Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89651) w333 válasza polgi803 (#89632) üzenetére


w333
félisten

Huawei P8 Lite ... ha telekomos vagy akkor figyeld az Akciós Kalendáriumot :)

(#89650) LGabor001

A kék szerintem csúnya ... a fekete pedig inkább sötétkék ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#89652) tixem válasza LGabor001 (#89650) üzenetére


tixem
addikt

A kéknek eléggé eltolták az árnyalatát... Viszont a zöld az valami eszméletlenül jó szerintem, bár gondolom az is szedi az ujjlenyomatokat, mivel sötétebb szín. A kéket semmi pénzért nem piszkálnám és nem azért, mert buzis, hanem mert simán borzalmas :P

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89653) LGabor001 válasza tixem (#89652) üzenetére


LGabor001
tag

Zoldrol nem hallottam nem is lattam

(#89654) mandras81 válasza mandras81 (#89638) üzenetére


mandras81
senior tag

Tudom, hogy nem egyszerű a kategóra, de hátha...

Keretet konkrétan nem írtam, most pótolom: 60e Ft

(#89655) Potrien


Potrien
senior tag

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni.
Szeretnék egy új telefont, a szempontjaim:
Lehetőleg kétkártyás kellene, legalább az egyik LTE eléréssel.
5-5,5" kijelző-ezen belül minél kisebb készülékméretet preferálnám.
Minél hangosabb hivás közbeni kihangosítási lehetőség, jó hangszóró,hangszórók.
Lehetőleg stabil rendszer.
Jó kamera.
Jó akkuidő.(+pont ha az akku kivehető)
Bármilyen rendszerű lehet(android ,os,win)
Lehessen rajta youtubot nézni néha, és interneten keresni.

Ami nem érdekel nagyon:
Fém váz(semmi bajom a műanyagokkal.)
Üveg hátlap.
Csicsa micsa,flincflanc.
Újjlenyomat lenyaló
Játszani sem fogok rajta.

(#89656) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Fussunk neki újra. :)

Faternak szeretnék telefont ajánlani, de nem egyszerű a helyzet, 58. évében jár, és még nem használt okostelefont. Jelenleg egy Samu D900-a van, előtte pedig 3310 volt, tehát nagyon nem ez a kategória. Emiatt vagyok dilemmában, hogy egyáltalán milyen rendszerű készüléket nézegessek számára, Droid vagy Windows, esetleg iOS? Android esetén egyszerűen tudok neki segíteni távolról is bármikor, mert évek óta ilyen rendszerű telefonokat használok, a windows és iOS viszont számomra ismeretlen terület, távoli segítség nehézkes lehet.
- Árkategória?
nincs meghatározva, az a kérdés, hogy durván mennyit kell rászánni, hogy egy megbízható, időtálló telefont kapjanak (én 70-80, esetleg 100 környékére gondoltam)
- Használt vagy új?
Új
- Hol vennéd meg?
T-nél kártyásan, (azt hiszem már nem előfizetéses csomagot használ), vagy pedig függetlenül gyártói garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Minél hosszabb távra, az előző telefonok után még a nagyon hosszú távot is rövidnek fogja tartani..
- Mire használnád?
Többnyire telefonálás, SMS, e-mail (IMAPI)
időnként internet böngészés,
Multimédia szempontjából talán a kamera a legfontosabb, de nem kell, hogy profi fényképezőket megszégyenítő képeket gyártson, csak legyen minimum elfogadható a képek minősége, ha éppen alkatrészeket, elektronikai bekötéseket szeretne fényképezni vele, és nincs kéznél a fényképezőgép
Fájlok tallózása, képek keresése távolról NAS Storage-on
GPS-ként használható legyen a Waze alkalmazással, (jó minőségű GPS antenna!)
FM transmitter nem lenne hátrány autó kihangosítás miatt, de nem szükséges feltétlenül, BT kihangosítóval is megoldható
Lehetőleg minél nagyobb akkumulátor --> hosszabb üzemidő

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android, Windows vagy iOS, amelyik egy új felhasználó számára egyszerűbb
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..)
Érintőképernyős

A képernyő/telefon méret egy kardinális kérdés. Mivel GPS-ként is lesz használva, így túl kicsit nem érdemes venni, mert nem fogja látni. Ugyanakkor túl nagyot nem mernék ajánlani, mert múltkor kezébe vette a Nexus4-emet, és meglepődött, azt is nagynak tartotta, pedig az jelenleg nem tartozik a nagyobb telefonok közé a maga 4,7"-os kijelzőjével.
Két kártyás telefonok kizárva!

Eddig ezeket az ajánlatokat kaptam, de szívesebben ajánlanám neki egy nevesebb gyártó készülékét, mint a feltörekvő kínaiakat:
Xiaomi Redmi 2 Pro
Miezu M2

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#89657) Lokids


Lokids
addikt

Nos akkor már két konkrét közül kellene választanom!

Eustock: Note 2 Prime
vagy
Parnero GSM: HONOR 6

előbbi 65K utóbbi 77K

Nem tudom mennyire megbízhatóak ezek a boltok.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#89658) w333 válasza mandras81 (#89654) üzenetére


w333
félisten

+1 én is az i4S -t ajánlom (esetleg i5 vagy használtan i5S) :K

(#89655) velosolex

Honor 7 ? :)

(#89656) A_ScHuLcZ

Redmi 2 Pro -t választanám ...

(#89657) Lokids

Honor 6 !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#89659) lezuvius válasza LGabor001 (#89650) üzenetére


lezuvius
őstag

Egy jó matt fólia és nincs baj :)
A kék topáz valami rettenetesen ronda szerintem de amit a Telenornál kapsz "fekete" az megítélésem szerint nem buzis :) Zöld nagyon jól nézki és személyes kedvencem még a vasember edition.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89660) Lokids válasza w333 (#89658) üzenetére


Lokids
addikt

Annak ellenére, hogy valami GSM boltból van?

A kérdésem inkább a 2 boltra vonatkozik, mint a telefonokra.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#89661) w333 válasza Lokids (#89660) üzenetére


w333
félisten

Ha jó tudom akkor az EU stok gyártói garanciát ad míg a Partnero nem !

Ez neked kell eldönteni, de tény hogy a Honor 6 jobb telefon ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#89662) Lokids válasza w333 (#89661) üzenetére


Lokids
addikt

Találtam pár rossz véleményt a PartneroGSM-ről szervíz terén. És én nem szeretek kockáztatni a garival.
Akkor inkább a Note2 Prime lesz. Bár a honor6-nak jobban örülnék.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#89663) tixem válasza Lokids (#89662) üzenetére


tixem
addikt

Aprón, jófogáson vannak még bőven garis darabok 70-80 körül. Vagy csak új játszik?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89664) ADAM1337 válasza Lokids (#89662) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

eustock román cég 20% áfával, számlán szerepel hogy a hatályos 1év garanciát vállalják.(ez a gyári ?)
Én a partnerot ajánlanám inkább.

[ Szerkesztve ]

(#89665) Lokids válasza tixem (#89663) üzenetére


Lokids
addikt

Igen, csak új mobilt szeretnék venni.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#89666) ADAM1337 válasza Lokids (#89665) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mint honor6 tulaj én azt ajánlanám. ;]

(#89667) tes7h válasza ADAM1337 (#89666) üzenetére


tes7h
csendes tag

Szia, én is honor 6-on gondolkodom.
Annyit szeretnék kérdezni, hogy van valami kehe vele? Illetve lollipop az utsó amit megkap? Vagy már megkapta?

(#89668) ADAM1337 válasza tes7h (#89667) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem eddig nincs illetve nem találtam semmi furcsát, note3-ról váltottam és felüdülés.
Nekem a dupla kártyás variáns van a legnagyobb belőle 32gb+nfc+infra(távirányítóként elég jól működik).
Lolli van úgy tudom az egy kártyásokra is már, én alapból lollival vettem és használom.

(#89669) tixem válasza tes7h (#89667) üzenetére


tixem
addikt

Lesz M is [link]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89670) A_ScHuLcZ válasza w333 (#89658) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Jó telefon, de túl nagynak tartaná, ebben biztos vagyok.

Arra számítottam, hogy legalább 2-3 tanácsot fogok kapni rendszer választás ügyben is, de sajnos úgy látom ennek magam kell utánajárjak, hogy melyik rendszer miért lenne jó és miért lenne rossz választás számára :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#89671) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Édesanyámnak keresek új, androidos okostelefont hosszú távú használatra.
50-60 ezres árkategóriában keresek telefont.
Általános felhasználásra lenne használva (facebook, e-mail, böngészés, telefonálás).

Láttam cikkeket, hogy kínai gyártók olcsón adnak ugyanolyan vagy jobb hardverrel rendelkező telefont, mint a nevesebb gyártók.
Ilyeneket keresek.
És fontos, hogy részletre lehessen venni.

Tehát kínai márka legyen, ebben az árkategóriában, ami egy pár évig elég lesz.

Jó lenne ha android 6.0 lenne rajta vagy valószínűthetően megkapja.

Vagy ha ilyen árkategóriában nincs 6.0-ás vagy ami frissítéseket kap akkor csak híresebb kínai gyártókat mondjatok akiktől érdemes telót venni.
Csak a Xiaomit ismerem.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#89672) pocketpairpp


pocketpairpp
csendes újonc

Sziasztok.

Anyumnak akarok venni Karácsonyra egy telefont, bármilyen ötletre nyitott vagyok.

Árkategória: 20-25K

Főbb szempontok: sokat facebookozik (főleg erre használná az alap funkciók mellett), plusz youtubeon is nézelődik, tehát viszonylag nagy belső memóriára lenne szükség. Fényképeket is csinálgat, de semmi komoly dolog, csak családi képek, etc, tehát itt annyi a kritérium, hogy ne elmosódott képeket csináljon.

Lehet használt, vagy új is.

Márka, op.rendszer, forma, kijelző mérete szinte mindegy.

Előre is köszi.

(#89673) tixem válasza zolka95 (#89671) üzenetére


tixem
addikt

Rendes 2 éves gyártói garival Honor 4c szerintem jó választás, de a Meizu M2 is nagyon jó kis telefon, 45-ért emagon most ez is 24 hó garival van + ingyen posta. Ha Emag nem begyere, akkor van edigitalban is van ugyanilyen feltételekkel.

Honor-ra lett bejelentve 6.0, Meizu-t passzolom, de szerintem jönni fog arra is.

(#89672) pocketpairpp én ilyen helyzetben a Lumiák között turkálnék valamit, akár használtan is. Kis szerencsével még egy 640-et is kifoghatsz. 540 is egész jó darab. Az minden említett kritériumnak megfelel és egy darabig még támogatva is lesz szoftveresen. Droid oldalon passzolok, ott az 1 giga ram már kevés lesz. 2 giga meg ennyiért használtan is necces.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89674) w333 válasza A_ScHuLcZ (#89670) üzenetére


w333
félisten

Telekomnál még az i4S -t vagy i5S -t ajánlom (ma van akcióban) :K

Gondolom kicsi de megbízható telefont szeretnél amit könnyedén tud használni és ne legyenek fagyások, bukog stb. ezért ajánlom az iOS -t :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#89675) Ithuriell


Ithuriell
csendes újonc

Üdv!
A következő okostelefonok közül kéne választanom, pro és kontra formában nagyon megköszönném a válaszokat!
Szóval:
Huawei p6, kinézete és első kamerája miatt. Ami nem tetszik, hogy sokat hallottam olyat hogy tönkre megy a kijelzője, illetve hogy törékeny. (Az ascend y330omat 11 hónapig nap 5x simán leejtettem, a helyett kéne valami)
HTC one m7, nem tetszik a kinézete, nem tudom mire képes a kamerája, illetve már nincs támogatva, nem kap hivatalos frissítéseket (?)
Meizu m2, most olvasgatok róla, igazából a strapabírósága, az első kamera minősége, az aku idő az elsődleges szempont, és ne halljon meg pl facebook alatt. Ki mit ajánlana, és miért? :) Előre is köszönöm

(#89676) bargeszt


bargeszt
tag

Hello!

Telefont szertnék vásárolni. Telenorosat, 1 SIM-est. Legalább 2 évig szeretném használni, játék elég ha az angry birds és lego duplo megy rajta mert szinte csak a gyerek játszik rajta. Felhasználás: telefonálás, viber, sms, netezés, zenehallgatás, videó nézés. Méret: max 5" mert elég kicsi a kezem és ha lehet ne legyen 50-60k nál több mert a költségvetésem is kicsi.
Kettőt kinéztem:
Samsung galaxy J5
Lenovo vibe P1m
A lenovo olcsóbb gyengébb proc, de nagyobb háttértár és memória, hatalmas akku.
A samu erősebb proc, de gyengébb ram és háttértár viszont talán jobb kamera és kijelző és talán hosszú távon jobb választás.
Ha van valakinek tapasztalata a két készülékkel örülnék ha megosztaná velem mert tanácstalan vagyok melyiket válasszam.
Köszi!

(#89677) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy Galaxy Core Prime-on gondolkoztam.
De sajnos nincs benne értesítési led.
Mit tudtok ajánlani, ami hasonló ?
(Samsung; HW-ben nem sokkal kevesebb, és kijelzőméretben is hasonló.)

(#89678) LGabor001 válasza lezuvius (#89659) üzenetére


LGabor001
tag

Ha jól láttam akkor zöld és piros ... csak EDGE kivitelben van.
Én sima S6-ot akarok

(#89679) BenHans válasza Ithuriell (#89675) üzenetére


BenHans
addikt

Üdv. :)

A P6-ot már első körbe biztosan elfelejteném a másik kettővel szemben.
Az M2-t a P6 és az M7 közé helyezném el, de a HTC-nél csak az üzemidőben jobb egy kicsit.

Én biztosan a HTC-t választanám. Most is egy M7-et használok és van még 1 a családban. Erősebb mindkettőnél, jobb a kijelzője, és állítom hogy kamerában is jobban teljesít, szoftveresen de pláne. Az aksiról annyit hogy a családban mindkettő elmegy 1 napot normál használattal, a kijelzőidő átlagban alig kevesebb mint 4 óra, de ha lazábban használom akkor elérte már a 4,5 órát is.

A jelenlegi legfrissebb szoftver az 5.0.2 + Sense 6.0, és ez valószínűleg nem is fog változni, bár nincs is baj vele. DE még pár napja kapott egy biztonsági frissítést, és apróbb hibajavítások érkeznek play-en, HTC szervizcsomag néven és egyéb apróságok. Sokat elmond hogy stabilabb és gördülékenyebb a működése mint a nála 1 évvel fiatalabb Galaxy S5-nek, szintén tapasztalat. És nem hal meg facebook alatt, látom ez fontos.

Amennyiben a HTC-t választod, ha érdekel elmondom mire érdemes figyelni vásárláskor. Ez ügyben nyugodtan írhatsz privátot.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#89680) novieris


novieris
csendes tag

Üdv!
Segítségeteket kérném az alábbi dologban:
14 éves kamasznak (lány) Sansung Glaxy Core Prime VE vagy LG Leon? Árban ugyanannyi, Telekom-os előfizetés hosszabbítással.

Köszi

(#89681) anna77


anna77
újonc

Sziasztok!
50.000 és 66.000 ft között milyen telót érdemes venni? Nem akarok drágát, tetszik a honor 4x viszont az 66.000. Ennyiért megéri, vagy van-e ebben az összegben egy másik jobb teló amire érdemesebb költeni? Egész napos telefonálgatást bírja, illetve a gyorsaság nagyon fontos a net terén is. Jah , és szerintet4ek nem túl nagy az 5,5 a 4 x esetében?

(#89682) w333 válasza novieris (#89680) üzenetére


w333
félisten

Egyiket sem ... mert nagyon gyengék és akadoznak :(

Ha örömöt akarsz neki szerezni akkor kicsivel drágábban egy iPhone 4S ! :)

(#89683) novieris

Esetleg még a Samsung Galaxy Grand Prime ;)

Az a baj hogy amiket kinéztél, használhatatlanul lassúak ... és nagyon szenvedés lesz az egész, akadozni, fagyni fog :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#89683) novieris válasza w333 (#89682) üzenetére


novieris
csendes tag

Köszönöm!
Az a baj, hogy a "kicsivel drágább" legalább a duplája.

(#89684) tixem válasza novieris (#89683) üzenetére


tixem
addikt

Én inkább Lumia fronton nézelődnék. Azok közül már a legolcsóbbak is "hasítanak' és van normális support.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89685) #70516736 válasza anna77 (#89681) üzenetére


#70516736
törölt tag

szerintem kicsi a 8gb háttértár 5,5" ból a redmi note 2 vagy a meizu m2 note az eustock-tól jobb vétel

(#89686) tixem válasza bargeszt (#89676) üzenetére


tixem
addikt

A Lenovo bizony üti a J5-öt prociban is, a kis 4 magos mtk odaver a snapi 410-nek, ráadásul RAM-ból is 2 gigát ad. Ha a kettő közül kéne választani akkor egyértelműen P1m.

Mellesleg létkérdés hálózatfüggő telefont venni? Csak azért kérdezem, mert ebben az ársávban függetlenül is kapsz jó telefont, sőt jobbat is. Honor 4c 2 év gyártói garival sokkal jobb szerintem, mint a P1m, hardveresen biztosan. Egyedül akkuban gurít kevesebbet, de ésszel használva ez is hozza az átlag okostelefonos üzemidőt.
Vagy edigital-ban Meizu M2, ott is 2 év garit kapsz, és nincs szolgáltatói rablánc. Ráadásul az Honor egy főverziót is biztos frissül.

Az meg, hogy dual sim-esek édes mindegy a használat szempontjából, ha eggyel használod akkor eggyel használod. Hátrányod nincs belőle, ellenben előnyöd igen, ha később mégis kilátásba kerülne egy másik szolgáltató. Csak egy sim kell és megy a dolog.

(#89681) anna77 66-ért a 4x már nem éri meg, tekintettel arra, hogy egyébként kiköpött Honor 4c a cucc. A nagyobb kijelzőért meg a plusz 500 mAh-ért nem éri meg az a plusz 10en ezer Forint. S okkal olcsóbban Meizu m2 note-ot kapsz. Vagy Redmi Note 2 Prime-ot. Méret relatív, szerintem nem nagyok. 69-ért már van UMI Iron Pro is, csak hát tapasztalatok hiányában elég zsákbamacska egy telefon, de nekem piszkosul tetszik.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89687) Ájvé válasza tixem (#89686) üzenetére


Ájvé
veterán

Furcsa lenne, Snapdragon 410 1,2 Ghz-es A53, még MT6735P 1Ghz-es szintén A53-as. Ettől függetlenül nincs nagy különbség köztük, de jobb nem lehet, ha alacsonyabb az órajele.

bargeszt
Egyiket se választanám, Meizu M2, jóval olcsóbban jobb ezeknél.

(#89688) tixem válasza Ájvé (#89687) üzenetére


tixem
addikt

Ez az a verzió amiben T720mp1 van? Akkor igazad lehet, de a lenovoban 2 giga ram van, a j5-ben meg csak 1,5. És van olyan szintetikus teszt amiben az alacsonyabb órajel ellenére - ha nem is sokkal - de az mtk a 410 fölé kerekedik. Nem tudom a 2 gpu közül melyik a fejlettebb és a hatékonyabb.
Az biztos, hogy a Samsung-ot én messzire elkerülném. 2 gigával már sokkal vonzóbb lenne.

Edigital milyen garanciát ad az M2-re? Mert ugye ott 2 év van, eustock-on meg 1, de ott csak 40k. Kérdés, hogy ha bolti megér e még 5 ezret az 1 év plusz, meg a "kiterjedtebb hálózat".

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89689) Ájvé válasza tixem (#89688) üzenetére


Ájvé
veterán

6735P van benne, 4x1 Ghz A53-as CPU és Mali T720MP2 GPU van benne, ha minden igaz 400 Mhz-en megy csak (sima 6735-ben 700 Mhz, még 6735M-ben 600 Mhz). Van ahol gyorsabb a 6735P, de ez sok mindentől függhet, az tény, hogy elég minimális a különbség, ennél többnek kellene lennie. Talán S410-ben kisebb a cache memória, mert a processzor alapvetően ugyan az. A "sima" 6735 pedig 100 Mhz ellenére 40-50%-al veri, szóval valamilyen különbség biztosan van.
Mali T720 az újabb és fejlettebb, ez egyértelmű. Itt látszik a különbség, S410-nél jobb a 6735M is, még a 6735P gyengébb már a kisebb órajel miatt.
Edigital biztos, hogy gyári (forgalmazói ergo Wayteq szervizeli mivel az hozza be) garanciát ad.
Az eustock bolti garanciát ad, de Wayteq-el vannak szerződésben tudomásom szerint, így náluk lehet érvényesíteni azt. Megbízható az eustock.

[ Szerkesztve ]

(#89690) bargeszt válasza tixem (#89686) üzenetére


bargeszt
tag

Köszi a választ! A honor4c, galaxy j5 kiesett. A meizu m2 játékban van. A lenovo-t online 31k ért kapnám meg ez nagyon barátságos ár. Holnap azért megnézem élőben.

(#89691) bl0ck


bl0ck
tag

Jó estét!

Sajnos nincs sok időm olvasgatni fórumot, mondhatni kevés. Aktuális telefonom (Xperia GO) nagyon hajt a nyugdíjaztatására, így keresnék egy utódot helyette.
Ebben szeretném segítségeteket kérni.
Kritériumok:
- max ár 100e
- ne legyen kicsi ( nagy a kezem), viszont hatalmas se
- Sony nem nagyon hoz tűzbe (mostaniból kiindulva), max nagyon jó indokkal
- kínai dolgokra is vevő vagyok, úgy hallom elég jót alkotnak
- munkából adódóan nem lenne hátrány, ha nem (csak) fehér színben lenne
Alap dolgokat tudja mind, azon felül neteznék néha rajta, zene hallgatás, bár ez már nem számottevő, gps előny lenne, fényképezni sem lenne utolsó, tudom nem fényképező gép, de ne ocsmány legyen a végeredmény.

Köszöntem előre is a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#89692) lezuvius válasza bl0ck (#89691) üzenetére


lezuvius
őstag

Xiaomi Mi4C: gyors,jó kijelző, vállalható kamera
Oneplus X: kb ugyanazt tudja csak fémkeretes és AMOLED kijelzős de kisebb akksi van benne
Lenovo ZUK Z1: 5,5'-es kijelző és hatalmas 4100mAh-ás telep van benne és hasonló belső van benne,mint a másik kettőben ZUK-ot elnéztem és picit drágább azoknál
Itt egy összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89693) Ájvé válasza lezuvius (#89692) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi4c vállalható kamera? Bőven belefér a legjobbak közé (Samsung ISOCELL vagy Sony IMX 258-as).

(#89694) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyikre lenne érdemesebb beruházni és miért?

Lumia 550 vs. Lumia 735 ?

Sok különbséget én nem láttam, talán a 735-ben jobb a hardware????

Köszi,
P3dr0

Egészség legyen és térerő!

(#89695) pocketpairpp válasza tixem (#89673) üzenetére


pocketpairpp
csendes újonc

Köszi szépen :) Közben változott a helyzet, más is beszáll a telefonba, szóval egy viszonylag időtálló (~2-3év) is tudunk választani.

35-40K-ért nézelődnék, ennyiért esetleg egy S3 használtan?

(#89696) tixem válasza pocketpairpp (#89695) üzenetére


tixem
addikt

S3-at verd is ki a fejedből, bőven 3 éves készülék. Régi már, gyenge a hardver. Eljárt felette az idő, támogatása is megszűnt.

40-ért kapsz újan Meizu m2-t, modern 64 bites procival, 2 giga ram-mal, egész jó kamerával és korrekt kijelzővel. Időtállósága 2 évig biztos megmarad, egy főverziót biztos frissítenek rajta, 2 év után meg lutri a dolog, bármilyen androidot is veszel. Talán a csúcsmodellek nem avulnak 2 év alatt annyira, de azért meg lehet nézni mennyire rúgnak labdába jelenleg a 2 éves flagship-ek. Kb a mostani középkategória szintjén vannak. Lásd például a Galaxy s4-et, One X+, Xperia Z vagy Optimus G. Nem beszélve arról, hogy garancia ezekre már hírből sincsen és a 2-3 éves napi használatnak is megvannak a nyomai, akárhány fóliát meg tokot tesz rá az ember. Nem beszélve az akksi élettartamának csökkenéséről, amolednél kijelző beégésről stb stb.

40 körül használtan már viszont én a wp-t is kilátásba helyezném, Lumia 640 és 735 is kapható már ennyiért garisan, de akár egy 830-at is megcsíphetsz ha szemfüles vagy. És wp-n nem kell egy darabig aggódni, hogy lesz e frissítés az biztos. Kevesebb az app az áruházban, de saját tapasztalat, hogy ezzel lazán együtt lehet élni. Én speciel mindent megtaláltam amit droidon is használtam.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89697) Ájvé válasza tixem (#89696) üzenetére


Ájvé
veterán

2 éves csúcskategória, LG G2, Xiaomi Mi3, Nexus 5 párat említsek, minimum felső-közép kategória most is, de elnézve, hogy jó pár felső kategóriába szánt készülék jön S801-el, ami alig erősebb az S800, akkor még felső kategória peremére is sorolhatnánk.
Ettől függetlenül egyetértek, 2 év sok idő jelenleg a mobil piacon, bár alsó és közép kategóriában olyan mértékű előre lépés történt, hogy sokkal időtállóbb lett. Lásd Moto G is 2013-as készülék és S400 még mindig befér közép kategóriában (alig lett erősebb az S410 is), úgyhogy szerintem egy jó 4 magos 2GB RAM-al még 2 év múlva is megteszi.
Meizu M2 pedig tényleg nagyon jó ajánlat.

(#89698) tixem válasza Ájvé (#89697) üzenetére


tixem
addikt

S3 alapján indultam el és az akkor kijött flagship-eket hoztam fel példának. El is néztem rendesen, hogy a G2 is már 2013-as, meg a nexus 5 is. Durva. Persze ezek még ma is vállalhatóak, csak még használtam sem kerülnek 40 ezerbe. Inkább 60 a minimum. Pont most néztem meg, g2 van már jófogáson 40-ért, igaz hálózatfüggő és olyan mintha a kutya szájából vették volna elő. De az s3 és a konkurenciái már felejtősek minden tekintetben.

Moto G sem rossz, bár én ma már nem venném meg :) Momentán a kínai gyártók elöntik az alsó, ill. a középkategóriát telefonokkal, így a nagy gyártók gyakorlatilag labdába sem rúghatnak mellettük.
Meizu m2 jelenleg best buy, olyan mint anno az xperia mini meg a mini pro. Mindenki azt vitte :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89699) bl0ck válasza lezuvius (#89692) üzenetére


bl0ck
tag

Köszönöm.

Még valaki más vélemények?

(#89700) Cranium


Cranium
tag

Hali, maximum 40 ezerig szeretnék okostelefont újonnan, android operációs rendszerrel. A telefont zenehallgatásra, fényképezgetésre (fontos nekem, hogy árához képest jó minőségű képeket csináljon, még akár sötétben is, igazából viszonyítási alapom a Sony Xperia J-m van, aminek az általam elkészített képei láttán hányni tudnék, sajnos nem néztem utána ennek a telefonnak) használnám. Nem nagyon értek az okostelefonokhoz (lásd Xperia J vételemet), ezért várok minden ajánlatot.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.