Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137051) Teaway válasza Sleek (#137045) üzenetére


Teaway
veterán

Redmi Note 6 Pro 4/64 (60k)

Nincs itthon csokid??

(#137052) Papooo válasza Sleek (#137045) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha sokat túrázol, akkor érdemes lenne valami strapatelót (rugged vagy waterproof) venned, hogy bírja az esést és a vizet is.
Pár napja a Banggoodon és/vagy a gearbesten láttam akcióban Ulefone és Cubot telókat, amik beférnek a keretbe.

Nagyok, vastagok, nehezek a mai trendekhez képest, de egy 8 mag, 4 gb ram, minimum 5000-es akksi, illetve minimum 8-as android készülékkel már kihúznád egy ideig.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#137053) w.miki válasza Munkas (#137037) üzenetére


w.miki
veterán

linkeket tudsz adni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#137054) Viktor0610 válasza kelna91 (#137050) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem. Te csak kinézetet szerettél volna, nem egy másik ROM-ot.
Talán az S9-topikban több infót találsz a custom ROM-okkal és feltételükkwl kapcsolatban.

Samsung Galaxy A54

(#137055) dinersgala


dinersgala
tag

helo,

15-20e körül vennék használtan okostelefont, telefonálás mobilnetre használnám.
Milyen márkákat/típusokat nézzek? :R

(#137056) kirisz


kirisz
tag

Xiaomi Pocophone F1 mellett döntöttem. Hol érdemes Xiaomi telefont venni ahol minden körű garancia érvényes rá? Nem igazán vagyok tisztában a garanciákkal, de az árverseny miatt sokan trükköznek, hogy minél lejjebb nyomják az árakat és ez a garanciát is érintheti, pl. nem lesz gyártói garanciád stb.

Köszi a segítséget.

(#137057) Drughi válasza kirisz (#137056) üzenetére


Drughi
addikt

Xiaomi.hu az egyetlen hivatalos hely, de itt is csak 1 évet adnakn rá.
Megveheted itt vagy az eustock-on, de media markt vagy extreme digitál is ugyanolyan jó lesz.

(#137058) kirisz válasza Drughi (#137057) üzenetére


kirisz
tag

Akkor nem érdemesebb a turbado.hu-ról venni? A gyártói garancia mellé 2 év teljes körű garanciát is biztosítanak.

Nagyon keveslem ezt az 1 év gyártói garanciát, köszi a segítséget.

(#137059) sodokan válasza sodokan (#137025) üzenetére


sodokan
tag

Tudtok segíteni, hogy most mi a legjobb ár/érték arányú Xiaomi telefon? Köszi!

(#137060) Viktor0610 válasza sodokan (#137059) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az összes? ;]
Azon belül pedig az, ami belefér a büdzsédbe. ;)

Samsung Galaxy A54

(#137061) Viktor0610 válasza kirisz (#137058) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vannak jó visszajelzések a Turbadóval kapcsolatban, vedd onnan nyugodtan. De tudtommal nem gyártói ÉS saját garjuk, hanem CSAK saját garjuk van a készülékekre.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#137062) Lecs@


Lecs@
addikt

Hahó. Több mint egy éve használom megelégedve Mate 10 promat. De ez nálam már extrém hosszú idő :D Szóval cseregondolataim vannak. 150 körül mi lenne valami ( akár kínai is ) , amivel kapok egy ilyen szintet ? A kamera, és a jó akku a fontos szempont, illetve a 6 körüli kijelző.
Thy

512 GB

(#137063) kirisz válasza Viktor0610 (#137061) üzenetére


kirisz
tag

Az oldalukra ez van írva.

"2 év teljeskörű garanciát biztosítunk a termékhez, párhuzamosan a gyártói garanciával, hogy Ön hiba esetén biztosan ne maradjon megoldás nélkül."

Sok pozitív véleményt olvastam, valószínűleg innen vásárlom.

(#137064) Ájvé válasza kirisz (#137058) üzenetére


Ájvé
veterán

Mediamarktnál 2 év a garancia, de 150-ért. Supergamer is 2 évet ad, de azt nem ismerem.

(#137065) Dhampir válasza kirisz (#137063) üzenetére


Dhampir
félisten

párhuzamosan a gyártói garanciával

Ez ügyes megfogalmazás is lehet. Akár úgy is érthető, hogy párhuzamosan a gyártóival, ami ugyan nincsen rá, de ugyanannyi saját megoldású garanciaidőt biztosítanak rá.

A Supergamer árusít saját garanciával, a Szlovákiába történő visszaküldés pénzbe kerül, a garanciáztatás menetét érdemes még vásárlás előtt letisztázni.

(#137066) Integreat


Integreat
tag

Sziasztok!
A Mi9-re érdemes várnom? kb. mikor kerülhet magyar piacra?

Vagy vegyem a pixel 2 xl-t újonnan, ha a kamera az elsődleges.🙄

(#137067) juuzer válasza Integreat (#137066) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Ha ennyire fontos a kamera akkor szerintem a Pixelek nobrainerek :)

Vamos a la playa.

(#137068) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok,
Anyumnak vennénk telefont, aki az idősebb korosztályba tartozik, tehát nem kell annyi mag bele mint egy dinnyébe, és semmi mást nem fog csinálni vele, mint telefonálni, meg üzenetet olvasni. Legyen nagy kijelzője (felbontás nem számít, nyilván 4k túlzás, de még FullHD sem kötelező), parancsikonként ki lehessen tenni a névjegyeket a kezdőképernyőre (Flyme pl. asszem nem tudja ezt), ha van ujjlenyomat-leolvasó, akkor az HOME gombon legyen (ha van fizikai HOME gombja az sztem előny), ja és tudja a duplakoppos felélesztést. Egyszerű készülék kéne, és az érintőfelület meg az OS legyen stabil. Ennyi :). Ötleteket várnék...
Előre is köszi.

"So say we all"

(#137069) Drughi válasza Integreat (#137066) üzenetére


Drughi
addikt

Pixel

(#137070) Drughi válasza TaliGa (#137068) üzenetére


Drughi
addikt

Home gomb talán már csak az iPhone SE-n van meg, illetve néhány korábbi Samsungon.

Árkategóriát nem írtál, de a samsung ui-nak van egyszerűsített nézete, amit az idősebb korosztály talán jobban kezel.
Parancsikonos névjegy megoldható bárhol, legrosszabb esetben egy launcher csere kell csak, de megy az alapból is.

Én így első körben a Samsungokat nézném meg, ártól függően, hogy melyik tetszene neki és vásárlás előtt mindenképp kipróbáltatnám vele is.

(#137071) Migee


Migee
tag

Szervusztok.

Dilemmázom, hogy OnePlus6T vagy Mate 20 Pro.
A Mate 20 Pro ára eléggé beesett.
A funkció béli különbségeket nagyjából vágom.
Az Oxygen OS vonzó, de lehet az Emui-val sem lenne bajom.
A lényeg, hogy ne Samsung legyen , mert már valamni mást is ki szeretnék próbálni.

Pro- Kontra ki melyiket választaná ?

(#137072) Joker88


Joker88
őstag

manapság egy kb. 5,5" -os telefonnál melyik lenne az optimálisabb felbontás ? a HD+ (1440x720 ) vagy esetleg a FullHD (1920*1080 ) IPS technológia.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#137073) elfelejtette válasza Joker88 (#137072) üzenetére


elfelejtette
veterán

Semmi baj nincs a HD+ felbontással, simán használható bármire, csak ha mellé teszel egy FHD+ felbontásút, akkor észre lehet venni a különbséget. Akkor már rá lehet fogni, hogy mennyire sz@r... :U

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#137074) TaliGa válasza Drughi (#137070) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Köszi.
Meizu M6 Note-om van, azon pl. ott az előlapon a Home gomb, ezért gondoltam, h van több ilyen is. Ránézek majd a Samsung UI-ra, köszi az ötletet. Amúgy 50k környékén gondolkodtam, mert mint mondtam csak telefonálni kell, launcherrel meg nem szórakoznék, mert az mindig csak plusz hibaforrás.

"So say we all"

(#137075) Ermac


Ermac
tag

Üdv! Telefont keresek 40k max! Csak kizárólag egy dologra kellene, facebook videóhívás és facbook. Tehát fontos a jó kép, hang.

We are Many You are but One

(#137076) pcnet


pcnet
addikt

Sziasztok!

Egy haverom a következő telefonokon gondolkozik: Huawei Mate 10 Pro, Huawei P20 Pro és Galaxy S9+.

Amire használná: Telefonálás, sms, messenger, viber, whatsapp, facebook, fényképezés, böngészés, PDF, néha film.

Melyik a legjobb választás számára?

Köszi! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#137077) kali válasza pcnet (#137076) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A leírtakra mind a három jó, de sok pro és kontra van, ezért nehéz látatlanban dönteni, az egyéni elvárások fognak dönteni.
Akkumulátoros üzemidőben a két Huawei jobb, Ujjlenyomat-olvasóban is, térerőben is, tárhelyben is (alapban duplát adnak), valamint van infrájuk, illetve adott a szuper töltési mód, ami gyorsabb a normál gyorstöltésnél.
Az S9+ jobb kijelzőben, bluetooth (5.0), wifi (MU-MIMO) és 4G+ (gyorsabb és több hálózatot képes összefogni) modul tekintetében, IP védelemben (68), DAC kapcsán is, videó felvételében is (magasabb felbontáson is van stabilizálási rásegítés), több érzékelője is van, részletesebb és jobban konfigurálható az AOD, illetve tölthető vezeték nélkül, bővíthető memóriakártyával és van jack csatlakozója is.
A Mate 10 Pro és a P20 Pro között a 2 kontra 3 hátlapi kamera és a kijelző (utóbbinál van notch) a fő különbség.
A P20 Pro esetén nagyobb értékű veszteségmentes zoom (3x kontra 2x) adott a több hátlapi modul okán, ez az előnye mind a két másik készülék ellenében igaz.
Az EMUI és a One UI sokban eltér, az is szempont lehet.
Biztos van még néhány apróság, ami nem is ugrott most be fejből.

[ Szerkesztve ]

(#137078) #81733120 válasza Ermac (#137075) üzenetére


#81733120
törölt tag

Redmi 6

(#137079) trezor33 válasza trezor33 (#137040) üzenetére


trezor33
lelkes újonc

Valaki esetleg? :F
Szerintem semmi csúnyát vagy sértőt nem írtam, mi a probléma?

(#137080) s4tch válasza TaliGa (#137068) üzenetére


s4tch
veterán

Meizu Pro 7 klassz lenne neki, ha be tudod szerezni jó áron. Flyme valóban tudja azt, amit írsz, ezen kívül van benne hasonló egyszerűsített üzemmód, mint ami a Samsungokban is. Ha ilyet nem találsz, akkor ott a Samsung J5 2017, amiben szintén van előlapi home gomb, benne ujjlenyomat-olvasó, és az akksija is jól bírja. 3 GB RAM-mal nem vészes, simán megfelel alap feladatokra.

(#137081) Orgi válasza trezor33 (#137079) üzenetére


Orgi
őstag

Mondjuk sose volt Cubot termékem, de hiába lehet jobb is akár hardveresen, azért a Xiaomira akad szoftverfrissítés is néha, a másiknál azért lennének kétségeim...

(#137082) Papooo válasza trezor33 (#137040) üzenetére


Papooo
senior tag

Vannak szubjektív szempontok is.
Volt már olyan telóm, hogy tökéletesen megfelelt az igényeimnek, jól működött, képeken tetszett is, de amikor megjött kínából, és a kezembe vettem, olyan érzés fogott el, mintha egy darabka kutyagumi lenne. Attól függetlenül, hogy jobb volt a teló mint vártam, ez az érzés nem múlt el, ezért megváltam tőle.

A hardver hiába jobb, ha maga a rendszer nem kellően optimalizált. A mostani 6 giga ram, helio p25-ös telóm érezhetően lassabb, mint a korábbi xperia xa2-esem, hiába jobbak a nyers hardveradatok.

Érdemes rákeresni az esélyes készülékek topicjaira is, mert átnézve a gyakori panaszokat tisztába lehet jönni a készülék gyengeségeivel, amik a rendszeres napi használat esetén jönnek elő.

Én már beszereztem a telómhoz az usb panelt, mert jó eséllyel félévente cserélnem kell majd. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#137083) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Arra tudtok választ, hogy többnyire jofogáson, miért olcsóbbak a Mi a2-k, mint a lite verziók?

(#137084) S.J.


S.J.
tag

sziasztok!

egy xiaomi mi mix 2s, nem vizallo telefonom zsebemben maradt es ugy mentem medencebe, teljesen atazott. elsore nagyon felforrosodott, kesobb se kep se hang. erdemes valahol magyarorszagon javittatni, esetleg alkatreszkent van valami erteke, vagy nyugodtan kidobhatom?

:R

(#137085) nikkor


nikkor
aktív tag

Sziasztok!
Max. 5.5 colos (leginkább 5-5,2 közötti) kártyafüggetlen telefont vennék gyári garanciával 70 ezer alatt. Semmiben ne legyen nagyon gyenge, ha a kamera (állókép) kicsit többet nyújt az átlagnál, annak örülnék. Vízállóság nem elvárás.
Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#137086) Sgr_A válasza S.J. (#137084) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szerintem kiobhatod
A házon kívül minden kuka

(#137087) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Nem tudom jo fórumba írok-e. Adott egy Mate 20 telefon, amit szeretnék megvenni. A tulaj a telekomtól hozta ki, előfizetésre. Mennyi rizikó van az ilyenben hogy letiltják-e? Gondoltam rá, hogy írnánk adásvételi szerződést, azzal eléggé be lennék biztosítva szerintetek?

(#137088) #81733120 válasza ron8 (#137087) üzenetére


#81733120
törölt tag

Szia!

Ez is jó hely kérdésednek, de a Telekom mobil szolgáltatások topik a legeslegmegfelelőbb. :D
Ha nem egyszerre vette, tehát a mobilt részletfizetésre hozta ki, és fizeti rendszeresen a számlákat, akkor természetesen nincs semmi probléma.

(#137089) Viktor0610 válasza ron8 (#137087) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
Ha tartasz ilyentől (jegyzem meg, joggal), akkor csak úgy kerülheted el a gondokat, ha nem ugrasz bele ilyenbe.

Azt a Telekom topikban tudod biztosan megérdeklődni, hogy tilthatják-e a telót.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#137090) ron8 válasza #81733120 (#137088) üzenetére


ron8
senior tag

Igen, csak sajna egy idegenben sosem lehet megbízni :(

(#137091) Ermac válasza #81733120 (#137078) üzenetére


Ermac
tag

Köszi !

We are Many You are but One

(#137092) w.miki


w.miki
veterán

Ismerősöm gyermeke szeretne egy Huawei P20 Pro Dual Mobiltelefont.
Tudnátok mondani, néhány olcsóbb alternatíváját?
Játékok, fényképezés a fő cél.
Megér a P20Pro majdnem 200eFt-ot, vagy olcsóbban is van hasonló okostelefon?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#137093) maxxtro02


maxxtro02
tag

Sziasztok!

Kettő telefon közül kellene választanom: Galaxy S9 vagy P20 Pro

Hosszú távra melyik lenne a jobb választás?

(#137094) kali válasza maxxtro02 (#137093) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Én a P20 Pro-t választanám, pláne hosszabb távra, leginkább a több RAM (4 kontra 6 GB) és a dupla tár (64 kontra 128 GB) miatt, valamint sokat nyomna még a latban a nagyobb kapacitású akkumulátor (3000 kontra 4000 mAh) adta jobb akkumulátoros üzemidő is.
A többi tulajdonság tekintetében mind a két oldalon van előny és hátrány is a másik ellenében, amik mérlegelhetők persze a felhasználói elvárások függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#137095) csaba1203 válasza maxxtro02 (#137093) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha tudnál adni szempontokat mire használnád elsődlegesen,akkor talán jobban tudnánk segíteni.

(#137096) maxxtro02 válasza kali (#137094) üzenetére


maxxtro02
tag

Köszi a segítséget! :)

(#137095) csaba1203:

Átlagos felhasználásra kellene( messenger, zenehallgatás, stb..), talán a fotózást tudnám kiemelni ami számítana.

(#137097) net91 válasza maxxtro02 (#137093) üzenetére


net91
senior tag

Én a P20 Pro-t választanám a hardver meg a fotózás miatt.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#137098) Freddy76


Freddy76
addikt

Sziasztok, a kérdés: melyik okostelefont vegyem?

A helyzet: tíz éve iPhone használó vagyok, egy ideje megrekedtem iPhone SE-nél (az iPhone 5S továbbfejlesztett változata, a 6S tudásával, gyengébb fényképezővel), mivel nem akartam nagyobbat. Lassan viszont kénytelen leszek váltani. Mivel az iPhone sem az, ami volt régen, kezd bugos, fagyós, sokszor logikátlan lenni, arra gondoltam, esetleg váltok. Belegondoltam, hogy mi is fontos nekem egy telefonnál:
- Legyen stabil, áttekinthető, jól kezelhető az operációs rendszer. Eddig ugyebár az ios-t használtam, de nem hinném, hogy probléma lenne megszokni mást.
- Legyen jól szinkronizálható az Outlook-kal. A notebookomon (amit munkára használok) az Outlook naptárfunkcióját használom, amit folyamatosan szinkronizálok. Ennek kellene működnie.
- Fényképezőgép. Egyre kevésbé cipelem magammal a "nagy" gépet, tehát fontos, hogy a lehető legjobb legyen a fényképezőgép.
- Ne legyen kínai. Ha már mindenképpen kémkedik utánam a telefonom, inkább egy többé-kevésbé demokratikus nyugati jogállam tegye ezt (Dél-Korea, USA), mintsem Kína.

Arra gondoltam, hogy vagy veszek valami újabb iPhone-t, vagy váltok valami nagyon új Samsungra. Az ár nem elsődleges szempont. Ne legyen tepsi, ha lehet... Eddig iPhone-t használtam, ezt ismerem, de ha egy Samsung ezt jobban tudja, akkor váltok.

Előre is köszönöm a tippeket!

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#137099) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Hello.
Telefont keresek, egy 60körüli nagyinak, szóval valami visszafogott megbízható eszközre lenne szükség, lehetőleg valami egyszerű UI-szel, ami sokáig fogja húzni. (A sokáig alatt azt értem, hogy amíg el nem romlik ő nem fog cserélni, de ha elromlik, nagyon morcos lesz :DDD) Válaszolgatok a kérdésekre, nem húzom az időt :))
60 +-10k
Függetlenül, netről rendelve, új készülék.
Hosszú távra mindenképp.
A kamera lenne sokat nyúzva, szóval jó lenne ha szép képeket csinál, azon kívül semmi extra. Face, viber.
Android, a Samsungokat lehetőleg kerülném, de azért ha játszik ebbe a kategóriába, írjátok le aztán átgondolom.
5.5"-nél ne legyen nagyobb.
Köszönöm előre is a segítséget, remélem sikerül megtalálni a megfelelő készüléket.
Üdv. Zoli

(#137100) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Huawei P Smart 2018
Samsung Galaxy A5 2017
LG G6, bár ez még kissé drága nekem.

Közösségem szórakoztatása posztokkal, fényképezés és alap funkciók, amik fontosabbak számomra.

Melyik a három közül a jobb?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.