Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) tepenzed válasza szabonagyur (#59549) üzenetére


tepenzed
őstag

hm és mi lenne jó vétel kb 130ig? nexus 5?

(#59552) w333 válasza Allyra (#59546) üzenetére


w333
félisten

Használtan Moto G a legjobb vétel ilyen áron ! :K

(#59551) tepenzed

LG G2 ? ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#59553) kurtzyx válasza szabonagyur (#59549) üzenetére


kurtzyx
tag

Ez fel van tüntetve nyilván elolvasta. [egész konkrétan 1 év teljes körű és 1 év szoftveres] Amúgy a bolti garanciával kapcsolatba van varázsszó: NFH és máris segítőkészebbek. Ellenben az ipon.. gyári gari ott úgy néz ki, hogy elküldöd ülnek rajta 2 hetet addig szívod a fogad majd vissza küldik a rosszat és amikor közlöd, hogy szépen vissza viszik és megcsinálják mert, hogy ez szétszedve nemvolt akkor fura mód 1ből megjavul a cucc.:)

Tehát: ha normális boltból rendelsz akkor nincs probléma. A konkrét bolttal még nem találkoztam, a díjaknak utána néznék azért :) de hasonló árban máshol is be lehet szerezni. [pl xxl gsm]

[ Szerkesztve ]

(#59554) w.miki válasza Allyra (#59546) üzenetére


w.miki
veterán

én is ugyanígy vagyok, én az Xperia M, Ace 3 LTE, Jiayu G2F 3Gt (itt garos) nézegettem, de még nem szántam rá magam a cserére, Defy méretet, és strapabíróságot, egyiknek sem sikerült klónoznia :(
(de azért a Defy-re fel kellett tolni egy CM7-et, hogy használható legyen...)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#59555) szabonagyur válasza kurtzyx (#59553) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért szerintem ne emeled ki ennyire, hogy NFH és rendbejönnek a dolgok...
Illetve a kolléga azért írt ide, hogy segítsünk mi a különbség az árak között, és ez a garancia a különbség.

Nem tudom mit gariztattál iponban de ilyennel nem találkoztam még, mint amit te leírsz. Gyártói garival beviszed a szervizbe személyesen és megcsinálják, GSM garival meg szórakozhatsz a bolttal, ami esetleg akkor jó ha ott laksz és személyesen tudod intézni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59556) pengwin válasza kurtzyx (#59553) üzenetére


pengwin
addikt

Ha az iponban szarul intézik a garanciát, akkor intéztesd a márkaszervízzel!!! :U
Gyári garancia = nem csak abba a boltba érvényes, ahonnan vetted, hanem minden márkakirendeltség elfogadja. ;)
Ha gyári garanciával veszel valamit, akkor az számít, hogy a márkaszervíz milyen.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#59557) kurtzyx válasza pengwin (#59556) üzenetére


kurtzyx
tag

Ami M.O-n kb addig működik amíg BPn laksz :D Onnantól kezdve mókás a dolog.
Igazából ha jó boltban veszed a cuccokat akkor tök m1. Legalábbis szerintem, ízlés kérdése.
//Na jó esetemben a "kék igazolvány" sem hátrány amivel kb 1 sörből pesten vagyok ezt azért hozzá kell tenni:D//

(#59554) w.miki Azon ne csodálkozz :D defy+ról úszás közbe írsz smst [tesztelve :D eszméletlen nagy az a teló :) mondjuk ha jól emlékszek volt akinek nem bírta ennyire mint a szóban forgó példány.]

[ Szerkesztve ]

(#59558) kivlov válasza szabonagyur (#59530) üzenetére


kivlov
aktív tag

igen használtam is kaotikus és ocsmány és még az exchange szervert se támogatja win létére kész vicc...
a design olyan mint egy temetés fekete mindenhol...logikátlan listarendszer...
de ez kinek kézre esik kinek nem..nem vita téma...egy dolog tetszik csak benn hogy gyors a rendszer...sose mondtam hogy lassú lenne...

ha a wp átlátható akkor az ios mi?
wp-ben mire megtalálsz egy egy dolgot az almenü almenüjében addigra én már el is tettem akár a droidot akár az ios mert rég kész vagyok de mondom kinek mi az átlátható..

eddig akiknek én mutattam mint ajánlás kb 20 ember mind azt mondta hogy köszi de nem...ez személyes tapasztalat de azért nekem mérvadó

nem nem barátoktól hallottam hanem azok viszik folyton szervizbe mert folyton lefagy, kijelzőhiba, mikrofon hiba, stb, a legtöbben visszaálltak droidra...nem általánosítok csak arról írtam amit én tapasztaltam...

programok az a pár amit írnak rá lehet hogy jó de kb a fele sincs annak amit a legtöbben használnak....nekem nem szempont az ingyenes navi és office mert nem telefonon fogok oldalas word vagy excel doksikat készíteni erre még a tablet is kevés sokszor
navi meg van jobb is de tény hogy ez egy jó érv mellette de csak mert offline...na meg a fényképezőjük a legjobbak közt van...

melyik droid nem lassul be 2 év és rengeteg felesleges program alatt, mert még a 2 éves samsung note-om is olyan mint egy diavetítő, persze ha formázom és üres akkor jó, így ezen állításod megkérdőjelezhető, mert aki csak telefonál és netezik annak ez sem fog belassulni...a kollága 256rammal elvan most is amint látod csak az akksija a gondja de igaz vegyen 3 gb rammal ellátott készüléket mert kb 2-3 év múlva az is kevés lesz a droidnak hiszen addigra sem tanulnak meg google-ék optimalizáltan szoftver írni hiszen miért is így mindig el lehet adni az új vasat is ez a jó üzletpolitika...

(#59559) szabonagyur válasza kivlov (#59558) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó ezen lehet vitázni napokat, azok a programok amiket sokan használnak az elérhető, de még több is akár. De mondj egyet amit mindenki használ szerinted és nincs meg Wp-n.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59560) Misi1980


Misi1980
senior tag

Ha valaki most venne jó áron LG G2 minit az KATT ide!

(#59562) Allyra válasza w333 (#59552) üzenetére


Allyra
csendes tag

Hmm.. biztos az én figyelmemet kerülte el, de hol is lehet ennyiért Moto G-t kapni? Még 8 GB-st se láttam, pedig azért az mivel nem bővíthető, már eléggé kompromisszum lenne. Plusz a 4,5-ös képernyő is nagyon a max-on van.

(#59563) w333 válasza Allyra (#59562) üzenetére


w333
félisten

Én kb. 1-2 hónapja vettem használtan 35k- ért ! (ki kell fogni) :))

(#59564) hitchins

Hmmm ... ez kicsit vicces, vagyis akkor nem bízol meg az adott gyártóban :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#59564) hitchins


hitchins
őstag

Sziasztok, lehet hulyeseg ez alapjan valasztani, de melyik telefonnak van mo-n normalis szervize?
Megegyszer nem akarom atelni amit most a nokiaval..

(#59565) papesz5


papesz5
tag

Sziasztok! Most egy Lumia 520,és egy iPhone 3GS-t használok.

Szeretném lecserélni őket valami nem túl drága telefonra.Néztem itt Brüsszelben a Cora-ban.A Moto E : 129 euró. Egy másik üzletben S3 Mini : 150 euró , Xperia M : 129 euró A Carrefour-ban Xperia L : 149 euró , Galaxy Core Plus : 169 euró.
Melyiket érdemes ezek közül? Tetszik a Moto megmondom őszintén.Lehet valahogy magyar nyelvet varázsolni bele,ha az lenne a nyertes? Nem vagyok nagy telefonguru.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!!

(#59566) kivlov válasza szabonagyur (#59559) üzenetére


kivlov
aktív tag

Pl.: igo, flipboard, motionx és még sorolhatnám de a legfájobb pont az exchange szerver nem támogatottsága házon belül....

(#59567) kivlov válasza hitchins (#59564) üzenetére


kivlov
aktív tag

Apple garantált, és minap beszéltem egy samsung fannal ő azt mondta házhoz jönnek és ott megjavítják ha nem nagy a baj de ha nagy akkor pár nap és viszik hozzák de gondolom ez csak a drágább készülékekhez jár...
Nekem a nokiával mióta wp-s telókat gyárt és a sony-val nincs jó tapasztalatom...kötekednek folyton...

(#59568) pengwin válasza Allyra (#59546) üzenetére


pengwin
addikt

tl;dr: JiaYu G2F vagy Sony Xperia M, ha mégis ROM-olnál vagy megtetszene a lapdock, akkor a RAZR sem rossz választás.
Arra készülj fel, hogy mind a RAZR, mind a JiaYu lehet, hogy igényelni fogja a ROMlasztást. Ebben a méretben, ennyiért ajánlható még mondjuk Xperia M (néhány helyen újonnan is ennyi, de használtan biztos kapsz ennyiért).
a RAZR vs JiaYu G2F párharc:
-a RAZR valami átkozottul jól néz ki (Motorola felirat formájú beszédhangszóróóó!!!)
-a RAZR tárhelye jóval nagyobb
-RAZR-nek jobb a kijelzője (qHD AMOLED), viszont
-a RAZR moto-generáció kijelzői között elég gyakori probléma a fekete csíkok-pöttyök megjelenése a kijelzőn
-a RAZR akksija beépített, jóval kisebb, mint a dzsiáju cserélhetője.
-a JiaYu hardvere energiatakarékosabb, korszerűbb, erősebb
-a JiaYu kompaktabb ugyanakkora kijelző mellett
A Moto (szerintem) két legnagyobb előnye pedig téged nem izgat: a laptop formájú dokkoló, és az, hogy egyszerre több android rendszer is telepíthető a telefonra.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#59569) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
Milyen új okostelefont ajánlanátok olyan max. 50000Ft értékig?
Keveset használnám,de jó hagyományos készüléket már nem nagyon kapni (max. ugyanennyiért).
Nekem elsődleges szempont az lenne,hogy az akksija lehetőleg minél tovább bírja!Mert nem szeretném naponta töltögetni.Ez az a dolog,ami miatt a legjobban óckodom még az okostelefonoktól és ezért nem vettem még eddig.Max. 4"-os kijelző legyen,mert nagyon kis kezem van és a nagyobb készülékek nem esnek kézre és nem is fér el a zsebemben. :)
2-3 évre tervezem és új készüléket szeretnék,lehetőleg nem Kínait,bár tudom,hogy már nagyon jók vannak abból is harmadáron. :)
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#59570) fradimil3


fradimil3
tag

40.000 Ft (max 50k) körül használtan melyik a legjobb választás?
Előlapi kamera, vaku nem hátrány, átlagos felhasználásra, 2 évre tervezve min.(ezért főleg garisat)

(#59571) szabonagyur válasza kivlov (#59566) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hivatalosan Igo sincs csak Apple-ra nem? Flipboard pedig várhatóan lesz WP-re is, hiszen Win8.1-en már van az Áruházban is. A MotionX sincs Androidra, csak Apple-re nem?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59572) nagy.geri90


nagy.geri90
csendes tag

Kinek mi a véleménye az ehhez hasonló telefonokról. Érdemes ilyen helyről rendelni? konkrétan erre vagyok kíváncsi. [link] Köszi a válaszokat!

(#59573) norbert1998 válasza papesz5 (#59565) üzenetére


norbert1998
veterán

Én azm fele nyúlnék

(#59574) jena2


jena2
tag

Sikerült leszűkítenem a lenovo k910-re csak ez tetszik a legjobban, igaz félek hogy nagyon nagy lesz, de ha igen majd eladom még újonnan.
Úgy hallottam tavaly óta nagyon bekeményítettek, nem egyszerű már a berendelése, vám áfa stb.
nemtudom de gondolom hogy kevés már ha a nemzeti postával rendelem.
Olvastam hogy a spanyol raktárnál most visszafizetik az áfát is meg a vámot is ha dhl-el van rendelve, de rávárok hogy legyen megerősítés, mert úgy már baráti lenne az ár

Van már valakinek tapsztalata a k910el???

ONEPLUS 11

(#59575) papesz5 válasza norbert1998 (#59573) üzenetére


papesz5
tag

Az M-et javaslod ezek közül?Az L nem jobb,bár csak a számokat néztem az összehasonlításban.

Esetleg valami ötlet,javaslat,mit lehetne még ebben a kategóriában keresni?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!!

(#59576) norbert1998 válasza papesz5 (#59575) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem, az m a nyerő

Xiaomi redmi 1s, Optimus f6,g2 mini, moto g2,
Bár ezek szerintem külföldön is dragabbak.

[ Szerkesztve ]

(#59577) papesz5 válasza norbert1998 (#59576) üzenetére


papesz5
tag

A Moto G 200 euro,az Xperia SP 229 euro

Bazinga!!

(#59578) hitchins válasza kivlov (#59567) üzenetére


hitchins
őstag

Pffff
Apple brutal draga samsung nem nagyon tetszik.
En nagy nokia fan voltam de 3honapja vegodok veluk, mert nem ismerik el a hibat. Mar videora is vettem! Szoval Nokia nem kell.
Sony meg szimpi, de parom 4honapos telefonjaban beszart zarlatos lett akksi. 14 napja varom a jvitast pedig kb 5 perc alatt meg lehetett volna oldani.
Hat de sajnos be kell tartani a hivatalos processt....

(#59579) pengwin válasza papesz5 (#59565) üzenetére


pengwin
addikt

+1 az Xperia M-nek:
jóval erősebb a hardvere mint a Moto E-nek, valamint van vakuja és előlapi kamerája.
A többi készülékkel összevetve is egyértelműen sokkal jobb ár-érték arányban.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#59580) zack


zack
nagyúr

Egy kis olvasnivaló a döntésképteleneknek. :)

Váltás Android felsőkategóriáról Windows Phone 8.1 rendszerre (Lumia 1520)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#59581) Weeman1 válasza zack (#59580) üzenetére


Weeman1
veterán

És ismét azt istenítjük ami nekünk van.
Ezt minden készüléknél ugyan úgy eljátszod. :D

Xiaomi 11T Pro

(#59582) zack válasza Weeman1 (#59581) üzenetére


zack
nagyúr

Nem igaz. :N Ha az első benyomásokat nem nézem, akkor globálisan a Nexus 4, és az S4 sem jött be annyira. Note2, HTC One, LG G2 igen. HTC One használatot beárnyékolta a pocsék festése a háznak ami kopott, és a pixel hiba is, Note 2 kezdett beégni. Ettől függetlenül szerettem őket. G2 volt ezek közül a legjobb, bár 10 hónap után a kijelzője ennek is besárgult. M8 lett volna, de a 4MP kamera ennyiért köszi nem.
Szerintem ez nem "istenítés". iOS-ről amikor droidra váltottam legalább ennyire örömteli volt a váltás, de mint írtam is nem a droiddal van a baj, hanem a készülék gyártókkal. A 1520 sem tökéletes. Majd meglátjuk pár hónap múlva mennyire bírja.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#59583) Joker88


Joker88
őstag

Segítséget kérnék tőletek.
Szeretnék telefont venni.
Kritériumok : új, független, vagy T-s, ár : 50.000 ft körül, micro SIM-es.
Felhasználás : Facebook, net, zene, játék, ha lekésem a buszt. Operációs rendszer tökmindegy.
Előre is köszönöm a segítséget! :-)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#59584) Cilinder001


Cilinder001
tag

Felvilágosítást szeretnék kérni tőletek.
Kinéztem használtan, egy lg g2 telót, viszont telenoros. Felajánlotta az eladó, hogy függetleníti ha akarom, gondolom nem hivatalosan. Azt mondta, hogy ez egy hülyeség, hogy ilyenkor elveszti a garanciáját. Valóban így van?

[ Szerkesztve ]

(#59585) zack válasza Cilinder001 (#59584) üzenetére


zack
nagyúr

Nem. Nem így van. Ha észreveszik, megvonják a garit IMEI szám alapján.
Ez csak úgy megy, ha nincs rajta hűség illetve részlet, akkor hivatalosan a Telenornál ki lehet függetleníteni, de az igen sokba kerül. nem éri meg. Azt hiszem 20k környéke. Érdemesebb gyári függetlent venni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#59586) Cilinder001 válasza zack (#59585) üzenetére


Cilinder001
tag

Köszi szépen :R , én is így tudtam, csak annyira állította, hogy ez egy téveszme. Azt hiszem nézek másikat. :)

(#59587) Dave™ válasza kivlov (#59566) üzenetére


Dave™
nagyúr

Anélkül, hogy belemennénk mélyebben a dologba, a gyári Nokia navigáció (ami minden WP8.1-es telefonra ingyen elérhető, offline és az egész világra kiterjed) remekül működik, én jobban szeretem, mint a külön PNA-s iGO-m. Gyorsabb és azonnal újratervez, amint észreveszi hogy felülbíráltam. Exchange támogatás pedig van, ha jól rémlik a 8.1-gyel bővült az is, bár nem tudom neked mi kellene és nem is használok ilyet, szóval nem tudom eldönteni hogy tényleg hiányzik valami számodra, vagy csak mondvacsinált, mint pl. az iGO, ami szintén nincs Androidra és az is csak egy navigáció, számtalan alternatívával.

(#59588) norbert1998 válasza Joker88 (#59583) üzenetére


norbert1998
veterán

Játékra egyértelműen az sp a nyerő, de nem hiszem, hogy bele férne az árba. Így optimus f6, idol (2)s, g2 mini, moto g2 a nyerők.

(#59589) istnag válasza Dave™ (#59587) üzenetére


istnag
addikt

Én nagyon szeretem a WP , de a Here az számomra tényleg egy here. Egyszer lett volna szükségem rá, Keszthely, Hévíz környékén és foglama sem volt arról, hogy ahol megyek ott egyátalán van út. Ha rajta múlott volna még mindig ott kepesztetek valahol a semmiben.
Szóval én elhiszem, hogy ingyenes, meg tényleg jó, de én kiábrándultam az egészből. :(((

(#59590) hasman


hasman
tag

Valaki tudna válaszolni erre a kérdésemre, mert idáig nem láttam választ, pedig türelmesen várok...

[ Szerkesztve ]

(#59591) Dave™ válasza istnag (#59589) üzenetére


Dave™
nagyúr

Engem az iGO is akart már bevinni sétálóutcába, és sehogy sem akarta megérteni, hogy oda nem fogok tudni bemenni. Egyik navigáció sem hibátlan, és egy esetből szerintem nem szabad örökérvényű következtetést levonni, mert ez alapján az iGO is szar, meg valószínűleg az összes többi is. Amúgy nemrég ismét frissültek a térképek a HERE csomagban (a herés szóvicc meg nagyon elcsépelt már, de tényleg).

[ Szerkesztve ]

(#59592) pengwin válasza norbert1998 (#59588) üzenetére


pengwin
addikt

Ne ajánlgassátok már a Moto G2-t, még külföldön sem kapható, majd szeptemberben jelentik be az IFA-n... :U
Még előrendelni se lehet...
Magyarországon meg egyébként sem lesz hivatalos forgalmazás.

Üdv, pengwin

(#59593) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

60e. Ft-ig idősebb korosztálynak első okostelefon kellene. Mik a legjobb alternativák? Én valami lumiát ajánlanék. (SP-t ne írjátok,köszi ;] )
:R

(#59594) Dave™ válasza motoflug (#59593) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lumia 630. Méretben szerintem pont jó, elég gyors, mindenre használható, viszonylag olcsó, színes.

(#59595) Devas válasza motoflug (#59593) üzenetére


Devas
őstag

Szerintem érdemes megvárni mennyiért dobják hamarosan piacra a 730-ast. :K

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#59596) motoflug válasza Dave™ (#59594) üzenetére


motoflug
őstag

Hol tudom beszerezni ennyiért? :R

(#59597) Dave™ válasza motoflug (#59596) üzenetére


Dave™
nagyúr

Bárhol, és még pénzed is marad. argep.hu, MM, emag.hu, szolgáltatók stb. Nézz körül hol mennyiért van, ha nem kell a dual sim akkor az egy simes még olcsóbb. emagon pl. 45 az egy simes verzió.

Egyébként az árba még a 635 is belefér, ami annyival több, hogy tud LTE-t. Ha ez kell megérheti a többletet, de szerintem a 3G-s verzió is bőven megteszi első okostelefonnak.

[ Szerkesztve ]

(#59598) motoflug válasza Dave™ (#59597) üzenetére


motoflug
őstag

Szuper,köszi!

A 635 semmivel nem jobb,csak az LTE-vel? Mert akkor nem érdekes a dolog.

(#59599) Viktor0610 válasza motoflug (#59598) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy látom, csak ennyi a különbség. :)

Samsung Galaxy A54

(#59600) Dave™ válasza motoflug (#59598) üzenetére


Dave™
nagyúr

Így van.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.