Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) norbert1998 válasza fradimil3 (#59444) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor szerintem ha megelégszel a wp alkalmazásaival és a adesign sem őrjít meg,eleg neked a 920. Valójában a 820 ős, de akkor már sp. Szóval így a 920 ajánlott

(#59452) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok,

A samsungnak ez az új Samsung Galaxy S III Neo I9301I frissített kiadása mennyiben különbözik az eredeti i9300-tól? Kártyafüggetlenül, újonnan, Euronics-ból vagy a MM-ból 79-80K mind a kettő, melyiket lenne érdemesebb venni inkább?
Annyit tudok, hogy a sima galaxy s3-ra nem lesz kitekat sajnos.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#59453) pengwin válasza Mr.Grincs (#59452) üzenetére


pengwin
addikt

S3 Neo vs S3
a Neónak:
-korszerűbb, energiatakarékosabb, jobban elterjedt és támogatott az SoC-je (ugyanakkor kicsivel gyengébb is)
-1,5-szer annyi a RAM-ja
-újabb a rendszere (gyárilag 4.4)
Szóval én inkább az S3 Neót venném a kettő közül. Ennyiért annyira nem is tűnik rossz vételnek.

Üdv, pengwin

(#59454) izomhod válasza m1lan (#59442) üzenetére


izomhod
senior tag

köszi, csekkolom őket

3.5 colban már nem nagyon lehet gondolkodni, ha jól sejtem, ugye?

(#59455) norbert1998 válasza izomhod (#59454) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen. 4 minimum

(#59456) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Időközben elfogyott a BB z10, szóval valami hasonlóan strapabíró nagy kijelzőjű telefon ötleteket szeretnék kérni 50ezres keretből.

Előre is köszi :)

(#59457) norbert1998 válasza TeebyKay (#59456) üzenetére


norbert1998
veterán

Optimus f6, l9 ii, g2 mini, motó g,idol (2) s

(#59458) TeebyKay válasza norbert1998 (#59457) üzenetére


TeebyKay
őstag

A g2 már kereten felül van, a motónak ha jól tudom nincs magyar menüje az idol meg már nem igazán elérhető, szóval marad a két lg abból meg t-mobiletól az f6 érhető el viszont nekem az l9 teljesítménye jelentősen jobbnak tűnik gyengébb akku és 4g hiánya mellett. Jól látom?

(#59459) Mr.Grincs válasza pengwin (#59453) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Köszi a gyors választ. Prociból más került az S3 Neoba azt tudom, de annyiból jobb tényleg, hogy több a RAM, az meg a mai világban fontos, hogy reccsenjen be egy candy crush alkalmazástól az android.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#59460) Keil Walker válasza Schizoka (#59420) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Szerintem érdemes várni őszig. Lesz egy csomó új telefon az IFA kiállítás miatt, amik lassan bekerülnek majd a szolgátatókhoz is. Továbbá azt csiripelik a madarak, hogy szeptembertől hivatalosan jön a Lenovo Mo.-ra. Nekik is vannak izgalmas telefonjaik.

(#59461) kurtzyx


kurtzyx
tag

Ha már Lenovo:
Lenovo K910 VIBE Z?
Egész konkrétan: Mi a difi e-között és a Mi3 között?
Illetőleg van-e még olyan jószág ami max 100kig erősnek mondható videó és zene lejátszás terén? [Leginkább a hang részére vagyok kényes.] Ha van benne 1 nagyjából üzemképes GPS az sem árt illetőleg ne csinálja azt mint az előző telefonom [galaxy w brrrr.... borzalmas.] miszerint: 2 éves múlt és a saját rendszerével nem bír el a hardver :D nem mintha újonnan annyira stabil jószág lett volna de amikor a kijelző feloldásába befagy vmi ott azért már repkednek a kérdőjelek.

[ Szerkesztve ]

(#59462) Traxonita


Traxonita
újonc

Sziasztok!
Telefont szeretnék venni, kritériumok:
Android op-rendszer
Jó kamera + vaku
GPS
Ár: 30ezer, de valamivel lehet több is.

Másodlagos szempontok, ha belefér az árba:
Előlapi kamera
Az átlagnál nagyobb képernyő (5-6 hüvelyk)

Amire használnám: zenehallgatás, Facebook, Youtube, néha fényképezés, játék (Plants vs Zombies, My Talking Tom)
Konkrét típus nélkül a HTC-t többen is ajánlották, de más is szóba jöhet. Sőt akár kevésbé ismert márkák is (Navon Mizu, Prestigio, stb), ha van közöttük megbízható.

(#59463) maggi1886076 válasza Traxonita (#59462) üzenetére


maggi1886076
addikt

Ilyen feltételekkel a nevesebb márkák között nem fogsz találni. A kínai készülékek között nézz körül, ott akadnak olyan, amik megfelelnek.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#59464) HKorn válasza Mr.Grincs (#59452) üzenetére


HKorn
addikt

Kitekat? :DDD

Android verziókat általában édességekről nevezik el nem macskatápokról :D

Run&Ride

(#59465) Schizoka válasza Keil Walker (#59460) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Köszi, akkor várok még még. :)

(#59466) matyi19


matyi19
őstag

Valakinek van tapasztalata, Cubot GT-95-el?

(#59467) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Nokia X -- a reménysugár

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#59468) Troll56


Troll56
tag

Sziasztok Lg f70ről vélemény?
vagy inkább samsung galaxy core lte? esetleg még az lg f65 lenne? mik a vélemények erről a telefonokrol?

[ Szerkesztve ]

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#59469) HKorn válasza Troll56 (#59468) üzenetére


HKorn
addikt

Pont az F70-et néztem én is ki egyik családtagnak, de mivel én nem vagyok android használó ezért nem tudom megítélni, hogy ez mennyire jó teló. Jelenleg ez van Telenornál 50K-ért kártyásan.

Ennél úgy gondolom Moto G jobb választás lenne, az is majdnem ennyibe kerül, csak hát nem tudom a garancia ott mennyire körülményes. Expansys-nál ráadásul már nem is kapható, nem tudom honnan lehetne 50k-ért rendelni.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#59470) pengwin válasza Troll56 (#59468) üzenetére


pengwin
addikt

+(#59469) HKorn
F70 nem rossz telefon: korrekt hw, nagy akksi, viszont a kijelző kicsit talán alacsony felbontású, bár nekem így is szépnek tűnt MM-ban kiállítva.
Moto G 50-65k szállítással expansysról, az ottani garanciát idehaza is elfogadják (a korábban a már megszűnt Motorola képviselettel szerződött szervíz). kb. 50k a 8GB tárhelyes verzió, 60k a 16GB-os, a microSD-t is fogadó 8GB-os meg kb. 60-62k. Sokkal jobb a kijelzője, szépen jönnek rá a frissítések, volt belőle GPE verzió is, szóval alap (fapados) android még valószínűleg lesz rá egy ideig.
50k körül még simán ajánlható a WayteQ Talk 5H, bár az egy nagy 5,5"-os tepsi, és valószínűleg meg fog ragadni 4.2-es androidon.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#59471) EatSleepPush


EatSleepPush
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsra lenne szükségem. Telefont szeretnék venni a jövő hónapban, és tanácstalan vagyok:
-35ezer forint környékén
-Telenornál kártyásan, vagy Függetlenül, újonnan
-Leginkább a folyamatos, facebook,messenger,viber használat lenne, meg a velejáró dolgok, pl. lövök egy fotót, az egyből küldöm is viberen, stb. Fotózásra használnám még, és a munkahelyemen film/sorozat nézésre. Nincs extrém elvárás, de szeretném, ha gördülékenyen működne. A mostani telefonom, pl. ha youtbe-on nézek egy videót, és írnak viberen, akkor elölről kezdi a videót, újra tölti az egész appot, gondolom a kevés ram miatt. Ezeket szeretném elkerülni. Egyelőre az LG L65 van kinézve, de várom az ötleteiteket.

The pain is weakness leaving your body.

(#59472) Devas válasza EatSleepPush (#59471) üzenetére


Devas
őstag

Az L65-el kapcsolatban:

Nekem is hasonló telefonom van. Erre a felhasználásra remek választás szerintem. A gördülékeny müködéssel nem lesz gondod, a RAM tényleg segíteni fog. Igazából pár dologra azért felkészítenélek.

-Mivel KitKat androiddal érkezik ezért annak van egy olyan korlátozása, hogy nem telepíthetsz alkalmazást az SD-kártyára. Olyan 1,5 GB szabad hellyel kell gazdálkodj, amire már nem tudnál feltelepíteni komoly nagy méretű játékokat, holott ezen a hardwaren azért még játszható lenne.
-Az összeszerelés minőségétől ne várj sokat. Hallottam már negatív véleményt az L70-essel kapcsolatban, hogy elég gányul van összerakva. Célszerű egyet élőben megfogdosni.
-Ha jól tudom az L70-es modellel ellentétben ebből kispórolták a Glonass-t, így elképzelhető hogy a navigálás nehézségekbe fog ütközni vele.
-Valaki említette hogy az üzletben kipróbált L szériás telefonoknál a youtube nem simította ki a képet, kockás maszatos maradt. Lehet a kiállított darabok már nagyon meg voltak gyötörve és ezért volt, de célszerű az üzletben ezt is megnézned.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#59473) #68216320


#68216320
törölt tag

Kicsit off, de nem tudom milyen topic-ba írhatnám.
A samsung a telefonomat 5. alkalommal javítja. A Telemax-tól kaptam egy e-mailt, hogy fogok kaptni egy csereutalványt pár napon belül. Viszont az a készülék már nem kapható sehol, amit javításra elvittek. Ebben az esetben a számlán szerepelt összeget vásárolhatom majd le ugyanolyan márkájú telefonra? Vagy hogyan megy ez?

(#59474) pengwin válasza EatSleepPush (#59471) üzenetére


pengwin
addikt

L65 jó választás lehet, vagy:
Alcatel One touch Pop C7
Krüger&Matz Drive 2 (oké, ez egy icipicit drágább, de 4000mAh-ás akksija van...)
T-Mobilnál Ace 3 LTE, és Xperia M is beleférne ebbe a keretbe, nézd meg őket telenorvégiában is.
Ezeknek mind jóval komolyabb az SoC-je, mint az L65-é, és a belső tárhelyük is ugyanannyi vagy éppen több.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#59475) jena2


jena2
tag

Sziasztok lenovo a830at váltanék le mert behalt a mikrofon és nemtudom javítják e valahol.
Már nem szükséges a dual sim, és az sem baj ha kinai, de azért valami ismertebb legyen, 4.7-5 coll,
hd vagy full hd kellene,
nagyon néztem a lenovo k900at, de az intel prociról nem írnak túl sok jót, a másik kiszemelt a HuaWei Ascend P6S, de itt sem írtak egyik tesztben túl sok jót, de kinzézetre nagyon tetszik.
Játszani nem szoktam, netezni sokat, meg sokat beszélek. Az A830nak nem volt erőssége a gps, de el voltam vele, csak végszükségben használtam. Megszoktam hogy atom stabil a 4 mag meg a sok ram, ebből nem is engedek. Olyan 300dodó-t szánnék rá, nagyon tetszik még a Z1,de horror ára miatt kihúztam, lestrapált vackot inkább nem vennék, akkor legyen gyengébb de új, előre köszönöm ha valaki tud tanácsot adni

ONEPLUS 11

(#59476) papesz5


papesz5
tag

Valamelyik nap néztem itt Brüsszelben a Cora-ban.A Moto E : 129 euró. Egy másik üzletben S3 Mini : 150 euró , Xperia M : 129 euró A Carrefour-ban Xperia L : 149 euró , Galaxy Core Plus : 169 euró.
Melyiket érdemes ezek közül? Tetszik a Moto megmondom őszintén. Nem vagyok nagy telefonguru.

Most egy Lumia 520,és egy iPhone 3GS-t használok.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!!

(#59477) Viktor0610 válasza #68216320 (#59473) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A számlén szereplő összeget levásárolhatod.

Független készülék esetén egyértelmű a helyzet, szolgáltatónál vásárolt készülék esetén a kiszemelt új telefon árát a vásárláskori tarifakategória alapján nézd.

Samsung Galaxy A54

(#59478) TeebyKay válasza TeebyKay (#59458) üzenetére


TeebyKay
őstag

Tekintve, hogy húgom finnyás és mindet leszarozta majd kiharcolt egy keret növelést megkérdeznélek titeket 70 ezres keretből van-e olyan telefon amit igazán megéri most ennyiért megvenni? (minél strapabíróbb és nagyobb kijelzőjű legyen lehetőleg) Egy Overmax Vertis Yard-ról mit tudunk például?
Előre is kösz :) (már harmadszor...)

(#59479) kurtzyx válasza jena2 (#59475) üzenetére


kurtzyx
tag

300 dolcsi körül őőő mielőtt keretet növeltem 1ik ismerős említette a THL T11-et valahol 60k körül lehet, nem tudom mennyire jó vagy sem azt majd a guruk megmondják :D. Ha jól emlékszek volt róla mobilarena adás + amiért anno szemeztem vele az a 2gb ram ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#59480) cs.zs. válasza TeebyKay (#59478) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szerintem egyszerűbb ha leülteted a hugit a net elé, elindítasz neki egy edigital-t, aztán egy emag-ot, nézzen szét, bökjön rá hogy mi az ami tetszik neki 60-70-80 e Ft környékén, és arról kérdezgess másokat. Széles a skála, marha sok telefon van.

...

(#59481) kurtzyx válasza TeebyKay (#59478) üzenetére


kurtzyx
tag

Oh huginak telefon :D hülye vagyok hozzájuk de ezt még én is tudom: XIAOMI Hongmi 1S rózsaszínbe is van :P pink for the win.

[ Szerkesztve ]

(#59482) cs.zs. válasza kurtzyx (#59481) üzenetére


cs.zs.
addikt

Állítólag az egy nagyon jó kis eszköz !

...

(#59483) TeebyKay válasza kurtzyx (#59481) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ja igen a szín egy fontos kritérium: fekete.... Minden más kizáró ok :D és ő rábökött már sokra de nem akarom hogy szar telefonja legyen megint tönkretegye meg panaszkodjon ezért gondoltam megkérdezem mi az ami a szakértők szerint a legstrapabíróbb típus.

szerk: egyébként ennek a xiaominak nem is rosszak a specifikációi :P

[ Szerkesztve ]

(#59484) norbert1998 válasza cs.zs. (#59482) üzenetére


norbert1998
veterán

N nem csak állítólag.

Nézetek végig a listát, aztán az esélyeseket kérdezzetek meg

(#59485) tjokai


tjokai
senior tag

Sziasztok
Samsung Galaxy Note 2 vagy LG G2?

Melyik jobb vétel? Egy árban van mindegyik(70e ft), gyárilag kártyafüggetlen mindkét készülék, a Samsung patika állapotú garanciás és full tartozékos míg az LG-n van egy elég csúnyácska esésből származó sérülés a jobb sarkán és jobb oldalán csak töltő van hozzá és nincs rá garancia.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#59486) kurtzyx válasza TeebyKay (#59483) üzenetére


kurtzyx
tag

Vehetsz neki akármilyet tönkre veri :) nőből van.. már bocs :D
Az én első telóm 1 tégla alcatel volt [azóta is megvan vhol] a 2. az ami mindenkinek volt: nokia 3310 a 3. enne k az elpusztíthatatlan jószágnak az utódja a 3410 és most figyelj: nálam az a telefon úszott, volt betonhoz vágva, zuhant ki az erkélyről, ment át rajta autó de semmi baja nem lett [nyilván karcokon kívül] egyszer ismétlem EGYSZER 1x !!!!444négy! adtam oda tesómnak pár órára, haza hozta, a kijelzőn 1 csíkban a "pixelek" megdöglöttek, lehetett dobni a kukába :D. Nem strapabíró mobil kell hanem vigyázni kell rá :) VAGY földhöz vágni de ahhoz csak a 3310-3410 a jó :D.

[ Szerkesztve ]

(#59487) Viktor0610 válasza tjokai (#59485) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Természetesen a G2 a jobb vétel, ha hasonló az ár. Azt, hogy mennyire zavar téged a sérülés, neked kell tudnod. :)

Most olvasom, hogy nincs rá gar. Így én tutira NEM venném meg, tehát marad a Note 2.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#59488) tjokai válasza Viktor0610 (#59487) üzenetére


tjokai
senior tag

Éppen ezt akartam kérdezni, h szerkesztettem a kiírást, olvastad e a részleteket is? :) De látom, igen :K

Köszönöm a véleményed :R

Üdv!

(#59489) TeebyKay válasza norbert1998 (#59484) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nagyon szeretne blackberryt. a Z3-as típusról mik a vélemények?

(#59490) kurtzyx válasza TeebyKay (#59489) üzenetére


kurtzyx
tag

Miért akar bbt? Volt már neki? Ismeri az ost? [mert ugye ez nem androiddal megy ám.]
Ha nem az os miatt akkor felejtős mert ha megnézed hardveresen eléggé soványka.
Tegyük fel, hogy az osnek az 1,2es proci és a 1,5gb ram elég a qhd kijelzőt akkor sem tudja senki kimagyarázni... 2014be a kutyám bal szemének nagyobb a pixelsűrűsége mint ennek a cuccnak :D.

(#59491) norbert1998 válasza kurtzyx (#59490) üzenetére


norbert1998
veterán

Még szerencse:D az emberi szemben is, ha jók tudom, több, mint 80 millió pixel(!!!4!4négy!) Van

Ha bb, akkor minimum z10. De érteniazt rendesen kék hozzá, hogy rendesen tudja használni, mert nem android

[ Szerkesztve ]

(#59492) Devas válasza kurtzyx (#59490) üzenetére


Devas
őstag

Az a 220 ppi szerintem egyáltalán nem vészes, de azért egy 5"-ba már illik egy HD kijelzőt beletenni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#59493) tjokai


tjokai
senior tag

2 hónapos, gyári független Samsung Galaxy Note 3-at nem szabad megvenni 55.000ft-ért, igaz?! :D Vagy lopott, vagy klón......előfizetéses ugye nem lehet :F Túl olcsó, gyanus, ennyire hülye senki nem lehet :U ;]

Sem egy zsír új, gyári független, 1év garis Sony Xperia Z1 compact telefont 57.000ft-ért :D

Egy másik nagy apróhirdetéses oldalon(3 betűs) nézelődtem és ott akadtam egy hirdetőre, aki gyanusan olcsón árulja a felsőkategóriás készülékeket :F

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#59494) pengwin válasza TeebyKay (#59489) üzenetére


pengwin
addikt

Blackberry OS10 nagyon jó, stabil rendszer, valószínűleg nem kell majd vele mókolnod. ha androidot vetetsz hozzá nem értő ismerőssel, akkor fennáll a veszélye, hogy neked kell megoldani az összes felmerülő problémát (pl. szar, bugzó gyári ROM, akadozó rendszer mondjuk 1 évvel később).
Z3 simán ajánlható lenne annyiért, amennyi, csak hát ez nem hivatalos magyarországi garanciás, hanem bolti garis (hivatalosan még nem kapható Mo.-n). nagy márkák 65k-ért általában nem adnak ennél többet.

A sok Android guru meg megérthetné, hogy WP8, BB OS10 alá közel sem kell olyan hardver, mint az androidhoz. Lehet ennyiért erősebb hw-t kapni android fronton, csak nem biztos, hogy a rendszer is van olyan jó out-of-the-box, mint a másik két rendszeren.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#59495) pengwin válasza tjokai (#59493) üzenetére


pengwin
addikt

valóban túl olcsó... :U
(1) vagy lopott
(2) vagy nem gyári független
(3) vagy hamis
(4) vagy előreutalást fog kérni a fazon, utána meg eltűnik. :(

Üdv, pengwin

(#59496) #68216320 válasza Viktor0610 (#59477) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi az infót. Független készülék volt szerencsére.

(#59497) norbert1998 válasza pengwin (#59494) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem úgy értettem, jó a bb, de ha nem konyít semmit a telefonokhoz, elég nehéz lesz rendesen használni, az apk,stb.cuccok miatt, mert azért nem túl bő az a bb store

(#59498) TeebyKay válasza norbert1998 (#59497) üzenetére


TeebyKay
őstag

Elvileg egy-két egyszerű programmal gépre rákötve jó pár android appot össze tud szedni hozzá. Teljesen nem hülye az ilyen dolgokhoz, de az a fő baj, hogy volt anno egy lg-je amit rettenetesen utált és most nem bírom rávenni, hogy megint azt vegyen.
Láttam pár samsung galaxyt is ebben az árban (S7710 I8262 I8200) velük van valami gáz?

(#59499) vilmaboy


vilmaboy
őstag

sziasztok?

telefoncsere alott allok. nezegetem a huawei ascend p7et, lg g2, samu s3 s4mini. arban jo lenne ha megallna 60koril, de sajna el foga eeni a 90et ahogy nezem. Fent irtak kozul melyik lenne a jobb vetel? esetleg javasolt valami mas tipus? negy magos 1,5mhz minimum , normalis felbontasu kepernyo, minimum 8 de inkabb erossebb kamera kellene bele, lte ha lehet stb. kinaiak kozul max az okosabb peldanyok, xiaomi mi3 nem nyert meg.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#59500) Weeman1 válasza tjokai (#59493) üzenetére


Weeman1
veterán

Tuti átvágás szagú annyiért. :)

Xiaomi 11T Pro

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.