Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89601) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Honor 7-ről mik a vélemények? Megbízható, minőségi készülék? Érdemes lenne beruházni rá? Amint korábban írtam, nekem a minőség és a design az, ami fontos.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#89602) MC Pite válasza Ryoo (#89597) üzenetére


MC Pite
veterán

Bőven jobb kamerában az A3 mint a 730...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#89603) MC Pite válasza MC Pite (#89602) üzenetére


MC Pite
veterán

szerk: Hm, este nem; de több oldalon a nappali képekben dinamika és fehéregyensúlyban könnyen látható a különbség.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#89604) lezuvius válasza Wa2x_ (#89601) üzenetére


lezuvius
őstag

Jó telefon minőségi házban és szép kijelzővel, valamint villámgyors ujjlenyomatolvasóval,de hardveresen nem egy csúcs, én simán megakasztom sima használat mellett is+akksiban sem túl erős de azért elmegy. Esetleg O+X,Lg G Flex2,Htc M8/s,gsm-ből G4 helyette?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89606) Wa2x_ válasza lezuvius (#89604) üzenetére


Wa2x_
veterán

Fémházas telót keresek, korrekt kamerával és minőségi kijelzővel, ezek alapján mit javasolnál?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#89607) A_ScHuLcZ válasza Ájvé (#89600) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Elfelejtettem leírni, hogy dupla sim-es készüléket nem szeretnék, 2 kollégám is nagyon sokat szív vele, akikkel egy szobában vagyok, nekem sincsenek jó tapasztalataim velük, és jelen esetben nincs szükség a 2. sim-re.

Az a gond, hogy addig nehéz konkrét készülékeket nézni, amíg azt sem tudom, hogy milyen rendszerrel megáldott masina lenne ideális számára.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#89608) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Sajna nem nagyon ismerem a telefonok/táblagépek belső alkatrészeinek a teljesítményét, tulajdonságait, de azt tudom, hogy a külső nagyon nem minden egy telónál.

Találtam viszont ezt az Outkitel U8 Universe telefont az egyik oldalon 100€ alatti áron ráadásul EU raktárban. Mennyire gagyi a belseje, mert a külcsín nagyon megfogott. Hazai forgalmazója is van, de ott kb 2x annyi az ára mint a Gearbest-en, ahol most akciós. Érdemes vele foglalkozni?

(#89609) mickeyz


mickeyz
csendes tag

Sziasztok!

Az kérdőív alapján szeretnék segítséget kérni.

Árkategória. 80 - 90 K
- új
- Függetlenül. újonnan gyártói garanciával.
- Hosszú távra
- Fényképezés, chat, Facebook, böngészés
- Android
- Egyéb: LG G2 paramétereihez hasonló telefont szeretnék
- Fontos: Full HD kijelző, fényképezés, min. 5 coll-os kijelzőméret

Köszönöm.

(#89610) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Sziasztok!
Hugomnak vennék telefont. Telenornál számlásan 34000-ért tudnék egy Lenovo A6000-et elhozni. Van ennél jobb vétel? Az ár max 40 és csak droidot akar. Facebookozásra és közepes minőségű fotók készítésére lenne használnva.
Esetleg használtban van valami jó?

(#89611) tixem válasza mickeyz (#89609) üzenetére


tixem
addikt

Honor 6. Két év gyártói gari van rá. Bár lehet picit kicsúszol a 90k-s keretből vele, de megéri.

A hosszú táv androidnál elég homályos téma, egy nexus-szal biztos nem fogsz mellé. Minden más rejtély. Viszont 6.0 jön rá az biztos, hogy utána mi lesz azt 10 öregasszony se tudná megmondani. De ez igaz minden gyártóra. A 3 giga ram-mal viszont biztos nem lesz gondod jó darabig.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89612) Ryoo válasza MC Pite (#89602) üzenetére


Ryoo
senior tag

Aham...oké...szakmai fórum... :C

#89605: Nem kell mindent elhinni, amit itt olvas az ember.

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#89613) Viktor0610 válasza Ryoo (#89612) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már bocs, de ha még mindig itt tartasz, akkor nézd meg ezt a linket. :P

Igaz, hogy a 735-öt és az A3-at veti össze, de a 735 tudtommal csak az LTE meglétében és a dual SIM helyett egy kártyás mivoltában tér el a 730-tól.

Annak nincs túl sok értelme, hogy azt szajkózod, hogy jó vicc, meg szakmai fórum...

Samsung Galaxy A54

(#89614) Soybex válasza Clemi (#89608) üzenetére


Soybex
őstag

Viccnek is rossz.

Ha ekörül szeretnél akkor Redmi Note 2 , vagy Meizu M2 Note a nyerő :))

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#89615) tes7h


tes7h
csendes tag

Sziasztok!

Itt az ideje lecserélnem a g2 minit, javaslatokat szeretnék kérni, hogy szerintetek mire. Következő szempontok szerint:

- 100k, független, újonnan
- min. 5"
- előreláthatólag 1-2 év android update
- minél kevesebb bloatware, annál jobb (samsung,lg kilőve)
- microSD bővíthetőség
- hátlapi gombok kilőve...

A javaslatokat előre is köszi! Üdv.

(#89616) trident1


trident1
tag

Sziasztok!

Két mobil:

Szifon 5s vs.samsung A3

Szerintetek?

Sürgős lenne asszonynak.

(#89617) monti0222w válasza Wa2x_ (#89606) üzenetére


monti0222w
addikt

Vedd nyugodtan a Honofr 7-t elégé minőségi darab, az igaz mint jelezték neked a grafikus chip nem mai darab, de a legtöbb játék megy rajta, ha ez lényeges neked! Az aksi is a felhasználói szokástól függő, ez egyébként nem gyenge 3100 mAh [itt] a teszt róla. :)

trident1: 5s választanám. :)

tes7h: Honor 6, esetleg többért, de nem vészesen Honor7, Xiaomi Mi 4, Meizu Mx4. :)

[ Szerkesztve ]

(#89618) Viktor0610 válasza trident1 (#89616) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nagyon nem egy kategória a kettő.
Az 5s felsőkategória, az A3 középkategória.

A kettő közül én az 5s-t venném, még akkor is, ha androidos vagyok. :)

Samsung Galaxy A54

(#89619) ObiWan13


ObiWan13
tag

Nem ide való, de nem találom fentebb, ahol szó volt erről:

A PayPal-nal hol kell beállítani, hogy a banki árfolyamon történjen a fizetés?

Köszönöm

(#89620) trident1 válasza Viktor0610 (#89618) üzenetére


trident1
tag

Igen én tudom hogy más kategória.Dehát nők,androidhoz szokott,én is a szifont venném.
A lényeg hogy kibirjon pár évet,jelenleg egy samu advanced van ami már elég lassú.

(#89621) szabonagyur válasza trident1 (#89620) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit takar a kibírjon néhány évet? Ez a nem mindegy része.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#89622) trident1 válasza szabonagyur (#89621) üzenetére


trident1
tag

Gyorsaságra gondoltam.Mig az advance-on egy netezés vagy facebook egy rohadt lassú folyamat.

(#89623) Viktor0610 válasza ObiWan13 (#89619) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Khm. :P

A PayPal topik összefoglalójában megtalálod az infót. :P

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#89624) kali válasza trident1 (#89616) üzenetére


kali
legenda

szia,

az 5s már 2 éves, az a3 csak 1 éves típus, viszont az iphone felsőbb kategóriás, meg úgy összességében is sokkal jobb, így inkább azt javasolnám.
az s advance után az a3 is gyorsabb, az 5s meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#89625) szabonagyur válasza trident1 (#89622) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha nem lesz telerakva minden sz@rral akkor talán mindkettő jó lesz, de onnantól, hogy frissülnek az appok stb már lassulni fog minden, facebook meg alapból külön állatfaj. Talán az 5s ami ilyen szempontból tartósabb lehet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#89626) ObiWan13 válasza Viktor0610 (#89623) üzenetére


ObiWan13
tag

Köszönöm

(#89627) lezuvius válasza Wa2x_ (#89606) üzenetére


lezuvius
őstag

Korrekt Gsm boltból Htc M9, minőségre nekem eddig ez volt numero uno, SLCD3 kijelző korrekt megjelenítő+Sense+Boomsound, a Toshiba szenzoros kamera nincs a csúcson (S6-G4 duóhoz képest gyenge) de azért lehet vele jó képeket lőni.

Honor 7 is jó választás lehet de szerintem hosszabb távon a GPU kevés lesz/lehet.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89628) trident1 válasza szabonagyur (#89625) üzenetére


trident1
tag

Leadtam a rendelést:szifon 5s

köszönöm a tippeket.

(#89629) Wa2x_ válasza lezuvius (#89627) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nem játszom, szal nem akkora probléma, a sima, gördülékeny működés annál inkább.

Köszi és neked is (#89617) monti0222w!

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#89630) joe-ker


joe-ker
senior tag

Sziasztok!
Lassan 10 éve egy SE K750-et használok,de itt az ideje hogy lecseréljem egy
Huawei Ascend Y600-at néztem ki magamnak, véleményeket kérnék róla.
Előre is köszi!

(#89631) Viktor0610 válasza joe-ker (#89630) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Neeeeeeeeeeeeeee!!!!!444!!4!!!

Androidot TILOS venni 1 GB RAM alatt, de inkább 2 GB-os memóriával szerelt készüléket keress!

Samsung Galaxy A54

(#89632) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami rendes telót? Ami fontos lenne: Szép kijelzője legyen, lehetőleg 4.7-es, de max 5-ös. Minél jobb kamerája legyen (tehát 8,vagy felette), mert a feleségemnek kellene, hogy a gyerekről végre normális képeket készíthessen. Plussz menjen frankón a Sims free play. Nem baj, ha vannak extrák, de ez az ami igazán fontos. A lélektani 70k körül...tehát olcsóbban lenne jó megúszni. Nagyon köszönöm, ha segítene valaki hozzáértő. :R És nem vagyok Samsung fan a túlárazottsága miatt...

[ Szerkesztve ]

(#89633) joe-ker válasza Viktor0610 (#89631) üzenetére


joe-ker
senior tag

Köszi ,akkor ez már egy kiindulási pont.

(#89634) quailstorm válasza Viktor0610 (#89631) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kiegészíteném a 4GB belső tárhely elleni tiltással. Y550-en is iszonyat szívás volt kipucolni, SD támogatást visszatenni, és így is elfogy.

(#89635) joe-ker válasza quailstorm (#89634) üzenetére


joe-ker
senior tag

Következő alany: Lenovo A2010

(#89636) Ájvé válasza joe-ker (#89635) üzenetére


Ájvé
veterán

Az nem rossz készülék, jó SoC van benne, alacsony felbontású, de legalább IPS kijelző, 8GB ROM is megteszi. Fényképezőtől nem kell sokat várni.
Ami viszont nagyon ajánlott ebben a kategóriában, az a Doogee x5 PRO. Van róla teszt is. Fóruma is pörög, beleolvashatsz, többet megtudatsz a készülékről.

(#89637) DS39 válasza Ájvé (#89636) üzenetére


DS39
nagyúr

az a Lenovo sajnos nem IPS, illetve egyszerre csak két ponton érzékel a kijelzője, ami bizonyos játékok esetén okozhat problémát.
az X5 Pro jobb vétel, a kérdés csak az, hogy egy ilyen relatíve ismeretlen márkájú telefon mennyire tartós.

[ Szerkesztve ]

(#89638) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

szükségem lenne 4" körüli mobilra, a szokásos kis netezgetésre, facebookra kellene a telefonálás mellett, és feltétel még hogy minél jobb kamera legyen benne, illetve minél jobb üzemidőt lehessen elérni vele.

Mivel a cég 30e Ft-ig állja a dolgot, ezért én egy Iphone 4s-re gondoltam, hiszen 60e Ft körül lehet venni, amit alapesetben sokallnék, de 30-ért már baráti az ár, és hiába több éves technológia, azt gondolom, hogy a fenti követelményeket csont nélkül hozza.

Ha nem ajánljátok (hálás lennék egy indoklásnak is ebben az esetben), akkor Android fronton mi a választék ezekkel kritériumokkal?

(#89639) quailstorm válasza DS39 (#89637) üzenetére


quailstorm
nagyúr

kutyi is csak kétujjas (SIMÁRÓL beszélek), ráadásul a nagyon régi MT6582-re épül (vagyis az abból kreált MT6580-ra)
napi használatra alkalmas, fogásra tégla, sebesség OK ha nem játszasz, kijelző szép, hely RAM van, én ajánlom neki, még csak nem is drága
tartósságot nem tudom, haver nem dobálja :DDD
érintő azon is vacak, kétujjas és ha közel van a két pont akkor összecsúszik, nem egy Galaxy S, de még a ZTE Blade Q-tól is távol áll
viszont Xperia L-hez képest százszor jobb, vagy mondhatnám a Leagoo Lead3s-t is

most volt Black Firdayen 18k Tescoban, best buy

X5 Pro ennél már csak jobb lehet, a felhozott Y600-hoz képest a Sima X5 is gigászi előrelépés

[ Szerkesztve ]

(#89640) Ájvé válasza DS39 (#89637) üzenetére


Ájvé
veterán

Attól függetlenül, hogy nem túl jó a betekintési szöge, még IPS, nyilván valamilyen olcsóbb butított típus. Érintés érzékelés igaz, de mutass telefont ennyiért ami több érintést érzékel és használható is.
Doogee azért annyira nagyon nem ismeretlen (vagy neked nem), másod vonalbeli kínai. Nyilván nem kell csodákat várni tőle, de SoC, 2/16, RAM/ROM, HD IPS kijelző magában elég biztató, nyilván a kamera pocsék, teszt is van róla, így ilyen tekintetben még kevésbé lutri. Mondjuk olcsó hús itt is elő jöhet, ezért nem top telefon.

quailstorm:
Az X5 PRO MT6735P-s SoC-al szerelt már, te a sima X5-ről beszélsz.

joe-ker:
Ha esetleg kicsit többet tudnál szánni rá, akkor Meizu M2-vel biztos nem lősz mellé, ennyiért a legjobb a választás.

[ Szerkesztve ]

(#89641) LGabor001


LGabor001
tag

Sziasztok
Most Samsung S3 van és unom már, hogy lassú, kiakad, hülye robot hangot ad ki néha, HAMAR LEMERÜL.
2GB net előfizum van, így örülnék, ha nem kéne várnom, hogy töltögessen a teló és nem merülne le 2 óra alatt.
Szóval sokat netezek, GPS is van használva viszonylag gyakran, és a fényképező is fontos nagyon.
Nehéz dönteni, hogy olcsóbb kategória legyen vagy drágább, olcsóbb közül nekem az M4 vagy Z3 compact ami tetszik talán jobban. drágábbnál meg leginkább az S6 a Z5 nagyon belépő szintű áron van.
Ami számomra zavaró, hogy ha a kamera kilóg, könnyebben fog karcolódni.... vagy vastag tok kell és nem azért veszek vékony telót h még 10 cm tokot tegyek köré.... vélemény esetleg erről?

Árak Telenoros vállalati árak.

Segítsetek melyik legyen:

1: Első ránézésre tudás ugyan az:
Samsung Galaxy A5 nettó ár 63 772 Ft 5,0" 1,2 GHz, négymagos 13 MP NFC LTE
Samsung Galaxy J5 nettó ár 43 299 Ft 5” 1,2 GHz, négymagos 13 MP NFC LTE
Sony Xperia M4 Aqua nettó ár55 898 Ft 5,0” 1,5 GHz, négymagos + 1 GHz, négymagos 13 MP NFC LTE

2:
Samsung Galaxy S6 32GB nettó ár 119 677 Ft 5,1” 2,1 GHz, négymagos + 1,5 GHz, négymagos 16 MP NFC LTE
Sony Xperia Z3 nettó ár 121 252 Ft 5,2” 2.5 GHz, négymagos 20,7 MP NFC LTE
Sony Xperia Z3 Compact nettó ár 90 543 Ft 4,6” 2.5 GHz, négymagos 20,7 MP NFC LTE
Sony Xperia Z5 Compact nettó ár129 126 Ft 4,6” 2 GHz, négymagos + 1,5 GHz, négymagos 23 MP NFC LTE

[ Szerkesztve ]

(#89642) DS39 válasza Ájvé (#89640) üzenetére


DS39
nagyúr

nem azért írtam hogy más ennyiért tudja, csak tényként, hátha ez is fontos, mert én pl azért ezen meglepődtem, azt gondoltam hogy a 3 érintés egyszerre már alap, bármelyik telefonnál.

Doogee tartóssága alatt olyanra gondolok, hogy fél év múlva nem megy-e gajra mondjuk a hangszóró, vagy a mikrofon, vagy egy-egy gomb. egy Samsung-LG vonalnál azért ilyenre kevésbé van példa. (természetesen hibás készülék mindig van, de %-os előfordulása vélhetően ennek kisebb ismertebb márka esetében)

(#89643) lezuvius válasza LGabor001 (#89641) üzenetére


lezuvius
őstag

Ebből a listából S6-Z3-5 compact.
S6 mellett szól a bivaly SoC és a remek anyaghasználat. Kamera kilógása abban zavaró ha leteszed az asztalra és azon nyomkodod,mert akkor billeg egy kicsit,de úgy van kialakítva,hogy ne karcolódjon könnyen és persze nagyon komoly képeket lehet vele készíteni. Ellenben az akksi nincs az élmezőnybe csak olyan átlagos de van quick charge funkció aminek hála hamar életet tudsz lehelni a telepekbe.

Sonyk mellett szól a jó üzemidő,mivel komoly kis SoC van mindkettőben de csak HD kijelzőt kell kihajtsanak. Viszont a kamera gyengébb az S6-nál. Anyaghasználat jó de csak műanyagkeretük van és 2gb RAM-mal tudnak gazdálkodni "csak".
Nagy Z3 meg röhej ennyiért :(

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89644) Ájvé válasza DS39 (#89642) üzenetére


Ájvé
veterán

Erre csak LGabor001 által előtted írottakat tudom felhozni, pedig anno S3 ugye top volt és hát na, nem ezt várja az ember (sok helyről hallottam ugyan ezt egyébként még).

(#89645) LGabor001 válasza lezuvius (#89643) üzenetére


LGabor001
tag

Hát nehéz döntés, de úgy gondolom a Z5 még drága a Z3 már picit elavult, szerintem S6 lesz majd.
Kamera kilógással együtt milyen vastag a teló? Tuti az miatt veszek majd rá valami átlátszó tokot.
csak úgy nyomkodok telefont ha kezembe fogom és a z5 nél írták, hogy nagyon csúszós....
Z3 meg sztem drága picit ahhoz képest milyen régi csak a jó akksi az kéne, de talán majd frissítéssel javul az S6.
Amúgy attól félek, hogy megint frissítgetem a telót és belassul, nekem eddig ez a tapasztalat, ha frissítettem lasabb lett... sima Galaxy s és az S3 is.... hiába volt gyári visszaállítás nem segített.

(#89646) Redcaster


Redcaster
őstag

Üdv!

Büszke Sony felhasználó vagyok már mióta az eszemet tudom. Soha semmi gondom nem volt velük. Most is egy Sony Xperia e3 telefonom van, amivel csak egy gondom van: a 4 giga belső memória.

Nézelődtem a neten telefon iránt, és rátaláltam a Doogee F5 4G nevű csodára a Gearbest honlapján, ahol most egy speciális akció keretében telefon+64 giga sd kártya+tok+képernyővedő négyes cirka 168 dolcsiért megvehető.
Az lenne a kérdésem, hogy ilyen árkategóriában (45-50k) lehet-e hasonló, vagy esetleg jobb telefont venni?
A telefont egyébként játékra és zenehallgatásra használnám.
Valamint ha valakinek esetleg van már tapasztalata az ilyen, vagy hasonlóan most feltörekvő gyártók olcsó felsőkategóriás készülékeiről, megköszönném ha megosztaná :)

(#89647) Ájvé válasza Redcaster (#89646) üzenetére


Ájvé
veterán

Inkább venném Meizu M2 Note--ot. Hátránya az F5-el szemben a B20 800 Mhz hiánya.
Ha meg játszani szeretnél akkor legalább egy Xiaomi Redmi Note 2-őt nézz vagy Note 2 Prime inkább ha belefér.

(#89648) polgi803


polgi803
őstag

(#89649) lezuvius válasza LGabor001 (#89645) üzenetére


lezuvius
őstag

S6 nagyon vékony telefon és jó fogásra a fémkeret miatt. Annyi erőtartalék van benne,hogy nem hiszem,hogy belassulna drasztikusan.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89650) LGabor001


LGabor001
tag

Samsung galaxy s6 kék színű szerintetek buzis? :) fekete allitolag hyujti az ujjlenyomatot. Milyen szinben vennetek? Nekem most feher s3 van

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.