Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) lukaszokni válasza Devas (#59395) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

és jeanvaljean: köszi a válaszokat! :)

mAtx4ever!

(#59502) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Tervezem lecserélni a régi Samu Galaxy 3-as telefonomat, ehelyett keresnék valami mást.

Saját kútfőből az Alcatel OT Pop C3, esetleg Pop C5-ön gondolkodom, utóbbi már nekem lehet nagy lenne.

Amik az igényeim:

- maximum 30k-t szánok rá, de inkább 25-öt, ha lehetséges (a C3-hoz viszonyítottam, az már kapható függetlenül 25-ért azonnal boltból 1 év garival) .
- méretben 4"-nál nem kell nagyobb, lehetőleg ne is legyen nagyobb
- rendes boltból (nem kínai, nem használt, nem zug gsm) szeretném megvenni, rendes garival
- gari minimum 1 év, de ha 2 év, az előny
- egy sim elég, dual sim nem feltétel
- jó akkuidő
- teljesítmény szempontjából az az elvárás, hogy lehetőleg átlagos igényekkel bírjon ki 2-3 évet, nyilván a végén már lesz röccenés, várakozás, de használható legyen. Játszani nem játszom rajta, böngészek (opera mini), esetleg navigálok, zenét hallgatok, néhány felhasználói szoftver használok.
- hagyományos márkákban gondolkodom, alcatel, samsung, sony, társai, az egzotikumokba nem szeretnék beleugrani.

Nem vagyok vérpistike, 34 éves vagyok, és nem kifejezetten techfil már, tehát nem csúcstelefont keresek, csak egy olyan gépet, amivel elvagyok 2-3 évig lehetőleg problémamentesen. Ilyen igények mellett van-e még másik megfontolható telefon a C3-C5 mellett, illetve van-e bármilyen ok, ami miatt nem lenne jó választás a C3 (ugyanaz a vas van a C5 alatt is, csak az nagyobb, ami egyrészt mérekorlátos, másrészt az akkut is jobban eszi, 2x1,3 proci, mali 400, 512 ram)

[ Szerkesztve ]

(#59503) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Na itt a végleges lista ehhez kérem a segítségeteket.

Overmax vertis yard - nagyon keveset találok róla a neten viszont egész jónak néz ki és ez az elsődleges választás.
BB z10 - Elég sok helyről elfogyott már csak emagnál látom 75ért.
Xiaomi Redmi 1S - jók a specifikációi, mennyire teherbíró? (esetleg a redmi note megéri a +20kt?)
És végül még esetleg az Alcatel Idol 2 bár erősen alulmarad ezek mögött csak a gari több rajta.

Várom a válaszaitokat :R

[ Szerkesztve ]

(#59504) maggi1886076 válasza TeebyKay (#59503) üzenetére


maggi1886076
addikt

Sztem mindenképp a 2 xiaomi közül válasszatok. A BB sem rossz, de 75-t nem ér. Akkor már sokkal jobban megéri a xiaomi. Már itthon is hivatalosan is kapható!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#59505) TeebyKay válasza maggi1886076 (#59504) üzenetére


TeebyKay
őstag

Az overmax vertis yardról semmi infó?

(#59506) DeFranco válasza DeFranco (#59502) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Xperia E1? Vélemény?

(#59507) maggi1886076 válasza TeebyKay (#59505) üzenetére


maggi1886076
addikt

nem is hallottam még róla :D :DDD

(#59506) DeFranco: ha lehet kerüld el, kritikán aluli kategória.

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#59508) TeebyKay válasza maggi1886076 (#59507) üzenetére


TeebyKay
őstag

Tény elég friss július vége óta elérhető itthon, egyetlen egy márkaszervízük van és nincs szoftvertámogatás, de ugyanazokkal a specifikációkkal jön mint a redmi note és a dizájnja is nagyon tetszetős, szerintem nem rosszabb választás.

(#59509) DeFranco válasza maggi1886076 (#59507) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Értem. Miért kritikán aluli?

Ezt figyelembe véve tudnál akkor valamit ajánlani helyette? [link]

Huawei Y330-at és a Pop C3-at néztem még mellette, 25-30 között van mind a három.

[ Szerkesztve ]

(#59510) maggi1886076 válasza DeFranco (#59509) üzenetére


maggi1886076
addikt

Wp szóba jöhet? Akkor már inkább egy Lumia 520.

(#59508) TeebyKay: Xiaomi már bizonyított, vannak tapasztalatok. Erről a másikról nincsenek. És nem te akard ki taposni az utat, mert csak szívás lesz.

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#59511) DeFranco válasza maggi1886076 (#59510) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, nem szeretnék WP-t, sem az UI-t nem tudnám hosszabb távon elviselni, se a google ökoszisztéma hiányát. Droidra lenne szükség. Vegyük figyelembe az igényeknél, hogy egy 3 éves Galaxy 3-at nyúzok, amit csak azért cserélek le, mert nincs kedvem hozzá akksit venni, meg 2.2-re szinte semmi nem is jön ki meg nem is frissül már.

E1 miért hulladék?

(#59512) istnag válasza DeFranco (#59511) üzenetére


istnag
addikt

Szánj rá 35 -öt és legyen ez:
[link]

(#59513) kurtzyx válasza TeebyKay (#59505) üzenetére


kurtzyx
tag

Én speciel az adatokat gsmarenan nézem és ott nincs fenn 1 másik oldalon megtaláltam de onnan nem tudtam meg, hogy milyen proci és gpu van benne csak azt, hogy 1,7es a proci 2gb ram 3g és hogy HD felbontást tud.
Az első boltban amire azt mondanám, hogy ismerem és megbízható ez a telefon 75kba fáj.
A már említett THL T11 több mint 10kval olcsóbban tudja ezt. Nem lehet olyan rossz lévén mobilarena fórumon volt közös berendelés belőle, t200ról volt adás és ha jól emlékszek egész jól szerepelt.
Keress rá szerintem.
Illetve 75kért: THL 5000
Akkor 68kért ott van még a jiayu g5s
Az Overakármicsodával 1 árba: Prestigio multiphone 7500.

Baromi sok chinesephone van :D.

(#59514) Devas válasza DeFranco (#59511) üzenetére


Devas
őstag

512 RAM-al androidos készülék nagyon nem ajánlott.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#59515) DeFranco válasza istnag (#59512) üzenetére


DeFranco
nagyúr

35-ért rendes boltban nem látom, zughelyről meg nem veszem meg. mellesleg 4,3-as, ami nekem már nagy, nem véletlenül keresek 4"-os méretet. :)

(#59516) tjokai


tjokai
senior tag

Hi all!
Huawei Ascend P6-ről milyen véleménnyel vagytok?

Üdv!

(#59517) pootty


pootty
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, a következők a szempontjaim:
- Árkategória: 50-60k HUF
- Új, kártyafüggetlen
- Android rendszer
- lehetőleg 4G/LTE képes (ez nem tudom hogy működik, ami 4G az LTE-t is tud, vagy nem minden esetben?)
- legalább átlagos kamera, de inkább jobb

Előre is köszönöm a segítséget!

(#59518) hasman


hasman
tag

Üdv!
Telefon vásárlása előtt állok, asszony nyomására :D
Jelenleg egy "sz@ß" Sony E. wt13i-m van, ami állítólag nem hallható, ha beszélek, sőt asszony mikor beszélt a hívottat sem hallotta. Nos ebből kifolyólag elsődleges funkciónak azt tartom, hogy az új mobillal lehessen tisztán, érthetően telefonálni.
Sok kritériumom nem lenne, de azok elég problémásak.
Mivel a céges telefonom egy Nokia C1 típusú förmedvény, és a vezetőség jelenleg nem tervezi a cseréjét, ezért örülnék egy dualsimes telefonnak.
2 totál különböző készüléket néztem ki:
- CAT b15
- Huawei Ascend G700

Előbbi a strapabírása (amit nagyon sokan lehúztak), utóbbi a beltartalma miatt tetszetős.
Esetleg valaki ismer-e hasonló árkategóriában jobb dualsim telefont, esetleg dualsim strapa telefont?
És ha igen, akkor mi a tipusa, ill. kicsiny hazánkban beszerezhető-e?
Nem riadok vissza a "Kínai föderációtól" sem, viszont sokkal jobb lenne itthon vásárolni újonnan.

Azért ha elfut rajta ez-az (játék, ill. oktatóprogramok) annak kimondottan örülnék. A jelenlegi örökké a memóriára panaszkodik, igaz csak 512 van benne...
Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#59519) m1lan válasza tjokai (#59516) üzenetére


m1lan
őstag

Telefonálni, netezni, kamerázni, zenét hallgatni bőven jó, de ha játszani is szeretnél, inkább keress mást.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#59520) cs.zs. válasza DeFranco (#59515) üzenetére


cs.zs.
addikt

Egy (pl) Lumia520 a vastag képernyő-körüli kávájával nem biztos hogy kisebb, mint egy jobban optimalizált 4,3" kijelzős telefon. A külső méreteket nézd, ne csak a kijelzőt!

...

(#59521) Devas válasza hasman (#59518) üzenetére


Devas
őstag

Szedjétek le a silicon tokot ha van az általában sokat segít.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#59522) DeFranco válasza cs.zs. (#59520) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jogos, de valahol húzni kell egy határt, és ez nálam a 4". Kivételes esetben, ha pl. extra vékony a káva akkor szóba jöhet 4,3-as, de valószínűtlen, hogy amellett döntök.

Eléggé elbizonytalanodtam, mert többet nem szánnék a projektre, nagyonmax. 35k, de ez olyan mint a 4,3", maradjunk a 30-nál, de kiszúrni sem akarok magammal.

a b) terv az az, hogy veszek 5k-ért még egy akkut a galaxy 3-ba (nem s3, galaxy 3... i5800) és használom még 1-2 évig. 256 ram, 2.2-es rendszer, gyakorlatilag a market megszűnt létezni.

ehhez viszonyítom az E1-et.

(#59523) kivlov válasza DeFranco (#59511) üzenetére


kivlov
aktív tag

Itt mindenki lefikáz mindent amiben 512 ram van de szerintem menj el egy mm-be és nézd meg nálam volt pár napig egy ilyen 4.4.2 szoft-tal és villámgyors volt meg is lepődtem, hogy ezzel a vassal milyen gyors.
persze én nem telepítek rá ezer játékot meg sok szart mert ez nem arra való ahogy itt mindenki próbálja ráerőltetni a telefonjára az oda nem való dolgokat..aztán meg fikáz...
ha csak telefonálni néha netezni meg navigációra kell akkor szerintem hibátlan ezért az árért az mm-ben 28 ért van...legalább kinéz valahogy...
én ennél jobb vassal szerelt telón több akadást isláttam mint ezen, és nagy előnye hogy kiadták rá a kitkat-et...

wp meg felejtős úgy szar ahogy van (átláthatatlan csempehalmaz és kevés működő app) és a készülékek többsége is hamar megy szervizbe...legalábbis környezetembe eddig sok ment szervizbe hamar...és nem az alsó árkategóriából...

[ Szerkesztve ]

(#59524) DeFranco válasza kivlov (#59523) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezért írtam, hogy nem játékra kell.

Szinte alig használok valamit. opera mini, maps, navit lehet használnám ha menne (ezen nem megy), gmail, naptár, jegyzettömb, képnézegető, zenelejátszó, talk, ébresztőóra, kamera, esetleg youtube, bacode scanner, szótár, drive, torque, my phone explorer

ezek mennek most, más nem.

hogy később milyen igényeim lesznek, ha vastagodik a vas, azt nem tudom, de ezt a mostanit sem cserélném le, ha nem kapcsolna ki kérdés nélkül 10 perc kézben fogás után, meg tudtam volna rá telepíteni egy sima videólejátszó appot a marketből 15 hibaüzenet nélkül.

(#59525) maggi1886076 válasza DeFranco (#59524) üzenetére


maggi1886076
addikt

ha ennyire megvagy győződve róla, hogy jó lesz neked, akkor miért kérdezed? vedd meg. de mi szóltunk, egyre többet vársz majd el tőle és csak csalódás lesz.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#59526) DeFranco válasza maggi1886076 (#59525) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem vagyok meggyőződve, a jelenlegi igényeimet sorolom, meg kérdezem, hogy az E1 miért hulladék.

nem győzködök senkit, csak próbálom cizellálni, árnyalni azt, hogy kb. mit tudok megfogalmazni igényként.

te is tudod, hogy a szak- és ajánló topicokban túlnyomó részt tech-geekek vannak (a szó jó értelmében), ami teljesen természetes, de leginkább azzal jár, hogy hajlamosak kettővel fölé lőni az alkalmasnak sok esetben (autós topicban csak a honda, monitorosban csak az IPS dell, egeresben csak a mittudoménmi35kért stb.)

mivel ebből a mintából én kilógok, és mivel nekem nem ez az igényem, próbálom hangsúlyozni, hogy észrevehető legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#59527) hasman válasza DeFranco (#59526) üzenetére


hasman
tag

Ha jól olvastam Navit is szeretnél, a jelenlegi készülékem amit fentebb írtam 512 ram-al elég akadósan kezeli le, ezért javaslom, hogy kicsit nagyobbat nézzél te is.
Tényleg a mobilokhoz semmit nem értek, ezért is kérdeztem én is.
De a navigációnál pl lényeges szempont lehet, egy kocsi-csomag megvásárlása amit passzolom, hogy adnak-e az adott készülékhez, ill. külön kapható-e hozzá.

(#59528) pengwin válasza DeFranco (#59526) üzenetére


pengwin
addikt

Az Xperia E1-nek:
-fikszfókuszos, vaku nélküli a kamerája (hidd el, ha kicsit normálisabb a kamera speckója, akkor használod is, mert mindig kéznél van)
-eléggé minimális a hardvere... most még lehet elég az az SoC meg az 512MB RAM, de ha 2 évre tervezel vele, akkor kevés lesz (sok szarul megírt app van már most is ami zabálja a RAM-ot)

Ha 30k körül szeretnél 1-2 év garanciás telefont venni, akkor jobban jársz egy B-branddel (pl. alcatel), mert a nagy márkák általában a nevükkel adják el az olcsó cuccaikat.
Pont belőtted azt az értékhatárt, amihez ha hozzáteszel még 3-5 ezrest, akkor egy tényleg megefelelő készüléked lesz.
Pop C7-et ajánlanám, de feljebb van a keretednél pár ezressel.
Így marad a Pop C5 (van vakuja, a Pop C3-nál pedig jóval nagyobb az akksija)
Esetleg ha a szolgáltatónál vásárlás belefér, akkor magentánál Xperia M 30k, az biztosan jó lesz 2 évig arra, amire neked kell.
Vagy Nokia Lumia 520.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#59529) soultrapp válasza DeFranco (#59526) üzenetére


soultrapp
senior tag

Azt nem tudom függő vagy fuggetlent keresel,de ha jo a tmobile akkor ott az xperia m 30ezer.
4" 1gb ram.

Ezzel mindenképpen jobban járnál.

(#59530) szabonagyur válasza kivlov (#59523) üzenetére


szabonagyur
félisten

Remélem használtál is már WP-t nem csak képről láttál, meg ismerős ismerőse mondtad neked, hogy úgy hallotta, hogy átláthatatlan meg lassú. Szervizbe ment? És milyen hibával? Vagy azt már nem tudod csak, hogy sok ment szervizbe... alá kéne támasztani az ilyeneket nem csak dobálózni a nagy szavakkal.

A WP szerintem meg pont az egyik legátláthatóbb rendszer az összes közül, egységes kinézettel. Programok amiket rá írnak mindegy megy ahogy a tervező megalkotta.

Amúgy mióta is használod a telódat, hogy kijelentetted, hogy nem lassul be? Gondolom pár hónapja... A kolléga nagyon hosszú távra tervez a 2-3 évvel. Van nekem is Galaxy Minim ami a kolléga telójával egy szinten van, ha tök üres tökéletes, de ha már emailt olvasok meg felrakok egy menetrend appot már meg is hal.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59531) Tomtotom válasza DeFranco (#59526) üzenetére


Tomtotom
senior tag

Alcatelt semmiképp nem vennék. Nekem idol s volt, 2 szerviz, 4 csere, majd 5. alkalommal visszavásárlás lett a vége. Selejt volt az összes, ami hozzám került, de a topikja sem igazán működik, mert már majdnem minden idol s-es fórumtársnak visszavásárolta, vagy cserélte a szolgáltató. Az alcatel sajnos még nincs azon a szinten, mint a többi gyártó, hiába gyárt egyre szebb telókat.

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#59532) DeFranco válasza pengwin (#59528) üzenetére


DeFranco
nagyúr

magenta nem játszik, vodafone-os előfizetésem van, és nem szeretnék váltani.

a pop C5-ön gondolkodtam én is, de pont azért vetettem el, mert a hardvere ránézésre nagyjából megegyezik az E1-ével, illetve a C3-éval (a kamerán és a villanón kívül). mi emeli mégis ki a sorból? tartok tőle hogy oda még kevesebb lenne az 512 ram.

/all: független vagy voda, WP biztos nem lesz több okból, ezt most fogadjuk el.

szerk: értem én, hogy az 512 ram az védhetetlenül kevés, ha ennyien mondjátok, hát elfogadom, de akkor nem lesz telefon, ennyire egyszerű.

szerkszerk: @pengwin: OK, rácsapok még 5k-t. mit kapok?

[ Szerkesztve ]

(#59533) zoltanfnagy


zoltanfnagy
újonc

Üdv! Mostanában esedékes telefon vásárláshoz szeretnék segítséget kérni. T-mobilnál előfizetéssel tervezem részletre vásárolni a telefont, de egyéb lehetőséget is meghallgatok. Internetezni, Navigálni, néha fényképezni használnám a telefont. Számomra fontos az időtállóság vagyis a jó anyaghasználat és összeszerelés, mert nagyon ritkán cserélek telefont. Nokia Lumiában gondolkodtam eddig mivel nem kütyümániából szeretnék vásárolni egy egyszerű kezelhetőségű telefont így a wp nekem lett kitalálva. 4,5 hüvelyknél nagyobb kijelzőt nem szeretnék. A nokia lumia 925, 820 sajnos már nem kapható a szolgáltatónál egybe viszont nem szívesen fizetném ki az adott összeget. Így most a 625-el és 635-el szemezgettem. Tudtok még ajánlani mást vagy jó ez a két telefon? Mennyire hátráltatna az 512 MB ram, mert sokan panaszkodnak erre ezeknél a telefonoknál. Köszönöm a segítséget.

(#59534) norbert1998 válasza TeebyKay (#59508) üzenetére


norbert1998
veterán

De igen, az. A xiaomi messze a legjobb kínai márka, és bizony sok dologban megelőző a samsung szintű márkákát is .

(#59535) pengwin válasza DeFranco (#59532) üzenetére


pengwin
addikt

Vodánál, feltöltőkártyával:
Pop C7: 36k
vagy ha ennek nem tudsz a méretével megbarátkozni, akkor a Vodafone Smart 4 mini 23k-ért hozza ugyanazt a specifikációt, mint az E1.
Esetleg függetlenül ZTE Blade Q mini: 33-35kért, 1GB RAM, és ez 4"-os.
Én a Pop C7-et vagy a Blade Q minit javasolnám: 1GB RAM, és egy 4 ill. 2 magos proci ami nagyon takarékosan bánik az akksival. 2-3 éves használatra ezek sokkal inkább megfelelnének.

Üdv, pengwin

(#59536) DeFranco válasza pengwin (#59535) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Aha... ez a Blade Q mini ez eddig ami leginkább szóba jöhet. Van valami ismert bugja, háklija?

(#59537) pengwin válasza zoltanfnagy (#59533) üzenetére


pengwin
addikt

820 volt, 925 van a családban, nagyon jó telefonok, nézz utána, hátha lehet részletre venni utóbbit mondjuk MM-ban (mi 84k-ért vettük két hete).
925-től eltekintve a 20-as széria gombjait nagyon könnyű véletlenül megnyomni, ami elég zavaró.
Az általad írt felhasználásra szerintem elég az 512MB RAM, főleg, hogy a RAM kezelésen a WP8.1-ben nagyon sokat fejlesztettek.
630/635 elég fapados extrák terén (pl. vaku nincs), de erősebb a hardvere, mint a 625-é, bár ez nem igazán fog előjönni ha nem játszol, WP szépen fut 2 magon is.
Alternatíva jelenleg még nincs, 625 a kifutó alsó-közép kategória, utódja majd talán a 73x szériában érkezik, a 630/635 pedig az új alapszintű WP.
Ha kellenek a 625 extrái, pl. hardveres kameragomb, vaku, akkor azt vedd, ha nincs ezekre igényed, akkor a 630 jobb választás.

Üdv, pengwin

(#59538) fradimil3


fradimil3
tag

Lumia 625-nél jobb az xperia SP?

(#59539) Dave™ válasza zoltanfnagy (#59533) üzenetére


Dave™
nagyúr

A 625-nek gyenge a kijelzője, A 635 nem rossz, de nincs benne vaku. A 925 természetesen a legjobb a felsorolásból, sok mindenben sokkal jobban teljesít, de jóval drágább is. Az 512MB hártánya, hogy jó pár játék, illetve néhány egyéb alkalmazás nem telepíthető, valamint a taszkok betöltése és a váltások is lassabbak, mint 1GB-tal. Érezhető a sebességbeli különbség, de ha már 512-est veszel, akkor mindenképpen a 630/635-öt javaslom, azok CPU-ban gyorsabbak mint a korábbi 512-esek.

(#59540) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Keresnék 5"-5.5" közötti hd vagy full hd-s telefont, 2gb rammal, minnél akadásnentesebb működéssel.
Micro sd bővíthetőség, legalább S3 szintű kamera, ami képes gyors AF-re.
Egy xiaomi note volt nálam,annak ez nagy kihívást jelentett sajnos.

Lehet használt is. Mo-i garanciával lehetőleg.
Árban 100.000-ig mennék el.

Samsung kizarva.:)

Köszönöm a tippeket előre is :R

(#59541) pengwin válasza DeFranco (#59536) üzenetére


pengwin
addikt

Hát nem tudok róla. A topicja elég kihalt, a kevés tulaj aki van úgy látom elégedett vele, esetleg a 4GB tárhely lehet problémás. Viszont minden eddig szóbakerült készülékben ennyi volt, szóval ez nem hátrány ebben a mezőnyben, ráadásul az E1 a 4.4-es android miatt nagyon lekorlátozza a microSD felhasználást.

Üdv, pengwin

(#59542) Keil Walker válasza pengwin (#59541) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Úgy tudom az e1 úgy kapott kitkatet, hogy átrakhatóak az alkalmazások sd-re is.

#DeFranco#: Vodafone-nál csak a kártyás árak játszanak?

[ Szerkesztve ]

(#59543) kurtzyx


kurtzyx
tag

Nézelődtem kicsit THL háza táján:
Anno THL T100St már körbe szaglásztam így most a THL 5000re került a sor aminek igazából 1 hasonló hardver jutott 1 kevésbé szebb külsőben + egy 5000mah-es erőforrás. Valaki tud róla mondani némi véleményt/ tapasztalatot? így első ránézésre azért ez 1 elég combos akku 5''hez ahogy elnézem általában 2500-3000mah-s akkuk mennek.
Amiket perpillanat nézegetek:
Xiaomi Mi3: 3050mah
Jiayu S2: 2000mah [igazán mutatós darab és ha 70-80kért adnák be is ruháznék rá de 98kt ezért biztos, hogy nem adok mikor ott a mi3 94ért hardveresen pedig kb a thlek szintjét (ha) hozza]
THL T100S: 2750mah
Lenovo K910: 3050mah

Az eredeti terv szerint ugye nem mennék 100k fölé így a Mi3 32gbos verziója kiesik viszont a Mi3 16gbán nem biztos, hogy elférek + felvetődik a kérdés, hogy biztosan kell-e nekem FHD nézésre 1 adreno 330as gpuval szerelt vas ha nem akkor ott van még a mali 450 ami ebben a kategóriában is bőven előfordul viszont lentebb is és gondolom videózáshoz telefonok esetében is inkább a gpu kell mintsem a proci.

Xiaomi Mi3:
Pro: miui [ha jól tudom gyárilag, lévén elvben a két cég 1 és ugyanaz] , dizájn, erős hardver.
Kontra: 16gb tárhely, esetlegesen fölös kiadás + gyári füles hiánya így fülest azonnal kell vennem nem ér rá később.

Jiayu S2
Pro: dizájn [de nagyon-nagyon :D] ééés kb ennyi :D
Kontra: szvsz túlárazott, egy 80ks kategóriában már elgondolkodtató lenne, soványka telep

THL T100s
Pro: részben fém ház, dizájn, gyári rendszer témája, S2höz hasonló hardver lényegesen olcsóbban és van vmi fura vonzódásom a THL cuccok iránt nem tudom miért..
Kontra: szimpátia ellenére nem igazán tudom hova tenni a gyártót, korrektnek tűnik ugyan de kitudja messze van Kína maradjunk annyiban.

Lenovo K910
Pro: LENOVO [egyéb kérdés?:D], dizájn, hardver valamicskével kellemesebb ár mint a Mi3 esetében
Kontra: akárcsak a Mi3 esetében 16gb tárhely számomra szűkös lehet.

THL 5000
Pro: THL :D, 5000mah akku, gyári rendszer témája, árához mérten kellemes hardver, ha jól tudom akkor a kis listám egyetlen darabja ami 4.4.2es androiddal jön ezen felül pedig egy már-már indokolatlanul tartalmas csomag amit én speciel még nem sok telefonnál láttam.
Kontra: Leginkább a T100Sel versenyez és be kell valljam azért szegényke a testvéréhez képest hangyáynit csúnyácska.

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#59544) DeFranco válasza Keil Walker (#59542) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igencsak, olyan előfizetésben vagyok, amitől nem válnék meg, és nem is éri meg rá telefont venni (600 Ft-ot jóváírnak minden hónapban, amíg nem veszek telefont, annyit meg nem engednek az árból egy 3k-s előfizetésre)

(#59545) norbert1998 válasza fradimil3 (#59538) üzenetére


norbert1998
veterán

Már hogyne lenne! Kicsit más kategória, szerintem

(#59546) Allyra


Allyra
csendes tag

Sziasztok!

A defy+-om utódját keresném, ha lehet, min 1, de inkább több évre.

Függetlenül (max Vodásan,), lehet jó állapotú használt, de nyilván új is :)

Kijelzőméretben a 4,5-ös nagyon a max nekem, a 4-4,3-as lenne ideális.

Jelenleg két telefont néztem, (használt) motorola RAZR-t, meg a Jiayu G2F-et, az elsőre nincs garancia, a másik kínai, ott meg problémás a garanciáztatás, ahogy olvasom.

ROM-ot nem nagyon cserélnék egyiken se, ha nem muszáj (nem értek hozzá, és akármilyen részletes leírásból dolgozom, félnék, hogy tönkreteszem), úgyhogy leginkább olyan érdekelne, ami úgy is használható, ahogy kézhez kapom.

Erőmű játékokkal nem játszom, főleg netezek, olvasok, egyszerűbb játékok mennek, néha zenét hallgatok, filmet nézek (igazából a minőség nem annyira lényeges, a defy+-on is nagyon jó nekem), néha használom a GPS-t (elég ritkán), ami még fontos lenne, hogy jó hangminőségű legyen telefonálás közben, meg a WiFi jól menjen (ez az, amiben a defy+om elég gyengus, a másik teló itthon (vodafone smart II) erősebben veszi nála a WiFi jelet..), persze az üzemidő se utolsó szempont.

Autofókusz és vaku legyen a telóban mindenképp, bár nagy fényképész nem vagyok, de azért használom a kamerát :)

Szerintetek melyik lenne a jobb vétel, és miért? Vagy ha van 30-35 körül jobb, akkor érdekelne az is. (Csak androidos, WP-t nem kérek, köszönöm, ránézek a csempékre, és rosszul vagyok, meg a megszokott appjaimat se cserélném le)

Ja, és persze, a dual-SIM egyáltalán nem számít, ha van, talán használnám, de esélyesebb, hogy akkor se.

Köszönöm előre is!

(#59547) tepenzed


tepenzed
őstag

Valaki megmondaná,hogy az árukeresőn található gsm boltok mitől adják 40-50 ezerrel olcsóbban a telefonokat mint mondjuk egy ipon,extremedigital vagy t-mobile?
http://b-tel.hu/mobil/LG/D855_G3_16GB_Titan Pl itt a g3 elvileg ez egy nagyon jól értékelt bolt,míg a fentebb említett oldalakon alapbol 173-ról indul. Mi ezeknél a bibi? Valami biztos,hogy van...

(#59548) kurtzyx válasza tepenzed (#59547) üzenetére


kurtzyx
tag

Miért? Van ami iponon az olcsó van ami itt.. hogy az most éppen mobil vagy sem az más kérdés.
1-2 nokiát egész tetszetős árba mérnek 1ébként.

(#59549) szabonagyur válasza tepenzed (#59547) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ne hallgass a kolléga hülyeségére... Erre a telóra pl. a garancia csak a bolt által van, tehát ha bajod van őket keresed és vagy megoldják vagy nem. Ez a garancia nem egyenlő a gyártóival amit más üzletekben megkapsz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59550) zoltanfnagy


zoltanfnagy
újonc

ÜDv! Mi a véleményetek samsung galaxy express vagy Nokia Lumia 635?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.