Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) fagylalt válasza Švejk (#26588) üzenetére


fagylalt
senior tag

Megnéztem a Nexus 4-et. Nagyon masszív kis mobilnak tűnik.
Megérdeklődhetném, hogy ezek közül melyiket ajánlanátok (indokolnátok is)? :R

- HTC Windows Phone 8X
- HTC One S
- Samsung Galaxy S3
- Samsung Galaxy S4 Mini
- Sony Xperia ion
- Sony Xperia P

A Nexus 4 nem esett ki a kalapból, sőt...csak most ezekre a darabokra lennék kíváncsi. :)

(#26652) HuMarc válasza fagylalt (#26651) üzenetére


HuMarc
addikt

Ezek elég különböző telefonok, ami a méretet illeti. Próbáld ki őket, és kiderül, hogy milyen méret kell neked.

(#26653) bobooo válasza fagylalt (#26651) üzenetére


bobooo
addikt

S3, S4 mini, Xperia Ion

Azért mert hardverben ezek erősek és tovább lesznek támogatva szerintem, legalábbis az S4 mini biztos.

[ Szerkesztve ]

(#26654) ZaenN


ZaenN
csendes tag

Sziasztok!

Először is szeretném azt leszögezni, hogy nem különösebben érdekelnek a telefonok, nem használom sok mindenre őket, és nem is értek hozzájuk, szóval ezért is kérem most a segítségeteket!

Kb. 2 évvel ezelőtt, itt a fórumon történő ajánlás után szereztem be 18e forintért (használtan hardverapróról) ZTE Blade telómat, ami eltekintve apróbb hibáktól, 2 évig tökéletesen működött (és még mindig működne, ha részegen nem úsztam volna vele 1 órát a Balatonban), és összességében nagyon pozitív csalódás volt.
Most is egy olcsó, jó ár-érték aránnyal rendelkező best-buy telefont keresek, lenne is pár ötletem, de jobban megbízok a ti ajánlásaitokban!

Amire használnám:
- telefonálás ( :) )
- fényképezés (az esetek 90%-ban dokumentumok, jegyzetek fényképezése, ez nem volt a ZTE erőssége)
- internetezés (wifiről, nem sűrűn)
- játék (ez tényleg ritkán, unalmamban előadásokon)
- zene hallgatás (na a ZTE gyári füles az minősíthetetlen volt, de saját agybadugóssal nem volt vele gond)

Ami nem hátrány:
- viszonylag strapabíró borítás (nem tudok vigyázni a dolgaimra :( )
- akksi ami kibírja vagy 2 napig
- nem csúszós hátlap (tehát nem ilyen krómozott, fényes, könnyen karcolódó) -> ez fontos lenne
- ne legyen nagyon nagy méretű

Azt hiszem körülbelül ennyi lenne, de ha még eszembe jut valami, akkor szólok. :)

Az ár: 20-30 körül használtan, 30 fölé már nem szívesen mennék!

Előre is köszönöm a segítséget!

(#26655) Švejk válasza ZaenN (#26654) üzenetére


Švejk
őstag

Egy Xperia Solát/Galaxy Ace II-t már kifoghatsz ennyiért kis szerencsével. Van még Huawei Y300, az is jó döntés lehet. Az Xperia U már kevésbé, a bővíthetetlen tárhely miatt, de végtére is kétmagos, tehát nem rossz.

Seraph 16: A nagy kérdésre nem tudok válaszolni, mert nem volt Atrix 2-m, de a Lenovo A820-at eddig semmivel se sikerült megakasztani! :)
Az Atrix 2-höz a Motorola támogatásának megszűnésével már nincs is garancia, ahogyan nincsen a Jiayuhoz sem, tehát inkább azt érdemes megvenni véleményem szerint.

eastsider: Nem rossz, de van már Galaxy SII is ennyiért az pedig erősebb is valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#26656) Bkrisz9 válasza Švejk (#26655) üzenetére


Bkrisz9
őstag

solát ne :) telefonálásra kb alkalmatlan,akksi idő sem túl izmos és minden csak nem strapabíró (leejetettem párszor és meg meg horpad a puha műanyag elég rendesen) szóval ügyetlenebb embereknek csakis jó fajta szilikon tokban ajánlott

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26657) eastsider válasza Švejk (#26655) üzenetére


eastsider
nagyúr

S2-t választanál nexussal szemben?

szerintem a nexus a nyerő, vagy nem?
játékok annyira nem érdekelnek.. (meg amikkel játszanék menne úgyis a nexuson is)
működjön normálisan ez a lényeg :D

[ Szerkesztve ]

(#26658) Švejk válasza eastsider (#26657) üzenetére


Švejk
őstag

Akkor lehet hogy inkább Nexus. Van frissítés, kijelző nem ég be, és a Nexus mégis csak egy Nexus azért.

(#26659) pit stop válasza fagylalt (#26651) üzenetére


pit stop
addikt

S4 mini, mert abban van a legtöbb ram.
Ha viszont ár/értéket is nézed, akkor még Ion és P jobb feltételekkel beszerezhető.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#26660) eastsider válasza Švejk (#26658) üzenetére


eastsider
nagyúr

igaziból arra lennék kíváncsi, hogy jó vétel-e manapság egy gnex? nem érdekel a csúcs hw, gondolom elég gyors így is.. legyen folyamatos, ne kelljen várni appok betöltésénél sokat, ne fagyjon meg...

(#26661) ZaenN válasza Švejk (#26655) üzenetére


ZaenN
csendes tag

A Huawei Y300 eléggé bejön, de mielőtt belemélyedek a vatera/hardverapró rejtelmeibe, meg kell kérdeznem mint volt Blade 1 használó:

Huawei Y300 vs ZTE Blade 3 ?

(#26662) Švejk válasza ZaenN (#26661) üzenetére


Švejk
őstag

A Blade III sokkal gyengébb, sokkal-sokkal inkább Y300.
Főleg, hogy a Blade III-al egy ismerősömnek nagyon sok baja volt, nem volt egy ép porcikája a telefonnak. Lehet hogy darabfüggő, de az Y300 ettől függetlenül sokkal jobb döntés.

(#26663) mikersz1 válasza Švejk (#26662) üzenetére


mikersz1
senior tag

Blade 3 topicban panaszkodnak emberek, hogy újraindulgat a telefon, nekem is ez a telefon van, de eddig nem produkálta.

(#26664) Koppy96


Koppy96
tag

Üdv. Reggel feltettem egy kérdést csak nem kaptam rá választ. Szóval tudtok ajánlani az OT-997-hez hasonló teljesítményű telefont ? Zavar, hogy virtuális gombjai vannak és a 2 simet sem használnám ki. Szóval keresek valami olcsóbb alternatívát hasonló teljesítménnyel ( 2 mag, 1GB ram ) és 1 Simmel. :-)

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#26665) szucsinka válasza Koppy96 (#26664) üzenetére


szucsinka
őstag

[link]hoppá ez se jó neked mert virtuális billjei vannak :De van egy app a play-en ami hide soft key és pöpec.

[ Szerkesztve ]

(#26666) Švejk válasza Koppy96 (#26664) üzenetére


Švejk
őstag

Kínából rendelés szóbajöhet? :)
Nem tudok olyan hazánkban beszerezhető telefont mondani, ami ennyiért ezeket teljesítené.
Vagy használtan veszed.

(#26667) Ewyn


Ewyn
csendes tag

Helló!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Apám keresett meg, hogy édesanyámnak kéne egy új mobil. A mostanija egy Huawei Ascend Y200 és finom szólva sincs megelégedve vele, amit meg tudok érteni.

A kijelzője borzasztóan csúnya, a fényképezője szinte használhatatlan és egyfolytában nyavalyog, hogy kevés a memória. Tettem bele egy 16 gigás kártyát, mindent átállítottam, amit csak tudtam, hogy a külső memóriát használja elsődlegesen és még a gyári programok frissítését is letiltottam, de nem mindenét lehet, és amint valamit frissít, azonnal panaszkodik. No meg eleve abszurd, hogy a gyári programok frissítése eleve ezt okozza.

Szóval kicsit feljebbi kategóriában kéne nézelődni. A célár 40-80e között lenne valahol.

Mik a prioritások:
- nagy, szép kijelző
- jó kamera
- lehetőleg átlagos használat mellett ne kelljen naponta töltőre dugni
- android

Az előző telefonja egy Samsung S8500 Wave volt, amivel teljesen meg volt elégedve minden tekintetben, kijelzővel, kamerával, kezelhetőséggel és üzemidővel együtt. Ezt a minőséget kéne belőni minimumnak.
Továbbá valószínű, hogy Tnél lesz vásárolva, szóval az ő kínálatukból kéne valami.

Elsőre a Samsung S3 Minit szemeltem ki, örülnék, ha a fentiek tükrében erről valaki tudna nyilatkozni, tapasztalatokat megosztani.

Bár nyitott vagyok minden javaslatra, a Samsungokat előnyben részesítem (személyes tapasztalatra alapozva).

Előre is köszönöm a segítséget!

(#26668) Wa2x_ válasza Ewyn (#26667) üzenetére


Wa2x_
veterán

S2 vagy S Advance vagy S3 Mini

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#26669) ZaenN válasza Švejk (#26662) üzenetére


ZaenN
csendes tag

Értem, akkor Huawei lesz ebből. :)

Vodafone-os vagyok, számot pedig nem szeretnék cserélni, úgyhogy vagy használtan veszem itthon és függetlenítem (na most ez megoldható-e otthoni körülmények között?), vagy gondolkozom én is azon, hogy Kínából rendelek függetlent.

(Remélem lehet ilyet linkelni, ha nem akkor kiszedem, vagy moderáljátok ki)

http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefon/huawei_mobiltelefon/huawei_ascend_y300_kartyafuggetlen_dual_core_1776784433.html

Szerinted ez jó döntés lenne? Esetleg tudsz jobb, megbízható helyet ahonnan lehetne rendelni?

Illetve ezzekkel kapcsolatban lenne még egy kérdésem:
Huawei Y300 (T8833) - TD-SCDMA / China Mobile
Huawei Y300-0000 (U8833) - WCDMA China Unicom
Huawei Y300-0100 (U8833) - WCDMA International

Próbáltam ráguglizni, de nem találtam konkrét választ arra, hogy mi a különbség ezek között, azon kívül amit a hirdetésben is leírt a srác. Nem lehet, hogy ez a "China" verzió minőségben elmarad az Internationaltől esetleg?

Bocs a sok kérdésért. :$

(#26670) pit stop válasza Ewyn (#26667) üzenetére


pit stop
addikt

1, Ha Wave-vel elégedett volt mitől a droid a prioritás? Nem lehet, hogy droid sem szimpatikus neki? Nyilván y200 hardvere szutyok droidhoz az benne van.
2, Anyaghasználat miatt is lehetett elégedett Wave esetén, ami Androidos Samsungnál szintén szutyok lesz.
Ha mindkettőre nemleges a válasz, akkor hajrá s3 mini :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#26671) Švejk válasza ZaenN (#26669) üzenetére


Švejk
őstag

Garancia nincs, az már olyan mintha Kínából rendelnél egy Lenovo A820-at mondjuk. Az meg azért minden tekintetben egy jobb telefon.

(#26672) mikersz1 válasza Ewyn (#26667) üzenetére


mikersz1
senior tag

Sony xperis SP vagy L, de inkább az SP annyiért.
Bár szerintem a sony telefonok a formájuk miatt nem tetszenek sok nőnek.

[ Szerkesztve ]

(#26673) Ewyn válasza pit stop (#26670) üzenetére


Ewyn
csendes tag

1) Android attól prioritás, hogy neki a Wave volt az első okostelefonja így csak a badát ismerte, nem volt hasonlítási alap. Ellenben időközben rákattant az alkalmazások tömkelegére, ezért fontos, hogy egy jól működő, támogatott, széles app-választékkal rendelkező rendszere legyen. Tudtommal a badával Samsung leállt, a Windows rendszerétől meg én féltem őt, mert nem találom annyira felhasználó-barátnak. Engem nem zavar annyira, de tudom, hogy őt fogja.

2) Szerintem ez egy olyan tényezője volt a mobilnak, ami abszolút hidegen hagyta :D

Ezek szerint S3 mini a fentebb felsorolt elvárásoknak megfelel? Persze majd benézek a közeli Tbe és lecsekkolom magam is, megtapizom, de szeretnék aktív felhasználói véleményt is kapni, az szinte minden leírásnál többet ér :)

(#26674) Ewyn válasza mikersz1 (#26672) üzenetére


Ewyn
csendes tag

Az SPt is nézegettem, de a fényképek nem voltak túl meggyőzőek a tesztben. A design tekintetében meg hasonló a tapasztalatom, szóval lehet marad a Samsung lekerekített formája. De azért még nézelődök, hátha. :)

(#26675) pit stop válasza Ewyn (#26673) üzenetére


pit stop
addikt

Adoot típusról azt már (nagyrészt) nem tőlünk fogod megkapni, hanem keresd fel az s3 mini topikját ;)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#26676) Ewyn


Ewyn
csendes tag

Kiegészítésképpen: ha nem csak a T kínálatából lehetne válogatni, mennyivel lenne bővebb a választék? :P

(#26677) mikersz1 válasza Ewyn (#26676) üzenetére


mikersz1
senior tag

Alcatel one touch idol ultra telenornál.

[ Szerkesztve ]

(#26678) Flickering


Flickering
aktív tag

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni telefonvásárlással kapcsolatban!

Árkategória: maximum 75 ezer forint körülbelül, de olcsóbb megoldásokra is kíváncsi lennék.
Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Újonnan kártyásan, mindegy melyik szolgáltató.
Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
2 év kb.
Mire használnád?
Internetezés, alkalmi játék, néha fotózgatás...
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Androidot szeretnék leginkább (de ha tudtok ajánlani egy WP-set akkor azt is megtapicskolom)

Előre is köszönöm! :)

(#26679) sch_a válasza Flickering (#26678) üzenetére


sch_a
addikt

Telenor - Optimus 4X HD

Elnéztem az árat, bocs. Egyébként GSM boltban függetlenül lehet találnál még ennyiért gyári garanciával is.

[ Szerkesztve ]

(#26680) Flickering válasza sch_a (#26679) üzenetére


Flickering
aktív tag

Az a baj benne, hogy az már 85 ezer :(

(#26681) sch_a válasza Flickering (#26680) üzenetére


sch_a
addikt

Én nem nagyon látok kártyásan most olyat, amire rá lehetne fogni, hogy best buy. Független nem jöhet számításba? Ennél jobbat pl. egyik szolgáltatónál sem látok 75 körül.

[ Szerkesztve ]

(#26682) ZaenN válasza Švejk (#26671) üzenetére


ZaenN
csendes tag

Most, hogy így azt is megnéztem, egy kicsit elcsábultam a Lenovo 820 irányába, bár talán egy kicsit nagynak tartom a 13.5 centijével. Az már majdnem akkora mint a Galaxy S4, és annál emlékszem, hogy nem tetszett amikor egyszer fogtam.

Igaz találtam egy ígéretes boltot: http://www.tmallbox.com/mobile-phone/14936-mtk6589-lenovo-a820.html#/color-black

Na mindegy, akkor valószínűleg marad a használt Huawei, szolgáltató ill. telefonszámcserével. :/

(#26683) szucsinka válasza sch_a (#26681) üzenetére


szucsinka
őstag

A kijelzö nem gorilla glass az akksi kicsi meggondolandó :U
A lg 4x hd a partneronàl 67k

[ Szerkesztve ]

(#26684) Flickering válasza sch_a (#26681) üzenetére


Flickering
aktív tag

Persze, független is szóba jöhet, csak megbízható helyről, ahol nem problémás a garancia.

(#26685) sch_a válasza szucsinka (#26683) üzenetére


sch_a
addikt

Igen, de az bolti garanciával 67k. Talán gyárival is belefér 75-be, de az is lehet, hogy egyáltalán nem is árulják gyári garival.

S500 mellett szól azért az NFC, IPS HD-kijelző, dupla mag, 1,5 ghz... 57-ért teljesen jó szerintem. Még ha kicsit tényleg kicsi is az akksi. Meg hát durván jól is néz ki.

(#26686) szucsinka válasza sch_a (#26685) üzenetére


szucsinka
őstag

Lehet hogy akksi van hozzà nagyobb a gg üveg vitatható mert most vhol azt olvastam hogy az van rajta.

(#26687) Flickering válasza Flickering (#26678) üzenetére


Flickering
aktív tag

Esetleg más? Xperia SP, vagy Galaxy S advance?

Nyugodtan mondjatok még, nyitott vagyok, Acer külsőre nem tetszik nekem :/

[ Szerkesztve ]

(#26688) szucsinka válasza Flickering (#26687) üzenetére


szucsinka
őstag

Én most advancrol irok a fiamé nekem semmi bajom vele szerintem szép de annyit nem ér amennyibe kerül a szolgáltatóknàl.

(#26689) demarad


demarad
tag

Melyiket vegyem szerintetek:
Lg 4x vagy Sony Xperia L

Hasonló árban lenne előfizura

(#26690) batai15 válasza demarad (#26689) üzenetére


batai15
félisten

akkor 4x.

(#26691) David4411


David4411
csendes tag

Helló mindenki! :))
Szeretnék a közeljövőben telót venni és van is 2 kiszemeltem..
Az egyik az S3 LTE (volt már dolgom sima S3-mal nagyon tetszett..), a másik pedig az S4 Mini
Árban kb ugyan ott van S4 minit még nem fogtam, de igyekszek bepótolni.. igazából csak a mérete miatt aggódom nehogy túl kicsi legyen.. A T-ben venném. Ti melyiket vennétek? Miért? az ár kül nem számít.
(Tetszik még a HTC ONE is de az picit drága nekem.. ja és félek a senstől.. nekem bejött a TW :K )

(#26692) arpii


arpii
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

(#26693) pit stop válasza David4411 (#26691) üzenetére


pit stop
addikt

Ha One kijön valahogy akkor mindenképp az, mindenben jobb.
Kettő közül pedig s3 lte, mert erősebb és több benne a ram.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#26694) MurdR válasza David4411 (#26691) üzenetére


MurdR
veterán

Szép az az S4 mini, de nem lenne az a kijelző kicsi, ha már ennyi'' pénzt kiadsz érte? S4 mini mellett szól mondjuk, hogy tovább lesz támogatva, de én az S3at mondanám.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#26695) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Hali,

Most veszem eletem elso okostelefonjat egy 10 evig hasznalt meg most is tok jol mukodo Nokia utan (nem ereztem idaig szukseget egy okostelefonnak), de ugy dontottem valtok, szoval ez most ismerkedos telefon lesz es egyebkent is hulyesegnek tartok 100-200-at kolteni ra, de nem akarok azert nagyon rosszat venni.

A keret ezert max 50 , elofizetesest szeretnek 1 vagy 2 evvel, ujonnan szolgaltatotol. Ezzel kapcsolatban is volna par kerdesem. Jelenleg vodafone-os es kartyas vagyok. Szamhordozas, halazaton belul, mas halozatba, ha elofizetesre valtok az lehetseges? A szamom ha lehet meg akarom tartani, de ha itt megvan kotve a kezem (pl csak a Vodanal maradhatok), akkor maradnek a Vodanal, de ha nincs akkor ha muszaj mennek oda ahol a lentebbi felteteleknek megfelelo telefont kinaljak. Ha mindenhol van ugyanaz a telo es mehetnek barhova, akkor vagy maradnek Vodas vagy T-mobile lennek, mert asszem nekik van a legtobb ugyfeluk, igy halozaton belul tobben volnanak.

A percdijak egy kb. 5-7000 forintos havi csomagnal kb. mindenhol egyformak, vagy van olyan szolgaltato aki raver csunyan a tobbi arara?

Amire a telefon kellene:

- telefonálás és sms
- GPS, utvonaltervezes
- kikapcsolodas kozben fenykepezes, ennek feltoltese Facebookra
- MP3 lejatszas, jack dugo
- 800x480
- 5MP
- 1280x720 video
- Mas meg nem tudom, nem fogok ravetodni, mert amugy se izgatnak az ilyen kutyuk tulsagosan, de gondolom majd bongeszek valamennyit meg szep lassan rajovok egysmasra, gondolom a kovetkezo okostelefonnal par ev mulva mar konkretabb igenyeim lesznek, most nincs.
- Evekre tervezem
- Android OS (Windows phone nem szimpi, de a Lumia valamiert gondokodtatoba ejt, ugyanakkor felek a Nokia regota tarto gyengelkedesetol, biztos szar telefonokat gyartottak sokaig. Meg ezek is szarok?
- Samsungot preferalnek, mert jokat hallok rola, de a HTC jobb ennyiert (vagy ugyanez kevesebbert)?
-1500 MAH-s akksi legalabb, igy is megrazo lesz, hogy ezt minden nap tolteni kell majd, a mostani 10 eves Nokiam is 5-7 napig birja....(persze tudom miert - de akkor is sokkolni fog az 1 nap)

Van ilyen telefon? Mik a lehetosegeim? Bocs a rengeteg kerdeseert, lehet tul sok volt igy...

Mindenesetre nagyon szepen koszonok barminemu segitseget!

(#26696) tvamos válasza Švejk (#26634) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha jol latom, a 720 akkor sem lenne jo, ha tennek hozza a kerethez, mert annak kolatozott a terkep ssftware-e, csak abban az orszagban megy, ahol aktivaltam. (Meg mondjuk az 520 is kilove ezen az alapon.) Akkor Lumiabol marad a 620. Illetve lenne a 820, de azt mar egy kicsit nagynak tartom, es sokat kene hozza tenni, a raszant osszeghez.

Hmm... Acer Liquid E2 Duo... Ha nem lett volna a navis nyugje a telefonnak, akkor nem kuldom, vissza, es meg igy is sajnalom kicsit, de nagy is az a meret mar, kisebbet akarok, akkor mar!

Na, szetnezek meg droid fronton... hatha talalok valamit 4" fronton...
Ha lattok valamit, szoljatok!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26697) schawo válasza kulfoldi (#26695) üzenetére


schawo
titán

Vodafone Matrix 3 csomaggal az alábbiak:
Sony Xperia SP 57k
esetleg
Samsung Galaxy S Advance 25k
Noka Lumia 720 30k

Telenor Klasszik 4 vagy Smarttarifa 3 csomaggal az alábbiak:
LG Optimus 4X HD 48k
esetleg
Samsung Galaxy S Advance 24k

T-Mobile Mozaik S díjcsomaggal az alábbiak:
Sony Xperia SP 36k
esetleg
Nokia Lumia 820 48k
Galaxy S Advance 33k

Ezek közül kiemelkedően legjobb ajánlat az LG Optimus 4X HD, ezt követi a Sony Xpreia SP. Ezek messze túlteljesítik az általad elvárt szintet. Ez alá lőhető be a listáról a többi készülék, amik kábé az elvárt szintedet hozzák. Ha esetleg túl nagynak találod a 4,6"-t így kezdésnek, akkor a Nokia 820-t ajánlanám, ez az offline navival domborít.

Számhordozás megoldható.

Semmi gond nincs a Nokiával. Ha eddig megvoltál hagyományos telefonokkal, semmi gondod nem lesz a WP8 rendszerrel. Kicsit zártabb, kicsit kevesebb dolgot tud, cserébe talán gyorsabb és kiszámíthatóbb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26698) pit stop válasza kulfoldi (#26695) üzenetére


pit stop
addikt

schawo kolléga a lehető legjobban összefoglalta.
Annyival kiegészíteném, hogy Telenort nem érdemes választanod ha ott nincsenek ismerőseid, mert havidíj felét hálózaton belül kell lebeszélni. Így sp vagy valamelyik Lumia jó választás :)
Nokia nem gyártott szar telefonokat, csak az általuk gyártottak egy ideig nem találkoztak felhasználói igényekkel - de ettől amit nyújtottak jó volt.
Felsorolt csomagokat meg nézd meg Neked melyik az ami legközelebb áll szokásaidhoz.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#26699) Ewyn válasza kulfoldi (#26695) üzenetére


Ewyn
csendes tag

Itt a fórumon nálam sokkal hozzáértőbb emberek vannak, nem is ajánlgatnék, csak kiegészíteném az előttem szólót: használtam Samsung Galaxy S Advance-t és szerintem remek belépő készülék az okostelefonok világába. Nem egy bivaly gép, pl. izmosabb játékot nem visz el akadás nélkül, de mindent hoz, amit felsoroltál. Az egyetlen negatívuma, amit meg tudnék említeni, az a nagyon harmat fényképező, ne várj tőle csúcsteljesítményt. Amennyiben tényleg csak annyira kell, hogy FB-re posztolgass, arra viszont szerintem elég.
Ez csak az én személyes tapasztalatom ezzel a modellel, gondoltam megosztom, de semmiképpen se legyen ez a kizárólagos döntési alap :P

Ami pedig az élethosszt illeti: szerintem ne tervezz 10 évre. Az okostelefonok világában én úgy látom, érdemes maximum 3-4 évente cserélni. Egyrészt rengeteget ugranak minőségben és technológiában, és ha esetleg megkedveled az okostelefonokat, ezt értékelni fogod. Másrészt fontos a támogatottságuk, és a 'régi' modellekkel egyszerűen nem törődnek. Pl. én fentebb írtam a Samsun S8500 Wave-ről, ami egy teljesen fasza kis telefon, de badas és a Samsung mára már le is állt a badával. Persze ez egy extrémebb eset, de jelzi, hogy más ciklusukban gondolkodik az ember.

A 10 éves Nokiához gratula, nekem is pihen kettő a szekrényben és gyári aksival még a mai napig kibírja majdnem két hétig, ha csak készenlétben van. Ma meg már az az alap, hogy az okostelót naponta-/kétnaponta fel kell dugni.

(#26700) kulfoldi válasza schawo (#26697) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Ez nagyon kemeny, nagyon koszi a segitseget. Neked is Pit stop!

Nagyon tetszik az LG Optimus 4X HD, foleg hogy ha 2 evre irok ala es Smarttarifa 4-et valasztok (havi 8390), mert akkor csak 30 a keszulek, es van kb 150 perc (4195/27) mas halozatokba telefonalasom (es persze kozel 200 perc valszeg kihasznalatlan sajat halozatos.

De ahogy Pit stop-kollega mondja szimpibb volna nekem is a Voda vagy a T, de azoknal nem talaltam ezt a keszuleket, vagy csak joval rosszabb feltetelek mellett. Jol latom, hogy nincs ilyen, kerlek szoljatok ha lattok ilyet.

Sony Xperia SP, meg filozom, ez is nagyon tetszik ez is kulsore picit jobban be is jon, de azt olvastam -ITT- hogy nagyon melegszik?

A Nokiat kivennem a listarol, akkor maradna az LG es a Sony. Bar sokat olvasgattam most mindkettorol, de fele kinai egy monokrom Nokiarol valto srac szamara :) szoval szerintetek miert sokkal jobb az LG keszuleke?

Es meg egyszer nagyon halas vagyok, hogy ilyen sokat segitettetek, rossz keszuleket mar biztos nem veszek igy! :R

Neked is koszi, hogy megosztottad a tapasztalataid Ewyn, remek!

Nem tervezek mar 10 evre, szerintem 2-4 ahogy te is irod, es elfogadom, hogy mar csak 1-2 napot birnak. Ranezek meg egyszer az Samsungokra nezegettem a Galaxy S Advance-t en is, de ugy erzem hogy a masik ket javasolt model fenyeben tularazottnak tekintheto, es ha 30-bol meg tudom uszni egy okosabb teloval, akkor miert ne. De meg olvasgatok es koszonok minden segitseget!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.