89591) lezuvius válasza Sztojcsi (#89571) üzenetére


lezuvius
őstag

Lg G Flex2? Jó kijelzo,eros SoC,gyors UI tele extrakkal es kameraban is jo.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89592) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Ahhoz, hogy a segítségedre lehessünk a hozzászólásod megírása előtt át kell gondolnod néhány dolgot, amiket mindenképp jó lenne tudnunk:
- Árkategória. 50.000 + 5.000 beleférhet
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Független, esetleg Telenor kártyás csomag, tehát új
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 2 év kb.
- Mire használnád? telefon, sms, fb, messenger, instagram, nem ártana egy kategória legjobb kamerája
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Sajnos WP-n az instagram kliens hiányos, így Android marad, WP-ről jövünk
- Milyen kialakítású telefont keresel? érintős egyértelműen, kijelzőnél a 4,5-4,7 a legteteje, ettől több már zavaró, a 4,5" is épp, hogy elfogadva.

ui.: jó lenne minimum 8GB+ belső tárhely, 4GB semmiképpen nem érdekel, mivel sok esetben csak belsőre lehet telepíteni, ez pedig tapasztalatból kevés.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#89593) tixem válasza #70516736 (#89587) üzenetére


tixem
addikt

mea culpa... nade.. tökéletes telefon sajnos nem létezik, júzere válogatja milyen kompromisszumot köt a pénzéért.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89594) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok!

Telefont szeretnék venni, eddig nem okostelefonom volt, sőőőt nem is tudok róluk szinte semmit.

Érdeklődnék, hogy mi a különbség a microsoft és az android rendszer között???

Nekem igazából semmi extra alkalmazásra nem lenne szükségem, játékra nem használnám, telefonálás/sms/GPS/vaku legyen kb ennyi.

Használt is lehet a telefon annyi, hogy legyen azért rá még garancia, 30- max 50k-t tudnék rá szánni.

Köszönöm!

P3dr0

Egészség legyen és térerő!

(#89595) Sztojcsi válasza tixem (#89582) üzenetére


Sztojcsi
tag

Miért kell az M4 aquaból 16 gigás verzió? Az nem ugyanolyan jó ha a 8 gigásba veszek microsd kártyát?

(#89596) tixem válasza Sztojcsi (#89595) üzenetére


tixem
addikt

Nem lehet microsd-re telepíteni, és a 8 gigásnál valami másfél van szabadon, ami elég nudli, gyakorlatilag mintha nem is lenne.

Talán a következő főverzió javít ezen, de addig meg meg van lőve az ember. Ezért jó a dual sim, abban 16 van. Csak az ugye meg nincs hivatalosan forgalomban itthon.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89597) Ryoo válasza Viktor0610 (#89590) üzenetére


Ryoo
senior tag

Hogy az A3 kamerában jobb, mint a 730.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#89598) Viktor0610 válasza Ryoo (#89597) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én általában a GSMArena kamera-összehasonlítójára hagyatkozom, aszerint igen, jobb a kamera.
Természetesen nem csak a megapixelekre gondoltam. :P

Samsung Galaxy A54

(#89599) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Faternak szeretnék telefont ajánlani, de nem egyszerű a helyzet, 58. évében jár, és még nem használt okostelefont. Jelenleg egy Samu D900-a van, előtte pedig 3310 volt, tehát nagyon nem ez a kategória. Emiatt vagyok dilemmában, hogy egyáltalán milyen rendszerű készüléket nézegessek számára, Droid vagy Windows? Előbbiben egyszerűen tudok neki segíteni távolról is bármikor, mert évek óta ilyen rendszerű telefonokat használok, a windows viszont számomra ismeretlen terület, távoli segítség nehézkes lehet.

- Árkategória? nincs meghatározva, az a kérdés, hogy durván mennyit kell rászánni, hogy egy megbízható, időtálló telefont kapjanak (én 70-80, esetleg 100 környékére gondoltam)
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? T-nél kártyásan, (azt hiszem már nem előfizetéses csomagot használ), vagy pedig függetlenül gyártói garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Minél hosszabb távra, az előző telefonok után még a nagyon hosszú távot is rövidnek fogja tartani..
- Mire használnád?
Többnyire telefonálás és SMS,
mivel ez a telefon már alkalmas lesz rá, szerintem e-mail felhasználás mindenképpen (IMAPI)
időnként internet böngészés,
Multimédia szempontjából talán a kamera a legfontosabb, de nem kell, hogy profi fényképezőket megszégyenítő képeket gyártson, csak legyen minimum elfogadható a képek minősége, ha éppen alkatrészeket, elektronikai bekötéseket szeretne fényképezni vele, és nincs kéznél a fényképezőgép
Fájlok tallózása, képek keresése távolról NAS Storage-on
GPS-ként használható legyen a Waze alkalmazással, (jó minőségű GPS antenna!)
FM transmitter nem lenne hátrány autó kihangosítás miatt, de nem szükséges feltétlenül, BT kihangosítóval is megoldható
Lehetőleg minél nagyobb akkumulátor --> hosszabb üzemidő

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android vagy Windows közül választanék (Az Apple termékeket továbbra is túlárazottnak tartom, még ha tényleg jók is, annyit azért nem érnek.)
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..) Érintőképernyős

A képernyő/telefon méret egy kardinális kérdés. Mivel GPS-ként is lesz használva, így túl kicsit nem érdemes venni, mert nem fogja látni. Ugyanakkor túl nagyot nem mernék ajánlani, mert múltkor kezébe vette a Nexus4-emet, és meglepődött, azt is nagynak tartotta, pedig az jelenleg nem tartozik a nagyobb telefonok közé a maga 4,7"-os kijelzőjével, ennél kisebb telefont én szerintem nem vennék.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#89600) Ájvé válasza A_ScHuLcZ (#89599) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Redmi 2 Pro pont 4,7"-os, jó árban van. MIUI rendszere kicsit más, így segítséged kérdéses kicsit, egyébként mindenben megfelel a leírtaknak és bőven benne van a keretben. Ha mobil netet sokat használja, akkor lehet érdemes LTE B20-as készüléket nézni, mert vidéken ezt a frekvenciát építik ki. Városokban nem lesz gond, 2600-as frekvenciát tudja.

Vagy Miezu M2 (eustockon most nincs Redmi 2 Pro), ez kicsit nagyobb 5"-os, de szintén jó készülék.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.