Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) Švejk válasza maggi1886076 (#26200) üzenetére


Švejk
őstag

(#26202) maggi1886076 válasza Švejk (#26201) üzenetére


maggi1886076
addikt

köszi:)

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#26203) quailstorm válasza foxesh (#26174) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tipo. Mini2 lassabb, régebbi a rendszer, befagyogat.
Viszont ennyiért használtan(kártyafüggetlen új árral számolva) kapsz 2011-es Sony Xperiát, Galaxy S-t, Alcatel OT-995-öt, amik azért jóval jobbak. Meg ránézhetnél a Huawei Y300-ra is.

(#26204) pit stop


pit stop
addikt

Akasztják a hóhért: én kérek tanácsot:
Idén van, vagy várható-e, olyan árban középkategóriás telefon, amiben legalább 1,5 GB RAM van, és valami nevesebb gyártó produktuma (- valamint nem az S4 mini) ?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#26205) Heker Zoltan


Heker Zoltan
csendes tag

Szerintetek melyik készüléket vegyem meg...

Samsun galaxy S4 vagy Iphone 5...

Melyik tud többet melyiknek jobb a felhasználói élménye?

(#26206) nextman válasza werszomjas (#26195) üzenetére


nextman
aktív tag

Xperia P eseten 20 ezerbe kerul a plusz gyari garancia. Kicsit sokallom.

(#26207) Superhun válasza Heker Zoltan (#26205) üzenetére


Superhun
addikt

Az S4 szinte minden szempontból jobb, nem összehasonlítható a két telefon.

(#26208) HuMarc válasza Heker Zoltan (#26205) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem állítanám, hogy jobb az S4, ezt neked kell eldöntened, ugyanis a két telefon mindenben különbözik. Méret, forma, OS, SoC, stb.

(#26209) Heker Zoltan válasza Superhun (#26207) üzenetére


Heker Zoltan
csendes tag

Igen valahogy az S4-hez én is jobban vonzódóm az android szerintem jobb mint az ios...

(#26210) zlatan77


zlatan77
aktív tag

Létezik,olyan androidos,esetleg symbianos telefon,ami 10.000 ft alatt kapható? (természetesen használt)
Céges telefonnak kellene és ezen a két platformon tudnám használni a Lotus Notes levelező programot.

(#26211) Heker Zoltan válasza HuMarc (#26208) üzenetére


Heker Zoltan
csendes tag

Mondjuk tény hogy a két telefon két külön világ...
De arra lennék kíváncsi hogy okosságra melyik tud többet...

Vagy mindkettő ugyan annyit tud?

(#26212) Švejk válasza zlatan77 (#26210) üzenetére


Švejk
őstag

LG Optimus One, ZTE Blade, Wildfire S, vagy Telenor One Touch (OT990)

(#26213) szucsinka


szucsinka
őstag

megéri a partnero tol 67k ért az LG 4X HD?

(#26214) Švejk válasza szucsinka (#26213) üzenetére


Švejk
őstag

Meg hát!
Abszolút best-buy!

(#26215) Stauffenberg válasza Superhun (#26207) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem vitát akarok kirobbantani, de ha nem hasonlítható össze, akkor miért mondható az, hogy az S4 jobb? Ahhoz összehasonlítási alap kell.

Egyébként összehasonlíthatók, de CSAK személyes preferenciák alapján. Akinek iOS kell, az ott lévő alkalmazások kellenek, akinek jobb kamera kell, annak az iPhone 5 való. Például aki szeret telefonnal fotózgatni, az mérföldekkel jobb minőségű alkalmazásokat talál iOS-re (pl: VSCO különböző alkalmazásai). Arról nem is beszélve, hogy van olyan akinek nem tetszik a hatalmas tepsi (például nekem sem).

Nagyon is összemérhető a két telefon és az S4 annak jó, akinek az igényei arra húznak. De fordítva is igaz, akinek egy iPhone 5-re van igénye, annak az a jobb.

Azért ez egy vásárlási tanácsadó topik és nagyon vicces, hogy milyen könnyen elköltik itt egyesek a másik ember 160-180 ezer forintját. Legalább kérdeznéd meg tőle, hogy mik a konkrét igényei, mire van szüksége és ezek alapján lehet bármit is mondani. Ha ennyire egyértelmű az S4 fölénye, akkor mi az oka annak, hogy ő az i5-öt is nézegette?

Nem az iPhone-ra akarom rábeszélni Zoltánt, de én magam is sűrűn adok vásárlási tanácsokat a fényképezőgépes topikokban és azért amikor valaki több százezer forint elköltésére készül, azért van rajtam is felelősség, hogy mit mondok, mert aztán ha nem tetszik neki, akkor hova menjen siránkozni?

Amúgy Samsung user vagyok... mielőtt még belebonyolódnánk egy felesleges vitába.

(#26216) tojaaji


tojaaji
aktív tag

Sony Xperia SP a T-Mobile-nál 80-ért best buy?

[ Szerkesztve ]

(#26217) Deck válasza tojaaji (#26216) üzenetére


Deck
titán

Jó kis telefon. Annyiért igen.

PS5

(#26218) HuMarc válasza Stauffenberg (#26215) üzenetére


HuMarc
addikt

Hatalmas +1 :)

(#26219) werszomjas válasza tojaaji (#26216) üzenetére


werszomjas
őstag

Hol nézted annyiért?

76 491 Ft domino csomagban webshopban vásárlás esetén.

Vagy csak kerekítettél? :DDD

[ Szerkesztve ]

üdv

(#26220) tojaaji válasza werszomjas (#26219) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Előfizetés nélkül néztem :)

(#26221) Riuko válasza Stauffenberg (#26215) üzenetére


Riuko
senior tag

Jól beszél kolléga. :K

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#26222) MurdR válasza zlatan77 (#26210) üzenetére


MurdR
veterán

Symbianos: Nokia E51, E71 (10-12 környéke).
Droidos: Voda858, ZTE Blade...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#26223) MurdR válasza Muton (#26183) üzenetére


MurdR
veterán

Hívd fel őket, az a biztos.

zabálnivaló az avatarod :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#26224) foxesh válasza MurdR (#26177) üzenetére


foxesh
csendes tag

Netezés alatt azt értem, hogy ne kelljen a notebookot hordozni magammal ha fel kell mennem wifire valamiért.

(#26225) MurdR válasza foxesh (#26224) üzenetére


MurdR
veterán

Hát arra minden telefon jó...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#26226) Mclovin


Mclovin
senior tag

Hali! ZTE Blade Super-ről mi a véleményetek? Van az árkategóriában jobb telefon?

(#26227) schawo válasza Stauffenberg (#26215) üzenetére


schawo
titán

Ennyi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26228) batai15 válasza Mclovin (#26226) üzenetére


batai15
félisten

szvsz elég gagyi telefon, már a homescreen lapozáskor is képes röcögni.
Mennyibe is kerül?

(#26229) realee


realee
tag

Új telefont szeretnék vásárolni október környékén.

- Árkategória. Max. 40ezer
- Használt vagy új: új
- Hol vennéd meg? T-Mobile, esetleg vatera/apró T-Mobile függőséggel
- Hosszú vagy rövid távra terveze?: Hosszútávra, 3-4 évig nem akarok új telefont venni
- Mire használnád?: Telefonálás, SMS, Internet (Wifi), Zenehallgatás (napi 2 óra max)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Androidot favorizálom, de a többitől sem zárkózom el

Lehetőleg ne ZTE legyen, hanem valami ismertebb, elterjedtebb márka (HTC, Nokia, Samsung, Sony Ericsson, ilyesmik...).

(#26230) Švejk válasza realee (#26229) üzenetére


Švejk
őstag

Hát...Huawei lehet?
Akkor az Y300 abszolút bestbuy!

(#26231) realee válasza Švejk (#26230) üzenetére


realee
tag

Megnézem ezt az Y300at. Bár a Huawei-ről eddig rosszat hallottam (ismerősömnek Huawei volt és bepárásodott belülről a kijelzője meg ilyenek... az egy régebbi modell volt mondjuk).

Huawei szervizeléséről valaki tud mondani valamit?

(#26232) Stauffenberg válasza realee (#26229) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kizárt dolog, hogy ebben a kategóriában találsz bármit is ami kibírja 3-4 évig. Ha nem nyekken meg előbb, akkor a szoftveres támogatottság megszűnése fog majd komoly gondot jelenteni. Nem lesznek befoltozva a biztonsági rések és sok új alkalmazás sem fog elindulni arra hivatkozva, hogy túl régi a rendszered. Esetleg olyan telefonnal kihúzható ennyi idő amire van elég jó custom ROM támogatás, de a 40 ezres kategóriában ilyen nem nagyon akad.

Én a Motorola Defy-vel úgy jártam, hogy a megjelenés után 2 hónappal véget is ért örökre a Motorola terméktámogatása, soha nem adtak ki több frissítést hozzá, csak új telefont... vedd meg a Defy+ készüléket ha friss(ebb) rendszert akarsz. De úgy húztam ki 2,5 évet, hogy voltak jó custom ROM-ok, de így is már erősen csereérett volt.

Nem azt akarom mondani, hogy költs többet. Csak készülj fel rá, hogy 2 éves korára már a hajad téped tőle. A gyártók minden eszközzel rákényszerítenek arra, hogy vegyél újat.

(#26233) Mclovin válasza batai15 (#26228) üzenetére


Mclovin
senior tag

29k korrekt előfizuval. Lehet egy jelly bean v. custom rom sokat dobna rajta, de akkor már y300 vagy lumia 520(620). :)

(#26234) realee válasza Stauffenberg (#26232) üzenetére


realee
tag

Jelenleg egy Galaxy 3 telefonom van amit 3 éve vettem, úgyhogy asszem tudom milyen amikor megszűnik a terméktámogatás és úgy fél éve-éve a normálisabb custom romok fejlesztése is már leállt... Nem nagyon izgat, egyedül az aksija zavar mert szarakodik, zenét tudok hallgatni rajta, telefonálni, smsezni, böngésző is van régebbi ROMra is, szóval nem izgat a szoftveres része :D

[ Szerkesztve ]

(#26235) pit stop válasza realee (#26229) üzenetére


pit stop
addikt

Túl karcsú a keret hosszútávra szerintem is. Kínaiakat én sem favorizálom, de ennyiért csak y300 van.
Kicsit többért wp vonalról 520.
Vagy gyengébb de nevesebb sony Xperia E.
Vagy Vodánál van még ilyen keretbe használható ajánlat.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#26236) MZperX75 válasza giga1010 (#26143) üzenetére


MZperX75
addikt

Üdv,
Telefont szeretnék vásárolni de nem értek hozzá milyet vegyek.
25.000ft-ig gondoltam a vételárat.
Szempontok:
Jó akkumlátoros idő.
Wi-Fi
lehessen fotózni vele.
Nagyrészt telefonálásra használnám néha net, fényképezés.
Tudtok ebben az árkategóriában jófajta telefont?
Új, kártyafüggetlen vagy t-mobilos 1 sim-es érdekelne.

Nokia Lumia 620 (T-mobil 5000Ft-os csomag 2 év hűség 500Mega 3G ára a tecsinek ezzel a csomaggal 22.900Ft a telcsi) az az Havi 900ft24x bomba vétel 0Ft-ért elviheted .....A lista ár 60.000Ft felett...

+590Ft biztosítás ha leejted cserélik...... ;) GPS-3G-Wifi+5Mpixel kamera ,Win8 mobile,720p videó 8Giga háttértár,1 sim

[ Szerkesztve ]

(#26237) MurdR válasza MZperX75 (#26236) üzenetére


MurdR
veterán

Tehát ha jól látom előfizus is lehet?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#26238) Speeedfire válasza Stauffenberg (#26232) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Abba bele sem gondoltál még, hogy esetleg valakinek elég ha csak használja és nem kell neki a legújabb szoftver rá? :F
Néha 1-2 fórumozón azt veszem észre, hogy kicsit túloz mindenütt, elég sok topicban. Nekem megvan 2.5 éve a zte blade. Azon kívül, hogy nem kezdem kicsinek érezni a kijelzőt és szeretnék jobb képeket csinálni nem érzem úgy, hogy nem tudna még legalább 2 évig kiszolgálni engem a napi rutinban*.

* reggel kelt, sms-k küldök/fogadok, hívást indítok/fogadok, megnézem az emailjeimet, elolvasom a cikkeket, megnézem haverok fb-n mit poszoltak ki. Zenét szolgáltat buszon és vonaton egyaránt.
Azt, hogy 2.3.5 van rajta szintén nem zavar.

No offense, csak nem tudom hova rakni ezeket a dolgokat. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#26239) pit stop válasza MZperX75 (#26236) üzenetére


pit stop
addikt

Na ezaz. Ha 3 éves telefonja és azóta T-nél van, meg ragaszkodik hozzájuk, akkor csak valami előfizetéses a konstrukció - és csak van valami hűségkedvezménye vagy akármi.
De erről nem szólt semmit kolléga, így fenntartásokkal kezelném (még) :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#26240) Mclovin


Mclovin
senior tag

Hali! 3 telefonra szűkült a választásom: elsősorban lumia 520 és y300 között vacilálok. Ami fontos lenne számomra, hogy zeneileg jó legyen, tudjak rajta böngészni, netezni, meg angry birds szintű játékok röccenés nélkül menjenek rajta. Kijelzőkről is érdekelne egy-két "tapasztalat". Esetleg a lumia 620 megérné a felárat? Eddig a Lumia 520 felé húz a szívem, a márka és a telenornál most hirdetett "ha online rendeled 20% akció" miatt. Ti mit ajánlanátok? :R

[ Szerkesztve ]

(#26241) Speeedfire válasza Mclovin (#26240) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

+1 a nokiára, ha ezekre kell inkább. Ott reccenés nélkül menni fog minden.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#26242) Stauffenberg válasza Speeedfire (#26238) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha van egy régi autód, amihez már nincs alkatrész és az üzemanyagot is egyre kevesebb kúton találod meg hozzá, akkor az csak idegesít. Persze akadnak olyanok akiket nem, de azért érzed, hogy nem ők jelentik a többséget. A többség halad a korral és vesz egy modernebbet.

De ezért is lenne jó leírni előre mik az igények és mi nem az.

(#26243) Speeedfire válasza Stauffenberg (#26242) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én pl általában akkor cserélek telefont ha meghal. :)
A többség szerintem nem cserél évente telefont, csak a geek-ek, akik nyomon követnek mindent. :D

De valóban, ahogy írod le kell írni, hogy mi az igény egy telefonnal szemben. Pl a wp, ios nem az amit cserélgetni szoktak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#26244) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!

LG optimus g vagy Nexus 4?
Ha ez egyik sem jó akkor tudtok írni más készüléket?:)
Nagyon fontos a kamera 4,7 vagy kicsivel nagyobb.

Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#26245) Wa2x_ válasza Kunsztler (#26244) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ez esetben S3, de abból is az LTE változat. :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#26246) mtcob válasza Kunsztler (#26244) üzenetére


mtcob
senior tag

En n4 et vennem, tovább lesz támogatva, illetve szebb is (bár ez szubjektív) :K ha tényleg fontos a kamera akkor szvsz S3 LTE ahogy felettem is írták :)

(#26247) w333 válasza mtcob (#26246) üzenetére


w333
félisten

+1 :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26248) dokee78


dokee78
félisten

Nincs infó még a Samu Galaxy Ace 3 LTE verzió várható áráról?

Merre találom a Dual SIM-es nem okostelefonok topikját?

(#26249) Švejk válasza dokee78 (#26248) üzenetére


Švejk
őstag

A lap elején ;]

Egyébként pedig ITT

Kunsztler: Melyik tetszik jobban? A különbség ki is merül a designban kb., meg persze a támogatottságban. Ebben a Nexus a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#26250) dokee78 válasza Švejk (#26249) üzenetére


dokee78
félisten

ott okostelefonok topikja van.
Nincs másik topikja NEM okostelós?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.